La Vuelta 2010 (video)

Pin It
Vuelta 2010
Vuelta 2010

Samo da se podsetimo na brzaka kako je to izgledalo 2010. godine

Zanimljiva trka sa puno preokreta i uzbuđenja, koja nije završena prolaskom kroz cilj na kraju jer je Mosquera ostao u žiži interesovanja i dalje zbog sumnjivog uzorka urina> LINK

Nibali je pobednik trke bez ijedne etapne pobede, Kevendiš je osvojio majicu za najboljeg sprintera, David Monkutje bio je najbolji brdaš, dok je Velits doneo HTC timu prvi Grand Tour podijum.

I to bi ukratko bilo to, ali najbolje da pogledate sami Eurosportovv pregled trke iz 2010 godine

Generalni plasman

1 Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas-Doimo 87:18:31
2 Ezequiel Mosquera (Spa) Xacobeo Galicia 0:00:43
3 Peter Velits (Svk) Team HTC-Columbia 0:03:04
4 Joaquin Rodriguez (Spa) Team Katusha 0:04:22
5 Frank Schleck (Lux) Team Saxo Bank 0:04:45
6 Xavier Tondo (Spa) Cervélo Test Team 0:04:54
7 Nicolas Roche (Irl) Ag2R-La Mondiale 0:05:05
8 Carlos Sastre (Spa) Cervélo Test Team 0:06:08
9 Tom Danielson (USA) Garmin-Transitions 0:06:18
10 Luis-Leon Sanchez (Spa) Caisse d’Epargne 0:07:44
11 David Garcia Dapena (Spa) Xacobeo Galicia 0:09:39
12 Mikel Nieve (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:11:00
13 Vladimir Karpets (Rus) Team Katusha 0:13:07
14 David Moncoutie (Fra) Cofidis, le crédit en ligne 0:14:34
15 Christophe Le Mevel (Fra) FDJ 0:16:38
16 Ruben Plaza (Spa) Caisse d’Epargne 0:16:42
17 Vladimir Gusev (Rus) Team Katusha 0:17:56
18 Andrey Kashechkin (Kaz) Lampre-Farnese Vini 0:21:16
19 Jan Bakelandts (Bel) Omega Pharma-Lotto 0:24:38
20 Gustav Larsson (Swe) Team Saxo Bank 0:25:17
21 Remy Di Gregorio (Fra) FDJ 0:27:33
22 Marzio Bruseghin (Ita) Caisse d’Epargne 0:28:56
23 Ludovic Turpin (Fra) Ag2R-La Mondiale 0:30:26
24 Josep Jufre (Spa) Astana 0:32:44
25 David Arroyo (Spa) Caisse d’Epargne 0:35:29
26 Inigo Cuesta (Spa) Cervélo Test Team 0:37:42
27 Thomas Peterson (USA) Garmin-Transitions 0:38:04
28 Roman Kreuziger (Cze) Liquigas-Doimo 0:38:45
29 Aleksandr Kolobnev (Rus) Team Katusha 0:39:24
30 Gonzalo Rabunal (Spa) Xacobeo Galicia 0:46:00
31 Amets Txurruka (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:48:12
32 Aleksandr Dyachenko (Kaz) Astana 0:50:55
33 Rigoberto Uran (Col) Caisse d’Epargne 0:53:14
34 Jürgen Van Goolen (Bel) Omega Pharma-Lotto 0:54:13
35 Tejay Van Garderen (USA) Team HTC-Columbia 0:56:06
36 Giampaolo Caruso (Ita) Team Katusha 0:56:25
37 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Milram 1:03:26
38 Kanstantin Sivtsov (Blr) Team HTC-Columbia 1:07:00
39 Jean-Christophe Peraud (Fra) Omega Pharma-Lotto 1:08:17
40 Marco Marzano (Ita) Lampre-Farnese Vini 1:12:46
41 Denis Menchov (Rus) Rabobank 1:13:44
42 David Lopez (Spa) Caisse d’Epargne 1:25:10
43 Carlos Barredo (Spa) Quick Step 1:26:16
44 Marcos Garcia (Spa) Xacobeo Galicia 1:27:31
45 Gustavo Cesar-Veloso (Spa) Xacobeo Galicia 1:34:41
46 Juan-Manuel Garate (Spa) Rabobank 1:35:38
47 Luis Pasamontes (Spa) Caisse d’Epargne 1:35:55
48 Anders Lund (Den) Team Saxo Bank 1:36:06
49 Greg Van Avermaet (Bel) Omega Pharma-Lotto 1:36:15
50 Philippe Gilbert (Bel) Omega Pharma-Lotto 1:38:51
51 Oliver Zaugg (Swi) Liquigas-Doimo 1:41:23
52 Javier Moreno (Spa) Andalucia-Cajasur 1:43:50
53 Rinaldo Nocentini (Ita) Ag2R-La Mondiale 1:44:09
54 Mathieu Sprick (Fra) BBOX Bouygues Telecom 1:45:50
55 Hubert Dupont (Fra) Ag2R-La Mondiale 1:46:30
56 Juan-Jose Oroz (Spa) Euskaltel-Euskadi 1:47:27
57 Dmitry Fofonov (Kaz) Astana 1:50:41
58 Guillaume Bonnafond (Fra) Ag2R-La Mondiale 1:52:36
59 Christian Vande Velde (USA) Garmin-Transitions 1:52:49
60 Delio Fernandez (Spa) Xacobeo Galicia 1:53:33
61 Daniele Pietropolli (Ita) Lampre-Farnese Vini 1:56:46
62 Mikael Cherel (Fra) FDJ 1:58:58
63 Serafin Martinez (Spa) Xacobeo Galicia 2:00:52
64 Kevin De Weert (Bel) Quick Step 2:01:44
65 Ivan Santaromita (Ita) Liquigas-Doimo 2:05:08
66 Oscar Pujol (Spa) Cervélo Test Team 2:06:08
67 Matteo Tosatto (Ita) Quick Step 2:07:19
68 Enrico Gasparotto (Ita) Astana 2:07:28
69 Gustavo Iglesias (Spa) Xacobeo Galicia 2:07:34
70 Paul Voss (Ger) Team Milram 2:07:39
71 Dario Cataldo (Ita) Quick Step 2:09:54
72 Grischa Niermann (Ger) Rabobank 2:10:26
73 Remi Pauriol (Fra) Cofidis, le crédit en ligne 2:11:14
74 Joan Horrach (Spa) Team Katusha 2:12:17
75 Alberto Benitez (Spa) Footon-Servetto 2:12:24
76 Allan Davis (Aus) Astana 2:13:16
77 Maciej Paterski (Pol) Liquigas-Doimo 2:13:23
78 Imanol Erviti (Spa) Caisse d’Epargne 2:13:52
79 Mauro Finetto (Ita) Liquigas-Doimo 2:14:17
80 Jose Angel Gomez-Marchante (Spa) Andalucia-Cajasur 2:15:25
81 Johann Tschopp (Swi) BBOX Bouygues Telecom 2:15:40
82 Blel Kadri (Fra) Ag2R-La Mondiale 2:16:40
83 Assan Bazayev (Kaz) Astana 2:16:51
84 Gorka Verdugo (Spa) Euskaltel-Euskadi 2:21:52
85 Daniele Bennati (Ita) Liquigas-Doimo 2:24:11
86 Giampaolo Cheula (Ita) Footon-Servetto 2:24:40
87 Romain Zingle (Bel) Cofidis, le crédit en ligne 2:25:41
88 Frederik Willems (Bel) Liquigas-Doimo 2:27:06
89 Tony Gallopin (Fra) Cofidis, le crédit en ligne 2:29:15
90 Manuele Mori (Ita) Lampre-Farnese Vini 2:32:44
91 Javier Ramirez (Spa) Andalucia-Cajasur 2:34:46
92 Juan Javier Estrada (Spa) Andalucia-Cajasur 2:37:08
93 Sergio Carrasco (Spa) Andalucia-Cajasur 2:37:54
94 Vincent Jerôme (Fra) BBOX Bouygues Telecom 2:40:11
95 Niki Terpstra (Ned) Team Milram 2:42:39
96 Nico Sijmens (Bel) Cofidis, le crédit en ligne 2:43:03
97 Grega Bole (Slo) Lampre-Farnese Vini 2:44:32
98 Gianni Meersman (Bel) FDJ 2:44:54
99 Sergey Renev (Kaz) Astana 2:45:14
100 Perrig Quemeneur (Fra) BBOX Bouygues Telecom 2:47:58
101 Pablo Urtasun (Spa) Euskaltel-Euskadi 2:49:42
102 Sébastien Minard (Fra) Cofidis, le crédit en ligne 2:49:43
103 Andrey Zeits (Kaz) Astana 2:50:38
104 Xavier Florencio (Spa) Cervélo Test Team 2:53:57
105 Antonio Piedra (Spa) Andalucia-Cajasur 2:54:37
106 Martin Velits (Svk) Team HTC-Columbia 2:54:43
107 Bjorn Schröder (Ger) Team Milram 2:56:43
108 Danilo Hondo (Ger) Lampre-Farnese Vini 2:59:19
109 David Millar (GBr) Garmin-Transitions 3:07:54
110 Pierre Cazaux (Fra) FDJ 3:12:19
111 William Bonnet (Fra) BBOX Bouygues Telecom 3:12:35
112 Daniele Righi (Ita) Lampre-Farnese Vini 3:13:51
113 David Gutierrez Gutierrez (Spa) Footon-Servetto 3:14:44
114 Markus Eichler (Ger) Team Milram 3:16:25
115 Jose Vincente Garcia Acosta (Spa) Caisse d’Epargne 3:18:33
116 Sebastian Langeveld (Ned) Rabobank 3:22:27
117 Sébastien Hinault (Fra) Ag2R-La Mondiale 3:22:34
118 Leif Hoste (Bel) Omega Pharma-Lotto 3:22:51
119 Dominik Roels (Ger) Team Milram 3:24:48
120 Mauricio Ardila (Col) Rabobank 3:26:55
121 Alexandre Pichot (Fra) BBOX Bouygues Telecom 3:27:33
122 Enrique Mata (Spa) Footon-Servetto 3:28:02
123 Manuel Ortega (Spa) Andalucia-Cajasur 3:29:42
124 Samuel Dumoulin (Fra) Cofidis, le crédit en ligne 3:30:52
125 Olivier Kaisen (Bel) Omega Pharma-Lotto 3:31:13
126 Davide Malacarne (Ita) Quick Step 3:34:20
127 Nick Nuyens (Bel) Rabobank 3:36:08
128 Manuel Cardoso (Por) Footon-Servetto 3:36:29
129 Jose Vicente Toribio (Spa) Andalucia-Cajasur 3:39:28
130 Christophe Riblon (Fra) Ag2R-La Mondiale 3:40:56
131 Martin Pedersen (Den) Footon-Servetto 3:41:41
132 Nikolas Maes (Bel) Quick Step 3:42:03
133 Vladimir Isaichev (Rus) Xacobeo Galicia 3:42:09
134 Dmitry Kozontchuk (Rus) Rabobank 3:42:44
135 Yauheni Hutarovich (Blr) FDJ 3:42:53
136 Angelo Furlan (Ita) Lampre-Farnese Vini 3:44:35
137 Robert Förster (Ger) Team Milram 3:46:30
138 Matthew Goss (Aus) Team HTC-Columbia 3:46:42
139 Sébastien Chavanel (Fra) FDJ 3:49:44
140 Kasper Klostergaard (Den) Team Saxo Bank 3:52:52
141 Koldo Fernandez De Larrea (Spa) Euskaltel-Euskadi 3:53:19
142 Tyler Farrar (USA) Garmin-Transitions 3:54:20
143 Matthew Wilson (Aus) Garmin-Transitions 3:54:50
144 Mark Cavendish (GBr) Team HTC-Columbia 3:55:57
145 Andreas Stauff (Ger) Quick Step 3:56:35
146 Wouter Weylandt (Bel) Quick Step 3:56:52
147 Johnnie Walker (Aus) Footon-Servetto 4:00:12
148 Mikhail Ignatiev (Rus) Team Katusha 4:00:29
149 Jacopo Guarnieri (Ita) Liquigas-Doimo 4:01:31
150 Jorge Montenegro (Arg) Andalucia-Cajasur 4:03:01
151 Juan-Jose Haedo (Arg) Team Saxo Bank 4:03:47
152 Michel Kreder (Ned) Garmin-Transitions 4:06:47
153 Valentin Iglinskiy (Kaz) Astana 4:10:32
154 Arnaud Labbe (Fra) Cofidis, le crédit en ligne 4:11:31
155 Dominik Klemme (Ger) Team Saxo Bank 4:13:02
156 Lars-Ytting Bak (Den) Team HTC-Columbia 4:19:30

Facebook Comments

comments

Powered by New Facebook Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *