Kanćelara po drugi put pobeđuje “E3 Vlaanderen” 2011

Pin It

Fabian Kanćelara pobednik je drugu godinu za redom nagrade “E3 Vlaanderen” koja je ove sezone promenila sponzora i sada se vozi pod nazivom “E3 Prijs Harelbeke”. Kanćelara je u impresivnoj vožnji, posle nekoliko gumi defekata i zamene bicikla, trijumfovao ispred Belgijanca Jurgena Roelanda.

Ovime je Švajcarac najavio dobru formu pred poznatije klasike koji nas očekuju svakog sledećeg vikenda, počevši od 3.IV sa velikom nagradom Flandrije (Tour of Flanders) na kojoj će takođe nositi broj 1 na svojim leđima, kao prošlogodišnji pobednik i te trke.

Današnja pobeda Kanćelare ostaće zabeležena kao dupli trijumf Leopard Trek ekipe, pošto je Frenk Šlek pobedio prvu etapu “Criterium International” trke na Korzici.

Veoma sam iznenađen načinom na koji sam pobedio. Izgleda mi još impresivnija nego prošle godine. Ostao sam dosta iza na Taienbergu, ali sam nastavio sa svojim planom da napravim selekciju u grupi na Kvaremontu. Radio sam skoro sve instinktivno” izjavio je Kanćelara

Ova Kanćelarina pobeda je još veća, zbog toga što je na ovoj trci bilo zabranjeno korišćenje radio stanica. Samim time je menjanje bicikle u mnogome otežano u nedostatku komunikacije, što su momci iz Leopard Trek ekipe odlično odradili prilikom Kanćelarnih gumi defekata koje možete pogledati:

Rezultati: Harelbeke 222km

1 Fabian Cancellara (Swi) Leopard-Trek …4:34:49

2 Jurgen Roelandts (Bel) Omega Pharma – Lotto …0:01:00

3 Vladimir Goussev (Rus) Katusha

4 Sep Vanmarcke (Bel) Garmin-Cervelo

5 Bram Tankink (Ned) Rabobank

6 William Bonnet (Fra) FDJ …0:01:01

7 Heinrich Haussler (Ger) Garmin Cervelo…0:01:06

8 Sébastien Hinault (Fra) AG2R La Mondiale

9 Stuart O’Grady (Aus) Leopard-Trek

10 Serguei Ivanov (Rus) Katusha

11 Vincent Jerome (Fra) Team Europcar

12 Gustav Larsson (Swe) Saxo Bank Sungard

13 Svein Tuft (Can) Team Spidertech Powered By C10

14 Niki Terpstra (Ned) Quickstep Cycling Team

15 Steve Chainel (Fra) FDJ …0:02:26

16 Tomas Vaitkus (Ltu) Pro Team Astana 0:04:24

17 Nico Sijmens (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne

18 Dennis Van Winden (Ned) Rabobank Cycling Team

19 Klaas Lodewyck (Bel) Omega Pharma-Lotto

20 Jérôme Baugnies (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator

21 Alexandre Pichot (Fra) Team Europcar

22 Staf Scheirlinckx (Bel) Veranda’s Willems – Accent

23 Rony Martias (Fra) Saur – Sojasun

24 Michael Morkov (Den) Saxo Bank Sungard

25 Bert De Backer (Bel) Skil – Shimano

26 Lloyd Mondory (Fra) AG2R La Mondiale

27 Bert De Waele (Bel) Landbouwkrediet

28 Arnoud Van Groen (Ned) Veranda’s Willems – Accent

29 Bert Scheirlinckx (Bel) Landbouwkrediet

30 Koen De Kort (Ned) Skil – Shimano

31 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar

32 Kristof Goddaert (Bel) AG2R La Mondiale

33 Joost Posthuma (Ned) Leopard Trek

34 Martin Elmiger (Swi) AG2R La Mondiale

35 Maxime Vantomme (Bel) Katusha Team

36 Maarten Neyens (Bel) Omega Pharma-Lotto

37 Maxim Iglinskiy (Kaz) Pro Team Astana

38 Nick Nuyens (Bel) Saxo Bank Sungard

39 Tom Stamsnijder (Ned) Leopard Trek

40 Kevin Van Impe (Bel) Quickstep Cycling Team

41 Kevyn Ista (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne

42 Sander Armee (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator

43 Koen Barbe (Bel) Landbouwkrediet

44 Jos Van Emden (Ned) Rabobank Cycling Team

45 Davide Malacarne (Ita) Quickstep Cycling Team

46 Matteo Tosatto (Ita) Saxo Bank Sungard

47 Bjorn Leukemans (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team

48 Simon Spilak (Slo) Lampre – ISD

49 Leif Hoste (Bel) Katusha Team

50 Stijn Devolder (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team

51 Simon Clarke (Aus) Pro Team Astana

52 Thor Hushovd (Nor) Team Garmin-Cervelo

53 Johan Vansummeren (Bel) Team Garmin-Cervelo

54 Dries Devenyns (Bel) Quickstep Cycling Team

55 Jurgen Vandewalle (Bel) Omega Pharma-Lotto

56 Cyril Lemoine (Fra) Saur – Sojasun

57 Lars Boom (Ned) Rabobank Cycling Team 0:04:29

58 Sebastian Langeveld (Ned) Rabobank Cycling Team

59 Geert Verheyen (Bel) Landbouwkrediet

60 Aliaksandr Kuschynski (Blr) Katusha Team

61 Dominique Cornu (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator

62 Geert Steurs (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator

63 Mathieu Claude (Fra) Team Europcar

64 David Boucher (Fra) Omega Pharma-Lotto

65 Pieter Ghyllebert (Bel) An Post – Sean Kelly

66 Maxim Gourov (Kaz) Pro Team Astana

67 Pieter Serry (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator

68 Evert Verbist (Bel) Veranda’s Willems – Accent

69 Ronan Van Zandbeek (Ned) Skil – Shimano

70 Thomas Degand (Bel) Veranda’s Willems – Accent

71 James Vanlandschoot (Bel) Veranda’s Willems – Accent

72 Rob Ruijgh (Ned) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team

73 Robert Retschke (Ger) Team Netapp

74 Robin Chaigneau (Ned) Skil – Shimano

75 Vladimir Isaychev (Rus) Katusha Team

76 Grischa Niermann (Ger) Rabobank Cycling Team

77 Coen Vermeltfoort (Ned) Rabobank Cycling Team

78 Tom Veelers (Ned) Skil – Shimano

79 David Tanner (Aus) Saxo Bank Sungard

80 Kevin Lacombe (Can) Team Spidertech Powered By C10

81 David Veilleux (Can) Team Europcar

82 Tomasz Kiendys (Pol) CCC Polsat Polkowice

83 Romain Matheou (Fra) Saur – Sojasun

84 Sylwester Janiszewski (Pol) CCC Polsat Polkowice

85 Anthony Delaplace (Fra) Saur – Sojasun

86 Martin Mortensen (Den) Leopard Trek

87 Kasper Klostergaard Larsen (Den) Saxo Bank Sungard

88 Yohann Gene (Fra) Team Europcar

89 Wouter Weylandt (Bel) Leopard Trek

90 Gabriel Rasch (Nor) Team Garmin-Cervelo

91 Roger Hammond (GBr) Team Garmin-Cervelo

92 Daniel Lloyd (GBr) Team Garmin-Cervelo

93 Jonas Aaen Jörgensen (Den) Saxo Bank Sungard

94 Andreas Klier (Ger) Team Garmin-Cervelo

95 Dimitri Claeys (Bel) Team Netapp

96 Sven Vandousselaere (Bel) Omega Pharma-Lotto

97 Dominic Klemme (Ger) Leopard Trek

98 Alessandro Bazzana (Ita) Team Type 1

99 Baptiste Planckaert (Bel) Landbouwkrediet

100 Timon Seubert (Ger) Team Netapp

101 Gediminas Bagdonas (Ltu) An Post – Sean Kelly

102 Mark Mcnally (GBr) An Post – Sean Kelly

103 Hugo Houle (Can) Team Spidertech Powered By C10

104 Ryan Roth (Can) Team Spidertech Powered By C10

105 Debusschere Jens (Bel) Omega Pharma-Lotto

(bicisvet.com/izvor:cyclingnews.com/Đorđe Pejković)

Facebook Comments

comments

Powered by New Facebook Comments

2 thoughts on “Kanćelara po drugi put pobeđuje “E3 Vlaanderen” 2011

  1. BiciSvet says:

    GDE I KAKO JE ON OTIŠAO PROSTO NE_VE_RO_VAT_NO
    i to da još onog holandeza uhvati grč baš kad ga Kncelarija prolazi!!! :-O

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *