Kontador pobednik na stogodišnjicu Katalonije (video)

Pin It
Podijum u Barseloni

Samuel Dumulan trijumfovao je na poslednjoj etapi “Volta Cyclista a Catalunya” trke, koja je završena u grupnom sprintu na ulicama Barselone. Omalenom Francuzu i ekipe “Cofidis” to je druga pobeda na trci.

Alberto Kontador zadržao je lidersku poziciju koju je osvojio na trećoj etapi. Da trka nije gotova dok se ne prođe linija cilja još jedamput je potvrdio Levi Leipheimer iz “Radio Shack” ekipe koji je do poslednje etape bio drugi u generalnom plasmanu, ali je nažalost odustao poslednjeg dana zbog stomačnih problema, a noć pre etape je proveo u bolnici.

Bila je veoma teška trka, teža od ostalih, jer smo dugo morali da kontrolišemo trku. Poslednje 4 etape su bile izuzetno teške, begovi su se formirali kasno i ponekad sam i sam morao da napadam.” izjavio je Kontador.

Trka Katalonije je treća najstarija etpana trka na svetu posle “Tour-a” i “Giro-a”. Ove godine Katalonci su proslavili u Barseloni stogodišnjicu postojanja trke uz španskog pobednika. Ovo je Kontadoru prva pobeda na Kataloniji.

Trka ima sjajnu istoriju, a ja to nisam znao. Tek juče sam shvatio da su ovu trku pobeđivali Merks, Anketil, Đimondi, Okana, to je veoma impresivna lista i veoma sam ponosan što sada moje ime stoji među njima” dodao je na kraju Alberto

Rezultati: Barcelona 124km

1 Samuel Dumoulin (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 2:33:55

2 Rigoberto Uran Uran (Col) Sky Procycling

3 Kenny De Haes (Bel) Omega Pharma-Lotto

4 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team

5 Manuel Antonio Leal Cardoso (Por) Team RadioShack

. . .

Generalni plasman na kraju trke

1 Alberto Contador Velasco (Spa) Saxo Bank Sungard 29:24:42
2 Michele Scarponi (Ita) Lampre – ISD 0:00:23
3 Daniel Martin (Irl) Team Garmin-Cervelo 0:00:35
4 Christopher Horner (USA) Team RadioShack
5 Rigoberto Uran Uran (Col) Sky Procycling 0:00:38
6 Xavier Tondo Volpini (Spa) Movistar Team
7 Ivan Basso (Ita) Liquigas-Cannondale
8 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team 0:00:50
9 Kevin Seeldraeyers (Bel) Quickstep Cycling Team 0:01:12
10 Bauke Mollema (Ned) Rabobank Cycling Team
11 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale
12 Marc De Maar (AHo) Quickstep Cycling Team
13 Laurens Ten Dam (Ned) Rabobank Cycling Team
14 Pieter Weening (Ned) Rabobank Cycling Team
15 Haimar Zubeldia Agirre (Spa) Team RadioShack
16 Janez Brajkovic (Slo) Team RadioShack 0:01:20
17 Morris Possoni (Ita) Sky Procycling
18 Luis Pasamontes Rodriguez (Spa) Movistar Team 0:01:33
19 Christian Vande Velde (USA) Team Garmin-Cervelo 0:01:37
20 Oliver Zaugg (Swi) Leopard Trek 0:01:39
21 Javier Moreno Bazan (Spa) Caja Rural 0:01:43
22 Rafael Valls Ferri (Spa) Geox-TMC 0:01:57
23 Kanstantsin Sivtsov (Blr) HTC-Highroad
24 Francesco Masciarelli (Ita) Pro Team Astana
25 Miguel Minguez Ayala (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:02:00
26 Igor Anton Hernandez (Spa) Euskaltel-Euskadi
27 Mikel Nieve Ituralde (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:02:27
28 Jan Bakelandts (Bel) Omega Pharma-Lotto 0:02:36
29 Xabier Zandio Echaide (Spa) Sky Procycling 0:02:42
30 Chris Anker Sörensen (Den) Saxo Bank Sungard 0:03:09
31 Robinson Eduardo Chalapud Gomez (Col) Colombia Es Pasion – Cafe De Colombia 0:03:12
32 Beñat Intxausti Elorriaga (Spa) Movistar Team 0:03:15
33 Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale 0:03:29
34 Yuriy Trofimov (Rus) Katusha Team 0:03:39
35 José Joao Pimenta Costa Mendes (Por) CCC Polsat Polkowice 0:03:49
36 Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale 0:04:20
37 Paolo Tiralongo (Ita) Pro Team Astana 0:04:25
38 Darwin Atapuma Hurtado (Col) Colombia Es Pasion – Cafe De Colombia 0:04:46
39 David Moncoutie (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:05:20
40 Thomas Peterson (USA) Team Garmin-Cervelo 0:05:32
41 Peter Stetina (USA) Team Garmin-Cervelo
42 Tom Jelte Slagter (Ned) Rabobank Cycling Team 0:06:34
43 Cristiano Salerno (Ita) Liquigas-Cannondale 0:06:41
44 Eduard Vorganov (Rus) Katusha Team 0:07:00
45 Stefan Denifl (Aut) Leopard Trek 0:07:13
46 Josep Jufre Pou (Spa) Pro Team Astana 0:07:44
47 Linus Gerdemann (Ger) Leopard Trek
48 Daniele Pietropolli (Ita) Lampre – ISD 0:08:29
49 Ivan Rovny (Rus) Team RadioShack 0:09:01
50 Evgeny Petrov (Rus) Pro Team Astana
51 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Le Credit En Ligne
52 Mauricio Ardila Cano (Col) Geox-TMC
53 Craig Lewis (USA) HTC-Highroad
54 Dario David Cioni (Ita) Sky Procycling
55 Philip Deignan (Irl) Team RadioShack
56 Thomas Danielson (USA) Team Garmin-Cervelo
57 Vladimir Karpets (Rus) Katusha Team
58 Alex Cano Ardila (Col) Colombia Es Pasion – Cafe De Colombia 0:09:33
59 Marco Marzano (Ita) Lampre – ISD 0:09:53
60 Daniel Navarro Garcia (Spa) Saxo Bank Sungard 0:10:04
61 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale 0:10:32
62 Christopher Froome (GBr) Sky Procycling 0:10:33
63 Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:10:46
64 Mathias Frank (Swi) BMC Racing Team 0:11:15
65 Carlos Barredo Llamazales (Spa) Rabobank Cycling Team 0:11:58
66 Jesús Hernandez Blazquez (Spa) Saxo Bank Sungard
67 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team 0:12:00
68 Tanel Kangert (Est) Pro Team Astana
69 Mickaël Buffaz (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
70 Artem Ovechkin (Rus) Katusha Team
71 Sylvester Szmyd (Pol) Liquigas-Cannondale
72 Egor Silin (Rus) Katusha Team
73 Steven Kruijswijk (Ned) Rabobank Cycling Team 0:12:25
74 Michal Golas (Pol) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:14:42
75 Ruslan Pydgornyy (Ukr) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:14:57
76 Mathieu Perget (Fra) AG2R La Mondiale 0:15:14
77 Francisco Perez Sanchez (Spa) Movistar Team 0:15:49
78 Gatis Smukulis (Lat) HTC-Highroad 0:16:27
79 Alessandro Spezialetti (Ita) Lampre – ISD 0:16:52
80 Cameron Wurf (Aus) Liquigas-Cannondale 0:17:26
81 Juan Horrach Rippoll (Spa) Katusha Team
82 Jeffry Louder (USA) BMC Racing Team 0:17:51
83 Iñigo Cuesta (Spa) Caja Rural 0:18:55
84 Javier Ramirez Abeja (Spa) Andalucia Caja Granada 0:19:14
85 Javier Iriarte (Spa) Movistar Team 0:19:41
86 Rémi Cusin (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:19:52
87 Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:20:25
88 Gert Dockx (Bel) Omega Pharma-Lotto
89 Thomas Rohregger (Aut) Leopard Trek
90 Timothy Duggan (USA) Liquigas-Cannondale
91 Kristof Vandewalle (Bel) Quickstep Cycling Team
92 Adrián Palomares Villaplana (Spa) Andalucia Caja Granada 0:20:33
93 Óscar Pujol Muñoz (Spa) Omega Pharma-Lotto 0:21:26
94 Martin Velits (Svk) HTC-Highroad 0:21:32
95 Vicente David Bernabeu Armengol (Spa) Andalucia Caja Granada 0:22:01
96 Marco Corti (Ita) Geox-TMC 0:22:14
97 Addy Engels (Ned) Quickstep Cycling Team 0:22:40
98 Patrick Gretsch (Ger) HTC-Highroad 0:22:47
99 Dmitry Kozontchuk (Rus) Geox-TMC 0:23:22
100 Alexsandr Dyachenko (Kaz) Pro Team Astana
101 Chad Beyer (USA) BMC Racing Team 0:23:24
102 Stef Clement (Ned) Rabobank Cycling Team 0:24:01
103 Marcel Wyss (Swi) Geox-TMC 0:24:49
104 Nairo Quintana Rojas (Col) Colombia Es Pasion – Cafe De Colombia 0:25:13
105 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale 0:25:15
106 Lukasz Bodnar (Pol) CCC Polsat Polkowice 0:25:20
107 Nicolas Vogondy (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:25:26
108 Pablo Lechuga Rodriguez (Spa) Andalucia Caja Granada 0:25:33
109 Thimothy Roe (Aus) BMC Racing Team 0:26:08
110 Eloy Ruiz Pinto (Spa) Andalucia Caja Granada 0:26:18
111 Denis Menchov (Rus) Geox-TMC 0:26:19
112 Caleb Fairly (USA) HTC-Highroad 0:26:24
113 Julian Sanchez Pimienta (Spa) Caja Rural 0:26:26
114 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:27:37
115 Victor Hugo Pena Grisales (Col) Colombia Es Pasion – Cafe De Colombia 0:27:46
116 Camilo Andres Suarez Albarracin (Col) Colombia Es Pasion – Cafe De Colombia 0:28:10
117 Maciej Paterski (Pol) Liquigas-Cannondale 0:28:17
118 Adrian Honkisz (Pol) CCC Polsat Polkowice
119 Volodymir Gustov (Ukr) Saxo Bank Sungard 0:29:11
120 Valentin Iglinskiy (Kaz) Pro Team Astana 0:29:44
121 Julien Vermote (Bel) Quickstep Cycling Team
122 José Luis Cano (Spa) Andalucia Caja Granada
123 Marek Rutkiewicz (Pol) CCC Polsat Polkowice
124 Jose Vicente Toribio Alcolea (Spa) Andalucia Caja Granada
125 Blazej Janiaczyk (Pol) CCC Polsat Polkowice 0:30:04
126 Kjell Carlström (Fin) Sky Procycling 0:30:45
127 Samuel Dumoulin (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:31:53
128 Nicki Sörensen (Den) Saxo Bank Sungard
129 David De La Fuente Rasilla (Spa) Geox-TMC 0:32:24
130 Frantisek Rabon (Cze) HTC-Highroad 0:32:41
131 Yevgeniy Nepomnyachshiy (Kaz) Pro Team Astana
132 Martin Pedersen (Den) Leopard Trek 0:32:43
133 Jacek Morajko (Pol) CCC Polsat Polkowice 0:32:51
134 Manuel Antonio Leal Cardoso (Por) Team RadioShack 0:33:53
135 Michel Kreder (Ned) Team Garmin-Cervelo
136 Kenny De Haes (Bel) Omega Pharma-Lotto
137 Mauro Da Dalto (Ita) Liquigas-Cannondale
138 Jose Alberto Benitez Roman (Spa) Andalucia Caja Granada 0:34:44
139 Diego Milán Jiménez (Spa) Caja Rural 0:34:50
140 Jason McCartney (USA) Team RadioShack 0:35:12
141 Paul Martens (Ger) Rabobank Cycling Team 0:35:15
142 Aitor Perez Arrieta (Spa) Lampre – ISD 0:35:25
143 Aitor Galdos (Spa) Caja Rural 0:36:17
144 Wouter Mol (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:36:50
145 Mariusz Witecki (Pol) CCC Polsat Polkowice 0:37:14
146 Denys Kostyuk (Ukr) Lampre – ISD 0:37:40
147 Alan Perez Lezaun (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:38:46
148 Carlos Sastre Candil (Spa) Geox-TMC 0:39:14
149 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale 0:40:45
150 André Steensen (Den) Saxo Bank Sungard 0:42:20
151 William Clarke (Aus) Leopard Trek 0:47:50
152 Brice Feillu (Fra) Leopard Trek 0:49:41
153 Benjamin Noval Gonzalez (Spa) Saxo Bank Sungard 0:53:48

(bicisvet.com/izvor:cyclingnews.com/Đorđe Pejković)

Facebook Comments

comments

Powered by New Facebook Comments

Leave a Reply