Strade Bianche 2011 (video)

Pin It

Filip Žilber (Philippe Gilbert) pobednik je subotnjeg petog izdanja belih puteva (Strade Bianche) Toskane. Posle 190km Belgijanac iz “Omega Pharama lotto” ekipe bio je bolji na liniji cilja od Alesandra Balana (Alessandro Ballan) iz BMC-a, i Damjana Kunega (Damiano Cunego) iz Lamre-ISD ekipe. Ovo je druga pobeda Filipa Žilbera, posle trijumfa na prvoj etapi trke Algarva.

Bio sam nervozan zbog sprinta na uskim ulicama Sijene. Pustio sam Balana da prvi započne sprint, i da pokuša da me obiđe, a onda sam ja krenuo na 250m gde sam imao prednost unutrašnje krvine koja je bila i odlučujuća” rekao je Žilber.

Ova popularna trojka sa podijuma obećava veoma uzbudljiv nastavak sezone klasika kojima prethode dve etapne trke: “Tirreno-Adriatico” i “Paris-Nica”

Rezultati:
Gaiole ln Chianti – Siena 190km

1 Philippe Gilbert (Bel) Omega Pharma – Lotto
2 Alessandro Ballan (Ita) BMC Racing Team
3 Damiano Cunego (Ita) Lampre-ISD
4 Jure Kocjan (Slo) Team Type 1
5 Fabian Cancellara (Swi) Leopard Trek
6 Angel Vicioso Arcos (Spa) Androni Giocattoli
7 Oscar Gatto (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli
8 Giovanni Visconti (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli
9 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team
10 Fabian Wegmann (Ger) Leopard Trek
11 Michael Albasini (Swi) HTC-Highroad
12 Ryder Hesjedal (Can) Team Garmin-Cervelo
13 David De La Fuente Rasilla (Spa) Geox-TMC
14 David Gutierrez Gutierrez (Spa) Geox-TMC
15 George Hincapie (USA) BMC Racing Team
16 Massimo Codol (Ita) Acqua & Sapone
17 Patxi Javier Vila Errandonea (Spa) De Rosa – Ceramica Flaminia
18 Emanuele Sella (Ita) Androni Giocattoli
19 Marco Pinotti (Ita) HTC-Highroad
20 Rubens Bertogliati (Swi) Team Type 1 – Sanofi Aventis 0:00:40
21 Francesco Failli (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli
22 Craig Lewis (USA) HTC-Highroad 0:00:45
23 Przemyslaw Niemiec (Pol) Lampre – ISD 0:01:00
24 Hayden Roulston (NZl) HTC-Highroad 0:01:15
25 Daniel Oss (Ita) Liquigas-Cannondale 0:01:50
26 Leonardo Bertagnolli (Ita) Lampre – ISD 0:02:30
27 Stuart O’Grady (Aus) Leopard Trek 0:03:20
28 Mark Cavendish (GBr) HTC-Highroad
29 Vicente Reynes Mimo (Spa) Omega Pharma-Lotto
30 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team
31 Andy Schleck (Lux) Leopard Trek
32 Tiziano Dall’Antonia (Ita) Liquigas-Cannondale
33 Cayetano José Sarmiento Tunarrosa(Col) Acqua & Sapone
34 Paolo Ciavatta (Ita) Acqua & Sapone
35 Ramunas Navardauskas (Ltu) Team Garmin-Cervelo
36 Patrik Sinkewitz (Ger) Farnese Vini – Neri Sottoli
37 Alessandro Donati (Ita) Acqua & Sapone
38 Roberto Ferrari (Ita) Androni Giocattoli
39 Maciej Bodnar (Pol) Liquigas-Cannondale
40 Daniele Ratto (Ita) Geox-TMC
41 Alan Marangoni (Ita) Liquigas-Cannondale
42 Manuele Mori (Ita) Lampre – ISD
43 Davide Ricci Bitti (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli
44 Leonardo Giordani (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli
45 Bernhard Eisel (Aut) HTC-Highroad
46 Paolo Longo Borghini (Ita) Liquigas-Cannondale
47 Marcel Wyss (Swi) Geox-TMC
48 Giampaolo Cheula (Ita) Geox-TMC
49 Tom Stamsnijder (Ned) Leopard Trek
50 Matthias Brandle (Aut) Geox-TMC
51 André Greipel (Ger) Omega Pharma-Lotto
52 Martin Kohler (Swi) BMC Racing Team
53 Fabio Taborre (Ita) Acqua & Sapone
54 Dmitry Kozontchuk (Rus) Geox-TMC
55 Cameron Wurf (Aus) Liquigas-Cannondale
56 Chad Beyer (USA) BMC Racing Team
57 Thomas Peterson (USA) Team Garmin-Cervelo
58 Giairo Ermeti (Ita) Androni Giocattoli

(bicisvet.com/cyclingnews.com/Đorđe Pejković)

Facebook Comments

comments

Powered by New Facebook Comments

Leave a Reply