Songo-Specializied osvojio prolog na Cape Epic-u 2011 (video)

Pin It
Sauser i Stander

Najduža i najzahtevnija MTB trka je možda namerno u stilu broja 27 startovala 27. marta sa prologom dugim 27km, koje je najbrže odvezao duo Stander/ Sauser u vremenu  1:02:40

Velika imena su se našla na startu ovogodišnjeg izdanja “Cape Epic-a”, uključujući svetskog šampiona Hermidu, Nafa, Sausera, braću Flukiger,… Etapa je bila tehnička sa dosta singl trekova, korenja, dropova, peska i kamenja.

Prolog je me definitivno izmučio. Susi (Sauserov nadimak) je imao sjajan tempo i morao sam par puta da mu kažem da uspori. Obično sam ja onaj koji je brži i vodi na startu, ali danas je to bio Sauser. Čim smo krenuli na prvi uspon, on je bio napred i vodio“ rekao je Stander dodajući da je pobeda na prologu nevereovatna.

Duo Stander i Sauser je čak stigao i prošao na spustu, Kevina Evansa i  Dejvid Gordža, momke iz južnoafričke republike koji su krenuli pre njih.

Hannes Genze i Jochen Käss, koji voze za Merida-Multivan MTB tim su završili drugi sa zaostatkom od preko 2min.

Ekipa Bulls-a i trostruki pobednici Epic-a,  Karl Platt i Stefan Sahm završili su treću u vremnu 1:04:35 “Etapa je bila neverovatna sa dosta zabavnih singl trekova. Naravno mesto na podium je odlično. Moje noge još nisu 100% spremne, ali se koncentrišem na ostatak trke” istakao je Platt.

U ženskoj konkurenciji  pobedile su Eva Lechner i Nathalie Schneitter (Colnago Arreghini Südtirol)  sa vremenom 1:20:20

Interesatno je da je velika većina vožača vozila 29-jnere i očigledno je da će to biti hit ove sezone, što se moze žaključiti i po tome sto većina proizvođača ima i ove bicikle u svojoj ponudi.

Rezultati PROLOG:

1 Christoph Sauser (Swi) & Burry Stander (RSA) 36ONE-Songo-Specialized 1:02:41
2 Hannes Genze (Ger) & Jochen Kaess (Ger) Multivan Merida Biking 0:01:42
3 Karl Platt (Ger) & Stefan Sahm (Ger) Bulls 0:01:55
4 Kevin Evans (RSA) & David George (RSA) 360LIFE 0:02:10
5 Jose Hermida (Spa) & Ralph Naef (Swi) Multivan Merida Biking 3 0:02:12
6 Urs Huber (Swi) & Konny Looser (Swi) Stockli pro 0:02:21
7 Thomas Dietsch (Fra) & Tim Boehme (Ger) Bulls 2 0:02:44
8 Marc Bassingthwaigthe (Nam) & Philip Buys (RSA) Garmin adidas 2 0:02:56
9 Alexandre Moos (Swi) & Balthasar Weber (Swi) BMC Mountainbike Racing 0:04:35
10 Bart Brentjens (Ned) & Jeroen Boelen (Ned) Milka-Trek 0:05:13
11 Nicolas Vermeulen (Bel) & Kevin Van Hoovels (Bel) Versluys-Evenza 0:05:14
12 Brandon Stewart (RSA) & Shan Wilson (RSA) Toyota DCM 0:05:31
13 Jelmer Pietersma (Ned) & Jukka Vastaranta (Fin) Milka-Trek 2 0:05:38
14 Andreas Kugler (Swi) & Markus Kaufmann (Ger) Multivan Merida Biking 2 0:05:47
15 Lukas Flueckiger (Swi) & Mathias Flueckiger (Swi) Trek World Racing 0:06:06
16 Shaun Lewis (Aus) & Peter Hatton (Aus) Rockstar Racing 0:06:27
17 Ramon Bianchi (Ita) & Mike Felderer (Ita) Team Full-Fynamix 0:06:32
18 Mannie Heymans (Nam) & Adrien Niyonshuti (RSA) Garmin adidas 0:06:35
19 Roberto Heras (Spa) & Luis Alberto Da Costa (Por) Giant-PACTO-DS 0:06:59
20 Johannes Sickmueller (Ger) & Axel Bult (Ned) Stevens – Vredestein Bike 0:07:48
21 Paul Cordes (RSA) & Charles Keey (RSA) MTN/Qhubeka 0:07:51
22 Jason Sager (USA) & Benjamin Sonntag (USA) Jamis 0:07:53
23 Umberto Corti (Ita) & Fabio Ursi (Ita) CBE Merida 0:08:32
24 Nicolas Durin (Fra) & Julien Saussac (Fra) Comit? Rhone Alpes 0:09:02
25 Arnaud Grosjean (Fra) & Steven Garcin (Fra) BH SRSuntour 0:09:12
26 Ben Melt Swanepoel (RSA) & Jock Green (RSA) Ghost/Specialized 0:10:15
27 Lieuwe Boonstra (RSA) & Alastair Davies (RSA) Momentum Specialised Insurance 0:11:01
28 Xavier Dafflon (Swi) & Nicolas Luethi (Swi) PRO Cycles Prof – Suisse Romande 0:11:19
29 Hannes Hanekom (RSA) & Sakkie Hanekom (RSA) Tru-Cape 0:12:11
30 Bruce Anderson (RSA) & Stuart Anderson (RSA) 1974 0:12:41
31 Hennie Kriek (RSA) & Nico Bell (RSA) Mankele / Bells Cycling 0:12:46
32 Hans Ivar Festad (Nor) & Tor Atle Fuglerud (Nor) Raufoss & Gj?vik SK 0:13:07
33 Mike Blewitt (Aus) & William Hayter (GBr) MarathonMTB.com 0:13:13
35 Mathieu Alba (Reu) & Giovanni Gonthier (Reu) Cyclozone 0:14:18
36 Cesar Moura (Bra) & Silvio Amorim (Bra) Brasil 0:14:37
37 Hugo Prado (Bra) & Robson F. Da Silva (Bra) OCE-treine.net/Infanti/KHS 0:14:43
38 Chuck Gibson (USA) & Gregy Gibson (USA) www.TruckerCo.com 0:14:43
39 Jean-francois Bossler (Fra) & Pierre-yves Facomprez (Fra) Look – KMC 0:15:04
40 Jose Luis Arce (Spa) & Blake Harlan (USA) Andalucia Bike Race / Jamis 0:15:11
41 Michiel Van Aelbroeck (Bel) & Alexis Matthys (Bel) WMTB.be – Overbike 0:15:15
42 Jean Van Wyk (RSA) & Greg Goodall (RSA) Enjoy Fitness 0:15:16
43 Paris Basson (RSA) & Roelof Burger (Aus) BOS ice tea 0:15:19
44 Joao Mendes (RSA) & Ryan Binedell (RSA) GVK Racing 0:15:25
45 Martin Saenz (Ecu) & Galo Tamayo (Ecu) Continental Nissan Ecuador 0:15:48
46 Andrew Grobler (RSA) & Rowan Grobler (RSA) Adidas Groblers 0:16:04
47 Bryce Munro (RSA) & Guylin van den Berg (RSA) SOAR 0:16:04
48 Ken Van den Bulke (Bel) & Tjeerd Govaert (Ned) Trisport Pharma – SABMA 0:16:06
49 James Rait (RSA) & Peter Foster (RSA) Fundhouse/Think Bike 0:16:33
50 Uros Breski (Slo) & Valerio Lutman (Slo) VENKO by DJAK 0:17:07
51 Sylvain Ecoffey (Swi) & Daniel Gremaud (Swi) Movement 0:17:25
52 Giuseppe Ribolzi (Swi) & Daniele Zucconi (Swi) ASSOS XC 0:17:26
53 Simon Zahnd (Swi) & Damian Perrin (Swi) Baumat / zaboobikes.com 0:17:27
54 Sandro Soncin (Swi) & Pascal M?ller (Swi) Hammermann Racing 0:17:30
55 Maarten Van Der Horst (Ned) & Kell Westfehling (RSA) Electric Spinach 0:17:39
56 Herman Keuler (RSA) & Jan Scannell (RSA) Attix5/SCAS 0:17:45
57 Mark Coram (RSA) & Hudson Chevallier (RSA) Davieslab 0:17:45
58 Dennis Du Toit (RSA) & Jandri Ferreira (RSA) VOX Telecom 0:18:11
59 Greeff Moolman Jnr. (RSA) & Jozua de Kock (RSA) Thule Stellenbosch 0:18:24
60 Simon Lamond (RSA) & Nic Lamond (RSA) RSAWEB SwiftCarbon 0:18:28
61 Vedran Mohorovicic (Cro) & DJani Simcic (Cro) Ghost Croatia 0:18:28
62 Ruben Wey (Swi) & J?rg Franke (Swi) bike4life.ch 0:18:56
63 Brent Russell (RSA) & Andrew Mazewski (GBr) PointBreak 0:19:02
64 David Leiman (RSA) & Marco Pulvirenti (RSA) Thule-Safindit 0:19:27
65 Kevin De baets (Bel) & David Osaer (Bel) Beachbikers L 0:19:31
66 Bennie Lindberg (Ger) & Corsin Caluori (Swi) Tritime 0:19:42
67 Heinrich Tait (RSA) & Nicom Loubser (RSA) Barista Boys 0:20:01
68 Jimmy Grade (Bel) & Raf de Bakker (Bel) Connection 3 0:20:08
69 Charl de Villiers (RSA) & Louis De Villiers (RSA) 2XU – Div Brothers 0:20:15
70 Herbert Korblet (Ned) & Gert Korblet (Ned) Sportvoedingwebshop.com 0:20:15
71 Neill Marsilio (RSA) & Matt Osborne (RSA) Bemer South Africa 0:20:22
72 Shaun Michael Ellis (RSA) & Merlyn Jackson (RSA) Cadence Capital 0:20:40
73 David Zimmermann (Swi) & Mike Fridelance (Swi) Jura Swiss 0:20:40
74 Johan Wentzel (RSA) & rynard van hoven (RSA) REPARIL 0:20:43
75 Rob Gilmour (RSA) & Mark Slingsby (RSA) RSAWEB SwiftCarbon 2 0:20:45
76 Leonardo Santos (Bra) & Luis Octavio Costa (Bra) Rasta 0:21:01
77 John Spapens (Ned) & Marco Van Den Helm (Ned) BraBikers 0:21:25
78 Pedro Lourenco (Por) & Andre Pinto (Por) Aventura Gislotica/Sysmo/Rocky mnt 0:21:28
79 Willem Van Heerdt (Ned) & Jonathan Wallace (Ned) Campana 3 0:21:31
80 Jannas Du plessis (RSA) & Charl Du Plessis (RSA) Mr. Metal 0:22:00
81 David Retief (RSA) & Pierre Winshaw (RSA) Retief Wines 0:22:04
82 Ferdie Potgieter (RSA) & Iain Don-Wauchope (RSA) Inter Africa 0:22:05
83 Mark Everdij (RSA) & Jason Deane (RSA) Living the Dream 0:22:06
84 Dreyer Van Huyssteen (RSA) & Ryan Hodierne (RSA) Ride Magazine 0:22:07
85 Sven Riedesel (Ger) & Werner Portugall (Ger) Adidas Campana 0:22:09
86 Christo Groenewald (RSA) & Lawrence Lindeque (RSA) Burn jOules 0:22:09
87 Gunther Bauer (Aut) & Michael Weiss (Aut) Austria Wachau 0:22:17
88 Gareth Rees (RSA) & Rory Wilson (RSA) Parks Cycling Club 0:22:34
89 Johan Venter (RSA) & Fanie Venter (RSA) Neef & Niggie Venter 0:22:47
90 Simon Finch (Aus) & Nicholas Finch (GBr) Australian Mountain Bike Magazine 0:22:55
91 Josias Barbosa (Bra) & Thiago Menezes Fernandes (Bra) Palito e Pelota 0:23:07
92 Dmitriy Surovtsev (Rus) & Vitaliy Skorobogatov (Rus) redBike – russian express 0:23:21
93 Willem Coetzee (RSA) & Malan Wykerd (RSA) Team Distance 4 Difference 0:23:21
94 Patrick Van Schoor (RSA) & Benjamin Howard (RSA) Supersport 0:23:33
95 Dirk Nel (RSA) & Cedric Jansen Van Vuuren (RSA) Neotrend Property Developers 0:23:43
96 Urs Walder (Swi) & Mario Pfister (Swi) Swiss Cowboys 0:23:51
97 Miguel Goncalves (Por) & Alexandre Gonzalves (Por) Barcelos – Portugal 0:23:55
98 Sergio Mantecon Gutierrez (Spa) & Carlos Coloma Nicolas (Spa) Wildwolf Trek Pro Racing 0:24:01
99 Pieter Venter (RSA) & Dewald Scholtz (RSA) Pure Hope 0:24:01
100 Cobus Hendriksz (RSA) & Carel Le Roux (RSA) Vela VKE 0:24:02
101 Johann Le Roux (RSA) & Willie Roux (RSA) Die Bosvarke 0:24:02
102 Zbigniew Mossoczy (Pol) & Jakub Sikorski (Pol) Sikorski bikeBoard Team 0:24:05
103 Darryl Grobbelaar (RSA) & David Ellis (RSA) ETS 0:24:15
104 Tom Janas (Ger) & Axel Mueller (Ger) Sportograf.com men 0:24:20
105 Darol Howes (RSA) & Bruce Hughes (RSA) Diabetesadventure.com 0:24:27
106 Alberto Santiago (USA) & Marcos Rosado (USA) A Victoria MTB Puerto Rico 0:24:50
107 Wilhelm De Beer (RSA) & Stephen Butler (NZl) PSC Consulting – Buycycle 0:25:01
108 Danny Bens (Ned) & Erno Van Dongen (Ned) Ernobubensi 0:25:05
109 Ico Schutte (RSA) & Jaco Ferreira (RSA) Old Fashioned Fish and Chips 0:25:05
110 Christiaan Nel (RSA) & Karl Kielblock (RSA) Two Adders 0:25:17
111 Jose Correia Pinto Filho (Bra) & Lourenco Bizarria (Bra) Abrame 0:25:27
112 Werner Joubert (RSA) & John Swanepoel (RSA) Kibwe Kids 0:25:32
113 Jordi Collell (Spa) & Josep Serra (Spa) CC Pedal Ter-Fanatik Sports 0:25:54
114 joery vanderhulst (Bel) & Johan Frooninckx (Bel) Connections MTB 2 0:25:54
115 Gunter Selleslagh (Bel) & Tom Op de Beeck (Bel) Roadracers 0:25:55
116 Almero Barnard (RSA) & Denver Knoetzen (RSA) Newco Tech Racing 0:26:00
117 Myles Tyler (RSA) & Dean Black (RSA) Cyclelab VIP 0:26:11
118 Arnaud De Commarmond (Mri) & Christophe Lincoln (Mri) Mauritius Beach Riders 0:26:14
119 Kobus Venter (RSA) & Jaco Kamfer (RSA) Absa Capital 0:26:16
120 Tim Koek (Ned) & Martin Rijswijk (Ned) Bike Action Alkmaar 0:26:26
121 Francois Finlay (RSA) & Mark Pienaar (RSA) Big Ring Action 0:26:46
122 Lucas Stevens (Ned) & Emiel Stevens (Ned) StevenS 0:26:46
123 Andrewe Procter (RSA) & Wesley Procter (RSA) ABSA 10ACITY 0:27:04
124 Fabian Van Altena (Ned) & Wouter Lazet (Ned) Fiets.nl 0:27:08
125 Nico Botha (RSA) & Francios Du Toit (RSA) Smack Down 0:27:08
126 Dave Linder (RSA) & Scott Fraser (RSA) The Bicycle Company 0:27:11
127 Orion Riggs (Aus) & Richard Enthoven (Aus) Cycle Nation 0:27:16
128 Noel Droomer (RSA) & Louis Ferreira (RSA) Droomers 0:27:20
129 Duncan Vos (RSA) & Patrick Cruywagen (RSA) Toyota PD 44 0:27:21
130 Jaco Erasmus (RSA) & Emiel Van Vuuren (RSA) Wasabi 0:27:38
131 Renaud Schindelholz (Swi) & Rafael Ruiz del portal (Swi) Swiss Hornets 0:27:40
132 Chris Anderson (RSA) & Nico Van Zyl (RSA) Iron Fist 0:27:42
133 Gustavo Garcia (RSA) & Andrew Westaway (RSA) Swazi gold 0:27:50
134 Andy Walton (RSA) & Kevin Taljaard (RSA) The Coots 0:27:53
135 Stefan Van den Heever (RSA) & Koos Van Rooyen (RSA) Aircrew 0:27:55
136 Asaf Sametz (Isr) & Raz Shapira (Isr) City CYcling Club- CCC 0:28:04
137 Rafael Sheffer (Isr) & Tal Shagan (Isr) ccc-3 0:28:15
138 Mattheus Lotter (RSA) & Gerhard Huiskens (RSA) TJOPPERS 0:28:19
139 Izak Du Plessis (RSA) & Theo Coetzee (RSA) Overberg Water Gladiators 0:28:29
140 Marco Bloem (Ned) & Jeroen Verbocht (Ned) Leertouwer.nl 0:28:33
141 Cedric Carreira (Fra) & Regis Lala (Fra) Rotorfrance.com 0:28:41
142 Greg Keers (GBr) & Conan Gibney (GBr) Ful-On Tri 0:28:49
143 David De Lima (RSA) & Taygan Robson (RSA) 24/7 SECURITY 0:28:56
144 Alex Kruger (RSA) & Barto Van Der Merwe (RSA) Ossur 0:29:01
145 Lander Torfs (Bel) & Bart Houben (Bel) Connections MTB 0:29:08
146 Christopher Maughan (RSA) & Matthew Miller (RSA) GVK Siya Zama 0:29:15
147 Sirk Loots (RSA) & Maarten Van Dalsen (GBr) Yo-Yo 0:29:15
148 Jean Christophe Vassor (Reu) & Ludovic Vassor (Reu) VASSOR 974 0:29:21
149 Danie Viljoen (RSA) & George De Kock (RSA) Delecta and Graaff-Fruit 0:29:24
150 Gilberto Ambrogi (Bra) & Vinicius Silva (Bra) GibaVini 0:29:32
151 Tommie Van de Velde (Bel) & Yann Vandemeulebroecke (Bel) Ghent Speed Kings 0:29:35
152 Songo Fipaza (RSA) & Siphosenkosi Madolo (RSA) Songo 0:29:35
153 Max Pelser (RSA) & De Villiers Groenewald (RSA) Epic Masochists 0:29:58
154 Nigel Adcock (Aus) & Mark Oliver (RSA) South Perth Rouleurs/Wembly Cycles 0:30:18
155 Frederick Phillips (Ber) & Paul Slabber (RSA) Flying Dutchmen 0:30:19
156 Minter Barnard (Aus) & Hannes Van Eeden (RSA) Super Kroes 0:30:31
157 Gary Sherriff (GBr) & Duane Vock (GBr) Continental Tyres LSA 0:30:32
158 Tony Van Marken (RSA) & Christopher Chorley (RSA) Pragma Vox Telecom 0:30:35
159 Leon Kohne (RSA) & Jonathan Cave (RSA) Highway Bakkie Hire 0:30:53
160 Marc Copeland (RSA) & Paul Close (RSA) Investec 0:30:56
161 Jacques Du Sautoy (RSA) & Cole Stanton (RSA) Milton vs Granton 0:31:12
162 Urs Pietsch (Ger) & Christian Scheiwe (Ger) Felt Oetzal X-Bionic 0:31:17
163 David Griffiths (GBr) & Mark Griffiths (GBr) Mountain Ninjas 0:31:24
164 Nicholas Renecle (RSA) & Hennie Botha (RSA) Stortech 0:31:27
165 Hardus Blignaut (RSA) & Dirk Erasmus (RSA) Kakiebos 0:31:28
166 Gordon Johnstone (RSA) & Panjo Van de Sande (RSA) 2 Pints Plz 0:31:29
167 John Mohaud (RSA) & Brett Hess (RSA) JACKAL 0:31:35
168 Freddie Bakkes (RSA) & John Dalton (RSA) Tru-Cape Legait 0:31:38
169 Jared Gottschalk (RSA) & Bruce Darne (RSA) Auction Alliance 0:31:44
170 Radek Tuma (Cze) & Pavel Brabec (Cze) Sensor CZ – TJ Rumburk 0:31:46
171 Garth Briggs (RSA) & Pieter Van Der Merwe (RSA) ABSA Private Bank 0:31:48
172 Lammert Oosthuizen (RSA) & Francois Jacobus Joubert (RSA) Rosette 0:31:52
173 Mathew Browne (RSA) & Francois Louw (RSA) Proactive Fitness 0:31:53
174 Jonathan Odendaal (RSA) & Barend Daniel Pienaar (RSA) Bearing Man Group 0:32:03
175 Brett Pollock (RSA) & Andrew Barnes (RSA) Polyflex02 0:32:13
176 Gerhard van der merwe (RSA) & Mario Strydom (RSA) GRW2 0:32:16
177 Kevin Mc Pherson (RSA) & Wolfgang Von Loeper (RSA) Wedderwill 0:32:28
178 Stamatis Kapsimalis (RSA) & Christos Paterimos (RSA) John Dorys 0:32:37
179 Andrew Britz (GBr) & Zane Smith (GBr) Cyclesphere/Squirt Lube/Propsat 1 0:32:45
180 Philip Steyn (Nam) & Pierre van Rensburg (Nam) Black Mambas 0:32:48
181 David Egli (Swi) & Christoph N?tzi (Swi) Baspo 0:32:48
182 Nuno Filipe Machado (Por) & Diogo Casado Vieira (Por) Bike Magazine – Move Free 0:32:50
183 Yves Claeys (Bel) & Christophe De Clercq (Bel) Beachbikers M 0:32:59
184 Johann Gerber (RSA) & Wesley Lentz (RSA) GT Bumble Bee’s 0:33:01
185 Sander Hartog (Ned) & Michel Robert (Ned) Van Diepen Van der Kroef 0:33:02
186 Russell Crowder (GBr) & Robin Ovenden (GBr) 5339.co.uk 0:33:03
187 Barry Van Blerk (RSA) & Clark Gardner (RSA) Watch out Bulls 0:33:06
188 Matthias Boufessile (Bel) & Mohammed Boufessile (Bel) Boufessile 0:33:10
189 Francois Swart (RSA) & St?phan Human (RSA) Ecotech Converge Bigtree 0:33:24
190 Jordi Garcia (Spa) & Joan Garcia Batlle (Spa) Initzia Renovables 0:33:26
191 Dirkie Van Der Merwe (RSA) & Francois Coetzer (RSA) Senkal Allen 0:33:31
192 Julian Bryant (RSA) & David Knott (RSA) Megapro 0:33:33
193 Jason Bailey (RSA) & Ben Mathewson (RSA) Choice 0:33:45
194 Alwyn De Kock (RSA) & Andr? Jordaan (RSA) Pragma 2 0:33:54
195 Richard Mann (GBr) & Robin Card (UAE) Aecom 0:34:11
196 Azukile Simayile (RSA) & Sivuyile Kepelele (RSA) Songo-2 0:34:34
197 Sintu Vives (And) & Alex Rebes (Spa) sintuvives.com 0:34:50
198 Francois Theron (RSA) & Deon Kotze (RSA) The Legends 0:34:56
199 Phillip Stuart-Hill (RSA) & Laurence Stuart-Hill (RSA) The Hills 0:35:06
200 Gary James (RSA) & Anton De Waal (RSA) B-E-N 0:35:12
201 Richard Fair (Moz) & Timothy Fair (RSA) Carpe Diem 0:35:13
202 Craig McKune (RSA) & Justin Persson (RSA) Mail&Guardian 0:35:15
203 Jorma Mueller (USA) & John Loehner (USA) Stan’s NoTubes/AXA 0:35:25
204 Luke Ferris (Can) & Adam Ferris (Can) Serenity Now 0:35:28
205 Selwin Young (RSA) & Pieter Le Roux (RSA) AFRI-CAN 0:35:31
206 Earl Van Zyl (RSA) & Adrian Smit (RSA) Cutoff Dodgers by Transition Risk 0:35:35
208 Nelson Snyder (USA) & Brien Crothers (USA) Cyclepath Racing 0:35:42
209 Hendrik Steyn Prinsloo (RSA) & Bruce Mcqueen (RSA) Umsenga 0:35:46
210 Gert Leenstra (RSA) & HP Muller (RSA) Wrap-IT Zululand 0:35:58
211 Sander Van den Born (Ned) & Cor Kraamwinkel (RSA) TwoCon 0:36:17
212 Peter De Schipper (Ned) & Jeroen Swildens (Ned) Hellas Triathlon 0:36:19
213 Attie Visser (RSA) & Marais Steyn (RSA) Spartans 0:36:22
214 Matthew Michael Heyns (RSA) & Hj Nel (RSA) No Sweat 0:36:28
215 Jaco Du Plessis (RSA) & Louis Groenewald (RSA) JIP 4 Kleine Kuikens 0:36:36
216 Walter Rauch (RSA) & Roman Petr (Svk) JD 0:36:44
217 Matthaeus Meier (Swi) & Christoph Egger (Swi) MC Swiss 0:36:44
218 Corn? Klem (RSA) & Evert Meintjes (RSA) Qubeka 0:36:46
219 Rodrigo Vasconcellos (Bra) & Gus Albuquerque (Bra) Mangho 0:36:52
220 Gavin Richardson (RSA) & Darryl Fox (RSA) Fit Sports Lab 0:36:56
221 Lionel Chantren (RSA) & Fran?ois de Crawhez (Bel) General Sherman 0:37:04
222 Greig Jansen (Eth) & Andy Higginbotham (RSA) Twakkie and Corne’ 0:37:22
223 Jacobus Van Zyl (RSA) & Pieter Van Zyl (RSA) Ashwin 0:37:24
224 Brendan Williams (RSA) & Gavin Williams (RSA) Terason Tigers 0:37:34
225 Thembisile Mtintsilana (RSA) & Masixole Matini (RSA) VisionK 0:37:35
226 Bertie van Zyl (RSA) & Anton Lume (RSA) JAG ZZ2 0:37:35
227 Matthew Parkes (GBr) & Robert Baxter (GBr) Alpenforce 0:37:36
228 Werner Botha (RSA) & Pieter Theron (RSA) Saronsberg 0:37:36
229 Johannes Van Zyl (RSA) & Michael Van Zyl (RSA) Hex Diagnostics 0:37:45
230 Alfredo Mansur Neto (Bra) & Claudio Mata (Bra) BrazilRiders 0:37:58
231 Gert van der Walt (RSA) & Johan Maartens (RSA) MyRoof.co.za Doctors for Life 0:38:02
232 Anthony Jankovich-Besan (RSA) & Herman van der Werf (RSA) Arniston Guzzlers 0:38:23
233 Coen De Kock (RSA) & Clayton Hindle (RSA) Dimsiss Assist 0:38:33
234 Humberto Cardoso (RSA) & Mauritz Walters (RSA) Wimpy Ceres 0:38:40
235 Sean Dupont (RSA) & Wayne Champion (RSA) Spring Forest Eco-Wash 0:38:49
236 Andrew Steytler (RSA) & Wesley Botha (RSA) Geeronimo 0:38:52
237 Niel Muller (RSA) & Marius Van Zyl (RSA) Scared Shiftless 0:39:23
238 Peter Kneeshaw (GBr) & Robin Larcombe (GBr) Banchory Cycles 0:39:43
239 Gavin Ritchie (RSA) & Paul Goodsell (RSA) Easy Riders 0:39:44
240 Werner Gerntholtz (Can) & Jake Crowther (RSA) The Outeniqua Rockies 0:39:51
241 Wynand Du Toit (RSA) & Louis Abram De Wilde (RSA) Overberg Water 0:39:55
242 Luca Zat (Ita) & Sandro Marcorin (Ita) BPT Racing 0:40:06
243 Sean Hanekom (RSA) & Craig McHendrie (RSA) Invictus 0:40:23
244 Victor Mcloughlin (RSA) & David Hudson (RSA) The Dirty Beezers 0:40:25
245 Lourens Van der Westhuizen (RSA) & Rowan Marais (RSA) Sinethemba 0:40:27
246 Robert Ambler-smith (RSA) & Garreth Montano (RSA) Specialized Forces 0:40:34
247 Craig Moyes (RSA) & Gerhard Bester (RSA) Fat Fish 0:40:38
248 Thomas Borst (Ger) & Dominik Borst (Ger) is des gefahrn 0:40:53
249 Craig Sterling (RSA) & Jan Du Toit (RSA) Biogen ? Guts2glory 0:40:56
250 George Taljaard (RSA) & Kobus Nell (RSA) 4EVER4WARD 0:40:58
251 Anton Bekker (RSA) & Frans De Beer (RSA) LCS Property Finance 0:40:59
252 Sean Wibberley (RSA) & Chris Dando (RSA) Judges Benevolent Fund 0:41:02
253 Adrian Garvey (RSA) & Brian Osborne (RSA) Toyota Tuff Butt’s 0:41:03
254 Robert Viljoen (RSA) & Con Blom (RSA) ZaPOP 0:41:07
255 Simon Turner (RSA) & Andy Wright (RSA) Ride For Recovery 0:41:15
256 Ockert Oosthuizen (RSA) & Francois Nel (RSA) Thule Clearwater and Cycles Online 0:41:24
257 Willem Jacobus Jacobs (RSA) & Roger Kear (RSA) On Top 0:41:25
258 John Woodrow (GBr) & David Tibbs (GBr) Nae Brakes Nae Brains 0:41:30
259 Danie Van Jaarsveld (RSA) & Bryce Wickham (RSA) Founties Mounties 0:41:35
260 Daniel Evrard (Bel) & filip ambroos (Bel) Bike shop Diest 0:42:06
261 Stamatis Balidis (RSA) & Denzil Nightingale (RSA) Working Class 0:42:19
262 Russell Mawson (GBr) & Simon Neuhoff (GBr) Kiss My Granny Ring 0:42:25
263 Benoit de Backer (Bel) & Vincent Baert (Bel) Dickies Xtreme 0:42:51
264 Rudi Pieterse (RSA) & Willem Du Toit (RSA) RUFCO 0:42:55
265 Nico Smit (RSA) & Stefan du Toit (RSA) Shaft Old Boys 0:42:58
266 Shawn Mitchley (RSA) & Marc Arenhold (RSA) Avis Rent a Car 0:43:02
267 Jannie Louw (RSA) & Stian Dreyer (RSA) Super Subs 0:43:03
268 Antonie De Klerk (RSA) & Con Viljoen (RSA) Impact Adventure 0:43:09
268 Johan Jacobs (RSA) & Eric Starke (RSA) Lucky Valley Douglas
270 Werner Pienaar (RSA) & Niel Gerryts (RSA) Late-comers 0:43:11
271 Andr? Ross (RSA) & Garth Humphries (RSA) Absa Capital CYCO 0:43:11
272 Willie Mouton (RSA) & Clive Silva (RSA) Absa Dynamics 0:43:12
273 Merryck Griffiths (RSA) & Ryan Paterson (RSA) Maitland 0:44:37
274 Ferdi Van Zyl (RSA) & Michael Dippenaar (RSA) Mega sore ass 0:44:45
275 Frederic Nicolin (Mri) & Lawrence Wong (Mri) S-Works Mauritius 0:45:04
276 Dirk Lourens (RSA) & Adriaan De Beer (RSA) eXXaro-eXXplore 0:45:37
277 Jean De Jager (RSA) & Casper De bruin (RSA) CAT 0:46:19
278 Werner Du Toit (RSA) & John-William Awbrey (RSA) Mountain Bike Assassin’s 0:46:28
279 Paul Candelaria (RSA) & Sean Dobson (RSA) Quick Release 0:46:40
280 Gary Gorton (RSA) & Jake Opie (RSA) Phat Racing 0:46:44
281 Emile Rossouw (RSA) & Leroux Van Wyk (Nam) DR JS Rossouw Medical Practice 0:47:20
282 Stuart Hamilton (GBr) & Graeme Hamilton (RSA) Cyclesphere/Squirt Lube/Propsat 2 0:47:33
283 Francisco Carlos Mendes (Bra) & Andre Mendes (Bra) Papal?guas Do Cerrado/DF/ 0:47:37
284 Steven Torrington (RSA) & Trevor Rolfe (RSA) Urban Warriors 0:48:00
285 1.1 0:48:01
286 Henco Rademeyer (RSA) & De Villiers Viljoen (RSA) Karoo VIII 0:48:21
287 Francisco Nestor teixeira filho (Bra) & nilo chaves maia (Bra) Brazil Zona Alvo 0:48:26
288 Heinrich Putter (GBr) & Jean Botes (RSA) Merriman Men 0:48:41
289 Martin Ciolkosz (Pol) & Garth Flanders (RSA) Merida 3 – The Slow One 0:48:50
290 Carl Crous (RSA) & Hennie Storm (RSA) C&C Crushers 0:49:05
291 John Low (RSA) & Norman Van Rooyen (RSA) Spitting Llamas 0:49:43
292 Michael Nell Wiid (RSA) & Jo Lambinon (RSA) Safe Eggs 0:49:48
293 Hannes Nel (RSA) & Johan De Kock (RSA) Absa Kalahari 0:50:14
294 Benjamin Mendelson (RSA) & Marc Mendelson (RSA) Kidzpositive 0:50:16
295 Mike Robertson (GBr) & Angus Simpson (GBr) Ama Jongosi 0:50:27
296 Graham Beyers (RSA) & Mark Pringle (RSA) Easylife Kitchens 0:50:47
297 Willie Esterhuizen (RSA) & Kenneth Cockcroft (RSA) Sticks & Stones 0:51:10
298 Gerhardt Johannes Breytenbach (RSA) & Gerrit Pieterse (RSA) cranknuts 0:51:50
299 Patrick Thomas (RSA) & michael funke (RSA) Fatty and Chunky 0:52:06
300 Gerrie Olivier (RSA) & Heinrich (Hein) Wagner (RSA) Pragma 0:52:07
301 Manie Visser (RSA) & Renier Kriel (RSA) Overberg Water Titans 0:53:08
302 Mike van Niekerk (RSA) & Ruan Retief (RSA) Kona Big Tree Foundation 0:54:38
303 Rudi Rossouw (RSA) & Charl Bleach (RSA) Stillking 0:55:40
304 Celio Rodrigues (Bra) & Luiz Gatti (Bra) Alvorada GC Brazil 0:56:20
305 Clinton Halsey (RSA) & Graham Cooper (RSA) WTF 0:57:22
306 Greg James (RSA) & Gerhardi Odendaal (RSA) JAG Riders 0:57:27
307 Mark Cotterrell (RSA) & Richard Kolbe (RSA) MAC’ers 0:58:24
308 Marius Hofmeyr Hurter (RSA) & Dylan Victor (RSA) JAGADIDAS 0:59:34
309 Barry Van’t Slot (RSA) & Chris Cronje (RSA) IHAHA 0:59:43
310 Stefan Ulland (RSA) & Ashley Cook (RSA) Grumpy 1:01:30
311 Alvaro Castro (Bra) & Fabio Augusto Kich Gontijo (Bra) Alvorada 1:01:59
312 Ohad Koren (Isr) & Dudi Ferbel (Isr) 500watt 1:07:50
313 Jacques Claassen (RSA) & Chris Viljoen (RSA) Mountain Schmountain 1:08:28
314 Edrick Terblanche (RSA) & Kokkie Terblanche (RSA) Robertson Winery 1:09:16
315 Rod Findlay (GBr) & Russell Findlay (GBr) Two Lads 1:10:13
316 Loot Steyn (RSA) & Maartin Van Rensburg (RSA) wizards 1:10:48
317 Gianpietro Marion (Ger) & Peter Minicka (Ger) Juventus 1:19:26
318 Stanley Sansom (RSA) & Darryl Claassen (RSA) Living Free/Konica Minolta bizhub 1:34:40
319 Brenden Burke (RSA) & Johan De beer (RSA) Die Blou Trein 2:19:11

(bicisvet.com/izvor:cyclingnews.com/Nemanja Glišić)

Facebook Comments

comments

Powered by New Facebook Comments

Leave a Reply