GP Šoči 1.etapa

Pin It
Griša Janorške

Griša Janorške (Grsischa Janorschke) iz ekipe “Nutrixxion Sparkasse” pobednik je prve etape “Velike nagrade Sočija” na kojoj učestvuje i reprezentacija Srbije sa četvoricom takmičara. Prva etapa vožena je od Krasnodara do Anapea u dužini od 176 km i vožena je po jakoj kiši i veoma hladnom vremenu. Drugu poziciju zauzeo je njegov timski kolega Bjorn Šroder koji je u ekipu Šparkase došao iz poznate ekipe Milram koja se rasformirala prošle sezone.

Momci u zeleno-crnom čiji je glavni sponzor fabrka energetskih suplemenata, dolazi do prve pobede u 2011. Sezonu su započeli sa najvećim svetskim timovima na Nokere Koerse trci na kojoj je trijumfovao Gert Stigmans iz “Quick Step-a” dok je Griša završio na 144. poziciji.

Etapa je praktično rešena u prvh 30km kada se odvojila grupa od 29 vozača, koja je i došla na cilj, a u kojoj je tim Šparkase imao četvoricu vozača.

Veoma sam srećan zbog ove pobede. Etapa je bila izuzetno teška jer je kiša padala tokom cele trke, a temperatura je bila ispod 10 stepeni. Na kraju je tim dvostruko nagrađen” izjavio je mladi Nemac.

Reprezentativci Srbije su današnju etapu završili u grupama koje su kasnile preko 8 minuta za pobednikom, dok je Ivan Stević zbog izuzetno hladnog vremena i zdravstvenih problema koji ga prate čitave ove sezone nažalost odustao od trke.

Rezultati: Krasnodar – Anapa 176 km

1 Grischa Janorschke (Ger) Nutrixxion Sparkasse 4:35:30
2 Björn Schröder (Ger) Nutrixxion Sparkasse
3 Sergei Rudaskov (Rus) Itera – Katusha
4 Oleksandr Sheydyk (Ukr) ISD Cycling Team
5 Victor Sudeykin (Rus) 0:01:22
6 Maksym Vasilyev (Ukr) ISD Cycling Team 0:01:28
7 Pavel Kochetkov (Rus) Itera – Katusha
8 Artyom Zakharov (Kaz) 0:01:30
9 Dmitriy Kosyakov (Rus) Itera – Katusha 0:02:38
10 Maksim Razumov (Rus) 0:02:54
11 Andriy Vasylyuk (Ukr) Kolss Cycling Team 0:02:56
12 Pavel Ptashkin (Rus)
13 Benjamin Sydlik (Ger) Nutrixxion Sparkasse
14 Oleksandr Grygorenko (Ukr) Kolss Cycling Team
15 Ruslan Tleubayev (Kaz) 0:05:00
16 Sebastian Forke (Ger) Nutrixxion Sparkasse
17 Victor Mironov (Mda)
18 Alexey Kunshin (Rus)
19 Sergey Pomoshnikov (Rus)
20 Eugeny Bakhin (Rus)
21 Kirill Chuporshnev (Rus)
22 Sergey Nikolaev (Rus)
23 Alexander Chernolutskiy (Rus)
24 Ivan Pylypenko (Ukr)
25 Dmitriy Rosanov (Rus)
26 Oleg Reshetnyak (Ukr)
27 Andrey Shmigun (Rus)
28 Anton Ivanov (Rus) 0:05:06
29 Vadim Maslennikov (Rus) 0:08:22
30 Ivan Seledkov (Rus) 0:08:27
31 Anton Lyga (Rus)
32 Vasily Neustroev (Rus)
33 Mykhaylo Kravets (Ukr)
34 Vassilian Romanov (Rus)
35 Alexander Grigoriev (Rus)
36 Artem Kartashov (Rus)
37 Dmytro Volovod (Ukr)
38 Dmytro Popov (Ukr)
39 Kirill Bozhenko (Rus)
40 Denys Karnulin (Ukr) ISD Cycling Team
41 Sergey Alekhin (Rus)
42 Zhandos Bizhigitov (Kaz)
43 Evgeniy Zheltobryuhov (Rus)
44 Ivan Makarov (Rus)
45 Artem Vavilov (Rus)
46 Taras Voropayev (Kaz)
47 Aleksey Dudin (Rus)
48 Markus Fothen (Ger) Team NSP
49 Vladimir Bardin (Rus)
50 Maxim Rusnac (Mda)
51 Rostislav Mykhaylov (Ukr)
52 Maxim Toporishcev (Rus)
53 Alexander Budaragin (Rus)
54 Pavel Korolev (Rus)
55 Volodymyr Gomenyuk (Ukr) Kolss Cycling Team
56 Kirill Sinitsyn (Rus)
57 Aleksandr Rotyakov (Rus)
58 Alexandr Prishpetnyy (Rus) Itera – Katusha
59 Pavel Priadein (Rus)
60 Denis Lozinskiy (Rus)
61 Aliaksandr Antonau (Blr)
62 Aliaksei Krishtapovich (Blr)
63 Sergey Firsanov (Rus) Itera – Katusha
64 Andrei Holubeu (Blr)
65 Oleksandr Prevar (Ukr) Kolss Cycling Team
66 Denis Berezkin (Rus)
67 Alexander Chemakin (Rus)
68 Siarhei Safonau (Blr) Legia – Felt
69 Alexander Filippov (Rus)
70 Dmitri Nikandrov (Rus)
71 Artem Topchanyuk (Ukr) ISD Cycling Team
72 Vladyslav Bakumenko (Ukr)
73 Dirk Müller (Ger) Nutrixxion Sparkasse
74 Zolt Der (Srb)
75 Igor Bykov (Ukr)
76 Vitalii Khrypta (Ukr)
77 Léo Menville (Fra) Team NSP
78 Anatoliy Pakhtusov (Ukr) ISD Cycling Team
79 Anton Afonin (Rus)
80 Valery Valynin (Rus)
81 Mykhaylo Kononenko (Ukr) Kolss Cycling Team
82 Esad Hasanovic (Srb) Partizan Powermove
83 Thomas Fothen (Ger) Team NSP
84 Boris Shpilevsky (Rus) Tabriz Petrochemical Team
85 Daniil Komkov (Rus)
86 Markus Eichler (Ger) Team NSP
87 Jonas Schmeiser (Ger) Team NSP
88 Nikita Novikov (Rus) Itera – Katusha
89 Igor Boev (Rus)
90 Oleksandr Martynenko (Ukr) ISD Cycling Team
91 Andrey Byvaltsev (Rus)
92 Artsiom Kavaliou (Blr)
93 René Obst (Ger) Team NSP
94 Sergej Fuchs (Ger) Nutrixxion Sparkasse
95 Yauheni Lahun (Blr)
96 Evgeny Reshetko (Rus)
97 Vladimir Likhachev (Rus)
98 Denis Bazeliuc (Mda) 0:10:52
99 Bakhtiyar Kozhatayev (Kaz)
100 Valery Grinkovsky (Rus) 0:19:17
101 Roman Katyrin (Rus)
102 Anatoliy Gavrilov (Rus)
103 Ilya Dyshakov (Rus)
104 Anton Gogolev (Rus)
105 Nikita Kapralov (Rus)
106 Alexey Leontyev (Rus)
107 Denis Chuporshnev (Rus)
108 Vladislav Agasyan (Rus)
109 Yevgeniy Shumakov (Kaz)
110 Dmitry Vernidub (Rus)
111 Yaroslav Boyko (Ukr)
112 Nebojsa Jovanovic (Srb) Partizan Powermove
113 Aleksey Velikanov (Rus)
114 Roman Kolstov (Rus)
115 Alexander Erofeev (Rus)

(bicisvet.com/izvor:nutrixxion.de/Đorđe Pejković)

Facebook Comments

comments

Powered by New Facebook Comments

Leave a Reply