GP Soči 2.etapa

Pin It
Podijum druge etape

Dimitri Kosjakov (Dimitry Kosyakov) iz kontinentalne ekipe “Katusha” trijumfovao je na drugoj etapi “Velike nagrade Sočija” i tako došao do treće pobede za svoj tim u sezoni 2011. Kosjakov je još jednom pokazao pravi ruski temperament, napravivši napad u poslednjih 10km etape, kada je to i najteže,

Dimitri je odlično odvezao trku. Napravio je pametan taktički potez, napao u pravom trenutku, i pokazao svoj pobednički mentalitet. Zadovoljan sam kako napreduje sezona i za Dimitrija i za ceo tim, i nadam se da ćemo narednih dama imati još prilika za dobre rezultate” izjavio je sportski direktor tima Nikolaj Morozov

Aktuelni državni prvak Srbije Žolt Der, osvojio je deseto mesto sa 17 sekundi slabijim vremenom od pobednika. Na 69. mesto sa 5,53 minuta zaostatka plasirao se Nebojša Jovanović, dok je na 102. mestu drugu etapu završio Esad Hasanović sa 19,35 minuta slabijim vremenom. Žutu majicu u trećoj etapi od Novorosijska do Nebuga (180 km) nosiće Janorške, pobednik prve etape. /pregled prve etape pogledajte OVDE/


Rezultati: Anapa – Anapa 131km

1 Dmitriy Kosyakov (Rus) Itera – Katusha 3:15:53
2 Boris Shpilevsky (Rus) Russian National Team 0:00:17
3 Sebastian Forke (Ger) Nutrixxion Sparkasse
4 Markus Eichler (Ger) Team NSP
5 Ruslan Tleubayev (Kaz)
6 Victor Sudeykin (Rus)
7 Sergey Nikolaev (Rus)
8 Oleksandr Martynenko (Ukr) ISD Cycling Team
9 Alexey Kunshin (Rus)
10 Zsolt Der (Srb) Serbain National Team
11 Andriy Vasylyuk (Ukr) Kolss Cycling Team
12 Kirill Sinitsyn (Rus)
13 Björn Schröder (Ger) Nutrixxion Sparkasse
14 Vasily Neustroev (Rus) Russian National Team
15 Artem Vavilov (Rus)
16 Dmitri Nikandrov (Rus)
17 Vitalii Khrypta (Ukr) Ukraine National Team
18 Alexander Grigoriev (Rus)
19 Andrey Byvaltsev (Rus)
20 Sergey Alekhin (Rus)
21 Aleksandr Rotyakov (Rus)
22 Pavel Kochetkov (Rus) Itera – Katusha
23 Grischa Janorschke (Ger) Nutrixxion Sparkasse
24 Mykhaylo Kononenko (Ukr) Kolss Cycling Team
25 Yauheni Lahun (Blr) Belarus National Team
26 Anton Afonin (Rus)
27 Vladimir Likhachev (Rus)
28 Oleksandr Sheydyk (Ukr) ISD Cycling Team
29 Benjamin Sydlik (Ger) Nutrixxion Sparkasse
30 Andrey Shmigun (Rus)
31 Sergey Firsanov (Rus) Itera – Katusha
32 Markus Fothen (Ger) Team NSP
33 Artyom Zakharov (Kaz) Kazakhstan National Team
34 Evgeny Reshetko (Rus)
35 Daniil Komkov (Rus)
36 Nikita Novikov (Rus) Itera – Katusha
37 Sergei Rudaskov (Rus) Itera – Katusha
38 Maksym Vasilyev (Ukr) ISD Cycling Team
39 Alexandr Prishpetnyy (Rus) Itera – Katusha
40 Maksim Razumov (Rus)
41 Oleksandr Grygorenko (Ukr) Kolss Cycling Team
42 Vladyslav Bakumenko (Ukr)
43 Artem Topchanyuk (Ukr) ISD Cycling Team
44 Sergej Fuchs (Ger) Nutrixxion Sparkasse
45 Alexander Filippov (Rus)
46 Alexander Erofeev (Rus)
47 René Obst (Ger) Team NSP
48 Vadim Maslennikov (Rus)
49 Thomas Fothen (Ger) Team NSP 0:00:40
50 Jonas Schmeiser (Ger) Team NSP 0:00:50
51 Alexander Chemakin (Rus) 0:00:59
52 Dirk Müller (Ger) Nutrixxion Sparkasse 0:01:14
53 Taras Voropayev (Kaz) Kazakhstan National Team 0:05:53
54 Vassilian Romanov (Rus)
55 Andrei Holubeu (Blr) Belarus National Team
56 Pavel Ptashkin (Rus)
57 Anatoliy Pakhtusov (Ukr) ISD Cycling Team
58 Anatoliy Gavrilov (Rus)
59 Bakhtiyar Kozhatayev (Kaz) Kazakhstan National Team
60 Artem Kartashov (Rus) Russian National Team
61 Roman Katyrin (Rus)
62 Valery Grinkovsky (Rus)
63 Rostislav Mykhaylov (Ukr)
64 Dmytro Volovod (Ukr)
65 Anton Gogolev (Rus)
66 Léo Menville (Fra) Team NSP
67 Kirill Chuporshnev (Rus)
68 Igor Bykov (Ukr) Ukraine National Team
69 Oleg Reshetnyak (Ukr) Ukraine National Team
70 Nebojsa Jovanovic (Srb) Serbain National Team
71 Eugeny Bakhin (Rus)
72 Aleksey Velikanov (Rus)
73 Ivan Seledkov (Rus)
74 Aliaksandr Antonau (Blr) Belarus National Team
75 Siarhei Safonau (Blr) Belarus National Team
76 Roman Kolstov (Rus)
77 Maxim Toporishcev (Rus)
78 Oleksandr Prevar (Ukr) Kolss Cycling Team
79 Volodymyr Gomenyuk (Ukr) Kolss Cycling Team
80 Denis Chuporshnev (Rus) 0:18:26
81 Dmytro Popov (Ukr) Ukraine National Team 0:19:35
82 Dmitriy Rosanov (Rus)
83 Ilya Dyshakov (Rus)
84 Anton Ivanov (Rus)
85 Aleksey Dudin (Rus) Russian National Team
86 Ivan Makarov (Rus)
87 Vladimir Bardin (Rus)
88 Maxim Rusnac (Mda)
89 Yevgeniy Shumakov (Kaz) Kazakhstan National Team
90 Denys Karnulin (Ukr) ISD Cycling Team
91 Nikita Kapralov (Rus)
92 Vladislav Agasyan (Rus)
93 Denis Berezkin (Rus)
94 Alexander Budaragin (Rus)
95 Dmitry Vernidub (Rus) Russian National Team
96 Kirill Bozhenko (Rus)
97 Evgeniy Zheltobryuhov (Rus)
98 Anton Lyga (Rus)
99 Mykhaylo Kravets (Ukr)
100 Pavel Korolev (Rus)
101 Alexey Leontyev (Rus)
102 Esad Hasanovic (Srb) Serbain National Team
103 Pavel Priadein (Rus)
104 Denis Bazeliuc (Mda)
105 Ivan Pylypenko (Ukr)
106 Yaroslav Boyko (Ukr) Ukraine National Team
107 Artsiom Kavaliou (Blr) Belarus National Team
108 Victor Mironov (Mda)
109 Igor Boev (Rus) Russian National Team
110 Alexander Chernolutskiy (Rus)
111 Aliaksei Krishtapovich (Blr) Belarus National Team
112 Zhandos Bizhigitov (Kaz) Kazakhstan National Team 0:20:41

Generalni plasman posle 2. etape:

1 Grischa Janorschke (Germany) Nutrixxion Sparkasse 7:51:30
2 Björn Schröder (Germany) Nutrixxion Sparkasse 0:00:03
3 Sergei Rudaskov (Russia) Itera – Katusha 0:00:06
4 Oleksandr Sheydyk (Ukraine) ISD Cycling Team 0:00:09
5 Victor Sudeykin (Russia) 0:01:27
6 Maksym Vasilyev (Ukraine) ISD Cycling Team 0:01:33
7 Pavel Kochetkov (Russia) Itera – Katusha 0:01:38
8 Artyom Zakharov (Kazakhstan) Kazakhstan National Team 0:01:40
9 Dmitriy Kosyakov (Russia) Itera – Katusha 0:02:21

21 Der Zsolt 0:08:37
78 Nebojša Jovanović 0:25:03
100 Esad Hasanović 0:27:55

(bicisvet.com/izvor:cyclingnews.com/Đorđe Pejković)

Facebook Comments

comments

Powered by New Facebook Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *