Tim Songo ponovo prvi (video)

Pin It
Pobednici treće etape Hanes Gence i Johen Kaes

Nakon što su bili drugi na trećoj etapi,  na kojoj je pobedio Multivan-Merida tim u sastavu  Hanes Gence i Johen Kaes, duo Sauser-Stander je ponovo došao do pobede, sada na četvrtoj etapi Cape Epic-a, koja je vožena kao hronometar.

Četvrta etapa je ovogodišnja najkraća etapa, duga smo 32km. Pobednici su uspeli da stazu pređu za 1:10:01. Kvartet sa podijuma na prethodnoj etapi je na četvrtoj samo zamenio mesta, pošto su iza njih stigli  Hannes Genze i Jochen Kaess, prvoplasirani na trećoj etapi.

Ovo je prvi put da pored prologa u toku trke bude još jedan hornometar, gde se takmičari  samo bore protiv časovnika.

Sa još jednom pobedom ekia Songo-Specializied je učvrstila svoju prvu poziciju u generalnom plasmanu sa osam minuta prednosti ispred ekipe Multivan-Meride. Treće plasirani su trenutno višestruku pobednici Cape Epic-a ekipa Bulls.

ETAPA 4:

ETAPA 3:

 

Rezultati 4. etape:

1 Christoph Sauser (Swi) & Burry Stander (RSA) 36ONE-Songo-Specialized 1:10:01
2 Hannes Genze (Ger) & Jochen Kaess (Ger) Multivan Merida Biking 0:01:33
3 Sergio Mantecon Gutierrez (Spa) & Carlos Coloma Nicolas (Spa) Wildwolf Trek Pro Racing 0:02:07
4 Alexandre Moos (Swi) & Balthasar Weber (Swi) BMC Mountainbike Racing 0:02:13
5 Urs Huber (Swi) & Konny Looser (Swi) Stockli pro 0:02:24
6 Karl Platt (Ger) & Stefan Sahm (Ger) Bulls 0:03:07
7 Jelmer Pietersma (Ned) & Jukka Vastaranta (Fin) Milka-Trek 2 0:03:22
8 Nicolas Vermeulen (Bel) & Kevin Van Hoovels (Bel) Versluys-Evenza 0:03:25
9 Ramon Bianchi (Ita) & Mike Felderer (Ita) Team Full-Fynamix 0:04:28
10 Marc Bassingthwaigthe (Nam) & Philip Buys (RSA) Garmin adidas 2 0:04:43
11 Johannes Sickmueller (Ger) & Axel Bult (Ned) Stevens – Vredestein Bike 0:06:28
12 Thomas Dietsch (Fra) & Tim Boehme (Ger) Bulls 2 0:07:36
13 Andreas Kugler (Swi) & Markus Kaufmann (Ger) Multivan Merida Biking 2 0:07:37
14 Arnaud Grosjean (Fra) & Steven Garcin (Fra) BH SRSuntour 0:08:01
15 Bart Brentjens (Ned) & Jeroen Boelen (Ned) Milka-Trek 0:08:03
16 Brandon Stewart (RSA) & Shan Wilson (RSA) Toyota DCM 0:08:17
17 Umberto Corti (Ita) & Fabio Ursi (Ita) CBE Merida 0:08:36
18 Shaun Lewis (Aus) & Peter Hatton (Aus) Rockstar Racing 0:09:03
19 Mannie Heymans (Nam) & Adrien Niyonshuti (RSA) Garmin adidas 0:09:45
20 Nicolas Durin (Fra) & Julien Saussac (Fra) Comit? Rhone Alpes 0:10:02
21 Jose Hermida (Spa) & Ralph Naef (Swi) Multivan Merida Biking 3 0:10:40
22 Jason Sager (USA) & Benjamin Sonntag (USA) Jamis 0:10:44
23 Paul Cordes (RSA) & Charles Keey (RSA) MTN/Qhubeka 0:11:36
24 Xavier Dafflon (Swi) & Nicolas Luethi (Swi) PRO Cycles Prof – Suisse Romande 0:12:44
25 Giuseppe Ribolzi (Swi) & Daniele Zucconi (Swi) ASSOS XC 0:12:55
26 Cesar Moura (Bra) & Silvio Amorim (Bra) Brasil 0:13:14
27 Bryce Munro (RSA) & Guylin van den Berg (RSA) SOAR 0:13:15
28 Simon Zahnd (Swi) & Damian Perrin (Swi) Baumat / zaboobikes.com 0:13:19
29 Jose Luis Arce (Spa) & Blake Harlan (USA) Andalucia Bike Race / Jamis 0:13:39
30 Lieuwe Boonstra (RSA) & Alastair Davies (RSA) Momentum Specialised Insurance 0:13:51
31 Lukas Flueckiger (Swi) & Mathias Flueckiger (Swi) Trek World Racing 0:13:53
32 Mathieu Alba (Reu) & Giovanni Gonthier (Reu) Cyclozone 0:15:35
33 Michiel Van Aelbroeck (Bel) & Alexis Matthys (Bel) WMTB.be – Overbike 0:15:42
34 Hans Ivar Festad (Nor) & Tor Atle Fuglerud (Nor) Raufoss & Gj?vik SK 0:16:22
35 Martin Saenz (Ecu) & Galo Tamayo (Ecu) Continental Nissan Ecuador 0:16:39
36 GHOST-DOITNOW-Specialized 0:16:56
37 Bruce Anderson (RSA) & Stuart Anderson (RSA) 1974 0:17:00
38 David Leiman (RSA) & Marco Pulvirenti (RSA) Thule-Safindit 0:17:06
39 Jean Van Wyk (RSA) & Greg Goodall (RSA) Enjoy Fitness 0:17:31
40 Simon Lamond (RSA) & Nic Lamond (RSA) RSAWEB SwiftCarbon 0:18:03
41 Greeff Moolman Jnr. (RSA) & Jozua de Kock (RSA) Thule Stellenbosch 0:18:23
42 Mike Blewitt (Aus) & William Hayter (GBr) MarathonMTB.com 0:18:44
43 David Zimmermann (Swi) & Mike Fridelance (Swi) Jura Swiss 0:18:46
44 Pedro Lourenco (Por) & Andre Pinto (Por) Aventura Gislotica/Sysmo/Rocky mnt 0:18:51
45 James Rait (RSA) & Peter Foster (RSA) Fundhouse/Think Bike 0:19:01
46 Jean-francois Bossler (Fra) & Pierre-yves Facomprez (Fra) Look – KMC 0:19:08
47 Chuck Gibson (USA) & Gregy Gibson (USA) www.TruckerCo.com 0:19:11
48 Ruben Wey (Swi) & J?rg Franke (Swi) bike4life.ch 0:19:32
49 Uros Breski (Slo) & Valerio Lutman (Slo) VENKO by DJAK 0:19:45
50 Dennis Du Toit (RSA) & Jandri Ferreira (RSA) VOX Telecom 0:20:18
51 Sylvain Ecoffey (Swi) & Daniel Gremaud (Swi) Movement 0:20:22
52 Andrew Grobler (RSA) & Rowan Grobler (RSA) Adidas Groblers 0:20:59
53 Herman Keuler (RSA) & Jan Scannell (RSA) Attix5/SCAS 0:21:26
54 Jannas Du plessis (RSA) & Charl Du Plessis (RSA) Mr. Metal 0:21:34
55 Vedran Mohorovicic (Cro) & DJani Simcic (Cro) Ghost Croatia 0:21:36
56 Paris Basson (RSA) & Roelof Burger (Aus) BOS ice tea 0:21:45
57 Johan Wentzel (RSA) & rynard van hoven (RSA) REPARIL 0:22:25
58 Joao Mendes (RSA) & Ryan Binedell (RSA) GVK Racing 0:22:27
59 Ico Schutte (RSA) & Jaco Ferreira (RSA) Old Fashioned Fish and Chips 0:22:31
60 Maarten Van Der Horst (Ned) & Kell Westfehling (RSA) Electric Spinach 0:22:41
61 Cobus Hendriksz (RSA) & Carel Le Roux (RSA) Vela VKE 0:22:47
62 Gunther Bauer (Aut) & Michael Weiss (Aut) Austria Wachau 0:22:51
63 Brent Russell (RSA) & Andrew Mazewski (GBr) PointBreak 0:22:53
64 Zbigniew Mossoczy (Pol) & Jakub Sikorski (Pol) Sikorski bikeBoard Team 0:22:56
65 Craig Boyes (RSA) & Stefan Ihenfeldt (RSA) Cape Town Market 0:22:59
66 Herbert Korblet (Ned) & Gert Korblet (Ned) Sportvoedingwebshop.com 0:24:16
67 Mark Coram (RSA) & Hudson Chevallier (RSA) Davieslab 0:25:47
68 Urs Walder (Swi) & Mario Pfister (Swi) Swiss Cowboys 0:26:18
69 Charl de Villiers (RSA) & Louis De Villiers (RSA) 2XU – Div Brothers 0:26:24
70 Orion Riggs (Aus) & Richard Enthoven (Aus) Cycle Nation 0:26:26
71 Jordi Collell (Spa) & Josep Serra (Spa) CC Pedal Ter-Fanatik Sports 0:26:27
72 Shaun Michael Ellis (RSA) & Merlyn Jackson (RSA) Cadence Capital 0:26:43
73 Darol Howes (RSA) & Bruce Hughes (RSA) Diabetesadventure.com 0:27:12
74 Miguel Goncalves (Por) & Alexandre Gonzalves (Por) Barcelos – Portugal 0:27:20
75 Willem Coetzee (RSA) & Malan Wykerd (RSA) Team Distance 4 Difference 0:27:24
76 Pieter Venter (RSA) & Dewald Scholtz (RSA) Pure Hope 0:27:30
77 Kevin De baets (Bel) & David Osaer (Bel) Beachbikers L 0:27:55
78 Jimmy Grade (Bel) & Raf de Bakker (Bel) Connection 3 0:28:01
79 Christiaan Nel (RSA) & Karl Kielblock (RSA) Two Adders 0:28:22
80 Dmitriy Surovtsev (Rus) & Vitaliy Skorobogatov (Rus) redBike – russian express 0:28:30
81 Neill Marsilio (RSA) & Matt Osborne (RSA) Bemer South Africa 0:28:41
82 Johann Le Roux (RSA) & Willie Roux (RSA) Die Bosvarke 0:28:47
83 Ferdie Potgieter (RSA) & Iain Don-Wauchope (RSA) Inter Africa 0:28:48
84 Johan Venter (RSA) & Fanie Venter (RSA) Neef & Niggie Venter 0:29:00
85 Darryl Grobbelaar (RSA) & David Ellis (RSA) ETS 0:29:38
86 Willem Van Heerdt (Ned) & Jonathan Wallace (Ned) Campana 3 0:29:40
87 Kobus Venter (RSA) & Jaco Kamfer (RSA) Absa Capital 0:29:42
88 Andrewe Procter (RSA) & Wesley Procter (RSA) ABSA 10ACITY 0:29:43
89 Christo Groenewald (RSA) & Lawrence Lindeque (RSA) Burn jOules 0:30:08
90 Jaco Erasmus (RSA) & Emiel Van Vuuren (RSA) Wasabi 0:30:10
91 Christopher Maughan (RSA) & Matthew Miller (RSA) GVK Siya Zama 0:30:52
92 Tim Koek (Ned) & Martin Rijswijk (Ned) Bike Action Alkmaar 0:31:16
93 Patrick Van Schoor (RSA) & Benjamin Howard (RSA) Supersport 0:31:17
94 Tommie Van de Velde (Bel) & Yann Vandemeulebroecke (Bel) Ghent Speed Kings 0:31:19
95 Mark Everdij (RSA) & Jason Deane (RSA) Living the Dream 0:31:20
96 Tom Janas (Ger) & Axel Mueller (Ger) Sportograf.com men 0:31:27
97 Heinrich Tait (RSA) & Nicom Loubser (RSA) Barista Boys 0:31:28
98 Francois Finlay (RSA) & Mark Pienaar (RSA) Big Ring Action 0:31:52
99 Gary Sherriff (GBr) & Duane Vock (GBr) Continental Tyres LSA 0:32:02
100 David Griffiths (GBr) & Mark Griffiths (GBr) Mountain Ninjas 0:32:08
101 Fabian Van Altena (Ned) & Wouter Lazet (Ned) Fiets.nl 0:32:47
102 Danny Bens (Ned) & Erno Van Dongen (Ned) Ernobubensi 0:32:51
103 John Spapens (Ned) & Marco Van Den Helm (Ned) BraBikers 0:32:58
104 Jose Correia Pinto Filho (Bra) & Lourenco Bizarria (Bra) Abrame 0:33:07
105 joery vanderhulst (Bel) & Johan Frooninckx (Bel) Connections MTB 2 0:33:41
106 Wilhelm De Beer (RSA) & Stephen Butler (NZl) PSC Consulting – Buycycle 0:33:47
107 Stamatis Kapsimalis (RSA) & Christos Paterimos (RSA) John Dorys 0:33:55
108 Mathew Browne (RSA) & Francois Louw (RSA) Proactive Fitness 0:34:02
109 Cedric Carreira (Fra) & Regis Lala (Fra) Rotorfrance.com 0:34:04
110 Renaud Schindelholz (Swi) & Rafael Ruiz del portal (Swi) Swiss Hornets 0:34:21
111 Alwyn De Kock (RSA) & Andr? Jordaan (RSA) Pragma 2 0:34:29
112 Hennie Kriek (RSA) & Nico Bell (RSA) Mankele / Bells Cycling 0:34:41
113 Stefan Van den Heever (RSA) & Koos Van Rooyen (RSA) Aircrew 0:34:45
114 Lammert Oosthuizen (RSA) & Francois Jacobus Joubert (RSA) Rosette 0:34:48
115 Greg Keers (GBr) & Conan Gibney (GBr) Ful-On Tri 0:34:56
116 Dreyer Van Huyssteen (RSA) & Ryan Hodierne (RSA) Ride Magazine 0:34:57
117 Andy Walton (RSA) & Kevin Taljaard (RSA) The Coots 0:35:17
118 Matthew Michael Heyns (RSA) & Hj Nel (RSA) No Sweat 0:35:22
119 Russell Crowder (GBr) & Robin Ovenden (GBr) 5339.co.uk 0:35:49
120 Dirk Nel (RSA) & Cedric Jansen Van Vuuren (RSA) Neotrend Property Developers 0:35:50
121 Garth Briggs (RSA) & Pieter Van Der Merwe (RSA) ABSA Private Bank 0:35:56
122 Duncan Vos (RSA) & Patrick Cruywagen (RSA) Toyota PD 44 0:36:02
123 Danie Viljoen (RSA) & George De Kock (RSA) Delecta and Graaff-Fruit 0:36:05
124 Jonathan Odendaal (RSA) & Barend Daniel Pienaar (RSA) Bearing Man Group 0:36:09
125 Noel Droomer (RSA) & Louis Ferreira (RSA) Droomers 0:36:10
126 Tony Van Marken (RSA) & Christopher Chorley (RSA) Pragma Vox Telecom 0:36:17
127 Nuno Filipe Machado (Por) & Diogo Casado Vieira (Por) Bike Magazine – Move Free 0:37:10
128 Radek Tuma (Cze) & Pavel Brabec (Cze) Sensor CZ – TJ Rumburk 0:37:16
129 Almero Barnard (RSA) & Denver Knoetzen (RSA) Newco Tech Racing 0:37:20
130 Hannes Hanekom (RSA) & Sakkie Hanekom (RSA) Tru-Cape 0:37:36
131 Alberto Santiago (USA) & Marcos Rosado (USA) A Victoria MTB Puerto Rico 0:38:11
132 Richard Mann (GBr) & Robin Card (UAE) Aecom 0:38:33
133 Marco Bloem (Ned) & Jeroen Verbocht (Ned) Leertouwer.nl 0:38:38
134 Max Pelser (RSA) & De Villiers Groenewald (RSA) Epic Masochists 0:39:21
135 Gerhard van der merwe (RSA) & Mario Strydom (RSA) GRW2 0:39:22
136 Arnaud De Commarmond (Mri) & Christophe Lincoln (Mri) Mauritius Beach Riders 0:39:26
137 Rafael Sheffer (Isr) & Tal Shagan (Isr) ccc-3 0:39:57
138 David De Lima (RSA) & Taygan Robson (RSA) 24/7 SECURITY 0:40:00
139 Nico Botha (RSA) & Francios Du Toit (RSA) Smack Down 0:40:02
140 Nigel Adcock (Aus) & Mark Oliver (RSA) South Perth Rouleurs/Wembly Cycles 0:40:19
141 Gustavo Garcia (RSA) & Andrew Westaway (RSA) Swazi gold 0:40:34
142 Gareth Rees (RSA) & Rory Wilson (RSA) Parks Cycling Club 0:41:13
143 Leon Kohne (RSA) & Jonathan Cave (RSA) Highway Bakkie Hire 0:41:35
144 Gavin Richardson (RSA) & Darryl Fox (RSA) Fit Sports Lab 0:41:49
145 Dirkie Van Der Merwe (RSA) & Francois Coetzer (RSA) Senkal Allen 0:42:01
146 Urs Pietsch (Ger) & Christian Scheiwe (Ger) Felt Oetzal X-Bionic 0:42:07
147 Matthaeus Meier (Swi) & Christoph Egger (Swi) MC Swiss 0:42:11
148 Jason Bailey (RSA) & Ben Mathewson (RSA) Choice 0:42:18
149 Jean Christophe Vassor (Reu) & Ludovic Vassor (Reu) VASSOR 974 0:42:54
150 Asaf Sametz (Isr) & Raz Shapira (Isr) City CYcling Club- CCC 0:42:55
151 Hardus Blignaut (RSA) & Dirk Erasmus (RSA) Kakiebos 0:43:05
151 Corn? Klem (RSA) & Evert Meintjes (RSA) Qubeka
153 Julian Bryant (RSA) & David Knott (RSA) Megapro 0:43:10
154 Matthias Boufessile (Bel) & Mohammed Boufessile (Bel) Boufessile 0:43:12
155 Marc Copeland (RSA) & Paul Close (RSA) Investec 0:44:23
155 Jaco Du Plessis (RSA) & Louis Groenewald (RSA) JIP 4 Kleine Kuikens
157 Gert Leenstra (RSA) & HP Muller (RSA) Wrap-IT Zululand 0:44:35
158 Sintu Vives (And) & Alex Rebes (Spa) sintuvives.com 0:45:00
159 Nelson Snyder (USA) & Brien Crothers (USA) Cyclepath Racing 0:45:01
160 1.1 0:45:03
161 Lander Torfs (Bel) & Bart Houben (Bel) Connections MTB 0:45:06
162 Frederick Phillips (Ber) & Paul Slabber (RSA) Flying Dutchmen 0:45:06
163 Dave Linder (RSA) & Scott Fraser (RSA) The Bicycle Company 0:46:07
164 Gordon Johnstone (RSA) & Panjo Van de Sande (RSA) 2 Pints Plz 0:46:10
165 Phillip Stuart-Hill (RSA) & Laurence Stuart-Hill (RSA) The Hills 0:46:12
166 Freddie Bakkes (RSA) & John Dalton (RSA) Tru-Cape Legait 0:46:15
167 Anthony Jankovich-Besan (RSA) & Herman van der Werf (RSA) Arniston Guzzlers 0:46:38
168 Gert van der Walt (RSA) & Johan Maartens (RSA) MyRoof.co.za Doctors for Life 0:46:41
169 Thomas Borst (Ger) & Dominik Borst (Ger) is des gefahrn 0:46:46
170 Brett Pollock (RSA) & Andrew Barnes (RSA) Polyflex02 0:46:53
171 Nicholas Renecle (RSA) & Hennie Botha (RSA) Stortech 0:46:58
172 Francisco Nestor teixeira filho (Bra) & nilo chaves maia (Bra) Brazil Zona Alvo 0:46:59
173 David Egli (Swi) & Christoph N?tzi (Swi) Baspo 0:47:00
174 Yves Claeys (Bel) & Christophe De Clercq (Bel) Beachbikers M 0:47:18
175 Minter Barnard (Aus) & Hannes Van Eeden (RSA) Super Kroes 0:47:19
176 Werner Joubert (RSA) & John Swanepoel (RSA) Kibwe Kids 0:47:32
177 Lionel Chantren (RSA) & Fran?ois de Crawhez (Bel) General Sherman 0:48:11
178 Richard Fair (Moz) & Timothy Fair (RSA) Carpe Diem 0:48:29
179 Izak Du Plessis (RSA) & Theo Coetzee (RSA) Overberg Water Gladiators 0:48:52
180 Antonie De Klerk (RSA) & Con Viljoen (RSA) Impact Adventure 0:48:54
181 Sirk Loots (RSA) & Maarten Van Dalsen (GBr) Yo-Yo 0:49:09
182 Robert Viljoen (RSA) & Con Blom (RSA) ZaPOP 0:49:11
183 Gary James (RSA) & Anton De Waal (RSA) B-E-N 0:49:25
184 Rob Gilmour (RSA) & Mark Slingsby (RSA) RSAWEB SwiftCarbon 2 0:49:41
185 Sander Hartog (Ned) & Michel Robert (Ned) Van Diepen Van der Kroef 0:49:41
186 Brendan Williams (RSA) & Gavin Williams (RSA) Terason Tigers 0:49:54
187 Barry Van Blerk (RSA) & Clark Gardner (RSA) Watch out Bulls 0:50:16
188 Coen De Kock (RSA) & Clayton Hindle (RSA) Dimsiss Assist 0:50:22
189 Wynand Du Toit (RSA) & Louis Abram De Wilde (RSA) Overberg Water 0:50:28
190 Walter Rauch (RSA) & Roman Petr (Svk) JD 0:50:29
191 Jordi Garcia (Spa) & Joan Garcia Batlle (Spa) Initzia Renovables 0:50:38
192 Jannie Louw (RSA) & Stian Dreyer (RSA) Super Subs 0:50:58
193 Earl Van Zyl (RSA) & Adrian Smit (RSA) Cutoff Dodgers by Transition Risk 0:50:59
194 Francois Theron (RSA) & Deon Kotze (RSA) The Legends 0:51:31
195 Jacobus Van Zyl (RSA) & Pieter Van Zyl (RSA) Ashwin 0:52:19
196 Andrew Britz (GBr) & Zane Smith (GBr) Cyclesphere/Squirt Lube/Propsat 1 0:52:20
197 Sean Dupont (RSA) & Wayne Champion (RSA) Spring Forest Eco-Wash 0:52:28
198 Lourens Van der Westhuizen (RSA) & Rowan Marais (RSA) Sinethemba 0:52:39
199 Mattheus Lotter (RSA) & Gerhard Huiskens (RSA) TJOPPERS 0:53:27
200 Werner Du Toit (RSA) & John-William Awbrey (RSA) Mountain Bike Assassin’s 0:53:36
201 Peter Kneeshaw (GBr) & Robin Larcombe (GBr) Banchory Cycles 0:53:47
202 Jacques Du Sautoy (RSA) & Cole Stanton (RSA) Milton vs Granton 0:54:22
203 Willem Jacobus Jacobs (RSA) & Roger Kear (RSA) On Top 0:54:56
204 Russell Mawson (GBr) & Simon Neuhoff (GBr) Kiss My Granny Ring 0:54:57
205 Philip Steyn (Nam) & Pierre van Rensburg (Nam) Black Mambas 0:55:17
206 Ockert Oosthuizen (RSA) & Francois Nel (RSA) Thule Clearwater and Cycles Online 0:55:24
207 Sander Van den Born (Ned) & Cor Kraamwinkel (RSA) TwoCon 0:55:50
208 Jacques Claassen (RSA) & Chris Viljoen (RSA) Mountain Schmountain 0:55:51
209 Thembisile Mtintsilana (RSA) & Masixole Matini (RSA) VisionK 0:56:10
210 Werner Pienaar (RSA) & Niel Gerryts (RSA) Late-comers 0:56:23
211 Werner Gerntholtz (Can) & Jake Crowther (RSA) The Outeniqua Rockies 0:56:31
212 BASF – Horticoop – Abyssinian Lions 0:56:43
213 John Mohaud (RSA) & Brett Hess (RSA) JACKAL 0:57:04
214 John Woodrow (GBr) & David Tibbs (GBr) Nae Brakes Nae Brains 0:57:10
215 Benoit de Backer (Bel) & Vincent Baert (Bel) Dickies Xtreme 0:57:52
216 Johan Jacobs (RSA) & Eric Starke (RSA) Lucky Valley Douglas 0:57:53
217 Selwin Young (RSA) & Pieter Le Roux (RSA) AFRI-CAN 0:58:09
218 Andrew Steytler (RSA) & Wesley Botha (RSA) Geeronimo 0:58:14
219 Peter De Schipper (Ned) & Jeroen Swildens (Ned) Hellas Triathlon 0:58:29
220 Rudi Pieterse (RSA) & Willem Du Toit (RSA) RUFCO 0:58:33
221 Werner Botha (RSA) & Pieter Theron (RSA) Saronsberg 0:59:01
222 Johannes Van Zyl (RSA) & Michael Van Zyl (RSA) Hex Diagnostics 0:59:14
223 Stamatis Balidis (RSA) & Denzil Nightingale (RSA) Working Class 0:59:22
224 Sean Wibberley (RSA) & Chris Dando (RSA) Judges Benevolent Fund 0:59:33
225 Shawn Mitchley (RSA) & Marc Arenhold (RSA) Avis Rent a Car 0:59:33
226 Luke Ferris (Can) & Adam Ferris (Can) Serenity Now 1:00:21
227 Steven Torrington (RSA) & Trevor Rolfe (RSA) Urban Warriors 1:00:25
228 Hendrik Steyn Prinsloo (RSA) & Bruce Mcqueen (RSA) Umsenga 1:00:27
229 George Taljaard (RSA) & Kobus Nell (RSA) 4EVER4WARD 1:00:59
230 Jean De Jager (RSA) & Casper De bruin (RSA) CAT 1:01:29
231 Greig Jansen (Eth) & Andy Higginbotham (RSA) Twakkie and Corne’ 1:01:36
232 Simon Finch (Aus) & Nicholas Finch (GBr) Australian Mountain Bike Magazine 1:02:32
233 Craig Sterling (RSA) & Jan Du Toit (RSA) Biogen ? Guts2glory 1:03:01
234 Robert Ambler-smith (RSA) & Garreth Montano (RSA) Specialized Forces 1:03:13
235 Willie Mouton (RSA) & Clive Silva (RSA) Absa Dynamics 1:03:16
236 Craig Moyes (RSA) & Gerhard Bester (RSA) Fat Fish 1:03:32
237 Victor Mcloughlin (RSA) & David Hudson (RSA) The Dirty Beezers 1:03:37
238 Bertie van Zyl (RSA) & Anton Lume (RSA) JAG ZZ2 1:03:43
240 Dirk Lourens (RSA) & Adriaan De Beer (RSA) eXXaro-eXXplore 1:04:26
241 Azukile Simayile (RSA) & Sivuyile Kepelele (RSA) Songo-2 1:04:41
242 Andr? Ross (RSA) & Garth Humphries (RSA) Absa Capital CYCO 1:05:03
243 Simon Turner (RSA) & Andy Wright (RSA) Ride For Recovery 1:05:16
244 Gavin Ritchie (RSA) & Paul Goodsell (RSA) Easy Riders 1:05:33
245 Jared Gottschalk (RSA) & Bruce Darne (RSA) Auction Alliance 1:05:46
246 John Low (RSA) & Norman Van Rooyen (RSA) Spitting Llamas 1:05:52
247 Nico Smit (RSA) & Stefan du Toit (RSA) Shaft Old Boys 1:06:17
248 Attie Visser (RSA) & Marais Steyn (RSA) Spartans 1:06:22
249 Michael Nell Wiid (RSA) & Jo Lambinon (RSA) Safe Eggs 1:06:45
250 Hannes Nel (RSA) & Johan De Kock (RSA) Absa Kalahari 1:06:58
251 Adrian Garvey (RSA) & Brian Osborne (RSA) Toyota Tuff Butt’s 1:07:21
252 Frederic Nicolin (Mri) & Lawrence Wong (Mri) S-Works Mauritius 1:07:50
253 Kevin Mc Pherson (RSA) & Wolfgang Von Loeper (RSA) Wedderwill 1:09:02
254 Gerhardt Johannes Breytenbach (RSA) & Gerrit Pieterse (RSA) cranknuts 1:09:11
255 Graham Beyers (RSA) & Mark Pringle (RSA) Easylife Kitchens 1:09:24
256 Humberto Cardoso (RSA) & Mauritz Walters (RSA) Wimpy Ceres 1:12:13
257 Gunter Selleslagh (Bel) & Tom Op de Beeck (Bel) Roadracers 1:15:28
258 Brenden Burke (RSA) & Johan De beer (RSA) Die Blou Trein 1:15:33
259 Ferdi Van Zyl (RSA) & Michael Dippenaar (RSA) Mega sore ass 1:15:35
260 Gilberto Ambrogi (Bra) & Vinicius Silva (Bra) GibaVini 1:15:42
261 Emile Rossouw (RSA) & Leroux Van Wyk (Nam) DR JS Rossouw Medical Practice 1:15:43
262 Willie Esterhuizen (RSA) & Kenneth Cockcroft (RSA) Sticks & Stones 1:16:42
263 Niel Muller (RSA) & Marius Van Zyl (RSA) Scared Shiftless 1:17:03
264 Rudi Rossouw (RSA) & Charl Bleach (RSA) Stillking 1:18:24
265 Anton Bekker (RSA) & Frans De Beer (RSA) LCS Property Finance 1:18:52
266 Benjamin Mendelson (RSA) & Marc Mendelson (RSA) Kidzpositive 1:19:12
267 Mike Robertson (GBr) & Angus Simpson (GBr) Ama Jongosi 1:19:13
268 Mike van Niekerk (RSA) & Ruan Retief (RSA) Kona Big Tree Foundation 1:20:08
269 Patrick Thomas (RSA) & michael funke (RSA) Fatty and Chunky 1:20:42
270 Merryck Griffiths (RSA) & Ryan Paterson (RSA) Maitland 1:21:17
271 Heinrich Putter (GBr) & Jean Botes (RSA) Merriman Men 1:22:07
272 Greg James (RSA) & Gerhardi Odendaal (RSA) JAG Riders 1:22:18
273 Stuart Hamilton (GBr) & Graeme Hamilton (RSA) Cyclesphere/Squirt Lube/Propsat 2 1:22:20
274 Luca Zat (Ita) & Sandro Marcorin (Ita) BPT Racing 1:22:58
275 Martin Ciolkosz (Pol) & Garth Flanders (RSA) Merida 3 – The Slow One 1:24:52
276 Lucas Stevens (Ned) & Emiel Stevens (Ned) StevenS 1:27:10
277 Gerrie Olivier (RSA) & Heinrich (Hein) Wagner (RSA) Pragma 1:32:54
 

Dame:

1 Eva Lechner (Ita) & Nathalie Schneitter (Swi) Colnago Arreghini Sudtirol 1:27:16
2 Sally Bigham (GBr) & Karien van Jaarsveld (RSA) USN 0:09:48
3 Naomi Hansen (Aus) & Jodie Willett (Aus) Adidas 0:10:39
4 Hanlie Booyens (RSA) & Ischen Stopforth (RSA) ABSA aBreast 0:13:25
5 Cathryn Zeglinski (Can) & Sabina Compassi (Swi) Northlands Medical Clinic 0:13:34
6 Selene Yeager (USA) & Cheryl Sornson (USA) CF 0:15:48
7 Hannele Steyn (RSA) & Leana De Jager (RSA) Attix5 Ladies 0:16:32
8 Katja Cauwenbergh (Bel) & Sara Mertens (Bel) O2BIKERS ladies 0:20:01
9 Catherine Townshend (RSA) & Julia Skea (RSA) RSAWeb Ladies 0:20:24
10 Robyn Adendorff (RSA) & Sarah Van Heerden (RSA) ASPEN 0:24:04
11 Michelle Harris (RSA) & Charlize Wiederkehr (RSA) Mal Kwaggas 0:25:02
12 Anka Martin (USA) & Tracy Moseley (GBr) Downhillers for World Bicycle Relief 0:28:38
13 Desiree Loubser (RSA) & Marleen Lourens (RSA) Fairest Cape 0:32:03
14 Andrea Huser (Swi) & Christine Wyss (Swi) Bl?emlisalp 0:33:22
15 Ann Harrison (RSA) & Nikki Haywood (RSA) Dawn Wing 0:33:59
16 Bonny Swanepoel (RSA) & Linda Davidson (Zim) Adidasmaidens 0:34:13
17 Niki Fisher (Aus) & Jenni King (Aus) Swell/Giant 0:36:39
18 Dawn Herbert (RSA) & Caren Mills (RSA) Rugged Roses 0:52:05
19 M?lanie Leveau (Fra) & Andrea Marcellini (Bra) Hora do blush 0:54:46
20 Eulogy Du Plessis (RSA) & Naomi Rothmann (RSA) JAG Ladies ‘fuelled? by Woolworths 1:02:26

 

Rezultati 3.etpape:

1 Hannes Genze (Ger) & Jochen Kaess (Ger) Multivan Merida Biking 5:06:33
2 Christoph Sauser (Swi) & Burry Stander (RSA) 36ONE-Songo-Specialized 0:00:03
3 Bart Brentjens (Ned) & Jeroen Boelen (Ned) Milka-Trek 0:00:16
4 Karl Platt (Ger) & Stefan Sahm (Ger) Bulls 0:01:11
5 Nicolas Vermeulen (Bel) & Kevin Van Hoovels (Bel) Versluys-Evenza 0:03:37
6 Thomas Dietsch (Fra) & Tim Boehme (Ger) Bulls 2 0:10:21
7 Urs Huber (Swi) & Konny Looser (Swi) Stockli pro 0:10:33
8 Andreas Kugler (Swi) & Markus Kaufmann (Ger) Multivan Merida Biking 2 0:10:34
9 Jose Hermida (Spa) & Ralph Naef (Swi) Multivan Merida Biking 3 0:18:28
10 Lukas Flueckiger (Swi) & Mathias Flueckiger (Swi) Trek World Racing 0:18:31
11 Mannie Heymans (Nam) & Adrien Niyonshuti (RSA) Garmin adidas 0:22:02
12 Shaun Lewis (Aus) & Peter Hatton (Aus) Rockstar Racing 0:28:41
13 Alexandre Moos (Swi) & Balthasar Weber (Swi) BMC Mountainbike Racing 0:28:44
14 Johannes Sickmueller (Ger) & Axel Bult (Ned) Stevens – Vredestein Bike 0:30:16
15 Jason Sager (USA) & Benjamin Sonntag (USA) Jamis 0:38:33
16 Ben Melt Swanepoel (RSA) & Jock Green (RSA) Ghost/Specialized 0:40:51
17 Ramon Bianchi (Ita) & Mike Felderer (Ita) Team Full-Fynamix 0:42:31
18 Jelmer Pietersma (Ned) & Jukka Vastaranta (Fin) Milka-Trek 2 0:45:42
19 Marc Bassingthwaigthe (Nam) & Philip Buys (RSA) Garmin adidas 2 0:45:59
20 Hannes Hanekom (RSA) & Sakkie Hanekom (RSA) Tru-Cape 0:48:33
21 Paul Cordes (RSA) & Charles Keey (RSA) MTN/Qhubeka 0:48:39
22 Brandon Stewart (RSA) & Shan Wilson (RSA) Toyota DCM 0:48:42
23 Xavier Dafflon (Swi) & Nicolas Luethi (Swi) PRO Cycles Prof – Suisse Romande 0:54:40
24 Umberto Corti (Ita) & Fabio Ursi (Ita) CBE Merida 0:54:43
25 Lieuwe Boonstra (RSA) & Alastair Davies (RSA) Momentum Specialised Insurance 0:55:47
26 Cesar Moura (Bra) & Silvio Amorim (Bra) Brasil 0:59:12
27 Simon Zahnd (Swi) & Damian Perrin (Swi) Baumat / zaboobikes.com 0:59:58
28 Mathieu Alba (Reu) & Giovanni Gonthier (Reu) Cyclozone 1:04:05
29 Arnaud Grosjean (Fra) & Steven Garcin (Fra) BH SRSuntour 1:05:56
30 Dennis Du Toit (RSA) & Jandri Ferreira (RSA) VOX Telecom 1:06:13
30 Chuck Gibson (USA) & Gregy Gibson (USA) www.TruckerCo.com
32 Jean-francois Bossler (Fra) & Pierre-yves Facomprez (Fra) Look – KMC 1:06:52
33 Hennie Kriek (RSA) & Nico Bell (RSA) Mankele / Bells Cycling 1:08:50
34 Cobus Hendriksz (RSA) & Carel Le Roux (RSA) Vela VKE 1:09:19
35 Martin Saenz (Ecu) & Galo Tamayo (Ecu) Continental Nissan Ecuador 1:09:42
36 Michiel Van Aelbroeck (Bel) & Alexis Matthys (Bel) WMTB.be – Overbike 1:10:17
37 David Leiman (RSA) & Marco Pulvirenti (RSA) Thule-Safindit 1:11:45
38 James Rait (RSA) & Peter Foster (RSA) Fundhouse/Think Bike 1:12:28
39 Uros Breski (Slo) & Valerio Lutman (Slo) VENKO by DJAK 1:17:21
40 Jean Van Wyk (RSA) & Greg Goodall (RSA) Enjoy Fitness 1:18:13
41 Hans Ivar Festad (Nor) & Tor Atle Fuglerud (Nor) Raufoss & Gj?vik SK 1:19:12
42 Nicolas Durin (Fra) & Julien Saussac (Fra) Comit? Rhone Alpes 1:19:30
43 David Zimmermann (Swi) & Mike Fridelance (Swi) Jura Swiss 1:19:35
44 Willem Van Heerdt (Ned) & Jonathan Wallace (Ned) Campana 3 1:19:48
45 Simon Lamond (RSA) & Nic Lamond (RSA) RSAWEB SwiftCarbon 1:20:25
46 Andrew Grobler (RSA) & Rowan Grobler (RSA) Adidas Groblers 1:21:02
47 Jose Luis Arce (Spa) & Blake Harlan (USA) Andalucia Bike Race / Jamis 1:23:19
48 Ferdie Potgieter (RSA) & Iain Don-Wauchope (RSA) Inter Africa 1:24:08
49 Greeff Moolman Jnr. (RSA) & Jozua de Kock (RSA) Thule Stellenbosch 1:24:58
50 Craig Boyes (RSA) & Stefan Ihenfeldt (RSA) Cape Town Market 1:25:22
51 Johan Wentzel (RSA) & rynard van hoven (RSA) REPARIL 1:25:28
52 Giuseppe Ribolzi (Swi) & Daniele Zucconi (Swi) ASSOS XC 1:25:31
53 Mike Blewitt (Aus) & William Hayter (GBr) MarathonMTB.com 1:26:20
54 Jannas Du plessis (RSA) & Charl Du Plessis (RSA) Mr. Metal 1:26:26
55 Mark Coram (RSA) & Hudson Chevallier (RSA) Davieslab 1:27:40
56 Vedran Mohorovicic (Cro) & DJani Simcic (Cro) Ghost Croatia 1:28:40
57 Ruben Wey (Swi) & J?rg Franke (Swi) bike4life.ch 1:30:06
58 Dreyer Van Huyssteen (RSA) & Ryan Hodierne (RSA) Ride Magazine 1:35:14
59 Orion Riggs (Aus) & Richard Enthoven (Aus) Cycle Nation 1:36:05
60 Jimmy Grade (Bel) & Raf de Bakker (Bel) Connection 3 1:36:56
61 Darryl Grobbelaar (RSA) & David Ellis (RSA) ETS 1:37:20
62 Gunther Bauer (Aut) & Michael Weiss (Aut) Austria Wachau 1:38:38
63 Joao Mendes (RSA) & Ryan Binedell (RSA) GVK Racing 1:39:01
64 Sergio Mantecon Gutierrez (Spa) & Carlos Coloma Nicolas (Spa) Wildwolf Trek Pro Racing 1:39:26
65 Brent Russell (RSA) & Andrew Mazewski (GBr) PointBreak 1:39:49
66 Tom Janas (Ger) & Axel Mueller (Ger) Sportograf.com men 1:39:59
67 Bruce Anderson (RSA) & Stuart Anderson (RSA) 1974 1:42:00
68 Urs Walder (Swi) & Mario Pfister (Swi) Swiss Cowboys 1:45:42
69 Ico Schutte (RSA) & Jaco Ferreira (RSA) Old Fashioned Fish and Chips 1:47:12
70 Heinrich Tait (RSA) & Nicom Loubser (RSA) Barista Boys 1:49:19
71 Pieter Venter (RSA) & Dewald Scholtz (RSA) Pure Hope 1:50:44
72 Johan Venter (RSA) & Fanie Venter (RSA) Neef & Niggie Venter 1:50:44
73 Maarten Van Der Horst (Ned) & Kell Westfehling (RSA) Electric Spinach 1:50:57
74 Neill Marsilio (RSA) & Matt Osborne (RSA) Bemer South Africa 1:51:14
75 Paris Basson (RSA) & Roelof Burger (Aus) BOS ice tea 1:51:15
76 Francois Finlay (RSA) & Mark Pienaar (RSA) Big Ring Action 1:51:44
77 Sylvain Ecoffey (Swi) & Daniel Gremaud (Swi) Movement 1:52:07
78 Pedro Lourenco (Por) & Andre Pinto (Por) Aventura Gislotica/Sysmo/Rocky mnt 1:54:29
79 Kevin De baets (Bel) & David Osaer (Bel) Beachbikers L 1:56:06
80 joery vanderhulst (Bel) & Johan Frooninckx (Bel) Connections MTB 2 1:57:11
81 Herman Keuler (RSA) & Jan Scannell (RSA) Attix5/SCAS 1:57:33
82 Dmitriy Surovtsev (Rus) & Vitaliy Skorobogatov (Rus) redBike – russian express 1:57:55
83 Patrick Van Schoor (RSA) & Benjamin Howard (RSA) Supersport 1:58:38
84 Bryce Munro (RSA) & Guylin van den Berg (RSA) SOAR 1:58:39
85 Johann Le Roux (RSA) & Willie Roux (RSA) Die Bosvarke 1:58:49
86 Duncan Vos (RSA) & Patrick Cruywagen (RSA) Toyota PD 44 2:00:11
87 Shaun Michael Ellis (RSA) & Merlyn Jackson (RSA) Cadence Capital 2:00:11
88 Werner Joubert (RSA) & John Swanepoel (RSA) Kibwe Kids 2:01:03
89 Herbert Korblet (Ned) & Gert Korblet (Ned) Sportvoedingwebshop.com 2:03:08
90 Jordi Collell (Spa) & Josep Serra (Spa) CC Pedal Ter-Fanatik Sports 2:04:01
91 Kobus Venter (RSA) & Jaco Kamfer (RSA) Absa Capital 2:04:36
92 Zbigniew Mossoczy (Pol) & Jakub Sikorski (Pol) Sikorski bikeBoard Team 2:04:36
93 Gareth Rees (RSA) & Rory Wilson (RSA) Parks Cycling Club 2:04:48
94 Darol Howes (RSA) & Bruce Hughes (RSA) Diabetesadventure.com 2:04:57
95 Danny Bens (Ned) & Erno Van Dongen (Ned) Ernobubensi 2:07:57
96 Willem Coetzee (RSA) & Malan Wykerd (RSA) Team Distance 4 Difference 2:08:16
97 Nigel Adcock (Aus) & Mark Oliver (RSA) South Perth Rouleurs/Wembly Cycles 2:08:39
98 David De Lima (RSA) & Taygan Robson (RSA) 24/7 SECURITY 2:11:09
99 Christiaan Nel (RSA) & Karl Kielblock (RSA) Two Adders 2:12:28
100 Stamatis Kapsimalis (RSA) & Christos Paterimos (RSA) John Dorys 2:12:40
101 Christo Groenewald (RSA) & Lawrence Lindeque (RSA) Burn jOules 2:14:26
102 Simon Finch (Aus) & Nicholas Finch (GBr) Australian Mountain Bike Magazine 2:17:07
103 Tommie Van de Velde (Bel) & Yann Vandemeulebroecke (Bel) Ghent Speed Kings 2:17:40
104 Jonathan Odendaal (RSA) & Barend Daniel Pienaar (RSA) Bearing Man Group 2:18:50
105 Wilhelm De Beer (RSA) & Stephen Butler (NZl) PSC Consulting – Buycycle 2:18:51
106 Gary Sherriff (GBr) & Duane Vock (GBr) Continental Tyres LSA 2:18:54
107 Christopher Maughan (RSA) & Matthew Miller (RSA) GVK Siya Zama 2:22:19
108 Dirk Nel (RSA) & Cedric Jansen Van Vuuren (RSA) Neotrend Property Developers 2:23:49
109 Cedric Carreira (Fra) & Regis Lala (Fra) Rotorfrance.com 2:24:06
110 Jose Correia Pinto Filho (Bra) & Lourenco Bizarria (Bra) Abrame 2:25:05
111 Miguel Goncalves (Por) & Alexandre Gonzalves (Por) Barcelos – Portugal 2:25:17
112 Asaf Sametz (Isr) & Raz Shapira (Isr) City CYcling Club- CCC 2:25:49
113 Fabian Van Altena (Ned) & Wouter Lazet (Ned) Fiets.nl 2:26:07
114 Mark Everdij (RSA) & Jason Deane (RSA) Living the Dream 2:27:31
115 Jaco Erasmus (RSA) & Emiel Van Vuuren (RSA) Wasabi 2:29:07
116 Andrewe Procter (RSA) & Wesley Procter (RSA) ABSA 10ACITY 2:32:27
117 Mathew Browne (RSA) & Francois Louw (RSA) Proactive Fitness 2:34:06
118 Charl de Villiers (RSA) & Louis De Villiers (RSA) 2XU – Div Brothers 2:34:41
119 Almero Barnard (RSA) & Denver Knoetzen (RSA) Newco Tech Racing 2:34:54
120 Marco Bloem (Ned) & Jeroen Verbocht (Ned) Leertouwer.nl 2:35:05
121 David Griffiths (GBr) & Mark Griffiths (GBr) Mountain Ninjas 2:35:17
122 Greg Keers (GBr) & Conan Gibney (GBr) Ful-On Tri 2:35:23
123 John Spapens (Ned) & Marco Van Den Helm (Ned) BraBikers 2:38:21
124 Urs Pietsch (Ger) & Christian Scheiwe (Ger) Felt Oetzal X-Bionic 2:39:14
125 Renaud Schindelholz (Swi) & Rafael Ruiz del portal (Swi) Swiss Hornets 2:40:05
126 Tony Van Marken (RSA) & Christopher Chorley (RSA) Pragma Vox Telecom 2:40:37
127 Radek Tuma (Cze) & Pavel Brabec (Cze) Sensor CZ – TJ Rumburk 2:41:30
128 Jason Bailey (RSA) & Ben Mathewson (RSA) Choice 2:42:31
129 Gerhard van der merwe (RSA) & Mario Strydom (RSA) GRW2 2:43:23
130 Dave Linder (RSA) & Scott Fraser (RSA) The Bicycle Company 2:46:04
131 Nuno Filipe Machado (Por) & Diogo Casado Vieira (Por) Bike Magazine – Move Free 2:46:46
132 Matthew Michael Heyns (RSA) & Hj Nel (RSA) No Sweat 2:46:58
133 Richard Mann (GBr) & Robin Card (UAE) Aecom 2:47:07
134 Stefan Van den Heever (RSA) & Koos Van Rooyen (RSA) Aircrew 2:47:17
135 Sirk Loots (RSA) & Maarten Van Dalsen (GBr) Yo-Yo 2:49:06
136 Tim Koek (Ned) & Martin Rijswijk (Ned) Bike Action Alkmaar 2:49:19
137 Francisco Nestor teixeira filho (Bra) & nilo chaves maia (Bra) Brazil Zona Alvo 2:49:35
138 Arnaud De Commarmond (Mri) & Christophe Lincoln (Mri) Mauritius Beach Riders 2:50:13
139 Alberto Santiago (USA) & Marcos Rosado (USA) A Victoria MTB Puerto Rico 2:50:13
140 David Egli (Swi) & Christoph N?tzi (Swi) Baspo 2:51:22
141 Lammert Oosthuizen (RSA) & Francois Jacobus Joubert (RSA) Rosette 2:52:08
142 Russell Crowder (GBr) & Robin Ovenden (GBr) 5339.co.uk 2:52:23
143 Nelson Snyder (USA) & Brien Crothers (USA) Cyclepath Racing 2:52:29
144 Gustavo Garcia (RSA) & Andrew Westaway (RSA) Swazi gold 2:53:26
145 Leon Kohne (RSA) & Jonathan Cave (RSA) Highway Bakkie Hire 2:54:10
146 Julian Bryant (RSA) & David Knott (RSA) Megapro 2:55:48
147 Max Pelser (RSA) & De Villiers Groenewald (RSA) Epic Masochists 2:56:33
148 Garth Briggs (RSA) & Pieter Van Der Merwe (RSA) ABSA Private Bank 2:56:33
149 Corn? Klem (RSA) & Evert Meintjes (RSA) Qubeka 2:57:06
150 Hardus Blignaut (RSA) & Dirk Erasmus (RSA) Kakiebos 2:59:52
151 Minter Barnard (Aus) & Hannes Van Eeden (RSA) Super Kroes 3:01:19
152 Gert Leenstra (RSA) & HP Muller (RSA) Wrap-IT Zululand 3:02:33
153 Gordon Johnstone (RSA) & Panjo Van de Sande (RSA) 2 Pints Plz 3:02:52
154 Mattheus Lotter (RSA) & Gerhard Huiskens (RSA) TJOPPERS 3:06:03
155 Phillip Stuart-Hill (RSA) & Laurence Stuart-Hill (RSA) The Hills 3:08:29
156 Lander Torfs (Bel) & Bart Houben (Bel) Connections MTB 3:08:41
157 Gary James (RSA) & Anton De Waal (RSA) B-E-N 3:09:59
158 Danie Viljoen (RSA) & George De Kock (RSA) Delecta and Graaff-Fruit 3:11:18
159 Wynand Du Toit (RSA) & Louis Abram De Wilde (RSA) Overberg Water 3:11:51
160 Thomas Borst (Ger) & Dominik Borst (Ger) is des gefahrn 3:12:50
161 Cameron Adams (RSA) & Jonathan Vogel (RSA) 3:13:49
162 Chris Anderson (RSA) & Nico Van Zyl (RSA) Iron Fist 3:14:23
163 Anthony Jankovich-Besan (RSA) & Herman van der Werf (RSA) Arniston Guzzlers 3:16:58
164 Richard Fair (Moz) & Timothy Fair (RSA) Carpe Diem 3:17:30
165 Francois Theron (RSA) & Deon Kotze (RSA) The Legends 3:18:09
166 Barry Van Blerk (RSA) & Clark Gardner (RSA) Watch out Bulls 3:18:13
167 Rafael Sheffer (Isr) & Tal Shagan (Isr) ccc-3 3:19:01
168 Robert Viljoen (RSA) & Con Blom (RSA) ZaPOP 3:19:48
169 Kevin Mc Pherson (RSA) & Wolfgang Von Loeper (RSA) Wedderwill 3:20:32
170 Gert van der Walt (RSA) & Johan Maartens (RSA) MyRoof.co.za Doctors for Life 3:21:17
171 Jacobus Van Zyl (RSA) & Pieter Van Zyl (RSA) Ashwin 3:24:03
172 Sander Van den Born (Ned) & Cor Kraamwinkel (RSA) TwoCon 3:24:04
173 Jaco Du Plessis (RSA) & Louis Groenewald (RSA) JIP 4 Kleine Kuikens 3:28:47
174 Earl Van Zyl (RSA) & Adrian Smit (RSA) Cutoff Dodgers by Transition Risk 3:29:00
175 Lourens Van der Westhuizen (RSA) & Rowan Marais (RSA) Sinethemba 3:29:29
176 Gavin Richardson (RSA) & Darryl Fox (RSA) Fit Sports Lab 3:29:39
177 Freddie Bakkes (RSA) & John Dalton (RSA) Tru-Cape Legait 3:30:53
178 Brendan Williams (RSA) & Gavin Williams (RSA) Terason Tigers 3:30:54
179 Frederick Phillips (Ber) & Paul Slabber (RSA) Flying Dutchmen 3:30:56
180 Brett Pollock (RSA) & Andrew Barnes (RSA) Polyflex02 3:31:01
181 Gunter Selleslagh (Bel) & Tom Op de Beeck (Bel) Roadracers 3:31:24
182 Adrian Garvey (RSA) & Brian Osborne (RSA) Toyota Tuff Butt’s 3:31:54
183 Ockert Oosthuizen (RSA) & Francois Nel (RSA) Thule Clearwater and Cycles Online 3:32:39
184 Dirkie Van Der Merwe (RSA) & Francois Coetzer (RSA) Senkal Allen 3:32:44
185 Robert Ambler-smith (RSA) & Garreth Montano (RSA) Specialized Forces 3:32:54
186 Izak Du Plessis (RSA) & Theo Coetzee (RSA) Overberg Water Gladiators 3:33:02
187 Greig Jansen (Eth) & Andy Higginbotham (RSA) Twakkie and Corne’ 3:33:27
188 Sean Wibberley (RSA) & Chris Dando (RSA) Judges Benevolent Fund 3:34:21
189 John Mohaud (RSA) & Brett Hess (RSA) JACKAL 3:35:11
190 Noel Droomer (RSA) & Louis Ferreira (RSA) Droomers 3:36:52
191 Jean Christophe Vassor (Reu) & Ludovic Vassor (Reu) VASSOR 974 3:37:43
192 Willem Jacobus Jacobs (RSA) & Roger Kear (RSA) On Top 3:39:26
193 Walter Rauch (RSA) & Roman Petr (Svk) JD 3:39:56
194 Peter Kneeshaw (GBr) & Robin Larcombe (GBr) Banchory Cycles 3:39:59
195 Jannie Louw (RSA) & Stian Dreyer (RSA) Super Subs 3:41:35
196 Sander Hartog (Ned) & Michel Robert (Ned) Van Diepen Van der Kroef 3:43:14
197 Ferdi Van Zyl (RSA) & Michael Dippenaar (RSA) Mega sore ass 3:44:21
198 Hendrik Steyn Prinsloo (RSA) & Bruce Mcqueen (RSA) Umsenga 3:45:34
199 Gerrie Olivier (RSA) & Heinrich (Hein) Wagner (RSA) Pragma 3:45:35
200 Alwyn De Kock (RSA) & Andr? Jordaan (RSA) Pragma 2 3:45:36
201 Andy Walton (RSA) & Kevin Taljaard (RSA) The Coots 3:50:13
202 Sean Dupont (RSA) & Wayne Champion (RSA) Spring Forest Eco-Wash 3:50:32
203 Matthias Boufessile (Bel) & Mohammed Boufessile (Bel) Boufessile 3:50:54
204 Stamatis Balidis (RSA) & Denzil Nightingale (RSA) Working Class 3:52:06
205 Gilberto Ambrogi (Bra) & Vinicius Silva (Bra) GibaVini 3:52:15
206 Antonie De Klerk (RSA) & Con Viljoen (RSA) Impact Adventure 3:52:16
207 Azukile Simayile (RSA) & Sivuyile Kepelele (RSA) Songo-2 3:53:09
208 Werner Gerntholtz (Can) & Jake Crowther (RSA) The Outeniqua Rockies 3:53:10
209 Rudi Pieterse (RSA) & Willem Du Toit (RSA) RUFCO 3:53:27
210 Philip Steyn (Nam) & Pierre van Rensburg (Nam) Black Mambas 3:54:54
211 Rodrigo Vasconcellos (Bra) & Gus Albuquerque (Bra) Mangho 3:55:03
212 Craig Moyes (RSA) & Gerhard Bester (RSA) Fat Fish 3:55:31
213 Jacques Du Sautoy (RSA) & Cole Stanton (RSA) Milton vs Granton 3:56:56
214 Lionel Chantren (RSA) & Fran?ois de Crawhez (Bel) General Sherman 3:56:58
215 Jacques Claassen (RSA) & Chris Viljoen (RSA) Mountain Schmountain 3:58:10
216 Benoit de Backer (Bel) & Vincent Baert (Bel) Dickies Xtreme 3:58:41
217 Nicholas Renecle (RSA) & Hennie Botha (RSA) Stortech 3:58:44
218 Jordi Garcia (Spa) & Joan Garcia Batlle (Spa) Initzia Renovables 4:00:04
219 Russell Mawson (GBr) & Simon Neuhoff (GBr) Kiss My Granny Ring 4:00:15
220 Dirk Lourens (RSA) & Adriaan De Beer (RSA) eXXaro-eXXplore 4:00:31
222 Sintu Vives (And) & Alex Rebes (Spa) sintuvives.com 4:01:17
223 Niel Muller (RSA) & Marius Van Zyl (RSA) Scared Shiftless 4:01:17
224 Luca Zat (Ita) & Sandro Marcorin (Ita) BPT Racing 4:02:30
225 Shawn Mitchley (RSA) & Marc Arenhold (RSA) Avis Rent a Car 4:03:04
226 Luke Ferris (Can) & Adam Ferris (Can) Serenity Now 4:03:20
227 Jared Gottschalk (RSA) & Bruce Darne (RSA) Auction Alliance 4:06:07
228 Matthaeus Meier (Swi) & Christoph Egger (Swi) MC Swiss 4:06:10
229 Werner Botha (RSA) & Pieter Theron (RSA) Saronsberg 4:06:41
230 Andr? Ross (RSA) & Garth Humphries (RSA) Absa Capital CYCO 4:07:17
231 Yves Claeys (Bel) & Christophe De Clercq (Bel) Beachbikers M 4:07:50
232 Frederic Nicolin (Mri) & Lawrence Wong (Mri) S-Works Mauritius 4:09:31
233 Willie Mouton (RSA) & Clive Silva (RSA) Absa Dynamics 4:11:15
234 Steven Torrington (RSA) & Trevor Rolfe (RSA) Urban Warriors 4:11:15
235 Thembisile Mtintsilana (RSA) & Masixole Matini (RSA) VisionK 4:11:17
236 Johannes Van Zyl (RSA) & Michael Van Zyl (RSA) Hex Diagnostics 4:12:17
237 Anton Bekker (RSA) & Frans De Beer (RSA) LCS Property Finance 4:13:29
238 Selwin Young (RSA) & Pieter Le Roux (RSA) AFRI-CAN 4:14:40
239 Johan Jacobs (RSA) & Eric Starke (RSA) Lucky Valley Douglas 4:15:47
240 Emile Rossouw (RSA) & Leroux Van Wyk (Nam) DR JS Rossouw Medical Practice 4:16:11
241 Attie Visser (RSA) & Marais Steyn (RSA) Spartans 4:17:23
242 Marc Copeland (RSA) & Paul Close (RSA) Investec 4:18:06
243 George Taljaard (RSA) & Kobus Nell (RSA) 4EVER4WARD 4:19:40
244 Werner Pienaar (RSA) & Niel Gerryts (RSA) Late-comers 4:24:03
245 Coen De Kock (RSA) & Clayton Hindle (RSA) Dimsiss Assist 4:25:56
246 John Woodrow (GBr) & David Tibbs (GBr) Nae Brakes Nae Brains 4:26:38
247 Josias Barbosa (Bra) & Thiago Menezes Fernandes (Bra) Palito e Pelota 4:27:15
248 Gavin Ritchie (RSA) & Paul Goodsell (RSA) Easy Riders 4:28:22
249 Werner Du Toit (RSA) & John-William Awbrey (RSA) Mountain Bike Assassin’s 4:29:11
250 Nico Smit (RSA) & Stefan du Toit (RSA) Shaft Old Boys 4:30:09
251 Andrew Steytler (RSA) & Wesley Botha (RSA) Geeronimo 4:32:16
252 Michael Nell Wiid (RSA) & Jo Lambinon (RSA) Safe Eggs 4:33:31
253 Stuart Hamilton (GBr) & Graeme Hamilton (RSA) Cyclesphere/Squirt Lube/Propsat 2 4:34:52
254 Graham Beyers (RSA) & Mark Pringle (RSA) Easylife Kitchens 4:35:47
255 Andrew Britz (GBr) & Zane Smith (GBr) Cyclesphere/Squirt Lube/Propsat 1 4:38:48
256 Mike van Niekerk (RSA) & Ruan Retief (RSA) Kona Big Tree Foundation 4:39:28
257 Simon Turner (RSA) & Andy Wright (RSA) Ride For Recovery 4:41:54
258 Mike Robertson (GBr) & Angus Simpson (GBr) Ama Jongosi 4:42:51
259 Bertie van Zyl (RSA) & Anton Lume (RSA) JAG ZZ2 4:43:41
260 Jean De Jager (RSA) & Casper De bruin (RSA) CAT 4:44:07
261 Victor Mcloughlin (RSA) & David Hudson (RSA) The Dirty Beezers 4:45:03
262 Craig Sterling (RSA) & Jan Du Toit (RSA) Biogen ? Guts2glory 4:45:42
263 Humberto Cardoso (RSA) & Mauritz Walters (RSA) Wimpy Ceres 4:48:00
264 Heinrich Putter (GBr) & Jean Botes (RSA) Merriman Men 4:49:59
265 Greg James (RSA) & Gerhardi Odendaal (RSA) JAG Riders 4:50:53
266 Merryck Griffiths (RSA) & Ryan Paterson (RSA) Maitland 4:50:53
267 Gerhardt Johannes Breytenbach (RSA) & Gerrit Pieterse (RSA) cranknuts 4:53:21
268 Willie Esterhuizen (RSA) & Kenneth Cockcroft (RSA) Sticks & Stones 4:56:56
269 Lucas Stevens (Ned) & Emiel Stevens (Ned) StevenS 4:57:08
270 Martin Ciolkosz (Pol) & Garth Flanders (RSA) Merida 3 – The Slow One 4:58:08
271 Rob Gilmour (RSA) & Mark Slingsby (RSA) RSAWEB SwiftCarbon 2 4:59:22
272 John Low (RSA) & Norman Van Rooyen (RSA) Spitting Llamas 5:00:13
273 Peter De Schipper (Ned) & Jeroen Swildens (Ned) Hellas Triathlon 5:02:00
Dame:
1 Sally Bigham (GBr) & Karien van Jaarsveld (RSA) USN 6:43:36
2 Hanlie Booyens (RSA) & Ischen Stopforth (RSA) ABSA aBreast 0:05:05
3 Naomi Hansen (Aus) & Jodie Willett (Aus) Adidas 0:12:09
4 Catherine Townshend (RSA) & Julia Skea (RSA) RSAWeb Ladies 0:26:11
5 Eva Lechner (Ita) & Nathalie Schneitter (Swi) Colnago Arreghini Sudtirol 0:32:03
6 Cathryn Zeglinski (Can) & Sabina Compassi (Swi) Northlands Medical Clinic 0:42:49
7 Selene Yeager (USA) & Cheryl Sornson (USA) CF 0:49:20
8 Katja Cauwenbergh (Bel) & Sara Mertens (Bel) O2BIKERS ladies 0:52:14
9 Robyn Adendorff (RSA) & Sarah Van Heerden (RSA) ASPEN 0:54:34
10 Hannele Steyn (RSA) & Leana De Jager (RSA) Attix5 Ladies 0:59:05
11 Niki Fisher (Aus) & Jenni King (Aus) Swell/Giant 1:07:17
12 Ann Harrison (RSA) & Nikki Haywood (RSA) Dawn Wing 1:24:32
13 Desiree Loubser (RSA) & Marleen Lourens (RSA) Fairest Cape 1:35:36
14 Bonny Swanepoel (RSA) & Linda Davidson (Zim) Adidasmaidens 1:44:11
15 Michelle Harris (RSA) & Charlize Wiederkehr (RSA) Mal Kwaggas 1:47:57
16 Anka Martin (USA) & Tracy Moseley (GBr) Downhillers for World Bicycle Relief 1:51:37
17 Andrea Huser (Swi) & Christine Wyss (Swi) Bl?emlisalp 1:52:10
18 Dawn Herbert (RSA) & Caren Mills (RSA) Rugged Roses 2:25:58
19 M?lanie Leveau (Fra) & Andrea Marcellini (Bra) Hora do blush 2:57:44
20 Eulogy Du Plessis (RSA) & Naomi Rothmann (RSA) JAG Ladies ‘fuelled? by Woolworths 3:01:57

(bicisvet.com/izvor:iamspecialized.com/Nemanja Glišić)

Facebook Comments

comments

Powered by New Facebook Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *