Završen Absa Cape Epic (video)

Pin It
Multivan Merida konačno do pobede

Svetski šampion Hose Hermida i njegov partner Rafael Naf konačno su došli do pobede na šestoj etapi “Absa Cape Epic-a”.

Na poslednjoj, sedmoj etapi, pobedu su odnela braća Flukinger. Iako su se Švajcarci spremali za pobedu na čitavoj trci morali su da se zadovolje jednom etapom, koja je došla u poslednjem trenutku.

Pobednici trke su možda bili poznati na prvim etapama jer su Sauser i Stander ni jednog trenutka nisu ostavili konkurenciji mesta za bilo kakva nadanja. Iako su imali defekt gume u poslednjoj etapi izgubili su samo 6 minuta za Švajcarcima na kraju 7.etape, što je bilo dovoljno za konačan trijumf na najtežoj MTB trci na svetu.

ETAPA 7:

Rezultati 6.etape: Oak Valley in the Elgin Valley 128km

1 Jose Hermida (Spa) & Ralph Naef (Swi) Multivan Merida Biking 3 5:00:47
2 Christoph Sauser (Swi) & Burry Stander (RSA) 36ONE-Songo-Specialized 0:00:51
3 Lukas Flueckiger (Swi) & Mathias Flueckiger (Swi) Trek World Racing 0:03:19
4 Andreas Kugler (Swi) & Markus Kaufmann (Ger) Multivan Merida Biking 2 0:03:31
5 Hannes Genze (Ger) & Jochen Kaess (Ger) Multivan Merida Biking 0:03:34
6 Karl Platt (Ger) & Stefan Sahm (Ger) Bulls 0:03:46
7 Bart Brentjens (Ned) & Jeroen Boelen (Ned) Milka-Trek 0:04:43
8 Nicolas Vermeulen (Bel) & Kevin Van Hoovels (Bel) Versluys-Evenza 0:06:05
9 Alexandre Moos (Swi) & Balthasar Weber (Swi) BMC Mountainbike Racing 0:10:02
10 Jason Sager (USA) & Benjamin Sonntag (USA) Jamis 0:13:02

. . .

Rezultati 7.etape: Oak Valley in the Elgin Valley — Lourensford Wine Estate 59km

1 Lukas Flueckiger (Swi) & Mathias Flueckiger (Swi) Trek World Racing 2:33:18
2 Hannes Genze (Ger) & Jochen Kaess (Ger) Multivan Merida Biking 0:02:19
3 Jose Hermida (Spa) & Ralph Naef (Swi) Multivan Merida Biking 3 0:05:48
4 Alexandre Moos (Swi) & Balthasar Weber (Swi) BMC Mountainbike Racing 0:05:49
5 Christoph Sauser (Swi) & Burry Stander (RSA) 36ONE-Songo-Specialized 0:06:01
6 Nicolas Vermeulen (Bel) & Kevin Van Hoovels (Bel) Versluys-Evenza 0:08:39
7 Karl Platt (Ger) & Stefan Sahm (Ger) Bulls 0:08:58
8 Thomas Dietsch (Fra) & Tim Boehme (Ger) Bulls 2
9 Andreas Kugler (Swi) & Markus Kaufmann (Ger) Multivan Merida Biking 2 0:10:02
10 Ramon Bianchi (Ita) & Mike Felderer (Ita) Team Full-Fynamix 0:14:29

. . .

FINALNI GENERALNI PLASMAN:

1 Christoph Sauser (Swi) & Burry Stander (RSA) 36ONE-Songo-Specialized 28:44:44
2 Hannes Genze (Ger) & Jochen Kaess (Ger) Multivan Merida Biking 0:07:08
3 Karl Platt (Ger) & Stefan Sahm (Ger) Bulls 0:21:09
4 Nicolas Vermeulen (Bel) & Kevin Van Hoovels (Bel) Versluys-Evenza 0:43:28
5 Lukas Flueckiger (Swi) & Mathias Flueckiger (Swi) Trek World Racing 0:50:02
6 Andreas Kugler (Swi) & Markus Kaufmann (Ger) Multivan Merida Biking 2 0:57:30
7 Bart Brentjens (Ned) & Jeroen Boelen (Ned) Milka-Trek 1:09:03
8 Alexandre Moos (Swi) & Balthasar Weber (Swi) BMC Mountainbike Racing 1:24:31
9 Mannie Heymans (Nam) & Adrien Niyonshuti (RSA) Garmin adidas 1:44:52
10 Jose Hermida (Spa) & Ralph Naef (Swi) Multivan Merida Biking 3 1:53:13
11 Jelmer Pietersma (Ned) & Jukka Vastaranta (Fin) Milka-Trek 2 1:58:31
12 Thomas Dietsch (Fra) & Tim Boehme (Ger) Bulls 2 2:06:05
13 Shaun Lewis (Aus) & Peter Hatton (Aus) Rockstar Racing 2:23:17
14 Johannes Sickmueller (Ger) & Axel Bult (Ned) Stevens – Vredestein Bike 2:24:07
15 Brandon Stewart (RSA) & Shan Wilson (RSA) Toyota DCM 2:49:08
16 Ramon Bianchi (Ita) & Mike Felderer (Ita) Team Full-Fynamix 2:52:32
17 Jason Sager (USA) & Benjamin Sonntag (USA) Jamis 2:58:57
18 Paul Cordes (RSA) & Charles Keey (RSA) MTN/Qhubeka 3:17:27
19 Marc Bassingthwaigthe (Nam) & Philip Buys (RSA) Garmin adidas 2 3:42:57
20 Arnaud Grosjean (Fra) & Steven Garcin (Fra) BH SRSuntour 3:48:09
21 Umberto Corti (Ita) & Fabio Ursi (Ita) CBE Merida 4:02:47
22 Xavier Dafflon (Swi) & Nicolas Luethi (Swi) PRO Cycles Prof – Suisse Romande 4:14:23
23 Lieuwe Boonstra (RSA) & Alastair Davies (RSA) Momentum Specialised Insurance 4:28:28
24 Nicolas Durin (Fra) & Julien Saussac (Fra) Comit? Rhone Alpes 4:55:53
25 Sergio Mantecon Gutierrez (Spa) & Carlos Coloma Nicolas (Spa) Wildwolf Trek Pro Racing 5:04:07
26 Hannes Hanekom (RSA) & Sakkie Hanekom (RSA) Tru-Cape 5:04:49
27 Mathieu Alba (Reu) & Giovanni Gonthier (Reu) Cyclozone 5:33:14
28 Danny Bens (Ned) & Erno Van Dongen (Ned) Ernobubensi 5:35:59
29 Ben Melt Swanepoel (RSA) & Jock Green (RSA) Ghost/Specialized 5:37:47
30 Giuseppe Ribolzi (Swi) & Daniele Zucconi (Swi) ASSOS XC 5:39:47
31 Simon Zahnd (Swi) & Damian Perrin (Swi) Baumat / zaboobikes.com 5:42:08
32 Cesar Moura (Bra) & Silvio Amorim (Bra) Brasil 5:46:19
33 Jean-francois Bossler (Fra) & Pierre-yves Facomprez (Fra) Look – KMC 5:56:04
34 Chuck Gibson (USA) & Gregy Gibson (USA) www.TruckerCo.com 5:58:39
35 Michiel Van Aelbroeck (Bel) & Alexis Matthys (Bel) WMTB.be – Overbike 6:07:22
36 Hennie Kriek (RSA) & Nico Bell (RSA) Mankele / Bells Cycling 6:15:48
37 Martin Saenz (Ecu) & Galo Tamayo (Ecu) Continental Nissan Ecuador 6:22:32
38 Jean Van Wyk (RSA) & Greg Goodall (RSA) Enjoy Fitness 6:23:26
39 Bruce Anderson (RSA) & Stuart Anderson (RSA) 1974 6:34:12
40 Craig Boyes (RSA) & Stefan Ihenfeldt (RSA) Cape Town Market 6:42:42
41 Uros Breski (Slo) & Valerio Lutman (Slo) VENKO by DJAK 6:52:46
42 Dennis Du Toit (RSA) & Jandri Ferreira (RSA) VOX Telecom 6:58:19
43 Andrew Grobler (RSA) & Rowan Grobler (RSA) Adidas Groblers 7:07:44
44 Hans Ivar Festad (Nor) & Tor Atle Fuglerud (Nor) Raufoss & Gj?vik SK 7:08:41
45 David Leiman (RSA) & Marco Pulvirenti (RSA) Thule-Safindit 7:09:47
46 David Zimmermann (Swi) & Mike Fridelance (Swi) Jura Swiss 7:16:27
47 James Rait (RSA) & Peter Foster (RSA) Fundhouse/Think Bike 7:35:34
48 Greeff Moolman Jnr. (RSA) & Jozua de Kock (RSA) Thule Stellenbosch 7:51:18
49 Ruben Wey (Swi) & J?rg Franke (Swi) bike4life.ch 7:58:07
50 Herman Keuler (RSA) & Jan Scannell (RSA) Attix5/SCAS 8:02:34
51 Mark Coram (RSA) & Hudson Chevallier (RSA) Davieslab 8:12:54
52 Simon Lamond (RSA) & Nic Lamond (RSA) RSAWEB SwiftCarbon 8:16:06
53 Johan Wentzel (RSA) & rynard van hoven (RSA) REPARIL 8:19:13
54 Vedran Mohorovicic (Cro) & DJani Simcic (Cro) Ghost Croatia 8:20:39
55 Jannas Du plessis (RSA) & Charl Du Plessis (RSA) Mr. Metal 8:22:48
56 Willem Van Heerdt (Ned) & Jonathan Wallace (Ned) Campana 3 8:34:40
57 Brent Russell (RSA) & Andrew Mazewski (GBr) PointBreak 8:36:37
58 Jimmy Grade (Bel) & Raf de Bakker (Bel) Connection 3 8:55:30
59 Pedro Lourenco (Por) & Andre Pinto (Por) Aventura Gislotica/Sysmo/Rocky mnt 8:59:16
60 Tom Janas (Ger) & Axel Mueller (Ger) Sportograf.com men 9:02:52
61 Ferdie Potgieter (RSA) & Iain Don-Wauchope (RSA) Inter Africa 9:19:50
62 Maarten Van Der Horst (Ned) & Kell Westfehling (RSA) Electric Spinach 9:25:33
63 Dreyer Van Huyssteen (RSA) & Ryan Hodierne (RSA) Ride Magazine 9:26:46
64 Shaun Michael Ellis (RSA) & Merlyn Jackson (RSA) Cadence Capital 9:28:02
65 Ico Schutte (RSA) & Jaco Ferreira (RSA) Old Fashioned Fish and Chips 9:28:14
66 Sylvain Ecoffey (Swi) & Daniel Gremaud (Swi) Movement 9:36:40
67 Paris Basson (RSA) & Roelof Burger (Aus) BOS ice tea 10:10:58
68 Neill Marsilio (RSA) & Matt Osborne (RSA) Bemer South Africa 10:16:05
69 Bryce Munro (RSA) & Guylin van den Berg (RSA) SOAR 10:16:52
70 Zbigniew Mossoczy (Pol) & Jakub Sikorski (Pol) Sikorski bikeBoard Team 10:19:12
71 Pieter Venter (RSA) & Dewald Scholtz (RSA) Pure Hope 10:21:50
72 Gunther Bauer (Aut) & Michael Weiss (Aut) Austria Wachau 10:22:49
73 Johann Le Roux (RSA) & Willie Roux (RSA) Die Bosvarke 10:23:55
74 Joao Mendes (RSA) & Ryan Binedell (RSA) GVK Racing 10:30:24
75 Darryl Grobbelaar (RSA) & David Ellis (RSA) ETS 10:37:25
76 Herbert Korblet (Ned) & Gert Korblet (Ned) Sportvoedingwebshop.com 10:43:04
77 Christiaan Nel (RSA) & Karl Kielblock (RSA) Two Adders 10:46:24
78 Orion Riggs (Aus) & Richard Enthoven (Aus) Cycle Nation 10:53:49
79 Johan Venter (RSA) & Fanie Venter (RSA) Neef & Niggie Venter 10:53:54
80 Francois Finlay (RSA) & Mark Pienaar (RSA) Big Ring Action 11:02:38
81 Jordi Collell (Spa) & Josep Serra (Spa) CC Pedal Ter-Fanatik Sports 11:17:42
82 Patrick Van Schoor (RSA) & Benjamin Howard (RSA) Supersport 11:19:06
83 John Spapens (Ned) & Marco Van Den Helm (Ned) BraBikers 11:19:46
84 Kobus Venter (RSA) & Jaco Kamfer (RSA) Absa Capital 11:22:03
85 Willem Coetzee (RSA) & Malan Wykerd (RSA) Team Distance 4 Difference 11:37:55
86 Asaf Sametz (Isr) & Raz Shapira (Isr) City CYcling Club- CCC 11:43:06
87 Dmitriy Surovtsev (Rus) & Vitaliy Skorobogatov (Rus) redBike – russian express 11:49:21
88 Christo Groenewald (RSA) & Lawrence Lindeque (RSA) Burn jOules 11:50:38
89 Kevin De baets (Bel) & David Osaer (Bel) Beachbikers L 12:05:08
90 Mark Everdij (RSA) & Jason Deane (RSA) Living the Dream 12:07:14
91 joery vanderhulst (Bel) & Johan Frooninckx (Bel) Connections MTB 2 12:12:44
92 Miguel Goncalves (Por) & Alexandre Gonzalves (Por) Barcelos – Portugal 12:14:29
93 Duncan Vos (RSA) & Patrick Cruywagen (RSA) Toyota PD 44 12:14:52
94 Urs Walder (Swi) & Mario Pfister (Swi) Swiss Cowboys 12:19:57
96 Darol Howes (RSA) & Bruce Hughes (RSA) Diabetesadventure.com 12:21:42
97 Charl de Villiers (RSA) & Louis De Villiers (RSA) 2XU – Div Brothers 12:21:47
98 Tommie Van de Velde (Bel) & Yann Vandemeulebroecke (Bel) Ghent Speed Kings 12:32:37
99 Christopher Maughan (RSA) & Matthew Miller (RSA) GVK Siya Zama 12:35:51
100 Gareth Rees (RSA) & Rory Wilson (RSA) Parks Cycling Club 12:36:17
101 Marco Bloem (Ned) & Jeroen Verbocht (Ned) Leertouwer.nl 12:36:57
102 Werner Joubert (RSA) & John Swanepoel (RSA) Kibwe Kids 12:38:43
103 Jose Correia Pinto Filho (Bra) & Lourenco Bizarria (Bra) Abrame 12:43:32
104 Simon Finch (Aus) & Nicholas Finch (GBr) Australian Mountain Bike Magazine 12:45:03
105 Dirk Nel (RSA) & Cedric Jansen Van Vuuren (RSA) Neotrend Property Developers 12:58:00
106 Gary Sherriff (GBr) & Duane Vock (GBr) Continental Tyres LSA 13:00:03
107 David De Lima (RSA) & Taygan Robson (RSA) 24/7 SECURITY 13:02:53
108 Andrewe Procter (RSA) & Wesley Procter (RSA) ABSA 10ACITY 13:12:36
109 Arnaud De Commarmond (Mri) & Christophe Lincoln (Mri) Mauritius Beach Riders 13:17:12
110 Stamatis Kapsimalis (RSA) & Christos Paterimos (RSA) John Dorys 13:27:00
111 Jaco Erasmus (RSA) & Emiel Van Vuuren (RSA) Wasabi 13:27:33
112 Wilhelm De Beer (RSA) & Stephen Butler (NZl) PSC Consulting – Buycycle 13:28:59
113 Radek Tuma (Cze) & Pavel Brabec (Cze) Sensor CZ – TJ Rumburk 13:44:28
114 Almero Barnard (RSA) & Denver Knoetzen (RSA) Newco Tech Racing 13:45:29
115 Greg Keers (GBr) & Conan Gibney (GBr) Ful-On Tri 13:45:47
116 Mathew Browne (RSA) & Francois Louw (RSA) Proactive Fitness 13:46:46
117 Jonathan Odendaal (RSA) & Barend Daniel Pienaar (RSA) Bearing Man Group 13:57:48
118 Stefan Van den Heever (RSA) & Koos Van Rooyen (RSA) Aircrew 14:05:44
119 Nico Botha (RSA) & Francios Du Toit (RSA) Smack Down 14:11:37
120 David Griffiths (GBr) & Mark Griffiths (GBr) Mountain Ninjas 14:15:15
121 Nigel Adcock (Aus) & Mark Oliver (RSA) South Perth Rouleurs/Wembly Cycles 14:17:31
122 Fabian Van Altena (Ned) & Wouter Lazet (Ned) Fiets.nl 14:23:17
123 Renaud Schindelholz (Swi) & Rafael Ruiz del portal (Swi) Swiss Hornets 14:28:16
124 Nuno Filipe Machado (Por) & Diogo Casado Vieira (Por) Bike Magazine – Move Free 14:28:44
125 Garth Briggs (RSA) & Pieter Van Der Merwe (RSA) ABSA Private Bank 14:29:14
126 Danie Viljoen (RSA) & George De Kock (RSA) Delecta and Graaff-Fruit 14:35:03
127 Chris Anderson (RSA) & Nico Van Zyl (RSA) Iron Fist 14:36:43
128 Richard Mann (GBr) & Robin Card (UAE) Aecom 14:36:46
129 Sirk Loots (RSA) & Maarten Van Dalsen (GBr) Yo-Yo 14:54:18
130 Tony Van Marken (RSA) & Christopher Chorley (RSA) Pragma Vox Telecom 14:58:24
131 Noel Droomer (RSA) & Louis Ferreira (RSA) Droomers 14:58:40
132 Alberto Santiago (USA) & Marcos Rosado (USA) A Victoria MTB Puerto Rico 15:04:55
133 Urs Pietsch (Ger) & Christian Scheiwe (Ger) Felt Oetzal X-Bionic 15:09:46
134 Jason Bailey (RSA) & Ben Mathewson (RSA) Choice 15:16:32
135 Matthew Michael Heyns (RSA) & Hj Nel (RSA) No Sweat 15:20:09
136 Russell Crowder (GBr) & Robin Ovenden (GBr) 5339.co.uk 15:21:13
137 Rafael Sheffer (Isr) & Tal Shagan (Isr) ccc-3 15:25:39
138 Leon Kohne (RSA) & Jonathan Cave (RSA) Highway Bakkie Hire 15:25:48
139 Gunter Selleslagh (Bel) & Tom Op de Beeck (Bel) Roadracers 15:42:50
140 Francisco Nestor teixeira filho (Bra) & nilo chaves maia (Bra) Brazil Zona Alvo 15:42:54
141 Lammert Oosthuizen (RSA) & Francois Jacobus Joubert (RSA) Rosette 15:51:39
142 Lander Torfs (Bel) & Bart Houben (Bel) Connections MTB 15:57:03
143 Dave Linder (RSA) & Scott Fraser (RSA) The Bicycle Company 15:57:11
144 Tim Koek (Ned) & Martin Rijswijk (Ned) Bike Action Alkmaar 16:00:14
145 Max Pelser (RSA) & De Villiers Groenewald (RSA) Epic Masochists 16:15:42
146 Hardus Blignaut (RSA) & Dirk Erasmus (RSA) Kakiebos 16:23:30
147 Jean Christophe Vassor (Reu) & Ludovic Vassor (Reu) VASSOR 974 16:25:49
148 Corn? Klem (RSA) & Evert Meintjes (RSA) Qubeka 16:31:12
149 Gordon Johnstone (RSA) & Panjo Van de Sande (RSA) 2 Pints Plz 16:35:22
150 Gustavo Garcia (RSA) & Andrew Westaway (RSA) Swazi gold 16:37:21
151 Gerhard van der merwe (RSA) & Mario Strydom (RSA) GRW2 16:47:25
152 Izak Du Plessis (RSA) & Theo Coetzee (RSA) Overberg Water Gladiators 16:51:56
153 Brett Pollock (RSA) & Andrew Barnes (RSA) Polyflex02 17:00:39
154 David Egli (Swi) & Christoph N?tzi (Swi) Baspo 17:01:21
155 Mattheus Lotter (RSA) & Gerhard Huiskens (RSA) TJOPPERS 17:02:07
156 Gert Leenstra (RSA) & HP Muller (RSA) Wrap-IT Zululand 17:02:40
157 Andy Walton (RSA) & Kevin Taljaard (RSA) The Coots 17:05:50
158 Marc Copeland (RSA) & Paul Close (RSA) Investec 17:05:58
159 Matthias Boufessile (Bel) & Mohammed Boufessile (Bel) Boufessile 17:06:23
160 Gary James (RSA) & Anton De Waal (RSA) B-E-N 17:38:01
161 Richard Fair (Moz) & Timothy Fair (RSA) Carpe Diem 17:41:31
162 Wynand Du Toit (RSA) & Louis Abram De Wilde (RSA) Overberg Water 17:45:21
163 Nicholas Renecle (RSA) & Hennie Botha (RSA) Stortech 17:51:13
164 Julian Bryant (RSA) & David Knott (RSA) Megapro 17:53:05
165 Phillip Stuart-Hill (RSA) & Laurence Stuart-Hill (RSA) The Hills 17:54:42
166 Jacobus Van Zyl (RSA) & Pieter Van Zyl (RSA) Ashwin 17:56:13
167 Dirkie Van Der Merwe (RSA) & Francois Coetzer (RSA) Senkal Allen 17:58:35
168 Gavin Richardson (RSA) & Darryl Fox (RSA) Fit Sports Lab 18:08:51
169 Barry Van Blerk (RSA) & Clark Gardner (RSA) Watch out Bulls 18:18:22
170 Freddie Bakkes (RSA) & John Dalton (RSA) Tru-Cape Legait 18:18:57
171 Rob Gilmour (RSA) & Mark Slingsby (RSA) RSAWEB SwiftCarbon 2 18:21:06
172 John Mohaud (RSA) & Brett Hess (RSA) JACKAL 18:23:07
173 Matthaeus Meier (Swi) & Christoph Egger (Swi) MC Swiss 18:26:26
174 Hendrik Steyn Prinsloo (RSA) & Bruce Mcqueen (RSA) Umsenga 18:28:20
175 Nelson Snyder (USA) & Brien Crothers (USA) Cyclepath Racing 18:28:26
176 Thomas Borst (Ger) & Dominik Borst (Ger) is des gefahrn 18:43:42
177 Jordi Garcia (Spa) & Joan Garcia Batlle (Spa) Initzia Renovables 19:04:38
178 Frederick Phillips (Ber) & Paul Slabber (RSA) Flying Dutchmen 19:05:16
179 Greig Jansen (Eth) & Andy Higginbotham (RSA) Twakkie and Corne’ 19:11:54
180 Cameron Adams (RSA) & Jonathan Vogel (RSA) 110% 19:24:03
181 Robert Viljoen (RSA) & Con Blom (RSA) ZaPOP 19:27:58
182 Brendan Williams (RSA) & Gavin Williams (RSA) Terason Tigers 19:28:14
183 Anthony Jankovich-Besan (RSA) & Herman van der Werf (RSA) Arniston Guzzlers 19:34:44
184 Kevin Mc Pherson (RSA) & Wolfgang Von Loeper (RSA) Wedderwill 19:34:55
185 Andrew Britz (GBr) & Zane Smith (GBr) Cyclesphere/Squirt Lube/Propsat 1 19:37:15
186 Gert van der Walt (RSA) & Johan Maartens (RSA) MyRoof.co.za Doctors for Life 19:44:01
187 Willem Jacobus Jacobs (RSA) & Roger Kear (RSA) On Top 19:49:12
188 Jaco Du Plessis (RSA) & Louis Groenewald (RSA) JIP 4 Kleine Kuikens 19:52:11
189 Sander Van den Born (Ned) & Cor Kraamwinkel (RSA) TwoCon 19:53:18
190 Yves Claeys (Bel) & Christophe De Clercq (Bel) Beachbikers M 19:55:30
191 Jannie Louw (RSA) & Stian Dreyer (RSA) Super Subs 19:55:40
192 Earl Van Zyl (RSA) & Adrian Smit (RSA) Cutoff Dodgers by Transition Risk 19:59:54
193 Jared Gottschalk (RSA) & Bruce Darne (RSA) Auction Alliance 20:02:52
194 Selwin Young (RSA) & Pieter Le Roux (RSA) AFRI-CAN 20:09:10
195 Francois Theron (RSA) & Deon Kotze (RSA) The Legends 20:10:57
196 Jacques Du Sautoy (RSA) & Cole Stanton (RSA) Milton vs Granton 20:18:32
197 Lourens Van der Westhuizen (RSA) & Rowan Marais (RSA) Sinethemba 20:31:38
198 Antonie De Klerk (RSA) & Con Viljoen (RSA) Impact Adventure 20:34:23
199 Ockert Oosthuizen (RSA) & Francois Nel (RSA) Thule Clearwater and Cycles Online 20:34:40
200 Werner Botha (RSA) & Pieter Theron (RSA) Saronsberg 20:36:51
201 Sean Wibberley (RSA) & Chris Dando (RSA) Judges Benevolent Fund 20:37:23
202 Lucas Stevens (Ned) & Emiel Stevens (Ned) StevenS 20:48:08
203 Philip Steyn (Nam) & Pierre van Rensburg (Nam) Black Mambas 20:49:35
204 Gilberto Ambrogi (Bra) & Vinicius Silva (Bra) GibaVini 20:57:35
205 Dirk Lourens (RSA) & Adriaan De Beer (RSA) eXXaro-eXXplore 21:02:19
206 Lionel Chantren (RSA) & Fran?ois de Crawhez (Bel) General Sherman 21:13:28
207 Walter Rauch (RSA) & Roman Petr (Svk) JD 21:21:05
208 Peter Kneeshaw (GBr) & Robin Larcombe (GBr) Banchory Cycles 21:34:37
209 Stamatis Balidis (RSA) & Denzil Nightingale (RSA) Working Class 21:51:00
210 BASF – Horticoop – Abyssinian Lions 21:52:40
211 Jacques Claassen (RSA) & Chris Viljoen (RSA) Mountain Schmountain 21:54:11
212 Sander Hartog (Ned) & Michel Robert (Ned) Van Diepen Van der Kroef 21:54:13
213 Alwyn De Kock (RSA) & Andr? Jordaan (RSA) Pragma 2 21:55:43
214 Robert Ambler-smith (RSA) & Garreth Montano (RSA) Specialized Forces 22:03:12
215 Shawn Mitchley (RSA) & Marc Arenhold (RSA) Avis Rent a Car 22:06:41
216 Adrian Garvey (RSA) & Brian Osborne (RSA) Toyota Tuff Butt’s 22:07:55
217 Craig Moyes (RSA) & Gerhard Bester (RSA) Fat Fish 22:12:51
218 Andrew Steytler (RSA) & Wesley Botha (RSA) Geeronimo 22:19:30
219 Johan Jacobs (RSA) & Eric Starke (RSA) Lucky Valley Douglas 22:23:52
220 Thembisile Mtintsilana (RSA) & Masixole Matini (RSA) VisionK 22:29:50
221 Luca Zat (Ita) & Sandro Marcorin (Ita) BPT Racing 22:30:13
222 Johannes Van Zyl (RSA) & Michael Van Zyl (RSA) Hex Diagnostics 22:30:21
223 Werner Gerntholtz (Can) & Jake Crowther (RSA) The Outeniqua Rockies 22:34:58
224 Attie Visser (RSA) & Marais Steyn (RSA) Spartans 22:42:47
225 Peter De Schipper (Ned) & Jeroen Swildens (Ned) Hellas Triathlon 22:43:56
226 Coen De Kock (RSA) & Clayton Hindle (RSA) Dimsiss Assist 22:46:23
227 Werner Du Toit (RSA) & John-William Awbrey (RSA) Mountain Bike Assassin’s 22:46:59
228 Russell Mawson (GBr) & Simon Neuhoff (GBr) Kiss My Granny Ring 22:49:28
229 Ferdi Van Zyl (RSA) & Michael Dippenaar (RSA) Mega sore ass 22:52:08
230 Niel Muller (RSA) & Marius Van Zyl (RSA) Scared Shiftless 22:53:41
231 Werner Pienaar (RSA) & Niel Gerryts (RSA) Late-comers 23:00:28
232 Rudi Pieterse (RSA) & Willem Du Toit (RSA) RUFCO 23:02:15
233 Bertie van Zyl (RSA) & Anton Lume (RSA) JAG ZZ2 23:08:10
234 Gerrie Olivier (RSA) & Heinrich (Hein) Wagner (RSA) Pragma 23:12:20
235 Azukile Simayile (RSA) & Sivuyile Kepelele (RSA) Songo-2 23:15:31
236 Sean Dupont (RSA) & Wayne Champion (RSA) Spring Forest Eco-Wash 23:29:14
237 John Woodrow (GBr) & David Tibbs (GBr) Nae Brakes Nae Brains 23:41:23
238 Gavin Ritchie (RSA) & Paul Goodsell (RSA) Easy Riders 23:50:02
239 Benoit de Backer (Bel) & Vincent Baert (Bel) Dickies Xtreme 23:51:35
240 Willie Mouton (RSA) & Clive Silva (RSA) Absa Dynamics 23:58:01
241 Frederic Nicolin (Mri) & Lawrence Wong (Mri) S-Works Mauritius 23:58:12
242 George Taljaard (RSA) & Kobus Nell (RSA) 4EVER4WARD 24:05:06
243 Victor Mcloughlin (RSA) & David Hudson (RSA) The Dirty Beezers 24:17:03
244 Andr? Ross (RSA) & Garth Humphries (RSA) Absa Capital CYCO 24:17:33
245 Simon Turner (RSA) & Andy Wright (RSA) Ride For Recovery 24:31:21
246 Steven Torrington (RSA) & Trevor Rolfe (RSA) Urban Warriors 24:47:01
247 Anton Bekker (RSA) & Frans De Beer (RSA) LCS Property Finance 24:48:05
248 Nico Smit (RSA) & Stefan du Toit (RSA) Shaft Old Boys 24:52:57
249 Jean De Jager (RSA) & Casper De bruin (RSA) CAT 25:07:22
250 Craig Sterling (RSA) & Jan Du Toit (RSA) Biogen ? Guts2glory 25:09:17
251 Emile Rossouw (RSA) & Leroux Van Wyk (Nam) DR JS Rossouw Medical Practice 25:10:12
252 Stuart Hamilton (GBr) & Graeme Hamilton (RSA) Cyclesphere/Squirt Lube/Propsat 2 25:29:54
253 Gerhardt Johannes Breytenbach (RSA) & Gerrit Pieterse (RSA) cranknuts 25:40:07
254 Michael Nell Wiid (RSA) & Jo Lambinon (RSA) Safe Eggs 25:43:00
255 Hannes Nel (RSA) & Johan De Kock (RSA) Absa Kalahari 25:52:41
256 Graham Beyers (RSA) & Mark Pringle (RSA) Easylife Kitchens 25:55:30
257 Mike Robertson (GBr) & Angus Simpson (GBr) Ama Jongosi 27:05:03
258 Mike van Niekerk (RSA) & Ruan Retief (RSA) Kona Big Tree Foundation 27:15:49
259 Willie Esterhuizen (RSA) & Kenneth Cockcroft (RSA) Sticks & Stones 27:22:21
260 John Low (RSA) & Norman Van Rooyen (RSA) Spitting Llamas 27:40:50
261 Martin Ciolkosz (Pol) & Garth Flanders (RSA) Merida 3 – The Slow One 28:07:08
262 Patrick Thomas (RSA) & michael funke (RSA) Fatty and Chunky 28:27:12
263 Benjamin Mendelson (RSA) & Marc Mendelson (RSA) Kidzpositive 28:34:20
264 Greg James (RSA) & Gerhardi Odendaal (RSA) JAG Riders 28:56:04
265 Rudi Rossouw (RSA) & Charl Bleach (RSA) Stillking 28:57:26
266 Merryck Griffiths (RSA) & Ryan Paterson (RSA) Maitland 29:37:28
267 Brenden Burke (RSA) & Johan De beer (RSA) Die Blou Trein 30:54:12
Dame
1 Sally Bigham (GBr) & Karien van Jaarsveld (RSA) USN 37:44:09
2 Eva Lechner (Ita) & Nathalie Schneitter (Swi) Colnago Arreghini Sudtirol 1:33:53
3 Hanlie Booyens (RSA) & Ischen Stopforth (RSA) ABSA aBreast 1:40:00
4 Naomi Hansen (Aus) & Jodie Willett (Aus) Adidas 2:02:36
5 Hannele Steyn (RSA) & Leana De Jager (RSA) Attix5 Ladies 2:33:05
6 Catherine Townshend (RSA) & Julia Skea (RSA) RSAWeb Ladies 3:09:16
7 Niki Fisher (Aus) & Jenni King (Aus) Swell/Giant 3:38:43
8 Selene Yeager (USA) & Cheryl Sornson (USA) CF 4:04:00
9 Cathryn Zeglinski (Can) & Sabina Compassi (Swi) Northlands Medical Clinic 4:12:19
10 Katja Cauwenbergh (Bel) & Sara Mertens (Bel) O2BIKERS ladies 4:24:36
11 Robyn Adendorff (RSA) & Sarah Van Heerden (RSA) ASPEN 5:02:43
12 Michelle Harris (RSA) & Charlize Wiederkehr (RSA) Mal Kwaggas 8:58:20
13 Desiree Loubser (RSA) & Marleen Lourens (RSA) Fairest Cape 9:13:14
14 Ann Harrison (RSA) & Nikki Haywood (RSA) Dawn Wing 9:14:13
15 Anka Martin (USA) & Tracy Moseley (GBr) Downhillers for World Bicycle Relief 10:17:10
16 Bonny Swanepoel (RSA) & Linda Davidson (Zim) Adidasmaidens 10:53:57
17 Dawn Herbert (RSA) & Caren Mills (RSA) Rugged Roses 14:23:51
18 M?lanie Leveau (Fra) & Andrea Marcellini (Bra) Hora do blush 15:45:26
19 Eulogy Du Plessis (RSA) & Naomi Rothmann (RSA) JAG Ladies ‘fuelled? by Woolworths 15:52:02

(bicisvet.com/cyclingnews.com/Nemanja Glišić)

Facebook Comments

comments

Powered by New Facebook Comments

Leave a Reply