Završen GP Soči

Pin It
Srećni pobednik

Na poslednjoj, petoj etapi, slavio je kazahstanski reprezentativac Ruslan Tlebajev, koji je redovni učesnik Tre kroz Srbiju, dok je Bjorn Šroder, nekadašnji vozač Milram ekipe, srećni pobednik generalnog plasman Velike nagrade Sočija.

Pobeda kazahtanskog vozača je potisnuta u drugi plan dramom koja se odvijala u poslednjim metrima trke. Nosilac žute majice Sergei Rudaskov iz ekupe “Itera Katusha” zaista nije imao sreće u poslednjih 5km trke. Mladog Rusa je samo 500m delilo od pobede na čitavoj trci, ali je na 3,5 km do cilja pao na klizavom prelazu preko pruge, gde je izgubio 39sek u odnosu na drugoplasiranog Nemca. Nemački vozač je zaista iskusan jer je završio sva tri velika Grand Tura dok je vozi u Milram ekipi i zna da trka nije gotova dok se ne prođe linija cilja.

Da se pad žute majice dogodio samo 500m dalje, Rudaskov bi ostao pobednik iako je kasnio 39sek jer se padovi unutar 3km do cilja tolerišu tj. vozačima koji su imali defekt ili nekakav problem dobijaju vreme grupe u kojoj se nalaze. Ovako Sergej može zaista da žali. Na trkama ovog ranga česte su izmene trase i pomeranja linije cilja u poslednjem trenutku pa se postavlja veliko pitanje da li je znak, koji obeležava 3km do cilja, zaista trebao da stoji tu ili možda kod spornog pružnog prelaza, koji bi na tom mestu Rusima u Sočiju doneo domaćeg pobednika trke?

Kakva šteta što smo izgubili trku na samo 500m do neutralne zone od 3km. Mislim da smo imali dobru trku sa dve etapne pobede i još tri mesta na podijumu. Zaslužili smo da trijumfujemo ali ćemo morati da se zadovoljimo trećim mestom u generalnom plasmanu” izjavio je Nikolaj Morozov sportski direktor ruske ekipe.

Biciklisti reprezentacije Srbije poslednju etapu završili su velikoj grupi koja je zaostala nešto preko 3min za pobednikom

1.etapa- klikni OVDE – pobednik: Griša Janorške – Nutrixxion Sparkasse

2.etapa- klikni OVDE – pobednik: Dimitri Kosjakov – Itera Katusha

3.etapa- klikni OVDE – pobednik: Pavel Korolev – Rusia

4.etapa- klikni OVDE – pobednik: Sergei Rudaskov – Itera Katusha

Rezultati: Nebug – Krasnodar 163km

1 Ruslan Tleubayev (Kaz) 3:58:46
2 Alexey Kunshin (Rus) 0:00:02
3 Boris Shpilevsky (Rus) Russian National Team
4 Björn Schröder (Ger) Nutrixxion Sparkasse
5 Mykhaylo Kononenko (Ukr) Kolss Cycling Team
6 Grischa Janorschke (Ger) Nutrixxion Sparkasse
7 Oleksandr Sheydyk (Ukr) ISD
8 Vitalii Khrypta (Ukr) Ukrainian National Team 0:00:08
9 Vasily Neustroev (Rus) Russian National Team
10 Jonas Schmeiser (Ger) Team NSP
11 Maksym Vasilyev (Ukr) ISD
12 Artem Vavilov (Rus)
13 Igor Bykov (Ukr) Ukrainian National Team 0:00:17
14 Oleksandr Prevar (Ukr) Kolss Cycling Team
15 Denys Karnulin (Ukr) ISD 0:00:27
16 Oleksandr Grygorenko (Ukr) Kolss Cycling Team
17 Evgeny Reshetko (Rus)
18 Oleksandr Martynenko (Ukr) ISD
19 Sergey Nikolaev (Rus) 0:00:34
20 Alexander Grigoriev (Rus) 0:00:36
21 Sergey Firsanov (Rus) Itera – Katusha
22 Pavel Kochetkov (Rus) Itera – Katusha
23 Artyom Zakharov (Kaz) Kazakh National Team 0:00:39
24 Sergei Rudaskov (Rus) Itera – Katusha
25 René Obst (Ger) Team NSP
26 Léo Menville (Fra) Team NSP 0:00:43
27 Dmitriy Kosyakov (Rus) Itera – Katusha 0:00:52
28 Alexander Erofeev (Rus) 0:01:32
29 Nikita Novikov (Rus) Itera – Katusha
30 Volodymyr Gomenyuk (Ukr) Kolss Cycling Team 0:00:08
31 Andriy Vasylyuk (Ukr) Kolss Cycling Team 0:00:08
32 Victor Sudeykin (Rus) 0:02:10
33 Alexander Filippov (Rus) 0:02:53
34 Artem Kartashov (Rus) Russian National Team 0:02:56
35 Bakhtiyar Kozhatayev (Kaz) Kazakh National Team 0:03:02
36 Aliaksandr Antonau (Blr) Belorussian National Team 0:03:05
37 Denis Chuporshnev (Rus)
38 Rostislav Mykhaylov (Ukr) 0:03:07
39 Dmitri Nikandrov (Rus)
40 Vassilian Romanov (Rus)
41 Anatoliy Pakhtusov (Ukr) ISD
42 Vladyslav Bakumenko (Ukr)
43 Taras Voropayev (Kaz) Kazakh National Team
44 Esad Hasanovic (Srb) Serbian National Team
45 Andrey Shmigun (Rus)
46 Kirill Sinitsyn (Rus)
47 Maxim Toporishcev (Rus)
48 Aleksandr Rotyakov (Rus)
49 Pavel Ptashkin (Rus)
50 Artem Topchanyuk (Ukr) ISD
51 Anton Lyga (Rus)
52 Siarhei Safonau (Blr) Belorussian National Team
53 Zolt Der (Srb) Serbian National Team
54 Aleksey Velikanov (Rus)
55 Maksim Razumov (Rus)
56 Alexandr Prishpetnyy (Rus) Itera – Katusha
57 Sergey Alekhin (Rus)
58 Vladimir Likhachev (Rus)
59 Nebojsa Jovanovic (Srb) Serbian National Team
60 Yauheni Lahun (Blr) Belorussian National Team
61 Andrei Holubeu (Blr) Belorussian National Team
62 Dmytro Volovod (Ukr)
63 Anton Afonin (Rus)
64 Vadim Maslennikov (Rus)
65 Andrey Byvaltsev (Rus) 0:03:34
66 Eugeny Bakhin (Rus) 0:03:39
67 Alexander Chernolutskiy (Rus) 0:04:31

 

Generalni plasman na kraju trke:

1 Björn Schröder (Ger) Nutrixxion Sparkasse 18:24:43
2 Oleksandr Sheydyk (Ukr) ISD 0:00:08
3 Sergei Rudaskov (Rus) Itera – Katusha 0:00:32
4 Maksym Vasilyev (Ukr) ISD 0:02:10
5 Dmitriy Kosyakov (Rus) Itera – Katusha 0:03:34
6 Grischa Janorschke (Ger) Nutrixxion Sparkasse 0:05:05
7 Andriy Vasylyuk (Ukr) Kolss Cycling Team 0:05:28
8 Ruslan Tleubayev (Kaz) 0:06:58
9 Pavel Kochetkov (Rus) Itera – Katusha 0:07:56
10 Evgeny Reshetko (Rus) 0:09:33
11 Artyom Zakharov (Kaz) Kazakh National Team 0:09:35
12 Victor Sudeykin (Rus) 0:09:41
13 Sergey Firsanov (Rus) Itera – Katusha 0:09:42
14 Mykhaylo Kononenko (Ukr) Kolss Cycling Team 0:10:37
15 Oleksandr Grygorenko (Ukr) Kolss Cycling Team 0:10:49
16 Alexey Kunshin (Rus) 0:11:09
17 Boris Shpilevsky (Rus) Russian National Team 0:11:16
18 Sergey Nikolaev (Rus) 0:11:26
19 Sergey Alekhin (Rus) 0:12:47
20 Maksim Razumov (Rus) 0:13:18
21 Alexander Grigoriev (Rus) 0:13:30
22 Yauheni Lahun (Blr) Belorussian National Team 0:14:2
23 Volodymyr Gomenyuk (Ukr) Kolss Cycling Team 0:15:02
24 Artem Vavilov (Rus) 0:15:22
25 Vitalii Khrypta (Ukr) Ukrainian National Team
26 Andrey Shmigun (Rus) 0:15:30
27 Vasily Neustroev (Rus) Russian National Team 0:15:56
28 Oleksandr Martynenko (Ukr) ISD
29 Alexandr Prishpetnyy (Rus) Itera – Katusha 0:16:40
30 Dmitri Nikandrov (Rus) 0:17:09
31 Kirill Sinitsyn (Rus) 0:17:14
32 Zolt Der (Ser) Serbian National Team 0:17:30
33 Vladimir Likhachev (Rus) 0:18:16
34 Jonas Schmeiser (Ger) Team NSP 0:18:31
35 Vladyslav Bakumenko (Ukr) 0:18:33
36 Anton Afonin (Rus)
37 Artem Topchanyuk (Ukr) ISD 0:18:36
38 Pavel Ptashkin (Rus) 0:18:38
39 Andrey Byvaltsev (Rus) 0:18:48
40 Nikita Novikov (Rus) Itera – Katusha 0:19:35
41 Vadim Maslennikov (Rus) 0:19:39
42 Anatoliy Pakhtusov (Ukr) ISD 0:19:42
43 Alexander Filippov (Rus) 0:20:09
44 Igor Bykov (Ukr) Ukrainian National Team 0:20:41
45 Oleksandr Prevar (Ukr) Kolss Cycling Team 0:20:55
46 Aleksandr Rotyakov (Rus) 0:20:59
47 Eugeny Bakhin (Rus) 0:21:17
48 Andrei Holubeu (Blr) Belorussian National Team 0:24:05
49 Artem Kartashov (Rus) Russian National Team 0:24:22
50 Rostislav Mykhaylov (Ukr) 0:24:36
51 Maxim Toporishcev (Rus) 0:25:17
52 Siarhei Safonau (Blr) Belorussian National Team 0:25:30
53 Bakhtiyar Kozhatayev (Kaz) Kazakh National Team 0:27:34
54 Taras Voropayev (Kaz) Kazakh National Team 0:28:07
55 Alexander Erofeev (Rus) 0:28:29
56 René Obst (Ger) Team NSP 0:29:08
57 Dmytro Volovod (Ukr) 0:30:05
58 Vassilian Romanov (Rus) 0:30:08
59 Denys Karnulin (Ukr) ISD 0:30:44
60 Aliaksandr Antonau (Blr) Belorussian National Team 0:32:03
61 Léo Menville (Fra) Team NSP 0:32:49
62 Aleksey Velikanov (Rus) 0:34:59
63 Alexander Chernolutskiy (Rus) 0:35:48
64 Esad Hasanovic (Ser) Serbian National Team 0:36:29
65 Nebojsa Jovanovic (Ser) Serbian National Team 0:42:57
66 Anton Lyga (Rus) 0:45:12
67 Denis Chuporshnev (Rus) 0:51:30

 

 

Facebook Comments

comments

Powered by New Facebook Comments

Leave a Reply