Završena “Castilla y Leon” (video)

Pin It
Tondo konačno na najvišoj stepenici podijuma

Ben Svift (Ben Swift) pobednik je poslednje etape trke Leona. Ekipa SKY je konačno došla do trijumfa u sprintu ispred Franciska Ventosa koji je na prve dve etape iskoristio upravo njihov “voz” za pobede. Ovo je treća pobeda za Bena Svifta, i šesta pobeda SKY ekipe u 2011. godini.

Ksavier Tondo (Xavier Tondo Volpin) dolazi do istorijske pobede za Movistar ekipu. Ovo je njihova prva pobeda na etapnoj trci od osnivanja u januaru, kada je takođe Tondo, zabeležio i prvu etanu pobedu na trci San Luisa.

Tondo je prošle godine isključen dan pre početka “Tour de France-a” iz ekipe Cervelo. Po rečima doktora koristio je preparat za šuljeve koji je sadržala nedozvoljena sredstva zbog čega je mogao da padne na doping kontroli. Zbog svega ovoga Tondo se u zimskom prelaznom roku, poprilično namučio da pronađe tim za ovu sezonu.

Ova pobeda je došla kada sam najmanje očekivao, jer teoretski trebao sam već da budem na odmoru ove nedelje. Iskreno, imao sam zaista veliku želju za trijumfom posle toliko godina završavanja na drugoj ili trećoj poziciji” izjavio je Tondo

Rezultati: Madrigal de Las Altas Torres – Medina del Campo 167,7lkm

1 Ben Swift (GBr) Sky Procycling 3:30:00
2 Francisco José Ventoso Alberdi (Spa) Movistar Team
3 Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel-Euskadi
4 Theo Bos (Ned) Rabobank Cycling Team
5 Manuel Belletti (Ita) Colnago – CSF Inox
6 Matteo Pelucchi (Ita) Geox-TMC
7 Joaquin Sobrino (Spa) Caja Rural
8 Diego Milán Jiménez (Spa) Caja Rural
9 Jon Aberasturi Izaga (Spa) Orbea Continental
10 Manuel Anton (Spa) Burgos 2016 – Castilla y León 

. . .

Generalni plasman na kraju trke:

1 Xavier Tondo Volpini (Spa) Movistar Team 17:01:40
2 Bauke Mollema (Ned) Rabobank Cycling Team 0:00:09
3 Igor Anton Hernandez (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:00:17
4 Domenico Pozzovivo (Ita) Colnago – CSF Inox 0:00:40
5 Jerome Coppel (Fra) Saur – Sojasun 0:00:47
6 Juan Pablo Suarez Suarez (Col) EPM – UNE
7 Dario David Cioni (Ita) Sky Procycling 0:00:54
8 Ricardo Garcia Ambroa (Spa) Orbea Continental 0:00:58
9 Juan Manuel Garate (Spa) Rabobank Cycling Team 0:00:59
10 Laurens Ten Dam (Ned) Rabobank Cycling Team 0:01:16
11 Santiago Perez Fernandez (Spa) Barbot – Efapel
12 Robinson Eduardo Chalapud Gomez (Col) Colombia Es Pasion – Cafe De Colombia 0:01:21
13 Steven Kruijswijk (Ned) Rabobank Cycling Team 0:01:22
14 Christopher Froome (GBr) Sky Procycling 0:01:32
15 Nairo Quintana Rojas (Col) Colombia Es Pasion – Cafe De Colombia 0:01:42
16 Giovanni Manuel Baez Alvarez (Col) EPM – UNE
17 Sergio Pardilla Belllón (Spa) Movistar Team 0:01:44
18 John Edibberto Martinez Montero (Col) Colombia Es Pasion – Cafe De Colombia 0:01:45
19 Darwin Atapuma Hurtado (Col) Colombia Es Pasion – Cafe De Colombia 0:01:46
20 Fabrice Jeandesboz (Fra) Saur – Sojasun 0:02:00
21 Giampaolo Cheula (Ita) Geox-TMC 0:02:27
22 Mikel Nieve Ituralde (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:02:42
23 Filippo Savini (Ita) Colnago – CSF Inox 0:02:47
24 Alberto Contador Velasco (Spa) Saxo Bank Sungard 0:02:52
25 Carlos Fernando Piamonte Rodriguez (Col) EPM – UNE 0:03:21
26 Tom Jelte Slagter (Ned) Rabobank Cycling Team 0:03:42
27 Víctor De La Parte (Spa) Caja Rural 0:04:13
28 Jesús Hernandez Blazquez (Spa) Saxo Bank Sungard 0:04:18
29 Adrián Palomares Villaplana (Spa) Andalucia Caja Granada 0:04:43
30 Sergio Ferreira Sousa (Por) Barbot – Efapel 0:04:54
31 Hector Leonardo Paez Leon (Col) Colombia Es Pasion – Cafe De Colombia 0:05:03
32 Javier Francisco Aramendia Lorente (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:05:14
33 Pablo Lastras Garcia (Spa) Movistar Team 0:05:15
34 Stefano Pirazzi (Ita) Colnago – CSF Inox 0:05:25
35 Walter Fernando Pedraza Morales (Col) EPM – UNE 0:05:41
36 Victor Cabedo (Spa) Orbea Continental 0:07:02
37 Rafael Infantino Abreu (Col) EPM – UNE 0:07:57
38 Sergio Miguel Vieira Ribeiro (Por) Barbot – Efapel 0:08:46
39 Mikel Bizkarra (Spa) Orbea Continental 0:09:44
40 Victor Hugo Pena Grisales (Col) Colombia Es Pasion – Cafe De Colombia 0:10:04
41 Alex Cano Ardila (Col) Colombia Es Pasion – Cafe De Colombia 0:10:19
42 Camilo Andres Suarez Albarracin (Col) Colombia Es Pasion – Cafe De Colombia 0:10:33
43 Jose Alberto Benitez Roman (Spa) Andalucia Caja Granada 0:10:35
44 Egoitz Garcia Echeguibel (Spa) Caja Rural 0:11:59
45 Russell Downing (GBr) Sky Procycling 0:12:00
46 Federico Canuti (Ita) Colnago – CSF Inox 0:12:09
47 Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:12:13
48 Ludovic Turpin (Fra) Saur – Sojasun 0:12:15
49 Carlos Oyarzun (Chi) Movistar Team 0:12:20
50 Carlos Verona Quintanilla (Spa) Burgos 2016 – Castilla y León 0:12:28
51 David De La Cruz Melgarejo (Spa) Caja Rural
52 Carlos Sastre Candil (Spa) Geox-TMC 0:12:29
53 Peter Kennaugh (GBr) Sky Procycling 0:12:44
54 Fabricio Ferrari (Uru) Caja Rural 0:12:46
55 Matthias Brandle (Aut) Geox-TMC 0:13:09
56 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) Burgos 2016 – Castilla y León 0:13:11
57 José Luis Roldan Carmona (Spa) Andalucia Caja Granada 0:13:45
58 Richie Porte (Aus) Saxo Bank Sungard 0:13:47
59 Diego Gallego Arnaiz (Spa) Burgos 2016 – Castilla y León 0:13:51
60 Daniel Navarro Garcia (Spa) Saxo Bank Sungard 0:13:53
61 Yannick Talabardon (Fra) Saur – Sojasun 0:13:59
62 Jorge Azanza Soto (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:14:11
63 Ben Swift (GBr) Sky Procycling 0:16:07
64 Francisco José Ventoso Alberdi (Spa) Movistar Team 0:16:45
65 Serge Pauwels (Bel) Sky Procycling 0:16:56
66 Guillaume Levarlet (Fra) Saur – Sojasun 0:17:06
67 Filipe Duarte Sousa Cardoso (Por) Barbot – Efapel 0:17:18
68 Rui Miguel Sousa Barbosa (Por) Barbot – Efapel 0:17:33
69 Raul Alarcon Garcia (Spa) Barbot – Efapel 0:17:56
70 Jaime Alberto Castaneda Ortega (Col) EPM – UNE 0:17:58
71 Javier Iriarte (Spa) Movistar Team 0:18:34
72 Alex Dowsett (GBr) Sky Procycling 0:18:49
73 Branislau Samoilau (Blr) Movistar Team 0:19:51
74 Juan Mauricio Soler Hernandez (Col) Movistar Team 0:20:11
75 Jonathan Hivert (Fra) Saur – Sojasun 0:20:45
76 Simone Stortoni (Ita) Colnago – CSF Inox 0:24:28
77 Manuel Belletti (Ita) Colnago – CSF Inox 0:24:31
78 Juan Jose Lobato Del Valle (Spa) Andalucia Caja Granada 0:24:42
79 Marcel Wyss (Swi) Geox-TMC
80 Antonio Piedra Perez (Spa) Andalucia Caja Granada 0:24:47
81 Luke Roberts (Aus) Saxo Bank Sungard 0:24:58
82 Pascual Orengo Lopez (Spa) Burgos 2016 – Castilla y León 0:25:05
83 Pierre Cazaux (Fra) Euskaltel-Euskadi 0:25:08
84 Antonio Filipe Oliveira Amorim (Por) Barbot – Efapel 0:25:12
85 Joaquin Sobrino (Spa) Caja Rural
86 Diego Milán Jiménez (Spa) Caja Rural 0:25:20
87 Noel Martin Infante (Spa) Orbea Continental 0:25:27
88 Luis Mas Bonet (Spa) Burgos 2016 – Castilla y León 0:25:46
89 Volodymir Gustov (Ukr) Saxo Bank Sungard 0:26:12
90 Jon Aberasturi Izaga (Spa) Orbea Continental 0:26:17
91 Manuel Anton (Spa) Burgos 2016 – Castilla y León 0:26:19
92 Vicente David Bernabeu Armengol (Spa) Andalucia Caja Granada 0:26:33
93 Gianluca Brambilla (Ita) Colnago – CSF Inox 0:26:35
94 Antonio Cabello Baena (Spa) Andalucia Caja Granada 0:26:50
95 Rubén Martinez (Spa) Caja Rural 0:26:58
96 Javier Ramirez Abeja (Spa) Andalucia Caja Granada 0:27:34
97 Benjamin Noval Gonzalez (Spa) Saxo Bank Sungard 0:28:11
98 Paolo Locatelli (Ita) Colnago – CSF Inox 0:28:43
99 David Gutierrez Gutierrez (Spa) Geox-TMC 0:29:06
100 Aritz Etxebarria (Spa) Orbea Continental 0:29:21
101 Julien Simon (Fra) Saur – Sojasun 0:29:25
102 Theo Bos (Ned) Rabobank Cycling Team 0:29:27
103 Matteo Pelucchi (Ita) Geox-TMC 0:30:01
104 Daniel Sesma (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:30:27
105 Carlos Baltazar (Por) Barbot – Efapel 0:31:08
106 Ruben Jimenez Ventosa (Spa) Burgos 2016 – Castilla y León 0:32:11
107 Graeme Brown (Aus) Rabobank Cycling Team 0:32:43

(bicisvet.com/izvor:cyclingnews.com/Đorđe Pejković)

Facebook Comments

comments

Powered by New Facebook Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *