Završena trka oko Baskije (video)

Pin It
Horner, Kloden, Hesink

Posle punih 11 godina Andreas Kloden ponovo dolazi do pobede na trci ”Vuelta ciclista al Pais Vasco”. Pobeda ostaje u Radio Shack ekipi, posle prošlogodišnjeg trijumfa Krisa Hornera, koji je zauze drugu poziciju u generalnom plasmanu. Klodenov sunarodnik, koji ga je pobedio na Pariz-Nica trci,  Toni Martin pobednik je individualnog hronometra. Kao što je bilo i očekivano borba se vodila između izrazitih hronometraša dok je nosilac žute majice Hokain Rodrigez, kao i na prošlogodišnjoj trci oko Španije, odvezao loše hronometar, i završio sa zaostatkom od 2 min za pobednikom.

 

PREGLED ETPA:

1.etapa: klikni ovde pobednik: Hokain Rodrigez

2.etapa: klikni ovdepobednik: Vasil Kirienka

3.etapa: klikni ovde pobednik: Aleksandar Vinokurov

4.etapa: klikni ovde – pobednik: Samuel Sancez

5.etapa: klikni ovde – pobednik: Freire/DISKVLIFIKACIJA/Gavaci

Rezultati:

1 Tony Martin (Ger) HTC-Highroad 32:16:00
2 Andreas Klöden (Ger) Team RadioShack 0:00:09
3 Marco Pinotti (Ita) HTC-Highroad 0:00:24
4 Jakob Fuglsang (Den) Leopard Trek 0:00:29
5 Andrew Talansky (USA) Team Garmin-Cervelo 0:00:42
6 Maxime Monfort (Bel) Leopard Trek 0:00:48
7 Robert Gesink (Ned) Rabobank Cycling Team 0:00:50
8 Richie Porte (Aus) Saxo Bank Sungard 0:00:53
9 Christopher Horner (USA) Team RadioShack 0:00:55
10 Vasili Kiryienka (Blr) Movistar Team 0:01:00
11 Beñat Intxausti Elorriaga (Spa) Movistar Team 0:01:03
12 Xavier Tondo Volpini (Spa) Movistar Team 0:01:06
13 Samuel Sanchez Gonzalez (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:01:17
14 Tejay Van Garderen (USA) HTC-Highroad 0:01:19
15 Alexandre Vinokourov (Kaz) Pro Team Astana 0:01:30
16 David Lopez Garcia (Spa) Movistar Team 0:01:31
17 Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale 0:01:32
18 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Omega Pharma-Lotto 0:01:33
19 Juan Manuel Garate (Spa) Rabobank Cycling Team 0:01:41
20 Michael Rogers (Aus) Sky Procycling 0:01:43
21 Jens Voigt (Ger) Leopard Trek 0:01:48
22 Przemyslaw Niemiec (Pol) Lampre – ISD 0:01:49
23 Ryder Hesjedal (Can) Team Garmin-Cervelo 0:01:52
24 Luis Leon Sanchez Gil (Spa) Rabobank Cycling Team
25 Andy Schleck (Lux) Leopard Trek 0:01:53
26 Christian Vande Velde (USA) Team Garmin-Cervelo 0:01:55
27 Fabio Andres Duarte Arevalo (Col) Geox-TMC 0:01:56
28 Fränk Schleck (Lux) Leopard Trek 0:01:58
29 Gorka Verdugo Marcotegui (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:02:03
30 Danny Pate (USA) HTC-Highroad
31 Vladimir Karpets (Rus) Katusha Team 0:02:06
32 Kristof Vandewalle (Bel) Quickstep Cycling Team
33 Joaquin Rodriguez Oliver (Spa) Katusha Team 0:02:08
34 Martin Kohler (Swi) BMC Racing Team 0:02:11
35 Mathias Frank (Swi) BMC Racing Team 0:02:1

. . .

Generalni plasman:

1 Andreas Klöden (Ger) Team RadioShack 22:12:11
2 Christopher Horner (USA) Team RadioShack 0:00:47
3 Robert Gesink (Ned) Rabobank Cycling Team
4 Beñat Intxausti Elorriaga (Spa) Movistar Team 0:01:03
5 Xavier Tondo Volpini (Spa) Movistar Team
6 Samuel Sanchez Gonzalez (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:01:08
7 David Lopez Garcia (Spa) Movistar Team 0:01:28
8 Alexandre Vinokourov (Kaz) Pro Team Astana 0:01:31
9 Ryder Hesjedal (Can) Team Garmin-Cervelo 0:01:49
10 Vasili Kiryienka (Blr) Movistar Team 0:01:54
11 Joaquin Rodriguez Oliver (Spa) Katusha Team 0:01:59
12 Andy Schleck (Lux) Leopard Trek 0:02:02
13 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Omega Pharma-Lotto 0:03:12
14 Luis Leon Sanchez Gil (Spa) Rabobank Cycling Team
15 Gorka Verdugo Marcotegui (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:03:17
16 Fränk Schleck (Lux) Leopard Trek 0:03:23
17 Chris Anker Sörensen (Den) Saxo Bank Sungard 0:03:39
18 Fabio Andres Duarte Arevalo (Col) Geox-TMC 0:04:00
19 Przemyslaw Niemiec (Pol) Lampre – ISD 0:04:47
20 José Herrada Lopez (Spa) Caja Rural 0:04:48
21 David Arroyo Duran (Spa) Movistar Team 0:05:07
22 Kanstantsin Sivtsov (Blr) HTC-Highroad 0:05:20
23 Ivan Santaromita (Ita) BMC Racing Team 0:06:11
24 Maxime Monfort (Bel) Leopard Trek 0:06:41
25 Rémy Di Gregorio (Fra) Pro Team Astana 0:07:01
26 Giampaolo Caruso (Ita) Katusha Team 0:07:46
27 Lars Petter Nordhaug (Nor) Sky Procycling 0:07:50
28 Alexandr Kolobnev (Rus) Katusha Team 0:09:18
29 Juan Manuel Garate (Spa) Rabobank Cycling Team 0:09:20
30 Carlos Barredo Llamazales (Spa) Rabobank Cycling Team 0:09:34
31 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Katusha Team 0:10:03
32 Egoitz Garcia Echeguibel (Spa) Caja Rural
33 Mauricio Ardila Cano (Col) Geox-TMC 0:11:57
34 Ivan Rovny (Rus) Team RadioShack 0:12:03
35 Jakob Fuglsang (Den) Leopard Trek 0:12:25
36 Christophe Le Mevel (Fra) Team Garmin-Cervelo 0:13:27
37 Damiano Caruso (Ita) Liquigas-Cannondale 0:13:50
38 Kristof Vandewalle (Bel) Quickstep Cycling Team 0:14:47
39 Nicki Sörensen (Den) Saxo Bank Sungard 0:14:49
40 Wout Poels (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:15:05
41 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale 0:15:16
42 Christian Vande Velde (USA) Team Garmin-Cervelo 0:17:09
43 Javier Moreno Bazan (Spa) Caja Rural 0:17:35
44 Xabier Zandio Echaide (Spa) Sky Procycling 0:17:56
45 Francesco Gavazzi (Ita) Lampre – ISD 0:18:44
46 Marco Pinotti (Ita) HTC-Highroad 0:18:51
47 Matthew Busche (USA) Team RadioShack 0:19:31
48 Mathieu Perget (Fra) AG2R La Mondiale 0:19:42
49 Amets Txurruka (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:19:57
50 Fredrik Kessiakoff (Swe) Pro Team Astana 0:21:30
51 Vladimir Karpets (Rus) Katusha Team 0:22:16
52 Maciej Paterski (Pol) Liquigas-Cannondale 0:22:28
53 Enrico Gasparotto (Ita) Pro Team Astana 0:24:01
54 Egoi Martinez De Esteban (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:24:02
55 Sergey Lagutin (Uzb) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:24:31
56 Simon Gerrans (Aus) Sky Procycling 0:24:38
57 Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:24:45
58 Iván Velasco Murillo (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:24:51
59 Dominik Nerz (Ger) Liquigas-Cannondale 0:24:56
60 Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale 0:25:33
61 Rigoberto Uran Uran (Col) Sky Procycling 0:26:59
62 Jelle Vanendert (Bel) Omega Pharma-Lotto 0:28:04
63 Denys Kostyuk (Ukr) Lampre – ISD 0:28:16
64 Francesco Reda (Ita) Quickstep Cycling Team 0:28:26
65 Francesco Bellotti (Ita) Liquigas-Cannondale 0:28:47
66 Tejay Van Garderen (USA) HTC-Highroad 0:28:52
67 Kevin Seeldraeyers (Bel) Quickstep Cycling Team 0:29:07
68 Alberto Losada Alguacil (Spa) Katusha Team 0:30:44
69 Marzio Bruseghin (Ita) Movistar Team 0:31:26
70 Jurgen Van De Walle (Bel) Omega Pharma-Lotto 0:31:28
71 Bram Tankink (Ned) Rabobank Cycling Team 0:31:57
72 Thomas Lövkvist (Swe) Sky Procycling 0:32:22
73 Eduard Vorganov (Rus) Katusha Team 0:32:28
74 Christian Knees (Ger) Sky Procycling 0:33:18
75 Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Team RadioShack 0:34:13
76 Jens Voigt (Ger) Leopard Trek 0:34:34
77 Levi Leipheimer (USA) Team RadioShack 0:35:07
78 Pim Ligthart (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:35:47
79 Paolo Longo Borghini (Ita) Liquigas-Cannondale 0:35:56
80 Thomas Danielson (USA) Team Garmin-Cervelo 0:36:08
81 Stephen Cummings (GBr) Sky Procycling 0:36:34
82 Laurent Didier (Lux) Saxo Bank Sungard 0:36:45
83 Matteo Bono (Ita) Lampre – ISD 0:37:44
84 Mathias Frank (Swi) BMC Racing Team 0:38:32
85 Dmitriy Fofonov (Kaz) Pro Team Astana 0:38:52
86 Paul Martens (Ger) Rabobank Cycling Team 0:41:51
87 Dimitri Champion (Fra) AG2R La Mondiale 0:42:36
88 Dario Cataldo (Ita) Quickstep Cycling Team 0:44:43
89 Maxim Belkov (Rus) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:46:57
90 Markel Irizar Aranburu (Spa) Team RadioShack 0:47:08
91 Martin Kohler (Swi) BMC Racing Team 0:47:23
92 John Gadret (Fra) AG2R La Mondiale 0:49:18
93 Grischa Niermann (Ger) Rabobank Cycling Team 0:49:46
94 Daniele Ratto (Ita) Geox-TMC 0:50:35
95 Juan Jose Cobo Acebo (Spa) Geox-TMC 0:50:36
96 Murilo Antonio Fischer (Bra) Team Garmin-Cervelo 0:51:01
97 Thimothy Roe (Aus) BMC Racing Team 0:51:21
98 Andrew Talansky (USA) Team Garmin-Cervelo 0:51:38
99 Thomas Peterson (USA) Team Garmin-Cervelo 0:52:54
100 Michal Golas (Pol) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:53:04
101 David Lelay (Fra) AG2R La Mondiale 0:53:17
102 Sergey Renev (Kaz) Pro Team Astana 0:53:29
103 Brian Vandborg (Den) Saxo Bank Sungard 0:53:34
104 Chris Butler (USA) BMC Racing Team 0:54:05
105 Addy Engels (Ned) Quickstep Cycling Team 0:54:15
106 Gert Dockx (Bel) Omega Pharma-Lotto 0:55:03
107 Tony Martin (Ger) HTC-Highroad 0:55:58
108 Juan José Oroz Ugalde (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:56:05
109 Maxim Iglinskiy (Kaz) Pro Team Astana 0:59:08
110 Pablo Urtasun Perez (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:59:12
111 Michael Rogers (Aus) Sky Procycling 0:59:33
112 Fabian Wegmann (Ger) Leopard Trek 0:59:43
113 Stefan Denifl (Aut) Leopard Trek 1:00:27
114 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team 1:00:36
115 Aitor Perez Arrieta (Spa) Lampre – ISD 1:01:04
116 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale 1:02:58
117 José Vicente Garcia Acosta (Spa) Movistar Team 1:03:04
118 Anders Lund (Den) Leopard Trek 1:03:26
119 Caleb Fairly (USA) HTC-Highroad 1:05:42
120 David De La Fuente Rasilla (Spa) Geox-TMC 1:05:48
121 Josep Jufre Pou (Spa) Pro Team Astana 1:07:55
122 Julien Vermote (Bel) Quickstep Cycling Team 1:08:25
123 Julian Sanchez Pimienta (Spa) Caja Rural 1:09:03
124 Danny Pate (USA) HTC-Highroad 1:09:05
125 Jason McCartney (USA) Team RadioShack 1:09:27
126 Simone Ponzi (Ita) Liquigas-Cannondale 1:10:16
127 Richie Porte (Aus) Saxo Bank Sungard 1:13:17
128 Michael Albasini (Swi) HTC-Highroad 1:14:11
129 Mauro Santambrogio (Ita) BMC Racing Team 1:20:07
130 Garikoitz Bravo Oiarbide (Spa) Caja Rural 1:24:38
131 Manuele Boaro (Ita) Saxo Bank Sungard 1:29:37

 

(bicisvet.com/izvor:cyclingnews.com/Đorđe Pejković)

 

Facebook Comments

comments

Powered by New Facebook Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *