Završena trka oko Grčke

Pin It
Sa leva na desno: E.Hasanović, G.Kasa, D.Podgornik

Nemac Štefan Šafer pobednik je sedamnaeste trke oko Grčke, koja se ove godine vozila posle nekoliko sezona pauze zbog krize u zemlji. Šafer je poslednju etapu završio kao četvrtoplasirani, dok su ispred njega na prve dve pozicije završili vozači iz nemačke ekipe NSP. Trećeplasirani Džeremi Jejts, Novozelanđanin iz turske Manisaspor ekipe etapu je izgubio bukvalno na liniji cilja.

Etapu sam gledao na cilju. Džeremi je na 50m pre linije imao 20-30m prednosti ispred grupe, i bukvalno su ga na liniji prošli” priča za BiciSvet državni prvak koji je sa rukom u gipsu ispratio poslednje dve etape na trci. Opširniji intervju sa Žoltom možete pročitati OVDE

Srpski vozač u turskoj ekipi Gabor Kasa nije uspeo da sačuva crvenu majicu, obeležje najboljeg brdskog vozača.

Dosta sam proveo u begovima i umorio sam se, ali je ovo dobar trening za predstojeću trku kojo ću voziti, akoja je  veoma važna za moju ekipu” izjavio je Kasa za BiciSvet. Ekipa Manisaspor će od 24.IV do 1.V vozitiPresidential tour of Turkey” koju možete pratiti na Eurosportu

1.etapa– peta pozicija Žolta -VIDEO: pogledaj ovde

2.etapa– pobeda Žolta: pogledaj ovde

3.etapa– pad Žolta: pogledaj ovde

4.etapa– pobeda Šafera: pogledaj ovde

Rezultati: Marathon – Athens 104km

1 Tino Thomel (Ger) Team NSP 2:30:34
2 Jacob Fiedler (Fra) Team NSP
3 Jeremy Yates (NZl) Manisaspor
4 Stefan Schafer (Ger) LKT-Team-Brandenburg
5 Polychronis Tzortzakis (Gre) National Team of Greece
6 Iannis Tamouridis (Gre) SP Tableware
7 Alberto Di Lorenzo (Ita) Meridiana – Kamen
8 Werner Riebenbauer (Aut) RC Arbo Wels Gourmetfein
9 Florian Bissinger (Ger) Arbo Gebruder Weiss
10 Jakub Kratochvila (Cze) Arbo Gebruder Weiss
11 Gernot Auer (Aut) RC Arbo Wels Gourmetfein
12 Mariano Giallorenzo (Ita) Meridiana – Kamen
13 Joris Boillat (Swi) Champion System-Hong Kong
14 Marek Canecky (Svk) Manisaspor
15 Pous Jaume Rovira (Spa) KTM Murcia Kastro
16 Markus Fothen (Ger) Team NSP
17 Evgeni Gerganov (Bul) Konya Torku Seker-Vivelo
18 Christoph Sokoll (Aut) RC Arbo Wels Gourmetfein
19 Alexander Braico (Mda) Tusnad Cycling Team
20 Zbigneiw Gucwa (Pol) Equipe CMI/BST
21 Sebastiaan Kamphuis (Ned) OWC Global Team 0:00:15
22 Nikias Arndt (Ger) LKT-Team-Brandenburg
23 Sergiu Cioban (Mda) Tusnad Cycling Team 0:00:20
24 Martin Riska (Svk) RC Arbo Wels Gourmetfein
25 Nieck Busser (Ned) Babydump-Lemmers-Wilvo
26 Andreas Graf (Aut) RC Arbo Wels Gourmetfein
27 Ivan Stevic (Srb) Partizan Powermove
28 Jan Sokol (Aut) RC Arbo Wels Gourmetfein
29 Stanislav Zaraliev (Bul) Konya Torku Seker-Vivelo
30 Apostolos Bouglas (Gre) KTM Murcia Kastro 0:00:31
31 Anastasios Kourmpetis (Gre) National Team of Greece 0:00:44
32 Sven Forberger (Ger) Team NSP 0:00:55
33 Ahmet Akdelek (Tur) Manisaspor 0:01:09
34 Michael Weicht (Ger) LKT-Team-Brandenburg
35 Andi Bajc (Slo) Manisaspor
36 Darko Blazevic (Cro) Meridiana – Kamen
37 Mart Ojevee (Est) Champion System-Hong Kong
38 Esad Hasanovic (Srb) Partizan Powermove 0:01:49
39 Aleksandar Milivojevic (Srb) National Team of Serbia 0:02:03
40 Petros Gkazonis (Gre) Worldofbike.gr
41 Rodrig Wilches (Col) Meridiana – Kamen
42 Georgios Bouglas (Gre) KTM Murcia Kastro 0:03:15
43 Stavros Papadimitrakis (Gre) KTM Murcia Kastro 0:03:19
44 Rene Obst (Ger) Team NSP 0:03:26
45 Lucas Schadlich (Ger) Team NSP
46 Konstantinos Konstantinidis (Gre) National Team of Greece 0:05:39
47 Christoph Springer (Ger) SP Tableware 0:07:07
48 Harald Gruber (Aut) Profiline 0:07:17
49 Jacob Arnold (USA) Equipe CMI/BST
50 Gabor Kasa (Srb) Manisaspor
51 Clemens Fankhauser (Aut) Champion System-Hong Kong
52 Jovan Zekavica (Srb) Partizan Powermove
53 Alexandru Niculae Ciocan (Rom) Dinamo Buchurest
54 Nebojsa Jovanovic (Srb) Partizan Powermove
55 Andreas Keuser (Ger) Worldofbike.gr
56 Dragan Spasic (Srb) Partizan Powermove
57 Pavlos Chalkiopoulos (Gre) National Team of Greece 0:08:01
58 Georgios Pattes-Toumanis (Gre) National Team of Greece
59 Periklis Ilias (Gre) SP Tableware
60 Guillaume Bourgeois (Swi) Champion System-Hong Kong
61 Daniel Reiter (Aut) Arbo Gebruder Weiss
62 Marko Stankovic (Srb) National Team of Serbia
63 Lars Pria (Rom) Arbo Gebruder Weiss
64 Stefan Stadler (Aut) Arbo Gebruder Weiss
65 Benjamin Hoeber (Ger) Profiline
66 Mark O’Brien (Aus) SP Tableware
67 Dejan Maric (Srb) National Team of Serbia
68 Dean Podgornik (Slo) Manisaspor
69 Felix Dehmel (Ger) LKT-Team-Brandenburg
70 Tino Meier (Ger) LKT-Team-Brandenburg
71 Georgi Georgiev (Bul) Tusnad Cycling Team
72 Georgios Karatzios (Gre) SP Tableware
73 Tobias Barkschat (Ger) LKT-Team-Brandenburg
74 Ferry Bruckner (Aut) Profiline
75 Ruud Kooijmans (Ned) Babydump-Lemmers-Wilvo
76 Julien Schick (Fra) Equipe CMI/BST
77 Thijs Poelstra (Ned) OWC Global Team
78 Wouter Groot (Ned) OWC Global Team
79 Csicsaky Tamas (Rom) Dinamo Buchurest
80 Guillaume Soula (Fra) Equipe CMI/BST
81 Benjamin Trouche (Fra) Equipe CMI/BST
82 Daniel Petrov (Bul) Konya Torku Seker-Vivelo
83 Stafano Zanichelli (Ita) Konya Torku Seker-Vivelo
84 Mustafa Sayar (Tur) Konya Torku Seker-Vivelo
85 Emanuele Bindi (Ita) Meridiana – Kamen
86 Bruno Radotic (Cro) Meridiana – Kamen
DNF Harmen Mijnen (Ned) Babydump-Lemmers-Wilvo
DNF Neof Sakellaridis-Magkouras (Gre) SP Tableware
DNF Marien Wallink (Ned) OWC Global Team
DNF Van Der Berg (Ned) OWC Global Team
DNF Kenny Van Der Schueren (Bel) Worldofbike.gr

 

GENERALNI PLASMAN NA KRAJU TRKE:

1 Stefan Schafer (Ger) LKT-Team-Brandenburg 16:55:48
2 Iannis Tamouridis (Gre) SP Tableware 0:00:05
3 Markus Fothen (Ger) Team NSP 0:00:56
4 Jakub Kratochvila (Cze) Arbo Gebruder Weiss 0:01:34
5 Evgeni Gerganov (Bul) Konya Torku Seker-Vivelo 0:01:46
6 Polychronis Tzortzakis (Gre) National Team of Greece 0:01:54
7 Pous Jaume Rovira (Spa) KTM Murcia Kastro 0:02:16
8 Florian Bissinger (Ger) Arbo Gebruder Weiss 0:02:33
9 Nikias Arndt (Ger) LKT-Team-Brandenburg 0:02:34
10 Jeremy Yates (NZl) Manisaspor 0:02:05
11 Alberto Di Lorenzo (Ita) Meridiana – Kamen 0:02:53
12 Martin Riska (Svk) RC Arbo Wels Gourmetfein 0:02:59
13 Christoph Sokoll (Aut) RC Arbo Wels Gourmetfein 0:03:14
14 Sergiu Cioban (Mda) Tusnad Cycling Team 0:03:24
15 Marek Canecky (Svk) Manisaspor 0:03:31
16 Joris Boillat (Swi) Champion System-Hong Kong 0:03:42
17 Esad Hasanovic (Srb) Partizan Powermove 0:03:57
18 Jacob Fiedler (Fra) Team NSP 0:04:38
19 Mariano Giallorenzo (Ita) Meridiana – Kamen 0:04:51
20 Andi Bajc (Slo) Manisaspor 0:05:16
21 Stanislav Zaraliev (Bul) Konya Torku Seker-Vivelo 0:05:19
22 Ahmet Akdelek (Tur) Manisaspor 0:06:09
23 Anastasios Kourmpetis (Gre) National Team of Greece 0:06:52
24 Alexander Braico (Mda) Tusnad Cycling Team 0:06:58
25 Michael Weicht (Ger) LKT-Team-Brandenburg 0:07:09
26 Ivan Stevic (Srb) Partizan Powermove 0:08:02
27 Rodrig Wilches (Col) Meridiana – Kamen 0:08:21
28 Zbigneiw Gucwa (Pol) Equipe CMI/BST 0:10:08
29 Christoph Springer (Ger) SP Tableware 0:10:29
30 Andreas Keuser (Ger) Worldofbike.gr 0:10:33
31 Andreas Graf (Aut) RC Arbo Wels Gourmetfein 0:11:24
32 Werner Riebenbauer (Aut) RC Arbo Wels Gourmetfein 0:11:37
33 Nieck Busser (Ned) Babydump-Lemmers-Wilvo 0:11:41
34 Apostolos Bouglas (Gre) KTM Murcia Kastro 0:12:07
35 Konstantinos Konstantinidis (Gre) National Team of Greece 0:12:02
36 Gabor Kasa (Srb) Manisaspor 0:12:47
37 Petros Gkazonis (Gre) Worldofbike.gr 0:13:01
38 Mart Ojevee (Est) Champion System-Hong Kong 0:14:02
39 Jovan Zekavica (Srb) Partizan Powermove 0:14:25
40 Clemens Fankhauser (Aut) Champion System-Hong Kong 0:14:31
41 Tino Thomel (Ger) Team NSP 0:15:18
42 Aleksandar Milivojevic (Srb) National Team of Serbia 0:15:34
43 Jan Sokol (Aut) RC Arbo Wels Gourmetfein 0:15:47
44 Dragan Spasic (Srb) Partizan Powermove 0:16:26
45 Jacob Arnold (USA) Equipe CMI/BST 0:16:46
46 Nebojsa Jovanovic (Srb) Partizan Powermove 0:18:31
47 Sebastiaan Kamphuis (Ned) OWC Global Team 0:18:34
48 Gernot Auer (Aut) RC Arbo Wels Gourmetfein
49 Darko Blazevic (Cro) Meridiana – Kamen 0:18:59
50 Harald Gruber (Aut) Profiline 0:21:41
51 Pavlos Chalkiopoulos (Gre) National Team of Greece 0:22:00
52 Rene Obst (Ger) Team NSP 0:23:27
53 Lucas Schadlich (Ger) Team NSP 0:26:55
54 Alexandru Niculae Ciocan (Rom) Dinamo Buchurest 0:28:44
55 Sven Forberger (Ger) Team NSP 0:31:08
56 Georgios Bouglas (Gre) KTM Murcia Kastro 0:31:37
57 Stavros Papadimitrakis (Gre) KTM Murcia Kastro 0:41:31
58 Georgios Pattes-Toumanis (Gre) National Team of Greece
59 Periklis Ilias (Gre) SP Tableware
60 Guillaume Bourgeois (Swi) Champion System-Hong Kong
61 Daniel Reiter (Aut) Arbo Gebruder Weiss
62 Marko Stankovic (Srb) National Team of Serbia
63 Lars Pria (Rom) Arbo Gebruder Weiss
64 Stefan Stadler (Aut) Arbo Gebruder Weiss
65 Benjamin Hoeber (Ger) Profiline
66 Mark O’Brien (Aus) SP Tableware
67 Dejan Maric (Srb) National Team of Serbia
68 Dean Podgornik (Slo) Manisaspor
69 Felix Dehmel (Ger) LKT-Team-Brandenburg
70 Tino Meier (Ger) LKT-Team-Brandenburg
71 Georgi Georgiev (Bul) Tusnad Cycling Team
72 Georgios Karatzios (Gre) SP Tableware
73 Tobias Barkschat (Ger) LKT-Team-Brandenburg
74 Ferry Bruckner (Aut) Profiline
75 Ruud Kooijmans (Ned) Babydump-Lemmers-Wilvo
76 Julien Schick (Fra) Equipe CMI/BST
77 Thijs Poelstra (Ned) OWC Global Team
78 Wouter Groot (Ned) OWC Global Team
79 Csicsaky Tamas (Rom) Dinamo Buchurest
80 Guillaume Soula (Fra) Equipe CMI/BST
81 Benjamin Trouche (Fra) Equipe CMI/BST
82 Daniel Petrov (Bul) Konya Torku Seker-Vivelo
83 Stafano Zanichelli (Ita) Konya Torku Seker-Vivelo
84 Mustafa Sayar (Tur) Konya Torku Seker-Vivelo
85 Emanuele Bindi (Ita) Meridiana – Kamen
86 Bruno Radotic (Cro) Meridiana – Kamen

 

 

Facebook Comments

comments

Powered by New Facebook Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *