ŠTA?
Veoma posebna panevropska i uzbudljiva biciklistička vožnja.
KO?
Studenti iz cele Evrope.
ZAŠTO?
U cilju promocije mobilnosti studenata, da se ohrabri aktivno učešće u društvu i ojača tolerantno društvo Evrope.
KUDA?
Kroz 12 Evropskih zemalja: Srbija, Hrvatska, Mađarska, Slovačka, Austrija, Republika Češka, Poljska, Litvanija, Letonija, Estonija, Finska i Rusija.
KADA? Od 3. jula do 15. septembra 2011.
Članovi studentskog saveta Campus Europae u sardnji sa ESNom (Erasmus Student Network) pokreću projekat koji će poboljšati i ubrzati ne samo razvoj u sferi evropskog obrazovanja, nego i saradnju među mladima Evrope. Glavna ideja ovog projekta je da se postignu zajednički ciljevi koji su postavljeni pred celokupno evropsko društvo – manje prepreka pri akademskim razmenama i dalji podsticaj na što veću mobilnost studenata. Ovim putem se razvija zdravo mlado društvo koje će primenjivati, promovisati i poštovati ljudska prava, i u isto vreme postavljati osnove za slobodnu mobilnost po Evropi, bez ograničenja kao što je deklarisano u EU Direktivama i u Univerzalnoj deklaraciji o ljudskim pravima. Osnovni tim i svi zainteresovani studenati, političari, aktivisti i pojedniaci koji podržavaju cilj će voziti od Srbije do Rusije, ili se priključivati turi po etapama. Tokom ture, u raznim gradovima na maršruti će se održavati različiti događaji, radionice, sastanci sa predstavnicima lokalne vlasti, univerziteta, sportistima, kao i kulturni i turistički obilasci grada.
Bitni datumi:
-Novi Sad (Serbia): July 3;
-Pečuj (Mađarska):July 8;
-Budimpešta (Mađarska): July 12;
-Đer (Mađarska): July 16;
-Bratislava (Slovačka): July 18;
-Beč (Austrija): July 20/21;
-Brno (Republika Češka): July 24;
-Ostrava (Republika Češka): July 29;
-Lođ (Poljska): August 3;
-Varšava (Poljska): August 6;
-Bjalistok (Poljska): August 10;
-Viljnus (Litvanija): August 17;
-Kaunas (Litvanija): August 20;
-Riga (Letonija): August 26;
-Talin (Estonija): September 1;
-Helsinki (Finska): September 2/3;
-Joensuu (Finska): September 9;
-St. Petersburg (Rusija): September 15
Campus Europae poziva sve zainteresovane, bez obzira na godine, rasu, pol, veru i obrazovanje, da učestvuju u ovoj Panevropskoj, interkulturalnoj, multijezičkoj biciklističkoj vožnji, od Srbije do Rusije, preko skoro 4000km evropskog kontinenta. Pošto je ovaj projekat potpuno neprofitan i u organizaciji studenata Evrope, troškovi učesnika tokom vožnje nisu pokriveni. Smeštaj tokom ture će biti u kampovima, hostelima, salama škola, couch surfing, moguće je da će na nekim mestima biti i besplatan u zavisnosti od lokalnih oranizatora. Ako želite da provedete leto sa aktivnim mladima iz cele Evrope, naučite nešto novo, upoznate Evropu na biciklu, steknete nova iskustva i poznanstva, ovo je prava prilika.
(bicisvet.com/izvor:fondacija.exitfest.ogr)
Španski sportski savez uložio je zvaničan protest Điru posle odsvirane pogrešne himne na trgu u Milanu za Alberta Kontadora.
Nakon proglašenja pobednika u nedelju 29. V odsvirana je stara verzija himne pod nazivom "La Marcha Granadera" koja se mogla čuti sa tekstom: "Nek dugo živi Španija. Podignite ruke, sinovi španskog naroda, vi koji ustajete ponovo".
Stihovi himne su odobreni od strane diktatora Franciska Franka, ali su odbačeni 1978. godine od kada se španska himna intonira bez teksta.
Organizatori Đira su izrazili svoje izvinjenje i dodali da je greška neprihvatljiva za španski narod.
Ovo nije prvi put da se upravo Albertu događa nešto ovako. Posle pobede na trci kroz francusku Kontadoru je svirana Danska himna. Da podsetimo pred sam kraj Tura 2007. godine, Danac Mihael Rasmusen je bio isključen iz ekipe dok je nosio žutu majicu, posle čega je Kontador postao pobednik. Pretpostavljamo da je momak koji se bavi himnama bio vatreni navijač Mihaela Rasmusena :-)
(bicisvet.com/izvor:cyclingnews.com/Đorđe Pejković)
Donosimo vam rezultate sa prošlonedeljne MTB trke za Ligu Srbije, koja je vožena na Stražilovu
Elita
Dužina staze: 21,5 km
Vreme pobednika: 01:30:03
Prosečna brzina pobednika: 14,3 km/h
1 SRB19840513 Bojan Đurđić Radnički Kragujevac 01:30:03
2 SRB19780821 Ivan Jovanović Progressive Beograd 01:32:02
3 SRB19791115 Boris Popović Ris Cycling NS 01:33:154
4 SRB1991052 Aleksa Marić Crvena Zvezda Beograd 01:36:14
5 SRB19881211 Oliver Štrbac Fanatik Novi Sad 01:37:38
6 SRB19810602 Marko Ćurčić Progressive Beograd 01:47:58
7 SRB19670701 Igor Jemcov Progressive Beograd 01:49:17
8 SRB19900414 Bojan Tešević Fanatic Novi Sad 01:49:48
9 SRB19771108 Petar Grabež Dubl Novi Sad 01:52:18
10 SRB19840907 Nenad Rabasović BK Cyclemania ZR 01:55:46
11 SRB19910313 Milan Nesić Orlovac Sistem FTO Crna Trava -1
12 SRB19910211 Aleksandar Miladinović Ris Cycling NS -1
13 SRB19840712 Srboslav Pajić Fanatic Novi Sad -1
14 SRB19860901 Miloje Miletić Ris Cycling Novi Sad -1
-SRB19820205 Ivan Tomić Progressive Beograd DNF
-SRB19891223 Akoš Brindža Capriolo Bačka Topola DNF
-BIH19890730 Mario Kojić Jednota Šid DSQ
U23
Dužina staze: 21,5 km
Vreme pobednika: 01:36:14
Prosečna brzina pobednika: 13,40 km/h
1 SRB19910524 Aleksa Marić Crvena Zvezda Beograd 01:36:14
2 SRB19900414 Bojan Tešević Fanatic Novi Sad 01:49:48
3 SRB19910313 Milan Nesić Orlovac Sistem FTO Crna Trava -1krug
4 SRB19910211 Aleksandar Miladinović Ris Cycling Novi Sad -1krug
-SRB19891223 Akoš Brindža Capriolo Bačka Topola DNF
-BIH19890730 Mario Kojić Jednota Šid DSQ
Juniori
Dužina staze: 17,2 km
Vreme pobednika: 01:31:18
Prosečna brzina pobednika: 11,30 km/h
1 SRB19941211 Ognjen Stanković Orlovac Sistem FTO Crna Trava 01:31:18
2 SRB19940614 Vladan Travičić Fanatic Novi Sad 01:34:21
3 SRB19931204 Luka Nikolić Radnički Kragujevac 01:35:15
4 SRB19940210 Marko Simionović Orlovac Sistem FTO Crna Trava 01:40:38
5 SRB19940622 Marko Bogdanović Ris Cycling Novi Sad 01:41:40
6 SRB19931206 Dimitrije Kovandžić Orlovac Sistem FTO Crna Trava 01:51:56
7 SRB19930616 Negovan Stanačkov Orlovac Sistem FTO Crna Trava -1krug
8 SRB19931206 Branislav Vrančić Fanatic Novi Sad -1krug
9 SRB19940201 Deneš Horvat BK Cyclemania Zrenjanin -1krug
10 SRB19940920 Lazar Đorđević Orlovac Sistem FTO Cena Trava -2kruga
-SRB19930321 Nikola Šibar Fanatic Novi Sad DNF
-SRB19931227 Milorad Stojičić Fanatic Novi Sad DNF
Dame elita
Dužina staze: 12,9 km
Vreme pobednice: 01:14:06
Prosečna brzina pobednice: 10,45 km/h
1 SRB19920229 Jovana Crnogorac BK Novi Sad Novi Sad 01:14:06
2 SRB19870926 Nikoleta Mitrović Orlovac Sistem FTO Crna Trava 01:29:54
3 SRB19900629 Vanessa Durman Fanatic Novi Sad 01:35:48
4 SRB19920711 Ivana Kostić Orlovac Sistem FTO Crna Trava -
Juniorke
Dužina staze: 8,6 km
Vreme pobednice: 01:00:13
Prosečna brzina pobednice: 8,57 km/h
1 SRB19971015 Milica Rakić BK Novi Sad Novi Sad 01:00:13
2 SRB19961009 Violeta Trifković Jednota Šid 01:08:58
3 SRB19940123 Kristina Jakotin BK Novi Sad Novi Sad 01:24:35
-SRB19960223 Tamara Simić Crvena Zvezda Beograd DNF
Mastersi
Ukupna dužina staze: 12,9 km
Vreme pobednika: 01:09:05
Prosečna brzina pobednika: 11,20 km/h
1 SRB19740714 Eduard Župan BK Novi Sad Novi Sad 01:09:05
2 SRB19730626 Milan Mijatović Policajac Beograd 01:12:29
3 SRB19751231 Srboljub Golubović KPB Bela stena Krusevac 01:13:10
4 SRB19810411 Željko Ćumura Jednota Šid 01:14:49
5 SRB19790821 Branislav Matić Fanatic Novi Sad 01:21:08
6 SRB19670208 Branislav Golubović KPB Bela stena Krusevac 01:27:39
7 SRB19730214 Dejan Bunčić Policajac Beograd 01:31:45
8 SRB19720731 Vladimir Stanar BK Cyclemania Zrenjanin 01:32:22
9 SRB19730523 Mark Daniels Ris Cycling Novi Sad -1krug
-SRB19710621 Nebojša Simić Crvena Zvezda Beograd DNF
Kadeti
Dužina staze: 12,9 km
Vreme pobednika: 01:07:50
Prosečna brzina pobednika: 11,41 km/h
1 SRB19950818 Slobodan Stanković BK Novi Sad Novi Sad 01:07:50
2 SRB19961124 Aleksandar Roman Jednota Šid 01:08:16
3 SRB19950811 Slobodan Babić Fanatic Novi Sad 01:08:41
4 SRB19960617 Njiradi Danijel Capriolo Bačka Topola 01:16:56
5 SRB19950413 Jovan Ivan BK Novi Sad Novi Sad 01:17:33
6 SRB19950226 Stefan Zemunski BK Cyclemania Zrenjanin 01:17:49
7 SRB19950120 Turinski Aleksa BK Cyclemania Zrenjanin 01:34:19
-SRB19960619 Stefan Miletić BK GORSKI Sokobanja DNF
-SRB19960824 Vladimir Rajković Fanatic Novi Sad DNF
Mlađi kadeti
Dužina staze: 4,3 km
Vreme pobednika: 00:28:11
Prosečna brzina pobednika: 9,15 km/h
1 SRB19970827 Milutin Zeljković BK Novi Sad Novi Sad 00:28:11
2 SRB19980111 Nemanja Zemunski BK Cyclemania Zrenjanin 00:31:18
3 SRB19980402 Aleksandar Mijatović BK Novi Sad Novi Sad 00:31:32
4 SRB19971223 Jovan Dević BK Novi Sad Novi Sad 00:42:10
5 SRB19971204 Milos Harvličak Jednota Šid 00:42:2092
-SRB19971209 Nemanja Nenadović Jednota Šid DNF
Hobby sport
Dužina staze: 12,9 km
Vreme pobednika: 01:13:35
Prosečna brzina pobednika: 10,47 km/h
1 Damir Kovčić Individualac Novi Sad 01:13:35
2 Stefan Hunjadi Individualac Novi Sad 01:14:53
3 Nemanja Jotić Individualac Valjevo 01:14:56
4 Robert Doroghazi BK Novi Sad Novi Sad 01:22:20
5 Mladen Veljković BK GORSKI Sokobanja 01:24:46
6 Papdi Kristijan BK Cyclemania Zrenjanin 01:24:50
7 Igor Mahnjec Jednota Novi Sad 01:30:01
8 Dalibor Vojinov Ris Cycling Novi Sad 01:31:02
9 Dejan Ćirić BK Cyclemania Zrenjanin 01:45:33
10 Marko Sladaković Individualac 01:45:53
11 Johana Besh BK Cyclemania Novi Sad 01:46:40
12 Zoran Šijan Individualac Novi Sad 01:48:56
-Mihajlo Žužić BK Cyclemania Zrenjanin DNF
-Nemanja Božović Progressive Novi Sad DNF
-Endre Kalmar Capriolo Bačka Topola DNF
Hobby fun
Dužina staze: 4,3 km
Vreme pobednika: 00:33:46
Prosečna brzina pobednika: 7,46 km/h
1 Dragutin Popivoda BK GORSKI Sokobanja 00:33:46
2 Radomir Dimović Radnicki Kragujevac 00:37:33
3 Desimir Dimić Radnicki Kragujevac 00:37:40
(bicisvet.com/Boris Popović)
Sada kada je Điro gotov dosta smo se nagledali obrijanih nogu vozača.
Sada je red da malo bacimo pogleda na devojčice koje drže kišobran i ljube bicikliste na podijumu, kao i roze navijačice naravno
Savoldeli je malo više popio, Menčov je na vreme pobedio Điro, dok je Kontador možda naleteo na tvrd orah...
Sami procenite koja majica je najlepša
;-)
El Pistolero je i zvanično pobednik 94. trke kroz Italiju pošto je odlično odvezao i poslednji hronometar u Milanu, na kom je uspeo da napravi prosečnu brzinu od 50km/ i završi etapu kao trećeplasirani.
Kontadoru je ovo druga pobeda na Điru, i uz jedan trijumf na Vuelti, tri na Turu, na dobrom je putu da postane jedan od najuspešnijih biciklista svih vremena.
"Ovaj trg je fantastičan, a čitav Điro je bio kao pravi san za mene. Nisam pobedio sam jer je čitav tim stajao iza mene" izjavio je ispred milanske katedrale Alberto.
"Najvažnija stvar je bila to što sam na svakoj etapi uvek bio 100% skoncentrisan, i vozio se pri vrhu grupe. Šest Grand Tur trka sam pobedio i ne verujem mnogo u stvaranje istorije. Trenutno mi je najvažnije da sam srećan dok vozim bicikl i učestvujem na trkama jer volim takmičenje" dodao je momak iz Pinta (Madrida)
(bicisvet.com/izvor:cyclingnews.com/Đorđe Pejković)
Hronometar je skraćen pa će ovogodišnja trka biti samo koji kilometar ispod 3500km koliko smo navikli da gledamo na grand tur trkama. Ne previše teška staza koja vodi iz centra Milana do sajmišta i nazad do "Piazza del Duomo". Pre tri godine Pinoti je pobedio na sličnom hronometru dok je Alberto osvojio Điro. Teško da se to može ponoviti jer Pinoti nije uspeo da dođe do Milana ali zato Kontador jeste. Prošle godine su Nibali i Menčov pokazali da imaju još goriva u svojim rezervoarima.
Danas završavamo sa pogađanjem pobednika etape i nagradnom igrom. Igra je veoma jednostavna, i kao u biciklizmu potrebno je biti najbrži:
NASTAVLJAMO SA PROGNOZAMA i NAGRADAM NA TOUR DE FRANCE-u
Rezultati
1 | David Millar (GBr) Team Garmin-Cervelo | 0:30:13 | |
2 | Alex Rasmussen (Den) HTC-Highroad | 0:00:07 | |
3 | Alberto Contador Velasco (Spa) Saxo Bank Sungard | 0:00:36 | |
4 | Richie Porte (Aus) Saxo Bank Sungard | 0:00:43 | |
5 | Yaroslav Popovych (Ukr) Team RadioShack | 0:00:55 | |
6 | Jos Van Emden (Ned) Rabobank Cycling Team | 0:01:02 | |
7 | Cameron Meyer (Aus) Team Garmin-Cervelo | 0:01:04 | |
8 | Patrick Gretsch (Ger) HTC-Highroad | 0:01:08 | |
9 | Tiago Machado (Por) Team RadioShack | 0:01:12 | |
10 | Kanstantsin Sivtsov (Blr) HTC-Highroad | 0:01:16 | |
11 | Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas-Cannondale | 0:01:18 | |
12 | Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale | 0:01:19 | |
13 | Vasili Kiryienka (Blr) Movistar Team | 0:01:22 | |
14 | Kristof Vandewalle (Bel) Quickstep Cycling Team | 0:01:24 | |
15 | Sebastian Lang (Ger) Omega Pharma-Lotto | 0:01:26 | |
16 | Roman Kreuziger (Cze) Pro Team Astana | ||
17 | Michele Scarponi (Ita) Lampre - ISD | 0:01:28 | |
18 | Rick Flens (Ned) Rabobank Cycling Team | ||
19 | Ignatas Konovalovas (Ltu) Movistar Team | 0:01:30 | |
20 | Steven Kruijswijk (Ned) Rabobank Cycling Team | 0:01:31 | |
21 | Stef Clement (Ned) Rabobank Cycling Team | 0:01:32 | |
22 | Yuriy Krivtsov (Fra) AG2R La Mondiale | 0:01:35 | |
23 | Philip Deignan (Irl) Team RadioShack | 0:01:36 | |
24 | Maxim Belkov (Rus) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | 0:01:38 | |
25 | Alessandro De Marchi (Ita) Androni Giocattoli | 0:01:40 | |
26 | Dennis Van Winden (Ned) Rabobank Cycling Team | 0:01:42 | |
27 | Diego Ulissi (Ita) Lampre - ISD | ||
28 | Bart De Clercq (Bel) Omega Pharma-Lotto | 0:01:43 | |
29 | Alexsandr Dyachenko (Kaz) Pro Team Astana | 0:01:44 | |
30 | Dario Cataldo (Ita) Quickstep Cycling Team | 0:01:47 | |
31 | Alan Marangoni (Ita) Liquigas-Cannondale | 0:01:52 | |
32 | Giovanni Visconti (Ita) Farnese Vini - Neri Sottoli | 0:01:55 | |
33 | Paolo Tiralongo (Ita) Pro Team Astana | 0:02:01 | |
34 | Michael Mørkøv (Den) Saxo Bank Sungard | 0:02:02 | |
35 | Denis Menchov (Rus) Geox-TMC | 0:02:03 | |
36 | Fumiyuki Beppu (Jpn) Team RadioShack | ||
37 | Bjorn Selander (USA) Team RadioShack | 0:02:04 | |
38 | Evgeny Petrov (Rus) Pro Team Astana | 0:02:07 | |
39 | Dario David Cioni (Ita) Sky Procycling | ||
40 | Joaquím Rodríguez Oliver (Spa) Katusha Team | 0:02:14 | |
41 | Pavel Brutt (Rus) Katusha Team | 0:02:15 | |
42 | Jan Bakelants (Bel) Omega Pharma-Lotto | ||
43 | Michael Barry (Can) Sky Procycling | 0:02:21 | |
44 | Klaas Lodewyck (Bel) Omega Pharma-Lotto | 0:02:24 | |
45 | Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale | ||
46 | José Rujano Guillen (Ven) Androni Giocattoli | 0:02:25 | |
47 | Bram Tankink (Ned) Rabobank Cycling Team | 0:02:27 | |
48 | Johann Tschopp (Swi) BMC Racing Team | ||
49 | Giairo Ermeti (Ita) Androni Giocattoli | ||
50 | Simon Zahner (Swi) BMC Racing Team | 0:02:29 | |
51 | Emanuele Sella (Ita) Androni Giocattoli | 0:02:30 | |
52 | Jose Rodolfo Serpa Perez (Col) Androni Giocattoli | 0:02:33 | |
53 | Davide Ricci Bitti (Ita) Farnese Vini - Neri Sottoli | 0:02:34 | |
54 | Stefano Garzelli (Ita) Acqua & Sapone | 0:02:36 | |
55 | Francis De Greef (Bel) Omega Pharma-Lotto | ||
56 | Maxim Gourov (Kaz) Pro Team Astana | ||
57 | Stefano Pirazzi (Ita) Colnago - CSF Inox | 0:02:37 | |
58 | Sergey Lagutin (Uzb) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | 0:02:38 | |
59 | Marco Frapporti (Ita) Colnago - CSF Inox | 0:02:40 | |
60 | Thomas Peterson (USA) Team Garmin-Cervelo | ||
61 | Tiziano Dall'Antonia (Ita) Liquigas-Cannondale | 0:02:41 | |
62 | Fabio Sabatini (Ita) Liquigas-Cannondale | ||
63 | Carlos Sastre Candil (Spa) Geox-TMC | 0:02:43 | |
64 | Roberto Ferrari (Ita) Androni Giocattoli | ||
65 | Robert Kiserlovski (Cro) Pro Team Astana | ||
66 | Elia Favilli (Ita) Farnese Vini - Neri Sottoli | 0:02:44 | |
67 | Ivan Rovny (Rus) Team RadioShack | ||
68 | Thomas Lövkvist (Swe) Sky Procycling | 0:02:45 | |
69 | Eros Capecchi (Ita) Liquigas-Cannondale | 0:02:49 | |
70 | Branislau Samoilau (Blr) Movistar Team | ||
71 | John Gadret (Fra) AG2R La Mondiale | 0:02:51 | |
72 | Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team | 0:02:52 | |
73 | Russell Downing (GBr) Sky Procycling | 0:02:58 | |
74 | Oscar Gatto (Ita) Farnese Vini - Neri Sottoli | 0:03:00 | |
75 | Carlos Oyarzun (Chi) Movistar Team | ||
76 | Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | ||
77 | Mirko Selvaggi (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | 0:03:01 | |
78 | Frederik Veuchelen (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | ||
79 | Przemyslaw Niemiec (Pol) Lampre - ISD | 0:03:04 | |
80 | Luis Pasamontes Rodriguez (Spa) Movistar Team | 0:03:08 | |
81 | Daniel Navarro Garcia (Spa) Saxo Bank Sungard | ||
82 | Leonardo Giordani (Ita) Farnese Vini - Neri Sottoli | 0:03:09 | |
83 | David Blanco Rodriguez (Spa) Geox-TMC | 0:03:13 | |
84 | Valerio Agnoli (Ita) Liquigas-Cannondale | ||
85 | Mathias Frank (Swi) BMC Racing Team | ||
86 | Inaki Isasi Flores (Spa) Euskaltel-Euskadi | 0:03:14 | |
87 | Kjell Carlström (Fin) Sky Procycling | 0:03:15 | |
88 | Matteo Carrara (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | ||
89 | Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale | 0:03:17 | |
90 | Sergio Pardilla Belllón (Spa) Movistar Team | ||
91 | Peter Stetina (USA) Team Garmin-Cervelo | ||
92 | Massimo Codol (Ita) Acqua & Sapone | 0:03:18 | |
93 | Federico Canuti (Ita) Colnago - CSF Inox | 0:03:19 | |
94 | Lars Ytting Bak (Den) HTC-Highroad | ||
95 | Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale | 0:03:20 | |
96 | Gorazd Stangelj (Slo) Pro Team Astana | 0:03:25 | |
97 | Igor Anton Hernandez (Spa) Euskaltel-Euskadi | ||
98 | Alberto Losada Alguacil (Spa) Katusha Team | 0:03:26 | |
99 | Pieter Weening (Ned) Rabobank Cycling Team | 0:03:28 | |
100 | Eduard Vorganov (Rus) Katusha Team | 0:03:31 | |
101 | Pablo Lastras Garcia (Spa) Movistar Team | 0:03:35 | |
102 | David Arroyo Duran (Spa) Movistar Team | 0:03:36 | |
103 | Angel Vicioso Arcos (Spa) Androni Giocattoli | 0:03:38 | |
104 | Daniele Righi (Ita) Lampre - ISD | 0:03:40 | |
105 | Christophe Le Mevel (Fra) Team Garmin-Cervelo | ||
106 | Juan Horrach Rippoll (Spa) Katusha Team | 0:03:41 | |
107 | Kasper Klostergaard Larsen (Den) Saxo Bank Sungard | 0:03:42 | |
108 | Matteo Tosatto (Ita) Saxo Bank Sungard | 0:03:43 | |
109 | Alessandro Vanotti (Ita) Liquigas-Cannondale | 0:03:44 | |
110 | Josep Jufre Pou (Spa) Pro Team Astana | ||
111 | Olivier Kaisen (Bel) Omega Pharma-Lotto | ||
112 | Vladimir Miholjevic (Cro) Acqua & Sapone | 0:03:45 | |
113 | Jorge Azanza Soto (Spa) Euskaltel-Euskadi | 0:03:46 | |
114 | Mikel Nieve Ituralde (Spa) Euskaltel-Euskadi | 0:03:47 | |
115 | Lars Petter Nordhaug (Nor) Sky Procycling | 0:03:48 | |
116 | Cyril Dessel (Fra) AG2R La Mondiale | ||
117 | Gianluca Brambilla (Ita) Colnago - CSF Inox | 0:03:49 | |
118 | Daniel Sesma (Spa) Euskaltel-Euskadi | ||
119 | Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale | 0:03:51 | |
120 | Alessandro Spezialetti (Ita) Lampre - ISD | ||
121 | Francesco Reda (Ita) Quickstep Cycling Team | 0:03:52 | |
122 | Peter Kennaugh (GBr) Sky Procycling | ||
123 | Aliaksandr Kuchynski (Blr) Katusha Team | 0:03:53 | |
124 | Pierre Cazaux (Fra) Euskaltel-Euskadi | ||
125 | Sylvester Szmyd (Pol) Liquigas-Cannondale | 0:03:54 | |
126 | Daniel Moreno Fernandez (Spa) Katusha Team | 0:03:56 | |
127 | Volodymir Gustov (Ukr) Saxo Bank Sungard | 0:03:58 | |
128 | Jérôme Pineau (Fra) Quickstep Cycling Team | 0:04:00 | |
129 | Carlos Alberto Betancourt Gomez (Col) Acqua & Sapone | ||
130 | Jussi Veikkanen (Fin) Omega Pharma-Lotto | 0:04:02 | |
131 | Miguel Minguez Ayala (Spa) Euskaltel-Euskadi | 0:04:05 | |
132 | Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale | 0:04:06 | |
133 | Alberto Ongarato (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | 0:04:07 | |
134 | Morris Possoni (Ita) Sky Procycling | 0:04:08 | |
135 | Matteo Rabottini (Ita) Farnese Vini - Neri Sottoli | 0:04:09 | |
136 | Marcel Wyss (Swi) Geox-TMC | 0:04:13 | |
137 | Chad Beyer (USA) BMC Racing Team | 0:04:14 | |
138 | Gert Dockx (Bel) Omega Pharma-Lotto | 0:04:16 | |
139 | Javier Francisco Aramendia Lorente (Spa) Euskaltel-Euskadi | 0:04:17 | |
140 | Kevin Seeldraeyers (Bel) Quickstep Cycling Team | ||
141 | Carlos José Ochoa (Ven) Androni Giocattoli | 0:04:23 | |
142 | Claudio Corioni (Ita) Acqua & Sapone | 0:04:24 | |
143 | Laurent Didier (Lux) Saxo Bank Sungard | 0:04:26 | |
144 | Jesús Hernandez Blazquez (Spa) Saxo Bank Sungard | 0:04:28 | |
145 | Ruggero Marzoli (Ita) Acqua & Sapone | 0:04:34 | |
146 | Cayetano José Sarmiento Tunarrosa (Col) Acqua & Sapone | 0:04:44 | |
147 | Simone Stortoni (Ita) Colnago - CSF Inox | 0:04:45 | |
148 | Alexander Kristoff (Nor) BMC Racing Team | ||
149 | Giampaolo Cheula (Ita) Geox-TMC | 0:04:50 | |
150 | Addy Engels (Ned) Quickstep Cycling Team | 0:04:54 | |
151 | Davide Malacarne (Ita) Quickstep Cycling Team | ||
152 | Cristiano Salerno (Ita) Liquigas-Cannondale | 0:04:57 | |
153 | Luca Mazzanti (Ita) Farnese Vini - Neri Sottoli | 0:04:58 | |
154 | Fabio Taborre (Ita) Acqua & Sapone | 0:04:59 | |
155 | Mauricio Ardila Cano (Col) Geox-TMC | 0:05:02 | |
156 | Dmitry Kozontchuk (Rus) Geox-TMC | 0:05:16 | |
157 | Giampaolo Caruso (Ita) Katusha Team | 0:05:21 | |
158 | Simon Spilak (Slo) Lampre - ISD | 0:05:25 | |
159 | Danilo Di Luca (Ita) Katusha Team | 0:05:40 |
FINALNI GENERALNI PLASMAN
1 | Alberto Contador Velasco (Spa) Saxo Bank Sungard | 84:05:14 | |
2 | Michele Scarponi (Ita) Lampre - ISD | 0:06:10 | |
3 | Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas-Cannondale | 0:06:56 | |
4 | John Gadret (Fra) AG2R La Mondiale | 0:10:04 | |
5 | Joaquím Rodríguez Oliver (Spa) Katusha Team | 0:11:05 | |
6 | Roman Kreuziger (Cze) Pro Team Astana | 0:11:28 | |
7 | José Rujano Guillen (Ven) Androni Giocattoli | 0:12:12 | |
8 | Denis Menchov (Rus) Geox-TMC | 0:12:18 | |
9 | Steven Kruijswijk (Ned) Rabobank Cycling Team | 0:13:51 | |
10 | Kanstantsin Sivtsov (Blr) HTC-Highroad | 0:14:10 | |
11 | Mikel Nieve Ituralde (Spa) Euskaltel-Euskadi | 0:16:08 | |
12 | Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale | 0:18:06 | |
13 | Dario Cataldo (Ita) Quickstep Cycling Team | 0:18:23 | |
14 | David Arroyo Duran (Spa) Movistar Team | 0:26:56 | |
15 | Christophe Le Mevel (Fra) Team Garmin-Cervelo | 0:32:08 | |
16 | Johann Tschopp (Swi) BMC Racing Team | 0:35:20 | |
17 | Matteo Carrara (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | 0:37:08 | |
18 | Igor Anton Hernandez (Spa) Euskaltel-Euskadi | 0:37:39 | |
19 | Paolo Tiralongo (Ita) Pro Team Astana | 0:38:21 | |
20 | Tiago Machado (Por) Team RadioShack | 0:39:59 | |
21 | Thomas Lövkvist (Swe) Sky Procycling | 0:43:51 | |
22 | Peter Stetina (USA) Team Garmin-Cervelo | 0:50:09 | |
23 | Jan Bakelants (Bel) Omega Pharma-Lotto | 0:55:07 | |
24 | Francis De Greef (Bel) Omega Pharma-Lotto | 0:57:36 | |
25 | Vasili Kiryienka (Blr) Movistar Team | 1:02:01 | |
26 | Stefano Garzelli (Ita) Acqua & Sapone | 1:04:00 | |
27 | Bart De Clercq (Bel) Omega Pharma-Lotto | 1:04:25 | |
28 | Jesús Hernandez Blazquez (Spa) Saxo Bank Sungard | 1:05:14 | |
29 | Daniel Moreno Fernandez (Spa) Katusha Team | 1:07:31 | |
30 | Carlos Sastre Candil (Spa) Geox-TMC | 1:07:33 | |
31 | Vladimir Miholjevic (Cro) Acqua & Sapone | 1:14:38 | |
32 | Massimo Codol (Ita) Acqua & Sapone | 1:15:21 | |
33 | Cayetano José Sarmiento Tunarrosa (Col) Acqua & Sapone | 1:17:29 | |
34 | Marcel Wyss (Swi) Geox-TMC | 1:18:44 | |
35 | Emanuele Sella (Ita) Androni Giocattoli | 1:19:06 | |
36 | Bram Tankink (Ned) Rabobank Cycling Team | 1:20:47 | |
37 | Eduard Vorganov (Rus) Katusha Team | 1:21:02 | |
38 | Pablo Lastras Garcia (Spa) Movistar Team | 1:25:05 | |
39 | Evgeny Petrov (Rus) Pro Team Astana | 1:25:24 | |
40 | Przemyslaw Niemiec (Pol) Lampre - ISD | 1:29:19 | |
41 | Diego Ulissi (Ita) Lampre - ISD | 1:31:42 | |
42 | Giampaolo Caruso (Ita) Katusha Team | 1:33:31 | |
43 | Robert Kiserlovski (Cro) Pro Team Astana | 1:33:38 | |
44 | Daniel Navarro Garcia (Spa) Saxo Bank Sungard | 1:34:07 | |
45 | Pieter Weening (Ned) Rabobank Cycling Team | 1:35:50 | |
46 | Branislau Samoilau (Blr) Movistar Team | 1:37:35 | |
47 | Philip Deignan (Irl) Team RadioShack | 1:47:02 | |
48 | Sergio Pardilla Belllón (Spa) Movistar Team | 1:52:11 | |
49 | Giovanni Visconti (Ita) Farnese Vini - Neri Sottoli | 1:52:49 | |
50 | Kevin Seeldraeyers (Bel) Quickstep Cycling Team | 1:53:50 | |
51 | Luis Pasamontes Rodriguez (Spa) Movistar Team | 1:57:16 | |
52 | Jose Rodolfo Serpa Perez (Col) Androni Giocattoli | 1:58:04 | |
53 | Juan Horrach Rippoll (Spa) Katusha Team | 2:00:00 | |
54 | Michael Barry (Can) Sky Procycling | 2:03:57 | |
55 | Alberto Losada Alguacil (Spa) Katusha Team | 2:07:33 | |
56 | Sebastian Lang (Ger) Omega Pharma-Lotto | 2:11:10 | |
57 | Cristiano Salerno (Ita) Liquigas-Cannondale | 2:11:17 | |
58 | Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | 2:12:17 | |
59 | Carlos Alberto Betancourt Gomez (Col) Acqua & Sapone | 2:13:35 | |
60 | Eros Capecchi (Ita) Liquigas-Cannondale | 2:15:32 | |
61 | Stefano Pirazzi (Ita) Colnago - CSF Inox | 2:15:51 | |
62 | Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale | 2:16:58 | |
63 | Inaki Isasi Flores (Spa) Euskaltel-Euskadi | 2:17:13 | |
64 | Yaroslav Popovych (Ukr) Team RadioShack | 2:18:52 | |
65 | Carlos José Ochoa (Ven) Androni Giocattoli | 2:19:18 | |
66 | David Blanco Rodriguez (Spa) Geox-TMC | 2:22:27 | |
67 | Fumiyuki Beppu (Jpn) Team RadioShack | 2:25:06 | |
68 | Jorge Azanza Soto (Spa) Euskaltel-Euskadi | 2:31:06 | |
69 | Danilo Di Luca (Ita) Katusha Team | 2:32:27 | |
70 | Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale | 2:33:06 | |
71 | Angel Vicioso Arcos (Spa) Androni Giocattoli | 2:33:07 | |
72 | Volodymir Gustov (Ukr) Saxo Bank Sungard | 2:33:09 | |
73 | Alessandro Vanotti (Ita) Liquigas-Cannondale | 2:33:16 | |
74 | Josep Jufre Pou (Spa) Pro Team Astana | 2:34:03 | |
75 | Dmitry Kozontchuk (Rus) Geox-TMC | 2:34:52 | |
76 | Dario David Cioni (Ita) Sky Procycling | 2:35:22 | |
77 | Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale | 2:41:21 | |
78 | Ivan Rovny (Rus) Team RadioShack | 2:41:39 | |
79 | Morris Possoni (Ita) Sky Procycling | 2:43:17 | |
80 | Simone Stortoni (Ita) Colnago - CSF Inox | 2:45:15 | |
81 | Richie Porte (Aus) Saxo Bank Sungard | 2:46:57 | |
82 | Sylvester Szmyd (Pol) Liquigas-Cannondale | 2:48:32 | |
83 | Valerio Agnoli (Ita) Liquigas-Cannondale | 2:49:50 | |
84 | Jérôme Pineau (Fra) Quickstep Cycling Team | 2:50:00 | |
85 | Mathias Frank (Swi) BMC Racing Team | 2:50:55 | |
86 | Gorazd Stangelj (Slo) Pro Team Astana | 2:51:58 | |
87 | Peter Kennaugh (GBr) Sky Procycling | 2:54:07 | |
88 | Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale | 2:54:45 | |
89 | Thomas Peterson (USA) Team Garmin-Cervelo | 2:55:47 | |
90 | Aliaksandr Kuchynski (Blr) Katusha Team | 2:56:50 | |
91 | Sergey Lagutin (Uzb) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | 3:01:33 | |
92 | Lars Petter Nordhaug (Nor) Sky Procycling | 3:03:03 | |
93 | Kristof Vandewalle (Bel) Quickstep Cycling Team | 3:03:30 | |
94 | Federico Canuti (Ita) Colnago - CSF Inox | 3:04:02 | |
95 | Gianluca Brambilla (Ita) Colnago - CSF Inox | 3:08:02 | |
96 | Gert Dockx (Bel) Omega Pharma-Lotto | 3:09:01 | |
97 | Giampaolo Cheula (Ita) Geox-TMC | 3:10:39 | |
98 | Fabio Taborre (Ita) Acqua & Sapone | 3:11:27 | |
99 | Cyril Dessel (Fra) AG2R La Mondiale | 3:12:06 | |
100 | David Millar (GBr) Team Garmin-Cervelo | 3:14:39 | |
101 | Maxim Belkov (Rus) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | 3:15:06 | |
102 | Ignatas Konovalovas (Ltu) Movistar Team | 3:16:06 | |
103 | Luca Mazzanti (Ita) Farnese Vini - Neri Sottoli | 3:16:12 | |
104 | Fabio Sabatini (Ita) Liquigas-Cannondale | 3:17:08 | |
105 | Oscar Gatto (Ita) Farnese Vini - Neri Sottoli | 3:18:10 | |
106 | Frederik Veuchelen (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | 3:18:41 | |
107 | Alessandro Spezialetti (Ita) Lampre - ISD | 3:19:43 | |
108 | Stef Clement (Ned) Rabobank Cycling Team | 3:20:46 | |
109 | Alessandro De Marchi (Ita) Androni Giocattoli | 3:22:20 | |
110 | Addy Engels (Ned) Quickstep Cycling Team | 3:23:03 | |
111 | Alexsandr Dyachenko (Kaz) Pro Team Astana | 3:23:53 | |
112 | Carlos Oyarzun (Chi) Movistar Team | 3:24:38 | |
113 | Matteo Rabottini (Ita) Farnese Vini - Neri Sottoli | 3:26:28 | |
114 | Leonardo Giordani (Ita) Farnese Vini - Neri Sottoli | 3:28:05 | |
115 | Javier Francisco Aramendia Lorente (Spa) Euskaltel-Euskadi | 3:34:14 | |
116 | Mirko Selvaggi (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | 3:36:31 | |
117 | Simon Spilak (Slo) Lampre - ISD | 3:36:33 | |
118 | Ruggero Marzoli (Ita) Acqua & Sapone | 3:37:46 | |
119 | Yuriy Krivtsov (Fra) AG2R La Mondiale | 3:42:53 | |
120 | Jussi Veikkanen (Fin) Omega Pharma-Lotto | 3:43:15 | |
121 | Dennis Van Winden (Ned) Rabobank Cycling Team | 3:44:38 | |
122 | Mauricio Ardila Cano (Col) Geox-TMC | 3:45:00 | |
123 | Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale | 3:45:08 | |
124 | Pierre Cazaux (Fra) Euskaltel-Euskadi | 3:45:26 | |
125 | Daniele Righi (Ita) Lampre - ISD | 3:45:43 | |
126 | Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team | 3:47:13 | |
127 | Lars Ytting Bak (Den) HTC-Highroad | 3:49:26 | |
128 | Pavel Brutt (Rus) Katusha Team | 3:50:06 | |
129 | Bjorn Selander (USA) Team RadioShack | 3:50:13 | |
130 | Laurent Didier (Lux) Saxo Bank Sungard | 3:51:30 | |
131 | Simon Zahner (Swi) BMC Racing Team | 3:52:26 | |
132 | Marco Frapporti (Ita) Colnago - CSF Inox | 3:53:15 | |
133 | Kjell Carlström (Fin) Sky Procycling | 3:54:24 | |
134 | Francesco Reda (Ita) Quickstep Cycling Team | 3:57:16 | |
135 | Miguel Minguez Ayala (Spa) Euskaltel-Euskadi | 4:02:17 | |
136 | Matteo Tosatto (Ita) Saxo Bank Sungard | 4:04:24 | |
137 | Cameron Meyer (Aus) Team Garmin-Cervelo | 4:05:04 | |
138 | Patrick Gretsch (Ger) HTC-Highroad | 4:06:33 | |
139 | Tiziano Dall'Antonia (Ita) Liquigas-Cannondale | 4:07:07 | |
140 | Russell Downing (GBr) Sky Procycling | 4:09:56 | |
141 | Olivier Kaisen (Bel) Omega Pharma-Lotto | 4:10:17 | |
142 | Alan Marangoni (Ita) Liquigas-Cannondale | 4:10:37 | |
143 | Roberto Ferrari (Ita) Androni Giocattoli | 4:10:50 | |
144 | Giairo Ermeti (Ita) Androni Giocattoli | 4:11:20 | |
145 | Alberto Ongarato (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | 4:11:59 | |
146 | Davide Malacarne (Ita) Quickstep Cycling Team | 4:13:05 | |
147 | Klaas Lodewyck (Bel) Omega Pharma-Lotto | 4:13:58 | |
148 | Davide Ricci Bitti (Ita) Farnese Vini - Neri Sottoli | 4:16:04 | |
149 | Daniel Sesma (Spa) Euskaltel-Euskadi | 4:16:41 | |
150 | Claudio Corioni (Ita) Acqua & Sapone | 4:18:30 | |
151 | Maxim Gourov (Kaz) Pro Team Astana | 4:25:18 | |
152 | Chad Beyer (USA) BMC Racing Team | 4:29:36 | |
153 | Kasper Klostergaard Larsen (Den) Saxo Bank Sungard | 4:35:05 | |
154 | Alex Rasmussen (Den) HTC-Highroad | 4:38:13 | |
155 | Rick Flens (Ned) Rabobank Cycling Team | 4:40:17 | |
156 | Michael Mørkøv (Den) Saxo Bank Sungard | 4:42:26 | |
157 | Alexander Kristoff (Nor) BMC Racing Team | 4:42:38 | |
158 | Elia Favilli (Ita) Farnese Vini - Neri Sottoli | 4:47:46 | |
159 | Jos Van Emden (Ned) Rabobank Cycling Team | 4:49:15 |
(bicisvet.com/izvor:cyclingnews.com/Đorđe Pejković)
Subotičanin Gabor Kasa pobedio je na drugoj etapi trke oko Trakije i trenutno se nalazi na drugoj poziciji u generalnom plasmanu iza nemca Andreasa Kusera iz Grčke ekipe "Worldofbike"
Kasa je na cilj došao sa Bugarinom Danailom Petrovim koji je dugo godina vozio u Portugaliji kao član tima Benfika dok je sada u bugarsko-turskoj ekipi Kornu vivelo
Na prvoj etapi slavio je Slovenac Andi Bajc koji je timski kolega Gaboru u turskoj ekipi Manisaspor. Ovim rezultatima srpski reprezentativac najavio je dobru formu pred početak Trke kroz Srbiju koja startuje u Rumi 13.VI
Corlu - START DRUGE ETAPE
Rezultati 2.etapa - Corlu-Luleburgaz 128km
1 | Gabor Kasza (Srb) Manisaspor | 3:07:56 | |
2 | Danail Andonov Petro (Bul) Konya Torku Seker Spor | ||
3 | Keuser Andreas (Ger) World Of Bike / Greece | 0:00:03 | |
4 | Alexandru Ciocan (Rou) Romania National Team | 0:01:24 | |
5 | Mirac Kal (Tur) Konya Torku Seker Spor | ||
6 | Andi Bajc (Slo) Manisaspor | ||
7 | Selcuk Turkcetin (Tur) Konya Torku Seker Spor | ||
8 | Kemal Kucukbay (Tur) Brisaspor | ||
9 | Fatih Harmanci (Tur) Manisaspor | ||
10 | Ismail Aksoy (Tur) Brisaspor | ||
11 | Mustafa Sayar Konya (Tur) Torku Seker Spor | ||
12 | Svetoslav Tchanliev (Bul) Konya Torku Seker Spor | ||
13 | Nazim Bakirci (Tur) Brisaspor | 0:01:35 | |
14 | Ali Riza Tanriverdi (Tur) Brisaspor | 0:09:08 | |
15 | Mert Mutlu (Tur) Brisaspor | ||
16 | Mihai Varabiev (Rou) Romania National Team | 0:09:50 | |
17 | Niv Liber (Isr) Ta Cycling Club | 0:09:51 | |
18 | Tamas Csicsaky (Rou) Romania National Team | ||
19 | Ugur Marmara (Tur) Brisaspor | ||
20 | Van Der Schuerenkenn (Bel) World Of Bike / Greece | ||
21 | Vandemaele Glen (Bel) World Of Bike / Greece | 0:09:52 | |
22 | Anton Mikhailov (Isr) Ta Cycling Club | ||
23 | Serhat Sert (Tur) Konya Torku Seker Spor | 0:09:53 | |
24 | Nevzat Kiral (Tur) Kocaeli Genclik Spor | 0:09:55 | |
25 | Alexandru Stancu (Rou) Romania National Team | 0:10:30 | |
26 | Gokhan Hasta (Tur) Brisaspor | 0:10:34 | |
27 | Mustafa Carsi (Tur) Manisaspor | 0:10:35 | |
28 | Huseyin Ozcan (Tur) Konya Torku Seker Spor | ||
29 | Ali Gulcan (Tur) Manisaspor | 0:10:49 | |
30 | Muhammer Atalay (Tur) Konya Torku Seker Spor | ||
31 | Recep Unalan (Tur) Manisaspor | 0:10:57 | |
32 | Ahmet Akdilek (Tur) Manisaspor | ||
33 | Lars Pria (Rou) Romania National Team | 0:12:53 | |
34 | Katrakis Christos (Gre) World Of Bike / Greece | ||
35 | Isak Unal (Tur) Kocaeli Genclik Spor | ||
36 | Ahmet Aydogdu (Tur) Kocaeli Genclik Spor | ||
37 | Giorgi Nadiradze (Geo) Georgia | ||
38 | Mihail Rusu (Rou) Romania National Team | 0:12:54 | |
39 | Chen Schrieber (Isr) Ta Cycling Club | ||
40 | Eliad Daniel (Isr) Ta Cycling Club | ||
41 | Bekir Baki (Tur) Akirsan Georgia | ||
42 | Razvan Juganaru (Rou) Romania National Team | ||
43 | Adil Kurkut (Tur) Kocaeli Genclik Spor | 0:12:55 | |
44 | Amnon Haberman (Isr) Ta Cycling Club | 0:21:16 | |
45 | Avichai Grinberg (Isr) Ta Cycling Club | 0:27:53 | |
46 | Egemen Ercevik (Tur) Manisapor | 0:27:54 | |
47 | Kipouros Christos (Gre) World of Bike / Greece | 0:36:09 |
GENERALNI PLASMAN
1 | Keuser Andreas (Ger) World Of Bike / Greece | 5:55:53 | |
2 | Gabor Kasza (Srb) Manisaspor | 0:00:57 | |
3 | Danail Andonov Petrov (Bul) Konya Torku Seker Spor | 0:01:01 | |
4 | Andi Bajc (Slo) Manisaspor | 0:01:18 | |
5 | Kemal Kucukbay (Tur) Brisaspor | 0:01:22 | |
6 | Mustafa Sayar (Tur) Konya Torku Seker Spor | 0:01:55 | |
7 | Selcuk Turkcetin (Tur) Konya Torku Seker Spor | 0:02:30 | |
8 | Ismail Aksoy (Tur) Brisaspor | ||
9 | Alexandru Ciocan (Rou) Romania National Team | 0:02:31 | |
10 | Fatih Harmanci (Tur) Manisaspor | ||
11 | Mirac Kal (Tur) Konya Torku Seker Spor | ||
12 | Svetoslav Tchanliev (Bul) Konya Torku Seker Spor | 0:02:33 | |
13 | Nazim Bakirci (Tur) Brisaspor | 0:02:42 | |
14 | Ali Riza Tanriverdi (Tur) Brisaspor | 0:10:15 | |
15 | Mert Mutlu (Tur) Brisaspor | 0:10:16 | |
16 | Van Der Schuerenkenny (Bel) World Of Bike / Greece | 0:10:58 | |
17 | Ugur Marmara (Tur) Brisaspor | 0:10:59 | |
18 | Niv Liber (Isr) Ta Cycling Club | ||
19 | Tamas Csicsaky (Rou) Romania National Team | ||
20 | Nevzat Kiral (Tur) Kocaeli Genclik Spor | 0:11:04 | |
21 | Vandemaele Glen (Bel) World Of Bike / Greece | 0:11:23 | |
22 | Mustafa Carsi (Tur) Manisaspor | 0:11:41 | |
23 | Gokhan Hasta (Tur) Brisaspor | 0:11:43 | |
24 | Muhammer Atalay (Tur) Konya Torku Seker Spor | 0:11:56 | |
25 | Anton Mikhailov (Isr) Ta Cycling Club | 0:11:57 | |
26 | Ahmet Akdilek (Tur) Manisaspor | 0:12:03 | |
27 | Serhat Sert (Tur) Konya Torku Seker Spor | 0:12:23 | |
28 | Mihai Varabiev (Rou) Romania National Team | 0:13:15 | |
29 | Recep Unalan (Tur) Manisaspor | 0:13:28 | |
30 | Huseyin Ozcan (Tur) Konya Torku Seker Spor | 0:14:20 | |
31 | Ahmet Aydogdu (Tur) Kocaeli Genclik Spor | 0:15:24 | |
32 | Razvan Juganaru (Rou) Romania National Team | 0:15:25 | |
33 | Eliad Daniel (Isr) Ta Cycling Club | 0:16:18 | |
34 | Lars Pria (Rou) Romania National Team | 0:16:37 | |
35 | Alexandru Stancu (Rou) Romania National Team | 0:16:50 | |
36 | Ali Gulcan (Tur) Manisaspor | 0:17:32 | |
37 | Isak Unal (Tur) Kocaeli Genclik Spor | 0:19:23 | |
38 | Chen Schrieber (Isr) Ta Cycling Club | 0:19:24 | |
39 | Mihail Rusu (Rou) Romania National Team | ||
40 | Katrakis Christos (Gre) World Of Bike / Greece | 0:19:36 | |
41 | Adil Kurkut (Tur) Kocaeligenclik Spor | 0:21:25 | |
42 | Giorgi Nadiradze (Geo) Georgia | 0:21:54 | |
43 | Bekir Baki Akirsan (Tur) Georgia | ||
44 | Egemen Ercevik (Tur) Manisaspor | 0:34:11 | |
45 | Amnon Haberman (Isr) Ta Cycling Club | 0:34:16 | |
46 | Avichai Grinberg (Isr) Ta Cycling Club | 0:40:53 | |
47 | Kipouros Christos (Gre) World Of Bike / Greece | 0:47:09 |
-----------------------------------------------------------------------------------------
I-ETAPA:
1 | Andi Bajc (Slo) Manisaspor Cycling Team | 2:48:01 | |
2 | Kemal Kucukbay (Tur) | ||
3 | Andreas Keuser (Ger) Team Worldofbike.gr | 0:00:01 | |
4 | Mustafa Sayar (Tur) Konya Torku Seker Spor - Vivelo | 0:00:27 | |
5 | Ismail Aksoy (Tur) | 0:01:02 | |
6 | Ahmet Akdylek (Tur) Manisaspor Cycling Team | ||
7 | Selcuk Turkcetin (Tur) Konya Torku Seker Spor - Vivelo | ||
8 | Mustafa Carsi (Tur) Manisaspor Cycling Team | ||
9 | Fatih Harmanci (Tur) Manisaspor Cycling Team | 0:01:03 | |
10 | Muhammet Atalay (Tur) Konya Torku Seker Spor - Vivelo | ||
11 | Kenny Van Der Schueren (Bel) Team Worldofbike.gr | ||
12 | Alexandru Niculae Ciocan (Rom) ROU | ||
13 | Mirac Kal (Tur) Konya Torku Seker Spor - Vivelo | ||
14 | Ali Riza Tanriverdi (Tur) | ||
15 | Gabor Kasa (Srb) Manisaspor Cycling Team | ||
16 | Danail Andonov Petrov (Bul) Konya Torku Seker Spor - Vivelo | ||
17 | Nazim Bakirci (Tur) | ||
18 | Mutlu Mert (Tur) | 0:01:04 | |
19 | Ugur Marmara (Tur) | ||
20 | Tamas Csicsaky (Rom) ROU | ||
21 | Niv Libner (Isr) | ||
22 | Nevzat Kiral (Tur) | 0:01:05 | |
23 | Svetoslav Tchanliev Kirilov (Bul) Konya Torku Seker Spor - Vivelo | ||
24 | Gökhan Hasta (Tur) | ||
25 | Glenn Vandemaele (Bel) Team Worldofbike.gr | 0:01:27 | |
26 | Anton Mikailov (Isr) | 0:02:01 | |
27 | Serhat Sert (Tur) Konya Torku Seker Spor - Vivelo | 0:02:26 | |
28 | Recep Ünalan (Tur) Manisaspor Cycling Team | 0:02:27 | |
29 | Ahmet Aydogdu (Tur) | ||
30 | Nicolae Juganaru Razvan (Rom) ROU | ||
31 | Daniel Eliad (Isr) | 0:03:20 | |
32 | Mihai Varabiev (Rom) ROU | 0:03:21 | |
33 | Lars Pria (Rom) ROU | 0:03:40 | |
34 | Huseyin Ozcan (Tur) Konya Torku Seker Spor - Vivelo | 0:03:41 | |
35 | Egemen Kamil Ercevik (Tur) Manisaspor Cycling Team | 0:06:13 | |
36 | George Stancu (Rom) ROU | 0:06:16 | |
37 | Isak Unal (Tur) | 0:06:26 | |
38 | Chen Shreiber (Isr) | ||
39 | Mihail Rusu (Rom) ROU | ||
40 | Christos Katrakis (Gre) Team Worldofbike.gr | 0:06:39 | |
41 | Ali Gulcan (Tur) Manisaspor Cycling Team | ||
42 | Mohamm Hamid (Irq) IRQ | 0:07:09 | |
43 | Yosif Flamarz (Irq) IRQ | 0:08:26 | |
44 | Adil Kurkut (Tur) | ||
45 | Bekir Baki Akirsan (Tur) | 0:08:56 | |
46 | Rasim Reis (Tur) | ||
47 | Giorgi Nadiradze (Geo) | 0:08:57 | |
48 | Christos Kipouros (Gre) Team Worldofbike.gr | 0:10:56 | |
49 | Abdulaa Tuayen Al Rikabi (Irq) IRQ | 0:12:41 | |
50 | Amnon Haberman (Isr) | 0:12:56 | |
51 | Avichai Grinberg (Isr) | ||
52 | Ahmed Aldiwani (Irq) IRQ | 0:17:14 | |
53 | Mihsien Al-Selawe (Irq) IRQ | ||
54 | Wesam Al-Kaabi (Irq) IRQ | 0:17:15 | |
55 | Dhannoon Aymen (Irq) IRQ | 0:33:20 | |
DNF | Nodar Kvavadze (Geo) | ||
DNF | Viktor Erokhin (Geo) | ||
DNF | Hasan Rüstem Duruboya (Tur) | ||
DNF | Roy Kapach (Isr) |
(bicisvet.com/izvor:cyclingnews.com/Đorđe Pejković)
Na početku sezone svaki tim obavlja raznorazne testove svojih vozača.
Video koji vam predstavljamo je testiranje unutar tima "Liquigas" koji proučava potrošnju kiseonika da bi te podatke iskoristili za postizanje dobre forme biciklista.
Po rečima ljudi unutar tima: "Biti dobar na testu ne znači biti bolji od najslabijeg vozača koji ima najlošije rezultate"
Da bi se izbegle greške svaki vozač radi test u isto vreme, pod istim temperaturnim uslovima, jer tada način testiranja ne može da utiče na rezultate vozača.
Svi znamo da je život lepši dok vozimo bicikl. U ovom kratkom videu, donosimo vam ideju da se život zaista pretvara ulepše mesto dok vozači pokreću razne projektore kroz grad, pretvarajući urbana sredina u živi, šareni svet.
Svet je bolji uz bicikle.
Ovakvi klipovi vam mogu pomoći da se okrenete jednostavnoj radosti vožnje bicikla. Da, znamo da trebamo nositi kacige, to se uvek napominje, no pogledajmo u prošlost i malo dublje u video.
Making of :
(bicisvet.com/izvor:PeopleforBikes/Đorđe Pejković)
Danas je poslednji dan u planinama. Preko Torina na Finestre pa na Sestriere, gde je 2005.godine, Savoldeli za samo 28sek odbranio pobedu na Điru od Điba Simonija, dok je pobedu odneo Hose Ruhano. Iznenađujuće je to što je trebalo 6. godina da se ponovo Finestre uvrsti u Điro, i nadamo se da će borba biti približno ista kao te 2005. Sestriere ima dugu tradiciju na Điru a prvi put uspon je vožen pre tačno 100. godina. Finestre pruža poslednju priliku za Nibalija da protrese generalni plasman na spustu.
Sestriere Giro d'Italia 2005:
Nastavljamo sa pogađanjem pobednika etape i nagradnom igrom. Igra je veoma jednostavna, i kao u biciklizmu potrebno je biti najbrži:
NAJBRŽE POGODITI POBEDNIKA !
-Ostavite komentar sa imenom vozača za koga mislite da će trijumfovati na etapi
-Nagradna igra traje svakog dana do 14h a komentari i pobednik biće poznati/vidljivi po završetku etape.
- Potrebno je pogoditi pobednika i biti najbrži u tome.
P.S. - DELIMO MESEČNU PRETPLATU ZA EUROSPORT PLEJER, ako nema pobednika utešna nagrada ide onome čiji je favorit bio najbliži pobedi
NAPOMENA: Jedna E-mail adresa > Jedna prognoza. Sa dobitnicima nagrada komuniciramo isključivo mejlom — tako da lažne mejl adrese ničemu ne služe — hvala na regularnosti :-)
Video
Rezultati:
1 | Vasili Kiryienka (Blr) Movistar Team | 6:17:03 | |
2 | José Rujano Guillen (Ven) Androni Giocattoli | 0:04:43 | |
3 | Joaquím Rodríguez Oliver (Spa) Katusha Team | 0:04:50 | |
4 | Carlos Alberto Betancourt Gomez (Col) Acqua & Sapone | 0:05:31 | |
5 | John Gadret (Fra) AG2R La Mondiale | 0:05:54 | |
6 | Michele Scarponi (Ita) Lampre - ISD | 0:05:58 | |
7 | Steven Kruijswijk (Ned) Rabobank Cycling Team | ||
8 | Alberto Contador Velasco (Spa) Saxo Bank Sungard | ||
9 | Denis Menchov (Rus) Geox-TMC | ||
10 | Roman Kreuziger (Cze) Pro Team Astana | 0:06:16 | |
11 | Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas-Cannondale | 0:06:20 | |
12 | Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale | 0:07:17 | |
13 | Gianluca Brambilla (Ita) Colnago - CSF Inox | 0:07:53 | |
14 | Branislau Samoilau (Blr) Movistar Team | 0:08:44 | |
15 | Johann Tschopp (Swi) BMC Racing Team | ||
16 | Josep Jufre Pou (Spa) Pro Team Astana | 0:08:46 | |
17 | Mikel Nieve Ituralde (Spa) Euskaltel-Euskadi | 0:08:47 | |
18 | Carlos Sastre Candil (Spa) Geox-TMC | ||
19 | Peter Stetina (USA) Team Garmin-Cervelo | 0:09:29 | |
20 | Francis De Greef (Bel) Omega Pharma-Lotto | 0:09:30 | |
21 | Kanstantsin Sivtsov (Blr) HTC-Highroad | ||
22 | Dario Cataldo (Ita) Quickstep Cycling Team | ||
23 | Daniel Moreno Fernandez (Spa) Katusha Team | ||
24 | Simone Stortoni (Ita) Colnago - CSF Inox | ||
25 | Bart De Clercq (Bel) Omega Pharma-Lotto | ||
26 | Matteo Carrara (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | ||
27 | Giampaolo Caruso (Ita) Katusha Team | ||
28 | Tiago Machado (Por) Team RadioShack | 0:09:56 | |
29 | Eduard Vorganov (Rus) Katusha Team | ||
30 | Igor Anton Hernandez (Spa) Euskaltel-Euskadi | 0:10:07 | |
31 | Christophe Le Mevel (Fra) Team Garmin-Cervelo | 0:11:27 | |
32 | David Blanco Rodriguez (Spa) Geox-TMC | ||
33 | Marcel Wyss (Swi) Geox-TMC | ||
34 | Daniel Navarro Garcia (Spa) Saxo Bank Sungard | ||
35 | Robert Kiserlovski (Cro) Pro Team Astana | ||
36 | Jesús Hernandez Blazquez (Spa) Saxo Bank Sungard | ||
37 | Massimo Codol (Ita) Acqua & Sapone | ||
38 | Jan Bakelants (Bel) Omega Pharma-Lotto | ||
39 | Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale | ||
40 | Juan Horrach Rippoll (Spa) Katusha Team | ||
41 | Miguel Minguez Ayala (Spa) Euskaltel-Euskadi | 0:12:45 | |
42 | Thomas Peterson (USA) Team Garmin-Cervelo | ||
43 | Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale | 0:13:03 | |
44 | Leonardo Giordani (Ita) Farnese Vini - Neri Sottoli | ||
45 | Paolo Tiralongo (Ita) Pro Team Astana | 0:13:19 | |
46 | Michael Barry (Can) Sky Procycling | 0:13:57 | |
47 | Philip Deignan (Irl) Team RadioShack | ||
48 | Thomas Lövkvist (Swe) Sky Procycling | ||
49 | Sebastian Lang (Ger) Omega Pharma-Lotto | 0:14:45 | |
50 | Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | 0:15:15 | |
51 | Sylvester Szmyd (Pol) Liquigas-Cannondale | 0:16:18 | |
52 | Cristiano Salerno (Ita) Liquigas-Cannondale | ||
53 | Vladimir Miholjevic (Cro) Acqua & Sapone | ||
54 | Diego Ulissi (Ita) Lampre - ISD | ||
55 | David Arroyo Duran (Spa) Movistar Team | 0:16:30 | |
56 | Pablo Lastras Garcia (Spa) Movistar Team | ||
57 | Evgeny Petrov (Rus) Pro Team Astana | ||
58 | Yaroslav Popovych (Ukr) Team RadioShack | 0:17:06 | |
59 | Kevin Seeldraeyers (Bel) Quickstep Cycling Team | 0:18:01 | |
60 | Morris Possoni (Ita) Sky Procycling | ||
61 | Bram Tankink (Ned) Rabobank Cycling Team | 0:19:03 | |
62 | Luis Pasamontes Rodriguez (Spa) Movistar Team | ||
63 | Frederik Veuchelen (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | 0:22:16 | |
64 | Pieter Weening (Ned) Rabobank Cycling Team | ||
65 | Carlos Oyarzun (Chi) Movistar Team | 0:26:33 | |
66 | Richie Porte (Aus) Saxo Bank Sungard | 0:26:51 | |
67 | Jorge Azanza Soto (Spa) Euskaltel-Euskadi | ||
68 | Emanuele Sella (Ita) Androni Giocattoli | ||
69 | Luca Mazzanti (Ita) Farnese Vini - Neri Sottoli | ||
70 | Angel Vicioso Arcos (Spa) Androni Giocattoli | ||
71 | Alessandro Spezialetti (Ita) Lampre - ISD | 0:32:50 | |
72 | Przemyslaw Niemiec (Pol) Lampre - ISD | ||
73 | Inaki Isasi Flores (Spa) Euskaltel-Euskadi | ||
74 | Javier Francisco Aramendia Lorente (Spa) Euskaltel-Euskadi | ||
75 | Carlos José Ochoa (Ven) Androni Giocattoli | ||
76 | Volodymir Gustov (Ukr) Saxo Bank Sungard | ||
77 | Stefano Garzelli (Ita) Acqua & Sapone | ||
78 | Lars Petter Nordhaug (Nor) Sky Procycling | ||
79 | Cayetano José Sarmiento Tunarrosa (Col) Acqua & Sapone | ||
80 | Yuriy Krivtsov (Fra) AG2R La Mondiale | ||
81 | Jose Rodolfo Serpa Perez (Col) Androni Giocattoli | ||
82 | Stef Clement (Ned) Rabobank Cycling Team | ||
83 | Stefano Pirazzi (Ita) Colnago - CSF Inox | ||
84 | Matteo Rabottini (Ita) Farnese Vini - Neri Sottoli | ||
85 | Sergio Pardilla Belllón (Spa) Movistar Team | ||
86 | Cyril Dessel (Fra) AG2R La Mondiale | ||
87 | Alessandro Vanotti (Ita) Liquigas-Cannondale | ||
88 | Fumiyuki Beppu (Jpn) Team RadioShack | ||
89 | Mathias Frank (Swi) BMC Racing Team | ||
90 | Pierre Cazaux (Fra) Euskaltel-Euskadi | ||
91 | Danilo Di Luca (Ita) Katusha Team | ||
92 | Alberto Losada Alguacil (Spa) Katusha Team | ||
93 | Ruggero Marzoli (Ita) Acqua & Sapone | ||
94 | Dmitry Kozontchuk (Rus) Geox-TMC | ||
95 | Dennis Van Winden (Ned) Rabobank Cycling Team | 0:42:38 | |
96 | Mirko Selvaggi (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | ||
97 | Klaas Lodewyck (Bel) Omega Pharma-Lotto | ||
98 | Matteo Tosatto (Ita) Saxo Bank Sungard | ||
99 | Claudio Corioni (Ita) Acqua & Sapone | ||
100 | Aliaksandr Kuchynski (Blr) Katusha Team | ||
101 | Kjell Carlström (Fin) Sky Procycling | ||
102 | Fabio Sabatini (Ita) Liquigas-Cannondale | ||
103 | Gorazd Stangelj (Slo) Pro Team Astana | ||
104 | Simon Zahner (Swi) BMC Racing Team | ||
105 | Valerio Agnoli (Ita) Liquigas-Cannondale | ||
106 | Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team | ||
107 | Alan Marangoni (Ita) Liquigas-Cannondale | ||
108 | Maxim Gourov (Kaz) Pro Team Astana | ||
109 | Kristof Vandewalle (Bel) Quickstep Cycling Team | ||
110 | Gert Dockx (Bel) Omega Pharma-Lotto | ||
111 | Bjorn Selander (USA) Team RadioShack | ||
112 | Ivan Rovny (Rus) Team RadioShack | ||
113 | Chad Beyer (USA) BMC Racing Team | ||
114 | Oscar Gatto (Ita) Farnese Vini - Neri Sottoli | ||
115 | Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale | ||
116 | Tiziano Dall'Antonia (Ita) Liquigas-Cannondale | ||
117 | Fabio Taborre (Ita) Acqua & Sapone | ||
118 | Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale | ||
119 | Simon Spilak (Slo) Lampre - ISD | ||
120 | Marco Frapporti (Ita) Colnago - CSF Inox | ||
121 | Michael Mørkøv (Den) Saxo Bank Sungard | ||
122 | Francesco Reda (Ita) Quickstep Cycling Team | ||
123 | Pavel Brutt (Rus) Katusha Team | ||
124 | Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale | ||
125 | Lars Ytting Bak (Den) HTC-Highroad | ||
126 | Alex Rasmussen (Den) HTC-Highroad | ||
127 | Federico Canuti (Ita) Colnago - CSF Inox | ||
128 | Eros Capecchi (Ita) Liquigas-Cannondale | ||
129 | Kasper Klostergaard Larsen (Den) Saxo Bank Sungard | ||
130 | Laurent Didier (Lux) Saxo Bank Sungard | ||
131 | Giovanni Visconti (Ita) Farnese Vini - Neri Sottoli | ||
132 | Giampaolo Cheula (Ita) Geox-TMC | ||
133 | Davide Ricci Bitti (Ita) Farnese Vini - Neri Sottoli | ||
134 | Alexsandr Dyachenko (Kaz) Pro Team Astana | ||
135 | Sergey Lagutin (Uzb) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | ||
136 | Mauricio Ardila Cano (Col) Geox-TMC | ||
137 | Peter Kennaugh (GBr) Sky Procycling | ||
138 | Addy Engels (Ned) Quickstep Cycling Team | ||
139 | Russell Downing (GBr) Sky Procycling | ||
140 | Roberto Ferrari (Ita) Androni Giocattoli | ||
141 | Davide Malacarne (Ita) Quickstep Cycling Team | ||
142 | Alexander Kristoff (Nor) BMC Racing Team | ||
143 | Olivier Kaisen (Bel) Omega Pharma-Lotto | ||
144 | Alberto Ongarato (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | ||
145 | Jussi Veikkanen (Fin) Omega Pharma-Lotto | ||
146 | Daniel Sesma (Spa) Euskaltel-Euskadi | ||
147 | Jérôme Pineau (Fra) Quickstep Cycling Team | ||
148 | Alessandro De Marchi (Ita) Androni Giocattoli | ||
149 | Giairo Ermeti (Ita) Androni Giocattoli | ||
150 | Dario David Cioni (Ita) Sky Procycling | ||
151 | Maxim Belkov (Rus) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | ||
152 | Rick Flens (Ned) Rabobank Cycling Team | ||
153 | Patrick Gretsch (Ger) HTC-Highroad | ||
154 | Cameron Meyer (Aus) Team Garmin-Cervelo | ||
155 | David Millar (GBr) Team Garmin-Cervelo | ||
156 | Ignatas Konovalovas (Ltu) Movistar Team | ||
157 | Daniele Righi (Ita) Lampre - ISD | ||
158 | Elia Favilli (Ita) Farnese Vini - Neri Sottoli | 0:46:20 | |
159 | Jos Van Emden (Ned) Rabobank Cycling Team | 0:47:35 |
GENERALNI PLASMAN
1 | Alberto Contador Velasco (Spa) Saxo Bank Sungard | 83:34:25 | |
2 | Michele Scarponi (Ita) Lampre - ISD | 0:05:18 | |
3 | Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas-Cannondale | 0:06:14 | |
4 | John Gadret (Fra) AG2R La Mondiale | 0:07:49 | |
5 | Joaquím Rodríguez Oliver (Spa) Katusha Team | 0:09:27 | |
6 | José Rujano Guillen (Ven) Androni Giocattoli | 0:10:23 | |
7 | Roman Kreuziger (Cze) Pro Team Astana | 0:10:38 | |
8 | Denis Menchov (Rus) Geox-TMC | 0:10:51 | |
9 | Steven Kruijswijk (Ned) Rabobank Cycling Team | 0:12:56 | |
10 | Mikel Nieve Ituralde (Spa) Euskaltel-Euskadi | 0:12:57 | |
11 | Kanstantsin Sivtsov (Blr) HTC-Highroad | 0:13:30 | |
12 | Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale | 0:16:18 | |
13 | Dario Cataldo (Ita) Quickstep Cycling Team | 0:17:12 | |
14 | David Arroyo Duran (Spa) Movistar Team | 0:23:56 | |
15 | Christophe Le Mevel (Fra) Team Garmin-Cervelo | 0:28:54 | |
16 | Johann Tschopp (Swi) BMC Racing Team | 0:33:29 | |
17 | Matteo Carrara (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | 0:34:09 | |
18 | Igor Anton Hernandez (Spa) Euskaltel-Euskadi | 0:34:50 | |
19 | Paolo Tiralongo (Ita) Pro Team Astana | 0:36:56 | |
20 | Tiago Machado (Por) Team RadioShack | 0:39:23 | |
21 | Thomas Lövkvist (Swe) Sky Procycling | 0:41:42 | |
22 | Peter Stetina (USA) Team Garmin-Cervelo | 0:47:28 | |
23 | Jan Bakelants (Bel) Omega Pharma-Lotto | 0:53:18 | |
24 | Francis De Greef (Bel) Omega Pharma-Lotto | 0:55:36 | |
25 | Vasili Kiryienka (Blr) Movistar Team | 1:01:15 | |
26 | Jesús Hernandez Blazquez (Spa) Saxo Bank Sungard | 1:01:22 | |
27 | Stefano Garzelli (Ita) Acqua & Sapone | 1:02:00 | |
28 | Bart De Clercq (Bel) Omega Pharma-Lotto | 1:03:18 | |
29 | Daniel Moreno Fernandez (Spa) Katusha Team | 1:04:11 | |
30 | Carlos Sastre Candil (Spa) Geox-TMC | 1:05:26 | |
31 | Vladimir Miholjevic (Cro) Acqua & Sapone | 1:11:29 | |
32 | Massimo Codol (Ita) Acqua & Sapone | 1:12:39 | |
33 | Cayetano José Sarmiento Tunarrosa (Col) Acqua & Sapone | 1:13:21 | |
34 | Marcel Wyss (Swi) Geox-TMC | 1:15:07 | |
35 | Emanuele Sella (Ita) Androni Giocattoli | 1:17:12 | |
36 | Eduard Vorganov (Rus) Katusha Team | 1:18:07 | |
37 | Bram Tankink (Ned) Rabobank Cycling Team | 1:18:46 | |
38 | Pablo Lastras Garcia (Spa) Movistar Team | 1:22:06 | |
39 | Evgeny Petrov (Rus) Pro Team Astana | 1:23:53 | |
40 | Przemyslaw Niemiec (Pol) Lampre - ISD | 1:26:51 | |
41 | Giampaolo Caruso (Ita) Katusha Team | 1:28:46 | |
42 | Diego Ulissi (Ita) Lampre - ISD | 1:30:36 | |
43 | Robert Kiserlovski (Cro) Pro Team Astana | 1:31:31 | |
44 | Daniel Navarro Garcia (Spa) Saxo Bank Sungard | 1:31:35 | |
45 | Pieter Weening (Ned) Rabobank Cycling Team | 1:32:58 | |
46 | Branislau Samoilau (Blr) Movistar Team | 1:35:22 | |
47 | Philip Deignan (Irl) Team RadioShack | 1:46:02 | |
48 | Sergio Pardilla Belllón (Spa) Movistar Team | 1:49:30 | |
49 | Kevin Seeldraeyers (Bel) Quickstep Cycling Team | 1:50:09 | |
50 | Giovanni Visconti (Ita) Farnese Vini - Neri Sottoli | 1:51:30 | |
51 | Luis Pasamontes Rodriguez (Spa) Movistar Team | 1:54:44 | |
52 | Jose Rodolfo Serpa Perez (Col) Androni Giocattoli | 1:56:07 | |
53 | Juan Horrach Rippoll (Spa) Katusha Team | 1:56:55 | |
54 | Michael Barry (Can) Sky Procycling | 2:02:12 | |
55 | Alberto Losada Alguacil (Spa) Katusha Team | 2:04:43 | |
56 | Cristiano Salerno (Ita) Liquigas-Cannondale | 2:06:56 | |
57 | Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | 2:09:53 | |
58 | Carlos Alberto Betancourt Gomez (Col) Acqua & Sapone | 2:10:11 | |
59 | Sebastian Lang (Ger) Omega Pharma-Lotto | 2:10:20 | |
60 | Eros Capecchi (Ita) Liquigas-Cannondale | 2:13:19 | |
61 | Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale | 2:13:43 | |
62 | Stefano Pirazzi (Ita) Colnago - CSF Inox | 2:13:50 | |
63 | Inaki Isasi Flores (Spa) Euskaltel-Euskadi | 2:14:35 | |
64 | Carlos José Ochoa (Ven) Androni Giocattoli | 2:15:31 | |
65 | Yaroslav Popovych (Ukr) Team RadioShack | 2:18:33 | |
66 | David Blanco Rodriguez (Spa) Geox-TMC | 2:19:50 | |
67 | Fumiyuki Beppu (Jpn) Team RadioShack | 2:23:39 | |
68 | Danilo Di Luca (Ita) Katusha Team | 2:27:23 | |
69 | Jorge Azanza Soto (Spa) Euskaltel-Euskadi | 2:27:56 | |
70 | Volodymir Gustov (Ukr) Saxo Bank Sungard | 2:29:47 | |
71 | Angel Vicioso Arcos (Spa) Androni Giocattoli | 2:30:05 | |
72 | Alessandro Vanotti (Ita) Liquigas-Cannondale | 2:30:08 | |
73 | Dmitry Kozontchuk (Rus) Geox-TMC | 2:30:12 | |
74 | Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale | 2:30:22 | |
75 | Josep Jufre Pou (Spa) Pro Team Astana | 2:30:55 | |
76 | Dario David Cioni (Ita) Sky Procycling | 2:33:51 | |
77 | Ivan Rovny (Rus) Team RadioShack | 2:39:31 | |
78 | Morris Possoni (Ita) Sky Procycling | 2:39:45 | |
79 | Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale | 2:40:38 | |
80 | Simone Stortoni (Ita) Colnago - CSF Inox | 2:41:06 | |
81 | Sylvester Szmyd (Pol) Liquigas-Cannondale | 2:45:14 | |
82 | Jérôme Pineau (Fra) Quickstep Cycling Team | 2:46:36 | |
83 | Richie Porte (Aus) Saxo Bank Sungard | 2:46:50 | |
84 | Valerio Agnoli (Ita) Liquigas-Cannondale | 2:47:13 | |
85 | Mathias Frank (Swi) BMC Racing Team | 2:48:18 | |
86 | Gorazd Stangelj (Slo) Pro Team Astana | 2:49:09 | |
87 | Peter Kennaugh (GBr) Sky Procycling | 2:50:51 | |
88 | Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale | 2:52:04 | |
89 | Aliaksandr Kuchynski (Blr) Katusha Team | 2:53:33 | |
90 | Thomas Peterson (USA) Team Garmin-Cervelo | 2:53:43 | |
91 | Sergey Lagutin (Uzb) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | 2:59:31 | |
92 | Lars Petter Nordhaug (Nor) Sky Procycling | 2:59:51 | |
93 | Federico Canuti (Ita) Colnago - CSF Inox | 3:01:19 | |
94 | Kristof Vandewalle (Bel) Quickstep Cycling Team | 3:02:42 | |
95 | Gianluca Brambilla (Ita) Colnago - CSF Inox | 3:04:49 | |
96 | Gert Dockx (Bel) Omega Pharma-Lotto | 3:05:21 | |
97 | Giampaolo Cheula (Ita) Geox-TMC | 3:06:25 | |
98 | Fabio Taborre (Ita) Acqua & Sapone | 3:07:04 | |
99 | Cyril Dessel (Fra) AG2R La Mondiale | 3:08:54 | |
100 | Luca Mazzanti (Ita) Farnese Vini - Neri Sottoli | 3:11:50 | |
101 | Maxim Belkov (Rus) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | 3:14:04 | |
102 | Fabio Sabatini (Ita) Liquigas-Cannondale | 3:15:03 | |
103 | Ignatas Konovalovas (Ltu) Movistar Team | 3:15:12 | |
104 | David Millar (GBr) Team Garmin-Cervelo | 3:15:15 | |
105 | Oscar Gatto (Ita) Farnese Vini - Neri Sottoli | 3:15:46 | |
106 | Frederik Veuchelen (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | 3:16:06 | |
107 | Alessandro Spezialetti (Ita) Lampre - ISD | 3:16:28 | |
108 | Addy Engels (Ned) Quickstep Cycling Team | 3:18:45 | |
109 | Stef Clement (Ned) Rabobank Cycling Team | 3:19:50 | |
110 | Alessandro De Marchi (Ita) Androni Giocattoli | 3:21:16 | |
111 | Carlos Oyarzun (Chi) Movistar Team | 3:22:14 | |
112 | Alexsandr Dyachenko (Kaz) Pro Team Astana | 3:22:45 | |
113 | Matteo Rabottini (Ita) Farnese Vini - Neri Sottoli | 3:22:55 | |
114 | Leonardo Giordani (Ita) Farnese Vini - Neri Sottoli | 3:25:32 | |
115 | Javier Francisco Aramendia Lorente (Spa) Euskaltel-Euskadi | 3:30:33 | |
116 | Simon Spilak (Slo) Lampre - ISD | 3:31:44 | |
117 | Ruggero Marzoli (Ita) Acqua & Sapone | 3:33:48 | |
118 | Mirko Selvaggi (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | 3:34:06 | |
119 | Jussi Veikkanen (Fin) Omega Pharma-Lotto | 3:39:49 | |
120 | Mauricio Ardila Cano (Col) Geox-TMC | 3:40:34 | |
121 | Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale | 3:41:38 | |
122 | Yuriy Krivtsov (Fra) AG2R La Mondiale | 3:41:54 | |
123 | Pierre Cazaux (Fra) Euskaltel-Euskadi | 3:42:09 | |
124 | Daniele Righi (Ita) Lampre - ISD | 3:42:39 | |
125 | Dennis Van Winden (Ned) Rabobank Cycling Team | 3:43:32 | |
126 | Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team | 3:44:57 | |
127 | Lars Ytting Bak (Den) HTC-Highroad | 3:46:43 | |
128 | Laurent Didier (Lux) Saxo Bank Sungard | 3:47:40 | |
129 | Pavel Brutt (Rus) Katusha Team | 3:48:27 | |
130 | Bjorn Selander (USA) Team RadioShack | 3:48:45 | |
131 | Simon Zahner (Swi) BMC Racing Team | 3:50:33 | |
132 | Marco Frapporti (Ita) Colnago - CSF Inox | 3:51:11 | |
133 | Kjell Carlström (Fin) Sky Procycling | 3:51:45 | |
134 | Francesco Reda (Ita) Quickstep Cycling Team | 3:54:00 | |
135 | Miguel Minguez Ayala (Spa) Euskaltel-Euskadi | 3:58:48 | |
136 | Matteo Tosatto (Ita) Saxo Bank Sungard | 4:01:17 | |
137 | Cameron Meyer (Aus) Team Garmin-Cervelo | 4:04:36 | |
138 | Tiziano Dall'Antonia (Ita) Liquigas-Cannondale | 4:05:02 | |
139 | Patrick Gretsch (Ger) HTC-Highroad | 4:06:01 | |
140 | Olivier Kaisen (Bel) Omega Pharma-Lotto | 4:07:09 | |
141 | Russell Downing (GBr) Sky Procycling | 4:07:34 | |
142 | Alberto Ongarato (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | 4:08:28 | |
143 | Roberto Ferrari (Ita) Androni Giocattoli | 4:08:43 | |
144 | Davide Malacarne (Ita) Quickstep Cycling Team | 4:08:47 | |
145 | Alan Marangoni (Ita) Liquigas-Cannondale | 4:09:21 | |
146 | Giairo Ermeti (Ita) Androni Giocattoli | 4:09:29 | |
147 | Klaas Lodewyck (Bel) Omega Pharma-Lotto | 4:12:10 | |
148 | Daniel Sesma (Spa) Euskaltel-Euskadi | 4:13:28 | |
149 | Davide Ricci Bitti (Ita) Farnese Vini - Neri Sottoli | 4:14:06 | |
150 | Claudio Corioni (Ita) Acqua & Sapone | 4:14:42 | |
151 | Maxim Gourov (Kaz) Pro Team Astana | 4:23:18 | |
152 | Chad Beyer (USA) BMC Racing Team | 4:25:58 | |
153 | Kasper Klostergaard Larsen (Den) Saxo Bank Sungard | 4:31:59 | |
154 | Alexander Kristoff (Nor) BMC Racing Team | 4:38:29 | |
155 | Alex Rasmussen (Den) HTC-Highroad | 4:38:42 | |
156 | Rick Flens (Ned) Rabobank Cycling Team | 4:39:25 | |
157 | Michael Mørkøv (Den) Saxo Bank Sungard | 4:41:00 | |
158 | Elia Favilli (Ita) Farnese Vini - Neri Sottoli | 4:45:38 | |
159 | Jos Van Emden (Ned) Rabobank Cycling Team | 4:48:49 |
(bicisvet.com/izvor:cyclingnews.com/Đorđe Pejković)
Bivši pobednik trke kroz Francusku Oskar Pereiro prestao je da se bavi biciklizmom na kraju prošle sezone, pošto je bio razočaran svojom ulogom u timu Astana, jer nije vozio Vueltu. Nakon toga prešao je na drugi sport: fudbal, o čemu smo vas već obavestili OVDE. Prošle nedelje Oskar se pojavio na Điru ali sada u novoj ulozi radio reportera za stanicu "COPE".
"Potpisao sam trogodišnji ugovor sa COPE-om i radiću sve tri velike Grand Tur trke" izjavio je Pereiro, koji je propustio prvu nedelju Đira jer je učestvovao na MTB trci "Titan Desert" u Maroku.
"Prešli smo 600km za 6 dana, ja sam pobedio jednu etapu a Roberto Heras (bivši pobednik Vuelte i timski kolega Armstronga) je pobedio u generalnom plasmanu" dodao je Pereiro, koji se još požalio da ne može toliko da trenira na biciklu zbog svojih novih obaveza u fudbalskom klubu Coruxo
Pereiro se osvrnuo na ovogodišnji Điro: "Najveća trka na svetu i dalje ostaje Tur, jer su na njemu najbolji vozači iz celog sveta, dok je Điro atraktivniji za publiku. Iskreno se nadam da će i Alberto i Endi učestvovati na ovogodišnjem Turu. Alberto je sada 100% koncentrisan na pobedu Đira i još uvek ne razmišlja o Francuskoj trci"
(bicisvet.com/izvor:cyclingnews.com/Đorđe Pejković)
Kasper Klostergard je prošle nedelje proslavio svoj 28 rođendan. Igrom slučaja bilo je to na najtežoj etapi ovogodišnjeg Đira, gde je završio sa 42 minuta zaostatka iza svog timskog kolege Alberta Kontadora.
Klostergard sa svojim zemljakom Morkovim govori za Specialized o svojoj rođendanskoj vožnji od devet sati. Etapa se završila na usponu Val di Fasa odakle su vozili još 10km do autobusa.
Kasper kaže da je Rasel Dauning iz SKY ekipe stajao niz put i tražio sendviče od publike pored puta, jer su svi bili iscrpljeni i gladni!
U sledećem videu mladi Riči Port govori o tome da je privilegija voziti uz Kontadora, i naravno naglašava da je na 15. etapi bilo penjanja od 6km skoro kao na Everest. U trenutku dolaska na liniju cilja Kontador je već bio na postolju, i kada je video da Riči dolazi poprskao ga je pobedničkim šampanjcem, na šta se Riči nasmejao
(bicisvet.com/Đorđe Pejković)
Dan za danom još dva cilja su ostala na brdu pre završnog hronometra u Milanu, a ovaj danas je poslednji od komplikovanijih. Iako su vozači već skoro tri nedelje u sedlu svaki finiš može biti iznenađujući. Posle ravnog dela etape i borbe za odlazak u beg, momke očekuje težak uspon Motarone. Posle brzog spusta sledi dugačak uspon na cilj na vrh "Macugnaga". Momci iz generalnog će se čuvati za sutra i motriti jedan na drugog dok se begunci budu borili za svojih 5minuta slave.
Nastavljamo sa pogađanjem pobednika etape i nagradnom igrom. Igra je veoma jednostavna, i kao u biciklizmu potrebno je biti najbrži:
NAJBRŽE POGODITI POBEDNIKA !
-Ostavite komentar sa imenom vozača za koga mislite da će trijumfovati na etapi
-Nagradna igra traje svakog dana do 14h a komentari i pobednik biće poznati/vidljivi po završetku etape.
- Potrebno je pogoditi pobednika i biti najbrži u tome.
P.S. - DELIMO MESEČNU PRETPLATU ZA EUROSPORT PLEJER, ako nema pobednika utešna nagrada ide onome čiji je favorit bio najbliži pobedi
NAPOMENA: Jedna E-mail adresa > Jedna prognoza. Sa dobitnicima nagrada komuniciramo isključivo mejlom — tako da lažne mejl adrese ničemu ne služe — hvala na regularnosti :-)
Rezultati:
1 | Paolo Tiralongo (Ita) Pro Team Astana | 5:26:27 | |
2 | Alberto Contador Velasco (Spa) Saxo Bank Sungard | ||
3 | Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas-Cannondale | 0:00:03 | |
4 | John Gadret (Fra) AG2R La Mondiale | 0:00:06 | |
5 | Joaquin Rodriguez Oliver (Spa) Katusha Team | ||
6 | Steven Kruijswijk (Ned) Rabobank Cycling Team | ||
7 | Michele Scarponi (Ita) Lampre - ISD | 0:00:08 | |
8 | Roman Kreuziger (Cze) Pro Team Astana | 0:00:21 | |
9 | Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale | 0:00:29 | |
10 | Kanstantsin Sivtsov (Blr) HTC-Highroad | 0:00:34 | |
11 | Mikel Nieve Ituralde (Spa) Euskaltel-Euskadi | ||
12 | Dario Cataldo (Ita) Quickstep Cycling Team | 0:00:40 | |
13 | Daniel Moreno Fernandez (Spa) Katusha Team | 0:00:56 | |
14 | Sergey Lagutin (Uzb) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | 0:01:00 | |
15 | Denis Menchov (Rus) Geox-TMC | 0:01:01 | |
16 | Tiago Machado (Por) Team RadioShack | 0:01:04 | |
17 | Francis De Greef (Bel) Omega Pharma-Lotto | 0:01:09 | |
18 | David Arroyo Duran (Spa) Movistar Team | 0:01:15 | |
19 | Daniel Navarro Garcia (Spa) Saxo Bank Sungard | 0:01:20 | |
20 | Richie Porte (Aus) Saxo Bank Sungard | ||
21 | Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale | 0:01:22 | |
22 | Matteo Carrara (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | 0:01:24 | |
23 | José Rujano Guillen (Ven) Androni Giocattoli | 0:02:20 | |
24 | Branislau Samoilau (Blr) Movistar Team | ||
25 | Evgeny Petrov (Rus) Pro Team Astana | ||
26 | Cayetano José Sarmiento Tunarrosa (Col) Acqua & Sapone | ||
27 | Pablo Lastras Garcia (Spa) Movistar Team | ||
28 | Thomas Peterson (USA) Team Garmin-Cervelo | ||
29 | Christophe Le Mevel (Fra) Team Garmin-Cervelo | ||
30 | Peter Stetina (USA) Team Garmin-Cervelo | ||
31 | Sylvester Szmyd (Pol) Liquigas-Cannondale | 0:02:25 | |
32 | Jesús Hernandez Blazquez (Spa) Saxo Bank Sungard | ||
33 | Bart De Clercq (Bel) Omega Pharma-Lotto | ||
34 | Johann Tschopp (Swi) BMC Racing Team | 0:02:58 | |
35 | Thomas Löfkvist (Swe) Sky Procycling | 0:03:17 | |
36 | David Blanco Rodriguez (Spa) Geox-TMC | 0:04:29 | |
37 | Eduard Vorganov (Rus) Katusha Team | ||
38 | Bram Tankink (Ned) Rabobank Cycling Team | 0:05:28 | |
39 | Fumiyuki Beppu (Jpn) Team RadioShack | 0:06:00 | |
40 | Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale | 0:06:52 | |
41 | Giovanni Visconti (Ita) Farnese Vini - Neri Sottoli | ||
42 | Alessandro Vanotti (Ita) Liquigas-Cannondale | 0:07:09 | |
43 | Matteo Rabottini (Ita) Farnese Vini - Neri Sottoli | ||
44 | Danilo Di Luca (Ita) Katusha Team | ||
45 | Gorazd Stangelj (Slo) Pro Team Astana | ||
46 | Giampaolo Cheula (Ita) Geox-TMC | 0:07:30 | |
47 | Marcel Wyss (Swi) Geox-TMC | ||
48 | Alberto Losada Alguacil (Spa) Katusha Team | 0:08:46 | |
49 | Dmitry Kozontchuk (Rus) Geox-TMC | 0:10:32 | |
50 | Stefano Garzelli (Ita) Acqua & Sapone | 0:11:01 | |
51 | Diego Ulissi (Ita) Lampre - ISD | 0:11:07 | |
52 | Giairo Ermeti (Ita) Androni Giocattoli | 0:13:17 | |
53 | Jérôme Pineau (Fra) Quickstep Cycling Team | 0:14:53 | |
54 | Sebastian Lang (Ger) Omega Pharma-Lotto | 0:15:45 | |
55 | Jan Bakelandts (Bel) Omega Pharma-Lotto | ||
56 | Vladimir Miholjevic (Cro) Acqua & Sapone | ||
57 | Cristiano Salerno (Ita) Liquigas-Cannondale | ||
58 | Maxim Belkov (Rus) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | ||
59 | Simone Stortoni (Ita) Colnago - CSF Inox | ||
60 | Lars Ytting Bak (Den) HTC-Highroad | ||
61 | Daniele Righi (Ita) Lampre - ISD | ||
62 | Peter Kennaugh (GBr) Sky Procycling | 0:15:53 | |
63 | Lars Petter Nordhaug (Nor) Sky Procycling | 0:19:31 | |
64 | Igor Anton Hernandez (Spa) Euskaltel-Euskadi | ||
65 | Inaki Isasi Flores (Spa) Euskaltel-Euskadi | ||
66 | Michael Barry (Can) Sky Procycling | ||
67 | Juan Horrach Rippoll (Spa) Katusha Team | ||
68 | Luis Pasamontes Rodriguez (Spa) Movistar Team | ||
69 | Przemyslaw Niemiec (Pol) Lampre - ISD | ||
70 | Volodymir Gustov (Ukr) Saxo Bank Sungard | ||
71 | Sergio Pardilla Belllón (Spa) Movistar Team | ||
72 | Dario David Cioni (Ita) Sky Procycling | ||
73 | Yuriy Krivtsov (Fra) AG2R La Mondiale | ||
74 | Giampaolo Caruso (Ita) Katusha Team | ||
75 | Simon Spilak (Slo) Lampre - ISD | ||
76 | Robert Kiserlovski (Cro) Pro Team Astana | ||
77 | Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team | ||
78 | Mathias Frank (Swi) BMC Racing Team | ||
79 | Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | ||
80 | Aliaksandr Kuchynski (Blr) Katusha Team | ||
81 | Luca Mazzanti (Ita) Farnese Vini - Neri Sottoli | 0:20:19 | |
82 | Ignatas Konovalovas (Ltu) Movistar Team | ||
83 | Massimo Codol (Ita) Acqua & Sapone | ||
84 | Federico Canuti (Ita) Colnago - CSF Inox | ||
85 | Alessandro Spezialetti (Ita) Lampre - ISD | ||
86 | Fabio Sabatini (Ita) Liquigas-Cannondale | ||
87 | Davide Malacarne (Ita) Quickstep Cycling Team | ||
88 | Marco Frapporti (Ita) Colnago - CSF Inox | ||
89 | Morris Possoni (Ita) Sky Procycling | ||
90 | Pavel Brutt (Rus) Katusha Team | ||
91 | Jussi Veikkanen (Fin) Omega Pharma-Lotto | ||
92 | Josep Jufre Pou (Spa) Pro Team Astana | ||
93 | Pierre Cazaux (Fra) Euskaltel-Euskadi | ||
94 | Jorge Azanza Soto (Spa) Euskaltel-Euskadi | ||
95 | Stefano Pirazzi (Ita) Colnago - CSF Inox | ||
96 | David Millar (GBr) Team Garmin-Cervelo | ||
97 | Kristof Vandewalle (Bel) Quickstep Cycling Team | ||
98 | Carlos Oyarzun (Chi) Movistar Team | ||
99 | Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale | ||
100 | Frederik Veuchelen (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | ||
101 | Carlos Sastre Candil (Spa) Geox-TMC | ||
102 | Carlos Alberto Betancourt Gomez (Col) Acqua & Sapone | ||
103 | Cyril Dessel (Fra) AG2R La Mondiale | ||
104 | Tiziano Dall'Antonia (Ita) Liquigas-Cannondale | ||
105 | Matteo Tosatto (Ita) Saxo Bank Sungard | ||
106 | Emanuele Sella (Ita) Androni Giocattoli | ||
107 | Vasili Kiryienka (Blr) Movistar Team | ||
108 | Francesco Reda (Ita) Quickstep Cycling Team | ||
109 | Kevin Seeldraeyers (Bel) Quickstep Cycling Team | ||
110 | Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale | ||
111 | Pieter Weening (Ned) Rabobank Cycling Team | ||
112 | Addy Engels (Ned) Quickstep Cycling Team | ||
113 | Philip Deignan (Irl) Team RadioShack | ||
114 | Cameron Meyer (Aus) Team Garmin-Cervelo | ||
115 | Laurent Didier (Lux) Saxo Bank Sungard | ||
116 | Alessandro De Marchi (Ita) Androni Giocattoli | 0:21:22 | |
117 | Angel Vicioso Arcos (Spa) Androni Giocattoli | 0:21:55 | |
118 | Roberto Ferrari (Ita) Androni Giocattoli | ||
119 | Stef Clement (Ned) Rabobank Cycling Team | 0:26:26 | |
120 | Valerio Agnoli (Ita) Liquigas-Cannondale | ||
121 | Michael Mørkøv (Den) Saxo Bank Sungard | ||
122 | Klaas Lodewyck (Bel) Omega Pharma-Lotto | ||
123 | Alan Marangoni (Ita) Liquigas-Cannondale | ||
124 | Claudio Corioni (Ita) Acqua & Sapone | ||
125 | Kjell Carlström (Fin) Sky Procycling | ||
126 | Davide Ricci Bitti (Ita) Farnese Vini - Neri Sottoli | ||
127 | Oscar Gatto (Ita) Farnese Vini - Neri Sottoli | ||
128 | Rick Flens (Ned) Rabobank Cycling Team | ||
129 | Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale | ||
130 | Daniel Sesma (Spa) Euskaltel-Euskadi | ||
131 | Alex Rasmussen (Den) HTC-Highroad | ||
132 | Bjorn Selander (USA) Team RadioShack | ||
133 | Gert Dockx (Bel) Omega Pharma-Lotto | ||
134 | Simon Zahner (Swi) BMC Racing Team | ||
135 | Miguel Minguez Ayala (Spa) Euskaltel-Euskadi | ||
136 | Eros Capecchi (Ita) Liquigas-Cannondale | ||
137 | Mirko Selvaggi (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | ||
138 | Javier Francisco Aramendia Lorente (Spa) Euskaltel-Euskadi | ||
139 | Carlos José Ochoa (Ven) Androni Giocattoli | ||
140 | Maxim Gourov (Kaz) Pro Team Astana | ||
141 | Patrick Gretsch (Ger) HTC-Highroad | ||
142 | Olivier Kaisen (Bel) Omega Pharma-Lotto | ||
143 | Dennis Van Winden (Ned) Rabobank Cycling Team | ||
144 | Alexsandr Dyachenko (Kaz) Pro Team Astana | ||
145 | Gianluca Brambilla (Ita) Colnago - CSF Inox | ||
146 | Chad Beyer (USA) BMC Racing Team | ||
147 | Kasper Klostergaard Larsen (Den) Saxo Bank Sungard | ||
148 | Leonardo Giordani (Ita) Farnese Vini - Neri Sottoli | ||
149 | Jose Rodolfo Serpa Perez (Col) Androni Giocattoli | ||
150 | Alberto Ongarato (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | ||
151 | Elia Favilli (Ita) Farnese Vini - Neri Sottoli | ||
152 | Fabio Taborre (Ita) Acqua & Sapone | ||
153 | Yaroslav Popovych (Ukr) Team RadioShack | ||
154 | Ivan Rovny (Rus) Team RadioShack | ||
155 | Mauricio Ardila Cano (Col) Geox-TMC | ||
156 | Alexander Kristoff (Nor) BMC Racing Team | ||
157 | Ruggero Marzoli (Ita) Acqua & Sapone | 0:26:38 | |
158 | Jos Van Emden (Ned) Rabobank Cycling Team | 0:26:49 | |
159 | Russell Downing (GBr) Sky Procycling | 0:27:26 | |
DNF | Filippo Savini (Ita) Colnago - CSF Inox | ||
DNF | Craig Lewis (USA) HTC-Highroad | ||
DNF | Marco Pinotti (Ita) HTC-Highroad |
Generalni plasman
1 | Alberto Contador Velasco (Spa) Saxo Bank Sungard | 77:11:24 | |
2 | Michele Scarponi (Ita) Lampre - ISD | 0:05:18 | |
3 | Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas-Cannondale | 0:05:52 | |
4 | John Gadret (Fra) AG2R La Mondiale | 0:07:53 | |
5 | Kanstantsin Sivtsov (Blr) HTC-Highroad | 0:09:58 | |
6 | Mikel Nieve Ituralde (Spa) Euskaltel-Euskadi | 0:10:08 | |
7 | Roman Kreuziger (Cze) Pro Team Astana | 0:10:20 | |
8 | Joaquin Rodriguez Oliver (Spa) Katusha Team | 0:10:43 | |
9 | Denis Menchov (Rus) Geox-TMC | 0:10:51 | |
10 | José Rujano Guillen (Ven) Androni Giocattoli | 0:11:50 | |
11 | Steven Kruijswijk (Ned) Rabobank Cycling Team | 0:12:56 | |
12 | David Arroyo Duran (Spa) Movistar Team | 0:13:24 | |
13 | Dario Cataldo (Ita) Quickstep Cycling Team | 0:13:40 | |
14 | Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale | 0:14:59 | |
15 | Christophe Le Mevel (Fra) Team Garmin-Cervelo | 0:23:25 | |
16 | Paolo Tiralongo (Ita) Pro Team Astana | 0:29:35 | |
17 | Matteo Carrara (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | 0:30:17 | |
18 | Igor Anton Hernandez (Spa) Euskaltel-Euskadi | 0:30:41 | |
19 | Johann Tschopp (Swi) BMC Racing Team | 0:30:43 | |
20 | Thomas Löfkvist (Swe) Sky Procycling | 0:33:43 | |
21 | Stefano Garzelli (Ita) Acqua & Sapone | 0:35:08 | |
22 | Tiago Machado (Por) Team RadioShack | 0:35:25 | |
23 | Peter Stetina (USA) Team Garmin-Cervelo | 0:43:57 | |
24 | Cayetano José Sarmiento Tunarrosa (Col) Acqua & Sapone | 0:46:29 | |
25 | Jan Bakelandts (Bel) Omega Pharma-Lotto | 0:47:49 | |
26 | Francis De Greef (Bel) Omega Pharma-Lotto | 0:52:04 | |
27 | Jesús Hernandez Blazquez (Spa) Saxo Bank Sungard | 0:55:53 | |
28 | Emanuele Sella (Ita) Androni Giocattoli | 0:56:19 | |
29 | Bart De Clercq (Bel) Omega Pharma-Lotto | 0:59:46 | |
30 | Przemyslaw Niemiec (Pol) Lampre - ISD | 0:59:59 | |
31 | Daniel Moreno Fernandez (Spa) Katusha Team | 1:00:39 | |
32 | Vladimir Miholjevic (Cro) Acqua & Sapone | 1:01:09 | |
33 | Carlos Sastre Candil (Spa) Geox-TMC | 1:02:37 | |
34 | Bram Tankink (Ned) Rabobank Cycling Team | 1:05:41 | |
35 | Massimo Codol (Ita) Acqua & Sapone | 1:07:10 | |
36 | Vasili Kiryienka (Blr) Movistar Team | 1:07:33 | |
37 | Marcel Wyss (Swi) Geox-TMC | 1:09:38 | |
38 | Pablo Lastras Garcia (Spa) Movistar Team | 1:11:34 | |
39 | Evgeny Petrov (Rus) Pro Team Astana | 1:13:21 | |
40 | Eduard Vorganov (Rus) Katusha Team | 1:14:09 | |
41 | Giovanni Visconti (Ita) Farnese Vini - Neri Sottoli | 1:14:50 | |
42 | Pieter Weening (Ned) Rabobank Cycling Team | 1:16:40 | |
43 | Diego Ulissi (Ita) Lampre - ISD | 1:20:16 | |
44 | Sergio Pardilla Belllón (Spa) Movistar Team | 1:22:38 | |
45 | Giampaolo Caruso (Ita) Katusha Team | 1:25:14 | |
46 | Robert Kiserlovski (Cro) Pro Team Astana | 1:26:02 | |
47 | Daniel Navarro Garcia (Spa) Saxo Bank Sungard | 1:26:06 | |
48 | Jose Rodolfo Serpa Perez (Col) Androni Giocattoli | 1:29:15 | |
49 | Branislau Samoilau (Blr) Movistar Team | 1:32:36 | |
50 | Eros Capecchi (Ita) Liquigas-Cannondale | 1:36:39 | |
51 | Alberto Losada Alguacil (Spa) Katusha Team | 1:37:51 | |
52 | Philip Deignan (Irl) Team RadioShack | 1:38:03 | |
53 | Kevin Seeldraeyers (Bel) Quickstep Cycling Team | 1:38:06 | |
54 | Luis Pasamontes Rodriguez (Spa) Movistar Team | 1:41:39 | |
55 | Stefano Pirazzi (Ita) Colnago - CSF Inox | 1:46:58 | |
56 | Inaki Isasi Flores (Spa) Euskaltel-Euskadi | 1:47:43 | |
57 | Carlos José Ochoa (Ven) Androni Giocattoli | 1:48:39 | |
58 | Juan Horrach Rippoll (Spa) Katusha Team | 1:51:26 | |
59 | Michael Barry (Can) Sky Procycling | 1:54:13 | |
60 | Cristiano Salerno (Ita) Liquigas-Cannondale | 1:56:36 | |
61 | Fumiyuki Beppu (Jpn) Team RadioShack | 1:56:47 | |
62 | Dario David Cioni (Ita) Sky Procycling | 1:57:11 | |
63 | Danilo Di Luca (Ita) Katusha Team | 2:00:31 | |
64 | Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | 2:00:36 | |
65 | Sebastian Lang (Ger) Omega Pharma-Lotto | 2:01:39 | |
66 | Ivan Rovny (Rus) Team RadioShack | 2:02:51 | |
67 | Volodymir Gustov (Ukr) Saxo Bank Sungard | 2:02:55 | |
68 | Alessandro Vanotti (Ita) Liquigas-Cannondale | 2:03:16 | |
69 | Dmitry Kozontchuk (Rus) Geox-TMC | 2:03:20 | |
70 | Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale | 2:03:58 | |
71 | Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale | 2:06:38 | |
72 | Jorge Azanza Soto (Spa) Euskaltel-Euskadi | 2:07:03 | |
73 | Yaroslav Popovych (Ukr) Team RadioShack | 2:07:25 | |
74 | Angel Vicioso Arcos (Spa) Androni Giocattoli | 2:09:12 | |
75 | Jérôme Pineau (Fra) Quickstep Cycling Team | 2:09:56 | |
76 | Valerio Agnoli (Ita) Liquigas-Cannondale | 2:10:33 | |
77 | Carlos Alberto Betancourt Gomez (Col) Acqua & Sapone | 2:10:38 | |
78 | Gorazd Stangelj (Slo) Pro Team Astana | 2:12:29 | |
79 | Peter Kennaugh (GBr) Sky Procycling | 2:14:11 | |
80 | David Blanco Rodriguez (Spa) Geox-TMC | 2:14:21 | |
81 | Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale | 2:15:24 | |
82 | Aliaksandr Kuchynski (Blr) Katusha Team | 2:16:53 | |
83 | Mathias Frank (Swi) BMC Racing Team | 2:21:26 | |
84 | Sergey Lagutin (Uzb) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | 2:22:31 | |
85 | Federico Canuti (Ita) Colnago - CSF Inox | 2:24:39 | |
86 | Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale | 2:24:53 | |
87 | Richie Porte (Aus) Saxo Bank Sungard | 2:25:57 | |
88 | Kristof Vandewalle (Bel) Quickstep Cycling Team | 2:26:02 | |
89 | Morris Possoni (Ita) Sky Procycling | 2:27:42 | |
90 | Josep Jufre Pou (Spa) Pro Team Astana | 2:28:07 | |
91 | Gert Dockx (Bel) Omega Pharma-Lotto | 2:28:41 | |
92 | Giampaolo Cheula (Ita) Geox-TMC | 2:29:45 | |
93 | Fabio Taborre (Ita) Acqua & Sapone | 2:30:24 | |
94 | Lars Petter Nordhaug (Nor) Sky Procycling | 2:32:59 | |
95 | Sylvester Szmyd (Pol) Liquigas-Cannondale | 2:34:54 | |
96 | Maxim Belkov (Rus) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | 2:37:24 | |
97 | Simone Stortoni (Ita) Colnago - CSF Inox | 2:37:34 | |
98 | Fabio Sabatini (Ita) Liquigas-Cannondale | 2:38:23 | |
99 | Ignatas Konovalovas (Ltu) Movistar Team | 2:38:32 | |
100 | David Millar (GBr) Team Garmin-Cervelo | 2:38:35 | |
101 | Oscar Gatto (Ita) Farnese Vini - Neri Sottoli | 2:39:06 | |
102 | Cyril Dessel (Fra) AG2R La Mondiale | 2:42:02 | |
103 | Addy Engels (Ned) Quickstep Cycling Team | 2:42:05 | |
104 | Alessandro De Marchi (Ita) Androni Giocattoli | 2:44:36 | |
105 | Alexsandr Dyachenko (Kaz) Pro Team Astana | 2:46:05 | |
106 | Thomas Peterson (USA) Team Garmin-Cervelo | 2:46:56 | |
107 | Alessandro Spezialetti (Ita) Lampre - ISD | 2:49:36 | |
108 | Luca Mazzanti (Ita) Farnese Vini - Neri Sottoli | 2:50:59 | |
109 | Stef Clement (Ned) Rabobank Cycling Team | 2:52:58 | |
110 | Simon Spilak (Slo) Lampre - ISD | 2:55:04 | |
111 | Matteo Rabottini (Ita) Farnese Vini - Neri Sottoli | 2:56:03 | |
112 | Mirko Selvaggi (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | 2:57:26 | |
113 | Frederik Veuchelen (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | 2:59:52 | |
114 | Carlos Oyarzun (Chi) Movistar Team | 3:01:39 | |
115 | Gianluca Brambilla (Ita) Colnago - CSF Inox | 3:02:54 | |
116 | Jussi Veikkanen (Fin) Omega Pharma-Lotto | 3:03:09 | |
117 | Javier Francisco Aramendia Lorente (Spa) Euskaltel-Euskadi | 3:03:41 | |
118 | Mauricio Ardila Cano (Col) Geox-TMC | 3:03:54 | |
119 | Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale | 3:04:58 | |
120 | Daniele Righi (Ita) Lampre - ISD | 3:05:59 | |
121 | Dennis Van Winden (Ned) Rabobank Cycling Team | 3:06:52 | |
122 | Ruggero Marzoli (Ita) Acqua & Sapone | 3:06:56 | |
123 | Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team | 3:08:17 | |
124 | Lars Ytting Bak (Den) HTC-Highroad | 3:10:03 | |
125 | Laurent Didier (Lux) Saxo Bank Sungard | 3:11:00 | |
126 | Pavel Brutt (Rus) Katusha Team | 3:11:47 | |
127 | Bjorn Selander (USA) Team RadioShack | 3:12:05 | |
128 | Simon Zahner (Swi) BMC Racing Team | 3:13:53 | |
129 | Marco Frapporti (Ita) Colnago - CSF Inox | 3:14:31 | |
130 | Yuriy Krivtsov (Fra) AG2R La Mondiale | 3:15:02 | |
131 | Kjell Carlström (Fin) Sky Procycling | 3:15:05 | |
132 | Pierre Cazaux (Fra) Euskaltel-Euskadi | 3:15:17 | |
133 | Francesco Reda (Ita) Quickstep Cycling Team | 3:17:20 | |
134 | Leonardo Giordani (Ita) Farnese Vini - Neri Sottoli | 3:18:27 | |
135 | Matteo Tosatto (Ita) Saxo Bank Sungard | 3:24:37 | |
136 | Cameron Meyer (Aus) Team Garmin-Cervelo | 3:27:56 | |
137 | Tiziano Dall'Antonia (Ita) Liquigas-Cannondale | 3:28:22 | |
138 | Patrick Gretsch (Ger) HTC-Highroad | 3:29:21 | |
139 | Olivier Kaisen (Bel) Omega Pharma-Lotto | 3:30:29 | |
140 | Russell Downing (GBr) Sky Procycling | 3:30:54 | |
141 | Alberto Ongarato (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | 3:31:48 | |
142 | Roberto Ferrari (Ita) Androni Giocattoli | 3:32:03 | |
143 | Davide Malacarne (Ita) Quickstep Cycling Team | 3:32:07 | |
144 | Alan Marangoni (Ita) Liquigas-Cannondale | 3:32:41 | |
145 | Giairo Ermeti (Ita) Androni Giocattoli | 3:32:49 | |
146 | Klaas Lodewyck (Bel) Omega Pharma-Lotto | 3:35:30 | |
147 | Daniel Sesma (Spa) Euskaltel-Euskadi | 3:36:48 | |
148 | Davide Ricci Bitti (Ita) Farnese Vini - Neri Sottoli | 3:37:26 | |
149 | Claudio Corioni (Ita) Acqua & Sapone | 3:38:02 | |
150 | Maxim Gourov (Kaz) Pro Team Astana | 3:46:38 | |
151 | Chad Beyer (USA) BMC Racing Team | 3:49:18 | |
152 | Miguel Minguez Ayala (Spa) Euskaltel-Euskadi | 3:52:01 | |
153 | Kasper Klostergaard Larsen (Den) Saxo Bank Sungard | 3:55:19 | |
154 | Alexander Kristoff (Nor) BMC Racing Team | 4:01:49 | |
155 | Alex Rasmussen (Den) HTC-Highroad | 4:02:02 | |
156 | Rick Flens (Ned) Rabobank Cycling Team | 4:02:45 | |
157 | Michael Mørkøv (Den) Saxo Bank Sungard | 4:04:20 | |
158 | Elia Favilli (Ita) Farnese Vini - Neri Sottoli | 4:05:16 | |
159 | Jos Van Emden (Ned) Rabobank Cycling Team | 4:07:12 |
(bicisvet.com/izvor:cyclingnews.com/Đorđe Pejković)
Mnogi vozači poznaju ove drumove kao svoj džep pošto se ide kroz srce italijanskog biciklizma: regiju Bergamo. Posle dugačke vožnje pored jezera Komo, ruta nastavlja na jug kroz Bergamo pre nego što skrene ponovo na sever ka termama San Pelegrino. Pre njih očekuje ih "Passo di Ganda". Sa svojih 1059m.n.v. nije ni polovina planine po standardu Đira ali može pružiti veoma zanimljivu završnicu etape. Na spustu će se voditi borba za etapnu pobedu, a možda i za roze majicu.
Nastavljamo sa pogađanjem pobednika etape i nagradnom igrom. Igra je veoma jednostavna, i kao u biciklizmu potrebno je biti najbrži:
NAJBRŽE POGODITI POBEDNIKA !
-Ostavite komentar sa imenom vozača za koga mislite da će trijumfovati na etapi
-Nagradna igra traje svakog dana do 14h a komentari i pobednik biće poznati/vidljivi po završetku etape.
- Potrebno je pogoditi pobednika i biti najbrži u tome.
P.S. - DELIMO MESEČNU PRETPLATU ZA EUROSPORT PLEJER, ako nema pobednika utešna nagrada ide onome čiji je favorit bio najbliži pobedi
NAPOMENA: Jedna E-mail adresa > Jedna prognoza. Sa dobitnicima nagrada komuniciramo isključivo mejlom — tako da lažne mejl adrese ničemu ne služe — hvala na regularnosti :-)
Video
Rezultati:
1 | Eros Capecchi (Ita) Liquigas-Cannondale | 3:20:38 | |
2 | Marco Pinotti (Ita) HTC-Highroad | ||
3 | Kevin Seeldraeyers (Bel) Quickstep Cycling Team | ||
4 | Gianluca Brambilla (Ita) Colnago - CSF Inox | 0:01:20 | |
5 | Paolo Tiralongo (Ita) Pro Team Astana | ||
6 | Dario Cataldo (Ita) Quickstep Cycling Team | 0:02:49 | |
7 | Alberto Losada Alguacil (Spa) Katusha Team | 0:03:46 | |
8 | Russell Downing (GBr) Sky Procycling | 0:04:34 | |
9 | Oscar Gatto (Ita) Farnese Vini - Neri Sottoli | ||
10 | Jan Bakelants (Bel) Omega Pharma-Lotto | ||
11 | Bram Tankink (Ned) Rabobank Cycling Team | ||
12 | Jesús Hernandez Blazquez (Spa) Saxo Bank Sungard | 0:04:37 | |
13 | Luis Pasamontes Rodriguez (Spa) Movistar Team | ||
14 | Philip Deignan (Irl) Team RadioShack | ||
15 | Matteo Carrara (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | ||
16 | Daniel Navarro Garcia (Spa) Saxo Bank Sungard | ||
17 | Dmitry Kozontchuk (Rus) Geox-TMC | ||
18 | Carlos Sastre Candil (Spa) Geox-TMC | 0:04:40 | |
19 | Yuriy Krivtsov (Fra) AG2R La Mondiale | 0:06:04 | |
20 | David Blanco Rodriguez (Spa) Geox-TMC | ||
21 | Diego Ulissi (Ita) Lampre - ISD | ||
22 | Alessandro Spezialetti (Ita) Lampre - ISD | ||
23 | Michele Scarponi (Ita) Lampre - ISD | ||
24 | Carlos José Ochoa (Ven) Androni Giocattoli | ||
25 | Valerio Agnoli (Ita) Liquigas-Cannondale | ||
26 | Alessandro Vanotti (Ita) Liquigas-Cannondale | ||
27 | José Rujano Guillen (Ven) Androni Giocattoli | ||
28 | Francis De Greef (Bel) Omega Pharma-Lotto | ||
29 | Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale | ||
30 | Matteo Rabottini (Ita) Farnese Vini - Neri Sottoli | ||
31 | Sergey Lagutin (Uzb) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | ||
32 | Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas-Cannondale | ||
33 | Gert Dockx (Bel) Omega Pharma-Lotto | ||
34 | Steven Kruijswijk (Ned) Rabobank Cycling Team | ||
35 | Fumiyuki Beppu (Jpn) Team RadioShack | ||
36 | Kanstantsin Sivtsov (Blr) HTC-Highroad | ||
37 | Bart De Clercq (Bel) Omega Pharma-Lotto | ||
38 | Stef Clement (Ned) Rabobank Cycling Team | ||
39 | Michael Barry (Can) Sky Procycling | ||
40 | Gorazd Stangelj (Slo) Pro Team Astana | ||
41 | Alberto Contador Velasco (Spa) Saxo Bank Sungard | ||
42 | Jussi Veikkanen (Fin) Omega Pharma-Lotto | ||
43 | Roman Kreuziger (Cze) Pro Team Astana | ||
44 | Craig Lewis (USA) HTC-Highroad | ||
45 | John Gadret (Fra) AG2R La Mondiale | ||
46 | Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale | ||
47 | Dennis Van Winden (Ned) Rabobank Cycling Team | ||
48 | Volodymir Gustov (Ukr) Saxo Bank Sungard | ||
49 | Joaquím Rodríguez Oliver (Spa) Katusha Team | ||
50 | Matteo Tosatto (Ita) Saxo Bank Sungard | ||
51 | Eduard Vorganov (Rus) Katusha Team | ||
52 | Sebastian Lang (Ger) Omega Pharma-Lotto | ||
53 | Marco Frapporti (Ita) Colnago - CSF Inox | ||
54 | Denis Menchov (Rus) Geox-TMC | ||
55 | Tiago Machado (Por) Team RadioShack | ||
56 | Peter Stetina (USA) Team Garmin-Cervelo | ||
57 | Mikel Nieve Ituralde (Spa) Euskaltel-Euskadi | ||
58 | Lars Petter Nordhaug (Nor) Sky Procycling | ||
59 | Evgeny Petrov (Rus) Pro Team Astana | ||
60 | David Arroyo Duran (Spa) Movistar Team | ||
61 | Vladimir Miholjevic (Cro) Acqua & Sapone | ||
62 | Sergio Pardilla Belllón (Spa) Movistar Team | ||
63 | Filippo Savini (Ita) Colnago - CSF Inox | ||
64 | Christophe Le Mevel (Fra) Team Garmin-Cervelo | ||
65 | Sylvester Szmyd (Pol) Liquigas-Cannondale | ||
66 | Cayetano José Sarmiento Tunarrosa (Col) Acqua & Sapone | ||
67 | Thomas Peterson (USA) Team Garmin-Cervelo | ||
68 | Massimo Codol (Ita) Acqua & Sapone | ||
69 | Johann Tschopp (Swi) BMC Racing Team | ||
70 | Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | ||
71 | Igor Anton Hernandez (Spa) Euskaltel-Euskadi | ||
72 | Inaki Isasi Flores (Spa) Euskaltel-Euskadi | ||
73 | Kristof Vandewalle (Bel) Quickstep Cycling Team | ||
74 | Thomas Lövkvist (Swe) Sky Procycling | ||
75 | Stefano Garzelli (Ita) Acqua & Sapone | ||
76 | Giovanni Visconti (Ita) Farnese Vini - Neri Sottoli | ||
77 | Robert Kiserlovski (Cro) Pro Team Astana | ||
78 | Carlos Alberto Betancourt Gomez (Col) Acqua & Sapone | ||
79 | Juan Horrach Rippoll (Spa) Katusha Team | ||
80 | Jose Rodolfo Serpa Perez (Col) Androni Giocattoli | ||
81 | Giampaolo Caruso (Ita) Katusha Team | ||
82 | Angel Vicioso Arcos (Spa) Androni Giocattoli | ||
83 | Jérôme Pineau (Fra) Quickstep Cycling Team | 0:06:33 | |
84 | Giampaolo Cheula (Ita) Geox-TMC | 0:07:44 | |
85 | Frederik Veuchelen (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | 0:12:16 | |
86 | Maxim Gourov (Kaz) Pro Team Astana | ||
87 | Aliaksandr Kuchynski (Blr) Katusha Team | ||
88 | Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale | ||
89 | Josep Jufre Pou (Spa) Pro Team Astana | ||
90 | Richie Porte (Aus) Saxo Bank Sungard | ||
91 | Laurent Didier (Lux) Saxo Bank Sungard | ||
92 | Alan Marangoni (Ita) Liquigas-Cannondale | ||
93 | Claudio Corioni (Ita) Acqua & Sapone | ||
94 | Jorge Azanza Soto (Spa) Euskaltel-Euskadi | ||
95 | Pieter Weening (Ned) Rabobank Cycling Team | ||
96 | Stefano Pirazzi (Ita) Colnago - CSF Inox | 0:14:56 | |
97 | Klaas Lodewyck (Bel) Omega Pharma-Lotto | ||
98 | Dario David Cioni (Ita) Sky Procycling | ||
99 | Addy Engels (Ned) Quickstep Cycling Team | ||
100 | Davide Malacarne (Ita) Quickstep Cycling Team | ||
101 | Simon Zahner (Swi) BMC Racing Team | ||
102 | Kjell Carlström (Fin) Sky Procycling | ||
103 | Luca Mazzanti (Ita) Farnese Vini - Neri Sottoli | ||
104 | Bjorn Selander (USA) Team RadioShack | ||
105 | Przemyslaw Niemiec (Pol) Lampre - ISD | ||
106 | Peter Kennaugh (GBr) Sky Procycling | ||
107 | Rick Flens (Ned) Rabobank Cycling Team | ||
108 | Alexsandr Dyachenko (Kaz) Pro Team Astana | ||
109 | Simon Spilak (Slo) Lampre - ISD | ||
110 | Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team | ||
111 | Ivan Rovny (Rus) Team RadioShack | ||
112 | Alex Rasmussen (Den) HTC-Highroad | ||
113 | Fabio Sabatini (Ita) Liquigas-Cannondale | ||
114 | Pablo Lastras Garcia (Spa) Movistar Team | ||
115 | Carlos Oyarzun (Chi) Movistar Team | ||
116 | Tiziano Dall'Antonia (Ita) Liquigas-Cannondale | ||
117 | Morris Possoni (Ita) Sky Procycling | ||
118 | Cristiano Salerno (Ita) Liquigas-Cannondale | ||
119 | Yaroslav Popovych (Ukr) Team RadioShack | ||
120 | Alberto Ongarato (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | ||
121 | Chad Beyer (USA) BMC Racing Team | ||
122 | Lars Ytting Bak (Den) HTC-Highroad | ||
123 | Emanuele Sella (Ita) Androni Giocattoli | ||
124 | Federico Canuti (Ita) Colnago - CSF Inox | ||
125 | Michael Mørkøv (Den) Saxo Bank Sungard | ||
126 | Davide Ricci Bitti (Ita) Farnese Vini - Neri Sottoli | ||
127 | Roberto Ferrari (Ita) Androni Giocattoli | ||
128 | Simone Stortoni (Ita) Colnago - CSF Inox | ||
129 | Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale | ||
130 | Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale | ||
131 | Alexander Kristoff (Nor) BMC Racing Team | ||
132 | Cyril Dessel (Fra) AG2R La Mondiale | ||
133 | Kasper Klostergaard Larsen (Den) Saxo Bank Sungard | ||
134 | Mirko Selvaggi (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | ||
135 | Mauricio Ardila Cano (Col) Geox-TMC | ||
136 | Daniel Sesma (Spa) Euskaltel-Euskadi | ||
137 | Daniel Moreno Fernandez (Spa) Katusha Team | ||
138 | Fabio Taborre (Ita) Acqua & Sapone | ||
139 | Danilo Di Luca (Ita) Katusha Team | ||
140 | Ruggero Marzoli (Ita) Acqua & Sapone | ||
141 | Mathias Frank (Swi) BMC Racing Team | ||
142 | Ignatas Konovalovas (Ltu) Movistar Team | ||
143 | Branislau Samoilau (Blr) Movistar Team | ||
144 | Javier Francisco Aramendia Lorente (Spa) Euskaltel-Euskadi | ||
145 | Pierre Cazaux (Fra) Euskaltel-Euskadi | ||
146 | Miguel Minguez Ayala (Spa) Euskaltel-Euskadi | ||
147 | Pavel Brutt (Rus) Katusha Team | ||
148 | Francesco Reda (Ita) Quickstep Cycling Team | ||
149 | Vasili Kiryienka (Blr) Movistar Team | ||
150 | Maxim Belkov (Rus) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | ||
151 | Giairo Ermeti (Ita) Androni Giocattoli | ||
152 | Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale | ||
153 | Cameron Meyer (Aus) Team Garmin-Cervelo | ||
154 | David Millar (GBr) Team Garmin-Cervelo | ||
155 | Alessandro De Marchi (Ita) Androni Giocattoli | ||
156 | Marcel Wyss (Swi) Geox-TMC | ||
157 | Patrick Gretsch (Ger) HTC-Highroad | ||
158 | Olivier Kaisen (Bel) Omega Pharma-Lotto | ||
159 | Daniele Righi (Ita) Lampre - ISD | ||
160 | Elia Favilli (Ita) Farnese Vini - Neri Sottoli | 0:15:15 | |
161 | Jos Van Emden (Ned) Rabobank Cycling Team | ||
162 | Leonardo Giordani (Ita) Farnese Vini - Neri Sottoli |
Generalni plasman:
1 | Alberto Contador Velasco (Spa) Saxo Bank Sungard | 71:45:09 | |
2 | Michele Scarponi (Ita) Lampre - ISD | 0:04:58 | |
3 | Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas-Cannondale | 0:05:45 | |
4 | John Gadret (Fra) AG2R La Mondiale | 0:07:35 | |
5 | Kanstantsin Sivtsov (Blr) HTC-Highroad | 0:09:12 | |
6 | José Rujano Guillen (Ven) Androni Giocattoli | 0:09:18 | |
7 | Mikel Nieve Ituralde (Spa) Euskaltel-Euskadi | 0:09:22 | |
8 | Denis Menchov (Rus) Geox-TMC | 0:09:38 | |
9 | Roman Kreuziger (Cze) Pro Team Astana | 0:09:47 | |
10 | Joaquím Rodríguez Oliver (Spa) Katusha Team | 0:10:25 | |
11 | Igor Anton Hernandez (Spa) Euskaltel-Euskadi | 0:10:58 | |
12 | David Arroyo Duran (Spa) Movistar Team | 0:11:37 | |
13 | Steven Kruijswijk (Ned) Rabobank Cycling Team | 0:12:38 | |
14 | Dario Cataldo (Ita) Quickstep Cycling Team | 0:12:48 | |
15 | Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale | 0:14:18 | |
16 | Christophe Le Mevel (Fra) Team Garmin-Cervelo | 0:20:53 | |
17 | Marco Pinotti (Ita) HTC-Highroad | 0:23:16 | |
18 | Stefano Garzelli (Ita) Acqua & Sapone | 0:23:57 | |
19 | Johann Tschopp (Swi) BMC Racing Team | 0:27:37 | |
20 | Matteo Carrara (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | 0:28:41 | |
21 | Paolo Tiralongo (Ita) Pro Team Astana | 0:29:43 | |
22 | Thomas Lövkvist (Swe) Sky Procycling | 0:30:14 | |
23 | Jan Bakelants (Bel) Omega Pharma-Lotto | 0:31:52 | |
24 | Tiago Machado (Por) Team RadioShack | 0:34:09 | |
25 | Emanuele Sella (Ita) Androni Giocattoli | 0:35:48 | |
26 | Przemyslaw Niemiec (Pol) Lampre - ISD | 0:40:16 | |
27 | Peter Stetina (USA) Team Garmin-Cervelo | 0:41:25 | |
28 | Carlos Sastre Candil (Spa) Geox-TMC | 0:42:06 | |
29 | Cayetano José Sarmiento Tunarrosa (Col) Acqua & Sapone | 0:43:57 | |
30 | Vladimir Miholjevic (Cro) Acqua & Sapone | 0:45:12 | |
31 | Massimo Codol (Ita) Acqua & Sapone | 0:46:39 | |
32 | Vasili Kiryienka (Blr) Movistar Team | 0:47:02 | |
33 | Francis De Greef (Bel) Omega Pharma-Lotto | 0:50:43 | |
34 | Jesús Hernandez Blazquez (Spa) Saxo Bank Sungard | 0:53:16 | |
35 | Pieter Weening (Ned) Rabobank Cycling Team | 0:56:09 | |
36 | Bart De Clercq (Bel) Omega Pharma-Lotto | 0:57:09 | |
37 | Daniel Moreno Fernandez (Spa) Katusha Team | 0:59:31 | |
38 | Bram Tankink (Ned) Rabobank Cycling Team | 1:00:01 | |
39 | Marcel Wyss (Swi) Geox-TMC | 1:01:56 | |
40 | Jose Rodolfo Serpa Perez (Col) Androni Giocattoli | 1:02:37 | |
41 | Sergio Pardilla Belllón (Spa) Movistar Team | 1:02:55 | |
42 | Giampaolo Caruso (Ita) Katusha Team | 1:05:31 | |
43 | Robert Kiserlovski (Cro) Pro Team Astana | 1:06:19 | |
44 | Giovanni Visconti (Ita) Farnese Vini - Neri Sottoli | 1:07:46 | |
45 | Diego Ulissi (Ita) Lampre - ISD | 1:08:57 | |
46 | Pablo Lastras Garcia (Spa) Movistar Team | 1:09:02 | |
47 | Eduard Vorganov (Rus) Katusha Team | 1:09:28 | |
48 | Eros Capecchi (Ita) Liquigas-Cannondale | 1:10:01 | |
49 | Evgeny Petrov (Rus) Pro Team Astana | 1:10:49 | |
50 | Philip Deignan (Irl) Team RadioShack | 1:17:32 | |
51 | Kevin Seeldraeyers (Bel) Quickstep Cycling Team | 1:17:35 | |
52 | Luis Pasamontes Rodriguez (Spa) Movistar Team | 1:21:56 | |
53 | Carlos José Ochoa (Ven) Androni Giocattoli | 1:22:01 | |
54 | Daniel Navarro Garcia (Spa) Saxo Bank Sungard | 1:24:34 | |
55 | Stefano Pirazzi (Ita) Colnago - CSF Inox | 1:26:27 | |
56 | Inaki Isasi Flores (Spa) Euskaltel-Euskadi | 1:28:00 | |
57 | Alberto Losada Alguacil (Spa) Katusha Team | 1:28:53 | |
58 | Branislau Samoilau (Blr) Movistar Team | 1:30:04 | |
59 | Craig Lewis (USA) HTC-Highroad | 1:30:57 | |
60 | Juan Horrach Rippoll (Spa) Katusha Team | 1:31:43 | |
61 | Michael Barry (Can) Sky Procycling | 1:34:30 | |
62 | Ivan Rovny (Rus) Team RadioShack | 1:36:13 | |
63 | Dario David Cioni (Ita) Sky Procycling | 1:37:28 | |
64 | Cristiano Salerno (Ita) Liquigas-Cannondale | 1:40:39 | |
65 | Yaroslav Popovych (Ukr) Team RadioShack | 1:40:47 | |
66 | Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | 1:40:53 | |
67 | Volodymir Gustov (Ukr) Saxo Bank Sungard | 1:43:12 | |
68 | Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale | 1:43:27 | |
69 | Valerio Agnoli (Ita) Liquigas-Cannondale | 1:43:55 | |
70 | Sebastian Lang (Ger) Omega Pharma-Lotto | 1:45:42 | |
71 | Jorge Azanza Soto (Spa) Euskaltel-Euskadi | 1:46:32 | |
72 | Angel Vicioso Arcos (Spa) Androni Giocattoli | 1:47:05 | |
73 | Carlos Alberto Betancourt Gomez (Col) Acqua & Sapone | 1:50:07 | |
74 | Fumiyuki Beppu (Jpn) Team RadioShack | 1:50:35 | |
75 | Dmitry Kozontchuk (Rus) Geox-TMC | 1:52:36 | |
76 | Danilo Di Luca (Ita) Katusha Team | 1:53:10 | |
77 | Jérôme Pineau (Fra) Quickstep Cycling Team | 1:54:51 | |
78 | Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale | 1:54:53 | |
79 | Alessandro Vanotti (Ita) Liquigas-Cannondale | 1:55:55 | |
80 | Aliaksandr Kuchynski (Blr) Katusha Team | 1:57:10 | |
81 | Peter Kennaugh (GBr) Sky Procycling | 1:58:06 | |
82 | Mathias Frank (Swi) BMC Racing Team | 2:01:43 | |
83 | Gert Dockx (Bel) Omega Pharma-Lotto | 2:02:03 | |
84 | Fabio Taborre (Ita) Acqua & Sapone | 2:03:46 | |
85 | Federico Canuti (Ita) Colnago - CSF Inox | 2:04:08 | |
86 | Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale | 2:05:04 | |
87 | Gorazd Stangelj (Slo) Pro Team Astana | 2:05:08 | |
88 | Kristof Vandewalle (Bel) Quickstep Cycling Team | 2:05:31 | |
89 | Morris Possoni (Ita) Sky Procycling | 2:07:11 | |
90 | Josep Jufre Pou (Spa) Pro Team Astana | 2:07:36 | |
91 | David Blanco Rodriguez (Spa) Geox-TMC | 2:09:40 | |
92 | Oscar Gatto (Ita) Farnese Vini - Neri Sottoli | 2:12:28 | |
93 | Lars Petter Nordhaug (Nor) Sky Procycling | 2:13:16 | |
94 | Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale | 2:17:49 | |
95 | Fabio Sabatini (Ita) Liquigas-Cannondale | 2:17:52 | |
96 | Ignatas Konovalovas (Ltu) Movistar Team | 2:18:01 | |
97 | David Millar (GBr) Team Garmin-Cervelo | 2:18:04 | |
98 | Alexsandr Dyachenko (Kaz) Pro Team Astana | 2:19:27 | |
99 | Sergey Lagutin (Uzb) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | 2:21:19 | |
100 | Maxim Belkov (Rus) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | 2:21:27 | |
101 | Cyril Dessel (Fra) AG2R La Mondiale | 2:21:31 | |
102 | Addy Engels (Ned) Quickstep Cycling Team | 2:21:34 | |
103 | Simone Stortoni (Ita) Colnago - CSF Inox | 2:21:37 | |
104 | Giampaolo Cheula (Ita) Geox-TMC | 2:22:03 | |
105 | Filippo Savini (Ita) Colnago - CSF Inox | 2:22:48 | |
106 | Alessandro De Marchi (Ita) Androni Giocattoli | 2:23:02 | |
107 | Richie Porte (Aus) Saxo Bank Sungard | 2:24:25 | |
108 | Stef Clement (Ned) Rabobank Cycling Team | 2:26:20 | |
109 | Alessandro Spezialetti (Ita) Lampre - ISD | 2:29:05 | |
110 | Luca Mazzanti (Ita) Farnese Vini - Neri Sottoli | 2:30:28 | |
111 | Mirko Selvaggi (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | 2:30:48 | |
112 | Sylvester Szmyd (Pol) Liquigas-Cannondale | 2:32:17 | |
113 | Simon Spilak (Slo) Lampre - ISD | 2:35:21 | |
114 | Gianluca Brambilla (Ita) Colnago - CSF Inox | 2:36:16 | |
115 | Javier Francisco Aramendia Lorente (Spa) Euskaltel-Euskadi | 2:37:03 | |
116 | Mauricio Ardila Cano (Col) Geox-TMC | 2:37:16 | |
117 | Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale | 2:38:20 | |
118 | Frederik Veuchelen (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | 2:39:21 | |
119 | Ruggero Marzoli (Ita) Acqua & Sapone | 2:40:06 | |
120 | Dennis Van Winden (Ned) Rabobank Cycling Team | 2:40:14 | |
121 | Carlos Oyarzun (Chi) Movistar Team | 2:41:08 | |
122 | Jussi Veikkanen (Fin) Omega Pharma-Lotto | 2:42:38 | |
123 | Thomas Peterson (USA) Team Garmin-Cervelo | 2:44:24 | |
124 | Bjorn Selander (USA) Team RadioShack | 2:45:27 | |
125 | Simon Zahner (Swi) BMC Racing Team | 2:47:15 | |
126 | Kjell Carlström (Fin) Sky Procycling | 2:48:27 | |
127 | Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team | 2:48:34 | |
128 | Matteo Rabottini (Ita) Farnese Vini - Neri Sottoli | 2:48:42 | |
129 | Daniele Righi (Ita) Lampre - ISD | 2:50:02 | |
130 | Laurent Didier (Lux) Saxo Bank Sungard | 2:50:29 | |
131 | Pavel Brutt (Rus) Katusha Team | 2:51:16 | |
132 | Leonardo Giordani (Ita) Farnese Vini - Neri Sottoli | 2:51:49 | |
133 | Marco Frapporti (Ita) Colnago - CSF Inox | 2:54:00 | |
134 | Lars Ytting Bak (Den) HTC-Highroad | 2:54:12 | |
135 | Pierre Cazaux (Fra) Euskaltel-Euskadi | 2:54:46 | |
136 | Yuriy Krivtsov (Fra) AG2R La Mondiale | 2:55:19 | |
137 | Francesco Reda (Ita) Quickstep Cycling Team | 2:56:49 | |
138 | Patrick Gretsch (Ger) HTC-Highroad | 3:02:43 | |
139 | Russell Downing (GBr) Sky Procycling | 3:03:16 | |
140 | Olivier Kaisen (Bel) Omega Pharma-Lotto | 3:03:51 | |
141 | Matteo Tosatto (Ita) Saxo Bank Sungard | 3:04:06 | |
142 | Alberto Ongarato (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | 3:05:10 | |
143 | Alan Marangoni (Ita) Liquigas-Cannondale | 3:06:03 | |
144 | Cameron Meyer (Aus) Team Garmin-Cervelo | 3:07:25 | |
145 | Tiziano Dall'Antonia (Ita) Liquigas-Cannondale | 3:07:51 | |
146 | Klaas Lodewyck (Bel) Omega Pharma-Lotto | 3:08:52 | |
147 | Roberto Ferrari (Ita) Androni Giocattoli | 3:09:56 | |
148 | Daniel Sesma (Spa) Euskaltel-Euskadi | 3:10:10 | |
149 | Davide Ricci Bitti (Ita) Farnese Vini - Neri Sottoli | 3:10:48 | |
150 | Claudio Corioni (Ita) Acqua & Sapone | 3:11:24 | |
151 | Davide Malacarne (Ita) Quickstep Cycling Team | 3:11:36 | |
152 | Giairo Ermeti (Ita) Androni Giocattoli | 3:19:20 | |
153 | Maxim Gourov (Kaz) Pro Team Astana | 3:20:00 | |
154 | Chad Beyer (USA) BMC Racing Team | 3:22:40 | |
155 | Miguel Minguez Ayala (Spa) Euskaltel-Euskadi | 3:25:23 | |
156 | Kasper Klostergaard Larsen (Den) Saxo Bank Sungard | 3:28:41 | |
157 | Alexander Kristoff (Nor) BMC Racing Team | 3:35:11 | |
158 | Alex Rasmussen (Den) HTC-Highroad | 3:35:24 | |
159 | Rick Flens (Ned) Rabobank Cycling Team | 3:36:07 | |
160 | Michael Mørkøv (Den) Saxo Bank Sungard | 3:37:42 | |
161 | Elia Favilli (Ita) Farnese Vini - Neri Sottoli | 3:38:38 | |
162 | Jos Van Emden (Ned) Rabobank Cycling Team | 3:40:11 |
(bicisvet.com/izvor:cyclingnews.com/Đorđe Pejković)