Fruškogorski “Mountain Bike Cross-country Marathon” (XCM) (video)

Pin It

Prošlog vikenda završen je Fruškogorski Maraton, takmičenje koje se svake godine održava na jedinoj planini u Vojvodini, koja je pravi mali raj za sve mount bajkere.

Na tri različite dužine staze od 81km, 56km, 32km, snage su odmerili najbolji svetski MTB vozači, kao i zaljubljenici u planinski biciklizam iz celog regiona.

Zahvaljujući ljudima, iz MTB kluba Fanatik, koji su organizovali ovaj događaj, donosimo vam i kompletne rezultate

Mountain Bike Cross-country Marathon (XCM)


START TRKE:

 

VELIKI MARATON

Dužina staze: 81 km

Vreme pobednika trke: 04:27:20

Prosečna brzina pobednika: 18,18 km/

 

REZULTATI:

1. Wouter Cleppe Mammut Sofia 04:27:20

2.Goran Kuzmanovski VSD ENERGI SKOPJE 04:43:13

3.Rajko Bezmarević bk Nikbike Nikšić 04:50:29

4.Boyko Tanchev Mammut Sofia 04:58:59

5.Nenad Rabasović Cyclemania Zrenjanin 05:00:17

6.Damir Kovčić Individualac Novi Sad 05:25:55

7. Ljubisha Kondev  VSD ENERGI SKOPJE 05:26:44

8. Marko Pavlović Radnički Kragujevac 05:27:08

9. Boris Popović Ris Cycling Novi Sad 05:33:53

10. Grujić Vladimir  Individualac Novi Sad 05:44:56

11. Vlatko Kostadinovski  V.K. Vodno Zemja  05:45:55

12. Mark Daniels Ris Cycling Novi Sad 05:54:47

13. Dejan Jojkić Fanatic Novi Sad 06:14:38

14. Vladimir Stanar Cyclemania Zrenjanin 06:17:13

15. Duško Nožinić Svilajnac Svilajnac 06:18:10

16. Dimitar Jovanoski VSD ENERGI SKOPJE 06:18:43

17. Vanessa Durman Fanatic Novi Sad 06:19:54

18. Martin Linkov  Mammut Sofia 06:55:36

– Vladimir Ivaz  Individualac Novi Sad DNS

– Nenad Berić Ris Cycling Novi Sad DNS

– Pavle Barać Coyotes Palić DNF

– Branislav Matić Fanatic Novi Sad DNF

– Miloš Subotić Individualac Beograd DNF

– Saša Veljić Individualac Petrovaradin DNF

– Zoran Vujović bk Nikbike Nikšić DNF

– Dragan Jovanović Individualac Kotor,Crna Gora DNF

– Goran Guska   PAK SUMMIT Banja Luka DNF

–  Goran Stiak  PAK SUMMIT Banja Luka DNF

– Radoje Mimovic Fanatic Novi Sad DSQ

– Vladimir Potrić Radnički Kragujevac DSQ

– Kristijan Papdi Cyclemania Zrenjanin DSQ

– Vanja Aleksić BK Festung Slavonski Brod DSQ

———————————————————————

 

Srednji maraton

Dužina staze: 56 km

Vreme pobednika trke: 02:50:44

Prosečna brzina pobednika: 19,68 km/

 

REZULTATI:

1 Ivan Tomić Progressive Beograd 02:50:44

2 Bojan Tešević Fanatic Novi Sad 02:58:58

3 Desislav Nedelchev Ljastovica Bugarska 03:00:56

4 Aleksandar Mirković Fanatic Novi Sad 03:10:17

5 Zoltan Čipak BK Spartak Subotica 03:12:20

6 Alen Štefanac BK Maraton Team Donji Miholjac 03:15:30

7 Igor Mahnjec Jednota-Šid Bačka Palanka 03:15:30

8 Nenad Sudarov TK Dynamic Novi Sad 03:21:17

9 Deneš Horvat Cyclemania Zrenjanin 03:27:33

10 Željko Ćumura Jednota-Šid Bačka Palanka 03:30:29

11 Šljuklić Nebojša Individualac Banjaluka, BIH 03:30:58

12 Nikola Simović MTB Cacak Čačak 03:33:30

13 Juraj Crnčan BK Maraton Team Donji Miholjac 03:37:02

14 Marko Bogdanović Ris Cycling Novi Sad 03:37:16

15 Branislav Golubović Bela Stena Kruševac 03:40:09

16 Strahinja Trakic Individualac Kragujevac 03:43:25

17 Goran Duduković PAK \”SUMMIT\”-MTB TeamBanja Luka  03:47:01

18 Zoran Bozinov  Sri Chinmoy Team Skopje 03:47:57

19 Aleksandar Miladinović Ris Cycling Novi Sad 03:49:08

20 Tomislav Vonić BK Maraton Team Donji Miholjac 03:49:08

21 Mladen Vejković Individualac Sokobanja 03:50:32

22 Dejan Bogdanović Ris Cycling Novi Sad 03:50:53

23 Vladimir Sekulovski  VSD Energi Skopje 03:50:53

24 Ianu Marius Individualac Timisoara, Romania 03:51:38

25 Zoltan Cerna Individualac Subotica 03:55:01

26 Lazo Minovski E.B.T.S Skoplje Skoplje 03:55:34

27 Nenad Babić MTB Čačak Čačak 03:56:26

28 Milan Čančarević Progressive Beograd 04:03:38

29 Nikola Prodanović MTB \’\’JIL\’\’ club & dining Čačak 04:07:23

30 Nebojša Simić Bike Crvena Zvezda Beograd 04:07:43

31 Marko Sladaković Individualac Beograd 04:07:45

32 Dejan Bunčić Policajac Beograd 04:12:04

33 Slaviša Vesković MTB Čačak Čačak 04:15:59

34 Thomas Legenstein  Individualac Wien 04:21:02

35 Aleksandar Kazimirović Ris Cycling Novi Sad 04:21:07

36 Borislav Horvatović BK Festung Slavonski Brod 04:21:35

37 Milan Mijatović Policajac Beograd 04:26:30

38 Srboslav Pajić Fanatic Novi Sad 04:26:33

39 Gordan Grdić Ris Cycling Novi Sad 04:27:16

40 Siniša Crnčan BK Maraton Team Donji Miholjac 04:27:46

41 Miloš Barna BK Šid Šid 04:33:50

42 Dragan Rajtarović Fanatic Service Team Novi Sad 04:36:09

43 Zoran Šijan Individualac Novi Sad 04:39:35

44 Ivan Isakov Cyclemania Zrenjanin 04:41:252

45 Tomislav Penava  BK Festung Slavonski Brod 04:46:02

46 Milan Djukic  E.B.T.S Skoplje Skoplje 04:47:50

47 Bojan Stajkovic  Progresiv Beograd  04:49:04

48 Igor Markovic  Individualac Beograd 04:49:04

49 Ivan Katalina Individualac Beograd 04:50:51

50 Relja Kosanović Progressive Beograd 04:53:05

51 Ričard Daničić Individualac Beograd 04:55:00

52 Mihajlo Žužić Cyclemania Zrenjanin 04:55:21

53 Slavko Mihajlović Aggressive Ruma 04:56:48

54 Bruno Kamenić BK Maraton Team Donji Miholjac 04:58:13

55 Željko Tesla Individualac Novi Sad 04:58:46

56 Nikolce Arsovski  VSD Energi Skopje – Radisani  05:00:52

57 Srđan Stolić Individualac Beograd 05:02:20

58 Srđan Vasović Individualac Prijedor, BiH 05:03:34

59 Vladimir Bulatović Individualac Beograd 05:05:03

60 Matko Stanković BK Maraton Team Donji Miholjac 05:26:00

61 Nemanja Jeković MTB Čačak Čačak 05:26:05

62 Dejan Ćirić Cyclemania Zrenjanin 05:26:30

63 Vanja Vickovć Individualac Banja Luka  05:28:07

64 Dragan Mihajlović Individualac Banja Luka  05:28:17

65 Željko Vrbovčan  Individualac Banja Luka  05:28:29

66 Darko Golović bk Nikbike Nikšić 05:28:33

67 Siniša Plavšić Individualac 05:31:50

68 Stefan Andjus Individualac Beograd 05:31:55

69 Vele Mitevski  E.B.T.S – Skopje Skopje 05:34:28

70 Ivan Mišak BK Maraton Team Donji Miholjac 05:35:04

71 Zoran Božić Fanatic Novi Sad 05:35:54

72 Petar Šotra Individualac Beograd 05:44:39

73 Miloš Stojanović Individualac Beograd 05:44:41

74 Nenad Ćitić MTB Čačak Čačak 05:44:50

75 Darko Habijan Fanatic Service Team Temerin 05:57:50

76 Stefan Milić Svilajnac Svilajnac 05:57:52

77 Nestoroski Vladimir VSD Energi Skopje 05:52:28

78 Miloš Nikodijević Individualac Beograd 06:13:18

79 Nemanja Jovanović Individualac Beograd 06:17:20

80 Marko Radić Individualac Beograd 06:17:25

81 Branislav Kunić Individualac Sremska Mitrovica 06:22:36

82 Elena Dimitrijevik Sri Chinmoy Cycling Team Skopje 06:23:06

– Branislav Radulović Aggressive Sremska Mitrovica DNF

– Srboljub Golubović Bela Stena Kruševac DNF

– Ivan Hemun Individualac Novi Sad DNF

– Đura Puškaš Vojvodina Novi Sad DNF

– Levent Rifat E.B.T.S Skoplje Ohrid DNF

– Zezov Zlatko VSD Energi Skopje DNF

– Vlatko Stojanov  VSD Energi Skopje-Stajkovci  DNF

Željka Gajić Summit Banja Luka DNF

– Bogdan Aćić Individualac Beograd DNF

– Miloš Radivojević Individualac Beograd DNF

– Bojan Alibegović Individualac Beograd DN

————————————————————–

 

Mali maraton

Dužina staze: 32 km

Vreme pobednika trke: 01:50:05

Prosečna brzina pobednika: 17,44 km/

 

REZULTATI:

1  Atila Kovač Capriolo Bačka Topola 01:50:05

2  Akoš Brindža Capriolo Bačka Topola 01:52:13

3  Vladan Travičić Fanatic Novi Sad 01:54:56

4  Boban Despotović bk Nikbike Nikšić 01:59:18

5  Slobodan Babić Fanatic Novi Sad 01:59:21

6  Stefan Hunjadi  Individualac Novi Sad 02:00:06

7  Aleksandar Rastović Fanatic Novi Sad 02:00:14

8  Aleksandar Roman BK Jednota Šid 02:06:03

9  Miloš Mikić bk Nikbike Nikšić 02:06:05

10  Stefan Tešanović Individualac Modriča,BiH 02:07:24

11  Branislav Vrančić Fanatic Novi Sad 02:08:06

12  Miloš Ostojić Individualac Čačak 02:09:22

13  Lazar Veinović BK Jednota Šid 02:12:22

14  Slavko Bakoč bk Nikbike Nikšić 02:12:42

15  Branislav Knežević P.R.C. Novi Sad 02:13:22

16  Zoltan Čontoš P.R.C. Novi Sad 02:13:22

17  Viktor Nikolić P.R.C. Novi Sad 02:13:22

18  Petar Matović MTB Čačak  Čačak 02:14:04

19  Srđan Glavonjić Individualac Modriča,BiH 02:14:40

20  Marko Manojlović Individualac Novi Sad 02:15:23

21  Ivan Nastosijević Individualac Kruševac 02:18:36

22  Nikola Šibar Fanatic Novi Sad 02:20:58

23  Nenad Gavrilović MTB Čačak Čačak 02:21:08

24  Dalibor Vujinov Ris Cycling Novi Sad 02:21:27

25  Mario Malagurski  Individualac Subotica 02:23:03

26  Ervin Farkaš Fanatic Novi Sad 02:25:51

27  Dario Cvjetković Individualac Modrica, BIH 02:26:19

28  Cyclemania Zrenjanin 02:27:13

29  Milorad Stojičić Fanatic Novi Sad 02:27:16

30  Violeta Trifković BK Jednota Šid 02:27:49

31  Slobodan Radovanović BK Jednota Šid 02:27:51

32  Aleksa Lončarev Cyclemania Zrenjanin 02:28:50

33  Miodrag Todorović BK Jednota Šid 02:30:55

34  Aleksandar Čobović Jastrebački trougao Kruševac 02:33:15

35  Nemanja Erić Jastrebački trougao Kruševac 02:33:25

36  Radivoj Lukić Individualac Zrenjanin 02:33:38

37  Aleksandar Šćepanović Individualac Nikšić 02:34:24

38  Péter Tóth  Individualac Subotica 02:35:20

39  Vladimir Rajković Fanatic Novi Sad 02:35:44

40  Nikola Popović MTB Klub Pobeda Beograd 02:37:40

41  Lerinc Atila Individualac 02:38:55

42 Nikola Harvličak BK Jednota Šid 02:39:33

43  Aleksandar Ćurčin Individualac Zrenjanin 02:42:48

44  Ivica Marinkov Individualac Zrenjanin 02:42:48

45  Stankov Vladan Individualac Novi Sad 02:43:12

46  Maja Penava  BK Festung Slavonski Brod 02:45:45

47 Marko Kovačević Individualac Beograd 02:47:52

48 Gordan Džodžo Individualac Beograd 02:48:26

49 Nikica Juras Individualac Beograd 02:49:06

50 Zoran Cimbajović bk Nikbike Nikšić 02:50:01

51 Lazar Gajin Fanatic Novi Sad 02:50:03

52 Aleksandar Bzdušok Individualac Zrenjanin 02:51:06

53 Nikola Soković PAK SUMMIT Banja Luka, BIH 02:52:08

54 Miloš Harvličak BK Jednota Šid 02:52:52

55 Jugoslav Tešanović Individualac Modriča,BiH 02:53:26

56 Miomir Jovanović MTB Klub Pobeda Beograd 02:53:42

57 Darko Đierčan BK Jednota Šid 02:53:52

58 Valentin Vizi  BK Spartak Subotica 02:53:57

59 Daniel Kapitanj Fanatic Novi Sad 02:54:52

60 Nemanja Nedadović BK Jednota Šid 02:54:54

61 Aleksandar Borisavljević MTB Čačak Čačak 02:56:34

62 Georgije Hemun Individualac Novi Sad 02:56:36

63 Slavoljub Tomić Individualac Beograd 02:57:10

64 Aleksandar Tadić Individualac Novi Sad 02:57:21

65 Jovan Košević Individualac Beograd 02:57:57

66 Stefan Djordjevic  Individualac Niš 02:57:57

67 Goran Kataranin Individualac Nemačka 02:57:57

68 Nebojša Petković Rušanj Beograd 02:57:57

69 Predrag Ćirković Individualac Banja Luka, BIH 02:59:00

70 Nevena Davosir Fanatic Novi Sad 02:59:31

71 Jelena Popović Individualac Beograd 02:59:33

72 Nikola Hrubik Individualac Beograd 03:00:27

73 Nikola Čemerlić BK Jednota Šid 03:04:04

74 Desimir Dimović Radnički Kragujevac 03:08:20

75 Radomir Dimovic Radnički Kragujevac 03:08:26

76 Laslo Hubai  Individualac Bajmok  03:10:54

77 Marko Karadžić Individualac Beograd 03:12:26

78 Filip Srbinovski Individualac Skopje, Makedonija 03:13:36

79 Branislav Bosanac Individualac Beograd 03:14:12

80 Žolt Bata Individualac Kanjiža 03:19:46

81 Roland Dobo Individualac Kanjiža 03:19:46

82 Miloš Matijević Individualac Novi Sad 03:20:02

83 Miroslav Ranisavljević bk Nikbike Nikšić 03:20:35

84 Milan Dragosavac Capriolo Bačka Topola 03:23:56

85 Atila Brindža Capriolo Bačka Topola 03:23:58

86 Spiro Lazarov  Individualac Skopje  03:24:02

87 Bojan Stojković BK Lood Orahovica Orahovica-Hrvatska 03:28:45

88 Zoran Stevanović BK Lood Orahovica Orahovica-Hrvatska 03:28:50

89 Miloš Nikčović bk Nikbike Nikšić 03:29:263

90 Veljko Gavrilovic Radnički Kragujevac 03:29:33

91 Srđan Arsenijević Fanatic Novi Sad 03:41:18

92 Saša Cupać Individualac Beograd 03:41:18

93 Milan Puzigaća Individualac Banja Luka, BIH 03:46:49

94 Slobodan Černeli  Individualac Mladenovo 03:49:08

95 Aleksandar Bojinović Individualac 03:49:59

96 Bojan Kočiš Individualac Novi Sad 03:55:48

97 Boris Banovic  Individualac Novi Beograd 03:59:48

98 Slobodan Proronović Individualac Kula 04:04:56

99 Dragan Dragaš Individualac Kula 04:07:26

100 Arnold Puškaš Individualac Kula 04:07:50

101 Pera Pudić Individualac Kula 04:07:50

102 Ivan Tančik Individualac Novi Sad 04:21:46

103 Bojan Arpaš Individualac Novi Sad 04:21:57

104 Bane Trbojević Fanatic Service Team Novi Sad 04:22:16

105 Mirna Bujanović Summit Banja Luka, BIH 04:22:19

106 Goran Piljak Individualac Beograd 04:25:30

107 Marko Karanović Individualac Novi Sad 04:32:00

108 Selvid Derviši Individualac Novi Sad 04:32:50

109 Vojislav Čubrilović Individualac Beograd 04:33:01

110 Goran Marković Individualac Beograd 04:34:06

111 Siniša Nikić Individualac Novi Beograd 04:35:40

112 Tamara Francuski Individualac Subotica 04:37:58

113 Nedeljko Tomanović Individualac Subotica 04:38:00

114 Slobodan Sarkanjac  Individualac Beograd 04:42:50

115 Saša Svilenko Individualac Subotica 04:42:50

116 Branislav Vujičić Individualac Novi Sad 04:56:55

117 Bojan Prokin Individualac Novi Sad 04:56:57

118 Aleksandar Georgievski  VSD Energi Skopje 04:57:00

– Stefan Zemunski Cyclemania Zrenjanin DNF

– Nemanja Zemunski Cyclemania Zrenjanin DNF

Nikolina Despotović bk Nikbike Nikšić DNF

Tamara Simić Bike Crvena Zvezda Beograd DN

(bicisvet.com/izvor:mtbfanatic.com/Jelena Lazić)

Facebook Comments

comments

Powered by New Facebook Comments

4 thoughts on “Fruškogorski “Mountain Bike Cross-country Marathon” (XCM) (video)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *