Završena “Tour of Romandy” (video)

Pin It
Četvrta pobeda Britanca

Ben Svift pobednik je poslednje etape u Švajcarskoj. Britanski vozač, SKY ekipe, trijumfovao je ispred mladog Davida Vinjana i iskusnog Oskara Freira u grupnom sprintu.

Kadel Evans je uspeo da zadrži lidersku poziciju posle individualnog hronometra i posle Tireno-Adriatika osvoji još jednu veliku etapnu trku pre početka Đira, dok su se na podijumu našli odlični Toni Martin i Aleksandar Vinokurov.

 

 

 

 

1.ETAPA: pogledajte OVDE

2.ETAPA: pogledajte OVDE

3.ETAPA: pogledajte OVDE

4.ETAPA: pogledajte OVDE

Rezultati: Geneva 164,6km

1 Ben Swift (GBr) Sky Procycling 3:50:51

2 Davide Vigano (Ita) Leopard Trek

3 Oscar Freire Gomez (Spa) Rabobank Cycling Team

4 Fabio Sabatini (Ita) Liquigas-Cannondale

5 Enrico Gasparotto (Ita) Pro Team Astana

. . .

GENERALNI PLASMAN

1 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team 16:51:49
2 Tony Martin (Ger) HTC-Highroad 0:00:18
3 Alexandre Vinokourov (Kaz) Pro Team Astana 0:00:19
4 Marco Pinotti (Ita) HTC-Highroad 0:00:31
5 Beñat Intxausti Elorriaga (Spa) Movistar Team 0:00:41
6 Pieter Weening (Ned) Rabobank Cycling Team 0:00:51
7 Janez Brajkovic (Slo) Team RadioShack 0:00:52
8 Pavel Brutt (Rus) Katusha Team 0:00:58
9 Andrew Talansky (USA) Team Garmin-Cervelo 0:00:59
10 David Millar (GBr) Team Garmin-Cervelo 0:01:00
11 Linus Gerdemann (Ger) Leopard Trek 0:01:06
12 David Lopez Garcia (Spa) Movistar Team 0:01:09
13 Steve Morabito (Swi) BMC Racing Team 0:01:11
14 Denis Menchov (Rus) Geox-TMC 0:01:16
15 Christopher Froome (GBr) Sky Procycling 0:01:18
16 Damiano Cunego (Ita) Lampre – ISD 0:01:20
17 Gorka Verdugo Marcotegui (Spa) Euskaltel-Euskadi
18 Rui Alberto Faria Costa (Por) Movistar Team 0:01:30
19 Marcel Wyss (Swi) Geox-TMC 0:01:42
20 Thomas Danielson (USA) Team Garmin-Cervelo
21 Simon Spilak (Slo) Lampre – ISD 0:01:30
22 Lieuwe Westra (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:01:42
23 Oliver Zaugg (Swi) Leopard Trek 0:01:50
24 Thomas Rohregger (Aut) Leopard Trek 0:01:55
25 Dario David Cioni (Ita) Sky Procycling 0:02:07
26 John Gadret (Fra) AG2R La Mondiale 0:02:11
27 Peter Stetina (USA) Team Garmin-Cervelo 0:02:14
28 Kevin De Weert (Bel) Quickstep Cycling Team 0:02:20
29 Bart De Clercq (Bel) Omega Pharma-Lotto 0:02:39
30 Sylvester Szmyd (Pol) Liquigas-Cannondale 0:02:40
31 Ivan Basso (Ita) Liquigas-Cannondale 0:03:03
32 David Zabriskie (USA) Team Garmin-Cervelo 0:03:06
33 Dmitriy Muravyev (Kaz) Team RadioShack 0:03:10
34 Rob Ruijgh (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:03:12
35 Bruno Pires (Por) Leopard Trek 0:03:14
36 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar 0:03:17
37 Andrey Kashechkin (Kaz) Lampre – ISD 0:03:24
38 Oleksandr Kvachuk (Ukr) Lampre – ISD 0:03:27
39 Haimar Zubeldia Agirre (Spa) Team RadioShack 0:03:35
40 Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale 0:03:41
41 Steven Kruijswijk (Ned) Rabobank Cycling Team 0:03:43
42 Volodymir Gustov (Ukr) Saxo Bank Sungard 0:03:44
43 Morris Possoni (Ita) Sky Procycling 0:03:52
44 Johann Tschopp (Swi) BMC Racing Team 0:03:55
45 Matthias Brandle (Aut) Geox-TMC 0:03:56
46 Vladimir Karpets (Rus) Katusha Team 0:04:01
47 Rafal Majka (Pol) Saxo Bank Sungard 0:04:13
48 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team 0:04:37
49 Mathieu Perget (Fra) AG2R La Mondiale 0:04:43
50 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale 0:04:47
51 Ivan Santaromita (Ita) BMC Racing Team 0:04:49
52 Giampaolo Cheula (Ita) Geox-TMC 0:05:28
53 Iván Velasco Murillo (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:05:55
54 Jesús Herrada Lopez (Spa) Movistar Team 0:05:59
55 Mauricio Ardila Cano (Col) Geox-TMC 0:06:11
56 Luis Leon Sanchez Gil (Spa) Rabobank Cycling Team 0:06:18
57 Fumiyuki Beppu (Jpn) Team RadioShack 0:06:30
58 Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale 0:06:46
59 Brice Feillu (Fra) Leopard Trek 0:06:54
60 Michael Barry (Can) Sky Procycling 0:07:06
61 Paolo Tiralongo (Ita) Pro Team Astana 0:07:13
62 Bradley Wiggins (GBr) Sky Procycling 0:07:15
63 Roman Kreuziger (Cze) Pro Team Astana 0:07:50
64 Jurgen Van De Walle (Bel) Omega Pharma-Lotto 0:08:04
65 Anthony Charteau (Fra) Team Europcar 0:08:19
66 Dmitry Kozontchuk (Rus) Geox-TMC 0:08:28
67 Ben Swift (GBr) Sky Procycling 0:08:30
68 Alexandr Pliuschin (Mda) Katusha Team 0:08:46
69 Santo Anza (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:08:52
70 Francis De Greef (Bel) Omega Pharma-Lotto 0:08:54
71 Martijn Keizer (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:09:27
72 Perrig Quemeneur (Fra) Team Europcar 0:09:49
73 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team 0:10:30
74 Amets Txurruka (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:10:35
75 Stef Clement (Ned) Rabobank Cycling Team 0:10:48
76 Enrico Gasparotto (Ita) Pro Team Astana 0:10:51
77 Kanstantsin Sivtsov (Blr) HTC-Highroad 0:10:52
78 Geoffroy Lequatre (Fra) Team RadioShack 0:11:18
79 Egoi Martinez De Esteban (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:11:48
80 Oscar Freire Gomez (Spa) Rabobank Cycling Team 0:11:53
81 David Lelay (Fra) AG2R La Mondiale 0:12:02
82 Davide Vigano (Ita) Leopard Trek 0:12:35
83 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar 0:13:41
84 Matteo Carrara (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:13:45
85 Branislau Samoilau (Blr) Movistar Team 0:13:46
86 Chris Anker Sörensen (Den) Saxo Bank Sungard 0:14:27
87 Cameron Meyer (Aus) Team Garmin-Cervelo 0:14:28
88 Geraint Thomas (GBr) Sky Procycling 0:14:46
89 Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale 0:14:56
90 Gorazd Stangelj (Slo) Pro Team Astana 0:15:52
91 Aliaksandr Kuchynski (Blr) Katusha Team 0:17:12
92 Christophe Kern (Fra) Team Europcar 0:18:14
93 Ignatas Konovalovas (Ltu) Movistar Team 0:18:56
94 Kevin Seeldraeyers (Bel) Quickstep Cycling Team 0:19:27
95 José Vicente Garcia Acosta (Spa) Movistar Team 0:19:48
96 Alan Perez Lezaun (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:19:54
97 Vladimir Gusev (Rus) Katusha Team 0:20:28
98 Yukiya Arashiro (Jpn) Team Europcar 0:20:38
99 Alessandro Vanotti (Ita) Liquigas-Cannondale 0:21:01
100 Tiziano Dall’Antonia (Ita) Liquigas-Cannondale 0:24:02
101 Marco Corti (Ita) Geox-TMC 0:24:03
102 David Loosli (Swi) Lampre – ISD 0:25:04
103 Inaki Isasi Flores (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:26:34
104 Luke Roberts (Aus) Saxo Bank Sungard 0:26:35
105 Alan Marangoni (Ita) Liquigas-Cannondale 0:28:23
106 Dennis Van Winden (Ned) Rabobank Cycling Team 0:28:24
107 Fabio Sabatini (Ita) Liquigas-Cannondale 0:31:03
108 Artem Ovechkin (Rus) Katusha Team 0:37:32
109 Patrick Gretsch (Ger) HTC-Highroad 0:38:36
110 Enrique Sanz (Spa) Movistar Team 0:38:53
111 Jerome Cousin (Fra) Team Europcar 0:39:06
112 Christopher Sutton (Aus) Sky Procycling 0:42:49
113 Jonathan Castroviejo Nicolas (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:43:01
114 Matthew Wilson (Aus) Team Garmin-Cervelo 0:43:04
115 Óscar Pujol Muñoz (Spa) Omega Pharma-Lotto 0:43:48
116 Maarten Neyens (Bel) Omega Pharma-Lotto 0:44:17
117 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team 0:44:40
118 Mikhail Ignatyev (Rus) Katusha Team 0:46:18
119 Marco Bandiera (Ita) Quickstep Cycling Team 0:46:40
120 Jack Bobridge (Aus) Team Garmin-Cervelo 0:48:32
121 Richie Porte (Aus) Saxo Bank Sungard 0:48:57
122 Julien Loubet (Fra) AG2R La Mondiale 0:49:26
123 Petr Ignatenko (Rus) Katusha Team 0:52:22
124 Mirco Lorenzetto (Ita) Pro Team Astana 0:54:59
125 Benjamin Noval Gonzalez (Spa) Saxo Bank Sungard 0:55:38
126 Joost Van Leijen (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:56:57
127 Koldo Fernandez (Spa) Euskaltel-Euskadi 1:01:12
128 Noè Gianetti (Swi) Geox-TMC 1:01:52
129 Michael Mørkøv (Den) Saxo Bank Sungard 1:04:35
130 Jan Tratnik (Slo) Quickstep Cycling Team 1:05:32
131 Francesco Chicchi (Ita) Quickstep Cycling Team 1:06:49
132 Manuel Antonio Leal Cardoso (Por) Team RadioShack 1:07:16
133 Mark Renshaw (Aus) HTC-Highroad 1:07:45

(bicisvet.com/izvor:cyclingnews.com/Đorđe Pejković)

 

Facebook Comments

comments

Powered by New Facebook Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *