Gabor Kasa nije startovao 6.etapu trke oko Slovačke

Pin It
Cilj u Trnavi

Posle 5 teških etapa voženih po lošim vremenskim uslovima, i dva podijuma za srpsku reprezentaciju, trka u Slovačkoj je završena. Na šestoj etapi Gabor Kasa nije startovao iako je do te etape bio sedmi u generalnom plasmanu.

Redakcija BiciSvet-a pretpostavlja da je Gabor, do juče jedini preostali srpski takmičar u trci, u dogovoru sa selektorom Radišom Čubrićem doneo odluku da je bolje da se povuku sa trke kako bi se mladi Subotičanin što bolje odmorio za predstojeću Trku kroz Srbiju. Naravno vožnja bez ijednog svog vozača u grupi za bilo kog vozača predstavlja veliku poteškoću, kako u borbi za pozciju tako i u taktičkom smislu.

Šestu etapu pobedio je Argentinac Maksimiliano Rićeze kome je ovo druga pobeda na trci posle osvajanja prve etape. Drugu poziciju zauzeo je Van der Sande iz kontinentalne ekipe “Omega Pharma Lotto”. U generalnom plasmanu i dalje vodi Nikita Novikov dok su odlični vozači Loborike, Dančulović i Đurasek i dalje na podijumu.

Rezultati:
Šahy – Trnava 170km

1 Ariel Maximiliano Richeze (Arg) D`Angelo Antenucci-Nippo 4:29:24
2 Tosh Van Der Sande (Bel) Omega Pharma-Lotto-Davo
3 Artur Detko (Pol) Bank BGZ
4 Oleksandr Prevar (Ukr) Kolss Cycling Team
5 Manuel Fedele (Ita) D`Angelo Antenucci-Nippo
6 Petr Bencik (Cze) PSK Whirlpool-Author
7 Andriy Vasylyuk (Ukr) Kolss Cycling Team
8 Joachim Tolles (Ger) TT Raiko Argon 18
9 Mykhaylo Kononenko (Ukr) Kolss Cycling Team
10 Bartusevics Rihards (Lat) Velo-Club La Pomme Marseille
11 Rostislav Krotky (Cze) AC Sparta Praha
12 Matej Jurco (Svk) Dukla Trencin-Merida
13 Alexander Zdanov (Rus) D`Angelo Antenucci-Nippo
14 Martin Hunal (Cze) AC Sparta Praha
15 Marek Cichosz (Pol) Legia-Felt
16 Ryohei Komori (Jpn) D`Angelo Antenucci-Nippo
17 Patrik Tybor (Svk) Dukla Trencin-Merida
18 Roman Zrelica (Svk) Slovakia National Team
19 Pawel Cieslik (Pol) Bank BGZ
20 Roman Bronis (Svk) AC Sparta Praha
21 Roman Kolstov (Rus) Russia National Team
22 Dariusz Wozniak (Pol) Legia-Felt
23 Andriy Khripta (Ukr) Kolss Cycling Team
24 Sergey Firsanov (Rus) Itera-Katusha
25 Jozef Palcak (Svk) Slovakia National Team
26 Stanislav Kozubek (Cze) PSK Whirlpool-Author
27 David Dvorsky (Cze) PSK Whirlpool-Author
28 Tomislav Danculovic (Cro) Loborika Favorit Team
29 Kristijan Durasek (Cro) Loborika Favorit Team
30 Petr Vakoc (Cze) Czech National Team U23
31 Mathias Belka (Ger) TT Raiko Argon 18
32 Jiri Hudecek (Cze) PSK Whirlpool-Author
33 Nikita Novikov (Rus) Itera-Katusha
34 Pavel Kochetkov (Rus) Itera-Katusha
35 Deni Banicek (Cro) Loborika Favorit Team
36 Pavol Polievka (Svk) Slovakia National Team
37 Eugeny Bakhin (Rus) Russia National Team
38 Thomas Sprengers (Bel) Omega Pharma-Lotto-Davo
39 Zico Waeytens (Bel) Omega Pharma-Lotto-Davo
40 Oleksandr Grygorenko (Ukr) Kolss Cycling Team
41 Hrvoje Miholjevic (Cro) Loborika Favorit Team
42 Jan Oelerich (Ger) TT Raiko Argon 18
43 Lukasz Modzelewski (Pol) Legia-Felt
44 Marcin Urbanowski (Pol) Bank BGZ
45 Daniel Vesely (Cze) Czech National Team U23
46 Robert Nagy (Svk) Dukla Trencin-Merida
47 Robert Gavenda (Svk) Slovakia National Team
48 Marek Canecky (Svk) Slovakia National Team
49 Andrej Omulec (Slo) Loborika Favorit Team
50 Jindrich Dlask (Cze) Czech National Team U23
51 Aleksey Velikanov (Rus) Russia National Team
52 Arne Hassink (Ned) TT Raiko Argon 18
53 Konrad Czajkowski (Pol) Bank BGZ
54 Willem Wauters (Bel) Omega Pharma-Lotto-Davo
55 Miguel Angel Rubiano Chavez (Col) D`Angelo Antenucci-Nippo
56 Radoslaw Romianik (Pol) Bank BGZ
57 Frantisek Padour (Cze) PSK Whirlpool-Author
58 Jan Sipeky (Svk) Dukla Trencin-Merida
59 Davide Torosantucci (Ita) D`Angelo Antenucci-Nippo
60 Evgeny Reshetko (Rus) Russia National Team
61 Sergei Rudaskov (Rus) Itera-Katusha
62 Matej Vysna (Svk) Dukla Trencin-Merida
63 Jimmy Janssens (Bel) Omega Pharma-Lotto-Davo
64 Mikhail Antonov (Rus) Itera-Katusha
65 Volodymyr Gomenyuk (Ukr) Kolss Cycling Team 0:00:11
66 Massimo Demarin (Cro) Loborika Favorit Team 0:00:13
67 Jakub Ehrenberger (Cze) Czech National Team U23
68 Josef Manousek (Cze) Czech National Team U23 0:00:15
69 Jan Deutschmann (Ger) TT Raiko Argon 18 0:00:16
DNF Maros Kovac (Svk) Dukla Trencin-Merida
DNF Tomas Okrouhlicky (Cze) AC Sparta Praha
DNF Ladislav Fabisovsky (Cze) AC Sparta Praha
DNF Brian Bulgac (Ned) Omega Pharma-Lotto-Davo
DNS Gabor Kasa (Srb) Serbia National Team


GENERALNI PLASMAN

1 Nikita Novikov (Rus) Itera-Katusha 23:44:23
2 Tomislav Dančulović (Cro) Loborika Favorit Team 0:00:10
3 Kristijan Đurasek (Cro) Loborika Favorit Team 0:00:22
4 Andriy Vasylyuk (Ukr) Kolss Cycling Team 0:02:17
5 Miguel Angel Rubiano Chavez (Col) D`Angelo Antenucci-Nippo 0:02:57
6 Pawel Cieslik (Pol) Bank BGZ 0:02:59
7 Stanislav Kozubek (Cze) PSK Whirlpool-Author 0:03:09
8 Mathias Belka (Ger) TT Raiko Argon 18
9 David Dvorsky (Cze) PSK Whirlpool-Author 0:03:17
10 Petr Vakoc (Cze) Czech National Team U23
11 Mikhail Antonov (Rus) Itera-Katusha
12 Andriy Khripta (Ukr) Kolss Cycling Team 0:03:18
13 Ariel Maximiliano Richeze (Arg) D`Angelo Antenucci-Nippo 0:03:32
14 Jan Oelerich (Ger) TT Raiko Argon 18 0:03:54
15 Oleksandr Prevar (Ukr) Kolss Cycling Team 0:03:55
16 Pavel Kochetkov (Rus) Itera-Katusha 0:04:01
17 Roman Bronis (Svk) AC Sparta Praha 0:04:02
18 Sergey Firsanov (Rus) Itera-Katusha 0:04:03
19 Marek Canecky (Svk) Slovakia National Team
20 Robert Nagy (Svk) Dukla Trencin-Merida
21 Radoslaw Romianik (Pol) Bank BGZ
22 Jiri Hudecek (Cze) PSK Whirlpool-Author 0:04:11
23 Martin Hunal (Cze) AC Sparta Praha 0:04:13
24 Pavol Polievka (Svk) Slovakia National Team 0:04:23
25 Davide Torosantucci (Ita) D`Angelo Antenucci-Nippo 0:04:27
26 Jimmy Janssens (Bel) Omega Pharma-Lotto-Davo 0:04:51
27 Zico Waeytens (Bel) Omega Pharma-Lotto-Davo 0:04:53
28 Marcin Urbanowski (Pol) Bank BGZ 0:04:55
29 Matej Jurco (Svk) Dukla Trencin-Merida 0:05:01
30 Eugeny Bakhin (Rus) Russia National Team 0:05:02
31 Roman Kolstov (Rus) Russia National Team 0:05:03
32 Daniel Vesely (Cze) Czech National Team U23
33 Hrvoje Miholjevic (Cro) Loborika Favorit Team
34 Evgeny Reshetko (Rus) Russia National Team
35 Artur Detko (Pol) Bank BGZ 0:05:08
36 Jindrich Dlask (Cze) Czech National Team U23 0:05:12
37 Jakub Ehrenberger (Cze) Czech National Team U23 0:05:16
38 Willem Wauters (Bel) Omega Pharma-Lotto-Davo
39 Sergei Rudaskov (Rus) Itera-Katusha 0:05:18
40 Lukasz Modzelewski (Pol) Legia-Felt 0:05:23
41 Massimo Demarin (Cro) Loborika Favorit Team 0:06:42
42 Patrik Tybor (Svk) Dukla Trencin-Merida 0:06:52
43 Bartusevics Rihards (Lat) Velo-Club La Pomme Marseille 0:07:02
44 Andrej Omulec (Slo) Loborika Favorit Team 0:08:20
45 Tosh Van Der Sande (Bel) Omega Pharma-Lotto-Davo 0:08:40
46 Konrad Czajkowski (Pol) Bank BGZ 0:08:56
47 Manuel Fedele (Ita) D`Angelo Antenucci-Nippo 0:09:22
48 Alexander Zdanov (Rus) D`Angelo Antenucci-Nippo 0:09:24
49 Petr Bencik (Cze) PSK Whirlpool-Author 0:10:17
50 Jozef Palcak (Svk) Slovakia National Team 0:12:38
51 Mykhaylo Kononenko (Ukr) Kolss Cycling Team 0:18:50
52 Oleksandr Grygorenko (Ukr) Kolss Cycling Team 0:18:51
53 Aleksey Velikanov (Rus) Russia National Team 0:21:01
54 Thomas Sprengers (Bel) Omega Pharma-Lotto-Davo 0:22:31
55 Arne Hassink (Ned) TT Raiko Argon 18
56 Volodymyr Gomenyuk (Ukr) Kolss Cycling Team 0:22:42
57 Deni Banicek (Cro) Loborika Favorit Team 0:27:04
58 Jan Deutschmann (Ger) TT Raiko Argon 18 0:28:14
59 Dariusz Wozniak (Pol) Legia-Felt 0:34:52
60 Frantisek Padour (Cze) PSK Whirlpool-Author 0:38:46
61 Ryohei Komori (Jpn) D`Angelo Antenucci-Nippo 0:42:19
62 Joachim Tolles (Ger) TT Raiko Argon 18 0:44:31
63 Rostislav Krotky (Cze) AC Sparta Praha 0:44:32
64 Marek Cichosz (Pol) Legia-Felt 0:44:51
65 Matej Vysna (Svk) Dukla Trencin-Merida 0:47:16
66 Josef Manousek (Cze) Czech National Team U23 0:48:55
67 Robert Gavenda (Svk) Slovakia National Team 0:52:16
68 Jan Sipeky (Svk) Dukla Trencin-Merida 1:16:38
69 Roman Zrelica (Svk) Slovakia National Team 1:19:21

(bicisvet.com/Đorđe Pejković)

Facebook Comments

comments

Powered by New Facebook Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *