Trka kroz Srbiju 2011. Etapa 2.Banja Koviljača-Pale 165km (video)

Pin It

Na drugoj etapi uslediće transfer od Rume do Banje Koviljače pa će start trke biti u 12h. Mnogi će se teško prisetiti prošlogodišnjeg transfera sa Pala do Milića kuda se danas vozi, a gde će se polako iskristalisati generalni plasman. Iako izraziti Srinter Anđelo Furlan nosi žutu majicu, za vozača njegovog kalibra koji je deceniju proveo u profesionalcima ni ova etapa ne bi trebalo da predstavlja problem, stoga ne treba da nas čudi ukoliko dođe u prvoj grupi (i pobedi i ovu etapu). To naravno znaju i ostale ekipe, pa će pokušati sve da se na usponu posle Milića oslobode žute majice, ali će pre toga agresivni momci krenuti u begove. Za očekivati je da na cilju vidimo grupu od dvadesetak vozača koja će se u narednim danima boriti za generalni plasman. Rusi i kazahstanci će na ovoj etapi sigurno imati šta da pokažu.

Startnu listu i ko sve vozi i u kojoj ekipi pogledajte OVDE. Potrudićemo se da i današnju etapu ispratimo što je bolje moguće ali su poteškoće već u najavi jer se prelazi Drina i ulazi na sada tuđu teritoriju gde vladaju drugi zakoni i internet provajderi. Na vama je da sa tasterom “f5” proveravate da li smo u tome uspeli.

DANAS NEĆE BITI LIVE PRENOSA JER NISMO DOBILI OBEĆANI 3G INTERNET IREPUBLIKE SRPSKE 🙁

ANALIZA ETAPE SA GABOROM KASOM NA STARTU U BANJI KOVILJAČI

Start etape u Banji Koviljači

Beg dana koji se odvojio negde kod Zvornika:
3. Nebojša Jovanović – PARTIZAN
13. Jorgensen Rene – CHRISTINA WATCHES
14. Lind Martin -CHRISTINA WATCHES
54. Remier Roman – AIX EN PROVANCE
73Andi Bajc-MANISASPOR
96. Lialko Aleksej – ASTANA

Tokom čitavog dana momak izekipe ASTANA bio je u begu. On je juče završio kao trećeplasirani i čitavog dana je bio vitrtuelna žuta majica. Ekipa CHRISTINA WATCHES je poslala dvojicu svojih vozača napred i tako su u glavnoj grupi primorali ekipu Katusha da lovi begunce čitavog dana.

Prednost begunaca je varirala između 3 i 5min tokom čitave etape. Kiša je uhvatila grupu na 30km do cilja

Rasturanje na drugom brdskom cilju. Nebojša Jovanović otpada na istom mestu gde je Esad Hasanović prošle godine izgubio žutu majicu. Na spustu je grupa dostigla sve vozače napred. Na tom delu etape na 15km do cilja počela je izuzetno jaka kiša koja je spust u Pale pretvorila u pravo klizalište. Dragan Spasić doživeo je pad dok je Rasmusen molio Stevića da ide malo lakše kako bi živi stigli do cilja. Na cilju nije bilo ni traga od nevremena.

Gabor kasa pobeđuje etapu na Palama. Ivan Stević je treći

 

REZULTATI: Banja Koviljača – Pale 166,5km

1 Gabor Kasa (Srb) Manisaspor Cycling Team 4:07:06
2 Nikolay Mihaylov (Bul) AVC Aix En Provence 0:00:03
3 Ivan Stevic (Srb) Partizan Powermove 0:00:08
4 Hening Bommel (Ger) LKT Team Brandenburg
5 Erwan Brenterch (Fra) AVC Aix En Provence 0:00:10
6 Michael Rasmussen (Den) Christina Watches-Ofone
7 Stefan Schafer (Ger) LKT Team Brandenburg
8 Thomas Lebas (Fra) AVC Aix En Provence
9 Sergey Firsanov (Rus) Itera – Katusha
10 Johannes Heider (Ger) LKT Team Brandenburg 0:00:11
11 Pierre Matthias (Ger) LKT Team Brandenburg
12 Esad Hasanovic (Srb) Partizan Powermove 0:00:13
13 Arnaud Grand (Swi) Telenet – Fidea
14 Aurelien Ribet (Fra) AVC Aix En Provence
15 Martin Lind (Den) Christina Watches-Ofone
16 Der Zsolt (Srb) Radnicki Kragujevac
17 Rene Joergensen (Den) Christina Watches-Ofone
18 Andi Bajc (Slo) Manisaspor Cycling Team
19 Manuele Bindi (Ita) Meridiana Kamen Team
20 Sergei Rudaskov (Rus) Itera – Katusha
21 Michael Weicht (Ger) LKT Team Brandenburg
22 Matthieu Converset (Fra) AVC Aix En Provence 0:00:17
23 Michael Reihs (Den) Christina Watches-Ofone
24 Tom Meeusen (Bel) Telenet – Fidea 0:00:10
25 Dmitry Ignatyev (Rus) Itera – Katusha 0:00:54
26 Artyom Zakharov (Kaz) Astana Track 0:00:57
27 Micki Van Empel (Ned) Telenet – Fidea 0:01:20
28 Goran Šmelcerovic (Srb) Radnicki Kragujevac
29 Joseph Perrett (GBr) Pasta Montenegrapa Zheroqudro
30 Stefan Hristov (Bul) Team Bonitas
31 Rob Peeters (Bel) Telenet – Fidea
32 Bart Wellens (Bel) Telenet – Fidea
33 James Mclaughlin (GBr) CMI-BSI 0:00:10
34 Alberto Di Lorenzo (Ita) Meridiana Kamen Team 0:01:25
35 Nikita Panassenko (Kaz) Astana Track 0:01:53
36 Borislav Ivanov (Bul) Team Bonitas 0:01:20
37 Predrag Prokic (Srb) Radnicki Kragujevac 0:01:56
38 Reinbert Wielinga (Ned) Itera – Katusha
39 Alexej Lyalko (Kaz) Astana Track
40 Ben Stockdale (GBr) CMI-BSI 0:02:02
41 Darko Blazevic (Cro) Meridiana Kamen Team 0:02:29
42 Romain Ramier (Fra) AVC Aix En Provence 0:02:31
43 Nebojša Jovanovic (Srb) Partizan Powermove
44 Polychronis Tzortzakis (Gre) KTM – Murcia 0:03:04
45 Sergey Kuzin (Kaz) Astana Track
46 Dean Podgornik (Slo) Manisaspor Cycling Team 0:03:06
47 Martin Grašev (Bul) Team Bonitas
48 Zoltan Vigh (Hun) Aegon Cycling Team 0:04:31
49 Wojciech Szlachta (Pol) Pasta Montenegrapa Zheroqudro 0:04:45
50 Svetoslav Nedev (Bul) Team Bonitas 0:05:11
51 Jeremy Yates (NZl) Manisaspor Cycling Team
52 Kristian Sobota (Den) Christina Watches-Ofone
53 Dragan Spasic (Srb) Partizan Powermove
54 Gergeli Kiss (Hun) Aegon Cycling Team
55 Jovan Zekavica (Srb) Partizan Powermove 0:05:32
56 Aleksandar Milivojevic (Srb) Metalac Kraljevo
57 Pavel Gatskiy (Kaz) Astana Track 0:06:33
58 Georgios Bouglas (Gre) KTM – Murcia 0:08:14
59 Alexsandros Papaderos (Gre) KTM – Murcia
60 Viktor Verebelyi (Hun) Aegon Cycling Team
61 Simeon Green (GBr) CMI-BSI 0:11:07
62 Miloš Stojanovic (Srb) Metalac Kraljevo 0:18:04
63 Boban Andevski (Mkd) FYR Macedonia National Team
64 Igor Frolov (Rus) Itera – Katusha
65 Stavros Papadimitrakis (Gre) KTM – Murcia
66 Apostolos Bouglas (Gre) KTM – Murcia
67 Istvan Molnar (Hun) Aegon Cycling Team
68 Goran Kuzmanovski (Mkd) FYR Macedonia National Team
69 Vladimir Vulicevic (Srb) Metalac Kraljevo
70 Thiband Taboury (Fra) CMI-BSI
71 Ahmet Akdilek (Tur) Manisaspor Cycling Team
72 Sebastien Jullien (Fra) CMI-BSI
73 Marko Stankovic (Srb) Metalac Kraljevo
74 Ryan Pettit (USA) CMI-BSI
75 Blaz Bonca (Slo) Meridiana Kamen Team
76 Plamen Dimov (Bul) Team Bonitas
77 Dimitriy Morkov (Rus) Itera – Katusha
78 Konstantinos Efstathiou (Gre) KTM – Murcia
79 Bruno Radotic (Cro) Meridiana Kamen Team
80 Nebojša Petrovic (Srb) BSK Banja Luka
81 Svetislav Blagojevic (Srb) Radnicki Kragujevac
82 Robert Bartko (Ger) LKT Team Brandenburg
83 Dejan Maric (Srb) Radnicki Kragujevac
84 Tamas Pinter (Hun) Aegon Cycling Team
85 Rowan Dever (Aus) Pasta Montenegrapa Zheroqudro
86 Bunyamin Ozdemir (Tur) Manisaspor Cycling Team
87 Dejan Vidakovic (Srb) Metalac Kraljevo
88 Alexsander Ray (NZl) Pasta Montenegrapa Zheroqudro
89 Nikola Kozomara (Srb) Partizan Powermove
90 Stefan Petrovski (Mkd) FYR Macedonia National Team
91 Ivan Jezdimirovic (Srb) BSK Banja Luka
92 Balazs Ronaszeki (Hun) Aegon Cycling Team
93 Stefan Paunovic (Srb) Radnicki Kragujevac
94 Angelo Furlan (Ita) Christina Watches-Ofone
95 Filip Pavlovic (Srb) Metalac Kraljevo
HD Mark Holt (Ukr) Pasta Montenegrapa Zheroqudro 0:30:53
DNF Kariano Giallorenzo (Ita) Meridiana Kamen Team
DNF Vladimir Kuvalja (BiH) BSK Banja Luka
DNF Stefan Cvetanovski (Mkd) FYR Macedonia National Team
DNF Georgi Pop Stefanov (Mkd) FYR Macedonia National Team
Sprint 1 – Zvornik
1 Martin Lind (Den) Christina Watches-Ofone 5 pts
2 Rene Joergensen (Den) Christina Watches-Ofone 3
3 Romain Ramier (Fra) AVC Aix En Provence 2
4 Nebojša Jovanovic (Srb) Partizan Powermove 1
Sprint 2 – Han Pijesak
1 Martin Lind (Den) Christina Watches-Ofone 5 pts
2 Andi Bajc (Slo) Manisaspor Cycling Team 3
3 Rene Joergensen (Den) Christina Watches-Ofone 2
4 Nebojša Jovanovic (Srb) Partizan Powermove 1
Sprint 3 – Sokolac
1 Andi Bajc (Slo) Manisaspor Cycling Team 5 pts
2 Rene Joergensen (Den) Christina Watches-Ofone 3
3 Romain Ramier (Fra) AVC Aix En Provence 2
4 Martin Lind (Den) Christina Watches-Ofone 1
BC 1 – (Cat. 1)
1 Rene Joergensen (Den) Christina Watches-Ofone 10 pts
2 Andi Bajc (Slo) Manisaspor Cycling Team 6
3 Nebojša Jovanovic (Srb) Partizan Powermove 4
4 Romain Ramier (Fra) AVC Aix En Provence 2
5 Martin Lind (Den) Christina Watches-Ofone 1
BC 2 – (Cat. 2)
1 Rene Joergensen (Den) Christina Watches-Ofone 5 pts
2 Martin Lind (Den) Christina Watches-Ofone 3
3 Andi Bajc (Slo) Manisaspor Cycling Team 2
4 Alexej Lyalko (Kaz) Astana Track 1

 

 

GENERALNI PLASMAN POSLE DVE ETAPE

1 Gabor Kasa (Srb) Manisaspor Cycling Team 6:40:47
2 Nikolay Mihaylov (Bul) AVC Aix En Provence 0:00:08
3 Ivan Stevic (Srb) Partizan Powermove 0:00:15
4 Tom Meeusen (Bel) Telenet – Fidea
5 Martin Lind (Den) Christina Watches-Ofone 0:00:17
6 Esad Hasanovic (Srb) Partizan Powermove 0:00:18
7 Hening Bommel (Ger) LKT Team Brandenburg 0:00:19
8 Andi Bajc (Slo) Manisaspor Cycling Team
9 Rene Joergensen (Den) Christina Watches-Ofone
10 Michael Rasmussen (Den) Christina Watches-Ofone 0:00:21
11 Erwan Brenterch (Fra) AVC Aix En Provence
12 Thomas Lebas (Fra) AVC Aix En Provence
13 Sergey Firsanov (Rus) Itera – Katusha
14 Stefan Schafer (Ger) LKT Team Brandenburg
15 James Mclaughlin (GBr) CMI-BSI
16 Johannes Heider (Ger) LKT Team Brandenburg 0:00:22
17 Pierre Matthias (Ger) LKT Team Brandenburg
18 Arnaud Grand (Swi) Telenet – Fidea 0:00:24
19 Der Zsolt (Srb) Radnicki Kragujevac
20 Michael Weicht (Ger) LKT Team Brandenburg
21 Manuele Bindi (Ita) Meridiana Kamen Team
22 Aurelien Ribet (Fra) AVC Aix En Provence
23 Sergei Rudaskov (Rus) Itera – Katusha
24 Matthieu Converset (Fra) AVC Aix En Provence 0:00:28
25 Michael Reihs (Den) Christina Watches-Ofone 0:00:48
26 Dmitry Ignatyev (Rus) Itera – Katusha 0:01:05
27 Artyom Zakharov (Kaz) Astana Track 0:01:08
28 Micki Van Empel (Ned) Telenet – Fidea 0:01:31
29 Bart Wellens (Bel) Telenet – Fidea
30 Stefan Hristov (Bul) Team Bonitas
31 Joseph Perrett (GBr) Pasta Montenegrapa Zheroqudro
32 Goran Šmelcerovic (Srb) Radnicki Kragujevac
33 Borislav Ivanov (Bul) Team Bonitas
34 Rob Peeters (Bel) Telenet – Fidea
35 Alberto Di Lorenzo (Ita) Meridiana Kamen Team 0:01:36
36 Alexej Lyalko (Kaz) Astana Track 0:02:03
37 Nikita Panassenko (Kaz) Astana Track 0:02:04
38 Predrag Prokic (Srb) Radnicki Kragujevac 0:02:07
39 Reinbert Wielinga (Ned) Itera – Katusha
40 Ben Stockdale (GBr) CMI-BSI 0:02:13
41 Darko Blazevic (Cro) Meridiana Kamen Team 0:02:40
42 Romain Ramier (Fra) AVC Aix En Provence
43 Nebojša Jovanovic (Srb) Partizan Powermove 0:02:42
44 Martin Grašev (Bul) Team Bonitas 0:03:08
45 Polychronis Tzortzakis (Gre) KTM – Murcia 0:03:15
46 Sergey Kuzin (Kaz) Astana Track
47 Dean Podgornik (Slo) Manisaspor Cycling Team 0:03:17
48 Zoltan Vigh (Hun) Aegon Cycling Team 0:04:42
49 Wojciech Szlachta (Pol) Pasta Montenegrapa Zheroqudro 0:04:56
50 Dragan Spasic (Srb) Partizan Powermove 0:05:22
51 Jeremy Yates (NZl) Manisaspor Cycling Team
52 Svetoslav Nedev (Bul) Team Bonitas
53 Kristian Sobota (Den) Christina Watches-Ofone
54 Gergeli Kiss (Hun) Aegon Cycling Team 0:05:42
55 Aleksandar Milivojevic (Srb) Metalac Kraljevo 0:05:43
56 Jovan Zekavica (Srb) Partizan Powermove 0:06:03
57 Pavel Gatskiy (Kaz) Astana Track 0:07:04
58 Georgios Bouglas (Gre) KTM – Murcia 0:08:25
59 Alexsandros Papaderos (Gre) KTM – Murcia
60 Viktor Verebelyi (Hun) Aegon Cycling Team 0:08:45
61 Simeon Green (GBr) CMI-BSI 0:11:18
62 Angelo Furlan (Ita) Christina Watches-Ofone 0:18:05
63 Alexsander Ray (NZl) Pasta Montenegrapa Zheroqudro 0:18:14
64 Thiband Taboury (Fra) CMI-BSI 0:18:15
65 Bruno Radotic (Cro) Meridiana Kamen Team
66 Apostolos Bouglas (Gre) KTM – Murcia
67 Nikola Kozomara (Srb) Partizan Powermove
68 Ryan Pettit (USA) CMI-BSI
69 Sebastien Jullien (Fra) CMI-BSI
70 Blaz Bonca (Slo) Meridiana Kamen Team
71 Ahmet Akdilek (Tur) Manisaspor Cycling Team
72 Svetislav Blagojevic (Srb) Radnicki Kragujevac
73 Marko Stankovic (Srb) Metalac Kraljevo
74 Dimitriy Morkov (Rus) Itera – Katusha
75 Dejan Maric (Srb) Radnicki Kragujevac
76 Filip Pavlovic (Srb) Metalac Kraljevo
77 Stavros Papadimitrakis (Gre) KTM – Murcia
78 Igor Frolov (Rus) Itera – Katusha
79 Istvan Molnar (Hun) Aegon Cycling Team
80 Miloš Stojanovic (Srb) Metalac Kraljevo
81 Bunyamin Ozdemir (Tur) Manisaspor Cycling Team
82 Nebojša Petrovic (Srb) BSK Banja Luka
83 Vladimir Vulicevic (Srb) Metalac Kraljevo
84 Balazs Ronaszeki (Hun) Aegon Cycling Team
85 Rowan Dever (Aus) Pasta Montenegrapa Zheroqudro
86 Plamen Dimov (Bul) Team Bonitas
87 Dejan Vidakovic (Srb) Metalac Kraljevo
88 Stefan Petrovski (Mkd) FYR Macedonia National Team
89 Stefan Paunovic (Srb) Radnicki Kragujevac
90 Konstantinos Efstathiou (Gre) KTM – Murcia 0:18:37
91 Boban Andevski (Mkd) FYR Macedonia National Team 0:18:56
92 Robert Bartko (Ger) LKT Team Brandenburg 0:19:01
93 Ivan Jezdimirovic (Srb) BSK Banja Luka 0:19:08
94 Tamas Pinter (Hun) Aegon Cycling Team 0:20:03
95 Goran Kuzmanovski (Mkd) FYR Macedonia National Team 0:33:00

 

Sprint
1 Martin Grašev (Bul) Team Bonitas 15 pts
2 Martin Lind (Den) Christina Watches-Ofone 13
3 Esad Hasanovic (Srb) Partizan Powermove 9
4 Andi Bajc (Slo) Manisaspor Cycling Team 8
5 Rene Joergensen (Den) Christina Watches-Ofone 8
6 Romain Ramier (Fra) AVC Aix En Provence 4
7 Alexsander Ray (NZl) Pasta Montenegrapa Zheroqudro 3
8 Gabor Kasa (Srb) Manisaspor Cycling Team 2
9 Nebojša Jovanovic (Srb) Partizan Powermove 2
10 Sebastien Jullien (Fra) CMI-BSI 2
Brdski ciljevi
1 Rene Joergensen (Den) Christina Watches-Ofone 15 pts
2 Andi Bajc (Slo) Manisaspor Cycling Team 8
3 Esad Hasanovic (Srb) Partizan Powermove 6
5 Nebojša Jovanovic (Srb) Partizan Powermove 4
4 Martin Lind (Den) Christina Watches-Ofone 4
6 Dmitry Ignatyev (Rus) Itera – Katusha 2
7 Martin Grašev (Bul) Team Bonitas 2
8 Romain Ramier (Fra) AVC Aix En Provence 2
9 Borislav Ivanov (Bul) Team Bonitas 1
10 Jeremy Yates (NZl) Manisaspor Cycling Team 1
11 Alexej Lyalko (Kaz) Astana Track 1
Timovi
1 AVC Aix En Provence 20:03:17
2 LKT Brandenburg 0:00:06
3 Christina Watches-Onfone 0:00:13
4 Itera Katusha 0:00:54
5 Telenet-Fidea 0:01:20
6 Partizan Powermove 0:02:29
7 Manisaspor Cycling Team 0:02:56
8 Radnicki Kragujevac 0:03:06
9 Meridiana Kamen Team 0:03:44
10 Astana Track 0:04:23
11 Bulgarian National Team 0:05:23
12 CMI-BSI 0:12:56
13 Aegon Cycling Team 0:17:33
14 KTM Murcia 0:19:09
15 Pasta Montenegrapa Zheroqudr 0:23:46
16 Metalac Kraljevo 0:41:17
17 FYR Macedonia National Team 0:54:30

(BiciSvet.com/Đorđe Pejković)

Facebook Comments

comments

Powered by New Facebook Comments

4 thoughts on “Trka kroz Srbiju 2011. Etapa 2.Banja Koviljača-Pale 165km (video)

  1. Macan says:

    Dobar dan iz suncane Francuske. Veoma sam prijatno iznenadjen pobedom Gabora Kase. Nisam imao dovoljno vremena da popricam sa ovim talentovanim vozacem tokom mog boravka u Srbiji. Razgovarajuci sa Erwanom naglasio sam mu da vodi racuna na cetvoricu reprezentativaca nacinalnog tima od kojih se vec dvojica nalaze na pobednickom postolju. Od Pala do Bajine Baste, Rasmunssen bi trebao i mogao da iskaze, bez obzira na svoje godine, svoj tpotencijal racunajuci na iskustvo i na clanove svog tima. Vremenska razlika u generalnom plasmanu je veoma minimalna. Neverujem da ce Gabor zadrzati zutu majcu, mada mu iz sveg srca zelim da je sacuva sto je moguce duze. Videli ste malu demonstraciju Danskog tima koji postupa po pravilima igre modernog biciklizma cije tahnicko tehnicke kombinacije cine sastavni deo obuke u biciklistickim skolama evropski naprednih zemalja u ovom sportu. Aleksandar Milenkovic i Ljubomir Zivojinovic, kao i sve one osobe koje ucestvuju na organizaciji ovakve kvalitetne i svetki priznate manifestacije, su dugogodisnjim radom i samoulaganjem definitivno zasluzili im se pristupi ulaz u auduiovizuelni panteon.

    Reply

Leave a Reply