Tour de France e20 – hronometar-Grenoble 42km

Pin It

Pretposlednja etapa će definitivno rešiti pobednika Tura 2011.U poslednjih nekoliko sezona, dolazilo je do velikih promena u generalnom plasmanu za vreme hronometra. Valovit teren neće preterano odgovarti nekim hronometarskim specijalistima kao što je Fabian Kancelara ali će ići u prilog braći Šlek, posebno Endiju, koji  će se žustro boriti da sačuva prednost. Pored žute majice, hronometar često utice i na plasman mladih vozača i timova.

Nagradna igra nam se bliži kraju. Igra je veoma jednostavna, i kao u biciklizmu potrebno je biti najbrži:
NAJBRŽE POGODITI POBEDNIKA !
-Ostavite što ranije komentar sa imenom vozača za koga mislite da će trijumfovati na etapi
-Nagradna igra traje svakog dana do 14h a komentari i pobednik biće poznati/vidljivi po završetku etape
P.S. Današnji pobednik dobija CYCLOMANIA MAJICU 
NAPOMENA: Jedna E-mail adresa > Jedna prognoza. Sa dobitnicima nagrada komuniciramo isključivo mejlom — tako da lažne mejl adrese ničemu ne služe — hvala na regularnosti i srećno

REZULTATI:

1 Tony Martin (Ger) HTC-Highroad 0:55:33
2 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team 0:00:07
3 Alberto Contador Velasco (Spa) Saxo Bank Sungard 0:01:06
4 Thomas De Gendt (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:01:29
5 Richie Porte (Aus) Saxo Bank Sungard 0:01:30
6 Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale 0:01:33
7 Samuel Sanchez Gonzalez (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:01:37
8 Fabian Cancellara (Swi) Leopard Trek 0:01:42
9 Peter Velits (Svk) HTC-Highroad 0:02:03
10 Rein Taaramae (Est) Cofidis, Le Credit En Ligne
11 Thomas Danielson (USA) Team Garmin-Cervelo 0:02:08
12 Edvald Boasson Hagen (Nor) Sky Procycling 0:02:10
13 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar 0:02:14
14 Maxime Monfort (Bel) Leopard Trek 0:02:36
15 Kristijan Koren (Slo) Liquigas-Cannondale
16 Adriano Malori (Ita) Lampre – ISD 0:02:38
17 Andy Schleck (Lux) Leopard Trek
18 Lieuwe Westra (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:02:39
19 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale
20 Fränk Schleck (Lux) Leopard Trek 0:02:41
21 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar 0:02:50
22 Jerome Coppel (Fra) Saur – Sojasun 0:02:51
23 Jurgen Roelandts (Bel) Omega Pharma-Lotto 0:02:57
24 Carlos Barredo Llamazales (Spa) Rabobank Cycling Team 0:02:58
25 Christian Vande Velde (USA) Team Garmin-Cervelo 0:03:00
26 Sandy Casar (Fra) FDJ 0:03:03
27 Jérémy Roy (Fra) FDJ 0:03:23
28 Sylvain Chavanel (Fra) Quickstep Cycling Team 0:03:28
29 Danny Pate (USA) HTC-Highroad 0:03:30
30 Vladimir Karpets (Rus) Katusha Team 0:03:36
31 Damiano Cunego (Ita) Lampre – ISD 0:03:38
32 David Millar (GBr) Team Garmin-Cervelo 0:03:41
33 Maciej Bodnar (Pol) Liquigas-Cannondale 0:03:43
34 Ivan Basso (Ita) Liquigas-Cannondale 0:03:47
35 Nicki Sörensen (Den) Saxo Bank Sungard 0:03:51
36 Lars Ytting Bak (Den) HTC-Highroad 0:03:57
37 Chris Anker Sörensen (Den) Saxo Bank Sungard 0:03:58
38 Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale 0:03:59
39 Robert Gesink (Ned) Rabobank Cycling Team 0:04:01
40 Maarten Tjallingii (Ned) Rabobank Cycling Team 0:04:07
41 Haimar Zubeldia Agirre (Spa) Team RadioShack 0:04:10
42 Gorka Verdugo Marcotegui (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:04:13
43 Markel Irizar Aranburu (Spa) Team RadioShack 0:04:18
44 Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Sky Procycling 0:04:20
45 Christian Knees (Ger) Sky Procycling 0:04:23
46 Geraint Thomas (GBr) Sky Procycling 0:04:24
47 Anthony Delaplace (Fra) Saur – Sojasun 0:04:30
48 Daniel Oss (Ita) Liquigas-Cannondale 0:04:35
49 Dmitriy Muravyev (Kaz) Team RadioShack 0:04:36
50 Kevin De Weert (Bel) Quickstep Cycling Team 0:04:38
51 Rui Alberto Faria Da Costa (Por) Movistar Team 0:04:39
52 Arnold Jeannesson (Fra) FDJ 0:04:42
53 Rob Ruijgh (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:04:43
54 Jelle Vanendert (Bel) Omega Pharma-Lotto 0:04:44
55 Stuart O’Grady (Aus) Leopard Trek
56 Mikhail Ignatyev (Rus) Katusha Team 0:04:46
57 Ramunas Navardauskas (Ltu) Team Garmin-Cervelo 0:04:48
58 George Hincapie (USA) BMC Racing Team 0:04:49
59 Anthony Charteau (Fra) Team Europcar 0:04:52
60 Jérôme Pineau (Fra) Quickstep Cycling Team
61 Xabier Zandio Echaide (Spa) Sky Procycling 0:04:54
62 Ryder Hesjedal (Can) Team Garmin-Cervelo 0:04:56
63 Tony Gallopin (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:05:00
64 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar 0:05:01
65 Andrey Zeits (Kaz) Pro Team Astana 0:05:05
66 Egoi Martinez De Esteban (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:05:09
67 Tejay Van Garderen (USA) HTC-Highroad 0:05:11
68 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale 0:05:12
69 Jakob Fuglsang (Den) Leopard Trek 0:05:15
70 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team 0:05:16
71 Luis Leon Sanchez Gil (Spa) Rabobank Cycling Team
72 Philippe Gilbert (Bel) Omega Pharma-Lotto 0:05:19
73 Julien El Fares (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:05:20
74 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale 0:05:26
75 Grischa Niermann (Ger) Rabobank Cycling Team 0:05:27
76 Yuriy Trofimov (Rus) Katusha Team 0:05:30
77 Sylvester Szmyd (Pol) Liquigas-Cannondale 0:05:35
78 Levi Leipheimer (USA) Team RadioShack 0:05:38
79 Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Team RadioShack 0:05:42
80 Perrig Quemeneur (Fra) Team Europcar 0:05:43
81 Vladimir Gusev (Rus) Katusha Team 0:05:46
82 Ivan Santaromita (Ita) BMC Racing Team
83 Tomas Vaitkus (Ltu) Pro Team Astana 0:05:47
84 Matthew Harley Goss (Aus) HTC-Highroad 0:05:48
85 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team 0:05:51
86 Maciej Paterski (Pol) Liquigas-Cannondale 0:05:52
87 David Loosli (Swi) Lampre – ISD 0:05:53
88 Anthony Roux (Fra) FDJ 0:05:54
89 Gianni Meersman (Bel) FDJ
90 Linus Gerdemann (Ger) Leopard Trek 0:05:56
91 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team 0:05:57
92 Sebastian Lang (Ger) Omega Pharma-Lotto 0:06:01
93 Yannick Talabardon (Fra) Saur – Sojasun 0:06:02
94 Simon Gerrans (Aus) Sky Procycling 0:06:03
95 Romain Zingle (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:06:05
96 Rémy Di Gregorio (Fra) Pro Team Astana 0:06:07
97 Dries Devenyns (Bel) Quickstep Cycling Team 0:06:08
98 Vincent Jerome (Fra) Team Europcar
99 Roman Kreuziger (Cze) Pro Team Astana 0:06:10
100 Grega Bole (Slo) Lampre – ISD 0:06:11
101 Daniel Navarro Garcia (Spa) Saxo Bank Sungard 0:06:14
102 David Arroyo Duran (Spa) Movistar Team
103 Sébastien Turgot (Fra) Team Europcar 0:06:15
104 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team 0:06:18
105 Thor Hushovd (Nor) Team Garmin-Cervelo 0:06:19
106 Fabrice Jeandesboz (Fra) Saur – Sojasun 0:06:21
107 Egor Silin (Rus) Katusha Team 0:06:23
108 Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
109 David Moncoutie (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:06:25
110 Gorka Izagirre Insausti (Spa) Euskaltel-Euskadi
111 Steve Morabito (Swi) BMC Racing Team 0:06:28
112 Sébastien Hinault (Fra) AG2R La Mondiale
113 Marco Marcato (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:06:29
114 Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale
115 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team 0:06:30
116 Jesús Hernandez Blazquez (Spa) Saxo Bank Sungard 0:06:32
117 José Ivan Gutierrez Palacios (Spa) Movistar Team 0:06:34
118 Joost Posthuma (Ned) Leopard Trek 0:06:36
119 Paolo Longo Borghini (Ita) Liquigas-Cannondale 0:06:45
120 Arnaud Coyot (Fra) Saur – Sojasun 0:06:47
121 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team 0:06:50
122 Rigoberto Uran Uran (Col) Sky Procycling 0:06:51
123 Andriy Grivko (Ukr) Pro Team Astana 0:06:54
124 Laurens Ten Dam (Ned) Rabobank Cycling Team 0:06:56
125 Alessandro Petacchi (Ita) Lampre – ISD
126 Jonathan Hivert (Fra) Saur – Sojasun 0:07:04
127 Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:07:08
128 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team 0:07:09
129 Andrey Amador Bakkazakova (CRc) Movistar Team
130 Ben Swift (GBr) Sky Procycling 0:07:14
131 Samuel Dumoulin (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:07:19
132 Julian Dean (NZl) Team Garmin-Cervelo 0:07:22
133 Jimmy Engoulvent (Fra) Saur – Sojasun 0:07:24
134 Yohann Gene (Fra) Team Europcar 0:07:28
135 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale 0:07:30
136 Alan Perez Lezaun (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:07:31
137 Marcel Sieberg (Ger) Omega Pharma-Lotto 0:07:36
138 Addy Engels (Ned) Quickstep Cycling Team 0:07:39
139 André Greipel (Ger) Omega Pharma-Lotto
140 Danilo Hondo (Ger) Lampre – ISD
141 Tristan Valentin (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:07:41
142 Tyler Farrar (USA) Team Garmin-Cervelo 0:07:44
143 Mickaël Delage (Fra) FDJ 0:07:53
144 Bauke Mollema (Ned) Rabobank Cycling Team 0:07:54
145 Francisco José Ventoso Alberdi (Spa) Movistar Team 0:07:55
146 Laurent Mangel (Fra) Saur – Sojasun
147 Gerald Ciolek (Ger) Quickstep Cycling Team 0:08:07
148 Arthur Vichot (Fra) FDJ 0:08:09
149 Fabio Sabatini (Ita) Liquigas-Cannondale 0:08:11
150 Bernhard Eisel (Aut) HTC-Highroad
151 Matteo Tosatto (Ita) Saxo Bank Sungard 0:08:16
152 Pablo Urtasun Perez (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:08:19
153 Mark Renshaw (Aus) HTC-Highroad 0:08:26
154 Brian Vandborg (Den) Saxo Bank Sungard 0:08:27
155 Matteo Bono (Ita) Lampre – ISD 0:08:32
156 Mark Cavendish (GBr) HTC-Highroad 0:08:35
157 Jens Voigt (Ger) Leopard Trek 0:08:37
158 Alessandro Vanotti (Ita) Liquigas-Cannondale 0:08:44
159 Dmitriy Fofonov (Kaz) Pro Team Astana 0:08:46
160 Denys Kostyuk (Ukr) Lampre – ISD 0:09:03
161 Mickaël Buffaz (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:09:17
162 Benjamin Noval Gonzalez (Spa) Saxo Bank Sungard 0:09:27
163 Maxim Iglinskiy (Kaz) Pro Team Astana 0:09:44
164 Borut Bozic (Slo) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:09:45
165 Leonardo Fabio Duque (Col) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:09:48
166 Niki Terpstra (Ned) Quickstep Cycling Team 0:10:38
167 Jérémie Galland (Fra) Saur – Sojasun 0:11:19

GENERALNI PLASMAN:

1 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team 83:45:20
2 Andy Schleck (Lux) Leopard Trek 0:01:34
3 Fränk Schleck (Lux) Leopard Trek 0:02:30
4 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar 0:03:20
5 Alberto Contador Velasco (Spa) Saxo Bank Sungard 0:03:57
6 Samuel Sanchez Gonzalez (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:04:55
7 Damiano Cunego (Ita) Lampre – ISD 0:06:05
8 Ivan Basso (Ita) Liquigas-Cannondale 0:07:23
9 Thomas Danielson (USA) Team Garmin-Cervelo 0:08:15
10 Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale 0:10:11
11 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar 0:10:43
12 Rein Taaramae (Est) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:11:29
13 Kevin De Weert (Bel) Quickstep Cycling Team 0:16:29
14 Jerome Coppel (Fra) Saur – Sojasun 0:18:36
15 Arnold Jeannesson (Fra) FDJ 0:21:20
16 Haimar Zubeldia Agirre (Spa) Team RadioShack 0:26:23
17 Christian Vande Velde (USA) Team Garmin-Cervelo 0:27:12
18 Ryder Hesjedal (Can) Team Garmin-Cervelo 0:27:14
19 Peter Velits (Svk) HTC-Highroad 0:28:54
20 Jelle Vanendert (Bel) Omega Pharma-Lotto 0:31:42
21 Rob Ruijgh (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:33:04
22 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale 0:36:54
23 Vladimir Gusev (Rus) Katusha Team 0:42:26
24 Rigoberto Uran Uran (Col) Sky Procycling 0:42:48
25 Gorka Verdugo Marcotegui (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:43:06
26 Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale 0:46:23
27 Sandy Casar (Fra) FDJ 0:50:28
28 Vladimir Karpets (Rus) Katusha Team 0:52:25
29 Maxime Monfort (Bel) Leopard Trek 0:53:16
30 Yuriy Trofimov (Rus) Katusha Team 0:56:46
31 Geraint Thomas (GBr) Sky Procycling 1:00:48
32 Levi Leipheimer (USA) Team RadioShack 1:03:58
33 Robert Gesink (Ned) Rabobank Cycling Team 1:05:09
34 Egoi Martinez De Esteban (Spa) Euskaltel-Euskadi 1:08:28
35 Carlos Barredo Llamazales (Spa) Rabobank Cycling Team 1:12:58
36 David Arroyo Duran (Spa) Movistar Team 1:14:40
37 Chris Anker Sörensen (Den) Saxo Bank Sungard 1:14:42
38 Philippe Gilbert (Bel) Omega Pharma-Lotto 1:14:51
39 Rémy Di Gregorio (Fra) Pro Team Astana 1:22:04
40 Julien El Fares (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 1:24:21
41 David Moncoutie (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 1:24:52
42 Sylvester Szmyd (Pol) Liquigas-Cannondale 1:25:37
43 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar 1:27:43
44 Tony Martin (Ger) HTC-Highroad 1:30:20
45 Andrey Zeits (Kaz) Pro Team Astana 1:31:48
46 Dries Devenyns (Bel) Quickstep Cycling Team 1:34:06
47 Yannick Talabardon (Fra) Saur – Sojasun 1:34:51
48 Xabier Zandio Echaide (Spa) Sky Procycling 1:35:18
49 Steve Morabito (Swi) BMC Racing Team 1:37:57
50 Jakob Fuglsang (Den) Leopard Trek 1:39:58
51 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale 1:43:47
52 Anthony Charteau (Fra) Team Europcar 1:43:49
53 Edvald Boasson Hagen (Nor) Sky Procycling 1:44:39
54 Jérôme Pineau (Fra) Quickstep Cycling Team 1:44:41
55 Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale 1:44:45
56 George Hincapie (USA) BMC Racing Team 1:45:16
57 Luis Leon Sanchez Gil (Spa) Rabobank Cycling Team 1:46:09
58 Laurens Ten Dam (Ned) Rabobank Cycling Team 1:47:02
59 David Loosli (Swi) Lampre – ISD 1:51:08
60 Linus Gerdemann (Ger) Leopard Trek 1:51:19
61 Sylvain Chavanel (Fra) Quickstep Cycling Team 1:52:21
62 Daniel Navarro Garcia (Spa) Saxo Bank Sungard 1:53:22
63 Thomas De Gendt (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 1:53:38
64 Christian Knees (Ger) Sky Procycling 1:56:12
65 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team 1:58:43
66 Gorka Izagirre Insausti (Spa) Euskaltel-Euskadi 1:59:47
67 Jens Voigt (Ger) Leopard Trek 1:59:56
68 Thor Hushovd (Nor) Team Garmin-Cervelo 2:03:15
69 Maciej Paterski (Pol) Liquigas-Cannondale 2:03:56
70 Bauke Mollema (Ned) Rabobank Cycling Team 2:06:35
71 Grischa Niermann (Ger) Rabobank Cycling Team 2:07:26
72 Richie Porte (Aus) Saxo Bank Sungard 2:09:24
73 Egor Silin (Rus) Katusha Team 2:10:05
74 Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 2:11:51
75 Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel-Euskadi 2:12:28
76 David Millar (GBr) Team Garmin-Cervelo 2:14:21
77 Gianni Meersman (Bel) FDJ 2:17:27
78 Stuart O’Grady (Aus) Leopard Trek 2:17:58
79 Tony Gallopin (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 2:18:19
80 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team 2:22:54
81 Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Team RadioShack 2:24:29
82 Tejay Van Garderen (USA) HTC-Highroad 2:25:11
83 Ivan Santaromita (Ita) BMC Racing Team 2:26:39
84 Markel Irizar Aranburu (Spa) Team RadioShack 2:27:13
85 Jurgen Roelandts (Bel) Omega Pharma-Lotto 2:27:28
86 Jérémy Roy (Fra) FDJ
87 Kristijan Koren (Slo) Liquigas-Cannondale 2:29:24
88 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team 2:29:47
89 Marco Marcato (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 2:30:09
90 Adriano Malori (Ita) Lampre – ISD 2:30:15
91 Rui Alberto Faria Da Costa (Por) Movistar Team 2:31:34
92 Jesús Hernandez Blazquez (Spa) Saxo Bank Sungard 2:32:00
93 Matteo Bono (Ita) Lampre – ISD 2:34:13
94 Alan Perez Lezaun (Spa) Euskaltel-Euskadi 2:36:14
95 Nicki Sörensen (Den) Saxo Bank Sungard 2:36:26
96 Simon Gerrans (Aus) Sky Procycling 2:37:25
97 Jonathan Hivert (Fra) Saur – Sojasun 2:37:37
98 Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Sky Procycling 2:41:04
99 Maarten Tjallingii (Ned) Rabobank Cycling Team 2:41:41
100 Daniel Oss (Ita) Liquigas-Cannondale 2:47:07
101 Anthony Roux (Fra) FDJ 2:47:49
102 José Ivan Gutierrez Palacios (Spa) Movistar Team 2:49:23
103 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team 2:49:37
104 Arthur Vichot (Fra) FDJ 2:49:49
105 Maxim Iglinskiy (Kaz) Pro Team Astana 2:53:50
106 Dmitriy Fofonov (Kaz) Pro Team Astana 2:53:59
107 Alessandro Petacchi (Ita) Lampre – ISD 2:54:20
108 Joost Posthuma (Ned) Leopard Trek 2:55:25
109 Danilo Hondo (Ger) Lampre – ISD 3:00:00
110 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale 3:00:04
111 Sébastien Hinault (Fra) AG2R La Mondiale 3:00:44
112 Sebastian Lang (Ger) Omega Pharma-Lotto 3:00:52
113 Roman Kreuziger (Cze) Pro Team Astana 3:00:59
114 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team 3:03:47
115 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team 3:04:14
116 Benjamin Noval Gonzalez (Spa) Saxo Bank Sungard 3:06:29
117 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale 3:07:07
118 Tristan Valentin (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 3:07:10
119 Fabian Cancellara (Swi) Leopard Trek 3:07:31
120 Sébastien Turgot (Fra) Team Europcar 3:08:34
121 Leonardo Fabio Duque (Col) Cofidis, Le Credit En Ligne 3:08:41
122 Laurent Mangel (Fra) Saur – Sojasun 3:10:19
123 Matteo Tosatto (Ita) Saxo Bank Sungard 3:10:36
124 Fabrice Jeandesboz (Fra) Saur – Sojasun 3:11:47
125 Brian Vandborg (Den) Saxo Bank Sungard 3:13:43
126 Paolo Longo Borghini (Ita) Liquigas-Cannondale 3:13:44
127 Grega Bole (Slo) Lampre – ISD 3:14:15
128 Lieuwe Westra (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
129 Dmitriy Muravyev (Kaz) Team RadioShack 3:14:29
130 Mark Cavendish (GBr) HTC-Highroad 3:15:05
131 Mickaël Buffaz (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 3:15:12
132 Mickaël Delage (Fra) FDJ 3:15:39
133 Alessandro Vanotti (Ita) Liquigas-Cannondale 3:16:00
134 Niki Terpstra (Ned) Quickstep Cycling Team 3:16:03
135 Anthony Delaplace (Fra) Saur – Sojasun 3:16:58
136 Borut Bozic (Slo) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 3:17:11
137 Ben Swift (GBr) Sky Procycling 3:18:07
138 Jérémie Galland (Fra) Saur – Sojasun 3:19:46
139 Francisco José Ventoso Alberdi (Spa) Movistar Team 3:20:02
140 Tomas Vaitkus (Ltu) Pro Team Astana 3:20:07
141 Marcel Sieberg (Ger) Omega Pharma-Lotto 3:21:39
142 Matthew Harley Goss (Aus) HTC-Highroad 3:22:32
143 Maciej Bodnar (Pol) Liquigas-Cannondale 3:23:30
144 Andriy Grivko (Ukr) Pro Team Astana 3:26:22
145 Julian Dean (NZl) Team Garmin-Cervelo 3:28:00
146 Addy Engels (Ned) Quickstep Cycling Team 3:28:31
147 Mikhail Ignatyev (Rus) Katusha Team 3:29:07
148 Arnaud Coyot (Fra) Saur – Sojasun 3:29:20
149 Pablo Urtasun Perez (Spa) Euskaltel-Euskadi 3:30:17
150 Gerald Ciolek (Ger) Quickstep Cycling Team 3:30:22
151 Perrig Quemeneur (Fra) Team Europcar 3:30:35
152 Romain Zingle (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne 3:31:30
153 Lars Ytting Bak (Den) HTC-Highroad 3:31:42
154 Denys Kostyuk (Ukr) Lampre – ISD
155 Vincent Jerome (Fra) Team Europcar 3:34:37
156 André Greipel (Ger) Omega Pharma-Lotto 3:35:04
157 Ramunas Navardauskas (Ltu) Team Garmin-Cervelo 3:36:53
158 Yohann Gene (Fra) Team Europcar 3:38:13
159 Tyler Farrar (USA) Team Garmin-Cervelo 3:38:32
160 Jimmy Engoulvent (Fra) Saur – Sojasun 3:38:34
161 Bernhard Eisel (Aut) HTC-Highroad 3:39:08
162 Samuel Dumoulin (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 3:43:17
163 Mark Renshaw (Aus) HTC-Highroad 3:44:00
164 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team 3:44:08
165 Danny Pate (USA) HTC-Highroad 3:45:26
166 Andrey Amador Bakkazakova (CRc) Movistar Team 3:54:35
167 Fabio Sabatini (Ita) Liquigas-Cannondale 3:57:43

ZELENA MAJICA:

1 Mark Cavendish (GBr) HTC-Highroad 280  bod
2 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team 265
3 Philippe Gilbert (Bel) Omega Pharma-Lotto 230
4 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team 208
5 Thor Hushovd (Nor) Team Garmin-Cervelo 195
6 Edvald Boasson Hagen (Nor) Sky Procycling 157
7 André Greipel (Ger) Omega Pharma-Lotto 130

TAČKASTA MAJICA:

1 Samuel Sanchez Gonzalez (Spa) Euskaltel-Euskadi 108  bod
2 Andy Schleck (Lux) Leopard Trek 98
3 Jelle Vanendert (Bel) Omega Pharma-Lotto 74
4 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team 58
5 Fränk Schleck (Lux) Leopard Trek 56
6 Alberto Contador Velasco (Spa) Saxo Bank Sungard 51
7 Jérémy Roy (Fra) FDJ 45

BELA MAJICA:

1 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar 83:56:03
2 Rein Taaramae (Est) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:00:46
3 Jerome Coppel (Fra) Saur – Sojasun 0:07:53

(BiciSvet.com)

 

Facebook Comments

comments

Powered by New Facebook Comments

47 thoughts on “Tour de France e20 – hronometar-Grenoble 42km

  1. Rastislav Spevak says:

    Svaka cast na prenosima, bilo mi je zadovoljstvo pratiti Tour. Jedva cekam Vueltu… I odmah tipujem pobednika. To ce biti Igor Anton. Mislim da sam zasluzio posebnu nagradu ako se ovo pokaze kao tacno 🙂

    Reply
  2. dragan says:

    Svaka cast Kadelu, bio je miran celo vreme, znao je da je najjaci na hronometru i bio je strpljiv.

    Sta bi sa tim Endijevim poboljsanjem na hronometru? 🙂

    Endi, sledece godine kreni u Pirinejima da pravis minute, bez 3 minuta fore ne dolazi na hronometar.

    Reply
  3. Lubenica-Luka says:

    Sunce mu zbog cega sam ja ustajao u pola 7 😀

    Zao mi je zbog Endi Sleka…ali Tour de France se vozi i sledece godine 🙂

    Reply
    1. pejoslav says:

      meni nije zao 🙂 mnogo me je iznervirao onim taktiziranjem, tur se ne osvaja tako sto se na jednoj etapi napadne…

      Reply
  4. nikola says:

    ee a sto se ne trka u poslednjoj etapi tour de francea?msim jel se gleda vreme na toj poslednjoj etapi?

    Reply
    1. pejoslav says:

      takva je tradicija 😀
      mada ako se evans priblizi na par sekundi, ne bi me cudilo da on pokusa da napravi razliku haha

      Reply
      1. nikola says:

        daa ali ako je tradicija bilo bi malo bzvz da sad kao on posle 20 dana se pravi pametan… 🙂

        Reply
  5. Robert says:

    Aaah…padala kiša kad je Cancellara vozio…znači neće pobediti…:-(

    Reply
  6. rasabogd says:

    Tony Martin ili Edvald Boasson Hagen, ajde da ispostujemo drzavnog prvaka neka bude Edvald Boasson Hagen

    Reply
  7. Danilo says:

    cancelara, edi boss, millar…za to je vjerovatno kasno…aj da vidimo mozda hincapi nije iskoristen pa cu sa njim 🙂

    Reply
  8. doris says:

    Evo nas na kraju ovogodišnjeg toura, baš mi je krivo, sve šta je dobro kratko traje

    Reply
    1. nikola says:

      🙁 pitam se da li ce Eurosport prenositi Vueltu,mada to nije ni upola zanimljivo kao sto je TOUR!!!

      Reply
      1. BiciSvet says:

        Hoće naravno a tamo će biti: Nibali, Skarponi, Wiggins, Brajković, Sastre, Klooden, Horner, Igor Anton,
        i još milion ludih španaca koji beže od samog sebe – vidimo se 20. svgusta 🙂

        Reply
        1. endimon says:

          Ha haaaaa, SKARPONI !!! Opet borba nibalija i skarponija, oni su legende!

          Reply
      2. pejoslav says:

        bice dobra vuelta – svi favoriti koji su imali losu srecu na touru i odustali rano ce voziti vueltu, a nije da ih je malo 🙂

        Reply
    1. Bogdan says:

      aaaaaa totalno sam zaboravio na tonija,ali bio sam blizu sa evansom

      Reply

Leave a Reply