Tour de France e7 - Le Mans-Châteauroux 218 km (VIDEO)
Današnja etapa je najravnija na ovogodišnjem Tour-u, ali je i dugačka skoro kao prethodna. Pobednik će najverovatnije biti neko od pretendenata za zalenu majicu. Na ovakvoj ruti ne postoje stvarne poteškoće pa se očekuje puno snimaka suncokreta, koreografije polu-pijane publike pored puta, dugi i propali begovi i laktanje sprintera u finišu. Mark Kevendiš ima lepe uspomene na "Châteauroux" gde je 2008 godine prvi put trijumfovao na Tour de France-u. Tim Grmin, u čijem je posedu žuta majica će učiniti sve da je i sačuva, bar još jedan dan.
Nagradna igra se nastavlja. Igra je veoma jednostavna, i kao u biciklizmu potrebno je biti najbrži:
NAJBRŽE POGODITI POBEDNIKA !
-Ostavite što ranije komentar sa imenom vozača za koga mislite da će trijumfovati na etapi
-Nagradna igra traje svakog dana do 14h a komentari i pobednik biće poznati/vidljivi po završetku etape
P.S. Današnji pobednik dobija NOVATEC torbu
-ukoliko nema pobednika utešna nagrada ide onome čiji je favorit bio na podijumu tj u prva tri
NAPOMENA: Jedna E-mail adresa > Jedna prognoza. Sa dobitnicima nagrada komuniciramo isključivo mejlom — tako da lažne mejl adrese ničemu ne služe — hvala na regularnosti i srećno
Finish - poslednjih 5km
REZULTATI:
1 | Mark Cavendish (GBr) HTC-Highroad | 5:38:53 | |
2 | Alessandro Petacchi (Ita) Lampre - ISD | ||
3 | André Greipel (Ger) Omega Pharma-Lotto | ||
4 | Romain Feillu (Fra) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | ||
5 | William Bonnet (Fra) FDJ | ||
6 | Denis Galimzyanov (Rus) Katusha Team | ||
7 | Thor Hushovd (Nor) Team Garmin-Cervelo | ||
8 | Sébastien Turgot (Fra) Team Europcar | ||
9 | Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team | ||
10 | Sébastien Hinault (Fra) AG2R La Mondiale | ||
11 | Jérôme Pineau (Fra) Quickstep Cycling Team | ||
12 | Arnold Jeannesson (Fra) FDJ | ||
13 | Borut Bozic (Slo) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | ||
14 | Philippe Gilbert (Bel) Omega Pharma-Lotto | ||
15 | Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale | ||
16 | Andy Schleck (Lux) Leopard Trek | ||
17 | Stuart O'Grady (Aus) Leopard Trek | ||
18 | David Millar (GBr) Team Garmin-Cervelo | ||
19 | Jurgen Van Den Broeck (Bel) Omega Pharma-Lotto | ||
20 | Mark Renshaw (Aus) HTC-Highroad | ||
21 | Jakob Fuglsang (Den) Leopard Trek | ||
22 | Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team | ||
23 | Michael Schär (Swi) BMC Racing Team | ||
24 | Kevin De Weert (Bel) Quickstep Cycling Team | ||
25 | Rob Ruijgh (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | ||
26 | Christian Vande Velde (USA) Team Garmin-Cervelo | ||
27 | Julian Dean (NZl) Team Garmin-Cervelo | ||
28 | Danilo Hondo (Ger) Lampre - ISD | ||
29 | Maarten Tjallingii (Ned) Rabobank Cycling Team | ||
30 | Andreas Klöden (Ger) Team RadioShack | ||
31 | Fränk Schleck (Lux) Leopard Trek | ||
32 | Alexandre Vinokourov (Kaz) Pro Team Astana | ||
33 | Alberto Contador Velasco (Spa) Saxo Bank Sungard | ||
34 | José Ivan Gutierrez Palacios (Spa) Movistar Team | ||
35 | Grega Bole (Slo) Lampre - ISD | ||
36 | Damiano Cunego (Ita) Lampre - ISD | ||
37 | Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale | ||
38 | Grischa Niermann (Ger) Rabobank Cycling Team | ||
39 | Tony Martin (Ger) HTC-Highroad | ||
40 | Peter Velits (Svk) HTC-Highroad | ||
41 | Robert Gesink (Ned) Rabobank Cycling Team | ||
42 | Egoi Martinez De Esteban (Spa) Euskaltel-Euskadi | ||
43 | Rein Taaramae (Est) Cofidis, Le Credit En Ligne | ||
44 | Tristan Valentin (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne | ||
45 | Vladimir Karpets (Rus) Katusha Team | ||
46 | Jerome Coppel (Fra) Saur - Sojasun | ||
47 | Thomas Danielson (USA) Team Garmin-Cervelo | ||
48 | Linus Gerdemann (Ger) Leopard Trek | ||
49 | Laurent Mangel (Fra) Saur - Sojasun | ||
50 | Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel-Euskadi | ||
51 | Samuel Sanchez Gonzalez (Spa) Euskaltel-Euskadi | ||
52 | Ivan Basso (Ita) Liquigas-Cannondale | ||
53 | Carlos Barredo Llamazales (Spa) Rabobank Cycling Team | ||
54 | Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar | ||
55 | Maxime Monfort (Bel) Leopard Trek | ||
56 | Paolo Longo Borghini (Ita) Liquigas-Cannondale | ||
57 | Alessandro Vanotti (Ita) Liquigas-Cannondale | ||
58 | Björn Leukemans (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | ||
59 | Dmitriy Muravyev (Kaz) Team RadioShack | ||
60 | Laurens Ten Dam (Ned) Rabobank Cycling Team | ||
61 | Sebastian Lang (Ger) Omega Pharma-Lotto | ||
62 | Haimar Zubeldia Agirre (Spa) Team RadioShack | ||
63 | Kristijan Koren (Slo) Liquigas-Cannondale | ||
64 | Nicki Sörensen (Den) Saxo Bank Sungard | ||
65 | Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale | ||
66 | Benjamin Noval Gonzalez (Spa) Saxo Bank Sungard | ||
67 | Maciej Paterski (Pol) Liquigas-Cannondale | ||
68 | Marcel Sieberg (Ger) Omega Pharma-Lotto | ||
69 | Rui Alberto Faria Da Costa (Por) Movistar Team | ||
70 | Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team | ||
71 | Andrey Amador Bakkazakova (CRc) Movistar Team | ||
72 | Sylvester Szmyd (Pol) Liquigas-Cannondale | ||
73 | Marco Marcato (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | ||
74 | Yuriy Trofimov (Rus) Katusha Team | ||
75 | Luis Leon Sanchez Gil (Spa) Rabobank Cycling Team | ||
76 | Pablo Urtasun Perez (Spa) Euskaltel-Euskadi | ||
77 | Arthur Vichot (Fra) FDJ | ||
78 | Mickaël Delage (Fra) FDJ | ||
79 | Sylvain Chavanel (Fra) Quickstep Cycling Team | ||
80 | Matthew Harley Goss (Aus) HTC-Highroad | ||
81 | Frederik Willems (Bel) Omega Pharma-Lotto | 0:00:16 | |
82 | Vladimir Isaichev (Rus) Katusha Team | 0:00:19 | |
83 | David Loosli (Swi) Lampre - ISD | 0:00:32 | |
84 | Yohann Gene (Fra) Team Europcar | ||
85 | Jurgen Roelandts (Bel) Omega Pharma-Lotto | 0:01:02 | |
86 | Matteo Tosatto (Ita) Saxo Bank Sungard | ||
87 | Bernhard Eisel (Aut) HTC-Highroad | 0:01:08 | |
88 | Joost Posthuma (Ned) Leopard Trek | 0:01:22 | |
89 | Yannick Talabardon (Fra) Saur - Sojasun | ||
90 | Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team | ||
91 | Francisco José Ventoso Alberdi (Spa) Movistar Team | ||
92 | Fabian Cancellara (Swi) Leopard Trek | ||
93 | Jens Voigt (Ger) Leopard Trek | 0:01:53 | |
94 | Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team | ||
95 | David Zabriskie (USA) Team Garmin-Cervelo | 0:02:13 | |
96 | Jelle Vanendert (Bel) Omega Pharma-Lotto | 0:02:41 | |
97 | Danny Pate (USA) HTC-Highroad | 0:02:44 | |
98 | Tejay Van Garderen (USA) HTC-Highroad | ||
99 | Anthony Charteau (Fra) Team Europcar | 0:03:06 | |
100 | Christian Knees (Ger) Sky Procycling | ||
101 | Ryder Hesjedal (Can) Team Garmin-Cervelo | ||
102 | Leonardo Fabio Duque (Col) Cofidis, Le Credit En Ligne | ||
103 | Perrig Quemeneur (Fra) Team Europcar | ||
104 | Andriy Grivko (Ukr) Pro Team Astana | ||
105 | Niki Terpstra (Ned) Quickstep Cycling Team | ||
106 | Lars Boom (Ned) Rabobank Cycling Team | ||
107 | Juan Manuel Garate (Spa) Rabobank Cycling Team | ||
108 | Mickaël Buffaz (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne | ||
109 | David Moncoutie (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne | ||
110 | Matteo Bono (Ita) Lampre - ISD | ||
111 | Daniel Oss (Ita) Liquigas-Cannondale | ||
112 | Fabio Sabatini (Ita) Liquigas-Cannondale | ||
113 | Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | ||
114 | Arnaud Coyot (Fra) Saur - Sojasun | ||
115 | Jérémie Galland (Fra) Saur - Sojasun | ||
116 | Tony Gallopin (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne | ||
117 | Pierre Rolland (Fra) Team Europcar | ||
118 | Xabier Zandio Echaide (Spa) Sky Procycling | ||
119 | Thomas De Gendt (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | ||
120 | Edvald Boasson Hagen (Nor) Sky Procycling | ||
121 | Bauke Mollema (Ned) Rabobank Cycling Team | ||
122 | Leonardo Bertagnolli (Ita) Lampre - ISD | ||
123 | Romain Zingle (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne | ||
124 | Jimmy Engoulvent (Fra) Saur - Sojasun | ||
125 | Alexandr Kolobnev (Rus) Katusha Team | ||
126 | Lars Ytting Bak (Den) HTC-Highroad | ||
127 | George Hincapie (USA) BMC Racing Team | ||
128 | Geraint Thomas (GBr) Sky Procycling | ||
129 | Simon Gerrans (Aus) Sky Procycling | ||
130 | Cyril Gautier (Fra) Team Europcar | ||
131 | Julien El Fares (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne | ||
132 | Maciej Bodnar (Pol) Liquigas-Cannondale | ||
133 | Addy Engels (Ned) Quickstep Cycling Team | ||
134 | Lieuwe Westra (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | ||
135 | Chris Anker Sörensen (Den) Saxo Bank Sungard | ||
136 | Fabrice Jeandesboz (Fra) Saur - Sojasun | ||
137 | Brian Vandborg (Den) Saxo Bank Sungard | ||
138 | Vladimir Gusev (Rus) Katusha Team | ||
139 | Adriano Malori (Ita) Lampre - ISD | ||
140 | Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale | ||
141 | Samuel Dumoulin (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne | ||
142 | Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale | ||
143 | Sandy Casar (Fra) FDJ | ||
144 | Rigoberto Uran Uran (Col) Sky Procycling | ||
145 | Ben Swift (GBr) Sky Procycling | ||
146 | Gorka Verdugo Marcotegui (Spa) Euskaltel-Euskadi | ||
147 | Mikhail Ignatyev (Rus) Katusha Team | ||
148 | Daniel Navarro Garcia (Spa) Saxo Bank Sungard | ||
149 | Roman Kreuziger (Cze) Pro Team Astana | ||
150 | Maxim Iglinskiy (Kaz) Pro Team Astana | ||
151 | Gorka Izagirre Insausti (Spa) Euskaltel-Euskadi | ||
152 | Richie Porte (Aus) Saxo Bank Sungard | ||
153 | Alan Perez Lezaun (Spa) Euskaltel-Euskadi | ||
154 | Rémy Di Gregorio (Fra) Pro Team Astana | ||
155 | Paolo Tiralongo (Ita) Pro Team Astana | ||
156 | Ivan Santaromita (Ita) BMC Racing Team | ||
157 | Levi Leipheimer (USA) Team RadioShack | ||
158 | Tomas Vaitkus (Ltu) Pro Team Astana | ||
159 | Denys Kostyuk (Ukr) Lampre - ISD | ||
160 | John Gadret (Fra) AG2R La Mondiale | ||
161 | Amets Txurruka (Spa) Euskaltel-Euskadi | ||
162 | Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale | ||
163 | Markel Irizar Aranburu (Spa) Team RadioShack |
GENERALNI PLASMAN
1 | Thor Hushovd (Nor) Team Garmin-Cervelo | 28:29:27 | |
2 | Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team | 0:00:01 | |
3 | Fränk Schleck (Lux) Leopard Trek | 0:00:04 | |
4 | David Millar (GBr) Team Garmin-Cervelo | 0:00:08 | |
5 | Andreas Klöden (Ger) Team RadioShack | 0:00:10 | |
6 | Jakob Fuglsang (Den) Leopard Trek | 0:00:12 | |
7 | Andy Schleck (Lux) Leopard Trek | ||
8 | Tony Martin (Ger) HTC-Highroad | 0:00:13 | |
9 | Peter Velits (Svk) HTC-Highroad | ||
10 | Robert Gesink (Ned) Rabobank Cycling Team | 0:00:20 | |
11 | Alexandre Vinokourov (Kaz) Pro Team Astana | 0:00:32 | |
12 | Philippe Gilbert (Bel) Omega Pharma-Lotto | 0:00:33 | |
13 | Jurgen Van Den Broeck (Bel) Omega Pharma-Lotto | 0:00:39 | |
14 | Carlos Barredo Llamazales (Spa) Rabobank Cycling Team | 0:00:40 | |
15 | Ivan Basso (Ita) Liquigas-Cannondale | 0:01:03 | |
16 | Kevin De Weert (Bel) Quickstep Cycling Team | 0:01:04 | |
17 | Linus Gerdemann (Ger) Leopard Trek | 0:01:06 | |
18 | Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale | 0:01:12 | |
19 | Damiano Cunego (Ita) Lampre - ISD | ||
20 | Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team | 0:01:15 | |
21 | Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar | ||
22 | Jérôme Pineau (Fra) Quickstep Cycling Team | 0:01:21 | |
23 | Vladimir Karpets (Rus) Katusha Team | 0:01:29 | |
24 | Alberto Contador Velasco (Spa) Saxo Bank Sungard | 0:01:42 | |
25 | Thomas Danielson (USA) Team Garmin-Cervelo | 0:01:57 | |
26 | Christian Vande Velde (USA) Team Garmin-Cervelo | ||
27 | Maxime Monfort (Bel) Leopard Trek | 0:02:00 | |
28 | Rein Taaramae (Est) Cofidis, Le Credit En Ligne | 0:02:13 | |
29 | Luis Leon Sanchez Gil (Spa) Rabobank Cycling Team | 0:02:15 | |
30 | Björn Leukemans (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | 0:02:19 | |
31 | Haimar Zubeldia Agirre (Spa) Team RadioShack | 0:02:24 | |
32 | Samuel Sanchez Gonzalez (Spa) Euskaltel-Euskadi | 0:02:36 | |
33 | Arnold Jeannesson (Fra) FDJ | 0:02:37 | |
34 | Yuriy Trofimov (Rus) Katusha Team | 0:02:43 | |
35 | Rob Ruijgh (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | 0:02:52 | |
36 | Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale | 0:03:07 | |
37 | Jerome Coppel (Fra) Saur - Sojasun | 0:03:16 | |
38 | Geraint Thomas (GBr) Sky Procycling | 0:03:18 | |
39 | Edvald Boasson Hagen (Nor) Sky Procycling | ||
40 | Kristijan Koren (Slo) Liquigas-Cannondale | 0:03:24 | |
41 | Sébastien Hinault (Fra) AG2R La Mondiale | 0:03:30 | |
42 | Sébastien Turgot (Fra) Team Europcar | 0:04:00 | |
43 | Rui Alberto Faria Da Costa (Por) Movistar Team | 0:04:02 | |
44 | Cyril Gautier (Fra) Team Europcar | 0:04:04 | |
45 | Egor Silin (Rus) Katusha Team | 0:04:18 | |
46 | Maciej Paterski (Pol) Liquigas-Cannondale | 0:04:20 | |
47 | Rigoberto Uran Uran (Col) Sky Procycling | 0:04:24 | |
48 | Ryder Hesjedal (Can) Team Garmin-Cervelo | 0:04:28 | |
49 | Arthur Vichot (Fra) FDJ | ||
50 | Levi Leipheimer (USA) Team RadioShack | 0:04:29 | |
51 | Bauke Mollema (Ned) Rabobank Cycling Team | 0:04:40 | |
52 | Alexandr Kolobnev (Rus) Katusha Team | 0:04:51 | |
53 | Matthew Harley Goss (Aus) HTC-Highroad | 0:04:54 | |
54 | Vladimir Gusev (Rus) Katusha Team | 0:05:05 | |
55 | George Hincapie (USA) BMC Racing Team | 0:05:16 | |
56 | Dries Devenyns (Bel) Quickstep Cycling Team | 0:05:24 | |
57 | Roman Kreuziger (Cze) Pro Team Astana | 0:05:35 | |
58 | Jurgen Roelandts (Bel) Omega Pharma-Lotto | 0:05:59 | |
59 | Mark Cavendish (GBr) HTC-Highroad | 0:06:06 | |
60 | William Bonnet (Fra) FDJ | 0:06:13 | |
61 | Mickaël Delage (Fra) FDJ | 0:06:14 | |
62 | Pierre Rolland (Fra) Team Europcar | 0:06:16 | |
63 | Gorka Verdugo Marcotegui (Spa) Euskaltel-Euskadi | 0:06:26 | |
64 | José Ivan Gutierrez Palacios (Spa) Movistar Team | ||
65 | Gianni Meersman (Bel) FDJ | 0:06:28 | |
66 | Sandy Casar (Fra) FDJ | 0:06:29 | |
67 | Danilo Hondo (Ger) Lampre - ISD | ||
68 | Julien El Fares (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne | 0:06:40 | |
69 | Marco Marcato (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | 0:06:47 | |
70 | Ben Swift (GBr) Sky Procycling | 0:06:56 | |
71 | Alessandro Petacchi (Ita) Lampre - ISD | 0:06:57 | |
72 | Anthony Charteau (Fra) Team Europcar | 0:06:58 | |
73 | Anthony Roux (Fra) FDJ | 0:07:15 | |
74 | Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale | 0:07:20 | |
75 | David Moncoutie (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne | 0:07:28 | |
76 | Wout Poels (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | 0:07:34 | |
77 | Amets Txurruka (Spa) Euskaltel-Euskadi | 0:07:53 | |
78 | Tejay Van Garderen (USA) HTC-Highroad | 0:08:06 | |
79 | Stuart O'Grady (Aus) Leopard Trek | 0:08:33 | |
80 | Jelle Vanendert (Bel) Omega Pharma-Lotto | 0:08:40 | |
81 | Daniel Oss (Ita) Liquigas-Cannondale | 0:08:49 | |
82 | Leonardo Fabio Duque (Col) Cofidis, Le Credit En Ligne | 0:09:01 | |
83 | Yannick Talabardon (Fra) Saur - Sojasun | 0:09:03 | |
84 | Leonardo Bertagnolli (Ita) Lampre - ISD | 0:09:08 | |
85 | Laurens Ten Dam (Ned) Rabobank Cycling Team | 0:09:17 | |
86 | Simon Gerrans (Aus) Sky Procycling | 0:09:22 | |
87 | Egoi Martinez De Esteban (Spa) Euskaltel-Euskadi | 0:09:26 | |
88 | Romain Feillu (Fra) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | 0:09:28 | |
89 | Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel-Euskadi | 0:09:41 | |
90 | Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | 0:09:42 | |
91 | David Loosli (Swi) Lampre - ISD | 0:09:48 | |
92 | Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale | ||
93 | Markel Irizar Aranburu (Spa) Team RadioShack | 0:09:50 | |
94 | Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team | 0:09:51 | |
95 | Maarten Tjallingii (Ned) Rabobank Cycling Team | 0:09:54 | |
96 | Fabian Cancellara (Swi) Leopard Trek | 0:09:55 | |
97 | Juan Manuel Garate (Spa) Rabobank Cycling Team | 0:09:57 | |
98 | Alessandro Vanotti (Ita) Liquigas-Cannondale | 0:10:19 | |
99 | Tristan Valentin (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne | 0:10:46 | |
100 | Jérémie Galland (Fra) Saur - Sojasun | 0:10:48 | |
101 | Borut Bozic (Slo) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | 0:11:03 | |
102 | Sebastian Lang (Ger) Omega Pharma-Lotto | 0:11:15 | |
103 | Adriano Malori (Ita) Lampre - ISD | 0:11:16 | |
104 | Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Sky Procycling | 0:11:20 | |
105 | Steve Morabito (Swi) BMC Racing Team | 0:11:40 | |
106 | Christian Knees (Ger) Sky Procycling | 0:11:46 | |
107 | John Gadret (Fra) AG2R La Mondiale | 0:11:47 | |
108 | Matteo Tosatto (Ita) Saxo Bank Sungard | 0:11:51 | |
109 | Grega Bole (Slo) Lampre - ISD | 0:12:03 | |
110 | Tony Gallopin (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne | 0:12:05 | |
111 | Grischa Niermann (Ger) Rabobank Cycling Team | 0:12:14 | |
112 | Denis Galimzyanov (Rus) Katusha Team | 0:12:17 | |
113 | Yohann Gene (Fra) Team Europcar | 0:12:21 | |
114 | Michael Schär (Swi) BMC Racing Team | 0:12:23 | |
115 | Marcel Sieberg (Ger) Omega Pharma-Lotto | 0:12:29 | |
116 | Alan Perez Lezaun (Spa) Euskaltel-Euskadi | 0:12:42 | |
117 | Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team | 0:12:44 | |
118 | Nicki Sörensen (Den) Saxo Bank Sungard | 0:12:47 | |
119 | Christopher Horner (USA) Team RadioShack | 0:12:59 | |
120 | Rémy Di Gregorio (Fra) Pro Team Astana | 0:13:04 | |
121 | Lars Boom (Ned) Rabobank Cycling Team | 0:13:11 | |
122 | Frederik Willems (Bel) Omega Pharma-Lotto | 0:13:24 | |
123 | Tomas Vaitkus (Ltu) Pro Team Astana | 0:13:32 | |
124 | Brian Vandborg (Den) Saxo Bank Sungard | 0:13:36 | |
125 | Sylvain Chavanel (Fra) Quickstep Cycling Team | 0:13:47 | |
126 | Benjamin Noval Gonzalez (Spa) Saxo Bank Sungard | ||
127 | Joost Posthuma (Ned) Leopard Trek | 0:13:52 | |
128 | Mikhail Ignatyev (Rus) Katusha Team | 0:13:58 | |
129 | Maciej Bodnar (Pol) Liquigas-Cannondale | 0:14:18 | |
130 | Jens Voigt (Ger) Leopard Trek | 0:14:23 | |
131 | Jonathan Hivert (Fra) Saur - Sojasun | 0:15:00 | |
132 | Dmitriy Fofonov (Kaz) Pro Team Astana | 0:15:03 | |
133 | Pavel Brutt (Rus) Katusha Team | 0:15:12 | |
134 | Julian Dean (NZl) Team Garmin-Cervelo | 0:15:15 | |
135 | Francisco José Ventoso Alberdi (Spa) Movistar Team | 0:15:19 | |
136 | Anthony Delaplace (Fra) Saur - Sojasun | 0:15:26 | |
137 | Ramunas Navardauskas (Ltu) Team Garmin-Cervelo | 0:15:44 | |
138 | Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale | 0:15:53 | |
139 | Denys Kostyuk (Ukr) Lampre - ISD | 0:15:54 | |
140 | Andriy Grivko (Ukr) Pro Team Astana | 0:16:01 | |
141 | Paolo Longo Borghini (Ita) Liquigas-Cannondale | 0:16:07 | |
142 | Tyler Farrar (USA) Team Garmin-Cervelo | 0:16:12 | |
143 | Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale | 0:16:42 | |
144 | Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team | 0:16:45 | |
145 | Danny Pate (USA) HTC-Highroad | 0:16:47 | |
146 | Thomas De Gendt (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | 0:16:56 | |
147 | Romain Zingle (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne | 0:17:06 | |
148 | Yaroslav Popovych (Ukr) Team RadioShack | 0:17:14 | |
149 | David Arroyo Duran (Spa) Movistar Team | 0:17:21 | |
150 | Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team | 0:17:44 | |
151 | Laurent Mangel (Fra) Saur - Sojasun | 0:17:45 | |
152 | Arnaud Coyot (Fra) Saur - Sojasun | 0:18:29 | |
153 | Maxim Iglinskiy (Kaz) Pro Team Astana | 0:18:30 | |
154 | Beñat Intxausti Elorriaga (Spa) Movistar Team | 0:18:38 | |
155 | Bernhard Eisel (Aut) HTC-Highroad | 0:18:45 | |
156 | Fabrice Jeandesboz (Fra) Saur - Sojasun | 0:18:57 | |
157 | Andrey Zeits (Kaz) Pro Team Astana | 0:19:10 | |
158 | Lieuwe Westra (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | 0:19:22 | |
159 | Sylvester Szmyd (Pol) Liquigas-Cannondale | 0:19:44 | |
160 | Chris Anker Sörensen (Den) Saxo Bank Sungard | 0:19:56 | |
161 | Richie Porte (Aus) Saxo Bank Sungard | 0:19:57 | |
162 | Ivan Santaromita (Ita) BMC Racing Team | 0:20:05 | |
163 | Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team | 0:20:14 | |
164 | Samuel Dumoulin (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne | 0:21:02 | |
165 | André Greipel (Ger) Omega Pharma-Lotto | 0:21:18 | |
166 | Mark Renshaw (Aus) HTC-Highroad | 0:21:43 | |
167 | Lars Ytting Bak (Den) HTC-Highroad | 0:23:06 | |
168 | Gerald Ciolek (Ger) Quickstep Cycling Team | 0:24:19 | |
169 | Jérémy Roy (Fra) FDJ | 0:24:33 | |
170 | Matteo Bono (Ita) Lampre - ISD | 0:24:51 | |
171 | Daniel Navarro Garcia (Spa) Saxo Bank Sungard | 0:25:14 | |
172 | Gorka Izagirre Insausti (Spa) Euskaltel-Euskadi | 0:25:42 | |
173 | David Zabriskie (USA) Team Garmin-Cervelo | 0:26:44 | |
174 | Pablo Urtasun Perez (Spa) Euskaltel-Euskadi | 0:26:49 | |
175 | Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Team RadioShack | 0:28:24 | |
176 | Xabier Zandio Echaide (Spa) Sky Procycling | 0:28:48 | |
177 | Paolo Tiralongo (Ita) Pro Team Astana | ||
178 | Perrig Quemeneur (Fra) Team Europcar | 0:28:53 | |
179 | Fabio Sabatini (Ita) Liquigas-Cannondale | 0:29:13 | |
180 | Jimmy Engoulvent (Fra) Saur - Sojasun | 0:29:44 | |
181 | Niki Terpstra (Ned) Quickstep Cycling Team | 0:29:50 | |
182 | Andrey Amador Bakkazakova (CRc) Movistar Team | 0:30:13 | |
183 | Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale | ||
184 | Dmitriy Muravyev (Kaz) Team RadioShack | 0:30:44 | |
185 | Mickaël Buffaz (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne | 0:31:32 | |
186 | Vladimir Isaichev (Rus) Katusha Team | 0:31:39 | |
187 | Addy Engels (Ned) Quickstep Cycling Team | 0:35:05 | |
188 | Gert Steegmans (Bel) Quickstep Cycling Team | 0:42:07 | |
189 | Jesús Hernandez Blazquez (Spa) Saxo Bank Sungard | 0:47:45 | |
190 | Vincent Jerome (Fra) Team Europcar | 0:49:29 |
Zelena majica
1 | Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team | 167 | bod |
2 | Philippe Gilbert (Bel) Omega Pharma-Lotto | 156 | |
3 | Mark Cavendish (GBr) HTC-Highroad | 150 | |
4 | Thor Hushovd (Nor) Team Garmin-Cervelo | 130 | |
5 | Romain Feillu (Fra) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | 99 | |
6 | Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team | 98 | |
7 | André Greipel (Ger) Omega Pharma-Lotto | 78 | |
8 | Tyler Farrar (USA) Team Garmin-Cervelo | 76 | |
9 | Sébastien Hinault (Fra) AG2R La Mondiale | 60 | |
10 | Denis Galimzyanov (Rus) Katusha Team | 55 |
Tačkasta majica
1 | Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | 4 | pts |
2 | Anthony Roux (Fra) FDJ | 3 | |
3 | Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team | 2 | |
4 | Philippe Gilbert (Bel) Omega Pharma-Lotto | 1 | |
5 | Mickaël Delage (Fra) FDJ | 1 | |
6 | Lieuwe Westra (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | 1 | |
7 | Anthony Delaplace (Fra) Saur - Sojasun | 1 | |
8 | Alberto Contador Velasco (Spa) Saxo Bank Sungard | 1 |
Bela majica
1 | Robert Gesink (Ned) Rabobank Cycling Team | 28:29:47 | |
2 | Rein Taaramae (Est) Cofidis, Le Credit En Ligne | 0:01:53 | |
3 | Arnold Jeannesson (Fra) FDJ | 0:02:17 | |
4 | Rob Ruijgh (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | 0:02:32 | |
5 | Jerome Coppel (Fra) Saur - Sojasun | 0:02:56 | |
6 | Geraint Thomas (GBr) Sky Procycling | 0:02:58 | |
7 | Edvald Boasson Hagen (Nor) Sky Procycling | ||
8 | Kristijan Koren (Slo) Liquigas-Cannondale | 0:03:04 | |
9 | Rui Alberto Faria Da Costa (Por) Movistar Team | 0:03:42 | |
10 | Cyril Gautier (Fra) Team Europcar | 0:03:44 | |
11 | Egor Silin (Rus) Katusha Team | 0:03:58 | |
12 | Maciej Paterski (Pol) Liquigas-Cannondale | 0:04:00 | |
13 | Rigoberto Uran Uran (Col) Sky Procycling | 0:04:04 | |
14 | Arthur Vichot (Fra) FDJ | 0:04:08 | |
15 | Bauke Mollema (Ned) Rabobank Cycling Team | 0:04:20 | |
16 | Matthew Harley Goss (Aus) HTC-Highroad | 0:04:34 | |
17 | Roman Kreuziger (Cze) Pro Team Astana | 0:05:15 | |
18 | Pierre Rolland (Fra) Team Europcar | 0:05:56 | |
19 | Ben Swift (GBr) Sky Procycling | 0:06:36 | |
20 | Anthony Roux (Fra) FDJ | 0:06:55 | |
21 | Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale | 0:07:00 | |
22 | Wout Poels (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | 0:07:14 | |
23 | Tejay Van Garderen (USA) HTC-Highroad | 0:07:46 | |
24 | Daniel Oss (Ita) Liquigas-Cannondale | 0:08:29 | |
25 | Adriano Malori (Ita) Lampre - ISD | 0:10:56 | |
26 | Tony Gallopin (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne | 0:11:45 | |
27 | Denis Galimzyanov (Rus) Katusha Team | 0:11:57 | |
28 | Michael Schär (Swi) BMC Racing Team | 0:12:03 | |
29 | Anthony Delaplace (Fra) Saur - Sojasun | 0:15:06 | |
30 | Ramunas Navardauskas (Ltu) Team Garmin-Cervelo | 0:15:24 | |
31 | Thomas De Gendt (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | 0:16:36 | |
32 | Romain Zingle (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne | 0:16:46 | |
33 | Beñat Intxausti Elorriaga (Spa) Movistar Team | 0:18:18 | |
34 | Andrey Zeits (Kaz) Pro Team Astana | 0:18:50 | |
35 | Gerald Ciolek (Ger) Quickstep Cycling Team | 0:23:59 | |
36 | Gorka Izagirre Insausti (Spa) Euskaltel-Euskadi | 0:25:22 | |
37 | Andrey Amador Bakkazakova (CRc) Movistar Team | 0:29:53 | |
38 | Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale | ||
39 | Vladimir Isaichev (Rus) Katusha Team | 0:31:19 |