Eneco Tour – e5-Genk 189km (video)

Pin It
Bono, Renev, Ovečkin

Ne viđa se često da begunci opstanu do linije cilja, a još češće da Italijan pobeđuje na trci u Belgiji. Mateo Bono iz Lamprea uspeo je sve to na petoj etapi Eneko Tura. Sergej Renev i Artem Ovečkin su bili učesnici pobedničkog bega, koji se jedva odvojio posle jurnjave od 70km na kišnoj etapi. Kazahstanac i Rus su na kraju ostali bez prave pobede.

U svemu tome su mu pomogli i vozači SKY ekipe, u čijem posedu je liderska majica, koji su želeli da beg opstane da Filip Žilber ne osvoji sekunde bonifikacije, jer je i ovaj finiš bio kao stvoren za belgijskog šampiona. Borba za pobedu na čitavoj trci preneće se na poslednju etapu.

 

REZULTATI:
Genk 189km

1 Matteo Bono (Ita) Lampre – ISD 4:12:14
2 Sergey Renev (Kaz) Pro Team Astana
3 Artem Ovechkin (Rus) Katusha Team 0:00:03
4 Tomas Vaitkus (Ltu) Pro Team Astana 0:00:06
5 Jurgen Roelandts (Bel) Omega Pharma-Lotto
6 Denis Galimzyanov (Rus) Katusha Team
7 Kenny Robert Van Hummel (Ned) Skil – Shimano
8 Jacopo Guarnieri (Ita) Liquigas-Cannondale
9 Robbie McEwen (Aus) Team RadioShack
10 Taylor Phinney (USA) BMC Racing Team
11 Jean-Pierre Drucker (Lux) Veranda’s Willems – Accent
12 Lloyd Mondory (Fra) AG2R La Mondiale
13 Dries Devenyns (Bel) Quickstep Cycling Team
14 Juan José Haedo (Arg) Saxo Bank Sungard
15 Enrique Sanz (Spa) Movistar Team
16 Matteo Trentin (Ita) Quickstep Cycling Team
17 Andreas Stauff (Ger) Quickstep Cycling Team
18 Jos Van Emden (Ned) Rabobank Cycling Team
19 Lars Ytting Bak (Den) HTC-Highroad
20 Koldo Fernandez (Spa) Euskaltel-Euskadi
21 Joost Van Leijen (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
22 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Quickstep Cycling Team
23 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator
24 Vladimir Gusev (Rus) Katusha Team
25 Fumiyuki Beppu (Jpn) Team RadioShack
26 Linus Gerdemann (Ger) Leopard Trek
27 Aleksejs Saramotins (Lat) Cofidis, Le Credit En Ligne
28 Grega Bole (Slo) Lampre – ISD
29 Kristof Goddaert (Bel) AG2R La Mondiale
30 Manuel Antonio Leal Cardoso (Por) Team RadioShack
31 David Millar (GBr) Team Garmin-Cervelo
32 Gorka Izagirre Insausti (Spa) Euskaltel-Euskadi
33 Brett Lancaster (Aus) Team Garmin-Cervelo
34 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team
35 Vladimir Isaichev (Rus) Katusha Team
36 Murilo Antonio Fischer (Bra) Team Garmin-Cervelo
37 Martin Elmiger (Swi) AG2R La Mondiale
38 Maarten Wynants (Bel) Rabobank Cycling Team
39 Grégory Rast (Swi) Team RadioShack
40 Philippe Gilbert (Bel) Omega Pharma-Lotto
41 Zdenek Stybar (Cze) Quickstep Cycling Team
42 Fabian Wegmann (Ger) Leopard Trek
43 Leonardo Fabio Duque (Col) Cofidis, Le Credit En Ligne
44 Edvald Boasson Hagen (Nor) Sky Procycling
45 Tom Stamsnijder (Ned) Leopard Trek
46 Stijn Neirynck (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator
47 Julien Fouchard (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
48 Sébastien Hinault (Fra) AG2R La Mondiale
49 Maarten Tjallingii (Ned) Rabobank Cycling Team
50 James Vanlandschoot (Bel) Veranda’s Willems – Accent
51 Maxime Vantomme (Bel) Katusha Team
52 Stijn Vandenbergh (Bel) Katusha Team
53 Ben Hermans (Bel) Team RadioShack
54 Jan Ghyselinck (Bel) HTC-Highroad
55 Roy Curvers (Ned) Skil – Shimano
56 Carlos Oyarzun (Chi) Movistar Team
57 Yuriy Krivtsov (Fra) AG2R La Mondiale
58 Damiano Caruso (Ita) Liquigas-Cannondale
59 Luis Pasamontes Rodriguez (Spa) Movistar Team
60 Koen De Kort (Ned) Skil – Shimano
61 Michaël Van Staeyen (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator
62 Manuele Mori (Ita) Lampre – ISD
63 Nick Nuyens (Bel) Saxo Bank Sungard
64 Sebastian Langeveld (Ned) Rabobank Cycling Team
65 Baden Cooke (Aus) Saxo Bank Sungard
66 Lars Boom (Ned) Rabobank Cycling Team
67 Michael Barry (Can) Sky Procycling
68 Dominique Cornu (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator
69 Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Sky Procycling
70 Greg Henderson (NZl) Sky Procycling
71 Mikhail Ignatyev (Rus) Katusha Team
72 Romain Lemarchand (Fra) AG2R La Mondiale
73 Danilo Hondo (Ger) Lampre – ISD
74 Laurens De Vreese (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator
75 Dominic Klemme (Ger) Leopard Trek
76 Mauro Finetto (Ita) Liquigas-Cannondale
77 Pieter Jacobs (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator
78 Karsten Kroon (Ned) BMC Racing Team
79 Jürgen Van Goolen (Bel) Veranda’s Willems – Accent
80 Luke Roberts (Aus) Saxo Bank Sungard
81 Romain Zingle (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne
82 Geraint Thomas (GBr) Sky Procycling
83 David Tanner (Aus) Saxo Bank Sungard
84 Robert Hunter (RSA) Team RadioShack
85 Mark Renshaw (Aus) HTC-Highroad
86 Simone Ponzi (Ita) Liquigas-Cannondale
87 Bert Grabsch (Ger) HTC-Highroad
88 Theo Bos (Ned) Rabobank Cycling Team
89 Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel-Euskadi
90 Alan Perez Lezaun (Spa) Euskaltel-Euskadi
91 Bernhard Eisel (Aut) HTC-Highroad
92 Alexander Mironov (Rus) Katusha Team
93 Maxim Iglinskiy (Kaz) Pro Team Astana
94 Kevin Ista (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne
95 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team
96 Sam Bewley (NZl) Team RadioShack
97 Nikolas Maes (Bel) Quickstep Cycling Team
98 Jesse Sergent (NZl) Team RadioShack
99 Frederik Veuchelen (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
100 Yannick Eijssen (Bel) BMC Racing Team
101 Arnoud Van Groen (Ned) Veranda’s Willems – Accent
102 Yevgeniy Nepomnyachshiy (Kaz) Pro Team Astana
103 Volodymir Gustov (Ukr) Saxo Bank Sungard
104 Daniele Pietropolli (Ita) Lampre – ISD 0:00:31
105 Francesco Bellotti (Ita) Liquigas-Cannondale
106 Mauro Da Dalto (Ita) Liquigas-Cannondale
107 Matteo Tosatto (Ita) Saxo Bank Sungard
108 Andreas Klier (Ger) Team Garmin-Cervelo
109 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale
110 Christian Knees (Ger) Sky Procycling 0:00:33
111 Johan Van Summeren (Bel) Team Garmin-Cervelo 0:00:35
112 Rob Goris (Bel) Veranda’s Willems – Accent
113 Simon Zahner (Swi) BMC Racing Team
114 Valentin Iglinskiy (Kaz) Pro Team Astana
115 Pablo Urtasun Perez (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:00:37
116 André Greipel (Ger) Omega Pharma-Lotto 0:00:40
117 Mirko Selvaggi (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
118 Jelle Wallays (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator
119 Matthew Brammeier (Irl) HTC-Highroad 0:00:44
120 Alex Rasmussen (Den) HTC-Highroad 0:00:47
121 Frantisek Rabon (Cze) HTC-Highroad
122 Marcel Sieberg (Ger) Omega Pharma-Lotto 0:00:51
123 Roger Kluge (Ger) Skil – Shimano
124 Jens Mouris (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:00:53
125 Enrico Magazzini (Ita) Lampre – ISD 0:00:06
126 Gerald Ciolek (Ger) Quickstep Cycling Team 0:00:59
127 Allan Davis (Aus) Pro Team Astana 0:01:03
128 Dmytro Krivtsov (Ukr) Lampre – ISD 0:01:25
129 Steve Morabito (Swi) BMC Racing Team 0:01:45
130 Branislau Samoilau (Blr) Movistar Team
131 David Loosli (Swi) Lampre – ISD
132 Javier Iriarte (Spa) Movistar Team 0:00:06
133 Jelle Vanendert (Bel) Omega Pharma-Lotto 0:01:45
134 Mathew Hayman (Aus) Sky Procycling
135 Matthew Wilson (Aus) Team Garmin-Cervelo 0:02:11
136 Ben Swift (GBr) Sky Procycling 0:02:16
137 Ronan Van Zandbeek (Ned) Skil – Shimano 0:02:33
138 Marco Bandiera (Ita) Quickstep Cycling Team 0:02:36
139 Wim De Vocht (Bel) Veranda’s Willems – Accent 0:00:06
140 Stefan Van Dijk (Ned) Veranda’s Willems – Accent 0:03:04
141 Robert Wagner (Ger) Leopard Trek
142 Tiziano Dall’Antonia (Ita) Liquigas-Cannondale
143 Klaas Lodewyck (Bel) Omega Pharma-Lotto 0:04:04
144 Jens Debusschere (Bel) Omega Pharma-Lotto
145 Mitchell Docker (Aus) Skil – Shimano
146 Vasili Kiryienka (Blr) Movistar Team
147 Miguel Minguez Ayala (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:04:25
148 Nico Sijmens (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne
149 Maxim Gourov (Kaz) Pro Team Astana 0:06:55
150 William Clarke (Aus) Leopard Trek 0:12:19
151 Ruslan Pydgornyy (Ukr) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
152 Nicolas Vogondy (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
153 Jonathan Castroviejo Nicolas (Spa) Euskaltel-Euskadi
154 Feng Han (Chn) Skil – Shimano
DSQ Bram Tankink (Ned) Rabobank Cycling Team
DNF Stijn Devolder (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
DNF Daniel Sesma (Spa) Euskaltel-Euskadi
DNS Tyler Farrar (USA) Team Garmin-Cervelo
DNS Gabriel Rasch (Nor) Team Garmin-Cervelo

 

GENERALNI PLASMAN posle 5 etape

1 Edvald Boasson Hagen (Nor) Sky Procycling 18:01:26
2 Philippe Gilbert (Bel) Omega Pharma-Lotto 0:00:12
3 David Millar (GBr) Team Garmin-Cervelo 0:00:18
4 Taylor Phinney (USA) BMC Racing Team 0:00:25
5 Jos Van Emden (Ned) Rabobank Cycling Team 0:00:47
6 Joost Van Leijen (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:00:54
7 Dominique Cornu (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator 0:00:57
8 Dries Devenyns (Bel) Quickstep Cycling Team 0:00:58
9 Ben Hermans (Bel) Team RadioShack 0:00:59
10 Linus Gerdemann (Ger) Leopard Trek 0:01:03
11 Vladimir Gusev (Rus) Katusha Team 0:01:05
12 Lars Boom (Ned) Rabobank Cycling Team 0:01:11
13 Lars Ytting Bak (Den) HTC-Highroad 0:01:12
14 Aleksejs Saramotins (Lat) Cofidis, Le Credit En Ligne
15 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team 0:01:16
16 Koen De Kort (Ned) Skil – Shimano 0:01:21
17 Grega Bole (Slo) Lampre – ISD
18 Jan Ghyselinck (Bel) HTC-Highroad 0:01:22
19 Tom Stamsnijder (Ned) Leopard Trek 0:01:23
20 Nick Nuyens (Bel) Saxo Bank Sungard 0:01:37
21 Carlos Oyarzun (Chi) Movistar Team 0:01:40
22 Bert Grabsch (Ger) HTC-Highroad 0:01:41
23 Sebastian Langeveld (Ned) Rabobank Cycling Team 0:01:43
24 Danilo Hondo (Ger) Lampre – ISD 0:01:45
25 Maarten Tjallingii (Ned) Rabobank Cycling Team 0:01:47
26 Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Sky Procycling 0:01:49
27 Sergey Renev (Kaz) Pro Team Astana 0:01:50
28 Sam Bewley (NZl) Team RadioShack
29 Artem Ovechkin (Rus) Katusha Team 0:01:51
30 Damiano Caruso (Ita) Liquigas-Cannondale 0:01:54
31 Zdenek Stybar (Cze) Quickstep Cycling Team 0:01:55
32 Martin Elmiger (Swi) AG2R La Mondiale 0:01:57
33 Lloyd Mondory (Fra) AG2R La Mondiale 0:02:02
34 Fumiyuki Beppu (Jpn) Team RadioShack 0:02:03
35 Maarten Wynants (Bel) Rabobank Cycling Team
36 Leonardo Fabio Duque (Col) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:02:04
37 Maxime Vantomme (Bel) Katusha Team 0:02:09
38 Luke Roberts (Aus) Saxo Bank Sungard 0:02:11
39 Baden Cooke (Aus) Saxo Bank Sungard 0:02:12
40 Mauro Finetto (Ita) Liquigas-Cannondale 0:02:18
41 Michael Barry (Can) Sky Procycling 0:02:19
42 Mikhail Ignatyev (Rus) Katusha Team 0:02:20
43 Karsten Kroon (Ned) BMC Racing Team 0:02:22
44 Kristof Goddaert (Bel) AG2R La Mondiale 0:02:23
45 Luis Pasamontes Rodriguez (Spa) Movistar Team
46 Yuriy Krivtsov (Fra) AG2R La Mondiale 0:02:24
47 Simone Ponzi (Ita) Liquigas-Cannondale 0:02:26
48 Gorka Izagirre Insausti (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:02:27
49 Nikolas Maes (Bel) Quickstep Cycling Team 0:02:32
50 Pieter Jacobs (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator 0:02:33
51 Christian Knees (Ger) Sky Procycling
52 Koldo Fernandez (Spa) Euskaltel-Euskadi
53 Manuele Mori (Ita) Lampre – ISD 0:02:34
54 Jürgen Van Goolen (Bel) Veranda’s Willems – Accent
55 Stijn Vandenbergh (Bel) Katusha Team 0:02:38
56 Romain Lemarchand (Fra) AG2R La Mondiale
57 Romain Zingle (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne
58 Fabian Wegmann (Ger) Leopard Trek 0:02:41
59 Manuel Antonio Leal Cardoso (Por) Team RadioShack 0:02:43
60 Grégory Rast (Swi) Team RadioShack 0:02:47
61 Matteo Tosatto (Ita) Saxo Bank Sungard 0:02:50
62 Alan Perez Lezaun (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:02:52
63 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team 0:02:56
64 Laurens De Vreese (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator 0:02:57
65 Mirko Selvaggi (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:03:05
66 Daniele Pietropolli (Ita) Lampre – ISD 0:03:28
67 Francesco Bellotti (Ita) Liquigas-Cannondale 0:03:48
68 Jelle Vanendert (Bel) Omega Pharma-Lotto 0:03:51
69 Jurgen Roelandts (Bel) Omega Pharma-Lotto 0:05:00
70 Vladimir Isaichev (Rus) Katusha Team 0:05:17
71 Geraint Thomas (GBr) Sky Procycling 0:05:19
72 Tomas Vaitkus (Ltu) Pro Team Astana 0:05:29
73 Yevgeniy Nepomnyachshiy (Kaz) Pro Team Astana 0:05:45
74 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale 0:05:48
75 Javier Iriarte (Spa) Movistar Team 0:05:57
76 Frederik Veuchelen (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
77 David Tanner (Aus) Saxo Bank Sungard 0:06:11
78 Volodymir Gustov (Ukr) Saxo Bank Sungard 0:06:19
79 Dmytro Krivtsov (Ukr) Lampre – ISD 0:06:31
80 Brett Lancaster (Aus) Team Garmin-Cervelo 0:06:55
81 Roy Curvers (Ned) Skil – Shimano 0:07:04
82 David Loosli (Swi) Lampre – ISD 0:07:19
83 Enrique Sanz (Spa) Movistar Team 0:07:42
84 Murilo Antonio Fischer (Bra) Team Garmin-Cervelo 0:07:45
85 Allan Davis (Aus) Pro Team Astana 0:07:54
86 Jesse Sergent (NZl) Team RadioShack 0:07:57
87 Johan Van Summeren (Bel) Team Garmin-Cervelo 0:08:12
88 Mitchell Docker (Aus) Skil – Shimano 0:09:24
89 Branislau Samoilau (Blr) Movistar Team 0:10:18
90 Enrico Magazzini (Ita) Lampre – ISD 0:10:46
91 Alexander Mironov (Rus) Katusha Team 0:11:21
92 Alex Rasmussen (Den) HTC-Highroad 0:11:24
93 Greg Henderson (NZl) Sky Procycling 0:11:26
94 Robert Hunter (RSA) Team RadioShack 0:11:34
95 André Greipel (Ger) Omega Pharma-Lotto 0:12:07
96 Matteo Trentin (Ita) Quickstep Cycling Team 0:12:55
97 Nico Sijmens (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:13:01
98 Maxim Iglinskiy (Kaz) Pro Team Astana 0:13:16
99 Sébastien Hinault (Fra) AG2R La Mondiale 0:13:18
100 Dominic Klemme (Ger) Leopard Trek 0:13:55
101 Marcel Sieberg (Ger) Omega Pharma-Lotto 0:14:05
102 Jonathan Castroviejo Nicolas (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:14:06
103 Stefan Van Dijk (Ned) Veranda’s Willems – Accent 0:15:40
104 Steve Morabito (Swi) BMC Racing Team 0:15:43
105 Marco Bandiera (Ita) Quickstep Cycling Team 0:16:16
106 Klaas Lodewyck (Bel) Omega Pharma-Lotto 0:16:30
107 Andreas Klier (Ger) Team Garmin-Cervelo 0:16:59
108 Matteo Bono (Ita) Lampre – ISD 0:17:15
109 Robbie McEwen (Aus) Team RadioShack 0:17:44
110 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Quickstep Cycling Team 0:17:50
111 Mark Renshaw (Aus) HTC-Highroad 0:17:54
112 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator 0:18:01
113 Jean-Pierre Drucker (Lux) Veranda’s Willems – Accent 0:18:02
114 Bernhard Eisel (Aut) HTC-Highroad 0:18:05
115 Denis Galimzyanov (Rus) Katusha Team 0:18:08
116 Arnoud Van Groen (Ned) Veranda’s Willems – Accent
117 Juan José Haedo (Arg) Saxo Bank Sungard 0:18:25
118 Kenny Robert Van Hummel (Ned) Skil – Shimano 0:18:28
119 Julien Fouchard (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:18:36
120 James Vanlandschoot (Bel) Veranda’s Willems – Accent 0:18:44
121 Andreas Stauff (Ger) Quickstep Cycling Team 0:18:46
122 Jens Mouris (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:18:59
123 Wim De Vocht (Bel) Veranda’s Willems – Accent
124 Jacopo Guarnieri (Ita) Liquigas-Cannondale 0:19:13
125 Gerald Ciolek (Ger) Quickstep Cycling Team 0:19:16
126 Matt Brammeier (Irl) HTC-Highroad 0:19:26
127 Roger Kluge (Ger) Skil – Shimano 0:19:50
128 Stijn Neirynck (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator 0:19:56
129 Mathew Hayman (Aus) Sky Procycling 0:19:59
130 Michael Van Staeyen (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator 0:20:03
131 Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:20:13
132 Theo Bos (Ned) Rabobank Cycling Team 0:20:21
133 Mauro Da Dalto (Ita) Liquigas-Cannondale 0:20:55
134 Pablo Urtasun Perez (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:20:58
135 Ronan Van Zandbeek (Ned) Skil – Shimano 0:21:18
136 Frantisek Rabon (Cze) HTC-Highroad 0:21:21
137 Ben Swift (GBr) Sky Procycling 0:22:00
138 Robert Wagner (Ger) Leopard Trek 0:22:04
139 Tiziano Dall’antonia (Ita) Liquigas-Cannondale 0:22:08
140 Vasili Kiryienka (Blr) Movistar Team 0:23:15
141 Kevin Ista (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:23:27
142 Valentin Iglinskiy (Kaz) Pro Team Astana 0:23:55
143 Jelle Wallays (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator 0:24:12
144 Jens Debusschere (Bel) Omega Pharma-Lotto 0:24:48
145 Maxim Gourov (Kaz) Pro Team Astana 0:26:02
146 Rob Goris (Bel) Veranda’s Willems – Accent 0:26:14
147 Simon Zahner (Swi) BMC Racing Team 0:28:10
148 Matthew Wilson (Aus) Team Garmin-Cervelo 0:28:33
149 Yannick Eijssen (Bel) BMC Racing Team 0:28:46
150 Miguel Minguez Ayala (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:31:06
151 Nicolas Vogondy (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:39:17
152 Ruslan Pydgornyy (Ukr) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:41:00
153 William Clarke (Aus) Leopard Trek 0:43:12
154 Feng Han (Chn) Skil – Shimano 0:51:52

(BiciSvet.com/izvor:cyclingnews.com/Đorđe Pejković)

Facebook Comments

comments

Powered by New Facebook Comments

1 thought on “Eneco Tour – e5-Genk 189km (video)

Leave a Reply