Eneco Tour – prolog (video)

Pin It
Taylor Phinney

Tejlor Pinej odvezao je odlično svoj prvi veliki hronometar nakon potpisivanja profesionalnog ugovorra ove godine sa timom BMC. Mladi Amerikanac je bio jedini vozač koji je uspeo stazu od 5,7km da pređe za manje od 7 minuta.

Phinej koji živi i trenira u Italiji priznao je pre nekoliko dana novinarima da je sam kriv za nedostatak dobrih rezultata tokom ove godine. Kako je naveo Tejlor je ove godine više izlazio i po diskotekama nego što je trenirao što je u jednom trenutku dovelo do povrede i izostajanja sa takmičenja.

Bila je teška staza, ja sam jednostavno izašao i išao dobro” izjavio je pobednik

 

REZULTATI – 

Amersfoort 5.7km

1 Taylor Phinney (USA) BMC Racing Team 0:06:57
2 Edvald Boasson Hagen (Nor) Sky Procycling 0:00:07
3 David Millar (GBr) Team Garmin-Cervelo 0:00:08
4 Alex Rasmussen (Den) HTC-Highroad 0:00:09
5 Lars Boom (Ned) Rabobank Cycling Team 0:00:10
6 Jos Van Emden (Ned) Rabobank Cycling Team 0:00:11
7 Jesse Sergent (NZl) Team RadioShack 0:00:12
8 Philippe Gilbert (Bel) Omega Pharma-Lotto 0:00:15
9 Geraint Thomas (GBr) Sky Procycling 0:00:18
10 Robert Wagner (Ger) Leopard Trek
11 Dominique Cornu (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator
12 Joost Posthuma (Ned) Leopard Trek 0:00:19
13 Greg Henderson (NZl) Sky Procycling
14 Nick Nuyens (Bel) Saxo Bank Sungard
15 Robert Hunter (RSA) Team RadioShack
16 Jens Mouris (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:00:20
17 Vasili Kiryienka (Blr) Movistar Team 0:00:22
18 Bram Tankink (Ned) Rabobank Cycling Team
19 Bert Grabsch (Ger) HTC-Highroad
20 Brett Lancaster (Aus) Team Garmin-Cervelo
21 Luke Roberts (Aus) Saxo Bank Sungard
22 Lieuwe Westra (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
23 Aleksejs Saramotins (Lat) Cofidis, Le Credit En Ligne
24 Jan Ghyselinck (Bel) HTC-Highroad 0:00:24
25 Ben Hermans (Bel) Team RadioShack
26 Tom Stamsnijder (Ned) Leopard Trek
27 Nicki Sörensen (Den) Saxo Bank Sungard 0:00:26
28 Jonathan Castroviejo Nicolas (Spa) Euskaltel-Euskadi
29 Danilo Hondo (Ger) Lampre – ISD 0:00:27
30 Rick Flens (Ned) Rabobank Cycling Team
31 Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Sky Procycling
32 Martin Elmiger (Swi) AG2R La Mondiale
33 Baden Cooke (Aus) Saxo Bank Sungard
34 Tyler Farrar (USA) Team Garmin-Cervelo
35 Christian Knees (Ger) Sky Procycling
36 Maarten Wynants (Bel) Rabobank Cycling Team
37 Thomas De Gendt (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:00:28
38 Jurgen Roelandts (Bel) Omega Pharma-Lotto
39 Bernhard Eisel (Aut) HTC-Highroad
40 Lars Ytting Bak (Den) HTC-Highroad 0:00:29
41 Robbie Mcewen (Aus) Team RadioShack
42 Sebastian Langeveld (Ned) Rabobank Cycling Team 0:00:30
43 Mitchell Docker (Aus) Skil – Shimano
44 André Greipel (Ger) Omega Pharma-Lotto
45 Dries Devenyns (Bel) Quickstep Cycling Team
46 Jean-Pierre Drucker (Lux) Veranda’s Willems – Accent
47 Ruben Plaza Molina (Spa) Movistar Team 0:00:31
48 Joost Van Leijen (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
49 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team
50 Leonardo Fabio Duque (Col) Cofidis, Le Credit En Ligne
51 Luis Pasamontes Rodriguez (Spa) Movistar Team
52 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale
53 Artem Ovechkin (Rus) Katusha Team
54 Klaas Lodewyck (Bel) Omega Pharma-Lotto 0:00:32
55 Maarten Tjallingii (Ned) Rabobank Cycling Team
56 Dmytro Krivtsov (Ukr) Lampre – ISD
57 Mikhail Ignatyev (Rus) Katusha Team
58 Marcel Sieberg (Ger) Omega Pharma-Lotto
59 Koen De Kort (Ned) Skil – Shimano 0:00:33
60 Roger Kluge (Ger) Skil – Shimano
61 Nico Sijmens (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne
62 Linus Gerdemann (Ger) Leopard Trek
63 Kristof Goddaert (Bel) AG2R La Mondiale
64 Grega Bole (Slo) Lampre – ISD
65 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator 0:00:34
66 Tomas Vaitkus (Ltu) Pro Team Astana
67 Gorka Izagirre Insausti (Spa) Euskaltel-Euskadi
68 Stijn Devolder (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:00:35
69 Vladimir Gusev (Rus) Katusha Team
70 Romain Lemarchand (Fra) AG2R La Mondiale
71 Mirko Selvaggi (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:00:36
72 Johan Van Summeren (Bel) Team Garmin-Cervelo
73 Fumiyuki Beppu (Jpn) Team RadioShack
74 David Tanner (Aus) Saxo Bank Sungard 0:00:37
75 Javier Iriarte (Spa) Movistar Team
76 Vladimir Isaichev (Rus) Katusha Team
77 Tiziano Dall’antonia (Ita) Liquigas-Cannondale
78 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale 0:00:38
79 Karsten Kroon (Ned) BMC Racing Team
80 Gerald Ciolek (Ger) Quickstep Cycling Team
81 Sam Bewley (NZl) Team RadioShack
82 Tom Veelers (Ned) Skil – Shimano
83 Jens Debusschere (Bel) Omega Pharma-Lotto
84 Julien Fouchard (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:00:39
85 Stefan Van Dijk (Ned) Veranda’s Willems – Accent
86 Nicolas Vogondy (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
87 Manuel Antonio Leal Cardoso (Por) Team RadioShack
88 Mark Renshaw (Aus) HTC-Highroad
89 Yevgeniy Nepomnyachshiy (Kaz) Pro Team Astana 0:00:40
90 Ben Swift (GBr) Sky Procycling
91 Kris Boeckmans (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator
92 Carlos Oyarzun (Chi) Movistar Team
93 Simon Zahner (Swi) BMC Racing Team
94 Koldo Fernandez (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:00:41
95 Murilo Antonio Fischer (Bra) Team Garmin-Cervelo
96 Mauro Finetto (Ita) Liquigas-Cannondale
97 Matteo Trentin (Ita) Quickstep Cycling Team
98 Steve Morabito (Swi) BMC Racing Team
99 Rob Goris (Bel) Veranda’s Willems – Accent 0:00:42
100 Branislau Samoilau (Blr) Movistar Team
101 Steven Caethoven (Bel) Veranda’s Willems – Accent
102 David Loosli (Swi) Lampre – ISD
103 Jacopo Guarnieri (Ita) Liquigas-Cannondale 0:00:43
104 Matthew Wilson (Aus) Team Garmin-Cervelo
105 Daniel Sesma (Spa) Euskaltel-Euskadi
106 Arnaud Labbe (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
107 Volodymir Gustov (Ukr) Saxo Bank Sungard 0:00:44
108 Pieter Jacobs (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator
109 Fabian Wegmann (Ger) Leopard Trek
110 Maxim Iglinsky (Kaz) Pro Team Astana
111 Zdenek Stybar (Cze) Quickstep Cycling Team 0:00:45
112 Denis Galimzyanov (Rus) Katusha Team
113 Ronan Van Zandbeek (Ned) Skil – Shimano
114 Jurgen Van Goolen (Bel) Veranda’s Willems – Accent
115 Giacomo Nizzolo (Ita) Leopard Trek 0:00:46
116 Yannick Eijssen (Bel) BMC Racing Team
117 Yuriy Krivtsov (Fra) AG2R La Mondiale
118 Nikolas Maes (Bel) Quickstep Cycling Team
119 Maxime Vantomme (Bel) Katusha Team
120 William Clarke (Aus) Leopard Trek
121 David Boucher (Fra) Omega Pharma-Lotto
122 Lloyd Mondory (Fra) AG2R La Mondiale
123 Francesco Bellotti (Ita) Liquigas-Cannondale 0:00:47
124 Grégory Rast (Swi) Team RadioShack
125 Sergey Renev (Kaz) Pro Team Astana 0:00:48
126 Matteo Tosatto (Ita) Saxo Bank Sungard
127 Manuele Mori (Ita) Lampre – ISD 0:00:49
128 Damiano Caruso (Ita) Liquigas-Cannondale
129 Francisco Perez Sanchez (Spa) Movistar Team
130 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team
131 Jelle Wallays (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator
132 Laurens De Vreese (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator 0:00:50
133 Pablo Urtasun Perez (Spa) Euskaltel-Euskadi
134 Stijn Vandenbergh (Bel) Katusha Team
135 Kevin Ista (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:00:51
136 Stijn Neirynck (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator 0:00:52
137 Frederik Veuchelen (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:00:53
138 Andreas Stauff (Ger) Quickstep Cycling Team
139 Simone Ponzi (Ita) Liquigas-Cannondale
140 Alan Perez Lezaun (Spa) Euskaltel-Euskadi
141 Enrique Sanz (Spa) Movistar Team
142 Michael Barry (Can) Sky Procycling 0:00:54
143 Johann Tschopp (Swi) BMC Racing Team
144 Roy Curvers (Ned) Skil – Shimano 0:00:56
145 Daniele Pietropolli (Ita) Lampre – ISD 0:00:57
146 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Quickstep Cycling Team
147 Jelle Vanendert (Bel) Omega Pharma-Lotto
148 Alexander Mironov (Rus) Katusha Team 0:00:58
149 Allan Davis (Aus) Pro Team Astana
150 Wim De Vocht (Bel) Veranda’s Willems – Accent
151 Kenny Robert Van Hummel (Ned) Skil – Shimano 0:00:59
152 Cameron Wurf (Aus) Liquigas-Cannondale
153 Romain Zingle (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne
154 Frantisek Rabon (Cze) HTC-Highroad
155 Arnoud Van Groen (Ned) Veranda’s Willems – Accent 0:01:01
156 James Vanlandschoot (Bel) Veranda’s Willems – Accent
157 Dominic Klemme (Ger) Leopard Trek 0:01:02
158 Andreas Klier (Ger) Team Garmin-Cervelo
159 Juan José Haedo (Arg) Saxo Bank Sungard 0:01:04
160 Gabriel Rasch (Nor) Team Garmin-Cervelo 0:01:05
161 Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel-Euskadi
162 Matteo Bono (Ita) Lampre – ISD 0:01:06
163 Mathew Hayman (Aus) Sky Procycling
164 Sébastien Hinault (Fra) AG2R La Mondiale
165 Mauro Da Dalto (Ita) Liquigas-Cannondale 0:01:07
166 Theo Bos (Ned) Rabobank Cycling Team 0:01:10
167 Enrico Magazzini (Ita) Lampre – ISD 0:01:11
168 Valentin Iglinskiy (Kaz) Pro Team Astana 0:01:14
169 Feng Han (Chn) Skil – Shimano 0:01:16
170 Marco Bandiera (Ita) Quickstep Cycling Team 0:01:18
171 Miguel Minguez Ayala (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:01:21
172 Ruslan Pydgornyy (Ukr) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:01:27
173 Michael Van Staeyen (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator 0:01:28
174 Maxim Gourov (Kaz) Pro Team Astana 0:01:41
175 Matt Brammeier (Irl) HTC-Highroad 0:02:05

(BiciSvet.com/izvor:cyclingnews.com/Đorđe Pejković)

Facebook Comments

comments

Powered by New Facebook Comments

1 thought on “Eneco Tour – prolog (video)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *