La Vuelta-e8: Talavera de la Reina – San Lorenzo de El Escorial 177km (video)

Pin It

Druga nedelja trke donosi dve dosta drugačije planinske etape. Prva prolazi kroz rodna mesta pobednika Tour-a 2008 – Karlosa Sastrea, i preko uspona prve kategorije Mijares i dva brdska cilja druge kategorije. Etapa se završava na još jednom relativno novom usponu na ovogodišnjoj trci: San Lorenzo de El Escorial se po prvi put koristi kao cilj etape, a i na njemu se nalaze ubitačne rampe koje se penju i do 28% na pojedinim deonicama, što je najverovatnije najstrmiji uspon ikada korišćen na Grand Tour trci. Ako prethodne etape ne razdvoje vozače iz generalnog plasmana, onda će to definitivno biti ova.

Nagradna igra se nastavlja. Igra je veoma jednostavna: NAJBRŽE POGODITI POBEDNIKA !
-Ostavite što ranije komentar sa imenom vozača za koga mislite da će trijumfovati na etapi. Igra traje do 15h a komentari i pobednik biće poznati/vidljivi po završetku etape. Pokrovitelj LA VUELTA nagradne igre je MASTER BIKE ČAČAK
NAPOMENA: Jedna E-mail adresa > Jedna prognoza. Sa dobitnicima nagrada komuniciramo isključivo mejlom

REZULTATI:

1 Joaquin Rodriguez Oliver (Spa) Katusha Team 4:49:01
2 Michele Scarponi (Ita) Lampre – ISD 0:00:09
3 Bauke Mollema (Ned) Rabobank Cycling Team
4 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Omega Pharma-Lotto
5 Jakob Fuglsang (Den) Leopard Trek 0:00:12
6 Igor Anton Hernandez (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:00:15
7 Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale
8 Denis Menchov (Rus) Geox-TMC
9 Daniel Martin (Irl) Team Garmin-Cervelo
10 Fredrik Kessiakoff (Swe) Pro Team Astana
11 Haimar Zubeldia Agirre (Spa) Team RadioShack 0:00:20
12 Maxime Monfort (Bel) Leopard Trek
13 Mikel Nieve Ituralde (Spa) Euskaltel-Euskadi
14 Marzio Bruseghin (Ita) Movistar Team
15 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Katusha Team
16 Janez Brajkovic (Slo) Team RadioShack
17 Wout Poels (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
18 Juan Jose Cobo Acebo (Spa) Geox-TMC
19 Bradley Wiggins (GBr) Sky Procycling
20 Christopher Froome (GBr) Sky Procycling
21 Kevin Seeldraeyers (Bel) Quickstep Cycling Team
22 Chris Anker Sörensen (Den) Saxo Bank Sungard 0:00:28
23 Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas-Cannondale 0:00:32
24 Steven Kruijswijk (Ned) Rabobank Cycling Team
25 Oliver Zaugg (Swi) Leopard Trek
26 Tiago Machado (Por) Team RadioShack 0:00:40
27 Fabio Andres Duarte Arevalo (Col) Geox-TMC
28 David Moncoutie (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:00:41
29 Sergio Pardilla Belllón (Spa) Movistar Team
30 Pablo Lastras Garcia (Spa) Movistar Team
31 Luis Leon Sanchez Gil (Spa) Rabobank Cycling Team
32 Guillaume Bonnafond (Fra) AG2R La Mondiale
33 Kanstantsin Sivtsov (Blr) HTC-Highroad 0:00:45
34 Sergey Lagutin (Uzb) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
35 Robert Kiserlovski (Cro) Pro Team Astana
36 Mathieu Perget (Fra) AG2R La Mondiale 0:01:03
37 Sylvain Chavanel (Fra) Quickstep Cycling Team
38 Mauro Santambrogio (Ita) BMC Racing Team
39 Rafal Majka (Pol) Saxo Bank Sungard 0:01:08
40 Santo Anza (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:01:12
41 Enrico Gasparotto (Ita) Pro Team Astana
42 Egoi Martinez De Esteban (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:01:15
43 Eros Capecchi (Ita) Liquigas-Cannondale 0:01:18
44 Thomas Rohregger (Aut) Leopard Trek
45 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:01:32
46 Carlos Sastre Candil (Spa) Geox-TMC 0:01:33
47 Jan Bakelants (Bel) Omega Pharma-Lotto 0:01:36
48 Amets Txurruka (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:01:42
49 Tom Jelte Slagter (Ned) Rabobank Cycling Team 0:01:48
50 Juan Manuel Garate (Spa) Rabobank Cycling Team
51 Beñat Intxausti Elorriaga (Spa) Movistar Team 0:01:53
52 Christophe Le Mevel (Fra) Team Garmin-Cervelo 0:01:57
53 Eduard Vorganov (Rus) Katusha Team
54 Johannes Fröhlinger (Ger) Skil – Shimano 0:01:59
55 Vladimir Karpets (Rus) Katusha Team 0:02:01
56 Przemyslaw Niemiec (Pol) Lampre – ISD
57 Alberto Losada Alguacil (Spa) Katusha Team
58 Juan José Oroz Ugalde (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:02:08
59 Francis De Greef (Bel) Omega Pharma-Lotto 0:02:10
60 Xabier Zandio Echaide (Spa) Sky Procycling 0:02:22
61 Volodymir Gustov (Ukr) Saxo Bank Sungard 0:02:56
62 Aitor Perez Arrieta (Spa) Lampre – ISD 0:03:08
63 Cyril Dessel (Fra) AG2R La Mondiale 0:03:21
64 Francesco Gavazzi (Ita) Lampre – ISD
65 David Lelay (Fra) AG2R La Mondiale
66 Mathias Frank (Swi) BMC Racing Team
67 David De La Fuente Rasilla (Spa) Geox-TMC
68 Alessandro Spezialetti (Ita) Lampre – ISD
69 Marco Marzano (Ita) Lampre – ISD
70 Jesus Rosendo Prado (Spa) Andalucia Caja Granada
71 Dimitri Champion (Fra) AG2R La Mondiale 0:03:33
72 David Blanco Rodriguez (Spa) Geox-TMC
73 Angel Madrazo Ruiz (Spa) Movistar Team 0:03:35
74 Jose Vicente Toribio Alcolea (Spa) Andalucia Caja Granada
75 Jorge Azanza Soto (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:03:42
76 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team 0:03:52
77 Matthew Busche (USA) Team RadioShack 0:04:12
78 Rein Taaramae (Est) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:04:20
79 Steve Houanard (Fra) AG2R La Mondiale 0:04:21
80 Simon Geschke (Ger) Skil – Shimano 0:04:25
81 Morris Possoni (Ita) Sky Procycling 0:04:29
82 Davide Malacarne (Ita) Quickstep Cycling Team
83 Andrew Talansky (USA) Team Garmin-Cervelo 0:04:36
84 Ignatas Konovalovas (Ltu) Movistar Team 0:04:44
85 Martin Kohler (Swi) BMC Racing Team 0:05:09
86 Olivier Kaisen (Bel) Omega Pharma-Lotto 0:05:11
87 Thomas Löfkvist (Swe) Sky Procycling 0:05:20
88 Adrián Palomares Villaplana (Spa) Andalucia Caja Granada 0:06:06
89 David Lopez Garcia (Spa) Movistar Team 0:06:19
90 Inaki Isasi Flores (Spa) Euskaltel-Euskadi
91 Juan Horrach Rippoll (Spa) Katusha Team 0:06:23
92 Carlos Barredo Llamazales (Spa) Rabobank Cycling Team
93 Kevin De Weert (Bel) Quickstep Cycling Team
94 Pim Ligthart (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
95 Gert Dockx (Bel) Omega Pharma-Lotto 0:06:25
96 Gorka Verdugo Marcotegui (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:06:27
97 Johan Van Summeren (Bel) Team Garmin-Cervelo
98 Dominik Nerz (Ger) Liquigas-Cannondale 0:06:29
99 Dario Cataldo (Ita) Quickstep Cycling Team 0:06:48
100 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale 0:06:52
101 Heinrich Haussler (Aus) Team Garmin-Cervelo 0:07:22
102 Yuriy Trofimov (Rus) Katusha Team 0:07:29
103 Tanel Kangert (Est) Pro Team Astana 0:07:45
104 Andreas Klöden (Ger) Team RadioShack 0:07:49
105 Andrey Mizourov (Kaz) Pro Team Astana 0:08:59
106 Julien Fouchard (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:13:16
107 Sebastian Lang (Ger) Omega Pharma-Lotto 0:14:57
108 Vicente Reynes Mimo (Spa) Omega Pharma-Lotto
109 Josep Jufre Pou (Spa) Pro Team Astana
110 Alessandro Petacchi (Ita) Lampre – ISD
111 Tony Martin (Ger) HTC-Highroad
112 Marc De Maar (AHo) Quickstep Cycling Team 0:15:12
113 Paul Martens (Ger) Rabobank Cycling Team
114 Sep Vanmarcke (Bel) Team Garmin-Cervelo
115 Kristof Vandewalle (Bel) Quickstep Cycling Team
116 Damiano Caruso (Ita) Liquigas-Cannondale
117 Francesco Bellotti (Ita) Liquigas-Cannondale
118 Mauro Da Dalto (Ita) Liquigas-Cannondale
119 Markel Irizar Aranburu (Spa) Team RadioShack
120 Dmitry Kozontchuk (Rus) Geox-TMC
121 Mads Christensen (Den) Saxo Bank Sungard
122 Nicki Sörensen (Den) Saxo Bank Sungard
123 Pierre Cazaux (Fra) Euskaltel-Euskadi 0:15:30
124 Vicente David Bernabeu Armengol (Spa) Andalucia Caja Granada
125 José Luis Roldan Carmona (Spa) Andalucia Caja Granada 0:15:32
126 Evgeny Petrov (Rus) Pro Team Astana
127 Nico Sijmens (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne
128 Antonio Piedra Perez (Spa) Andalucia Caja Granada
129 Karsten Kroon (Ned) BMC Racing Team 0:15:36
130 Stuart O’Grady (Aus) Leopard Trek
131 Yoann Bagot (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:15:37
132 Alexandre Geniez (Fra) Skil – Shimano
133 Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Team RadioShack
134 Jose Alberto Benitez Roman (Spa) Andalucia Caja Granada 0:15:39
135 Manuele Mori (Ita) Lampre – ISD
136 Valerio Agnoli (Ita) Liquigas-Cannondale 0:15:43
137 Daniele Righi (Ita) Lampre – ISD 0:16:31
138 Fabian Cancellara (Swi) Leopard Trek 0:18:49
139 Matteo Carrara (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
140 Peter Sagan (Svk) Liquigas-Cannondale
141 Dario David Cioni (Ita) Sky Procycling
142 Lloyd Mondory (Fra) AG2R La Mondiale
143 Geoffroy Lequatre (Fra) Team RadioShack
144 Aliaksandr Kuchynski (Blr) Katusha Team
145 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team
146 Taylor Phinney (USA) BMC Racing Team
147 Koen De Kort (Ned) Skil – Shimano
148 Michael Albasini (Swi) HTC-Highroad
149 Bert Grabsch (Ger) HTC-Highroad
150 Stijn Devolder (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
151 Ruslan Pydgornyy (Ukr) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
152 Martin Velits (Svk) HTC-Highroad
153 Adam Hansen (Aus) Omega Pharma-Lotto
154 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team
155 Ivan Santaromita (Ita) BMC Racing Team
156 Ian Stannard (GBr) Sky Procycling
157 Jurgen Van De Walle (Bel) Omega Pharma-Lotto
158 Juan Jose Lobato Del Valle (Spa) Andalucia Caja Granada
159 Juan José Haedo (Arg) Saxo Bank Sungard
160 Davide Vigano (Ita) Leopard Trek
161 Daniele Bennati (Ita) Leopard Trek
162 Alan Marangoni (Ita) Liquigas-Cannondale
163 Jonas Aaen Jörgensen (Den) Saxo Bank Sungard
164 John Degenkolb (Ger) HTC-Highroad 0:20:46
165 Robert Wagner (Ger) Leopard Trek
166 Christopher Sutton (Aus) Sky Procycling 0:22:20
167 Martijn Keizer (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
168 Jaroslaw Marycz (Pol) Saxo Bank Sungard
169 Andrey Kashechkin (Kaz) Pro Team Astana
170 Nelson Oliveira (Spa) Team RadioShack
171 Antonio Cabello Baena (Spa) Andalucia Caja Granada
172 Roy Curvers (Ned) Skil – Shimano
173 Matthias Brandle (Aut) Geox-TMC
174 Andreas Klier (Ger) Team Garmin-Cervelo
175 Leigh Howard (Aus) HTC-Highroad
176 Nick Nuyens (Bel) Saxo Bank Sungard
177 Alexsandr Dyachenko (Kaz) Pro Team Astana
178 Yukihiro Doi (Jpn) Skil – Shimano
179 Nikolas Maes (Bel) Quickstep Cycling Team
180 Aleksejs Saramotins (Lat) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:22:28
181 Luca Paolini (Ita) Katusha Team
182 Tom Boonen (Bel) Quickstep Cycling Team 0:22:30
183 Murilo Antonio Fischer (Bra) Team Garmin-Cervelo 0:22:31
184 Albert Timmer (Ned) Skil – Shimano 0:28:08
185 Tom Veelers (Ned) Skil – Shimano
186 Marcel Kittel (Ger) Skil – Shimano 0:28:11
DNS Michal Golas (Pol) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
DNF Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
DNF Oscar Freire Gomez (Spa) Rabobank Cycling Team
DNF Tyler Farrar (USA) Team Garmin-Cervelo

 

GENERALNI PLASMAN:

1 Joaquin Rodriguez Oliver (Spa) Katusha Team 32:18:16
2 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Katusha Team 0:00:32
3 Jakob Fuglsang (Den) Leopard Trek 0:00:34
4 Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas-Cannondale 0:00:45
5 Michele Scarponi (Ita) Lampre – ISD 0:00:51
6 Fredrik Kessiakoff (Swe) Pro Team Astana 0:00:53
7 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Omega Pharma-Lotto 0:00:55
8 Bauke Mollema (Ned) Rabobank Cycling Team 0:00:59
9 Sylvain Chavanel (Fra) Quickstep Cycling Team 0:01:00
10 Maxime Monfort (Bel) Leopard Trek 0:01:01
11 Marzio Bruseghin (Ita) Movistar Team 0:01:09
12 Kevin Seeldraeyers (Bel) Quickstep Cycling Team 0:01:10
13 Mikel Nieve Ituralde (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:01:14
14 Haimar Zubeldia Agirre (Spa) Team RadioShack 0:01:17
15 Sergio Pardilla Belllón (Spa) Movistar Team 0:01:27
16 Janez Brajkovic (Slo) Team RadioShack 0:01:30
17 Juan Jose Cobo Acebo (Spa) Geox-TMC 0:01:38
18 Luis Leon Sanchez Gil (Spa) Rabobank Cycling Team 0:01:43
19 Christopher Froome (GBr) Sky Procycling
20 Bradley Wiggins (GBr) Sky Procycling
21 Kanstantsin Sivtsov (Blr) HTC-Highroad 0:01:46
22 Daniel Martin (Irl) Team Garmin-Cervelo 0:02:02
23 Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale 0:02:05
24 Tiago Machado (Por) Team RadioShack 0:02:20
25 Chris Anker Sörensen (Den) Saxo Bank Sungard 0:02:40
26 Eros Capecchi (Ita) Liquigas-Cannondale
27 Denis Menchov (Rus) Geox-TMC 0:02:53
28 David Moncoutie (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:03:00
29 Wout Poels (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:03:01
30 Steven Kruijswijk (Ned) Rabobank Cycling Team 0:03:03
31 Igor Anton Hernandez (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:03:28
32 Carlos Sastre Candil (Spa) Geox-TMC
33 Robert Kiserlovski (Cro) Pro Team Astana 0:03:34
34 Fabio Andres Duarte Arevalo (Col) Geox-TMC 0:03:36
35 Sergey Lagutin (Uzb) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:03:37
36 Jan Bakelants (Bel) Omega Pharma-Lotto 0:03:46
37 Guillaume Bonnafond (Fra) AG2R La Mondiale 0:04:30
38 Christophe Le Mevel (Fra) Team Garmin-Cervelo 0:04:54
39 Mathieu Perget (Fra) AG2R La Mondiale 0:07:30
40 Alberto Losada Alguacil (Spa) Katusha Team 0:07:47
41 Vladimir Karpets (Rus) Katusha Team 0:08:40
42 Mauro Santambrogio (Ita) BMC Racing Team 0:10:50
43 Rafal Majka (Pol) Saxo Bank Sungard 0:12:34
44 Oliver Zaugg (Swi) Leopard Trek 0:13:39
45 Eduard Vorganov (Rus) Katusha Team 0:15:28
46 Marco Marzano (Ita) Lampre – ISD 0:16:01
47 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:16:08
48 Francis De Greef (Bel) Omega Pharma-Lotto 0:16:45
49 Pablo Lastras Garcia (Spa) Movistar Team 0:17:19
50 Johannes Fröhlinger (Ger) Skil – Shimano 0:17:25
51 Gorka Verdugo Marcotegui (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:17:59
52 Davide Malacarne (Ita) Quickstep Cycling Team 0:18:08
53 Juan José Oroz Ugalde (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:18:44
54 Przemyslaw Niemiec (Pol) Lampre – ISD 0:18:55
55 Alessandro Spezialetti (Ita) Lampre – ISD 0:19:29
56 Santo Anza (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:19:47
57 Juan Horrach Rippoll (Spa) Katusha Team 0:20:45
58 Morris Possoni (Ita) Sky Procycling 0:22:46
59 Dominik Nerz (Ger) Liquigas-Cannondale 0:22:57
60 Francesco Gavazzi (Ita) Lampre – ISD 0:24:29
61 Andrew Talansky (USA) Team Garmin-Cervelo 0:24:49
62 Amets Txurruka (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:24:50
63 Thomas Rohregger (Aut) Leopard Trek 0:25:13
64 Thomas Löfkvist (Swe) Sky Procycling 0:26:09
65 Johan Van Summeren (Bel) Team Garmin-Cervelo 0:29:12
66 Egoi Martinez De Esteban (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:30:59
67 David De La Fuente Rasilla (Spa) Geox-TMC 0:31:37
68 Dimitri Champion (Fra) AG2R La Mondiale 0:31:55
69 Alexsandr Dyachenko (Kaz) Pro Team Astana 0:35:59
70 Evgeny Petrov (Rus) Pro Team Astana 0:36:59
71 Damiano Caruso (Ita) Liquigas-Cannondale
72 Vicente David Bernabeu Armengol (Spa) Andalucia Caja Granada 0:37:18
73 Valerio Agnoli (Ita) Liquigas-Cannondale 0:38:18
74 Volodymir Gustov (Ukr) Saxo Bank Sungard 0:39:36
75 Xabier Zandio Echaide (Spa) Sky Procycling 0:39:41
76 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team 0:41:04
77 David Lelay (Fra) AG2R La Mondiale 0:41:19
78 David Lopez Garcia (Spa) Movistar Team 0:41:58
79 Tanel Kangert (Est) Pro Team Astana 0:42:21
80 Enrico Gasparotto (Ita) Pro Team Astana 0:42:28
81 Cyril Dessel (Fra) AG2R La Mondiale 0:42:42
82 Andrey Mizourov (Kaz) Pro Team Astana 0:42:56
83 Gert Dockx (Bel) Omega Pharma-Lotto 0:45:18
84 David Blanco Rodriguez (Spa) Geox-TMC 0:46:07
85 Beñat Intxausti Elorriaga (Spa) Movistar Team 0:46:32
86 Lloyd Mondory (Fra) AG2R La Mondiale 0:46:34
87 Jesus Rosendo Prado (Spa) Andalucia Caja Granada 0:47:10
88 Matthew Busche (USA) Team RadioShack 0:47:31
89 Heinrich Haussler (Aus) Team Garmin-Cervelo 0:48:27
90 Carlos Barredo Llamazales (Spa) Rabobank Cycling Team 0:48:40
91 Mathias Frank (Swi) BMC Racing Team 0:49:06
92 Dmitry Kozontchuk (Rus) Geox-TMC 0:49:12
93 Inaki Isasi Flores (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:49:29
94 Markel Irizar Aranburu (Spa) Team RadioShack 0:49:47
95 Koen De Kort (Ned) Skil – Shimano 0:49:53
96 José Luis Roldan Carmona (Spa) Andalucia Caja Granada 0:50:28
97 Antonio Piedra Perez (Spa) Andalucia Caja Granada 0:51:16
98 Daniele Bennati (Ita) Leopard Trek 0:51:28
99 Alessandro Petacchi (Ita) Lampre – ISD 0:51:41
100 Vicente Reynes Mimo (Spa) Omega Pharma-Lotto 0:51:50
101 Jorge Azanza Soto (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:52:59
102 Pim Ligthart (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:53:55
103 Sebastian Lang (Ger) Omega Pharma-Lotto 0:54:22
104 Peter Sagan (Svk) Liquigas-Cannondale 0:54:42
105 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team 0:57:22
106 Juan Manuel Garate (Spa) Rabobank Cycling Team 0:59:22
107 Tony Martin (Ger) HTC-Highroad 0:59:28
108 Aitor Perez Arrieta (Spa) Lampre – ISD 1:00:33
109 Ruslan Pydgornyy (Ukr) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
110 Kristof Vandewalle (Bel) Quickstep Cycling Team 1:00:47
111 Andrey Kashechkin (Kaz) Pro Team Astana 1:00:49
112 Ignatas Konovalovas (Ltu) Movistar Team 1:01:00
113 Josep Jufre Pou (Spa) Pro Team Astana 1:01:15
114 Yoann Bagot (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 1:01:38
115 Manuele Mori (Ita) Lampre – ISD 1:01:39
116 Nico Sijmens (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne 1:01:40
117 Yuriy Trofimov (Rus) Katusha Team 1:02:08
118 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale 1:03:13
119 Tom Jelte Slagter (Ned) Rabobank Cycling Team 1:03:23
120 Steve Houanard (Fra) AG2R La Mondiale 1:03:26
121 Olivier Kaisen (Bel) Omega Pharma-Lotto 1:04:00
122 Rein Taaramae (Est) Cofidis, Le Credit En Ligne 1:04:16
123 Alan Marangoni (Ita) Liquigas-Cannondale 1:04:30
124 Ivan Santaromita (Ita) BMC Racing Team 1:05:26
125 Adam Hansen (Aus) Omega Pharma-Lotto 1:06:13
126 Andreas Klöden (Ger) Team RadioShack 1:07:15
127 Angel Madrazo Ruiz (Spa) Movistar Team 1:08:01
128 Paul Martens (Ger) Rabobank Cycling Team 1:08:25
129 Stuart O’Grady (Aus) Leopard Trek 1:08:57
130 Martin Velits (Svk) HTC-Highroad 1:09:07
131 Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Team RadioShack
132 Geoffroy Lequatre (Fra) Team RadioShack 1:09:28
133 Kevin De Weert (Bel) Quickstep Cycling Team 1:09:30
134 Bert Grabsch (Ger) HTC-Highroad 1:09:55
135 Martin Kohler (Swi) BMC Racing Team 1:11:26
136 Tom Boonen (Bel) Quickstep Cycling Team 1:11:43
137 Daniele Righi (Ita) Lampre – ISD 1:11:49
138 Mauro Da Dalto (Ita) Liquigas-Cannondale 1:12:14
139 Simon Geschke (Ger) Skil – Shimano 1:12:29
140 Nelson Oliveira (Spa) Team RadioShack 1:12:44
141 Marc De Maar (AHo) Quickstep Cycling Team 1:12:49
142 John Degenkolb (Ger) HTC-Highroad 1:13:17
143 Nicki Sörensen (Den) Saxo Bank Sungard 1:13:35
144 Julien Fouchard (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 1:14:17
145 Francesco Bellotti (Ita) Liquigas-Cannondale 1:15:17
146 Davide Vigano (Ita) Leopard Trek 1:16:04
147 Murilo Antonio Fischer (Bra) Team Garmin-Cervelo 1:16:27
148 Karsten Kroon (Ned) BMC Racing Team
149 Fabian Cancellara (Swi) Leopard Trek 1:17:39
150 Ian Stannard (GBr) Sky Procycling 1:18:03
151 Adrián Palomares Villaplana (Spa) Andalucia Caja Granada 1:18:11
152 Jurgen Van De Walle (Bel) Omega Pharma-Lotto 1:18:22
153 Michael Albasini (Swi) HTC-Highroad 1:20:04
154 Aliaksandr Kuchynski (Blr) Katusha Team 1:20:34
155 Jose Vicente Toribio Alcolea (Spa) Andalucia Caja Granada 1:21:21
156 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team 1:21:47
157 Luca Paolini (Ita) Katusha Team 1:22:35
158 Jose Alberto Benitez Roman (Spa) Andalucia Caja Granada 1:22:52
159 Juan José Haedo (Arg) Saxo Bank Sungard 1:30:28
160 Dario David Cioni (Ita) Sky Procycling 1:30:39
161 Leigh Howard (Aus) HTC-Highroad 1:31:31
162 Jonas Aaen Jörgensen (Den) Saxo Bank Sungard 1:32:45
163 Stijn Devolder (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 1:35:21
164 Matteo Carrara (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 1:35:30
165 Dario Cataldo (Ita) Quickstep Cycling Team 1:35:31
166 Pierre Cazaux (Fra) Euskaltel-Euskadi 1:39:01
167 Roy Curvers (Ned) Skil – Shimano 1:39:58
168 Antonio Cabello Baena (Spa) Andalucia Caja Granada 1:41:32
169 Marcel Kittel (Ger) Skil – Shimano 1:41:35
170 Martijn Keizer (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 1:43:24
171 Matthias Brandle (Aut) Geox-TMC 1:43:28
172 Mads Christensen (Den) Saxo Bank Sungard 1:44:28
173 Nikolas Maes (Bel) Quickstep Cycling Team 1:44:33
174 Juan Jose Lobato Del Valle (Spa) Andalucia Caja Granada 1:46:04
175 Jaroslaw Marycz (Pol) Saxo Bank Sungard 1:48:03
176 Alexandre Geniez (Fra) Skil – Shimano 1:48:40
177 Christopher Sutton (Aus) Sky Procycling 1:48:50
178 Tom Veelers (Ned) Skil – Shimano 1:51:54
179 Robert Wagner (Ger) Leopard Trek 1:52:11
180 Sep Vanmarcke (Bel) Team Garmin-Cervelo 1:52:18
181 Yukihiro Doi (Jpn) Skil – Shimano 1:52:35
182 Andreas Klier (Ger) Team Garmin-Cervelo 1:53:20
183 Taylor Phinney (USA) BMC Racing Team 1:56:07
184 Albert Timmer (Ned) Skil – Shimano 1:57:14
185 Aleksejs Saramotins (Lat) Cofidis, Le Credit En Ligne 1:59:20
186 Nick Nuyens (Bel) Saxo Bank Sungard 2:06:57

(BiciSvet.com)

Facebook Comments

comments

Powered by New Facebook Comments

10 thoughts on “La Vuelta-e8: Talavera de la Reina – San Lorenzo de El Escorial 177km (video)

  1. rasabogd says:

    Juan Jose Cobo Acebo ili David Moncoutie neka bude spanac

    Reply
  2. Urosh says:

    rodriguez bi bio ocigledan odgovor. i vjerovatno ce biti i najbolji od GC kandidata ali, nekako imam osjecaj da ce taaramae pobjediti

    Reply
    1. BiciSvet says:

      Čekaj bre ko je sad tvoj favorit 🙂 Jel Damiru ide nagrada – moram tebe da pitam kad pogađaš 17 dana za redom već 😛

      Reply
      1. Urosh says:

        ne, moj tip za pobjednika etape je bio taaramae. mislio sam da ce mozda iz bjega da pobjedi, a medju GC favoritima je rodriguez bio nekako zicer.

        Reply

Leave a Reply