Post Danmark Rundt / Tour of Denmark e1 (video)

Pin It
Sacha Modolo

Grupa se, na prvoj etapi, zbog jakog vetra pored severnog mora na putu ka Esbjergu podelila na dva dela. Trostruki pobednik trke Jakob Fuglsang (LeopardTrek) i Michael Rasmussen (Christina Satovi-Ofone) bili su među vozačima koji su uhvaćeni u ešalonu i završili su na 1:34 zaostatka za pobednikom Sašom Modolom iz ekipe Colnago CSF.

Trku je obeležio beg četvorice vozača René Jørgensen (Christina Satovi-Ofone), Nikola Aistrup (Team ConcordiaForsikring – Himmerland), Alessandro Bazzana (Team Tip 1 – Sanofi) i PatrickClausen (Danska). Glavna grupa im je dozvolila prednost od 6min

 

REZULTATI:
Esbjerg-Esbjerg 175 km

1 Sacha Modolo (Ita) Colnago – CSF Inox 3:59:21
2 Matti Breschel (Den) Rabobank Cycling Team
3 Michael Mørkøv (Den) Saxo Bank Sungard
4 Daniele Colli (Ita) Geox-TMC
5 Andrea Pasqualon (Ita) Colnago – CSF Inox
6 Daniele Bennati (Ita) Leopard Trek
7 Angelo Furlan (Ita) Christina Watches-Ofone
8 Michaël Van Staeyen (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator
9 Pim Ligthart (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
10 Oscar Freire Gomez (Spa) Rabobank Cycling Team
11 Roger Hammond (GBr) Team Garmin-Cervelo
12 Gabriel Rasch (Nor) Team Garmin-Cervelo
13 Thomas Vedel Kvist (Den) Glud & Marstrand – LRO
14 Zico Waeytens (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator
15 Kasper Jebjerg (Den) Glud & Marstrand – LRO
16 Daniel Lloyd (GBr) Team Garmin-Cervelo
17 Troels Ronning Vinther (Den) Glud & Marstrand – LRO
18 Wouter Mol (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
19 Simon Gerrans (Aus) Sky Procycling
20 Anders Lund (Den) Leopard Trek
21 Niki Ostergaard (Den) Glud & Marstrand – LRO
22 Tomas Alberio (Ita) Geox-TMC
23 Bertjan Lindeman (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
24 Damien Gaudin (Fra) Team Europcar
25 René Jørgensen (Den) Christina Watches-Ofone
26 Martijn Verschoor (Ned) Team Type 1 – Sanofi
27 Sébastien Chavanel (Fra) Team Europcar
28 Michael Reihs (Den) Christina Watches-Ofone
29 Alessandro Bazzana (Ita) Team Type 1 – Sanofi
30 Andrea Piechele (Ita) Colnago – CSF Inox
31 Alex Dowsett (GBr) Sky Procycling
32 Kasper Klostergaard Larsen (Den) Saxo Bank Sungard
33 Sébastien Turgot (Fra) Team Europcar
34 Dario David Cioni (Ita) Sky Procycling
35 Tristan Valentin (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
36 Paolo Locatelli (Ita) Colnago – CSF Inox
37 Jerome Cousin (Fra) Team Europcar
38 André Steensen (Den) Saxo Bank Sungard
39 Nikola Aistrup (Den) Team Concordia Forsikring – Himmerland
40 Steven Kruijswijk (Ned) Rabobank Cycling Team
41 Jetse Bol (Ned) Rabobank Cycling Team
42 Grischa Niermann (Ger) Rabobank Cycling Team
43 Jeremy Hunt (GBr) Sky Procycling
44 Gorik Gardeyn (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
45 Stijn Joseph (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator
46 Kris Boeckmans (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator
47 Kasper Linde Jorgensen (Den) Glud & Marstrand – LRO 0:00:14
48 Davide Vigano (Ita) Leopard Trek 0:00:15
49 Marc Hester (Den) Christina Watches-Ofone 0:00:24
50 Morgan Lamoisson (Fra) Team Europcar 0:01:02
51 Jakob Fuglsang (Den) Leopard Trek 0:01:34
52 Brian Vandborg (Den) Saxo Bank Sungard
53 Daniel Foder (Den) Glud & Marstrand – LRO
54 Kurt-Asle Arvesen (Nor) Sky Procycling
55 Asbjørn Kragh Andersen (Den) Denmark
56 Marcello Pavarin (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
57 Martin Mortensen (Den) Leopard Trek
58 Laszlo Bodrogi (Fra) Team Type 1 – Sanofi
59 Marko Kump (Slo) Geox-TMC
60 Rolf Nyborg Broge (Den) Denmark
61 Gustav Larsson (Swe) Saxo Bank Sungard
62 Alberto Ongarato (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
63 Sebastian Lander (Den) Team Concordia Forsikring – Himmerland
64 Noè Gianetti (Swi) Geox-TMC
65 Theo Bos (Ned) Rabobank Cycling Team
66 Jesper Hansen (Den) Denmark
67 Casper Degn Larsen (Den) Denmark
68 Mathieu Claude (Fra) Team Europcar
69 Richie Porte (Aus) Saxo Bank Sungard
70 Andreas Frisch (Den) Team Concordia Forsikring – Himmerland
71 Santo Anza (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
72 David Veilleux (Can) Team Europcar
73 Thomas Nybo Riis (Den) Denmark
74 Michael Rasmussen (Den) Christina Watches-Ofone
75 Alexandre Pichot (Fra) Team Europcar
76 Lasse Bochmann (Den) Glud & Marstrand – LRO
77 Matthias Brandle (Aut) Geox-TMC
78 Marco Corti (Ita) Geox-TMC
79 Chris Anker Sörensen (Den) Saxo Bank Sungard
80 Stefan Denifl (Aut) Leopard Trek
81 Roman Delalot (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
82 Steven Van Vooren (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator
83 Arthur Vanoverberghe (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator
84 Jure Kocjan (Slo) Team Type 1 – Sanofi
85 Christopher Juul-Jensen (Den) Glud & Marstrand – LRO
86 Preben Van Hecke (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator
87 Sonny Colbrelli (Ita) Colnago – CSF Inox
88 Dmitry Kozontchuk (Rus) Geox-TMC
89 Ramunas Navardauskas (Ltu) Team Garmin-Cervelo
90 Matteo Pelucchi (Ita) Geox-TMC
91 Maxim Belkov (Rus) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
92 Christian Delle Stelle (Ita) Colnago – CSF Inox
93 Angelo Pagani (Ita) Colnago – CSF Inox
94 Rémi Cusin (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
95 Sven Jodts (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator
96 Andrea Grendene (Ita) Team Type 1 – Sanofi
97 Cameron Meyer (Aus) Team Garmin-Cervelo
98 Pieter Weening (Ned) Rabobank Cycling Team
99 Jean-Eudes Demaret (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
100 Manuel Belletti (Ita) Colnago – CSF Inox
101 Kalle Kriit (Est) Cofidis, Le Credit En Ligne
102 Mads Christensen (Den) Saxo Bank Sungard
103 Jesper Odgaard Nielsen (Den) Christina Watches-Ofone
104 Kristian Sobota (Den) Christina Watches-Ofone
105 Lasse Norman Hansen (Den) Team Concordia Forsikring – Himmerland
106 Rasmus Christian Quaade (Den) Team Concordia Forsikring – Himmerland 0:03:43
107 Russell Downing (GBr) Sky Procycling 0:03:52
108 Christopher Sutton (Aus) Sky Procycling
109 Davide Appollonio (Ita) Sky Procycling
110 Martin Pedersen (Den) Leopard Trek 0:04:18
111 Rüdiger Selig (Ger) Leopard Trek
112 Aldo Ino Ilesic (Slo) Team Type 1 – Sanofi 0:05:47
113 Jens-Erik Madsen (Den) Team Concordia Forsikring – Himmerland 0:10:07
114 Rasmus Guldhammer (Den) Team Concordia Forsikring – Himmerland
115 Thomas Guldhammer (Den) Team Concordia Forsikring – Himmerland
116 Jack Bobridge (Aus) Team Garmin-Cervelo
117 Joe Eldridge (USA) Team Type 1 – Sanofi
118 Philip Nielsen (Den) Christina Watches-Ofone 0:09:12
119 Mikkel Mortensen (Den) Denmark 0:10:07
120 Adrien Petit (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
121 Coen Vermeltfoort (Ned) Rabobank Cycling Team
122 Benjamin Justesen (Den) Denmark
123 Benjamin King (Aus) Team Type 1 – Sanofi
DNF Patrick Clausen (Den) Denmark
DSQ Arnaud Labbe (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne

(BiciSvet.com)

Facebook Comments

comments

Powered by New Facebook Comments

1 thought on “Post Danmark Rundt / Tour of Denmark e1 (video)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *