Post Danmark Rundt/Tour of Denmark e2-Arhus (video)

Pin It
Grindsted - Århus 189km

Remi Cusin (Cofidis) odsprintao je Matti Breschel-a (Rabobank) na drugoj etapi trke oko Danske, nakon što se hrabri dvojac odvojio od grupe u veoma brzoj završnici u Aarhusu.

To je bio Brešelov drugi put da se nađe na drugom mestu u isto toliko dana, ali je Danac, koji je oz Saxo-banke prešao u Rabo-banku, imao utehu jer se popeo na vrh generalnog plasmana, zahvaljujući ovom kasnom napadu.

Na nešto manje od 3 km tehničke staze u Aarhusu, Cusin je krenuo, u ispostaviće se, pobednički napad. Budan Brešel osetio je priliku da profitira iz inicijative sprintera, i odmah ispratio napad Francuz. Par je iskoristio oklevanja u grupi iza, napravivši 10 sekundi na 2km do cilja, a onda su nastavili saradnju i na kraju uspeli da zadrže grupu iza sebe.

 

REZULTATI
Grindsted – Århus 189km

1 Rémi Cusin (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 4:34:19
2 Matti Breschel (Den) Rabobank Cycling Team
3 Daniele Bennati (Ita) Leopard Trek 0:00:02
4 Sacha Modolo (Ita) Colnago – CSF Inox
5 Daniele Colli (Ita) Geox-TMC
6 Jure Kocjan (Slo) Team Type 1 – Sanofi
7 Angelo Furlan (Ita) Christina Watches-Ofone
8 Michaël Van Staeyen (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator
9 Marcello Pavarin (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
10 Adrien Petit (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
11 Pim Ligthart (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
12 Sébastien Turgot (Fra) Team Europcar
13 Davide Appollonio (Ita) Sky Procycling
14 Roger Hammond (GBr) Team Garmin-Cervelo
15 Andrea Pasqualon (Ita) Colnago – CSF Inox
16 Sébastien Chavanel (Fra) Team Europcar
17 Thomas Vedel Kvist (Den) Glud & Marstrand – LRO
18 Manuel Belletti (Ita) Colnago – CSF Inox
19 Sebastian Lander (Den) Team Concordia Forsikring – Himmerland
20 Zico Waeytens (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator
21 Mathieu Claude (Fra) Team Europcar
22 Gorik Gardeyn (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
23 Kasper Klostergaard Larsen (Den) Saxo Bank Sungard
24 Daniel Lloyd (GBr) Team Garmin-Cervelo
25 Christopher Sutton (Aus) Sky Procycling
26 Troels Ronning Vinther (Den) Glud & Marstrand – LRO
27 Tristan Valentin (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
28 Alessandro Bazzana (Ita) Team Type 1 – Sanofi
29 Oscar Freire Gomez (Spa) Rabobank Cycling Team
30 Asbjørn Kragh Andersen (Den) Denmark
31 Wouter Mol (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
32 Santo Anza (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
33 Michael Mørkøv (Den) Saxo Bank Sungard
34 Alex Dowsett (GBr) Sky Procycling
35 Bertjan Lindeman (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
36 Simon Gerrans (Aus) Sky Procycling
37 Jakob Fuglsang (Den) Leopard Trek
38 Lasse Bochmann (Den) Glud & Marstrand – LRO
39 Russell Downing (GBr) Sky Procycling
40 Alexandre Pichot (Fra) Team Europcar
41 Michael Rasmussen (Den) Christina Watches-Ofone
42 Jesper Hansen (Den) Denmark
43 Dario David Cioni (Ita) Sky Procycling
44 René Jørgensen (Den) Christina Watches-Ofone
45 David Veilleux (Can) Team Europcar
46 Kalle Kriit (Est) Cofidis, Le Credit En Ligne
47 Angelo Pagani (Ita) Colnago – CSF Inox
48 Andreas Frisch (Den) Team Concordia Forsikring – Himmerland
49 Steven Kruijswijk (Ned) Rabobank Cycling Team
50 Tomas Alberio (Ita) Geox-TMC
51 Roman Delalot (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
52 Sonny Colbrelli (Ita) Colnago – CSF Inox
53 Pieter Weening (Ned) Rabobank Cycling Team
54 Laszlo Bodrogi (Fra) Team Type 1 – Sanofi
55 Kris Boeckmans (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator
56 Dmitry Kozontchuk (Rus) Geox-TMC
57 Cameron Meyer (Aus) Team Garmin-Cervelo
58 Jesper Odgaard Nielsen (Den) Christina Watches-Ofone
59 Damien Gaudin (Fra) Team Europcar
60 Grischa Niermann (Ger) Rabobank Cycling Team
61 Jean-Eudes Demaret (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
62 Daniel Foder (Den) Glud & Marstrand – LRO
63 Nikola Aistrup (Den) Team Concordia Forsikring – Himmerland
64 Preben Van Hecke (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator
65 Gustav Larsson (Swe) Saxo Bank Sungard
66 Kasper Linde Jorgensen (Den) Glud & Marstrand – LRO
67 Niki Ostergaard (Den) Glud & Marstrand – LRO
68 Mikkel Mortensen (Den) Denmark
69 Matthias Brandle (Aut) Geox-TMC
70 Marco Corti (Ita) Geox-TMC
71 Anders Lund (Den) Leopard Trek
72 Kurt-Asle Arvesen (Nor) Sky Procycling
73 Noè Gianetti (Swi) Geox-TMC
74 Stefan Denifl (Aut) Leopard Trek
75 André Steensen (Den) Saxo Bank Sungard
76 Arthur Vanoverberghe (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator
77 Rolf Nyborg Broge (Den) Denmark
78 Martin Mortensen (Den) Leopard Trek
79 Stijn Joseph (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator
80 Kristian Sobota (Den) Christina Watches-Ofone
81 Jetse Bol (Ned) Rabobank Cycling Team
82 Steven Van Vooren (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator
83 Jerome Cousin (Fra) Team Europcar
84 Alberto Ongarato (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:00:14
85 Davide Vigano (Ita) Leopard Trek 0:00:18
86 Thomas Nybo Riis (Den) Denmark
87 Theo Bos (Ned) Rabobank Cycling Team 0:00:02
88 Maxim Belkov (Rus) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:01:22
89 Kasper Jebjerg (Den) Glud & Marstrand – LRO 0:03:29
90 Martin Pedersen (Den) Leopard Trek 0:04:03
91 Rüdiger Selig (Ger) Leopard Trek
92 Christian Delle Stelle (Ita) Colnago – CSF Inox 0:04:54
93 Lasse Norman Hansen (Den) Team Concordia Forsikring – Himmerland
94 Christopher Juul-Jensen (Den) Glud & Marstrand – LRO
95 Sven Jodts (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator 0:06:14
96 Andrea Piechele (Ita) Colnago – CSF Inox 0:07:20
97 Richie Porte (Aus) Saxo Bank Sungard
98 Michael Reihs (Den) Christina Watches-Ofone
99 Martijn Verschoor (Ned) Team Type 1 – Sanofi 0:10:06
100 Matteo Pelucchi (Ita) Geox-TMC
101 Chris Anker Sörensen (Den) Saxo Bank Sungard
102 Brian Vandborg (Den) Saxo Bank Sungard
103 Benjamin King (Aus) Team Type 1 – Sanofi
104 Casper Degn Larsen (Den) Denmark
105 Thomas Guldhammer (Den) Team Concordia Forsikring – Himmerland
106 Philip Nielsen (Den) Christina Watches-Ofone
107 Rasmus Guldhammer (Den) Team Concordia Forsikring – Himmerland
108 Andrea Grendene (Ita) Team Type 1 – Sanofi
109 Jens-Erik Madsen (Den) Team Concordia Forsikring – Himmerland
110 Aldo Ino Ilesic (Slo) Team Type 1 – Sanofi
111 Benjamin Justesen (Den) Denmark
112 Morgan Lamoisson (Fra) Team Europcar
113 Jack Bobridge (Aus) Team Garmin-Cervelo
114 Coen Vermeltfoort (Ned) Rabobank Cycling Team
115 Rasmus Christian Quaade (Den) Team Concordia Forsikring – Himmerland
116 Marc Hester (Den) Christina Watches-Ofone
117 Jeremy Hunt (GBr) Sky Procycling
118 Joe Eldridge (USA) Team Type 1 – Sanofi 0:34:28
DNF Mads Christensen (Den) Saxo Bank Sungard
DNF Ramunas Navardauskas (Ltu) Team Garmin-Cervelo
DNF Gabriel Rasch (Nor) Team Garmin-Cervelo
DNF Paolo Locatelli (Ita) Colnago – CSF Inox
DNF Marko Kump (Slo) Geox-TMC

 

GENERALNI PLASMAN posle 2 etape

1 Matti Breschel (Den) Rabobank Cycling Team 8:33:28
2 Sacha Modolo (Ita) Colnago – CSF Inox 0:00:04
3 Michael Mørkøv (Den) Saxo Bank Sungard 0:00:07
4 Daniele Bennati (Ita) Leopard Trek 0:00:10
5 Nikola Aistrup (Den) Team Concordia Forsikring – Himmerland 0:00:11
6 René Jørgensen (Den) Christina Watches-Ofone 0:00:12
7 Kris Boeckmans (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator
8 Pim Ligthart (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:00:13
9 Bertjan Lindeman (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
10 Daniele Colli (Ita) Geox-TMC 0:00:14
11 Angelo Furlan (Ita) Christina Watches-Ofone
12 Michaël Van Staeyen (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator
13 Andrea Pasqualon (Ita) Colnago – CSF Inox
14 Roger Hammond (GBr) Team Garmin-Cervelo
15 Thomas Vedel Kvist (Den) Glud & Marstrand – LRO
16 Zico Waeytens (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator
17 Oscar Freire Gomez (Spa) Rabobank Cycling Team
18 Daniel Lloyd (GBr) Team Garmin-Cervelo
19 Troels Ronning Vinther (Den) Glud & Marstrand – LRO
20 Wouter Mol (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
21 Sébastien Chavanel (Fra) Team Europcar
22 Simon Gerrans (Aus) Sky Procycling
23 Sébastien Turgot (Fra) Team Europcar
24 Alessandro Bazzana (Ita) Team Type 1 – Sanofi
25 Kasper Klostergaard Larsen (Den) Saxo Bank Sungard
26 Tomas Alberio (Ita) Geox-TMC
27 Alex Dowsett (GBr) Sky Procycling
28 Tristan Valentin (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
29 Damien Gaudin (Fra) Team Europcar
30 Niki Ostergaard (Den) Glud & Marstrand – LRO
31 Gorik Gardeyn (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
32 Anders Lund (Den) Leopard Trek
33 Dario David Cioni (Ita) Sky Procycling
34 Steven Kruijswijk (Ned) Rabobank Cycling Team
35 Grischa Niermann (Ger) Rabobank Cycling Team
36 André Steensen (Den) Saxo Bank Sungard
37 Jerome Cousin (Fra) Team Europcar
38 Jetse Bol (Ned) Rabobank Cycling Team
39 Stijn Joseph (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator
40 Kasper Linde Jorgensen (Den) Glud & Marstrand – LRO 0:00:28
41 Davide Vigano (Ita) Leopard Trek 0:00:45
42 Rémi Cusin (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:01:36
43 Jakob Fuglsang (Den) Leopard Trek 0:01:45
44 Laszlo Bodrogi (Fra) Team Type 1 – Sanofi
45 Lasse Bochmann (Den) Glud & Marstrand – LRO 0:01:46
46 Martin Mortensen (Den) Leopard Trek 0:01:47
47 Marcello Pavarin (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:01:48
48 Asbjørn Kragh Andersen (Den) Denmark
49 Sebastian Lander (Den) Team Concordia Forsikring – Himmerland
50 Mathieu Claude (Fra) Team Europcar
51 Daniel Foder (Den) Glud & Marstrand – LRO
52 Jesper Hansen (Den) Denmark
53 Santo Anza (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
54 Jure Kocjan (Slo) Team Type 1 – Sanofi
55 Kurt-Asle Arvesen (Nor) Sky Procycling
56 Gustav Larsson (Swe) Saxo Bank Sungard
57 Andreas Frisch (Den) Team Concordia Forsikring – Himmerland
58 David Veilleux (Can) Team Europcar
59 Michael Rasmussen (Den) Christina Watches-Ofone
60 Alexandre Pichot (Fra) Team Europcar
61 Rolf Nyborg Broge (Den) Denmark
62 Noè Gianetti (Swi) Geox-TMC
63 Roman Delalot (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
64 Theo Bos (Ned) Rabobank Cycling Team
65 Manuel Belletti (Ita) Colnago – CSF Inox
66 Matthias Brandle (Aut) Geox-TMC
67 Marco Corti (Ita) Geox-TMC
68 Sonny Colbrelli (Ita) Colnago – CSF Inox
69 Dmitry Kozontchuk (Rus) Geox-TMC
70 Angelo Pagani (Ita) Colnago – CSF Inox
71 Stefan Denifl (Aut) Leopard Trek
72 Preben Van Hecke (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator
73 Arthur Vanoverberghe (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator
74 Steven Van Vooren (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator
75 Kalle Kriit (Est) Cofidis, Le Credit En Ligne
76 Pieter Weening (Ned) Rabobank Cycling Team
77 Cameron Meyer (Aus) Team Garmin-Cervelo
78 Jean-Eudes Demaret (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
79 Jesper Odgaard Nielsen (Den) Christina Watches-Ofone
80 Kristian Sobota (Den) Christina Watches-Ofone
81 Alberto Ongarato (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:02:00
82 Thomas Nybo Riis (Den) Denmark 0:02:04
83 Maxim Belkov (Rus) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:03:08
84 Kasper Jebjerg (Den) Glud & Marstrand – LRO 0:03:41
85 Davide Appollonio (Ita) Sky Procycling 0:04:06
86 Christopher Sutton (Aus) Sky Procycling
87 Russell Downing (GBr) Sky Procycling
88 Christopher Juul-Jensen (Den) Glud & Marstrand – LRO 0:06:40
89 Christian Delle Stelle (Ita) Colnago – CSF Inox
90 Lasse Norman Hansen (Den) Team Concordia Forsikring – Himmerland
91 Michael Reihs (Den) Christina Watches-Ofone 0:07:32
92 Andrea Piechele (Ita) Colnago – CSF Inox
93 Sven Jodts (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator 0:08:00
94 Rüdiger Selig (Ger) Leopard Trek 0:08:31
95 Martin Pedersen (Den) Leopard Trek 0:08:33
96 Richie Porte (Aus) Saxo Bank Sungard 0:09:06
97 Martijn Verschoor (Ned) Team Type 1 – Sanofi 0:10:18
98 Jeremy Hunt (GBr) Sky Procycling
99 Adrien Petit (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:10:21
100 Mikkel Mortensen (Den) Denmark
101 Marc Hester (Den) Christina Watches-Ofone 0:10:42
102 Morgan Lamoisson (Fra) Team Europcar 0:11:20
103 Brian Vandborg (Den) Saxo Bank Sungard 0:11:52
104 Casper Degn Larsen (Den) Denmark
105 Chris Anker Sörensen (Den) Saxo Bank Sungard
106 Matteo Pelucchi (Ita) Geox-TMC
107 Andrea Grendene (Ita) Team Type 1 – Sanofi
108 Rasmus Christian Quaade (Den) Team Concordia Forsikring – Himmerland 0:14:01
109 Aldo Ino Ilesic (Slo) Team Type 1 – Sanofi 0:16:05
110 Philip Nielsen (Den) Christina Watches-Ofone 0:19:30
111 Jens-Erik Madsen (Den) Team Concordia Forsikring – Himmerland 0:20:25
112 Rasmus Guldhammer (Den) Team Concordia Forsikring – Himmerland
113 Thomas Guldhammer (Den) Team Concordia Forsikring – Himmerland
114 Jack Bobridge (Aus) Team Garmin-Cervelo
115 Benjamin King (Aus) Team Type 1 – Sanofi
116 Benjamin Justesen (Den) Denmark
117 Coen Vermeltfoort (Ned) Rabobank Cycling Team
118 Joe Eldridge (USA) Team Type 1 – Sanofi 0:44:47

(BiciSvet.com)

Facebook Comments

comments

Powered by New Facebook Comments

1 thought on “Post Danmark Rundt/Tour of Denmark e2-Arhus (video)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *