Post Danmark Rundt/Tour of Denmark e3 Arhus-Vejle181km (video)

Pin It
Aarhus - Vejle 181km

Grupa se danas suočila sa kratgkim i veoma oštrim usponom od 21% u Vejleu u završnom krugu na trećoj etapi trke oko Danske, gde je i trka praktično eksplodirala. Na prvom usponu se već odvojila grupa jakih vozača na čelu sa Mihaelom Rasmusenom i žutom majicom.

Etapu je osvojio Jakob Fuglsang iz Leopard trek tima koji nije preuzeo žutu majicu jer je igubio dosta vremena po vetru na prvoj etapi >LINK. Tek drugoplasirani simon Gerans iz SKY ekipe uspeo je da skine majicu sa leđa Mati Brešela

Današnji taktika je bila veoma kratka. Doći ovde i pobediti etapu, jer sam izgubio dosta vremena prvog dana tako da se nisam opterećivao vremenskim razlikama. Važno je bilo ukoliko imam dobre noge, pobediti etapu” rekao je Jakob

REZULTATI
Arhus-Vejle 181km

1 Jakob Fuglsang (Den) Leopard Trek 4:29:38
2 Simon Gerrans (Aus) Sky Procycling 0:00:02
3 Daniele Bennati (Ita) Leopard Trek 0:00:11
4 Niki Ostergaard (Den) Glud & Marstrand – LRO 0:00:13
5 Bertjan Lindeman (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
6 Rémi Cusin (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
7 Michael Mørkøv (Den) Saxo Bank Sungard
8 Matti Breschel (Den) Rabobank Cycling Team
9 Stefan Denifl (Aut) Leopard Trek
10 Damien Gaudin (Fra) Team Europcar
11 Jerome Cousin (Fra) Team Europcar
12 Lasse Bochmann (Den) Glud & Marstrand – LRO
13 Dmitry Kozontchuk (Rus) Geox-TMC
14 Martin Mortensen (Den) Leopard Trek
15 Daniele Colli (Ita) Geox-TMC
16 Dario David Cioni (Ita) Sky Procycling
17 Michael Rasmussen (Den) Christina Watches-Ofone
18 Asbjørn Kragh Andersen (Den) Denmark 0:00:20
19 Zico Waeytens (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator 0:00:24
20 Andrea Pasqualon (Ita) Colnago – CSF Inox 0:00:29
21 Santo Anza (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
22 Sébastien Turgot (Fra) Team Europcar
23 Richie Porte (Aus) Saxo Bank Sungard
24 Alex Dowsett (GBr) Sky Procycling 0:00:36
25 Oscar Freire Gomez (Spa) Rabobank Cycling Team 0:00:41
26 Matthias Brandle (Aut) Geox-TMC 0:00:42
27 Anders Lund (Den) Leopard Trek 0:00:44
28 André Steensen (Den) Saxo Bank Sungard 0:00:45
29 Pim Ligthart (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
30 Wouter Mol (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:00:49
31 Steven Kruijswijk (Ned) Rabobank Cycling Team 0:00:58
32 Thomas Vedel Kvist (Den) Glud & Marstrand – LRO
33 Gustav Larsson (Swe) Saxo Bank Sungard
34 Sacha Modolo (Ita) Colnago – CSF Inox 0:01:09
35 Daniel Lloyd (GBr) Team Garmin-Cervelo 0:01:14
36 Daniel Foder (Den) Glud & Marstrand – LRO
37 Mikkel Mortensen (Den) Denmark
38 Mathieu Claude (Fra) Team Europcar
39 Jure Kocjan (Slo) Team Type 1 – Sanofi
40 Brian Vandborg (Den) Saxo Bank Sungard
41 Alessandro Bazzana (Ita) Team Type 1 – Sanofi 0:01:38
42 Jesper Hansen (Den) Denmark 0:01:46
43 Laszlo Bodrogi (Fra) Team Type 1 – Sanofi 0:01:53
44 Tristan Valentin (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
45 Kalle Kriit (Est) Cofidis, Le Credit En Ligne
46 Troels Ronning Vinther (Den) Glud & Marstrand – LRO 0:01:55
47 Kurt-Asle Arvesen (Nor) Sky Procycling 0:02:09
48 Christopher Juul-Jensen (Den) Glud & Marstrand – LRO 0:02:14
49 Thomas Nybo Riis (Den) Denmark
50 Sebastian Lander (Den) Team Concordia Forsikring – Himmerland
51 Benjamin Justesen (Den) Denmark 0:02:20
52 Nikola Aistrup (Den) Team Concordia Forsikring – Himmerland
53 Davide Vigano (Ita) Leopard Trek 0:02:32
54 Steven Van Vooren (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator 0:03:52
55 Jack Bobridge (Aus) Team Garmin-Cervelo
56 Gorik Gardeyn (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:04:36
57 Maxim Belkov (Rus) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
58 Christopher Sutton (Aus) Sky Procycling 0:05:01
59 Kasper Klostergaard Larsen (Den) Saxo Bank Sungard 0:05:26
60 Christian Delle Stelle (Ita) Colnago – CSF Inox 0:05:57
61 Marcello Pavarin (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:05:59
62 Alberto Ongarato (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
63 Chris Anker Sörensen (Den) Saxo Bank Sungard 0:06:10
64 Angelo Pagani (Ita) Colnago – CSF Inox 0:06:25
65 Jesper Odgaard Nielsen (Den) Christina Watches-Ofone 0:06:44
66 Russell Downing (GBr) Sky Procycling 0:06:46
67 Sonny Colbrelli (Ita) Colnago – CSF Inox
68 Arthur Vanoverberghe (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator
69 Noè Gianetti (Swi) Geox-TMC
70 Tomas Alberio (Ita) Geox-TMC
71 David Veilleux (Can) Team Europcar
72 Manuel Belletti (Ita) Colnago – CSF Inox
73 Jean-Eudes Demaret (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
74 Stijn Joseph (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator
75 Marco Corti (Ita) Geox-TMC
76 Roger Hammond (GBr) Team Garmin-Cervelo
77 Mads Christensen (Den) Saxo Bank Sungard
78 Sébastien Chavanel (Fra) Team Europcar
79 Alexandre Pichot (Fra) Team Europcar
80 Aldo Ino Ilesic (Slo) Team Type 1 – Sanofi
81 Kristian Sobota (Den) Christina Watches-Ofone 0:07:47
82 Cameron Meyer (Aus) Team Garmin-Cervelo 0:08:16
83 Michael Reihs (Den) Christina Watches-Ofone 0:08:53
84 Andreas Frisch (Den) Team Concordia Forsikring – Himmerland
85 Angelo Furlan (Ita) Christina Watches-Ofone
86 Marc Hester (Den) Christina Watches-Ofone 0:09:17
87 Rasmus Guldhammer (Den) Team Concordia Forsikring – Himmerland 0:09:20
88 Thomas Guldhammer (Den) Team Concordia Forsikring – Himmerland
89 Andrea Grendene (Ita) Team Type 1 – Sanofi 0:09:25
90 Rolf Nyborg Broge (Den) Denmark 0:09:38
91 Kasper Linde Jorgensen (Den) Glud & Marstrand – LRO
92 Matteo Pelucchi (Ita) Geox-TMC
93 René Jørgensen (Den) Christina Watches-Ofone
94 Casper Degn Larsen (Den) Denmark
95 Benjamin King (Aus) Team Type 1 – Sanofi
96 Pieter Weening (Ned) Rabobank Cycling Team
97 Kasper Jebjerg (Den) Glud & Marstrand – LRO
98 Adrien Petit (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
99 Roman Delalot (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
100 Sven Jodts (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator
101 Martin Pedersen (Den) Leopard Trek 0:10:07
102 Rüdiger Selig (Ger) Leopard Trek
103 Preben Van Hecke (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator 0:10:18
104 Grischa Niermann (Ger) Rabobank Cycling Team 0:12:48
105 Morgan Lamoisson (Fra) Team Europcar 0:13:07
106 Davide Appollonio (Ita) Sky Procycling 0:13:23
107 Andrea Piechele (Ita) Colnago – CSF Inox 0:13:53
108 Lasse Norman Hansen (Den) Team Concordia Forsikring – Himmerland 0:17:02
109 Philip Nielsen (Den) Christina Watches-Ofone
110 Paolo Locatelli (Ita) Colnago – CSF Inox 0:17:18
111 Michaël Van Staeyen (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator 0:17:26
112 Theo Bos (Ned) Rabobank Cycling Team
113 Rasmus Christian Quaade (Den) Team Concordia Forsikring – Himmerland
114 Jens-Erik Madsen (Den) Team Concordia Forsikring – Himmerland
115 Jeremy Hunt (GBr) Sky Procycling
116 Joe Eldridge (USA) Team Type 1 – Sanofi
117 Jetse Bol (Ned) Rabobank Cycling Team
118 Coen Vermeltfoort (Ned) Rabobank Cycling Team 0:18:01
119 Martijn Verschoor (Ned) Team Type 1 – Sanofi
120 Kris Boeckmans (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator 0:24:57

 

GENERALNI PLASMAN

1 Simon Gerrans (Aus) Sky Procycling 13:03:15
2 Matti Breschel (Den) Rabobank Cycling Team 0:00:04
3 Daniele Bennati (Ita) Leopard Trek 0:00:08
4 Michael Mørkøv (Den) Saxo Bank Sungard 0:00:09
5 Bertjan Lindeman (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:00:17
6 Daniele Colli (Ita) Geox-TMC 0:00:18
7 Niki Ostergaard (Den) Glud & Marstrand – LRO
8 Damien Gaudin (Fra) Team Europcar
9 Dario David Cioni (Ita) Sky Procycling
10 Jerome Cousin (Fra) Team Europcar
11 Zico Waeytens (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator 0:00:29
12 Andrea Pasqualon (Ita) Colnago – CSF Inox 0:00:34
13 Sébastien Turgot (Fra) Team Europcar
14 Alex Dowsett (GBr) Sky Procycling 0:00:41
15 Pim Ligthart (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:00:46
16 Oscar Freire Gomez (Spa) Rabobank Cycling Team
17 Anders Lund (Den) Leopard Trek 0:00:49
18 André Steensen (Den) Saxo Bank Sungard 0:00:50
19 Wouter Mol (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:00:54
20 Thomas Vedel Kvist (Den) Glud & Marstrand – LRO 0:01:03
21 Steven Kruijswijk (Ned) Rabobank Cycling Team
22 Sacha Modolo (Ita) Colnago – CSF Inox 0:01:04
23 Daniel Lloyd (GBr) Team Garmin-Cervelo 0:01:19
24 Jakob Fuglsang (Den) Leopard Trek 0:01:26
25 Rémi Cusin (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:01:40
26 Alessandro Bazzana (Ita) Team Type 1 – Sanofi 0:01:43
27 Lasse Bochmann (Den) Glud & Marstrand – LRO 0:01:50
28 Martin Mortensen (Den) Leopard Trek 0:01:51
29 Michael Rasmussen (Den) Christina Watches-Ofone 0:01:52
30 Stefan Denifl (Aut) Leopard Trek
31 Dmitry Kozontchuk (Rus) Geox-TMC
32 Tristan Valentin (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:01:58
33 Asbjørn Kragh Andersen (Den) Denmark 0:01:59
34 Troels Ronning Vinther (Den) Glud & Marstrand – LRO 0:02:00
35 Santo Anza (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:02:08
36 Matthias Brandle (Aut) Geox-TMC 0:02:21
37 Nikola Aistrup (Den) Team Concordia Forsikring – Himmerland 0:02:22
38 Gustav Larsson (Swe) Saxo Bank Sungard 0:02:37
39 Mathieu Claude (Fra) Team Europcar 0:02:53
40 Daniel Foder (Den) Glud & Marstrand – LRO
41 Jure Kocjan (Slo) Team Type 1 – Sanofi
42 Davide Vigano (Ita) Leopard Trek 0:03:08
43 Jesper Hansen (Den) Denmark 0:03:25
44 Laszlo Bodrogi (Fra) Team Type 1 – Sanofi 0:03:29
45 Kalle Kriit (Est) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:03:32
46 Kurt-Asle Arvesen (Nor) Sky Procycling 0:03:48
47 Sebastian Lander (Den) Team Concordia Forsikring – Himmerland 0:03:53
48 Thomas Nybo Riis (Den) Denmark 0:04:09
49 Gorik Gardeyn (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:04:41
50 Kasper Klostergaard Larsen (Den) Saxo Bank Sungard 0:05:31
51 Steven Van Vooren (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator
52 Roger Hammond (GBr) Team Garmin-Cervelo 0:06:51
53 Sébastien Chavanel (Fra) Team Europcar
54 Tomas Alberio (Ita) Geox-TMC
55 Stijn Joseph (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator
56 Maxim Belkov (Rus) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:07:35
57 Marcello Pavarin (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:07:38
58 Alberto Ongarato (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:07:50
59 Angelo Pagani (Ita) Colnago – CSF Inox 0:08:04
60 Jesper Odgaard Nielsen (Den) Christina Watches-Ofone 0:08:23
61 David Veilleux (Can) Team Europcar 0:08:25
62 Alexandre Pichot (Fra) Team Europcar
63 Noè Gianetti (Swi) Geox-TMC
64 Manuel Belletti (Ita) Colnago – CSF Inox
65 Sonny Colbrelli (Ita) Colnago – CSF Inox
66 Marco Corti (Ita) Geox-TMC
67 Arthur Vanoverberghe (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator
68 Jean-Eudes Demaret (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
69 Christopher Juul-Jensen (Den) Glud & Marstrand – LRO 0:08:45
70 Angelo Furlan (Ita) Christina Watches-Ofone 0:08:58
71 Christopher Sutton (Aus) Sky Procycling
72 Richie Porte (Aus) Saxo Bank Sungard 0:09:26
73 Kristian Sobota (Den) Christina Watches-Ofone
74 René Jørgensen (Den) Christina Watches-Ofone 0:09:39
75 Cameron Meyer (Aus) Team Garmin-Cervelo 0:09:55
76 Kasper Linde Jorgensen (Den) Glud & Marstrand – LRO 0:09:57
77 Andreas Frisch (Den) Team Concordia Forsikring – Himmerland 0:10:32
78 Russell Downing (GBr) Sky Procycling 0:10:43
79 Rolf Nyborg Broge (Den) Denmark 0:11:17
80 Roman Delalot (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
81 Pieter Weening (Ned) Rabobank Cycling Team
82 Mikkel Mortensen (Den) Denmark 0:11:26
83 Preben Van Hecke (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator 0:11:57
84 Christian Delle Stelle (Ita) Colnago – CSF Inox 0:12:28
85 Grischa Niermann (Ger) Rabobank Cycling Team 0:12:53
86 Brian Vandborg (Den) Saxo Bank Sungard 0:12:57
87 Kasper Jebjerg (Den) Glud & Marstrand – LRO 0:13:10
88 Michael Reihs (Den) Christina Watches-Ofone 0:16:16
89 Davide Appollonio (Ita) Sky Procycling 0:17:20
90 Michaël Van Staeyen (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator 0:17:31
91 Jetse Bol (Ned) Rabobank Cycling Team
92 Chris Anker Sörensen (Den) Saxo Bank Sungard 0:17:53
93 Rüdiger Selig (Ger) Leopard Trek 0:18:29
94 Martin Pedersen (Den) Leopard Trek 0:18:30
95 Theo Bos (Ned) Rabobank Cycling Team 0:19:05
96 Marc Hester (Den) Christina Watches-Ofone 0:19:50
97 Adrien Petit (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
98 Andrea Grendene (Ita) Team Type 1 – Sanofi 0:21:08
99 Andrea Piechele (Ita) Colnago – CSF Inox 0:21:16
100 Casper Degn Larsen (Den) Denmark 0:21:21
101 Matteo Pelucchi (Ita) Geox-TMC
102 Benjamin Justesen (Den) Denmark 0:22:36
103 Aldo Ino Ilesic (Slo) Team Type 1 – Sanofi 0:22:42
104 Lasse Norman Hansen (Den) Team Concordia Forsikring – Himmerland 0:23:33
105 Jack Bobridge (Aus) Team Garmin-Cervelo 0:24:08
106 Morgan Lamoisson (Fra) Team Europcar 0:24:18
107 Kris Boeckmans (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator 0:25:00
108 Jeremy Hunt (GBr) Sky Procycling 0:27:35
109 Martijn Verschoor (Ned) Team Type 1 – Sanofi 0:28:10
110 Rasmus Guldhammer (Den) Team Concordia Forsikring – Himmerland 0:29:33
111 Thomas Guldhammer (Den) Team Concordia Forsikring – Himmerland 0:29:36
112 Benjamin King (Aus) Team Type 1 – Sanofi 0:29:54
113 Rasmus Christian Quaade (Den) Team Concordia Forsikring – Himmerland 0:31:18
114 Philip Nielsen (Den) Christina Watches-Ofone 0:36:23
115 Jens-Erik Madsen (Den) Team Concordia Forsikring – Himmerland 0:37:42
116 Coen Vermeltfoort (Ned) Rabobank Cycling Team 0:38:17
117 Mads Christensen (Den) Saxo Bank Sungard 0:42:54
118 Sven Jodts (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator 0:45:46
119 Paolo Locatelli (Ita) Colnago – CSF Inox 0:51:52
120 Joe Eldridge (USA) Team Type 1 – Sanofi 1:02:04

(BiciSvet.com/izvor:cyclingnews.com/Đorđe Pejković)

 

Facebook Comments

comments

Powered by New Facebook Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *