Vuelta a Burgos-e2 Burgos (video)

Pin It

Nakon što je tesno izgubio od Samuela Sancheza (Euskaltel-Euskadi) na prvoj etapi Vuelta Burgos, Joaquim Rodriguez (Katusha) napravio je sa svojim timom pravi dar-mar na vrhu El Castillo u Burgosu. Nakon što su Katusha momci diktirali žestok tempo na 7 km dugačkom završnom krugu, Rodrigez i njegova eksplozivnost uzbrdo došli su do izražaja na još jednoj solo pobedi, za koju je zaslužan i Daniel Moreno koji je stigao tri sekunde kasnije. Pobednik prve etape Samuel Sanchez završio je na trećem mjestu sa sedam sekundi iza Rodrígueza, kome je prepustio svoje mjesto na vrhu plasmana.

 

Rezultati:
Burgos 144km

1 Joaquím Rodríguez Oliver (Spa) Katusha Team 3:26:22
2 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Katusha Team 0:00:03
3 Samuel Sanchez Gonzalez (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:00:07
4 Julien Simon (Fra) Saur – Sojasun 0:00:09
5 Juan Jose Cobo Acebo (Spa) Geox-TMC 0:00:10
6 Ricardo Garcia Ambroa (Spa) Orbea Continental
7 Pablo Lastras Garcia (Spa) Movistar Team
8 Fabio Felline (Ita) Geox-TMC 0:00:13
9 Arnaud Gerard (Fra) FDJ
10 Pieter Serry (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator
11 David Lopez Garcia (Spa) Movistar Team
12 Fabrice Jeandesboz (Fra) Saur – Sojasun
13 Sergio Pardilla Belllón (Spa) Movistar Team
14 Igor Anton Hernandez (Spa) Euskaltel-Euskadi
15 Mikel Nieve Ituralde (Spa) Euskaltel-Euskadi
16 David Blanco Rodriguez (Spa) Geox-TMC
17 Yannick Talabardon (Fra) Saur – Sojasun
18 Francisco José Ventoso Alberdi (Spa) Movistar Team
19 Kenny Elissonde (Fra) FDJ 0:00:20
20 Denis Menchov (Rus) Geox-TMC 0:00:22
21 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ
22 Stefano Garzelli (Ita) Acqua & Sapone 0:00:29
23 Darwin Atapuma Hurtado (Col) Colombia Es Pasion – Cafe De Colombia 0:00:33
24 David Arroyo Duran (Spa) Movistar Team 0:00:35
25 Jose Alberto Benitez Roman (Spa) Andalucia Caja Granada
26 Eduard Vorganov (Rus) Katusha Team
27 Cyril Bessy (Fra) Saur – Sojasun 0:00:39
28 Dalivier Ospina Navarro (Col) Colombia Es Pasion – Cafe De Colombia 0:00:46
29 Antonio Piedra Perez (Spa) Andalucia Caja Granada
30 Luis Mas Bonet (Spa) Burgos 2016 – Castilla y León
31 Juan José Oroz Ugalde (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:00:54
32 Hector Leonardo Paez Leon (Col) Colombia Es Pasion – Cafe De Colombia 0:00:59
33 Alessandro Donati (Ita) Acqua & Sapone 0:01:03
34 Sander Armee (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator 0:01:05
35 Victor Cabedo (Spa) Orbea Continental 0:01:07
36 Vladimir Karpets (Rus) Katusha Team 0:01:09
37 Cayetano José Sarmiento Tunarrosa (Col) Acqua & Sapone
38 Frédéric Guesdon (Fra) FDJ
39 Jesus Rosendo Prado (Spa) Andalucia Caja Granada 0:01:17
40 Dominique Cornu (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator
41 Johan Coenen (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator
42 Geert Steurs (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator
43 Antonio Santoro (Ita) Androni Giocattoli
44 Yukihiro Doi (Jpn) Skil – Shimano 0:01:22
45 Juan Horrach Rippoll (Spa) Katusha Team
46 Alexander Riabkin (Rus) Caja Rural
47 Beñat Intxausti Elorriaga (Spa) Movistar Team
48 Alex Cano Ardila (Col) Colombia Es Pasion – Cafe De Colombia
49 Alberto Losada Alguacil (Spa) Katusha Team
50 Camilo Andres Suarez Albarracin (Col) Colombia Es Pasion – Cafe De Colombia
51 David De La Fuente Rasilla (Spa) Geox-TMC 0:01:30
52 Jérôme Baugnies (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator
53 Ramon Domene (Spa) Androni Giocattoli 0:01:35
54 Arturo Mora Ortiz (Spa) Caja Rural
55 Alexandre Geniez (Fra) Skil – Shimano 0:01:44
56 Adrian Saez (Spa) Orbea Continental
57 Iñigo Cuesta (Spa) Caja Rural
58 Christopher Jennings (RSA) Burgos 2016 – Castilla y León 0:01:58
59 Luca Solari (Ita) Androni Giocattoli 0:02:05
60 Rafael Valls Ferri (Spa) Geox-TMC 0:02:07
61 Jean-Marc Marino (Fra) Saur – Sojasun
62 Javier Ramirez Abeja (Spa) Andalucia Caja Granada
63 Vladimir Miholjevic (Cro) Acqua & Sapone
64 Massimo Codol (Ita) Acqua & Sapone
65 Luca Barla (Ita) Androni Giocattoli
66 José Luis Roldan Carmona (Spa) Andalucia Caja Granada
67 Manuel Anton (Spa) Burgos 2016 – Castilla y León
68 Francesco Di Paolo (Ita) Acqua & Sapone
69 David Belda Garcia (Spa) Burgos 2016 – Castilla y León
70 Mauricio Ardila Cano (Col) Geox-TMC
71 Tobias Ludvigsson (Swe) Skil – Shimano
72 Yann Huguet (Fra) Skil – Shimano
73 Luis Felipe Laverde Jimenez (Col) Colombia Es Pasion – Cafe De Colombia
74 Paul Poux (Fra) Saur – Sojasun
75 Claudio Corioni (Ita) Acqua & Sapone
76 Mikel Landa Meana (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:02:15
77 Jackson Rodriguez (Ven) Androni Giocattoli 0:02:22
78 Javier Moreno Bazan (Spa) Caja Rural 0:02:23
79 Jesús Herrada Lopez (Spa) Movistar Team 0:02:26
80 Martin Reimer (Ger) Skil – Shimano 0:02:30
81 Dominique Rollin (Can) FDJ
82 Angel Vicioso Arcos (Spa) Androni Giocattoli 0:02:38
83 Daniele Ratto (Ita) Geox-TMC 0:02:40
84 Egoitz Garcia Echeguibel (Spa) Caja Rural 0:02:41
85 José Herrada Lopez (Spa) Caja Rural
86 Jordi Simon (Spa) Caja Rural
87 Mikel Astarloza (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:02:43
88 Inaki Isasi Flores (Spa) Euskaltel-Euskadi
89 Danilo Napolitano (Ita) Acqua & Sapone 0:02:53
90 Thomas Bonnin (Fra) Skil – Shimano 0:03:03
91 Pascual Orengo Lopez (Spa) Burgos 2016 – Castilla y León 0:03:12
92 Beñat Urain Epelde (Spa) Orbea Continental 0:03:36
93 Yoann Offredo (Fra) FDJ
94 José Vicente Garcia Acosta (Spa) Movistar Team 0:04:49
95 Xabier Zabalo Imaz (Spa) Orbea Continental
96 Igor Romero Etxebarria (Spa) Caja Rural
97 Ruben Jimenez Ventosa (Spa) Burgos 2016 – Castilla y León
98 Jarl Salomein (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator
99 Robin Chaigneau (Ned) Skil – Shimano
100 Yauheni Hutarovich (Blr) FDJ
101 Aliaksandr Kuchynski (Blr) Katusha Team
102 Aritz Etxebarria (Spa) Orbea Continental
103 Antonio Cabello Baena (Spa) Andalucia Caja Granada
104 Juan Pablo Forero Carreno (Col) Colombia Es Pasion – Cafe De Colombia
105 Victor Hugo Pena Grisales (Col) Colombia Es Pasion – Cafe De Colombia
106 Giairo Ermeti (Ita) Androni Giocattoli
107 Kenny De Ketele (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator
108 Alessandro Bertolini (Ita) Androni Giocattoli
109 Adrián Palomares Villaplana (Spa) Andalucia Caja Granada 0:05:04
110 Juan Jose Lobato Del Valle (Spa) Andalucia Caja Granada 0:05:05
111 Sander Oostlander (Ned) Skil – Shimano 0:06:58
112 Etienne Tortelier (Fra) Saur – Sojasun
113 Noel Martin Infante (Spa) Orbea Continental 0:07:02
114 Peio Bilbao (Spa) Euskaltel-Euskadi
115 Egor Silin (Rus) Katusha Team
116 Carlos Verona Quintanilla (Spa) Burgos 2016 – Castilla y León
117 Mikel Bizkarra (Spa) Orbea Continental
118 Rony Martias (Fra) Saur – Sojasun 0:09:38

 

GENERALNI PLASMAN

1 Joaquím Rodríguez Oliver (Spa) Katusha Team 7:17:29
2 Samuel Sanchez Gonzalez (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:00:07
3 David Lopez Garcia (Spa) Movistar Team 0:00:17
4 Sergio Pardilla Belllón (Spa) Movistar Team
5 Juan Jose Cobo Acebo (Spa) Geox-TMC 0:00:18
6 Pablo Lastras Garcia (Spa) Movistar Team
7 David Blanco Rodriguez (Spa) Geox-TMC 0:00:21
8 Ricardo Garcia Ambroa (Spa) Orbea Continental 0:00:22
9 Fabrice Jeandesboz (Fra) Saur – Sojasun 0:00:23
10 Igor Anton Hernandez (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:00:25
11 Denis Menchov (Rus) Geox-TMC 0:00:26
12 Mikel Nieve Ituralde (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:00:27
13 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Katusha Team 0:00:32
14 Yannick Talabardon (Fra) Saur – Sojasun 0:00:33
15 Francisco José Ventoso Alberdi (Spa) Movistar Team
16 Julien Simon (Fra) Saur – Sojasun 0:00:35
17 Arnaud Gerard (Fra) FDJ 0:00:38
18 Fabio Felline (Ita) Geox-TMC 0:00:46
19 Pieter Serry (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator
20 Kenny Elissonde (Fra) FDJ 0:00:58
21 Dalivier Ospina Navarro (Col) Colombia Es Pasion – Cafe De Colombia 0:01:00
22 Stefano Garzelli (Ita) Acqua & Sapone 0:01:07
23 Jose Alberto Benitez Roman (Spa) Andalucia Caja Granada 0:01:08
24 Antonio Piedra Perez (Spa) Andalucia Caja Granada 0:01:09
25 Darwin Atapuma Hurtado (Col) Colombia Es Pasion – Cafe De Colombia 0:01:11
26 David Arroyo Duran (Spa) Movistar Team 0:01:13
27 Eduard Vorganov (Rus) Katusha Team
28 Sander Armee (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator 0:01:25
29 Hector Leonardo Paez Leon (Col) Colombia Es Pasion – Cafe De Colombia
30 Cyril Bessy (Fra) Saur – Sojasun 0:01:33
31 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ 0:01:34
32 Luis Mas Bonet (Spa) Burgos 2016 – Castilla y León 0:01:38
33 Cayetano José Sarmiento Tunarrosa (Col) Acqua & Sapone 0:01:47
34 Vladimir Karpets (Rus) Katusha Team 0:01:57
35 Beñat Intxausti Elorriaga (Spa) Movistar Team 0:01:58
36 Alberto Losada Alguacil (Spa) Katusha Team 0:02:00
37 Victor Cabedo (Spa) Orbea Continental 0:02:01
38 David De La Fuente Rasilla (Spa) Geox-TMC 0:02:03
39 Jesus Rosendo Prado (Spa) Andalucia Caja Granada
40 Antonio Santoro (Ita) Androni Giocattoli 0:02:07
41 Dominique Cornu (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator 0:02:11
42 Johan Coenen (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator
43 Geert Steurs (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator
44 Juan José Oroz Ugalde (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:02:12
45 Yukihiro Doi (Jpn) Skil – Shimano 0:02:16
46 Camilo Andres Suarez Albarracin (Col) Colombia Es Pasion – Cafe De Colombia
47 Alex Cano Ardila (Col) Colombia Es Pasion – Cafe De Colombia 0:02:21
48 Jérôme Baugnies (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator 0:02:22
49 Rafael Valls Ferri (Spa) Geox-TMC 0:02:26
50 Mauricio Ardila Cano (Col) Geox-TMC 0:02:30
51 Iñigo Cuesta (Spa) Caja Rural
52 Luca Solari (Ita) Androni Giocattoli 0:02:31
53 Juan Horrach Rippoll (Spa) Katusha Team 0:02:44
54 Christopher Jennings (RSA) Burgos 2016 – Castilla y León 0:02:52
55 Francesco Di Paolo (Ita) Acqua & Sapone 0:02:57
56 Ramon Domene (Spa) Androni Giocattoli
57 Tobias Ludvigsson (Swe) Skil – Shimano 0:03:01
58 Luca Barla (Ita) Androni Giocattoli 0:03:10
59 David Belda Garcia (Spa) Burgos 2016 – Castilla y León 0:03:14
60 Jesús Herrada Lopez (Spa) Movistar Team 0:03:16
61 Javier Moreno Bazan (Spa) Caja Rural 0:03:17
62 Javier Ramirez Abeja (Spa) Andalucia Caja Granada 0:03:29
63 Massimo Codol (Ita) Acqua & Sapone 0:03:31
64 Vladimir Miholjevic (Cro) Acqua & Sapone
65 Paul Poux (Fra) Saur – Sojasun
66 Luis Felipe Laverde Jimenez (Col) Colombia Es Pasion – Cafe De Colombia
67 Alessandro Donati (Ita) Acqua & Sapone 0:03:32
68 Egoitz Garcia Echeguibel (Spa) Caja Rural 0:03:33
69 Frédéric Guesdon (Fra) FDJ 0:03:38
70 José Luis Roldan Carmona (Spa) Andalucia Caja Granada 0:03:40
71 Thomas Bonnin (Fra) Skil – Shimano 0:03:41
72 Mikel Landa Meana (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:03:46
73 Arturo Mora Ortiz (Spa) Caja Rural 0:03:56
74 Manuel Anton (Spa) Burgos 2016 – Castilla y León 0:04:00
75 Daniele Ratto (Ita) Geox-TMC 0:04:04
76 Adrian Saez (Spa) Orbea Continental 0:04:13
77 Jackson Rodriguez (Ven) Androni Giocattoli
78 Pascual Orengo Lopez (Spa) Burgos 2016 – Castilla y León 0:04:26
79 Yann Huguet (Fra) Skil – Shimano 0:04:36
80 Dominique Rollin (Can) FDJ 0:04:59
81 Alexander Riabkin (Rus) Caja Rural 0:05:03
82 Angel Vicioso Arcos (Spa) Androni Giocattoli 0:05:07
83 Jordi Simon (Spa) Caja Rural 0:05:10
84 Mikel Astarloza (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:05:12
85 Inaki Isasi Flores (Spa) Euskaltel-Euskadi
86 Claudio Corioni (Ita) Acqua & Sapone 0:05:17
87 José Herrada Lopez (Spa) Caja Rural 0:05:21
88 Alexandre Geniez (Fra) Skil – Shimano 0:05:24
89 Jean-Marc Marino (Fra) Saur – Sojasun 0:05:31
90 Xabier Zabalo Imaz (Spa) Orbea Continental 0:05:48
91 Martin Reimer (Ger) Skil – Shimano 0:05:51
92 Adrián Palomares Villaplana (Spa) Andalucia Caja Granada 0:06:03
93 Victor Hugo Pena Grisales (Col) Colombia Es Pasion – Cafe De Colombia 0:06:13
94 Juan Pablo Forero Carreno (Col) Colombia Es Pasion – Cafe De Colombia
95 Antonio Cabello Baena (Spa) Andalucia Caja Granada 0:06:54
96 Beñat Urain Epelde (Spa) Orbea Continental 0:06:56
97 Igor Romero Etxebarria (Spa) Caja Rural 0:06:59
98 Robin Chaigneau (Ned) Skil – Shimano 0:07:18
99 Danilo Napolitano (Ita) Acqua & Sapone 0:07:36
100 Egor Silin (Rus) Katusha Team 0:07:40
101 Yoann Offredo (Fra) FDJ 0:07:49
102 Aliaksandr Kuchynski (Blr) Katusha Team 0:07:58
103 Peio Bilbao (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:08:01
104 José Vicente Garcia Acosta (Spa) Movistar Team 0:08:07
105 Ruben Jimenez Ventosa (Spa) Burgos 2016 – Castilla y León
106 Etienne Tortelier (Fra) Saur – Sojasun 0:08:22
107 Noel Martin Infante (Spa) Orbea Continental 0:08:26
108 Juan Jose Lobato Del Valle (Spa) Andalucia Caja Granada
109 Yauheni Hutarovich (Blr) FDJ 0:08:58
110 Jarl Salomein (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator 0:09:02
111 Kenny De Ketele (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator
112 Aritz Etxebarria (Spa) Orbea Continental 0:09:05
113 Alessandro Bertolini (Ita) Androni Giocattoli 0:09:09
114 Mikel Bizkarra (Spa) Orbea Continental 0:09:31
115 Giairo Ermeti (Ita) Androni Giocattoli 0:09:32
116 Carlos Verona Quintanilla (Spa) Burgos 2016 – Castilla y León 0:10:20
117 Sander Oostlander (Ned) Skil – Shimano 0:11:09
118 Rony Martias (Fra) Saur – Sojasun 0:12:07

(BiciSvet.com)

Facebook Comments

comments

Powered by New Facebook Comments

1 thought on “Vuelta a Burgos-e2 Burgos (video)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *