Vuelta a España 2011 – startna lista

Pin It

BiciSvet za svoje posetioce ima specijalnu startnu listu 🙂 Ništa ne bi bilo specijalno da nema i sličica.
Za lakše praćenje trke i za sve one koji malo slabije poznaju ekipe tu su pored brojeva i imena vozača, dresovi ekipa.

Nema nekih velikih iznenađenja što se pozvanih timova tiče, jer su se izgubile granice u kvalitetu timova. Geox, Skill Shimano i Andalucia Caja Granada su “wild card” timovi a vi sami prosudite ko je od koga bolji.

Uporedite  OVDE ko je od vozača startovao i Tour de France

Liquigas-Cannondale

1  Vincenzo Nibali (Ita)
2  Eros Capecchi (Ita)
3  Damiano Caruso (Ita)
4  Mauro Da Dalto (Ita)
5  Alan Marangoni (Ita)
6  Dominique Nerz (Ger)
7  Peter Sagan (Svk)
8  Valerio Agnoli (Ita)
9  Francesco Bellotti (Ita)

AG2R La Mondiale
11  Nicolas Roche (Irl)
12  Guillaume Bonnafond (Fra)
13  Dimitri Champion (Fra)
14  Cyril Dessel (Fra)
15  Steve Houanard (Fra)
16  David Lelay (Fra)
17  Lloyd Mondory (Fra)
18  Matteo Montaguti (Ita)
19  Mathieu Perget (Fra)

 Andalucia Caja Granada
21  Vicente David Bernabeu Armengol (Spa)
22  Jose Alberto Benitez Roman (Spa)
23  Antonio Cabello Baena (Spa)
24  Juan Lobato Del Valle (Spa)
25  Adrian Palomares Villaplana (Por)
26  Antonio Piedra Perez (Spa)
27  Jose Luis Roldan Carmona (Spa)
28  Jesus Rosendo Prado (Spa)
29  Jose Vicente Toribio Alcolea (Spa)

BMC Racing Team
31  Mathias Frank (Swi)
32  Martin Kohler (Swi)
33  Taylor Phinney (USA)
34  Manuel Quinziato (Ita)
35  Mauro Santambrogio (Ita)
36  Ivan Santaromita (Ita)
37  Johann Tschopp (Swi)
38  Greg Van Avermaet (Bel)
39  Karsten Kroon (Ned)

Cofidis, Le Credit en Ligne
41  Yoann Bagot (Fra)
42  Nicolas Edet (Fra)
43  Luis Angel Mate Mardones (Spa)
44  David Moncoutie (Fra)
45  Aleksejs Saramotins (Lat)
46  Nico Sijmens (Bel)
47  Rein Taaramae (Est)
48  Nicolas Vogondy (Fra)
49  Julien Fouchard (Fra)

Euskaltel-Euskadi
51  Igor Anton Hernandez (Spa)
52  Inaki Isasi Flores (Spa)
53  Egoi Martinez De Esteban (Spa)
54  Mikel Nieve Ituralde (Spa)
55  Juan Jose Oroz Ugalde (Spa)
56  Amets Txurruka (Spa)
57  Gorka Verdugo Marcotegui (Spa)
58  Jorge Azanza Soto (Spa)
59  Pierre Cazaux (Fra)

Geox-TMC
61  Juan Jose Cobo Acebo (Spa)
62  David Blanco Rodriguez (Spa)
63  David De La Fuente Rasilla (Spa)
64  Fabio Andres Duarte Arevalo (Col)
65  Denis Menchov (Rus)
66  Carlos Sastre Candil (Spa)
67  Mauricio Alberto Ardila Cano (Col)
68  Matthias Brändle (Aut)
69  Dmitry Kozontchouk (Rus)

HTC-Highroad
71  Michael Albasini (Swi)
72  Mark Cavendish (GBr)
73  John Degenkolb (Ger)
74  Matthew Harley Goss (Aus)
75  Bert Grabsch (Ger)
76  Leigh Howard (Aus)
77  Tony Martin (Ger)
78  Kanstantsin Siutsou (Blr)
79  Martin Velits (Svk)

Katusha Team
81  Joaquím Rodríguez Oliver (Spa)
82  Joan Horrach Rippoll (Spa)
83  Aliaksandr Kuchynski (Blr)
84  Alberto Losada Alguacil (Spa)
85  Daniel Moreno Fernandez (Spa)
86  Luca Paolini (Ita)
87  Vladimir Karpets (Rus)
88  Yury Trofimov (Rus)
89  Eduard Vorganov (Rus)

Lampre – ISD
91  Michele Scarponi (Ita)
92  Marco Marzano (Ita)
93  Manuele Mori (Ita)
94  Przemyslaw Niemiec (Pol)
95  Aitor Perez Arrieta (Spa)
96  Alessandro Petacchi (Ita)
97  Daniele Righi (Ita)
98  Alessandro Spezialetti (Ita)
99  Francesco Gavazzi (Ita)

Leopard Trek
101  Daniele Bennati (Ita)
102  Fabian Cancellara (Swi)
103  Jakob Fuglsang (Den)
104  Maxime Monfort (Bel)
105  Stuart O’Grady (Aus)
106  Davide Viganò (Ita)
107  Robert Wagner (Ger)
108  Oliver Zaugg (Swi)
109  Thomas Rohregger (Aut)

Movistar Team
111  Imanol Erviti Ollo (Spa)
112  José Vicente Garcia Acosta (Spa)
113  Beñat Intxausti Elorriaga (Spa)
114  Ignatas Konovalovas (Ltu)
115  Pablo Lastras Garcia (Spa)
116  David Lopez Garcia (Spa)
117  Sergio Pardilla Bellon (Spa)
118  Marzio Bruseghin (Ita)
119  Angel Madrazo Ruiz (Spa)

Omega Pharma-Lotto
121  Jan Bakelants (Bel)
122  Francis De Greef (Bel)
123  Gert Dockx (Bel)
124  Adam Hansen (Aus)
125  Vicente Reynes Mimo (Spa)
126  Jurgen Van De Walle (Bel)
127  Jurgen Van Den Broeck (Bel)
128  Olivier Kaisen (Bel)
129  Sebastian Lang (Ger)

Pro Team Astana
131  Fredrik Kessiakoff (Swe)
132  Enrico Gasparotto (Ita)
133  Tanel Kangert (Est)
134  Andrey Zeits (Kaz)
135  Robert Kiserlovski (Cro)
137  Evgeni Petrov (Rus)
138  Alexsandr Dyachenko (Kaz)
139  Josep Jufre Pou (Spa)

Quickstep Cycling Team
141  Tom Boonen (Bel)
142  Dario Cataldo (Ita)
143  Sylvain Chavanel (Fra)
144  Marc de Maar (Ned)
145  Kevin De Weert (Bel)
146  Nikolas Maes (Bel)
147  Davide Malacarne (Ita)
148  Kevin Seeldrayers (Bel)
149  Kristof Vandewalle (Bel)

Rabobank Cycling Team
151  Carlos Barredo Llamazales (Spa)
152  Matti Breschel (Den)
153  Oscar Freire Gomez (Spa)
154  Juan Manuel Gárate Cepa (Spa)
155  Steven Kruijswijk (Ned)
156  Paul Martens (Ger)
157  Bauke Mollema (Ned)
158  Luis León Sánchez Gil (Spa)
159  Tom Slagter (Ned)

Saxo Bank Sungard
161  Chris Anker Sørensen (Den)
162  Mads Christensen (Den)
163  Volodymir Gustov (Ukr)
164  Juan José Haedo (Arg)
165  Jonas Aaen Jørgensen (Den)
166  Rafal Majka (Pol)
167  Jaroslaw Marycz (Pol)
168  Nick Nuyens (Bel)
169  Nicki Sörensen (Den)

Skil – Shimano
171  Alexandre Geniez (Fra)
172  Yukihiro Doi (Jpn)
173  Johannes Fröhlinger (Ger)
174  Simon Geschke (Ger)
175  Marcel Kittel (Ger)
176  Albert Timmer (Ned)
177  Tom Veelers (Ned)
178  Roy Curvers (Ned)
179  Koen de Kort (Ned)

Sky Procycling
181  Kurt-Asle Arvesen (Nor)
182  Dario David Cioni (Ita)
183  Christopher Froome (GBr)
184  Thomas Lövkvist (Swe)
185  Morris Possoni (Ita)
186  Ian Stannard (GBr)
187  Christopher Sutton (Aus)
188  Bradley Wiggins (GBr)
189  Xabier Zandio Echaide (Spa)

Team Garmin-Cervelo
191  Tyler Farrar (USA)
192  Murilo Antonio Fischer (Bra)
193  Heinrich Haussler (Ger)
194  Andreas Klier (Ger)
195  Christophe Le Mevel (Fra)
196  Daniel Martin (Irl)
197  Andrew Talansky (USA)
198  Johan Van Summeren (Bel)
199  Sep Vanmarcke (Bel)

Team RadioShack
201  Janez Brajkovic (Slo)
202  Matthew Busche (USA)
203  Markel Irizar Aranburu (Spa)
204  Andreas Klöden (Ger)
205  Geoffroy Lequatre (Fra)
206  Tiago Machado (Por)
207  Nelson Oliveira (Por)
208  Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por)
209  Haimar Zubeldia Aguirre (Spa)

Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
211  Matteo Carrara (Ita)
212  Stijn Devolder (Bel)
213  Michal Golas (Pol)
214  Martijn Keizer (Ned)
215  Sergey Lagutin (Uzb)
216  Pim Ligthart (Ned)
217  Wout Poels (Ned)
218  Santo Anza (Ita)
219  Ruslan Podgornyy (Ukr)

(BiciSvet.com)

Facebook Comments

comments

Powered by New Facebook Comments

1 thought on “Vuelta a España 2011 – startna lista

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *