Završena Vuelta a Burgos (video)

Pin It

Četvrta etapa na trci protekla je još jedamput u dominaciji tima Katusha. Lider trke Španac Hoakim Rodrigez, ovoga puta radio je za svog timskog kolegu i sunarodnika unutar ruskog profesionalnog  tima, Daniela Morena koji je i na ovom finišu na usponu odneo pobedu, uz prethodni furiozni tempo.

 

Na poslednjoj etapi, ujedno i najtežoj slavio je vozač Euskaltela Mikel Landa Meana. Mladi Baskijac je prošle godine došao kao pojačanje narandžastom timu iz kontinentalne ekipe ORBEA. a ovo mu je ujedno i prva profesionalna pobeda. Landa je upotpunio dominaciju Euskaltela i Katjuše na ovoj trci koji su odneli 4 etapne pobede dok je tim Movistar slavio na ekipnom hronometru>LINK

ETAPA 1 => LINK
ETAPA 2 => LINK
ETAPA 3 => LINK 

REZULTATI – E4
Roa de Duero – Ciudad Romana de Clunia 168km 

1 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Katusha Team 3:44:28
2 Samuel Sanchez Gonzalez (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:00:01
3 Pablo Lastras Garcia (Spa) Movistar Team
4 Ricardo Garcia Ambroa (Spa) Orbea Continental
5 Juan Jose Cobo Acebo (Spa) Geox-TMC
6 Joaquím Rodríguez Oliver (Spa) Katusha Team
7 Stefano Garzelli (Ita) Acqua & Sapone
8 David Blanco Rodriguez (Spa) Geox-TMC
9 Yukihiro Doi (Jpn) Skil – Shimano
10 Denis Menchov (Rus) Geox-TMC

REZULTATI – E5
Areniscas de los Pinares 155km

1 Mikel Landa Meana (Spa) Euskaltel-Euskadi 4:00:20
2 Juan Jose Cobo Acebo (Spa) Geox-TMC 0:00:03
3 Joaquím Rodríguez Oliver (Spa) Katusha Team 0:00:12
4 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Katusha Team 0:00:17
5 Fabrice Jeandesboz (Fra) Saur – Sojasun 0:00:33
6 Darwin Atapuma Hurtado (Col) Colombia Es Pasion – Cafe De Colombia 0:01:10
7 Samuel Sanchez Gonzalez (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:01:14
8 Mikel Nieve Ituralde (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:01:28
9 Sergio Pardilla Belllón (Spa) Movistar Team 0:01:29
10 Igor Anton Hernandez (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:01:58

GENERALNI PLASMAN na kraju trke:

1 Joaquím Rodríguez Oliver (Spa) Katusha Team 15:12:34
2 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Katusha Team 0:00:36
3 Juan Jose Cobo Acebo (Spa) Geox-TMC 0:00:45
4 Samuel Sanchez Gonzalez (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:01:23
5 Fabrice Jeandesboz (Fra) Saur – Sojasun 0:01:52
6 David Lopez Garcia (Spa) Movistar Team 0:01:58
7 Pablo Lastras Garcia (Spa) Movistar Team 0:02:06
8 Igor Anton Hernandez (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:02:25
9 Sergio Pardilla Belllón (Spa) Movistar Team 0:02:34
10 Mikel Nieve Ituralde (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:02:55
11 David Arroyo Duran (Spa) Movistar Team 0:03:23
12 Darwin Atapuma Hurtado (Col) Colombia Es Pasion – Cafe De Colombia 0:03:39
13 Kenny Elissonde (Fra) FDJ 0:03:56
14 David Blanco Rodriguez (Spa) Geox-TMC 0:04:09
15 Hector Leonardo Paez Leon (Col) Colombia Es Pasion – Cafe De Colombia 0:05:17
16 Tobias Ludvigsson (Swe) Skil – Shimano 0:06:11
17 Eduard Vorganov (Rus) Katusha Team 0:06:57
18 Yannick Talabardon (Fra) Saur – Sojasun 0:06:59
19 Mikel Landa Meana (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:07:13
20 Vladimir Karpets (Rus) Katusha Team 0:07:41
21 Antonio Piedra Perez (Spa) Andalucia Caja Granada 0:07:49
22 Alberto Losada Alguacil (Spa) Katusha Team 0:07:53
23 Antonio Santoro (Ita) Androni Giocattoli 0:08:20
24 Denis Menchov (Rus) Geox-TMC 0:08:31
25 Ricardo Garcia Ambroa (Spa) Orbea Continental 0:08:38
26 Adrián Palomares Villaplana (Spa) Andalucia Caja Granada
27 Arnaud Gerard (Fra) FDJ 0:08:58
28 Alex Cano Ardila (Col) Colombia Es Pasion – Cafe De Colombia 0:09:07
29 Jérôme Baugnies (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator 0:10:53
30 Fabio Felline (Ita) Geox-TMC 0:11:06
31 Mikel Astarloza (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:11:22
32 David De La Fuente Rasilla (Spa) Geox-TMC 0:11:35
33 Dalivier Ospina Navarro (Col) Colombia Es Pasion – Cafe De Colombia 0:11:42
34 Juan José Oroz Ugalde (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:11:55
35 Ramon Domene (Spa) Androni Giocattoli 0:12:01
36 José Herrada Lopez (Spa) Caja Rural 0:12:05
37 Arturo Mora Ortiz (Spa) Caja Rural 0:12:40
38 Luis Mas Bonet (Spa) Burgos 2016 – Castilla y León 0:12:56
39 Jesús Herrada Lopez (Spa) Movistar Team 0:13:09
40 Francisco José Ventoso Alberdi (Spa) Movistar Team 0:14:38
41 Jordi Simon (Spa) Caja Rural 0:14:51
42 Javier Moreno Bazan (Spa) Caja Rural 0:15:00
43 Alexander Riabkin (Rus) Caja Rural 0:15:02
44 Iñigo Cuesta (Spa) Caja Rural 0:15:09
45 Julien Simon (Fra) Saur – Sojasun 0:15:29
46 Cyril Bessy (Fra) Saur – Sojasun 0:15:39
47 Francesco Di Paolo (Ita) Acqua & Sapone 0:15:44
48 Alessandro Donati (Ita) Acqua & Sapone 0:15:52
49 Yukihiro Doi (Jpn) Skil – Shimano 0:16:09
50 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ 0:16:21
51 Jesus Rosendo Prado (Spa) Andalucia Caja Granada 0:16:31
52 Jose Alberto Benitez Roman (Spa) Andalucia Caja Granada 0:16:32
53 Vladimir Miholjevic (Cro) Acqua & Sapone 0:16:58
54 Johan Coenen (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator 0:17:14
55 Daniele Ratto (Ita) Geox-TMC
56 Mauricio Ardila Cano (Col) Geox-TMC 0:17:21
57 Sander Armee (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator 0:17:45
58 José Luis Roldan Carmona (Spa) Andalucia Caja Granada 0:17:57
59 Rafael Valls Ferri (Spa) Geox-TMC 0:18:20
60 Camilo Andres Suarez Albarracin (Col) Colombia Es Pasion – Cafe De Colombia 0:18:21
61 David Belda Garcia (Spa) Burgos 2016 – Castilla y León 0:18:59
62 Luca Barla (Ita) Androni Giocattoli 0:19:01
63 Yann Huguet (Fra) Skil – Shimano 0:19:10
64 Adrian Saez (Spa) Orbea Continental 0:19:26
65 Inaki Isasi Flores (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:19:27
66 Frédéric Guesdon (Fra) FDJ 0:19:35
67 Peio Bilbao (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:20:09
68 Thomas Bonnin (Fra) Skil – Shimano 0:20:27
69 Jackson Rodriguez (Ven) Androni Giocattoli 0:20:37
70 Noel Martin Infante (Spa) Orbea Continental 0:21:33
71 Christopher Jennings (RSA) Burgos 2016 – Castilla y León 0:21:47
72 Victor Cabedo (Spa) Orbea Continental 0:21:50
73 Beñat Urain Epelde (Spa) Orbea Continental 0:21:56
74 Geert Steurs (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator 0:21:59
75 Mikel Bizkarra (Spa) Orbea Continental 0:22:38
76 Yoann Offredo (Fra) FDJ 0:23:44
77 Alessandro Bertolini (Ita) Androni Giocattoli 0:24:30
78 Luca Solari (Ita) Androni Giocattoli 0:24:37
79 Dominique Rollin (Can) FDJ 0:25:14
80 Aritz Etxebarria (Spa) Orbea Continental 0:25:35
81 Etienne Tortelier (Fra) Saur – Sojasun 0:25:58
82 Carlos Verona Quintanilla (Spa) Burgos 2016 – Castilla y León 0:26:36
83 Ruben Jimenez Ventosa (Spa) Burgos 2016 – Castilla y León 0:26:51
84 Egor Silin (Rus) Katusha Team 0:28:04
85 Antonio Cabello Baena (Spa) Andalucia Caja Granada 0:29:00
86 Kenny De Ketele (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator 0:29:01
87 Jarl Salomein (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator 0:34:12
88 Giairo Ermeti (Ita) Androni Giocattoli 0:34:19

(BiciSvet.com/izvor:cyclingnews.com/Đorđe Pejković)

Facebook Comments

comments

Powered by New Facebook Comments

1 thought on “Završena Vuelta a Burgos (video)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *