La Vuelta-e15: Avilés – Anglirú 142km (video)

Pin It

Ne računajući  poslednji dan, ovo je najkraća etapa, ali neće izgledati tako. Nakon dva teška dana dolazi najbrutalnija etapa od svih. S’obzirom na legendarni Angliru, čudno je da je ovo tek  Vueltin peti susret sa ovim strašnim usponom. Uspon je kratak ali podrazumeva put preko brdskog cilja prve kategorije. Vozači zatim odlaze na Angliru gde su prethodni pobednici bili čisti brdaši- Hose Marija Himenez, Đibo Simoni, Roberto Heras i Alberto Kontador. Poslednjih 6.5km imaju prosečan nagib od 13%.  Čak i najbolji brdaši će ići nešto brže od običnog hoda.

DEO 1

DEO 2:

Nagradna igra se nastavlja. Igra je veoma jednostavna: NAJBRŽE POGODITI POBEDNIKA !
-Ostavite što ranije komentar sa imenom vozača za koga mislite da će trijumfovati na etapi. Igra traje do 15h a komentari i pobednik biće poznati/vidljivi po završetku etape. Pokrovitelj LA VUELTA nagradne igre je MASTER BIKE ČAČAK
NAPOMENA: Jedna E-mail adresa > Jedna prognoza. Sa dobitnicima nagrada komuniciramo isključivo mejlom

REZULTATI:

1 Juan Jose Cobo Acebo (Spa) Geox-TMC 4:01:56
2 Wout Poels (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:00:48
3 Denis Menchov (Rus) Geox-TMC
4 Christopher Froome (GBr) Sky Procycling
5 Bradley Wiggins (GBr) Sky Procycling 0:01:21
6 Igor Anton Hernandez (Spa) Euskaltel-Euskadi
7 Joaquin Rodriguez Oliver (Spa) Katusha Team 0:01:35
8 Maxime Monfort (Bel) Leopard Trek
9 Bauke Mollema (Ned) Rabobank Cycling Team
10 Sergey Lagutin (Uzb) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
11 Daniel Martin (Irl) Team Garmin-Cervelo 0:01:41
12 Fabio Andres Duarte Arevalo (Col) Geox-TMC 0:01:52
13 Mikel Nieve Ituralde (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:02:02
14 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Omega Pharma-Lotto 0:02:17
15 Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas-Cannondale 0:02:37
16 Jakob Fuglsang (Den) Leopard Trek 0:02:43
17 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Katusha Team
18 Oliver Zaugg (Swi) Leopard Trek
19 Sergio Pardilla Belllón (Spa) Movistar Team 0:03:01
20 Amets Txurruka (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:03:22
21 Chris Anker Sörensen (Den) Saxo Bank Sungard 0:03:32
22 Carlos Sastre Candil (Spa) Geox-TMC 0:03:52
23 Beñat Intxausti Elorriaga (Spa) Movistar Team 0:04:31
24 Christophe Le Mevel (Fra) Team Garmin-Cervelo 0:04:54
25 Kevin Seeldraeyers (Bel) Quickstep Cycling Team
26 Marzio Bruseghin (Ita) Movistar Team 0:05:08
27 Tiago Machado (Por) Team RadioShack 0:05:27
28 Josep Jufre Pou (Spa) Pro Team Astana 0:05:38
29 Robert Kiserlovski (Cro) Pro Team Astana
30 David De La Fuente Rasilla (Spa) Geox-TMC 0:05:56
31 Francis De Greef (Bel) Omega Pharma-Lotto 0:06:05
32 Jan Bakelants (Bel) Omega Pharma-Lotto 0:06:12
33 Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale 0:06:19
34 Alberto Losada Alguacil (Spa) Katusha Team 0:06:30
35 Carlos Barredo Llamazales (Spa) Rabobank Cycling Team 0:06:48
36 Gorka Verdugo Marcotegui (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:06:51
37 Thomas Rohregger (Aut) Leopard Trek 0:07:01
38 David Lopez Garcia (Spa) Movistar Team 0:07:14
39 Eros Capecchi (Ita) Liquigas-Cannondale 0:07:34
40 Mathieu Perget (Fra) AG2R La Mondiale 0:07:44
41 Przemyslaw Niemiec (Pol) Lampre – ISD 0:08:05
42 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale 0:08:10
43 Juan Manuel Garate (Spa) Rabobank Cycling Team 0:08:28
44 Eduard Vorganov (Rus) Katusha Team
45 Angel Madrazo Ruiz (Spa) Movistar Team 0:08:31
46 David Moncoutie (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:09:11
47 Steven Kruijswijk (Ned) Rabobank Cycling Team 0:09:14
48 Guillaume Bonnafond (Fra) AG2R La Mondiale
49 Cyril Dessel (Fra) AG2R La Mondiale
50 Haimar Zubeldia Agirre (Spa) Team RadioShack 0:09:40
51 Janez Brajkovic (Slo) Team RadioShack
52 David Blanco Rodriguez (Spa) Geox-TMC
53 Steve Houanard (Fra) AG2R La Mondiale 0:10:00
54 Jose Vicente Toribio Alcolea (Spa) Andalucia Caja Granada
55 Sylvain Chavanel (Fra) Quickstep Cycling Team 0:10:37
56 Egoi Martinez De Esteban (Spa) Euskaltel-Euskadi
57 Vladimir Karpets (Rus) Katusha Team
58 Adrián Palomares Villaplana (Spa) Andalucia Caja Granada 0:10:46
59 Nico Sijmens (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:11:20
60 Marc De Maar (AHo) Quickstep Cycling Team 0:11:27
61 Rafal Majka (Pol) Saxo Bank Sungard 0:12:14
62 Dominik Nerz (Ger) Liquigas-Cannondale 0:12:20
63 Matthias Brandle (Aut) Geox-TMC
64 Pim Ligthart (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:13:00
65 Johannes Fröhlinger (Ger) Skil – Shimano 0:13:19
66 David Lelay (Fra) AG2R La Mondiale 0:13:51
67 Sebastian Lang (Ger) Omega Pharma-Lotto 0:13:58
68 Francesco Bellotti (Ita) Liquigas-Cannondale 0:14:00
69 Markel Irizar Aranburu (Spa) Team RadioShack 0:14:04
70 Xabier Zandio Echaide (Spa) Sky Procycling
71 Volodymir Gustov (Ukr) Saxo Bank Sungard 0:14:33
72 Mauro Santambrogio (Ita) BMC Racing Team
73 Kevin De Weert (Bel) Quickstep Cycling Team 0:14:36
74 Manuele Mori (Ita) Lampre – ISD
75 Peter Sagan (Svk) Liquigas-Cannondale
76 Santo Anza (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
77 Ian Stannard (GBr) Sky Procycling
78 Fabian Cancellara (Swi) Leopard Trek
79 Olivier Kaisen (Bel) Omega Pharma-Lotto 0:14:43
80 Evgeny Petrov (Rus) Pro Team Astana 0:14:45
81 Marco Marzano (Ita) Lampre – ISD
82 Gert Dockx (Bel) Omega Pharma-Lotto 0:14:58
83 Juan Horrach Rippoll (Spa) Katusha Team 0:15:16
84 Pablo Lastras Garcia (Spa) Movistar Team
85 Tom Jelte Slagter (Ned) Rabobank Cycling Team
86 Jorge Azanza Soto (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:15:17
87 Koen De Kort (Ned) Skil – Shimano 0:15:20
88 Geoffroy Lequatre (Fra) Team RadioShack
89 Thomas Löfkvist (Swe) Sky Procycling 0:15:29
90 Morris Possoni (Ita) Sky Procycling
91 Kristof Vandewalle (Bel) Quickstep Cycling Team 0:15:37
92 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:15:41
93 Simon Geschke (Ger) Skil – Shimano
94 Luis Leon Sanchez Gil (Spa) Rabobank Cycling Team 0:15:43
95 Jurgen Van De Walle (Bel) Omega Pharma-Lotto
96 Martin Kohler (Swi) BMC Racing Team
97 Pierre Cazaux (Fra) Euskaltel-Euskadi 0:15:57
98 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team 0:16:17
99 Michael Albasini (Swi) HTC-Highroad
100 Tony Martin (Ger) HTC-Highroad 0:16:27
101 Mathias Frank (Swi) BMC Racing Team
102 Francesco Gavazzi (Ita) Lampre – ISD 0:17:19
103 Martin Velits (Svk) HTC-Highroad
104 Vicente Reynes Mimo (Spa) Omega Pharma-Lotto
105 Andrew Talansky (USA) Team Garmin-Cervelo 0:17:41
106 Dario David Cioni (Ita) Sky Procycling 0:17:48
107 Rein Taaramae (Est) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:18:04
108 Ignatas Konovalovas (Ltu) Movistar Team
109 Dmitry Kozontchuk (Rus) Geox-TMC 0:18:23
110 Alessandro Petacchi (Ita) Lampre – ISD 0:18:26
111 Alexsandr Dyachenko (Kaz) Pro Team Astana 0:18:28
112 Juan José Oroz Ugalde (Spa) Euskaltel-Euskadi
113 Inaki Isasi Flores (Spa) Euskaltel-Euskadi
114 Stijn Devolder (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:18:47
115 Bert Grabsch (Ger) HTC-Highroad
116 Yukihiro Doi (Jpn) Skil – Shimano 0:18:57
117 Yoann Bagot (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:19:00
118 Valerio Agnoli (Ita) Liquigas-Cannondale 0:19:10
119 Damiano Caruso (Ita) Liquigas-Cannondale 0:19:47
120 Daniele Bennati (Ita) Leopard Trek 0:19:58
121 Matteo Carrara (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
122 Ruslan Pydgornyy (Ukr) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:20:00
123 Lloyd Mondory (Fra) AG2R La Mondiale 0:20:05
124 Luca Paolini (Ita) Katusha Team 0:20:38
125 Ivan Santaromita (Ita) BMC Racing Team
126 Aliaksandr Kuchynski (Blr) Katusha Team
127 Yuriy Trofimov (Rus) Katusha Team
128 Dario Cataldo (Ita) Quickstep Cycling Team
129 Johan Van Summeren (Bel) Team Garmin-Cervelo
130 Julien Fouchard (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:20:43
131 Jose Alberto Benitez Roman (Spa) Andalucia Caja Granada 0:20:53
132 Jaroslaw Marycz (Pol) Saxo Bank Sungard 0:21:04
133 Jesus Rosendo Prado (Spa) Andalucia Caja Granada 0:21:09
134 Davide Malacarne (Ita) Quickstep Cycling Team 0:21:11
135 Nicki Sörensen (Den) Saxo Bank Sungard
136 Robert Wagner (Ger) Leopard Trek 0:21:25
137 Antonio Cabello Baena (Spa) Andalucia Caja Granada 0:21:28
138 Nelson Oliveira (Spa) Team RadioShack 0:21:30
139 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team 0:21:32
140 Tanel Kangert (Est) Pro Team Astana 0:21:45
141 Fredrik Kessiakoff (Swe) Pro Team Astana
142 Andrey Mizourov (Kaz) Pro Team Astana
143 Nick Nuyens (Bel) Saxo Bank Sungard 0:22:05
144 Andrey Kashechkin (Kaz) Pro Team Astana
145 Aleksejs Saramotins (Lat) Cofidis, Le Credit En Ligne
146 Christopher Sutton (Aus) Sky Procycling
147 Heinrich Haussler (Aus) Team Garmin-Cervelo
148 Roy Curvers (Ned) Skil – Shimano
149 Alessandro Spezialetti (Ita) Lampre – ISD
150 Mauro Da Dalto (Ita) Liquigas-Cannondale
151 Adam Hansen (Aus) Omega Pharma-Lotto
152 Leigh Howard (Aus) HTC-Highroad
153 Mads Christensen (Den) Saxo Bank Sungard
154 Vicente David Bernabeu Armengol (Spa) Andalucia Caja Granada
155 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team 0:22:10
156 Albert Timmer (Ned) Skil – Shimano 0:22:17
157 Enrico Gasparotto (Ita) Pro Team Astana 0:22:26
158 Alexandre Geniez (Fra) Skil – Shimano 0:22:28
159 José Luis Roldan Carmona (Spa) Andalucia Caja Granada 0:22:46
160 Sep Vanmarcke (Bel) Team Garmin-Cervelo
161 Antonio Piedra Perez (Spa) Andalucia Caja Granada
162 Dimitri Champion (Fra) AG2R La Mondiale 0:23:07
163 Aitor Perez Arrieta (Spa) Lampre – ISD 0:23:16
164 Daniele Righi (Ita) Lampre – ISD 0:23:20
165 Nikolas Maes (Bel) Quickstep Cycling Team 0:23:24
166 Tom Boonen (Bel) Quickstep Cycling Team
167 Juan José Haedo (Arg) Saxo Bank Sungard 0:23:42
168 Stuart O’Grady (Aus) Leopard Trek
169 Paul Martens (Ger) Rabobank Cycling Team
170 John Degenkolb (Ger) HTC-Highroad
171 Andreas Klier (Ger) Team Garmin-Cervelo
172 Davide Vigano (Ita) Leopard Trek
173 Tom Veelers (Ned) Skil – Shimano
174 Martijn Keizer (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
175 Alan Marangoni (Ita) Liquigas-Cannondale
176 Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Team RadioShack
177 Matthew Busche (USA) Team RadioShack
178 Jonas Aaen Jörgensen (Den) Saxo Bank Sungard

 

GENERALNI PLASMAN:

1 Juan Jose Cobo Acebo (Spa) Geox-TMC 59:57:16
2 Christopher Froome (GBr) Sky Procycling 0:00:20
3 Bradley Wiggins (GBr) Sky Procycling 0:00:46
4 Bauke Mollema (Ned) Rabobank Cycling Team 0:01:36
5 Maxime Monfort (Bel) Leopard Trek 0:02:37
6 Denis Menchov (Rus) Geox-TMC 0:03:01
7 Jakob Fuglsang (Den) Leopard Trek 0:03:06
8 Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas-Cannondale 0:03:27
9 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Omega Pharma-Lotto 0:03:58
10 Wout Poels (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:04:13
11 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Katusha Team 0:04:32
12 Mikel Nieve Ituralde (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:04:50
13 Joaquin Rodriguez Oliver (Spa) Katusha Team 0:05:17
14 Sergio Pardilla Belllón (Spa) Movistar Team 0:05:56
15 Chris Anker Sörensen (Den) Saxo Bank Sungard 0:06:08
16 Daniel Martin (Irl) Team Garmin-Cervelo 0:06:42
17 Sergey Lagutin (Uzb) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:07:50
18 Kevin Seeldraeyers (Bel) Quickstep Cycling Team 0:08:02
19 Marzio Bruseghin (Ita) Movistar Team 0:09:13
20 Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale 0:09:16
21 Carlos Sastre Candil (Spa) Geox-TMC 0:10:07
22 Janez Brajkovic (Slo) Team RadioShack 0:14:24
23 Robert Kiserlovski (Cro) Pro Team Astana 0:15:05
24 Eros Capecchi (Ita) Liquigas-Cannondale 0:17:23
25 Oliver Zaugg (Swi) Leopard Trek 0:18:22
26 Fredrik Kessiakoff (Swe) Pro Team Astana 0:22:33
27 Guillaume Bonnafond (Fra) AG2R La Mondiale 0:23:22
28 Sylvain Chavanel (Fra) Quickstep Cycling Team 0:26:51
29 Tiago Machado (Por) Team RadioShack 0:28:56
30 Rafal Majka (Pol) Saxo Bank Sungard 0:29:14
31 Mathieu Perget (Fra) AG2R La Mondiale 0:29:38
32 Haimar Zubeldia Agirre (Spa) Team RadioShack 0:30:46
33 Fabio Andres Duarte Arevalo (Col) Geox-TMC 0:36:27
34 David Moncoutie (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:36:50
35 Thomas Rohregger (Aut) Leopard Trek 0:37:28
36 Francis De Greef (Bel) Omega Pharma-Lotto 0:39:38
37 Jan Bakelants (Bel) Omega Pharma-Lotto 0:40:24
38 Amets Txurruka (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:43:21
39 Gorka Verdugo Marcotegui (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:45:52
40 Igor Anton Hernandez (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:48:32
41 Steven Kruijswijk (Ned) Rabobank Cycling Team 0:51:49
42 Alberto Losada Alguacil (Spa) Katusha Team 0:52:07
43 David De La Fuente Rasilla (Spa) Geox-TMC 0:57:36
44 Christophe Le Mevel (Fra) Team Garmin-Cervelo 0:59:46
45 Luis Leon Sanchez Gil (Spa) Rabobank Cycling Team 1:01:04
46 David Blanco Rodriguez (Spa) Geox-TMC 1:06:31
47 Vladimir Karpets (Rus) Katusha Team 1:06:36
48 Eduard Vorganov (Rus) Katusha Team 1:08:23
49 Dominik Nerz (Ger) Liquigas-Cannondale 1:09:07
50 Przemyslaw Niemiec (Pol) Lampre – ISD 1:10:35
51 Pablo Lastras Garcia (Spa) Movistar Team 1:16:18
52 Carlos Barredo Llamazales (Spa) Rabobank Cycling Team 1:17:26
53 David Lelay (Fra) AG2R La Mondiale 1:23:04
54 Davide Malacarne (Ita) Quickstep Cycling Team 1:26:36
55 Johannes Fröhlinger (Ger) Skil – Shimano 1:27:05
56 Juan José Oroz Ugalde (Spa) Euskaltel-Euskadi 1:27:06
57 Santo Anza (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 1:30:28
58 Thomas Löfkvist (Swe) Sky Procycling 1:31:17
59 Cyril Dessel (Fra) AG2R La Mondiale 1:34:25
60 Andrey Mizourov (Kaz) Pro Team Astana 1:34:36
61 Angel Madrazo Ruiz (Spa) Movistar Team 1:34:41
62 Francesco Gavazzi (Ita) Lampre – ISD 1:35:44
63 Josep Jufre Pou (Spa) Pro Team Astana 1:35:59
64 Egoi Martinez De Esteban (Spa) Euskaltel-Euskadi 1:37:32
65 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Le Credit En Ligne 1:40:32
66 Morris Possoni (Ita) Sky Procycling 1:40:33
67 Tanel Kangert (Est) Pro Team Astana 1:42:56
68 Juan Horrach Rippoll (Spa) Katusha Team 1:43:18
69 Evgeny Petrov (Rus) Pro Team Astana 1:46:15
70 Marco Marzano (Ita) Lampre – ISD 1:46:17
71 Mauro Santambrogio (Ita) BMC Racing Team 1:46:18
72 Alessandro Spezialetti (Ita) Lampre – ISD 1:48:20
73 Johan Van Summeren (Bel) Team Garmin-Cervelo 1:49:26
74 Damiano Caruso (Ita) Liquigas-Cannondale 1:49:38
75 Xabier Zandio Echaide (Spa) Sky Procycling 1:52:46
76 Olivier Kaisen (Bel) Omega Pharma-Lotto 1:53:17
77 Andrew Talansky (USA) Team Garmin-Cervelo 1:54:39
78 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale 1:54:53
79 Dimitri Champion (Fra) AG2R La Mondiale 1:56:26
80 Beñat Intxausti Elorriaga (Spa) Movistar Team 1:57:46
81 Juan Manuel Garate (Spa) Rabobank Cycling Team 1:58:04
82 Inaki Isasi Flores (Spa) Euskaltel-Euskadi 1:59:13
83 Volodymir Gustov (Ukr) Saxo Bank Sungard 2:00:11
84 Koen De Kort (Ned) Skil – Shimano 2:02:19
85 Lloyd Mondory (Fra) AG2R La Mondiale 2:02:28
86 Antonio Piedra Perez (Spa) Andalucia Caja Granada 2:03:21
87 Vicente David Bernabeu Armengol (Spa) Andalucia Caja Granada 2:04:14
88 Enrico Gasparotto (Ita) Pro Team Astana
89 Jorge Azanza Soto (Spa) Euskaltel-Euskadi 2:05:47
90 Tom Jelte Slagter (Ned) Rabobank Cycling Team 2:05:54
91 Nico Sijmens (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne 2:06:06
92 Sebastian Lang (Ger) Omega Pharma-Lotto 2:07:02
93 Valerio Agnoli (Ita) Liquigas-Cannondale 2:07:37
94 David Lopez Garcia (Spa) Movistar Team 2:10:13
95 Gert Dockx (Bel) Omega Pharma-Lotto 2:13:55
96 Pim Ligthart (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 2:14:25
97 Jesus Rosendo Prado (Spa) Andalucia Caja Granada 2:16:30
98 Rein Taaramae (Est) Cofidis, Le Credit En Ligne 2:17:03
99 Vicente Reynes Mimo (Spa) Omega Pharma-Lotto 2:18:15
100 Francesco Bellotti (Ita) Liquigas-Cannondale 2:21:06
101 Mathias Frank (Swi) BMC Racing Team 2:21:22
102 Markel Irizar Aranburu (Spa) Team RadioShack 2:22:52
103 Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Team RadioShack 2:23:05
104 Marc De Maar (AHo) Quickstep Cycling Team 2:25:13
105 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team 2:25:47
106 Aitor Perez Arrieta (Spa) Lampre – ISD 2:26:25
107 Alexsandr Dyachenko (Kaz) Pro Team Astana 2:27:37
108 José Luis Roldan Carmona (Spa) Andalucia Caja Granada 2:27:46
109 Ignatas Konovalovas (Ltu) Movistar Team 2:28:54
110 Adrián Palomares Villaplana (Spa) Andalucia Caja Granada 2:29:05
111 Martin Kohler (Swi) BMC Racing Team 2:29:49
112 Stuart O’Grady (Aus) Leopard Trek 2:32:45
113 Ruslan Pydgornyy (Ukr) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 2:33:43
114 Alessandro Petacchi (Ita) Lampre – ISD 2:34:24
115 Heinrich Haussler (Aus) Team Garmin-Cervelo 2:34:28
116 Kevin De Weert (Bel) Quickstep Cycling Team 2:35:17
117 Geoffroy Lequatre (Fra) Team RadioShack 2:36:27
118 Dmitry Kozontchuk (Rus) Geox-TMC 2:36:49
119 Matthew Busche (USA) Team RadioShack 2:36:53
120 Yoann Bagot (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 2:37:50
121 Andrey Kashechkin (Kaz) Pro Team Astana 2:38:31
122 Yuriy Trofimov (Rus) Katusha Team 2:39:56
123 Tony Martin (Ger) HTC-Highroad 2:41:00
124 Michael Albasini (Swi) HTC-Highroad 2:43:08
125 Daniele Bennati (Ita) Leopard Trek 2:44:54
126 Peter Sagan (Svk) Liquigas-Cannondale 2:44:57
127 Steve Houanard (Fra) AG2R La Mondiale 2:46:32
128 Kristof Vandewalle (Bel) Quickstep Cycling Team 2:47:02
129 Simon Geschke (Ger) Skil – Shimano 2:47:17
130 Nelson Oliveira (Spa) Team RadioShack 2:48:22
131 Ivan Santaromita (Ita) BMC Racing Team 2:48:37
132 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team 2:50:39
133 Manuele Mori (Ita) Lampre – ISD 2:52:57
134 Martin Velits (Svk) HTC-Highroad 2:53:30
135 Paul Martens (Ger) Rabobank Cycling Team 2:54:02
136 Fabian Cancellara (Swi) Leopard Trek 2:56:23
137 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team 2:57:44
138 Daniele Righi (Ita) Lampre – ISD 2:58:52
139 Nicki Sörensen (Den) Saxo Bank Sungard 3:00:55
140 Jose Alberto Benitez Roman (Spa) Andalucia Caja Granada 3:01:29
141 Ian Stannard (GBr) Sky Procycling 3:03:04
142 Julien Fouchard (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 3:03:08
143 Dario Cataldo (Ita) Quickstep Cycling Team 3:05:19
144 Jurgen Van De Walle (Bel) Omega Pharma-Lotto 3:06:02
145 Alan Marangoni (Ita) Liquigas-Cannondale 3:06:13
146 Aliaksandr Kuchynski (Blr) Katusha Team 3:06:30
147 Bert Grabsch (Ger) HTC-Highroad 3:06:38
148 Adam Hansen (Aus) Omega Pharma-Lotto 3:09:15
149 Jose Vicente Toribio Alcolea (Spa) Andalucia Caja Granada 3:10:43
150 Jonas Aaen Jörgensen (Den) Saxo Bank Sungard 3:10:55
151 Mauro Da Dalto (Ita) Liquigas-Cannondale 3:13:18
152 Luca Paolini (Ita) Katusha Team 3:14:31
153 Tom Boonen (Bel) Quickstep Cycling Team 3:15:59
154 Davide Vigano (Ita) Leopard Trek 3:16:57
155 John Degenkolb (Ger) HTC-Highroad 3:17:50
156 Dario David Cioni (Ita) Sky Procycling 3:20:56
157 Martijn Keizer (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 3:24:56
158 Leigh Howard (Aus) HTC-Highroad 3:27:00
159 Matteo Carrara (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 3:28:53
160 Matthias Brandle (Aut) Geox-TMC 3:30:15
161 Stijn Devolder (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 3:34:43
162 Juan José Haedo (Arg) Saxo Bank Sungard 3:36:41
163 Pierre Cazaux (Fra) Euskaltel-Euskadi 3:39:15
164 Jaroslaw Marycz (Pol) Saxo Bank Sungard 3:40:03
165 Sep Vanmarcke (Bel) Team Garmin-Cervelo 3:40:48
166 Yukihiro Doi (Jpn) Skil – Shimano 3:42:52
167 Roy Curvers (Ned) Skil – Shimano 3:44:48
168 Nikolas Maes (Bel) Quickstep Cycling Team 3:45:11
169 Mads Christensen (Den) Saxo Bank Sungard 3:50:04
170 Antonio Cabello Baena (Spa) Andalucia Caja Granada 3:51:07
171 Christopher Sutton (Aus) Sky Procycling 3:52:41
172 Robert Wagner (Ger) Leopard Trek 3:55:29
173 Alexandre Geniez (Fra) Skil – Shimano 3:57:03
174 Albert Timmer (Ned) Skil – Shimano 4:03:11
175 Andreas Klier (Ger) Team Garmin-Cervelo 4:03:42
176 Aleksejs Saramotins (Lat) Cofidis, Le Credit En Ligne 4:05:18
177 Nick Nuyens (Bel) Saxo Bank Sungard 4:10:44
178 Tom Veelers (Ned) Skil – Shimano 4:11:48

 (BiciSvet.com/izvor:cyclingnews.com/Dragana Petrović)

Facebook Comments

comments

Powered by New Facebook Comments

11 thoughts on “La Vuelta-e15: Avilés – Anglirú 142km (video)

  1. Zlatko says:

    Da li je ovaj uspon Angliru, tezi od Monte Zoncolana sa Gira? Koliko je dug Monte Zoncolan, i koliki je njegov nagib?

    Reply
  2. IVAN says:

    Mislim da su ovdje svi pobjednici koji su uspjeli završiti ovu etapu!
    Voziti bic. na 20% i više graniči sa science fiction,jer tko god je probao voziti na 10% i vše zna o čemu pričam!
    Zato svaka čast svim dečkim,a posebno Kišerlovskom!

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *