36.
VELIKA NAGRADA NIŠA
MEMORIJAL
TOME BLAGOJEVIĆA
LIGA SRBIJE 2011
Seniori
Dužina staze: 78 km
Vreme trke: 01:51:05 h
Prosečna brzina trke: 42.13 km/h
REZULTATI
Pl. St.br. UCI kod Prezime Ime Klub Mesto Vreme Bod
1 14 SRB19910921 Marić Dejan Radnički Kragujevac 01:51:42 90
2 11 SRB19830325 Der Žolt Radnički Kragujevac 01:52:22 70
3 18 MKD19911102 Petrovski Stefan Velo M Kumanovo 01:52:56
4 16 SRB19920703 Bogdanović Marko Železničar MBN Niš 01.56:42 55
5 10 SRB19821231 Šmelcerović Goran Radnički Kragujevac 01:56:42 30
6 70 SRB19671222 Milenković Aleksandar OBK Beograd Beograd 01:56:42 20
7 15 SRB19821102 Prokić Predrag Radnički Kragujevac 01:56:42 18
8 1 BIH19770620 Kuvalja Vladimir BSK Banja Luka 01:59:15
9 7 SRB19910818 Stefanović Nikola Partizan Beograd 02:00:24 16
10 9 SRB19910120 Zekavica Jovan Partizan Beograd 02:01:05 14
11 5 SRB19920828 Stojanović Miloš Metalac Kraljevo 02:01:05 12
12 12 SRB19840513 Đurđić Bojan Radnički Kragujevac 02:01:42 11
13 3 SRB19890420 Helfrih Adam Spartak Subotica 02:01:42 10
14 13 SRB19860915 Vuković Nemanja Radnički Kragujevac 02:02:09 9
15 6 SRB19600125 Pavlović Zoran Metalac Kraljevo 02:06:29 8
16 8 SRB19920709 Pavlović Filip Partizan Beograd 02:07:22 7
17 17 SRB19820215 Spasić Dragan Železničar MBN Niš DNF
Kategorija: Juniori
Staza: Kružna ulicama Niša
Dužina staze: 78 km
Vreme trke: 01:50:43 h
Prosečna brzina trke: 42.26 km/h
REZULTATI
Pl. St.br. UCI kod Prezime Ime Klub Mesto Vreme Bod
1 84 SRB19940102 Polumirac Marko Metalac Kraljevo 01:50:43 90
2 83 SRB19940309 Borisavljević Miloš Metalac Kraljevo 01:52:22 70
3 87 SRB19940506 Stefanović Stefan Borac Čačak 01:52:34 55
4 88 SRB19950206 Simonović Borislav Borac Čačak 01:53:12 30
5 82 SRB19940919 Živković Uroš Metalac Kraljevo 02:06:29 20
6 81 SRB19930511 Jovanović Uroš Šumadija Biroplan Aranđelovac DNF
7 85 SRB19930423 Danilović Marko Borac Čačak DNF
8 89 SRB19930307 Stevanović Đorđe Železničar MBN Niš DNF
9 90 SRB19941024 Stojiljković Miloš Železničar MBN Niš DNF
10 91 SRB19940621 Đorđević Aleksandar Železničar MBN Niš DNS
Kategorija: Kadeti
Staza: kružna ulicama Niša
Dužina staze: 39 km
Vreme trke: 01:03:22 h
Prosečna brzina trke: 36.97 km/h
REZULTATI:
Pl. St.br. UCI kod Prezime Ime Klub Mesto Vreme Bod
1 47 SRB19960131 Devedžić Darko Metalac Kraljevo 01:03:22 90
2 44 SRB19960712 Sekereš Mišel Spartak Subotica 01:03:22 70
3 42 SRB19951130 Kopunović Boris Spartak Subotica 01:03:22 55
4 46 BIH19962505 Kalaba Dušan BSK Banja Luka 01:03:22
5 52 SRB19950401 Mitić Aleksandar Partizan Beograd 01:03:22 30
6 51 SRB19950127 Kotur Luka Partizan Beograd 01:03:22 20
7 49 SRB19960115 Erić Jelena Metalac Kraljevo 01:03:22 18
8 56 SRB19960720 Dugalić Nemanja Borac Čačak 01:03:22 16
9 48 SRB19850115 Erac Ljubomir Metalac Kraljevo 01:03:22 14
10 59 SRB19960209 Bogdanović Milan Železničar MBN Niš 01:03:22 12
11 64 SRB19950831 Kostov Miloš Orlovac Crna Trava 01:03:22 11
12 45 SRB19961003 Selaković Saša Boba Valjevo 01:03:22 10
13 41 SRB19950729 Knežević Nenad Šid Šid 01:03:25 9
14 65 SRB19910825 Đukić Nikola Velo M Kumanovo 01:03:25
15 43 SRB19960227 Dragojević Milan Spartak Subotica 01:03:31 8
16 60 SRB19950322 Miljković Stefan Železničar MBN Niš 01:04:02 7
17 57 SRB19950108 Urošević Milan Borac Čačak 01:04:02 6
18 62 SRB19960427 Kostić Miljan Železničar MBN Niš 01:04:02 5
19 63 SRB19960619 Miletić Stefan Gorski Soko banja 01:04:02 4
20 66 SRB19960222 Korać Bekir Novi Pazar Novi Pazar 01:04:02 3
21 69 SRB19951012 Ibrahimović Nusret Novi Pazar Novi Pazar 01:04:05 2
22 55 SRB19951113 Paunović Marko Borac Čačak 01:04:11 1
23 50 SRB19950419 Jovanović Stefan Metalac Kraljevo 01:04:11
24 68 SRB19950404 Tara-Holić Emir Novi Pazar Novi Pazar 01:05:45
25 53 SRB19950419 Jovanović Stefan Partizan Beograd 01:09:02
26 61 SRB19950421 Nešić Dušan Železničar MBN Niš 01:10:21
27 67 SRB19950720 Hođić Mervan Novi Pazar Novi Pazar 01:14:11
28 40 SRB19950830 Petković Draža Šumadija Biroplan Aranđelovac 01:14:11
29 54 SRB19960719 Milošević Danilo Avalski soko Beograd DNF
30 58 SRB19960803 Milačić Lazar Borac Čačak DNF
Kategorija: Mlađi kadeti
Staza: kružna ulicama Niša
Dužina staze: 26 km
Vreme trke: 00:46:07 h
Prosečna brzina trke: 33.84 km/h
REZULTATI
Pl. St.br. UCI kod Prezime Ime Klub Mesto Vreme Bod
1 11 SRB19970516 Todorović Dimitrije Spartak Subotica 00:46:07 90
2 5 SRB19981112 Jovanović Jovan Boba Valjevo 00:46:07 70
3 10 SRB19970116 Nimčević Dario Spartak Subotica 00:46:31 55
4 1 SRB19970410 Čipkar Igor Šid Šid 00:46:31 30
5 3 SRB19970806 Rulić Milan Boba Valjevo 00:46:31 20
6 2 SRB19970322 Milovac Đorđe Šid Šid 00:46:37 18
7 7 SRB19970731 Vučinić Radivoje Metalac Kraljevo 00:47:08 16
8 4 SRB19980212 Radivojević Aleksa Boba Valjevo 00:47:12 14
9 13 SRB19970803 Stefanović Bogoljub Avalski soko Beograd 00:47:28 12
10 8 SRB19971119 Rajović Dušan Metalac Kraljevo 00:48:35 11
11 15 SR1B9980910 Marković Andrej Radnički Kragujevac 00:48:35 10
12 9 SRB19990531 Stojanović Nemanja Metalac Kraljevo 00:48:35 9
13 12 SRB19981203 Blešić Nikola Spartak Subotica 00:51:23 8
14 14 SRB19990606 Stanković Zoran Avalski soko Beograd 00:53:33 7
15 16 SRB19970929 Milanov Vladimir Radnički Kragujevac 00:57:28 6
16 18 SRB19990520 Stojanović Nikola Gorski Sokobanja 00:59:26 5
17 17 SRB20000224 Kostić Vladimir Železničar MBN Niš DNS
Pretposlednji klasik ove sezone pobedio je Greg Van Avermet. Belgijanac je na liniji cilja odsprintao Marka Markata, dok su njih dvojica bili članovi dvdesetdvočlanog bega koji se oformio na polovini trke i nije bio uhvaćen do kraja.
Sprinterski timovi, iako je beg imao samo minut i po prednosti, celog dana nisu uspeli da organizuju lov na veliku grupu vozača koja se u poslednjih 10km na brdašcima oko Tura raspala.
Greg Van Avermet je iz Omega Pharma Lotto tima prošle godine otišao kako bi u novom BMC timu dobio priliku upravo na ovakvim trkama, a sada za njim ide i Žilber> LINK
Van Avermet je posle pobede izjavio da računa na poverenje tima i naredne godine na klasicima
Rezultati: Voves - Tours 230,5km
1 | Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team | 5:21:43 | |
2 | Marco Marcato (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | 0:00:02 | |
3 | Kasper Klostergaard Larsen (Den) Saxo Bank Sungard | 0:00:15 | |
4 | Ian Stannard (GBr) Sky Procycling | ||
5 | Laszlo Bodrogi (Fra) Team Type 1 - Sanofi Aventis | ||
6 | Mickaël Delage (Fra) FDJ | 0:00:22 | |
7 | Geoffroy Lequatre (Fra) Team RadioShack | ||
8 | Stuart O'Grady (Aus) Leopard Trek | ||
9 | Roy Curvers (Ned) Skil - Shimano | ||
10 | Arnaud Gerard (Fra) FDJ | 0:00:26 | |
11 | John Degenkolb (Ger) HTC-Highroad | 0:00:48 | |
12 | Mathew Hayman (Aus) Sky Procycling | ||
13 | David Boucher (Fra) Omega Pharma-Lotto | ||
14 | Maarten Tjallingii (Ned) Rabobank Cycling Team | ||
15 | Damien Gaudin (Fra) Team Europcar | ||
16 | Vitaliy Buts (Ukr) Lampre - ISD | ||
17 | Sébastien Delfosse (Bel) Landbouwkrediet | ||
18 | Rubens Bertogliati (Swi) Team Type 1 - Sanofi Aventis | 0:00:53 | |
19 | Robbie McEwen (Aus) Team RadioShack | 0:01:23 | |
20 | Oscar Freire Gomez (Spa) Rabobank Cycling Team | ||
21 | Adrien Petit (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne | ||
22 | Tom Veelers (Ned) Skil - Shimano | ||
23 | Taylor Phinney (USA) BMC Racing Team | ||
24 | Aleksejs Saramotins (Lat) Cofidis, Le Credit En Ligne | ||
25 | Greg Henderson (NZl) Sky Procycling | ||
26 | Laurent Pichon (Fra) Bretagne - Schuller | ||
27 | Alessandro Petacchi (Ita) Lampre - ISD | ||
28 | Sep Vanmarcke (Bel) Team Garmin-Cervelo | ||
29 | Jelle Wallays (Bel) Topsport Vlaanderen - Mercator | ||
30 | Pim Ligthart (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | ||
31 | Baden Cooke (Aus) Saxo Bank Sungard | ||
32 | Yuriy Krivtsov (Fra) AG2R La Mondiale | ||
33 | Jetse Bol (Ned) Rabobank Cycling Team | ||
34 | Romain Feillu (Fra) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | ||
35 | Sylvain Chavanel (Fra) Quickstep Cycling Team | ||
36 | Steven Van Vooren (Bel) Topsport Vlaanderen - Mercator | ||
37 | Yukiya Arashiro (Jpn) Team Europcar | ||
38 | Tony Gallopin (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne | ||
39 | Roger Kluge (Ger) Skil - Shimano | ||
40 | Daniel Lloyd (GBr) Team Garmin-Cervelo | ||
41 | Frédéric Guesdon (Fra) FDJ | ||
42 | Mark Cavendish (GBr) HTC-Highroad | ||
43 | Yoann Offredo (Fra) FDJ | ||
44 | Lars Ytting Bak (Den) HTC-Highroad | ||
45 | Christopher Sutton (Aus) Sky Procycling | ||
46 | Arnaud Coyot (Fra) Saur - Sojasun | ||
47 | Anthony Geslin (Fra) FDJ | ||
48 | Michael Schär (Swi) BMC Racing Team | ||
49 | Zakkari Dempster (Aus) HTC-Highroad | ||
50 | Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Sky Procycling | ||
51 | Romain Lemarchand (Fra) AG2R La Mondiale | ||
52 | Samuel Dumoulin (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne | ||
53 | Kurt-Asle Arvesen (Nor) Sky Procycling | ||
54 | Nikolas Maes (Bel) Quickstep Cycling Team | ||
55 | Jérémie Galland (Fra) Saur - Sojasun | 0:01:31 | |
56 | Björn Leukemans (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | 0:01:34 | |
57 | Alessandro Ballan (Ita) BMC Racing Team | 0:01:36 | |
58 | Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team | ||
59 | Mauro Santambrogio (Ita) BMC Racing Team | ||
60 | Bram Tankink (Ned) Rabobank Cycling Team | ||
61 | Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ | ||
62 | Maarten Wynants (Bel) Rabobank Cycling Team | ||
63 | Andreas Klier (Ger) Team Garmin-Cervelo | ||
64 | Leonardo Fabio Duque (Col) Cofidis, Le Credit En Ligne | ||
65 | Bert Jan Lindeman (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | ||
66 | Johannes Fröhlinger (Ger) Skil - Shimano | 0:01:40 | |
67 | Philippe Gilbert (Bel) Omega Pharma-Lotto | 0:01:46 | |
68 | Steven Caethoven (Bel) Veranda's Willems - Accent | 0:02:14 | |
69 | Julien Fouchard (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne | ||
70 | Kristof Goddaert (Bel) AG2R La Mondiale | ||
71 | Staf Scheirlinckx (Bel) Veranda's Willems - Accent | 0:02:30 | |
72 | Gabriel Rasch (Nor) Team Garmin-Cervelo | ||
73 | Martin Kohler (Swi) BMC Racing Team | ||
74 | Nicolas Rousseau (Fra) Big Mat-Auber 93) | ||
75 | Martin Velits (Svk) HTC-Highroad | ||
76 | Rony Martias (Fra) Saur - Sojasun | 0:02:47 | |
77 | Jürgen Van Goolen (Bel) Veranda's Willems - Accent | ||
78 | Sébastien Chavanel (Fra) Team Europcar | 0:03:17 | |
79 | Cyril Lemoine (Fra) Saur - Sojasun | 0:04:22 | |
80 | André Steensen (Den) Saxo Bank Sungard | 0:07:25 | |
81 | Graeme Brown (Aus) Rabobank Cycling Team | ||
82 | Michal Kwiatkowski (Pol) Team RadioShack | ||
83 | Matthew Brammeier (Irl) HTC-Highroad | ||
84 | Gert Steegmans (Bel) Quickstep Cycling Team | ||
85 | Coen Vermeltfoort (Ned) Rabobank Cycling Team | 0:13:56 | |
86 | William Clarke (Aus) Leopard Trek | ||
87 | Inaki Isasi Flores (Spa) Euskaltel-Euskadi | 0:15:11 | |
88 | Jorge Azanza Soto (Spa) Euskaltel-Euskadi | ||
89 | Juan José Oroz Ugalde (Spa) Euskaltel-Euskadi |