Coppa Sabatini (video)

Pin It

Posle pobede u martu na trofeju slovenačke zajednice “Trofeo ZSŠDI” > LINK u poznatoj amaterskoj ekipi Zalf Enriko Battaglin pravi veliki korak u svojoj karijeri.

Sada među pravim italijanskim profesionalcima u novom Colnago CSF timu protiv Rebelina, Viskontija i ostalih dolazi do najvećeg trijumfa u karijeri na jednom od poslednjih jednodnevnih klasika u sezoni.

Mladi Italijan će za mesec dana proslaviti 22 rođendan, a ako pogledamo unazad i vidimo da su na ovoj trci trijumfovao Filip Žilber, Rikardo Riko, Đovani Viskonti, Paolo Betini, Jan Ulrih onda je uspeh Bataglina još veći

Filip Žilber, koji je prethodnih sezona nekako ostajao bez titule Svetskog prvaka, uvek je dolazio u Italiju da na trkama Coppa Sabatini, Giro del Piemonte i Giro di Lombardia završi sezonu. Ovog puta ga nije bilo ali nisu izostali pravi italijanski šampioni.

1 Enrico Battaglin (Ita) Colnago – CSF Inox 4:55:06
2 Davide Rebellin (Ita) Miche – Guerciotti
3 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Katusha Team
4 Giovanni Visconti (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli
5 Simon Gerrans (Aus) Sky Procycling
6 Lars Petter Nordhaug (Nor) Sky Procycling
7 Stefan Schumacher (Ger) Miche – Guerciotti
8 David De La Fuente Rasilla (Spa) Geox-TMC
9 Emanuele Sella (Ita) Androni Giocattoli
10 Domenico Pozzovivo (Ita) Colnago – CSF Inox 0:00:06
11 Michael Rogers (Aus) Sky Procycling
12 Fabio Andres Duarte Arevalo (Col) Geox-TMC
13 Miguel Angel Rubiano Chavez (Col) d’Angelo & Antenucci – Nippo
14 Alexander Zdanov (Rus) d’Angelo & Antenucci – Nippo
15 Luca Paolini (Ita) Katusha Team
16 Xavier Florencio Cabre (Spa) Geox-TMC
17 Edoardo Girardi (Ita) De Rosa – Ceramica Flaminia
18 Thomas Lövkvist (Swe) Sky Procycling
19 Riccardo Chiarini (Ita) Androni Giocattoli
20 Przemyslaw Niemiec (Pol) Lampre – ISD
21 Fausto Fognini (Ita) WIT 0:00:13
22 Dmitriy Fofonov (Kaz) Pro Team Astana
23 Oleg Berdos (Mda) De Rosa – Ceramica Flaminia
24 Fabio Taborre (Ita) Acqua & Sapone 0:00:16
25 Francesco Masciarelli (Ita) Pro Team Astana 0:00:19
26 Matteo Di Serafino (Ita) Androni Giocattoli 0:00:22
27 Andrea Piechele (Ita) Colnago – CSF Inox
28 Juan Sebastian Tamayo Martinez (Col) WIT 0:00:24
29 Alessandro Petacchi (Ita) Lampre – ISD 0:00:29
30 Giuseppe Di Salvo (Ita) Miche – Guerciotti
31 Paolo Bailetti (Ita) De Rosa – Ceramica Flaminia 0:00:33
32 Filippo Pozzato (Ita) Katusha Team 0:00:39
33 Enrico Magazzini (Ita) Lampre – ISD
34 Luca Zanasca (Ita) WIT 0:00:44
35 David Gutierrez Gutierrez (Spa) Geox-TMC
36 Carlos Alberto Betancur Gomez (Col) Acqua & Sapone
37 Robert Kiserlovski (Cro) Pro Team Astana
38 Federico Canuti (Ita) Colnago – CSF Inox
39 Alessandro Donati (Ita) Acqua & Sapone
40 Yevgeniy Nepomnyachshiy (Kaz) Pro Team Astana
41 Juan Jose Cobo Acebo (Spa) Geox-TMC
42 Vitaliy Buts (Ukr) Lampre – ISD 0:00:51
43 Luca Mazzanti (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli
44 Giampaolo Cheula (Ita) Geox-TMC
45 Evgeny Petrov (Rus) Pro Team Astana
46 Aristide Ratti (Ita) WIT 0:00:57
47 Sacha Modolo (Ita) Colnago – CSF Inox 0:01:02
48 Francesco Di Paolo (Ita) Acqua & Sapone 0:01:08
49 Damiano Margutti (Ita) De Rosa – Ceramica Flaminia 0:01:09
50 Frederico Rocchetti (Ita) De Rosa – Ceramica Flaminia
51 Kjell Carlström (Fin) Sky Procycling
52 Paolo Tiralongo (Ita) Pro Team Astana
53 Giampaolo Caruso (Ita) Katusha Team 0:01:12
54 Joaquin Rodriguez Oliver (Spa) Katusha Team 0:01:24
55 Henry Frusto (Ita) d’Angelo & Antenucci – Nippo
56 Alexsandr Dyachenko (Kaz) Pro Team Astana 0:01:29
57 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Pro Team Astana
58 Luca Solari (Ita) Androni Giocattoli 0:01:45
59 Fredrik Kessiakoff (Swe) Pro Team Astana 0:01:50
60 Denys Kostyuk (Ukr) Lampre – ISD 0:02:08
61 Diego Caccia (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli
62 Elia Favilli (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli
63 Manuel Belletti (Ita) Colnago – CSF Inox 0:02:14
64 Krzysztof Szczawinski (Pol) Miche – Guerciotti 0:02:43
65 Simone Masciarelli (Ita) Acqua & Sapone
66 Marco Corti (Ita) Geox-TMC
67 Andrey Zeits (Kaz) Pro Team Astana
68 Antonio Santoro (Ita) Androni Giocattoli
69 Ramon Domene Reyes (Spa) Androni Giocattoli
70 Arkimedes Arguelyes Rodriges (Rus) Katusha Team 0:04:26
71 Paolo Ciavatta (Ita) Acqua & Sapone
72 Fabio Felline (Ita) Geox-TMC
73 Massimo Graziato (Ita) Lampre – ISD

(BiciSvet.com/izvor:cyclingnews.com/Đorđe Pejković)

Facebook Comments

comments

Powered by New Facebook Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *