Evo kako će izgledati rezultati sa trka u 2011 i 2012:
Etapa 3
Volta ao Algarve>LINK
1 Stephen Cummings (GBr) Sky Procycling
2 Tejay Van Garderen (USA) HTC-Highroad
3 Rein Taaramae (Est) Cofidis, Le Credit En Ligne
Etapa 2
Vuelta Ciclista a Murcia >LINK
1 Denis Menchov (Rus) Geox-TMC
2 Jerome Coppel (Fra) Saur - Sojasun
3 Fabio Andres Duarte Arevalo (Col) Geox-TMC
Etapa 3
Vuelta Ciclista a Murcia>LINK
1 Jerome Coppel (Fra) Saur - Sojasun
2 Denis Menchov (Rus) Geox-TMC
3 Alex Dowsett (GBr) Sky Procycling
Generalni plasman
Vuelta Ciclista a Murcia
1 Jerome Coppel (Fra) Saur - Sojasun
2 Denis Menchov (Rus) Geox-TMC
3 Wout Poels (Ned) Vacansoleil-DCM
Etapa 3
Volta Ciclista a Catalunya > LINK
1 Michele Scarponi (Ita) Lampre - ISD
2 Levi Leipheimer (USA) Team RadioShack
3 Daniel Martin (Irl) Team Garmin-Cervelo
Generalni plasman
Volta Ciclista a Catalunya
1 Michele Scarponi (Ita) Lampre - ISD
2 Daniel Martin (Irl) Team Garmin-Cervelo
3 Christopher Horner (USA) Team RadioShack
Etapa 4
Vuelta Castilla y Leon > LINK
1 Richie Porte (Aus) Saxo Bank Sungard
2 Xavier Tondo Volpini (Spa) Movistar Team
3 Bauke Mollema (Ned) Rabobank Cycling Team
Etapa 8
Giro d'Italia (2. mesto) - LINK
1 Oscar Gatto (Ita) Farnese Vini - Neri Sottoli
2 Alessandro Petacchi (Ita) Lampre - ISD
3 Alexander Kristoff (Nor) BMC Racing Team
Etapa 9
Giro d'Italia >LINK
1 José Rujano Guillen (Ven) Androni Giocattoli
2 Stefano Garzelli
3 Vincenzo Nibali
Etapa 13
Giro d'Italia (2. mesto) > LINK
1 José Rujano Guillen (Ven) Androni Giocattoli
2 John Gadret (Fra) AG2R La Mondiale
3 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale
Etapa 14
Giro d'Italia (2. mesto) - LINK
1 Igor Anton Hernandez (Spa) Euskaltel-Euskadi
2 Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas-Cannondale
3 Michele Scarponi (Ita) Lampre - ISD
Etapa 15
Giro d'Italia (3. mesto) - LINK
1 Mikel Nieve Ituralde (Spa) Euskaltel-Euskadi
2 Stefano Garzelli (Ita) Acqua & Sapone
3 Michele Scarponi (Ita) Lampre - ISD
Etapa 16
Giro d'Italia >LINK
1 Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas-Cannondale
2 Michele Scarponi (Ita) Lampre - ISD
3 José Rujano Guillen (Ven) Androni Giocattoli
Etapa 19
Giro d'Italia (2. mesto) - LINK
(Alberto ispao šmeker i pustio Tiralnoga da pobedi)
1 Paolo Tiralongo (Ita) Pro Team Astana
2 Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas-Cannondale
3 John Gadret (Fra) AG2R La Mondiale
Etapa 21
Giro d'Italia (3. mesto) - LINK
1 David Millar (GBr) Team Garmin-Cervelo
2 Alex Rasmussen (Den) HTC-Highroad
3 Richie Porte (Aus) Saxo Bank Sungard
GENERALNI PLASMAN
Giro d'Italia > LINK
1 Michele Scarponi (Ita) Lampre - ISD
2 Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas-Cannondale
3 John Gadret (Fra) AG2R La Mondiale
Plava majica
Giro d'Italia
1 Michele Scarponi (Ita) Lampre - ISD
2 Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas-Cannondale
3 José Rujano Guillen (Ven) Androni Giocattoli
Zelena majica
Giro d'Italia
1 Stefano Garzelli (Ita) Acqua & Sapone
2 José Rujano Guillen (Ven) Androni Giocattoli
3 Mikel Nieve Ituralde (Spa) Euskaltel-Euskadi
Državno prvenstvo Španije
Hronometar (3. mesto)
1 Luis León Sánchez (Spa) Rabobank
2 Jonathan Castroviejo (Spa) Euskaltel-Euskadi
3 Jose Iván Gutiérrez (Spa) Movistar Team
Državno prvenstvo Španije
Drumska trka (2. mesto)
1 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team
2 Koldo Fernandez (Spa) Euskaltel-Euskadi
3 Jesús Herrada Lopez (Spa) Movistar Team
Etapa 4
Tour de France (2. mesto) LINK
1 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team
2 Alexandre Vinokourov (Kaz) Pro Team Astana
3 Rigoberto Uran Uran (Col) Sky Procycling
Etapa 19
Tour de France (3. mesto) LINK
1 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar
2 Samuel Sanchez Gonzalez (Spa) Euskaltel-Euskadi
3 Peter Velits (Svk) HTC-Highroad
Etapa 20
Tour de France (3. mesto)
1 Tony Martin (Ger) HTC-Highroad
2 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team
3 Thomas De Gendt (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
2012 Rezultati:
Etapa 3 Tour de San Luis
1 Levi Leipheimer (USA) Omega Pharma-QuickStep
2 Miguel Angel Rubiano Chavez (Col) Androni Giocattoli
3 Stefan Schumacher (Ger) Christina Watches-Ofone
Etapa 5 Tour de San Luis
1 Daniel Diaz (Arg) San Luis Somos Todos
2 Levi Leipheimer (USA) Omega Pharma-QuickStep
3 Jose Rodolfo Serpa Perez (Col) Androni Giocattoli
Generalni plasman Tour de San Luis
1 Levi Leipheimer (USA) Omega Pharma-QuickStep
2 Daniel Diaz (Arg) San Luis Somos Todos
3 Stefan Schumacher (Ger) Christina Watches-Ofone
(BiciSvet.com/cyclingnews.com/ĐorđePejković)
Posle jučerašnje izuzetno brze etape danas je bilo vreme da se malo ohlade noge. Trka je počela tek u poslednjih 10km a do tad su čak i begunci jedva čekali da budu uhvaćeni.
Jedan nesmotren pad u poslednjim kilometrima kada je Gatis Smukulis neoprezno ušao između Rabobankovih vozača doveo je do toga da Filipo Pocato napusti trku sa polomljenom ključnom kosti.
A što se tiče Svetskog šampiona mislim da e ovo samo biti jedna recka više na kraju sezone. Iako nije imao organizovan tim oko sebe Mark je još jednom pokazao da ume da pronađe pravi točak i rupu u grupi da se probije do najbolje pozicije za sprint
Rezultati:
1 | Mark Cavendish (GBr) Sky Procycling | 3:30:40 | |
2 | Daniel Oss (Ita) Liquigas-Cannondale | ||
3 | Peter Sagan (Svk) Liquigas-Cannondale | ||
4 | John Degenkolb (Ger) Project 1t4i | ||
5 | Rüdiger Selig (Ger) Katusha | ||
6 | Allan Davis (Aus) GreenEdge Cycling Team | ||
7 | Arnaud Demare (Fra) FDJ-BigMat | ||
8 | Andrea Guardini (Ita) Farnese Vini-Selle Italia | ||
9 | Denis Galimzyanov (Rus) Katusha | ||
10 | Gregory Henderson (NZl) Lotto Belisol Team |
...
Generalni plasman:
1 | Tom Boonen (Bel) Omega Pharma-QuickStep | 13:21:30 | |
2 | Tyler Farrar (USA) Garmin-Barracuda | 0:00:31 | |
3 | Juan Antonio Flecha (Spa) Sky Procycling | 0:00:34 | |
4 | Gert Steegmans (Bel) Omega Pharma-Quick Step | 0:00:36 | |
5 | Bernhard Eisel (Aut) Sky Procycling | 0:00:45 | |
6 | Tom Veelers (Ned) Project 1t4i | 0:01:00 | |
7 | Mark Cavendish (GBr) Sky Procycling | 0:01:05 | |
8 | Fabian Cancellara (Swi) RadioShack-Nissan | 0:01:06 | |
9 | Ramunas Navardauskas (Ltu) Garmin-Barracuda | 0:01:09 | |
10 | Aidis Kruopis (Ltu) GreenEdge Cycling Team | 0:01:10 |
(BiciSvet.com/cyclingnews.com/ĐorđePejković)