Istarsko proljeće – Pazin-Umag 169km

Pin It

Na poslednjoj etapi Istarskog proljeća u grupnom sprintu pobedio je Nikias Arndt (LKT), drugi je stigao Deni van Popel (Rabobank), a treći Marko Kump (Adria) koji na kraju nije uspeo da sakupi dovoljno sekundi bonifikacije za pobedu u generalnom plasmanu.

Kump je i pored defekta gume, koji ga je onemogućio da osvaja bonifikaciju na prvom prolaznom cilju, pada, zamene bicikla, i guranja sa Stevićem u poslednjoj krivini, uspeo da se domogne treće pozicije na etapi i minus 5 sekundi. Na kraju to nije bilo dovoljno jer su njegovi rivali Markus i van Popel, takođe osvajali bonifikaciju pa je Slovenac na kraju završio kao treći u generalnom plasmanu iza Austrijanca i Holanđanina.

Ivan Stević, član turske ekipe Manisaspor zauzeo je peto mesto u sprintu. Na 33. mesto plasirao se Žolt Der, dok je 38. bio Marko Stanković. Plasman ostalih srpskih vozača: 55. Gabor Kasa, 107. Esad Hasanović – u vremenu pobednika, 128. Nebojša Jovanović + 6,19 minuta zaostatka.

KOMPLETNI REZULTATI – COMPLETE RESULTS

ETAPE – STAGES
Prolog  – 15 Mart : Umag ITT, 2.00 km 

Etapa: 1 – 16 Mart : Hotel Diamont – Labin, 159 km
Etapa: 2 – 17 Mart : Vršar – Motovun, 157 km
Etapa: 3 – 18 Mart : Pazin – Umag, 169 km

Rezultati
Pazin – Umag 169km – 44,4km/h

1 GER19911118 ARNDT Nikias LKT 3 48’23” – 0:10
2 NED19930726 VANN POPPEL Dany RB3 – “ – – 0:08
3 SLO19880909 KUMP Marko ADR – “ – – 0:05
4 SLO19880627 MEZGEC Luka SAK – “ –
5 SRB19800312 STEVIĆ Ivan SLC – “ –
6  ITA19860412 CESARO Roberto MKT – “ –
7 GER19890824 MATZKA Ralf GER – “ –
8  SLO19900415 JENKO Robert RAR – “ –
9 NED19921124 OLIVIER Daan RB3 – “ –
10 ITA19800707 CICCONE Angelo CTF – “ –
11 AUT19841016 EIBEGGER Markus RAD – “ – – 0:03
12 CRO19870726 DURASEK Kristijan ADR – “ –
13 UKR19790206 BILEKA Volodymyr KTS – “ – – 0:02
14 AUT199040926 SOKOL Jan RAD – “ –
15 GER19890802 BENOIT Andre THF – “ –
16 NOR19911102 BLIKRA Haavard Jordbrekk OHR – “ –
17  NED19930527 SLIK Ivar RB3 – “ –
18 CZE19790212 HOMOLKA Adam WSA – “ –
19 ITA19810515 BIONDO Maurizio MKT – “ –
20 SLO19900223 TRATNIK Jan RAR – “ –
21 NOR19900216 EIDSHEIM Fillip OHR – “ –
22 NED19890411 MINNAARD Marco RB3 – “ –
23 NOR19920121 BYSTRØM Sven Erik OHR – “ –
24 NOR19900820 FLØTTEN Audun Brekke TJM – “ –
25 USA19920421 TANNER Putt USA – “ –
26 RUS19900717 POMOSHNIKOV Sergej TIK – “ –
27 GER19901027 SCHNAIDT Fabian SCS – “ –
28 NOR19900219 JENSEN Christer TJM – “ –
29 GER19880130 BISSINGER Florian VBG – “ –
30 SLO19920506 POLANC Jan RAR – “ – – 0:01
31 SLO19880527 FURDI Blaz TIR – “ –
32 NED19901130 GOOS Marc RB3 – “ –
33 SRB19830325 ZSOLT Der SRB – “ –
34 GER19920408 MAGER Christian THF – “ –
35 BUL19780130 GABROVSKI Ivalo KTS – “ –
36 SLO19920726 RAJŠP Andrej RAR – “ –
37 CRO19811204 KVASINA Matija LOB – “ –
38 SRB19880708 STANKOVIĆ Marko SRB – “ –
39 GER19910408 FREIENSTEIN Raphael THF – “ –
40 GER19910504 HOLLER Nikodemus SCS – “ –
41 UKR19760104 METLUSHENKO Yuriy KTS – “ –
42 AUT19910208 HOFER Andreas VBG – “ –
43 POL19750830 KRZYSZTOF Jerzowski BGZ – “ –
44 NOR19920824 BERGER Håkon Fengstad KRA – “ –
45 GER19860312 BRANDL Wolfgang TMH – “ –
46 AUT19890301 PRAXMARER Stefan TIR – “ –
47 ITA19900218 GRAZIAN Christan CTF – “ –
48 AUT19880804 HRINKOW Dominik VBG – “ –
49 GER19851030 SPRINGER Christoph SCS – “ –
50 POL19820510 BONDAR Łukazs BGZ – “

FINALNI GENERALNI PLASMAN – FINAL GC

1 AUT19841016 EIBEGGER Markus RAD 11h37’45”
2 NED19930726 VANN POPPEL Dany RB3 0’03”
3 SLO19880909 KUMP Marko ADR 0’05”
4 CRO19870726 ĐURASEK Kristijan ADR 0’14”
5 UKR19790206 BILEKA Volodymyr KTS 0’16”
6 NED19901130 GOOS Marc RB3 0’23”
7 CZE19860519 HUDECEK Jiri WHI – “ –
8 CRO19811204 KVASINA Matija LOB 0’27”
9 RUS19900717 POMOSHNIKOV Sergej TIK 0’31”
10 NED19921124 OLIVIER Daan RB3 – “ –
11 SLO19920506 POLANC Jan RAR 0’31”
12 AUT19880408 ZOIDL Ricardo RAD 0’38”
13 RUS19890915 ZAKARIN Ilnur TIK 0’41”
14 SLO19880627 MEZGEC Luka SAK 0’45”
15 SLO19840301 KERKEZ Vladimir SAK 0’47”
16 SLO19880527 FURDI Blaz TIR 0’57”
17  CZE19780307 BUCHACEK Tomas WHI 1’00”
18 GER19911118 ARNDT Nikias LKT 1’01”
19 NOR19911102 BLIKRA Haavard Jordbrekk OHR 1’02”
20 GER19860106 SCHÄFER Stefan GER 1’22”
21 SVK19880617 CANECKY Marek SLC 1’24”
22 ITA19860412 CESARO Roberto MKT 1’25”
23 AUT19830425 LEOPOLD Hans Jorg WSA 1’26”
24 NED19890411 MINNAARD Marco RB3 1’26”
25 SLO19900720 ŠTIMULAK Klemen RAR 1’34”
26 NED19930527 SLIK Ivar RB3 1’36”
27 NOR19920121 BYSTRØM Sven Erik OHR 1’41”
28 ITA19810515 BIONDO Maurizio MKT 1’45”
29 SLO19870918 BURJEK Nik SAK 1’54”
30 SLO19881114 BAJC Andi SLC 1’55”
31 SLO19771207 GOLČER JureTIR 2’02”
32 ITA19820422 DI LORENZO Alberto MKT 2’03”
33 USA19900628 WARABASSE Lawrence USA 2’04”
34 RUS19900123 FROLOV Igor TIK 2’11”
35 AUT19890301 PRAXMARER Stefan TIR 2’14”
36 SVK19870916 TYBOR Patrik DUK 2’30”
37 CZE19800609 KOZUBEK Stanislav WHI 2’41”
38 AUT19850113 GÖTZ Markus WSA 2’51”
39 SRB19850124 HASANOVIĆ Esad SRB 2’52”
40 GER19870808 EDMÜLLER Benjamin KTM 2’58”
41 UKR19850417 PAKHTUSOV Anatoliy ISD 2’59”
42 ITA19920326 MORBIATO Paolo CTF 3’00”
43 AUT19831002 GAUBITZER Michael AMP 3’04”
44 CZE19901024 DANACIK Tomas WHI 3’05”
45 NED19900126 MEGENS Brian RB3 3’10”
46 GER19920408 MAGER Christian THF 3’12”
47 AUT19880804 HRINKOW Dominik VBG 3’17”
48 USA19920726 NEWBURY Anders USA 3’19”
49 GER19851030 SPRINGER Christoph SCS 3’20”
50 SLO19931023 PIBERNIK Luka RAR 3’21’

52 SRB19830325 ZSOLT Der SRB 3’23”
65 SRB19890203 KASA Gabor SLC 4’23”
87 SRB19800312 STEVIĆ Ivan SLC 6’14”
97 SRB19880708 STANKOVIĆ Marko SRB 8’14’
114 SRB19830327 JOVANOVIĆ Nebojša SRB 10’38”
 …

(BiciSvet.com/adria-mobil-cycling/ĐorđePejković)

Facebook Comments

comments

Powered by New Facebook Comments

Leave a Reply