Najstarija trka za kraj sezone jednodnevnih klasika i trkanje što bi se reklo "za sve pare".
Maksimu Iglinskom koji je pre 4 dana napunio 31 godinu kao rođendanski poklon i nagrada za sav dosadašnji trud pripašće 20 hiljada evra i mesto u istoriji.
Nibali je, ispostaviće se prerano, krenuo u solo napad na 18km do cilja. Iza njega taktiziranje i igra mačke i miša u kojoj su momci iz Astane izašli kao pobednici jer su u završnici imali trojicu vozača.
Napadali su i Gasparoto i Kišerlovski ali je Iglinski pokazao da je zasluženo pobedio jer je na usponu Sveti Nikola ostavio Rodrigeza a onda na 1,2km do cilja stigao i Nibalija. U poslednjem kilometru kada je prestigao Nibalija napravio je čitavih 20sek prednosti. Drugi trijumf za Astanu za samo nedelju dana pokazuje koliko su momci u svetlo plavom odlično pripremljeni za ovaj deo sezone
Rezultati
Liege-Bastogne-Liege (Ans) 257,5km
1 | Maxim Iglinsky (Kaz) Astana Pro Team | 6:43:52 | |
2 | Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas-Cannondale | 0:00:21 | |
3 | Enrico Gasparotto (Ita) Astana Pro Team | 0:00:36 | |
4 | Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar | ||
5 | Daniel Martin (Irl) Garmin - Barracuda | ||
6 | Bauke Mollema (Ned) Rabobank Cycling Team | ||
7 | Samuel Sanchez Gonzalez (Spa) Euskaltel - Euskadi | ||
8 | Michele Scarponi (Ita) Lampre - ISD | ||
9 | Ryder Hesjedal (Can) Garmin - Barracuda | ||
10 | Jelle Vanendert (Bel) Lotto Belisol Team | ||
11 | Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale | ||
12 | Pierre Rolland (Fra) Team Europcar | ||
13 | Daniel Moreno Fernandez (Spa) Katusha Team | ||
14 | Robert Kiserlovski (Cro) Astana Pro Team | ||
15 | Joaquin Rodriguez Oliver (Spa) Katusha Team | 0:01:00 | |
16 | Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team | 0:01:27 | |
17 | Rui Alberto Faria Da Costa (Por) Movistar Team | 0:02:11 | |
18 | Julien Simon (Fra) Saur - Sojasun | ||
19 | Simon Gerrans (Aus) Greenedge Cycling Team | ||
20 | Lars Petter Nordhaug (Nor) Sky Procycling | ||
21 | Arthur Vichot (Fra) FDJ-Big Mat | ||
22 | Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team | ||
23 | Frank Schleck (Lux) Radioshack-Nissan | ||
24 | Oscar Freire Gomez (Spa) Katusha Team | ||
25 | Karsten Kroon (Ned) Team Saxo Bank | ||
26 | Mauro Santambrogio (Ita) BMC Racing Team | ||
27 | Maxime Monfort (Bel) Radioshack-Nissan | ||
28 | Dries Devenyns (Bel) Omega Pharma-Quickstep | ||
29 | Sergio Luis Henao Montoya (Col) Sky Procycling | ||
30 | Pieter Serry (Bel) Topsport Vlaanderen - Mercator | ||
31 | Chris Anker Sörensen (Den) Team Saxo Bank | ||
32 | Yury Trofimov (Rus) Katusha Team | ||
33 | Benoît Vaugrenard (Fra) FDJ-Big Mat | ||
34 | Pierrick Fedrigo (Fra) FDJ-Big Mat | ||
35 | Damiano Cunego (Ita) Lampre - ISD | ||
36 | Thomas Lövkvist (Swe) Sky Procycling | ||
37 | Jurgen Van Den Broeck (Bel) Lotto Belisol Team | 0:02:19 | |
38 | Daniele Pietropolli (Ita) Lampre - ISD | 0:05:05 | |
39 | Jean Marc Marino (Fra) Saur - Sojasun | ||
40 | Vasili Kiryienka (Blr) Movistar Team | 0:05:27 | |
41 | Rémi Cusin (Fra) Team Type 1 - Sanofi | ||
42 | Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale | 0:05:39 | |
43 | Sander Armee (Bel) Topsport Vlaanderen - Mercator | ||
44 | Dominik Nerz (Ger) Liquigas-Cannondale | ||
45 | Francis De Greef (Bel) Lotto Belisol Team | ||
46 | Nicki Sörensen (Den) Team Saxo Bank | ||
47 | Alex Howes (USA) Garmin - Barracuda | ||
48 | Christophe Le Mevel (Fra) Garmin - Barracuda | ||
49 | Bert De Waele (Bel) Landbouwkrediet | ||
50 | Andy Schleck (Lux) Radioshack-Nissan | ||
51 | Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale | ||
52 | Fabian Wegmann (Ger) Garmin - Barracuda | ||
53 | Alexandre Geniez (Fra) Argos-Shimano | ||
54 | Peter Stetina (USA) Garmin - Barracuda | ||
55 | Damiano Caruso (Ita) Liquigas-Cannondale | ||
56 | Maciej Paterski (Pol) Liquigas-Cannondale | ||
57 | Robert Gesink (Ned) Rabobank Cycling Team | ||
58 | Jan Bakelants (Bel) Radioshack-Nissan | ||
59 | Kevin De Weert (Bel) Omega Pharma-Quickstep | ||
60 | Moreno Moser (Ita) Liquigas-Cannondale | ||
61 | Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team | ||
62 | Mads Christensen (Den) Team Saxo Bank | ||
63 | Laurens Ten Dam (Ned) Rabobank Cycling Team | ||
64 | Luis Leon Sanchez Gil (Spa) Rabobank Cycling Team | ||
65 | Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team | 0:05:45 | |
66 | Dirk Bellemakers (Ned) Landbouwkrediet | 0:07:29 | |
67 | Serge Pauwels (Bel) Omega Pharma-Quickstep | ||
68 | Davy Commeyne (Bel) Landbouwkrediet | 0:08:22 | |
69 | Mikel Nieve Ituralde (Spa) Euskaltel - Euskadi | ||
70 | Egoi Martinez De Esteban (Spa) Euskaltel - Euskadi | ||
71 | Vincent Jerome (Fra) Team Europcar | 0:08:28 | |
72 | David Lelay (Fra) Saur - Sojasun | 0:08:30 | |
73 | Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team | 0:08:54 | |
74 | Manuele Mori (Ita) Lampre - ISD | ||
75 | Michael Albasini (Swi) Greenedge Cycling Team | ||
76 | Wouter Poels (Ned) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team | ||
77 | Brice Feillu (Fra) Saur - Sojasun | ||
78 | Diego Ulissi (Ita) Lampre - ISD | ||
79 | Angel Vicioso Arcos (Spa) Katusha Team | 0:11:04 | |
80 | Dario Cataldo (Ita) Omega Pharma-Quickstep | ||
81 | Rob Ruijgh (Ned) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team | 0:12:18 | |
82 | Paul Martens (Ger) Rabobank Cycling Team | ||
83 | Tomasz Marczynski (Pol) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team | ||
84 | Preben Van Hecke (Bel) Topsport Vlaanderen - Mercator | ||
85 | Kevin Ista (Bel) Accent Jobs - Willems Veranda's | ||
86 | Anthony Delaplace (Fra) Saur - Sojasun | ||
87 | Jérémy Roy (Fra) FDJ-Big Mat | ||
88 | Alessandro Bazzana (Ita) Team Type 1 - Sanofi | ||
89 | Matteo Carrara (Ita) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team | ||
90 | Steven Kruijswijk (Ned) Rabobank Cycling Team | ||
91 | Matthieu Sprick (Fra) Argos-Shimano | ||
92 | Bruno Pires (Por) Team Saxo Bank | ||
93 | Johannes Fröhlinger (Ger) Argos-Shimano | ||
94 | Rubens Bertogliati (Swi) Team Type 1 - Sanofi | ||
95 | Vegard Stake Laengen (Nor) Team Type 1 - Sanofi | ||
96 | Romain Sicard (Fra) Euskaltel - Euskadi | ||
97 | Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team | ||
98 | Xavier Florencio Cabre (Spa) Katusha Team | ||
99 | Sergey Lagutin (Uzb) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team | ||
100 | Xabier Zandio Echaide (Spa) Sky Procycling | ||
101 | Imanol Erviti (Spa) Movistar Team | ||
102 | Dmitriy Fofonov (Kaz) Astana Pro Team | ||
103 | Evgeny Petrov (Rus) Astana Pro Team | ||
104 | Christian Meier (Can) Greenedge Cycling Team | ||
105 | Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale | ||
106 | Cyril Gautier (Fra) Team Europcar | ||
107 | Simone Stortoni (Ita) Lampre - ISD | ||
108 | Salvatore Puccio (Ita) Sky Procycling | ||
109 | Fabrice Jeandesboz (Fra) Saur - Sojasun | ||
110 | Daryl Impey (RSA) Greenedge Cycling Team | 0:12:50 | |
111 | Stijn Devolder (Bel) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team | 0:12:54 | |
112 | Simon Clarke (Aus) Greenedge Cycling Team | 0:14:31 | |
113 | Dennis Vanendert (Bel) Lotto Belisol Team |
Žolt Der osvojio je četvrto mesto na cilju prvog dela trke „Banjaluka - Beograd“ u kategoriji 1.2 voženog od Banjaluke do Brčkog u dužini od 188 km.
U Brčkom, pobednika je odlučio sprint veće grupe biciklista koji su stigli na cilj daleko pre vremena predviđenog satnicom. Postolje je bilo puno Slovenaca, pobedio je Marko Kump iz Adrije ispred pobednika kriterijuma u petak uveče u Banjaluci Luke Mezgeca iz Save i Roberta Jenka iz Radenske. "Der je sjajno vozio u veoma brzoj trci gde je prosek bio preko 45 km na čas. Trku su lako kontrolisali vozači Adrije" kaže selektor reprezentacije Srbije Radiša Čubrić koji na ovoj trci vodi ekipu svog Metalca iz Kraljeva.
Banja Luka - Brčko 188km - Rezultati:
Rank Name Nat. Team Result
1 Marko KUMP SLO ADR 3:55:55
2 Luka MEZGEC SLO SAK +0
3 Robert JENKO SLO RAR +0
4 Zolt DER SRB +0
5 Radoslav ROGINA CRO ADR +0
6 Gernot AUER AUT WSA +0
7 Werner RIEBENBAUER AUT RAD +0
8 Ioannis TAMOURIDIS GRE SPT +0
9 Adam WADECKI POL BDC +0
10 Krisztian LOVASSY HUN TCT +0
11 Eric BAUMANN GER +0
12 Maros KOVAC SVK DUK +0
13 Michal KOLÁR SVK DUK +0
14 Georgios BOUGLAS GRE TKT +0
15 Kostas KONSTANTINIDIS GRE +0
16 Adam HOMOLKA CZE WSA +0
17 Florian BISSINGER GER VBG +0
18 Michael SCHWAIGER AUT WSA +0
19 Ali Riza TANRIVERDI TUR +0
20 Apostolos BOUGLAS GRE TKT +0
21 Nikola KOZOMARA SRB +0
22 Ioannis ILIADIS GRE TKT +0
23 Matej MUGERLI SLO ADR +0
24 Georgios KARATZIOS GRE SPT +0
25 Aleksandar ALEKSIEV BUL +0
26 Dennis WAUCH AUT VBG +0
27 René WEISSINGER GER VBG +0
28 Matej MARIN SLO RAD +0
29 Marko STANKOVIĆ SRB +0
30 Kenny VAN DER SCHUEREN BEL +0
31 Gökhan HASTA TUR +0
32 Marton SOLYMOSI HUN +0
33 Matej GNEZDA SLO ADR +0
34 Nikolaos IOANNIDIS GRE +0
35 Juraj UGRINIC CRO LOB +0
36 Svetislav BLAGOJEVIĆ SRB +0
37 Evgeni GERGANOV BUL TCT +0
38 Petr LECHNER CZE KTM +0
39 Martin GABER GER +0
40 Janos HEMMERT HUN +0
41 Goran ŠMELCEROVIĆ SRB +0
42 Joaquin SOBRINO ESP SPT +0
43 Dejan MARIĆ SRB +0
44 Marcel TERNOVSEK SLO TCT +0
45 Jaroslaw KOWALCZYK POL BDC +0
46 Nebojša JOVANOVIĆ SRB +0
47 Andreas GRAF AUT RAD +0
48 Blaz BOGATAJ SLO RAR +0
49 Markus EIBEGGER AUT RAD +0
50 Markus GOETZ AUT WSA +0
51 Doron HEKIC SLO RAR +0
52 Gergely KISS HUN +0
53 Vasileios SIMANTIRAKIS GRE SPT +0
54 Martin SCHÖFFMANN AUT WSA +0
55 Roman BRONIS SVK DUK +0
56 Mutlu MERT TUR +14
57 Kemal KUCUKBAY TUR +14
58 Vladimir KERKEZ SLO SAK +14
59 Peter JORDAN HUN +39
60 Gabor FEJES HUN +39
61 Kristijan ĐURASEK CRO ADR +39
62 Jure BITENC SLO SAK +43
63 Marcin SAPA POL BDC +54
64 Robert RADOSZ POL BDC +54
65 Mateusz KOMAR POL BDC +54
66 Gabor KISKO HUN +54
67 Istvan MOLNAR HUN +54
68 Manuel HILLEBRAND ITA +54
69 Miklos DURUCZ HUN +54
70 Robert GAVENDA SVK +1:02
71 Spas GYUROV BUL +1:02
72 Marko PAVLIC SLO RAR +1:02
73 Matija KVASINA CRO LOB +1:06
74 Peter SIMON HUN +1:06
75 Plamen DIMOV BUL +1:09
76 Magkoyras Neofytos GRE SPT +1:09
77 Christian PAVITSCHITZ AUT KTM +1:09
78 Pavlin BALINSKY BUL +1:09
79 Bostjan REZMAN SLO LOB +1:09
80 Mathias VOGL GER +1:09
81 Jaka BOSTNER SLO RAR +1:09
82 Emanuel KIŠERLOVSKI CRO LOB +1:09
83 Ioannis SPANOPOULOS GRE +1:09
84 Alexander SCHRANGL AUT KTM +1:09
85 Michael RINKE GER +1:09
86 Mate RADONICS HUN +1:09
87 Fabian POHL GER +1:09
88 Bendeguz BERNARD HUN +1:09
89 Wojciech ZIOLKOWSKI POL BDC +1:09
90 Nik BURJEK SLO SAK +1:09
91 Klemen STIMULAK SLO RAR +1:09
92 Kristjan FAJT SLO ADR +1:09
93 Georgi Petrov GEORGIEV BUL +1:09
94 Robert VRECER SLO VBG +1:09
95 Deni BANICEK CRO LOB +1:09
96 Martin MAHDAR SVK DUK +1:09
97 Stefan HISTROV BUL +1:09
98 Balazs SZORADI HUN +1:09
99 Dragan SPASIĆ SRB +1:09
100 Hans-Jörg LEOPOLD AUT WSA +1:18
101 Alexander DÜRAGER AUT KTM +1:45
102 Roman GREDLER AUT +2:24
103 Balint BISCHOFF HUN +2:46
104 Esad HASANOVIĆ SRB +2:46
105 Viktor SPECZIAR HUN +2:46
106 Aleksandar MILIVOJEVIĆ SRB +2:46
107 Uroš REPŠE SLO +2:52
108 Mark DZAMASTAGIC SLO SAK +2:52
109 Jure ZRIMSEK SLO SAK +2:52
110 Stefan RUCKER AUT RAD +2:52
111 Josef BENETSEDER AUT VBG +2:59
112 Dominik HRINKOW AUT VBG +2:59
113 Riccardo ZOIDL AUT RAD +2:59
114 Konstantinos EFSTATHIOU GRE TKT +2:59
115 Alexander TIEDKE GER +3:05
116 Stefan GAEBEL GER +3:05
117 Rupert HÖDLMOSER AUT +3:12
118 Gregor BUCAR SLO +3:50
119 Stefan POLL AUT +4:07
120 Stanislav ZARALIEV BUL +4:32
121 Zoltan VIGH HUN +5:26
122 Patrik TYBOR SVK DUK +3:12
123 Endi ŠIROL CRO LOB +5:13
124 Minko HINKOV BUL +5:13
125 Arnold LUKACS ROU TCT +5:13
126 Nebojsa PETROVIĆ SRB +5:13
127 Marko DANILOVIĆ SRB +5:13
(BiciSvet.com/tekst:Branimir Vasić/foto:Ljiljan Mijatović/video:Nikica Atlagić)