Paris - Roubaix 2012
Ako prošle nedelje nismo imali utisak da se vozi Flandrija i da je to bilo ono uzbuđenje "Vau Tom Bonen je pobedio" ove nedelje se Tornado pobrinuo da na poznatom bojištu Rubea ispravi stvari. Solo pobeda na Rubeu i to kakva solo vožnja - VAU!
Tom Bonen sa svojom četvrtom pobedom ulazi u istoriju najpoznatije jednodnevne trke na svetu izjednačivši rekord svog zemljaka De Vlaminka.
Deveta pobeda u sezoni i dvadesetpeti trijumf za Omega Pharma Quick Step ali u stilu starih legendarnih vozača: 50km solo vožnje sam protiv svih.
Italijani mogu da žale jer su Balan i Pocato igubili trku svojom krivicom tj glupošću. Bili su napred u grupi sa Bonenom, Terpstrom a onda su želeći da puste Francuza Turgoa na smenu izgubili točak Bonena na samo 5m što je prvoklasnom vozaču kakav je Tom bilo sasvim dovoljno.
Kasnije je Pocato pao na krivini a Francuz je uspeo na velodromu da uhvati drugu grupu i odsprinta Balana za dlaku i dođe do druge pozicije.
Pedeset kilometara solo vožnje, 5 sati i 55 minuta vreme Bonena na liniji, i prosečna brzina od 43,5 km/h samo govori koliko je Belgijanac bio superioran u odnosu na ostale. U grupi pozadi tim SKY sa četvoricom vozača jurio je "do daske" ali je prednost polako rasla.
Poslednjih 57km trke
Pariz - Rube 257,5 km
1 | Tom Boonen (Bel) Omega Pharma-Quickstep | 5:55:22 | |
2 | Sébastien Turgot (Fra) Team Europcar | 0:01:39 | |
3 | Alessandro Ballan (Ita) BMC Racing Team | ||
4 | Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Sky Procycling | ||
5 | Niki Terpstra (Ned) Omega Pharma-Quickstep | ||
6 | Lars Boom (Ned) Rabobank Cycling Team | 0:01:43 | |
7 | Matteo Tosatto (Ita) Team Saxo Bank | 0:03:31 | |
8 | Mathew Hayman (Aus) Sky Procycling | ||
9 | Johan Vansummeren (Bel) Garmin - Barracuda | ||
10 | Maarten Wynants (Bel) Rabobank Cycling Team | ||
11 | Luca Paolini (Ita) Katusha Team | ||
12 | Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ-Big Mat | ||
13 | Grégory Rast (Swi) RadioShack-Nissan | 0:04:23 | |
14 | Thor Hushovd (Nor) BMC Racing Team | ||
15 | Taylor Phinney (USA) BMC Racing Team | 0:04:37 | |
16 | Steve Chainel (Fra) FDJ-Big Mat | ||
17 | Kevin Hulsmans (Bel) Farnese Vini - Selle Italia | ||
18 | Aleksejs Saramotins (Lat) Cofidis, Le Credit En Ligne | ||
19 | Jimmy Casper (Fra) AG2R La Mondiale | ||
20 | Marco Marcato (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | ||
21 | Jimmy Engoulvent (Fra) Saur - Sojasun | ||
22 | Ignatas Konovalovas (Ltu) Movistar Team | ||
23 | Jacopo Guarnieri (Ita) Astana Pro Team | ||
24 | Stijn Vandenbergh (Bel) Omega Pharma-Quickstep | ||
25 | Damien Gaudin (Fra) Team Europcar | 0:04:58 | |
26 | Hayden Roulston (NZl) RadioShack-Nissan | ||
27 | Sylvain Chavanel (Fra) Omega Pharma-Quickstep | ||
28 | Adrien Petit (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne | 0:06:22 | |
29 | Tyler Farrar (USA) Garmin - Barracuda | ||
30 | Jean-Lou Paiani (Fra) Saur - Sojasun | ||
31 | Gustav Larsson (Swe) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | 0:06:25 | |
32 | Heinrich Haussler (Aus) Garmin - Barracuda | ||
33 | Maarten Tjallingii (Ned) Rabobank Cycling Team | 0:06:27 | |
34 | Mickael Delage (Fra) FDJ-Big Mat | 0:07:46 | |
35 | Kasper Klostergaard Larsen (Den) Team Saxo Bank | ||
36 | Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team | ||
37 | Michael Schär (Swi) BMC Racing Team | ||
38 | Saïd Haddou (Fra) Team Europcar | ||
39 | Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale | ||
40 | Andrey Amador Bakkazakova (CRc) Movistar Team | ||
41 | Yauheni Hutarovich (Blr) FDJ-Big Mat | ||
42 | Edvald Boasson Hagen (Nor) Sky Procycling | ||
43 | George Hincapie (USA) BMC Racing Team | ||
44 | Johan Le Bon (Fra) Bretagne - Schuller | 0:07:48 | |
45 | Lloyd Mondory (Fra) AG2R La Mondiale | 0:07:50 | |
46 | Thomas Leezer (Ned) Rabobank Cycling Team | ||
47 | David Veilleux (Can) Team Europcar | 0:09:09 | |
48 | Borut Bozic (Slo) Astana Pro Team | 0:09:11 | |
49 | Bert-Jan Lindeman (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | 0:09:37 | |
50 | Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team | ||
51 | Ian Stannard (GBr) Sky Procycling | ||
52 | Frederik Veuchelen (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | ||
53 | Stuart O'Grady (Aus) GreenEdge Cycling Team | ||
54 | Dominique Rollin (Can) FDJ-Big Mat | ||
55 | Bram Tankink (Ned) Rabobank Cycling Team | ||
56 | Christian Knees (Ger) Sky Procycling | 0:11:07 | |
57 | Alexander Kristoff (Nor) Katusha Team | ||
58 | Stijn Devolder (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | ||
59 | Michael Morkov (Den) Team Saxo Bank | ||
60 | Daniel Oss (Ita) Liquigas-Cannondale | ||
61 | Rudiger Selig (Ger) Katusha Team | ||
62 | Alexander Porsev (Rus) Katusha Team | ||
63 | John Degenkolb (Ger) Argos - Shimano | ||
64 | Danilo Hondo (Ger) Lampre - ISD | 0:13:05 | |
65 | Arnaud Labbe (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne | ||
66 | Jesse Sergent (NZl) RadioShack-Nissan | ||
67 | Leonardo Fabio Duque (Col) Cofidis, Le Credit En Ligne | ||
68 | Gael Malacarne (Fra) Bretagne - Schuller | ||
69 | Julien Fouchard (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne | ||
70 | Blaz Jarc (Slo) Team NetApp | ||
71 | Andreas Schillinger (Ger) Team NetApp | ||
72 | Lucas Sebastian Haedo (Arg) Team Saxo Bank | ||
73 | Kenny De Haes (Bel) Lotto Belisol Team | ||
74 | Jos Van Emden (Ned) Rabobank Cycling Team | ||
75 | Jens Mouris (Ned) GreenEdge Cycling Team | ||
76 | Maxime Vantomme (Bel) Katusha Team | ||
77 | André Greipel (Ger) Lotto Belisol Team | ||
78 | Anders Lund (Den) Team Saxo Bank | ||
79 | Jon Izagirre Insausti (Spa) Euskaltel - Euskadi | ||
80 | Sébastien Chavanel (Fra) Team Europcar | ||
81 | Laurent Mangel (Fra) Saur - Sojasun | ||
82 | Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team | ||
83 | Bert De Backer (Bel) Argos - Shimano | ||
84 | Sep Vanmarcke (Bel) Garmin - Barracuda |
"rampa":
HD | Reto Hollenstein (Swi) Team NetApp | ||
HD | Markus Eichler (Ger) Team NetApp | ||
HD | Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel - Euskadi | ||
HD | Christophe Laborie (Fra) Saur - Sojasun | ||
HD | Ronan Van Zandbeek (Ned) Argos - Shimano | ||
HD | Ramon Sinkeldam (Ned) Argos - Shimano | ||
HD | Roger Kluge (Ger) Argos - Shimano | ||
HD | Dominic Klemme (Ger) Argos - Shimano | ||
HD | Kristof Goddaert (Bel) AG2R La Mondiale | ||
HD | Gregor Gazvoda (Slo) AG2R La Mondiale | ||
HD | Rafai Chtioui (Tun) Team Europcar | ||
HD | Juraj Sagan (Svk) Liquigas-Cannondale | ||
HD | Yuriy Krivtsov (Fra) Lampre - ISD | ||
HD | Dmytro Krivtsov (Ukr) Lampre - ISD | ||
HD | Luke Roberts (Aus) Team Saxo Bank | ||
HD | Jaroslaw Marycz (Pol) Team Saxo Bank | ||
HD | David Boucher (Fra) FDJ-Big Mat | ||
HD | Frédéric Guesdon (Fra) FDJ-Big Mat | ||
HD | Martin Mortensen (Den) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | ||
HD | Kris Boeckmans (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | ||
HD | Marco Haller (Aut) Katusha Team | ||
HD | Jens Keukeleire (Bel) GreenEdge Cycling Team | ||
HD | Markel Irizar Aranburu (Spa) RadioShack-Nissan | ||
HD | Christopher Sutton (Aus) Sky Procycling | ||
HD | Roberto De Patre (Ita) Farnese Vini - Selle Italia | ||
HD | Dennis Van Winden (Ned) Rabobank Cycling Team | ||
HD | Jack Bauer (NZl) Garmin - Barracuda |