U drugoj nedelji Điro dostiže svoju najjužniju tačku. Startuje se u Sulmoni (svetskoj prestonici konfeta) a onda se ide 220 km na jug. Poslednjih devet, teških, kilometara uspona do jezera Laceno će odlučiti pobednika. Sedamdesetih godina,, u periodu ‘’ekonomskog buma’’,ovo mesto je bilo ultra poznato po trekerima.Izgleda da su oni opet u trendu ali bez obzira na to ovo mesto će biti domaćin trke u poslednjem brutalnom i spektakularnom satu vožnje.
Nazubljeni profil tester bi trebalo da odgovara beguncima, ali onim beguncima koji imaju dobru "gambu" (nogu) za osrednja brda. Poslednji uspon nije toliko dugačak ali ima strme deonice na kojima će "snaga" biti u prednosti u odnosu na klasične brdaše.
Lokalno heroj: Davide Appollonio (Team Sky)- Jedan od najbržih grupnih sprintera može da obavi dužnost lead-out-a za Mark Kevendiša. Unutar prvog ili drugog sata današnje etape, on će proći kroz region Molise i svoj rodni grad.
1 | Domenico Pozzovivo (Ita) Colnago - CSF Inox | 6:06:05 | |
2 | Benat Intxausti Elorriaga (Spa) Movistar Team | 0:00:23 | |
3 | Joaquim Rodriguez Oliver (Spa) Katusha Team | 0:00:27 | |
4 | Thomas De Gendt (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | ||
5 | Dario Cataldo (Ita) Omega Pharma-Quickstep | ||
6 | Damiano Caruso (Ita) Liquigas-Cannondale | ||
7 | Gianluca Brambilla (Ita) Colnago - CSF Inox | ||
8 | Bartosz Huzarski (Pol) Team NetApp | ||
9 | José Rujano Guillen (Ven) Androni Giocattoli | ||
10 | John Gadret (Fra) AG2R La Mondiale | ||
11 | Ryder Hesjedal (Can) Garmin - Barracuda | ||
12 | Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team | ||
13 | Rigoberto Uran Uran (Col) Sky Procycling | ||
14 | Damiano Cunego (Ita) Lampre - ISD | ||
15 | Michele Scarponi (Ita) Lampre - ISD | ||
16 | Ivan Basso (Ita) Liquigas-Cannondale | ||
17 | Roman Kreuziger (Cze) Astana Pro Team | ||
18 | Frank Schleck (Lux) RadioShack-Nissan | ||
19 | Sergio Luis Henao Montoya (Col) Sky Procycling | ||
20 | Sergio Pardilla Bellon (Spa) Movistar Team | ||
21 | Johann Tschopp (Swi) BMC Racing Team | ||
22 | Juan Manuel Garate (Spa) Rabobank Cycling Team | ||
23 | Mikel Nieve Ituralde (Spa) Euskaltel - Euskadi | ||
24 | Eros Capecchi (Ita) Liquigas-Cannondale | ||
25 | Sylvester Szmyd (Pol) Liquigas-Cannondale | ||
26 | Tom Jelte Slagter (Ned) Rabobank Cycling Team | 0:01:24 | |
27 | Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team | ||
28 | Daniel Moreno Fernandez (Spa) Katusha Team | ||
29 | Jon Izagirre Insausti (Spa) Euskaltel - Euskadi | ||
30 | Matteo Rabottini (Ita) Farnese Vini - Selle Italia | ||
31 | Ivan Velasco Murillo (Spa) Euskaltel - Euskadi | ||
32 | Christian Vande Velde (USA) Garmin - Barracuda | ||
33 | Marco Pinotti (Ita) BMC Racing Team | ||
34 | Sandy Casar (Fra) FDJ-Big Mat | ||
35 | Gustav Larsson (Swe) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | ||
36 | Peter Stetina (USA) Garmin - Barracuda | ||
37 | Jan Bakelants (Bel) RadioShack-Nissan | ||
38 | Przemyslaw Niemiec (Pol) Lampre - ISD | ||
39 | Ivan Santaromita (Ita) BMC Racing Team | ||
40 | Serge Pauwels (Bel) Omega Pharma-Quickstep | ||
41 | Bart De Clercq (Bel) Lotto Belisol Team | ||
42 | Oliver Zaugg (Swi) RadioShack-Nissan | ||
43 | Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale | ||
44 | Kevin Seeldraeyers (Bel) Astana Pro Team | ||
45 | Marzio Bruseghin (Ita) Movistar Team | 0:01:39 | |
46 | Francis De Greef (Bel) Lotto Belisol Team | 0:01:47 | |
47 | Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale | 0:02:22 | |
48 | Jackson Rodriguez (Ven) Androni Giocattoli | ||
49 | Julien Vermote (Bel) Omega Pharma-Quickstep | ||
50 | Sergey Lagutin (Uzb) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | ||
51 | Grischa Niermann (Ger) Rabobank Cycling Team | ||
52 | Volodymir Gustov (Ukr) Team Saxo Bank | ||
53 | Diego Ulissi (Ita) Lampre - ISD | ||
54 | Carlos José Ochoa (Ven) Androni Giocattoli | ||
55 | Branislau Samoilau (Blr) Movistar Team | ||
56 | Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Sky Procycling | ||
57 | Stefan Denifl (Aut) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | 0:02:42 | |
58 | Thomas Rohregger (Aut) RadioShack-Nissan | 0:03:20 | |
59 | Matteo Carrara (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | 0:05:24 | |
60 | Tomas Vaitkus (Ltu) Orica GreenEdge Cycling Team | ||
61 | Amets Txurruka (Spa) Euskaltel - Euskadi | ||
62 | Mathieu Perget (Fra) AG2R La Mondiale | ||
63 | Jan Barta (Cze) Team NetApp | ||
64 | Emanuele Sella (Ita) Androni Giocattoli | ||
65 | Stef Clement (Ned) Rabobank Cycling Team | 0:06:04 | |
66 | Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team | ||
67 | Francis Mourey (Fra) FDJ-Big Mat | ||
68 | José Herrada Lopez (Spa) Movistar Team | ||
69 | Alberto Losada Alguacil (Spa) Katusha Team | ||
70 | Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team | 0:08:21 | |
71 | Nelson Oliveira (Por) RadioShack-Nissan | ||
72 | Ben Hermans (Bel) RadioShack-Nissan | 0:09:53 | |
73 | Martin Velits (Svk) Omega Pharma-Quickstep | ||
74 | Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol Team | ||
75 | Anders Lund (Den) Team Saxo Bank | ||
76 | Alessandro Spezialetti (Ita) Lampre - ISD | ||
77 | Daniele Pietropolli (Ita) Lampre - ISD | ||
78 | Fumiyuki Beppu (Jpn) Orica GreenEdge Cycling Team | ||
79 | Jack Bauer (NZl) Garmin - Barracuda | ||
80 | Matteo Tosatto (Ita) Team Saxo Bank | ||
81 | Luca Mazzanti (Ita) Farnese Vini - Selle Italia | ||
82 | Enrico Gasparotto (Ita) Astana Pro Team | 0:11:28 | |
83 | Angel Vicioso Arcos (Spa) Katusha Team | ||
84 | Michal Golas (Pol) Omega Pharma-Quickstep | 0:11:39 | |
85 | Miguel Angel Rubiano Chavez (Col) Androni Giocattoli | ||
86 | Fabio Sabatini (Ita) Liquigas-Cannondale | ||
87 | Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale | ||
88 | Guillaume Bonnafond (Fra) AG2R La Mondiale | ||
89 | Valerio Agnoli (Ita) Liquigas-Cannondale | ||
90 | Daniele Righi (Ita) Lampre - ISD | ||
91 | Filippo Pozzato (Ita) Farnese Vini - Selle Italia | 0:14:39 | |
92 | Simone Ponzi (Ita) Astana Pro Team | ||
93 | Geoffrey Soupe (Fra) FDJ-Big Mat | ||
94 | Francesco Failli (Ita) Farnese Vini - Selle Italia | ||
95 | Cesare Benedetti (Ita) Team NetApp | ||
96 | Cristiano Salerno (Ita) Liquigas-Cannondale | ||
97 | Lucas Sebastian Haedo (Arg) Team Saxo Bank | ||
98 | Brett Lancaster (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team | ||
99 | Matthew Harley Goss (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team | ||
100 | Dominique Rollin (Can) FDJ-Big Mat | ||
101 | Evgeny Petrov (Rus) Astana Pro Team | ||
102 | Pavel Brutt (Rus) Katusha Team | ||
103 | Martijn Keizer (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | ||
104 | Juan Jose Oroz Ugalde (Spa) Euskaltel - Euskadi | ||
105 | Maciej Bodnar (Pol) Liquigas-Cannondale | ||
106 | Tomasz Marczynski (Pol) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | ||
107 | Adriano Malori (Ita) Lampre - ISD | ||
108 | Matteo Bono (Ita) Lampre - ISD | ||
109 | Paolo Longo Borghini (Ita) Liquigas-Cannondale | ||
110 | Mirko Selvaggi (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | ||
111 | Jesse Sergent (NZl) RadioShack-Nissan | ||
112 | Mathias Frank (Swi) BMC Racing Team | ||
113 | Matthias Brandle (Aut) Team NetApp | ||
114 | Andreas Dietziker (Swi) Team NetApp | ||
115 | Sonny Colbrelli (Ita) Colnago - CSF Inox | ||
116 | Enrico Battaglin (Ita) Colnago - CSF Inox | ||
117 | Reto Hollenstein (Swi) Team NetApp | ||
118 | Dennis Vanendert (Bel) Lotto Belisol Team | ||
119 | Lars Ytting Bak (Den) Lotto Belisol Team | ||
120 | Jose Rodolfo Serpa Perez (Col) Androni Giocattoli | ||
121 | Angelo Pagani (Ita) Colnago - CSF Inox | ||
122 | Alessandro De Marchi (Ita) Androni Giocattoli | ||
123 | Alessandro Ballan (Ita) BMC Racing Team | ||
124 | Geraint Thomas (GBr) Sky Procycling | 0:16:09 | |
125 | Daryl Impey (RSA) Orica GreenEdge Cycling Team | ||
126 | Jack Bobridge (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team | ||
127 | Peter Kennaugh (GBr) Sky Procycling | ||
128 | Francisco José Ventoso Alberdi (Spa) Movistar Team | ||
129 | Juan José Haedo (Arg) Team Saxo Bank | ||
130 | Mads Christensen (Den) Team Saxo Bank | ||
131 | Andrey Amador Bakkazakova (CRc) Movistar Team | ||
132 | Luke Roberts (Aus) Team Saxo Bank | ||
133 | Olivier Kaisen (Bel) Lotto Belisol Team | ||
134 | Daniel Schorn (Aut) Team NetApp | ||
135 | Giacomo Nizzolo (Ita) RadioShack-Nissan | ||
136 | Jens Keukeleire (Bel) Orica GreenEdge Cycling Team | 0:17:23 | |
137 | Nikolas Maes (Bel) Omega Pharma-Quickstep | ||
138 | Fabio Felline (Ita) Androni Giocattoli | 0:17:24 | |
139 | Stefano Locatelli (Ita) Colnago - CSF Inox | ||
140 | Oscar Gatto (Ita) Farnese Vini - Selle Italia | 0:17:52 | |
141 | Marco Bandiera (Ita) Omega Pharma-Quickstep | ||
142 | Stefano Pirazzi (Ita) Colnago - CSF Inox | 0:18:51 | |
143 | Roberto Ferrari (Ita) Androni Giocattoli | ||
144 | Manuel Belletti (Ita) AG2R La Mondiale | ||
145 | Marco Coledan (Ita) Colnago - CSF Inox | ||
146 | Sacha Modolo (Ita) Colnago - CSF Inox | ||
147 | Pierre Cazaux (Fra) Euskaltel - Euskadi | 0:19:16 | |
148 | Victor Cabedo (Spa) Euskaltel - Euskadi | 0:20:10 | |
149 | Thomas Leezer (Ned) Rabobank Cycling Team | ||
150 | Svein Tuft (Can) Orica GreenEdge Cycling Team | 0:20:42 | |
151 | Robert Hunter (RSA) Garmin - Barracuda | ||
152 | Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team | ||
153 | Gatis Smukulis (Lat) Katusha Team | ||
154 | Jeremy Hunt (GBr) Sky Procycling | 0:21:16 | |
155 | Bernhard Eisel (Aut) Sky Procycling | ||
156 | Ian Stannard (GBr) Sky Procycling | ||
157 | Mark Cavendish (GBr) Sky Procycling | ||
158 | Pier Paolo De Negri (Ita) Farnese Vini - Selle Italia | ||
159 | Taylor Phinney (USA) BMC Racing Team | ||
160 | Mikhail Ignatyev (Rus) Katusha Team | ||
161 | Mauro Santambrogio (Ita) BMC Racing Team | ||
162 | Sébastien Rosseler (Bel) Garmin - Barracuda | ||
163 | Aliaksandr Kuchynski (Blr) Katusha Team | ||
164 | Gabriel Rasch (Nor) FDJ-Big Mat | ||
165 | Jonas Aaen Jörgensen (Den) Team Saxo Bank | ||
166 | Alex Rasmussen (Den) Garmin - Barracuda | ||
167 | Manuele Boaro (Ita) Team Saxo Bank | ||
168 | Elia Favilli (Ita) Farnese Vini - Selle Italia | ||
169 | Alfredo Balloni (Ita) Farnese Vini - Selle Italia | ||
170 | Mark Renshaw (Aus) Rabobank Cycling Team | ||
171 | Graeme Brown (Aus) Rabobank Cycling Team | ||
172 | Brian Bulgac (Ned) Lotto Belisol Team | ||
173 | Timon Seubert (Ger) Team NetApp | ||
174 | Andreas Schillinger (Ger) Team NetApp | ||
175 | Gaetan Bille (Bel) Lotto Belisol Team | ||
176 | Alexander Kristoff (Nor) Katusha Team | ||
177 | Francesco Chicchi (Ita) Omega Pharma-Quickstep | ||
178 | Michal Kwiatkowski (Pol) Omega Pharma-Quickstep | ||
179 | Christian Meier (Can) Orica GreenEdge Cycling Team | ||
180 | Miguel Minguez Ayala (Spa) Euskaltel - Euskadi | ||
181 | Theo Bos (Ned) Rabobank Cycling Team | ||
182 | Adrian Saez (Spa) Euskaltel - Euskadi | ||
183 | Gregor Gazvoda (Slo) AG2R La Mondiale | ||
184 | Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale | ||
185 | Ramunas Navardauskas (Ltu) Garmin - Barracuda | ||
186 | Alexsandr Dyachenko (Kaz) Astana Pro Team | ||
187 | Jussi Veikkanen (Fin) FDJ-Big Mat | ||
188 | Mickael Delage (Fra) FDJ-Big Mat | ||
189 | Arnaud Demare (Fra) FDJ-Big Mat | ||
190 | William Bonnet (Fra) FDJ-Big Mat | ||
191 | Andrea Guardini (Ita) Farnese Vini - Selle Italia | 0:25:14 | |
DNF | Dennis Van Winden (Ned) Rabobank Cycling Team | ||
DNS | Daniele Bennati (Ita) RadioShack-Nissan |
GENERALNI PLASMAN______________________________________
1 | Ryder Hesjedal (Can) Garmin - Barracuda | 32:23:25 | |
2 | Joaquim Rodriguez Oliver (Spa) Katusha Team | 0:00:09 | |
3 | Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team | 0:00:15 | |
4 | Roman Kreuziger (Cze) Astana Pro Team | 0:00:35 | |
5 | Benat Intxausti Elorriaga (Spa) Movistar Team | ||
6 | Ivan Basso (Ita) Liquigas-Cannondale | 0:00:40 | |
7 | Damiano Caruso (Ita) Liquigas-Cannondale | 0:00:45 | |
8 | Dario Cataldo (Ita) Omega Pharma-Quickstep | 0:00:46 | |
9 | Frank Schleck (Lux) RadioShack-Nissan | 0:00:48 | |
10 | Eros Capecchi (Ita) Liquigas-Cannondale | 0:00:52 | |
11 | Rigoberto Uran Uran (Col) Sky Procycling | 0:00:53 | |
12 | Michele Scarponi (Ita) Lampre - ISD | 0:00:54 | |
13 | Domenico Pozzovivo (Ita) Colnago - CSF Inox | 0:00:55 | |
14 | Sergio Luis Henao Montoya (Col) Sky Procycling | 0:01:10 | |
15 | Damiano Cunego (Ita) Lampre - ISD | 0:01:14 | |
16 | Sylvester Szmyd (Pol) Liquigas-Cannondale | 0:01:16 | |
17 | Christian Vande Velde (USA) Garmin - Barracuda | 0:01:18 | |
18 | Sergio Pardilla Bellon (Spa) Movistar Team | 0:01:20 | |
19 | Peter Stetina (USA) Garmin - Barracuda | 0:01:23 | |
20 | Daniel Moreno Fernandez (Spa) Katusha Team | ||
21 | Johann Tschopp (Swi) BMC Racing Team | 0:01:28 | |
22 | Thomas De Gendt (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | 0:01:30 | |
23 | Marco Pinotti (Ita) BMC Racing Team | 0:01:43 | |
24 | Juan Manuel Garate (Spa) Rabobank Cycling Team | 0:01:44 | |
25 | Bartosz Huzarski (Pol) Team NetApp | 0:01:47 | |
26 | Serge Pauwels (Bel) Omega Pharma-Quickstep | 0:01:54 | |
27 | Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team | 0:02:01 | |
28 | Jan Bakelants (Bel) RadioShack-Nissan | 0:02:03 | |
29 | Kevin Seeldraeyers (Bel) Astana Pro Team | 0:02:15 | |
30 | Marzio Bruseghin (Ita) Movistar Team | 0:02:24 | |
31 | Tom Jelte Slagter (Ned) Rabobank Cycling Team | 0:02:26 | |
32 | Gustav Larsson (Swe) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | ||
33 | John Gadret (Fra) AG2R La Mondiale | 0:02:38 | |
34 | José Rujano Guillen (Ven) Androni Giocattoli | 0:02:39 | |
35 | Przemyslaw Niemiec (Pol) Lampre - ISD | 0:02:41 | |
36 | Gianluca Brambilla (Ita) Colnago - CSF Inox | ||
37 | Oliver Zaugg (Swi) RadioShack-Nissan | 0:02:42 | |
38 | Sandy Casar (Fra) FDJ-Big Mat | 0:02:50 | |
39 | Bart De Clercq (Bel) Lotto Belisol Team | 0:02:52 | |
40 | Ivan Santaromita (Ita) BMC Racing Team | ||
41 | Francis De Greef (Bel) Lotto Belisol Team | 0:03:17 | |
42 | Mikel Nieve Ituralde (Spa) Euskaltel - Euskadi | 0:03:18 | |
43 | Diego Ulissi (Ita) Lampre - ISD | 0:03:23 | |
44 | Branislau Samoilau (Blr) Movistar Team | 0:03:24 | |
45 | Volodymir Gustov (Ukr) Team Saxo Bank | 0:03:27 | |
46 | Sergey Lagutin (Uzb) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | 0:03:39 | |
47 | Grischa Niermann (Ger) Rabobank Cycling Team | 0:03:55 | |
48 | Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale | 0:04:10 | |
49 | Thomas Rohregger (Aut) RadioShack-Nissan | 0:04:44 | |
50 | Ivan Velasco Murillo (Spa) Euskaltel - Euskadi | 0:04:54 | |
51 | Jon Izagirre Insausti (Spa) Euskaltel - Euskadi | 0:05:43 | |
52 | Jackson Rodriguez (Ven) Androni Giocattoli | 0:05:44 | |
53 | Jan Barta (Cze) Team NetApp | 0:06:18 | |
54 | Carlos José Ochoa (Ven) Androni Giocattoli | 0:06:35 | |
55 | José Herrada Lopez (Spa) Movistar Team | ||
56 | Emanuele Sella (Ita) Androni Giocattoli | 0:07:46 | |
57 | Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team | 0:09:00 | |
58 | Nelson Oliveira (Por) RadioShack-Nissan | 0:10:02 | |
59 | Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Sky Procycling | 0:10:29 | |
60 | Miguel Angel Rubiano Chavez (Col) Androni Giocattoli | 0:12:31 | |
61 | Enrico Gasparotto (Ita) Astana Pro Team | 0:13:59 | |
62 | Francis Mourey (Fra) FDJ-Big Mat | 0:15:04 | |
63 | Matteo Rabottini (Ita) Farnese Vini - Selle Italia | 0:16:40 | |
64 | Andrey Amador Bakkazakova (CRc) Movistar Team | 0:16:58 | |
65 | Juan Jose Oroz Ugalde (Spa) Euskaltel - Euskadi | 0:17:58 | |
66 | Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team | 0:18:05 | |
67 | Angel Vicioso Arcos (Spa) Katusha Team | 0:18:18 | |
68 | Geoffrey Soupe (Fra) FDJ-Big Mat | 0:18:26 | |
69 | Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol Team | 0:19:05 | |
70 | Fabio Felline (Ita) Androni Giocattoli | 0:19:22 | |
71 | Valerio Agnoli (Ita) Liquigas-Cannondale | 0:19:40 | |
72 | Alessandro Spezialetti (Ita) Lampre - ISD | 0:20:00 | |
73 | Matteo Tosatto (Ita) Team Saxo Bank | 0:20:16 | |
74 | Michal Golas (Pol) Omega Pharma-Quickstep | 0:20:31 | |
75 | Enrico Battaglin (Ita) Colnago - CSF Inox | 0:20:48 | |
76 | Julien Vermote (Bel) Omega Pharma-Quickstep | 0:21:05 | |
77 | Stefano Pirazzi (Ita) Colnago - CSF Inox | 0:22:06 | |
78 | Fabio Sabatini (Ita) Liquigas-Cannondale | 0:23:02 | |
79 | Mauro Santambrogio (Ita) BMC Racing Team | 0:23:22 | |
80 | Guillaume Bonnafond (Fra) AG2R La Mondiale | 0:23:57 | |
81 | Adriano Malori (Ita) Lampre - ISD | 0:25:18 | |
82 | Pavel Brutt (Rus) Katusha Team | 0:26:07 | |
83 | Filippo Pozzato (Ita) Farnese Vini - Selle Italia | 0:26:33 | |
84 | Simone Ponzi (Ita) Astana Pro Team | 0:26:34 | |
85 | Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale | ||
86 | Mathieu Perget (Fra) AG2R La Mondiale | 0:26:44 | |
87 | Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale | 0:26:47 | |
88 | Andreas Dietziker (Swi) Team NetApp | 0:26:52 | |
89 | Francesco Failli (Ita) Farnese Vini - Selle Italia | 0:27:16 | |
90 | Stef Clement (Ned) Rabobank Cycling Team | 0:28:03 | |
91 | Mathias Frank (Swi) BMC Racing Team | 0:29:02 | |
92 | Martin Velits (Svk) Omega Pharma-Quickstep | 0:30:09 | |
93 | Michal Kwiatkowski (Pol) Omega Pharma-Quickstep | 0:30:34 | |
94 | Reto Hollenstein (Swi) Team NetApp | 0:30:39 | |
95 | Anders Lund (Den) Team Saxo Bank | 0:31:21 | |
96 | Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale | 0:31:25 | |
97 | Maciej Bodnar (Pol) Liquigas-Cannondale | 0:31:54 | |
98 | Gatis Smukulis (Lat) Katusha Team | 0:32:04 | |
99 | Alessandro Ballan (Ita) BMC Racing Team | 0:32:09 | |
100 | Luke Roberts (Aus) Team Saxo Bank | 0:33:22 | |
101 | Sonny Colbrelli (Ita) Colnago - CSF Inox | 0:33:29 | |
102 | Daryl Impey (RSA) Orica GreenEdge Cycling Team | 0:33:37 | |
103 | Evgeny Petrov (Rus) Astana Pro Team | 0:34:00 | |
104 | Victor Cabedo (Spa) Euskaltel - Euskadi | 0:34:01 | |
105 | Francisco José Ventoso Alberdi (Spa) Movistar Team | 0:34:40 | |
106 | Daniele Pietropolli (Ita) Lampre - ISD | 0:35:07 | |
107 | Matthias Brandle (Aut) Team NetApp | 0:35:16 | |
108 | Tomasz Marczynski (Pol) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | 0:35:25 | |
109 | Angelo Pagani (Ita) Colnago - CSF Inox | 0:35:49 | |
110 | Cesare Benedetti (Ita) Team NetApp | 0:36:39 | |
111 | Stefan Denifl (Aut) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | 0:37:11 | |
112 | Lars Ytting Bak (Den) Lotto Belisol Team | 0:37:23 | |
113 | Amets Txurruka (Spa) Euskaltel - Euskadi | 0:41:21 | |
114 | Matteo Carrara (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | 0:43:24 | |
115 | Nikolas Maes (Bel) Omega Pharma-Quickstep | 0:43:56 | |
116 | Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team | 0:43:57 | |
117 | Oscar Gatto (Ita) Farnese Vini - Selle Italia | 0:44:46 | |
118 | Luca Mazzanti (Ita) Farnese Vini - Selle Italia | 0:44:49 | |
119 | Fumiyuki Beppu (Jpn) Orica GreenEdge Cycling Team | 0:45:11 | |
120 | Ben Hermans (Bel) RadioShack-Nissan | 0:45:25 | |
121 | Jack Bauer (NZl) Garmin - Barracuda | 0:45:33 | |
122 | Alexsandr Dyachenko (Kaz) Astana Pro Team | 0:45:41 | |
123 | Geraint Thomas (GBr) Sky Procycling | 0:46:17 | |
124 | Tomas Vaitkus (Ltu) Orica GreenEdge Cycling Team | 0:46:37 | |
125 | Daniele Righi (Ita) Lampre - ISD | ||
126 | Peter Kennaugh (GBr) Sky Procycling | 0:47:02 | |
127 | Alberto Losada Alguacil (Spa) Katusha Team | 0:47:11 | |
128 | Jose Rodolfo Serpa Perez (Col) Androni Giocattoli | 0:47:36 | |
129 | Stefano Locatelli (Ita) Colnago - CSF Inox | 0:48:33 | |
130 | Manuel Belletti (Ita) AG2R La Mondiale | 0:49:56 | |
131 | Matteo Bono (Ita) Lampre - ISD | 0:50:28 | |
132 | Mirko Selvaggi (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | 0:50:32 | |
133 | Daniel Schorn (Aut) Team NetApp | 0:51:33 | |
134 | Mads Christensen (Den) Team Saxo Bank | 0:51:49 | |
135 | Christian Meier (Can) Orica GreenEdge Cycling Team | 0:52:15 | |
136 | Gregor Gazvoda (Slo) AG2R La Mondiale | 0:52:30 | |
137 | Paolo Longo Borghini (Ita) Liquigas-Cannondale | 0:52:54 | |
138 | Dennis Vanendert (Bel) Lotto Belisol Team | 0:53:21 | |
139 | Brett Lancaster (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team | 0:53:49 | |
140 | Jesse Sergent (NZl) RadioShack-Nissan | 0:53:55 | |
141 | Manuele Boaro (Ita) Team Saxo Bank | 0:54:21 | |
142 | Lucas Sebastian Haedo (Arg) Team Saxo Bank | 0:54:45 | |
143 | Matthew Harley Goss (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team | 0:55:16 | |
144 | Dominique Rollin (Can) FDJ-Big Mat | 0:55:17 | |
145 | Alessandro De Marchi (Ita) Androni Giocattoli | 0:55:57 | |
146 | Ramunas Navardauskas (Ltu) Garmin - Barracuda | 0:56:09 | |
147 | Sacha Modolo (Ita) Colnago - CSF Inox | 0:56:39 | |
148 | Robert Hunter (RSA) Garmin - Barracuda | 0:56:45 | |
149 | Jens Keukeleire (Bel) Orica GreenEdge Cycling Team | 0:57:00 | |
150 | Jonas Aaen Jörgensen (Den) Team Saxo Bank | 0:57:05 | |
151 | Ian Stannard (GBr) Sky Procycling | 0:57:20 | |
152 | Giacomo Nizzolo (Ita) RadioShack-Nissan | 0:58:50 | |
153 | Mickael Delage (Fra) FDJ-Big Mat | 1:01:44 | |
154 | Marco Bandiera (Ita) Omega Pharma-Quickstep | 1:03:39 | |
155 | Alexander Kristoff (Nor) Katusha Team | 1:04:52 | |
156 | Martijn Keizer (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | 1:04:56 | |
157 | Jussi Veikkanen (Fin) FDJ-Big Mat | 1:05:37 | |
158 | Gaetan Bille (Bel) Lotto Belisol Team | 1:06:04 | |
159 | Elia Favilli (Ita) Farnese Vini - Selle Italia | 1:06:23 | |
160 | Arnaud Demare (Fra) FDJ-Big Mat | 1:06:31 | |
161 | Svein Tuft (Can) Orica GreenEdge Cycling Team | 1:06:37 | |
162 | Cristiano Salerno (Ita) Liquigas-Cannondale | 1:07:19 | |
163 | Mikhail Ignatyev (Rus) Katusha Team | 1:07:20 | |
164 | Gabriel Rasch (Nor) FDJ-Big Mat | ||
165 | Timon Seubert (Ger) Team NetApp | 1:07:47 | |
166 | Thomas Leezer (Ned) Rabobank Cycling Team | 1:07:53 | |
167 | Juan José Haedo (Arg) Team Saxo Bank | 1:08:13 | |
168 | Pierre Cazaux (Fra) Euskaltel - Euskadi | 1:08:17 | |
169 | Francesco Chicchi (Ita) Omega Pharma-Quickstep | 1:08:41 | |
170 | Mark Renshaw (Aus) Rabobank Cycling Team | 1:09:22 | |
171 | Mark Cavendish (GBr) Sky Procycling | 1:09:29 | |
172 | Pier Paolo De Negri (Ita) Farnese Vini - Selle Italia | 1:10:50 | |
173 | Marco Coledan (Ita) Colnago - CSF Inox | 1:11:58 | |
174 | Andreas Schillinger (Ger) Team NetApp | 1:12:25 | |
175 | Brian Bulgac (Ned) Lotto Belisol Team | 1:12:26 | |
176 | Olivier Kaisen (Bel) Lotto Belisol Team | 1:12:32 | |
177 | Alfredo Balloni (Ita) Farnese Vini - Selle Italia | 1:13:29 | |
178 | Aliaksandr Kuchynski (Blr) Katusha Team | 1:13:32 | |
179 | Roberto Ferrari (Ita) Androni Giocattoli | 1:15:14 | |
180 | Bernhard Eisel (Aut) Sky Procycling | 1:15:27 | |
181 | Jack Bobridge (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team | 1:15:32 | |
182 | Graeme Brown (Aus) Rabobank Cycling Team | 1:17:45 | |
183 | Adrian Saez (Spa) Euskaltel - Euskadi | 1:18:30 | |
184 | William Bonnet (Fra) FDJ-Big Mat | 1:23:41 | |
185 | Alex Rasmussen (Den) Garmin - Barracuda | 1:24:51 | |
186 | Sébastien Rosseler (Bel) Garmin - Barracuda | 1:26:03 | |
187 | Taylor Phinney (USA) BMC Racing Team | 1:27:31 | |
188 | Miguel Minguez Ayala (Spa) Euskaltel - Euskadi | 1:28:57 | |
189 | Jeremy Hunt (GBr) Sky Procycling | 1:30:39 | |
190 | Andrea Guardini (Ita) Farnese Vini - Selle Italia | 1:31:19 | |
191 | Theo Bos (Ned) Rabobank Cycling Team | 1:37:13 |
(BiciSvet.com/cyclingnews.com/Dragana Petrović)
Biciklista kragujevačkog Radničkog Dejan Marić pobedio je u 19. klasiku „Beograd –Čačak“
Grupa od desetak biciklista izdvojila se na 50. kilometru, ali se kasnije osula i ostalu su samo Marić, Šmelcerović i Stevanović. Na brdskom cilju na Rudnik, koji je pobedio Goran Šmelcerović, razlika je bila preko 3 minuta.
Prva dva mesta u konkurenciji juniora prila su biciklistima kraljevačkog Metalca Marku Polumircu i Milošu Borisavljeviću, dok je trći bio Stefan Stefanović iz čačanskog Borca.
LIGA SRBIJE „CLASSIC BEOGRAD - ČAČAK“
Mesto i datum Čačak, 12.05.2012.
Staza: Beograd (Žarkovo) – Stepojevac – Ljig – Gornji Milanovac – Čačak
Dužina staze: 140 km
Vreme trke: 03:18:07
Prosečna brzina: 42,42 km/h
Pl. UCI kod Prezime Ime Klub Mesto Vreme
1 SRB19910921 Marić Dejan Radnički Kragujevac 03:18:07
2 SRB19930307 Stevanović Đorđe Železničar MBN Niš 03:18:10
3 SRB19821231 Šmelcerović Goran Radnički Kragujevac 03:18:10
4 HUN19780408 Ivanicz Gergely Team Velaci Mađarska 03:22:19
5 SRB19830327 Jovanović Nebojša Radnički Kragujevac 03:22:19
6 SRB19820215 Spasić Dragan Železničar MBN Niš 03:22:19
7 SRB19871006 Milivojević Aleksandar Metalac Kraljevo 03:22:19
8 SRB19911216 Kozomara Nikola Partizan Beograd 03:24:25
9 SRB19880708 Stanković Marko Metalac Kraljevo 03:24:25
10 SRB19940102 Polumirac Marko Metalac Kraljevo 03:24:25
11 SRB19940309 Borisavljević Miloš Metalac Kraljevo 03:24:25
12 SRB19940506 Stefanović Stefan Borac Čačak 03:24:25
13 SRB19950127 Kotur Luka Partizan Beograd 03:24:25
14 SRB19830325 Der Žolt Radnički Kragujevac 03:24:25
15 SRB19910123 Blagojević Svetislav Radnički Kragujevac 03:24:25
16 MNE19880424 Cerović Goran Partizan Beograd 03:24:25
17 SRB19890420 Helfrih Adam AS Apatin 03:24:25
18 BUL19800625 Dimov Plamen 03:24:25
19 BIH19880923 Petrović Nebojša BSK Banja Luka 03:24:25
20 SRB19760412 Dolašević Dejan TDS Beograd 03:24:25
21 SRB19920703 Bogdanović Marko Železničar MBN Niš 03:24:25
22 AUS19750911 Perry Judd 03:24:25
23 SRB19940822 Panić Slavko Partizan Beograd 03:24:25
24 BIH19770620 Kuvalja Vladimir BSK Banja Luka 03:24:25
25 HUN19800806 Toth Attila Balaton Balaton 03:24:25
26 SRB19861130 Marković Branko Partizan Beograd 03:24:25
27 BUL19790831 Koev Vladimir U.S.L - C.R.B.T.P Gvadaloupe 03:24:36
28 SRB19920828 Stojanović Miloš Metalac Kraljevo 03:24:36
29 HUN19810306 Kiss Gergely Bianchi Club KE Mađarska 03:25:07
30 SRB19670831 Simić Dragoslav TDS Beograd 03:29:39
31 CRO19671104 Spiljak Dragutin Stubaki Stubičke toplice 03:29:59
32 SRB19950206 Simonović Borislav Borac Čačak 03:29:59
33 SRB19951130 Kopunović Boris Spartak Subotica 03:29:59
34 CRO19950118 Čengić Filip Sokol Vinkovci 03:30:01
35 SRB19950115 Erac Ljubomir Metalac Kraljevo 03:30:03
36 SRB19940808 Petković Mladen Železničar MBN Niš 03:30:06
37 SRB19941117 Marton Dario AS Apatin 03:30:08
38 SRB19950729 Knežević Nenad Čukarički MBK Beograd 03:30:13
39 SRB19950108 Urošević Miloš Borac Čačak 03:30:17
40 HUN19720928 Specziar Viktor Balaton Balatonton0 03:30:19
41 SRB19930519 Jovanović Uroš Radnički Kragujevac 03:30:23
42 SRB19750531 Paunović Dejan OBK Beograd Beograd 03:30:26
43 BUL19930510 Nicolov Ljubomir 03:30:26
44 CRO19910208 Breznik Domagoj Loborika Loborika 03:30:28
45 CRO19951203 Jelinić Zvonimir Sokol Vinkovci 03:30:28
46 BUL19890812 Nedev Svetoslav 03:30:28
47 SRB19860915 Vuković Nemanja Metalac Kraljevo 03:30:54
-SRB19701116 Bulić Srđan OBK Beograd Beograd DNF
-SRB19570620 Marinković Miodrag Individualac 0 DNF
-HUN19760831 Szoradi Balazs Balaton Balaton DNF
-SRB19930911 Sužnjević Nemanja AS Apatin DNF
-SRB19541203 Korica Goran Progressive Beograd DNF
-SRB19730919 Jovanov Aleksandar Čukarički MBK Beograd DNF
-SRB19730131 Milutinović Vladimir Čukarički MBK Beograd DNF
-SRB19760518 Petrović Ivan OBK Beograd Beograd DNF
-SRB19730731 Jovanović Aleksandar Individualac 0 DNF
-SRB19680821 Beara Duško TDS Beograd DNF
-SRB19580525 Mićanin Milan TDS Beograd DNF
-SRB19950401 Mitić Aleksandar Partizan Beograd DNF
-SRB19940919 Živković Uroš Metalac Kraljevo DNF
-SRB19950613 Zeljković Filip Crvena Zvezda Beograd DNF
(BiciSvet.com/bss.rs)