Điro ’12 – E4 Verona ekipni hronometar 32km

Pin It

Timski hronometar i povratak u zavičaj. Danas će biti puno testosterona, veliki timovi će ići pravo rame uz rame da bi kasnije mogli da se hvale tim uspehom. Verona je s pravom čuvena po svojoj arena, ali grad ima i veliku biciklističku tradiciju. Dvaput je Oskar Freire ovde osvojio majicu duginih boja ali je najpoznatiji Điro bio 1984, godine. Čuvena pobeda  Frančeska Mozera na hronometru predstavlja jedan od najlegedarnijih dana na Điru.

Pre dve godine Liquigas je bio 3min brži od najsporijeg tima na sličnoj stazi. Ove godine svi timovi će morati dobro da se pomuče da bi svog prvog vozača obukli u roze. Sa druge strane mnogim vozačima će ovo biti prvi veliki stres na trci jer je na timskom hronometru svaki čovek od izuzetnog značaja. Pogledajte prošlogodišnji hronometar na kom je HTC bio bolji od poslednjeg tima – Euskaltel za 1:13

Lokalni heroj: Andrea Guardini (Farnese Vini) Zbog svog eksplozivnog sprinta uz dosta kontakta, prozvan je ‘’italijanski Kevendiš’’. Rođen je u Tregnadu, deset kilometara severoistočno od Verone, Guardini danas neće pobediti ali će biti gromoglasno podržan.

Điro-2012-startna-lista

Rezultat: Verona 32km

1 Garmin-Barracuda 0:37:04
2 Katusha Team 0:00:05
3 Astana Pro Team 0:00:22
4 Team Saxo Bank
5 Omega Pharma-Quickstep 0:00:24
6 Orica-GreenEdge 0:00:25
7 Liquigas-Cannondale 0:00:26
8 RadioShack-Nissan 0:00:28
9 Sky Procycling 0:00:30
10 BMC Racing Team 0:00:31
11 Movistar Team 0:00:32
12 Lampre-ISD 0:00:34
13 Team NetApp 0:00:43
14 Farnese Vini-Selle Italia 0:00:59
15 Rabobank Cycling Team 0:01:01
16 Lotto Belisol Team 0:01:05
17 Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:01:10
18 FDJ-BigMat
19 Colnago-CSF Inox 0:01:12
20 Androni Giocattoli-Venezuela 0:01:44
21 AG2R-La Mondiale 0:01:45
22 Euskaltel-Euskadi

GENERALNI PLASMAN——————————————————————————

1 Ramunas Navardauskas (Ltu) Garmin – Barracuda 10:01:53
2 Tyler Farrar (USA) Garmin – Barracuda 0:00:10
3 Robert Hunter (RSA) Garmin – Barracuda
4 Ryder Hesjedal (Can) Garmin – Barracuda 0:00:11
5 Taylor Phinney (USA) BMC Racing Team 0:00:13
6 Manuele Boaro (Ita) Team Saxo Bank 0:00:19
7 Geraint Thomas (GBr) Sky Procycling 0:00:21
8 Sébastien Rosseler (Bel) Garmin – Barracuda 0:00:25
9 Christian Vande Velde (USA) Garmin – Barracuda 0:00:26
10 Joaquim Rodriguez Oliver (Spa) Katusha Team 0:00:30
11 Brett Lancaster (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team
12 Matthew Harley Goss (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team
13 Peter Stetina (USA) Garmin – Barracuda 0:00:31
14 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Katusha Team 0:00:33
15 Enrico Gasparotto (Ita) Astana Pro Team
16 Alexander Kristoff (Nor) Katusha Team 0:00:35
17 Michal Kwiatkowski (Pol) Omega Pharma-Quickstep
18 Jesse Sergent (NZl) RadioShack-Nissan 0:00:36
19 Nelson Oliveira (Por) RadioShack-Nissan 0:00:37
20 Dario Cataldo (Ita) Omega Pharma-Quickstep
21 Marco Pinotti (Ita) BMC Racing Team
22 Maciej Bodnar (Pol) Liquigas-Cannondale
23 Angel Vicioso Arcos (Spa) Katusha Team 0:00:38
24 Julien Vermote (Bel) Omega Pharma-Quickstep 0:00:39
25 Mark Cavendish (GBr) Sky Procycling
26 Roman Kreuziger (Cze) Astana Pro Team 0:00:40
27 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team
28 Luke Roberts (Aus) Team Saxo Bank 0:00:41
29 Fabio Sabatini (Ita) Liquigas-Cannondale 0:00:42
30 Giacomo Nizzolo (Ita) RadioShack-Nissan
31 Gatis Smukulis (Lat) Katusha Team 0:00:45
32 Jack Bauer (NZl) Garmin – Barracuda
33 Ivan Basso (Ita) Liquigas-Cannondale 0:00:47
34 Pavel Brutt (Rus) Katusha Team
35 Martin Velits (Svk) Omega Pharma-Quickstep
36 Adriano Malori (Ita) Lampre – ISD 0:00:49
37 Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Sky Procycling
38 Daryl Impey (RSA) Orica GreenEdge Cycling Team 0:00:50
39 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team 0:00:51
40 Jan Bakelants (Bel) RadioShack-Nissan
41 Alessandro Ballan (Ita) BMC Racing Team 0:00:52
42 Thomas Rohregger (Aut) RadioShack-Nissan 0:00:53
43 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team 0:00:55
44 Damiano Caruso (Ita) Liquigas-Cannondale
45 Valerio Agnoli (Ita) Liquigas-Cannondale 0:00:56
46 Benat Intxausti Elorriaga (Spa) Movistar Team
47 Eros Capecchi (Ita) Liquigas-Cannondale 0:00:57
48 Mikhail Ignatyev (Rus) Katusha Team
49 Marzio Bruseghin (Ita) Movistar Team
50 Matteo Tosatto (Ita) Team Saxo Bank
51 Jens Keukeleire (Bel) Orica GreenEdge Cycling Team
52 Michal Golas (Pol) Omega Pharma-Quickstep 0:00:58
53 Rigoberto Uran Uran (Col) Sky Procycling
54 Christian Meier (Can) Orica GreenEdge Cycling Team
55 Daniele Bennati (Ita) RadioShack-Nissan 0:00:59
56 Jan Barta (Cze) Team NetApp
57 Peter Kennaugh (GBr) Sky Procycling 0:01:01
58 Jonas Aaen Jörgensen (Den) Team Saxo Bank
59 Branislau Samoilau (Blr) Movistar Team
60 Serge Pauwels (Bel) Omega Pharma-Quickstep 0:01:02
61 Aliaksandr Kuchynski (Blr) Katusha Team 0:01:03
62 José Herrada Lopez (Spa) Movistar Team
63 Kevin Seeldraeyers (Bel) Astana Pro Team
64 Sylvester Szmyd (Pol) Liquigas-Cannondale 0:01:07
65 Andrey Amador Bakkazakova (CRc) Movistar Team
66 Evgeny Petrov (Rus) Astana Pro Team
67 Matthias Brandle (Aut) Team NetApp 0:01:08
68 Frank Schleck (Lux) RadioShack-Nissan 0:01:09
69 Mathias Frank (Swi) BMC Racing Team
70 Simone Ponzi (Ita) Astana Pro Team 0:01:10
71 Stef Clement (Ned) Rabobank Cycling Team 0:01:11
72 Ian Stannard (GBr) Sky Procycling
73 Nikolas Maes (Bel) Omega Pharma-Quickstep 0:01:12
74 Filippo Pozzato (Ita) Farnese Vini – Selle Italia 0:01:13
75 Diego Ulissi (Ita) Lampre – ISD
76 Bartosz Huzarski (Pol) Team NetApp 0:01:14
77 Gustav Larsson (Swe) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
78 Sergio Luis Henao Montoya (Col) Sky Procycling 0:01:15
79 Reto Hollenstein (Swi) Team NetApp
80 Fumiyuki Beppu (Jpn) Orica GreenEdge Cycling Team 0:01:17
81 Volodymir Gustov (Ukr) Team Saxo Bank
82 Daniel Schorn (Aut) Team NetApp
83 Damiano Cunego (Ita) Lampre – ISD 0:01:19
84 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team 0:01:20
85 Michele Scarponi (Ita) Lampre – ISD 0:01:22
86 Thomas De Gendt (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:01:24
87 Timon Seubert (Ger) Team NetApp
88 Sergio Pardilla Bellon (Spa) Movistar Team 0:01:25
89 Lucas Sebastian Haedo (Arg) Team Saxo Bank 0:01:26
90 Mauro Santambrogio (Ita) BMC Racing Team
91 Geoffrey Soupe (Fra) FDJ-Big Mat 0:01:29
92 Andreas Dietziker (Swi) Team NetApp 0:01:32
93 Francis De Greef (Bel) Lotto Belisol Team 0:01:33
94 Johann Tschopp (Swi) BMC Racing Team
95 Matteo Rabottini (Ita) Farnese Vini – Selle Italia
96 Tom Jelte Slagter (Ned) Rabobank Cycling Team 0:01:34
97 Przemyslaw Niemiec (Pol) Lampre – ISD 0:01:35
98 Oliver Zaugg (Swi) RadioShack-Nissan 0:01:36
99 Grischa Niermann (Ger) Rabobank Cycling Team
100 Cesare Benedetti (Ita) Team NetApp 0:01:37
101 Elia Favilli (Ita) Farnese Vini – Selle Italia
102 Sandy Casar (Fra) FDJ-Big Mat 0:01:38
103 Brian Bulgac (Ned) Lotto Belisol Team 0:01:39
104 Bart De Clercq (Bel) Lotto Belisol Team 0:01:40
105 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Belisol Team
106 Ivan Santaromita (Ita) BMC Racing Team
107 Pablo Lastras Garcia (Spa) Movistar Team 0:01:41
108 Gaetan Bille (Bel) Lotto Belisol Team 0:01:42
109 Juan Manuel Garate (Spa) Rabobank Cycling Team 0:01:49
110 Domenico Pozzovivo (Ita) Colnago – CSF Inox
111 Sergey Lagutin (Uzb) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
112 Mirko Selvaggi (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:01:50
113 Pier Paolo De Negri (Ita) Farnese Vini – Selle Italia 0:01:51
114 Tomasz Marczynski (Pol) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:01:52
115 Francisco José Ventoso Alberdi (Spa) Movistar Team 0:01:53
116 Angelo Pagani (Ita) Colnago – CSF Inox
117 Mickael Delage (Fra) FDJ-Big Mat
118 Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol Team 0:01:54
119 Francis Mourey (Fra) FDJ-Big Mat 0:01:55
120 Sacha Modolo (Ita) Colnago – CSF Inox
121 Francesco Failli (Ita) Farnese Vini – Selle Italia 0:01:56
122 Dominique Rollin (Can) FDJ-Big Mat 0:01:58
123 Stefano Pirazzi (Ita) Colnago – CSF Inox 0:01:59
124 Matteo Carrara (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:02:02
125 Fabio Felline (Ita) Androni Giocattoli 0:02:10
126 Sonny Colbrelli (Ita) Colnago – CSF Inox 0:02:12
127 Daniele Righi (Ita) Lampre – ISD
128 Luca Mazzanti (Ita) Farnese Vini – Selle Italia 0:02:13
129 Arnaud Demare (Fra) FDJ-Big Mat 0:02:14
130 Paolo Longo Borghini (Ita) Liquigas-Cannondale 0:02:17
131 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale 0:02:25
132 Jose Rodolfo Serpa Perez (Col) Androni Giocattoli 0:02:30
133 Tomas Vaitkus (Ltu) Orica GreenEdge Cycling Team 0:02:33
134 José Rujano Guillen (Ven) Androni Giocattoli
135 Thor Hushovd (Nor) BMC Racing Team 0:02:36
136 Gregor Gazvoda (Slo) AG2R La Mondiale 0:02:38
137 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale 0:02:39
138 Francesco Chicchi (Ita) Omega Pharma-Quickstep
139 Emanuele Sella (Ita) Androni Giocattoli 0:02:40
140 Miguel Angel Rubiano Chavez (Col) Androni Giocattoli
141 Mathieu Perget (Fra) AG2R La Mondiale 0:02:41
142 John Gadret (Fra) AG2R La Mondiale 0:02:43
143 Gianluca Brambilla (Ita) Colnago – CSF Inox 0:02:46
144 Svein Tuft (Can) Orica GreenEdge Cycling Team 0:02:49
145 Manuel Belletti (Ita) AG2R La Mondiale 0:02:50
146 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale 0:02:52
147 Guillaume Bonnafond (Fra) AG2R La Mondiale
148 Jackson Rodriguez (Ven) Androni Giocattoli 0:02:58
149 Alessandro Spezialetti (Ita) Lampre – ISD 0:03:02
150 Juan Jose Oroz Ugalde (Spa) Euskaltel – Euskadi
151 Matteo Bono (Ita) Lampre – ISD 0:03:03
152 Carlos José Ochoa (Ven) Androni Giocattoli 0:03:05
153 Jon Izagirre Insausti (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:03:18
154 Andreas Schillinger (Ger) Team NetApp 0:03:20
155 Mikel Nieve Ituralde (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:03:23
156 Alexsandr Dyachenko (Kaz) Astana Pro Team 0:03:25
157 Marco Coledan (Ita) Colnago – CSF Inox 0:03:34
158 Jussi Veikkanen (Fin) FDJ-Big Mat 0:03:46
159 Ivan Velasco Murillo (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:03:48
160 Roberto Ferrari (Ita) Androni Giocattoli 0:03:50
161 Alex Rasmussen (Den) Garmin – Barracuda 0:03:57
162 Victor Cabedo (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:03:59
163 Alessandro De Marchi (Ita) Androni Giocattoli 0:04:01
164 Graeme Brown (Aus) Rabobank Cycling Team 0:04:04
165 Oscar Gatto (Ita) Farnese Vini – Selle Italia 0:04:08
166 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale 0:04:14
167 Juan José Haedo (Arg) Team Saxo Bank 0:04:15
168 Alfredo Balloni (Ita) Farnese Vini – Selle Italia 0:04:24
169 Bernhard Eisel (Aut) Sky Procycling 0:04:41
170 Anders Lund (Den) Team Saxo Bank 0:04:50
171 Cristiano Salerno (Ita) Liquigas-Cannondale 0:04:51
172 Adrian Saez (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:04:53
173 Mads Christensen (Den) Team Saxo Bank 0:04:58
174 Mark Renshaw (Aus) Rabobank Cycling Team 0:05:05
175 Alberto Losada Alguacil (Spa) Katusha Team 0:05:09
176 Enrico Battaglin (Ita) Colnago – CSF Inox 0:05:13
177 Stefano Locatelli (Ita) Colnago – CSF Inox 0:05:17
178 Marco Bandiera (Ita) Omega Pharma-Quickstep 0:05:23
179 Dennis Vanendert (Bel) Lotto Belisol Team 0:05:59
180 Stefan Denifl (Aut) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:06:09
181 Daniele Pietropolli (Ita) Lampre – ISD 0:06:27
182 Pierre Cazaux (Fra) Euskaltel – Euskadi 0:06:37
183 Gianni Meersman (Bel) Lotto Belisol Team 0:07:02
184 Jack Bobridge (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team 0:07:08
185 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team 0:07:09
186 William Bonnet (Fra) FDJ-Big Mat 0:07:11
187 Gabriel Rasch (Nor) FDJ-Big Mat 0:07:24
188 Amets Txurruka (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:07:39
189 Jeremy Hunt (GBr) Sky Procycling 0:07:49
190 Andrea Guardini (Ita) Farnese Vini – Selle Italia 0:07:52
191 Romain Feillu (Fra) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:08:00
192 Olivier Kaisen (Bel) Lotto Belisol Team 0:08:38
193 Thomas Leezer (Ned) Rabobank Cycling Team 0:09:48
194 Martijn Keizer (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:10:47
195 Ben Hermans (Bel) RadioShack-Nissan 0:11:05
196 Theo Bos (Ned) Rabobank Cycling Team 0:11:35
197 Miguel Minguez Ayala (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:12:42
198 Dennis Van Winden (Ned) Rabobank Cycling Team

(BiciSvet.com/cyclingnews.com/Dragana Petrović)

Facebook Comments

comments

Powered by New Facebook Comments

13 thoughts on “Điro ’12 – E4 Verona ekipni hronometar 32km

    1. rasabogd says:

      ja cekam brda da vratim razliku, al nije fora reci kevendis i dobiti bod

      Reply
      1. darko says:

        Potpuno si u pravu. Imas 4-5 sprintera koji mogu da dobiju i nagadjas. Kad tad, pogodices.
        Da vidimo prognozere na brdima gde moze da pobedi 30 ili 40 vozaca ;).

        Reply
  1. wејландт108 says:

    Phinney još samo u potok da upadne, i sve je overio. 😉

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *