Tour de Serbie 2012 stage 1 – Niš 52km

Pin It

Trka počinje kratkom etapom koja uz nervoznu grupu na svakoj uvodnoj etapi može doneti dosta padova. Trasa ide glavnim bulevarima i izuzetno će biti brza, možda se čak i završi u vremenu ispod jednog sata što bi bio prosek preko 50km/h. Dva kruga na širokim bulevarima i uz kočenje na okretima ne ostavlja mnogo prostora beguncima. U odsustvu Anđela Furlana velike šanse da obuku prvu žutu majicu imaju Tom Meusen, sprinteri iz LTK tima Bomel i ko se već bude pojavio na startu iz Nemačke ekipe. Tu su naravno i naši momci Der Žolt, Ivan Stević i mladi Jovan Zekavica.
Za pobedu u generalnom boriće se Ivan Stević, Esad Hasanović, Mihael Rasmusen, Fortunato Baliani, Matija Kvasina, kao i uvek dobri momci iz Katjuše itd. Trka startuje u 17:00h

Stage Preview – English
Usually race comes here at the end of the week. In the “peloton” town Niš is well known by his night life, but today is Tuesday and opening stage is very fast, so there is no place for drinks and pretty girls. In absence of Angelo Furlan many sprinters will seek their chances to wear first yellow jersey. Cyclocross champion Tom Meeusen could be very fast. There are also German boys from LTK team Brandeburg and of course last years winner Ivan Stević (Team Salcano), current Serbian road race champion Der Zsolt (Team Radnicki) and promising star Jovan Zekavica who came from USA BMC Hincapie Development Team.
Overall contenders are: Ivan Stević, Esad Hasanović, Mihael Rasmussen, Fortunato Baliani, Matija Kvasina, Katusha boys ect. Race starts at 17:00h CET.
I’ll try to bring you LIVE UPDATES on twitter: #TourdeSerbie >>   

Finish time 3:00

FULL RESULTS:
Race: Tour de Serbie 2012 Niš – Date: 12/06/2012
Distance: 52,4km – Average: 46,167km/h  Time limit: 10 ‘ 13 ”

1 Maximiliano Richeze (Arg) Team Nippo 1:08:06
2 Matej Marin (Slo) RC Arbö Wels Gourmetfein
3 Ivan Stevic (Srb) Salcano
4 Enrico Rossi (Ita) Meridiana Kamen Team
5 Damian Walczak (Pol) BDC – Marcpol Team
6 Manuel Fedele (Ita) Hemus 1896
7 Roberto Cesaro (Ita) Meridiana Kamen Team
8 Joeri Adams (Bel) Telenet – Fidea
9 Tom Meeusen (Bel) Telenet – Fidea
10 Marcin Sapa (Pol) BDC – Marcpol Team
11 Dmitry Mokrov (Rus) Itera – Katusha
12 Nikola Kozomara (Srb) Srbija Mladi Festina
13 Maarten De Jonge (Ned) CCN-Hong Kong
14 Ali Riza Tanriverdi (Tur) Turkey National Team
15 Piotr Kirpsza (Pol) BDC – Marcpol Team
16 Adam Wadecki (Pol) BDC – Marcpol Team
17 Ahmet Akdilek (Tur) Salcano
18 Charalampos Kastrantas (Gre) Gios Deyser – Leon Kastro
19 Apostolos Bouglas (Gre) Gios Deyser – Leon Kastro
20 Nico Hesslich (Ger) LKT Brandenburg
21 Mirac Kal (Tur) Turkey National Team
22 Marko Stankovic (Srb) Srbija Mladi Festina
23 Alessandro Malagoti (Ita) Hemus 1896
24 Gabor Kasa (Srb) Salcano
25 Sebastien Jullien (Fra) CMI The Trilogy Group
26 Kemal Kucujbay (Tur) Turkey National Team
27 Bart Wellens (Bel) Telenet – Fidea
28 Matej Jurco (Svk) Whirlpool – Author
29 Georgios Bouglas (Gre) Gios Deyser – Leon Kastro
30 Blaž Bonca (Slo) Meridiana Kamen Team
31 Svetislav Blagojevic (Srb) Radnicki Kragujevac
32 Nazim Bakirci (Tur) Turkey National Team
33 Thomas Frei (Swi) Christina Watches – Onfone
34 Daniel Paulus (Aut) RC Arbö Wels Gourmetfein
35 Arnaud Jouffroy (Fra) Telenet – Fidea
36 Solymosi Marton (Hun) Bianchi Regional
37 Wojciech Szlachta (Pol) CCN-Hong Kong
38 Joshua Prete (Aus) Whirlpool – Author
39 Plamen Dimov (Bul) Železnicar Niš
40 Andi Bajc (Slo) Salcano
41 Gullaume Soula (Fra) CMI The Trilogy Group
42 Goran Šmelcerovic (Srb) Radnicki Kragujevac
43 Matija Kvasina (Cro) Tusnad Cycling Team
44 Djordje Stevanovic (Srb) Železnicar Niš
45 Aleksandar Milivojevic (Srb) Srbija Mladi Festina
46 Bruno Radotic (Cro) Meridiana Kamen Team
47 Gergely Ivanics (Hun) Bianchi Regional
48 Stefan Schumacher (Ger) Christina Watches – Onfone
49 Fortunato Balliani (Ita) Team Nippo
50 Kersten Thiele (Ger) LKT Brandenburg
51 Marcel Ternovsek (Slo) Tusnad Cycling Team
52 Lukas Kalt (Swi) CCN-Hong Kong
53 Marko Bogdanovic (Srb) Železnicar Niš
54 Rob Peeters (Bel) Telenet – Fidea
55 Rene Joergensen (Den) Christina Watches – Onfone
56 Michael Rasmussen (Den) Christina Watches – Onfone
57 Bastian Menzel (Ger) LKT Brandenburg
58 Nebojša Jovanovic (Srb) Radnicki Kragujevac
59 Tobias Knaup (Ger) LKT Brandenburg
60 Henning Bommel (Ger) LKT Brandenburg
61 Marko Danilovic (Srb) Železnicar Niš
62 Antonio Testa (Ita) Team Nippo
63 Mert Mutlu (Tur) Turkey National Team
64 Nikola Dal Santo (Ita) Hemus 1896
65 Petar Panayotov (Bul) Železnicar Niš
66 Dariusz Baranowski (Pol) BDC – Marcpol Team
67 Konrad Kott (Pol) BDC – Marcpol Team
68 Alexander Prishpetnyy (Rus) Itera – Katusha
69 Pavlin Balinski (Bul) Hemus 1896
70 Goran Cerovic (Srb) BSK Banja Luka
71 Fatih Harmanci (Tur) Salcano
72 Vincenzo Garofolo (Ita) Team Nippo
73 Jovan Zekavica (Srb) Srbija Mladi Festina
74 Dragiša Jovic (BiH) Bosnia Herzegovnia National Team
75 Konstantinos Efstathiou (Gre) Gios Deyser – Leon Kastro
76 Frantisek Padour (Cze) Whirlpool – Author
77 Stefan Rucker (Aut) RC Arbö Wels Gourmetfein
78 Mustafa Sayar (Tur) Turkey National Team
79 Frederik Wilmann (Nor) Christina Watches – Onfone
80 Andreas Graf (Aut) RC Arbö Wels Gourmetfein
81 Simone Campagnaro (Ita) Team Nippo
82 Stefan Petrovski (Mkd) BSK Banja Luka
83 Dragan Spasic (Srb) Železnicar Niš
84 Lukas Stoiber (Aut) RC Arbö Wels Gourmetfein
85 Szabolcs Sebestyen (Rom) Tusnad Cycling Team
86 Nebojša Petrovic (Srb) BSK Banja Luka
87 Zbignew Gucwa (Pol) CMI The Trilogy Group
88 Henry Frusto (Ita) Team Nippo
89 Alexander Foliforov (Rus) Itera – Katusha
90 Jiri Polnicky (Cze) Whirlpool – Author
91 Luka Grubic (Cro) Meridiana Kamen Team
92 Alexander Kamp (Den) Christina Watches – Onfone
93 Jiri Hudecek (Cze) Whirlpool – Author
94 Marek Canecky (Svk) Salcano
95 Esad Hasanovic (Srb) Radnicki Kragujevac
96 Gergeli Kiss (Hun) Bianchi Regional
97 Rezman Bostjan (Cro) Hemus 1896
98 Julien Schick (Fra) CMI The Trilogy Group
99 Dmitriy Kosyakov (Rus) Itera – Katusha
100 Sergei Rudaskov (Rus) Itera – Katusha
101 Jaume Rovira Pous (Spa) Gios Deyser – Leon Kastro
102 Vladimir Kuvalja (BiH) BSK Banja Luka
103 Luke Dunbar (GBr) CMI The Trilogy Group
104 Simeon Green (GBr) CMI The Trilogy Group
105 Dejan Maric (Srb) Radnicki Kragujevac
106 Miloš Stojanovic (Srb) Srbija Mladi Festina
107 Gabor Fejes (Hun) Bianchi Regional
108 Jakub Vecera (Cze) Whirlpool – Author
109 Tamas Csicsaky (Rom) Tusnad Cycling Team
110 Lewis Fellas (GBr) CCN-Hong Kong
111 Vladimir Koev (Bul) Gios Deyser – Leon Kastro
112 Maurizio Biondo (Ita) Meridiana Kamen Team
113 Corne Van Kessel (Ned) Telenet – Fidea 0:00:24
114 Michael Humbert (Ger) LKT Brandenburg
115 Aleksandr Sizko Antti (Fin) CCN-Hong Kong 0:01:55
116 Arnold Lukacs (Rom) Tusnad Cycling Team
117 Zoltan Vigh (Hun) Bianchi Regional 0:02:29
118 Stanimir Cholakov (Bul) BSK Banja Luka 0:03:59
119 Balint Bischof (Hun) Bianchi Regional 0:05:32
120 Mujo Kurtovic (BiH) Bosnia Herzegovnia National Team 0:08:35
121 Domagoj Breznik (Cro) Hemus 1896 0:08:39
DNF Matthias Riebenbauer (Aut) RC Arbö Wels Gourmetfein
DNF Džulaga Trejic (BiH) Bosnia Herzegovnia National Team
DNF Aldin Rizvic (BiH) Bosnia Herzegovnia National Team

 Intermediate  sprints in stage 1

Place No. Last Name First name Team
1 SLO19870218 Ternovsek Marcel TCT ROM 5
2 RUS19890613 Mokrov Dmitry TIK RUS 3
3 FRA19870131 Jullien Sebastien CMI USA 2
4 ITA19810515 Biondo Maurizio MKT CRO 1
Trg Kralja Milana:
1 SRB19800312 Stević Ivan SLC TUR 5
2 GER19901023 Hesslich Nico * LKT GER 3
3 GRE19890316 Bouglas Apostolos TKT GRE 2
4 POL19890527 Kirpsza Piotr BDC POL 1

Individual general clasification after stage 1

1 Maximiliano Richeze (Arg) Team Nippo 1:07:56
2 Ivan Stevic (Srb) Salcano 0:00:03
3 Matej Marin (Slo) RC Arbö Wels Gourmetfein 0:00:04
4 Marcel Ternovsek (Slo) Tusnad Cycling Team 0:00:07
5 Dmitry Mokrov (Rus) Itera – Katusha 0:00:08
6 Nico Hesslich (Ger) LKT Brandenburg
7 Apostolos Bouglas (Gre) Gios Deyser – Leon Kastro 0:00:09
8 Sebastien Jullien (Fra) CMI The Trilogy Group
9 Enrico Rossi (Ita) Meridiana Kamen Team 0:00:10
10 Damian Walczak (Pol) BDC – Marcpol Team
11 Manuel Fedele (Ita) Hemus 1896
12 Roberto Cesaro (Ita) Meridiana Kamen Team
13 Joeri Adams (Bel) Telenet – Fidea
14 Tom Meeusen (Bel) Telenet – Fidea
15 Marcin Sapa (Pol) BDC – Marcpol Team
16 Nikola Kozomara (Srb) Srbija Mladi Festina
17 Maarten De Jonge (Ned) CCN-Hong Kong
18 Ali Riza Tanriverdi (Tur) Turkey National Team
19 Piotr Kirpsza (Pol) BDC – Marcpol Team
20 Adam Wadecki (Pol) BDC – Marcpol Team
21 Ahmet Akdilek (Tur) Salcano
22 Charalampos Kastrantas (Gre) Gios Deyser – Leon Kastro
23 Mirac Kal (Tur) Turkey National Team
24 Marko Stankovic (Srb) Srbija Mladi Festina
25 Alessandro Malagoti (Ita) Hemus 1896
26 Gabor Kasa (Srb) Salcano
27 Kemal Kucujbay (Tur) Turkey National Team
28 Bart Wellens (Bel) Telenet – Fidea
29 Matej Jurco (Svk) Whirlpool – Author
30 Georgios Bouglas (Gre) Gios Deyser – Leon Kastro
31 Blaž Bonca (Slo) Meridiana Kamen Team
32 Svetislav Blagojevic (Srb) Radnicki Kragujevac
33 Nazim Bakirci (Tur) Turkey National Team
34 Thomas Frei (Swi) Christina Watches – Onfone
35 Daniel Paulus (Aut) RC Arbö Wels Gourmetfein
36 Arnaud Jouffroy (Fra) Telenet – Fidea
37 Solymosi Marton (Hun) Bianchi Regional
38 Wojciech Szlachta (Pol) CCN-Hong Kong
39 Joshua Prete (Aus) Whirlpool – Author
40 Plamen Dimov (Bul) Železnicar Niš
41 Andi Bajc (Slo) Salcano
42 Gullaume Soula (Fra) CMI The Trilogy Group
43 Goran Šmelcerovic (Srb) Radnicki Kragujevac
44 Matija Kvasina (Cro) Tusnad Cycling Team
45 Djordje Stevanovic (Srb) Železnicar Niš
46 Aleksandar Milivojevic (Srb) Srbija Mladi Festina
47 Bruno Radotic (Cro) Meridiana Kamen Team
48 Gergely Ivanics (Hun) Bianchi Regional
49 Stefan Schumacher (Ger) Christina Watches – Onfone
50 Fortunato Balliani (Ita) Team Nippo
51 Kersten Thiele (Ger) LKT Brandenburg
52 Lukas Kalt (Swi) CCN-Hong Kong
53 Marko Bogdanovic (Srb) Železnicar Niš
54 Rob Peeters (Bel) Telenet – Fidea
55 Rene Joergensen (Den) Christina Watches – Onfone
56 Michael Rasmussen (Den) Christina Watches – Onfone
57 Bastian Menzel (Ger) LKT Brandenburg
58 Nebojša Jovanovic (Srb) Radnicki Kragujevac
59 Tobias Knaup (Ger) LKT Brandenburg
60 Henning Bommel (Ger) LKT Brandenburg
61 Marko Danilovic (Srb) Železnicar Niš
62 Antonio Testa (Ita) Team Nippo
63 Mert Mutlu (Tur) Turkey National Team
64 Nikola Dal Santo (Ita) Hemus 1896
65 Petar Panayotov (Bul) Železnicar Niš
66 Dariusz Baranowski (Pol) BDC – Marcpol Team
67 Konrad Kott (Pol) BDC – Marcpol Team
68 Alexander Prishpetnyy (Rus) Itera – Katusha
69 Pavlin Balinski (Bul) Hemus 1896
70 Goran Cerovic (Srb) BSK Banja Luka
71 Fatih Harmanci (Tur) Salcano
72 Vincenzo Garofolo (Ita) Team Nippo
73 Jovan Zekavica (Srb) Srbija Mladi Festina
74 Dragiša Jovic (BiH) Bosnia Herzegovnia National Team
75 Konstantinos Efstathiou (Gre) Gios Deyser – Leon Kastro
76 Frantisek Padour (Cze) Whirlpool – Author
77 Stefan Rucker (Aut) RC Arbö Wels Gourmetfein
78 Mustafa Sayar (Tur) Turkey National Team
79 Frederik Wilmann (Nor) Christina Watches – Onfone
80 Andreas Graf (Aut) RC Arbö Wels Gourmetfein
81 Simone Campagnaro (Ita) Team Nippo
82 Stefan Petrovski (Mkd) BSK Banja Luka
83 Dragan Spasic (Srb) Železnicar Niš
84 Lukas Stoiber (Aut) RC Arbö Wels Gourmetfein
85 Szabolcs Sebestyen (Rom) Tusnad Cycling Team
86 Nebojša Petrovic (Srb) BSK Banja Luka
87 Zbignew Gucwa (Pol) CMI The Trilogy Group
88 Henry Frusto (Ita) Team Nippo
89 Alexander Foliforov (Rus) Itera – Katusha
90 Jiri Polnicky (Cze) Whirlpool – Author
91 Luka Grubic (Cro) Meridiana Kamen Team
92 Alexander Kamp (Den) Christina Watches – Onfone
93 Jiri Hudecek (Cze) Whirlpool – Author
94 Marek Canecky (Svk) Salcano
95 Esad Hasanovic (Srb) Radnicki Kragujevac
96 Gergeli Kiss (Hun) Bianchi Regional
97 Rezman Bostjan (Cro) Hemus 1896
98 Julien Schick (Fra) CMI The Trilogy Group
99 Dmitriy Kosyakov (Rus) Itera – Katusha
100 Sergei Rudaskov (Rus) Itera – Katusha
101 Jaume Rovira Pous (Spa) Gios Deyser – Leon Kastro
102 Vladimir Kuvalja (BiH) BSK Banja Luka
103 Luke Dunbar (GBr) CMI The Trilogy Group
104 Simeon Green (GBr) CMI The Trilogy Group
105 Dejan Maric (Srb) Radnicki Kragujevac
106 Miloš Stojanovic (Srb) Srbija Mladi Festina
107 Gabor Fejes (Hun) Bianchi Regional
108 Jakub Vecera (Cze) Whirlpool – Author
109 Tamas Csicsaky (Rom) Tusnad Cycling Team
110 Lewis Fellas (GBr) CCN-Hong Kong
111 Vladimir Koev (Bul) Gios Deyser – Leon Kastro
112 Maurizio Biondo (Ita) Meridiana Kamen Team
113 Corne Van Kessel (Ned) Telenet – Fidea 0:00:34
114 Michael Humbert (Ger) LKT Brandenburg
115 Aleksandr Sizko Antti (Fin) CCN-Hong Kong 0:02:05
116 Arnold Lukacs (Rom) Tusnad Cycling Team
117 Zoltan Vigh (Hun) Bianchi Regional 0:02:39
118 Stanimir Cholakov (Bul) BSK Banja Luka 0:04:09
119 Balint Bischof (Hun) Bianchi Regional 0:05:42
120 Mujo Kurtovic (BiH) Bosnia Herzegovnia National Team 0:08:45
121 Domagoj Breznik (Cro) Hemus 1896 0:08:49

General team odrer affter stage 1

1 BDC MARCPOL TEAM 3 h 24 ‘ 18 ”
2 MERIDIANA KAMEN TEAM 3 h 24 ‘ 18 ” ‘ ‘
3 TELENET-FIDEA 3 h 24 ‘ 18 ” ‘ ‘
4 SALCANO 3 h 24 ‘ 18 ” ‘ ‘
5 TURKEY NATIONAL TEAM 3 h 24 ‘ 18 ” ‘ ‘
6 GIOS DESEYR LEON KASTRO 3 h 24 ‘ 18 ” ‘ ‘
7 SRBIJA MLADI FESTINA 3 h 24 ‘ 18 ” ‘ ‘
8 HEMUS 1896 3 h 24 ‘ 18 ” ‘ ‘
9 CCN – HONG KONG 3 h 24 ‘ 18 ” ‘ ‘
10 TEAM NIPPO 3 h 24 ‘ 18 ” ‘ ‘
11 RC ARBO WEIS GOURMETFEIN 3 h 24 ‘ 18 ” ‘ ‘
12 LKT BRANDENBURG 3 h 24 ‘ 18 ” ‘ ‘
13 RADNIČKI KRAGUJEVAC 3 h 24 ‘ 18 ” ‘ ‘
14 ŽELEZNIČAR NIŠ 3 h 24 ‘ 18 ” ‘ ‘
15 CHRISTINA WATCHES-ONFONE 3 h 24 ‘ 18 ” ‘ ‘
16 WHIRLPOOL AUTHOR 3 h 24 ‘ 18 ” ‘ ‘
17 CMI The Trilogy Group 3 h 24 ‘ 18 ” ‘ ‘
18 ITERA KATUSHA 3 h 24 ‘ 18 ” ‘ ‘
19 TUSNAD CYCLING TEAM 3 h 24 ‘ 18 ” ‘ ‘
20 BIANCHI REGIONAL 3 h 24 ‘ 18 ” ‘ ‘
21 BSK BANJA LUKA 3 h 24 ‘ 18 ” ‘ ‘

Jerseys owners
Yellow: Richeze Maximiliano
Green: Richeze Maximiliano
Blue –
White: Hesslich Nico *
Dot: Stević Ivan

Point clasificcation after stage 1
1 ARG19830307 Richeze Maximiliano PPO 10
2 SRB19800312 Stević Ivan SLC 10
3 SLO19800702 Marin Matej RAD 7
4 SLO19870218 Ternovsek Marcel TCT 5
5 RUS19890613 Mokrov Dmitry TIK 3
6 GER19901023 Hesslich Nico * LKT 3
7 ITA19820505 Rossi Enrico MKT 3
8  GRE19890316 Bouglas Apostolos TKT 2
9 FRA19870131 Jullien Sebastien CMI 2
10 POL19840729 Walczak Damian BDC 1
11 POL19890527 Kirpsza Piotr BDC 1
12 ITA19810515 Biondo Maurizio MKT 1

Trophy Bora Ivkovic
1 SRB19800312 Stević Ivan SLC TUR 6
2  ARG19830307 Richeze Maximiliano PPO JPN 5
3 SLO19870218 Ternovsek Marcel TCT ROM 5
4 SLO19800702 Marin Matej RAD AUT 3
5 RUS19890613 Mokrov Dmitry TIK RUS 3
6 GER19901023 Hesslich Nico * LKT GER 3
7 FRA19870131 Jullien Sebastien CMI USA 1
8 GRE19890316 Bouglas Apostolos TKT GRE 1

(BiciSvet.com/tds.co.rs/ĐorđePejković)

Facebook Comments

comments

Powered by New Facebook Comments

9 thoughts on “Tour de Serbie 2012 stage 1 – Niš 52km

  1. Ivan Petrović says:

    Što li Stević sprinta u prvoj etapi, zar ne ide na generalni plasman? Bez obzira na bonifikaciju rekao bih da više može da se dobije na sledećim etapama gde tim može da mu pomogne nego na ovoj kružnoj

    Reply
  2. Jovan says:

    da li ce negde biti prenos,ili ce samo rts raditi kratke preglede?

    Reply
    1. stevan says:

      Uh brate koji si ti optimista 🙂 Kratki pregledi iskljucivo da se ne pretera sa forsiranjem biciklizma propasce nam ostali sportovi 🙂

      Reply
          1. basso says:

            Bas su se u RTS potrudili da bude u udarnom terminu! Kao sto sami kazu iz javnog servisa “Nase pravo da vidimo sve” !!!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *