Tour de Serbie 2012 stage 6 Sremska Mitrovica-Beograd 78km

Pin It

Short flat and fast but with interesting uphill finish in Belgrade. The race is never over until it’s over. Mission for race leader Stefan Schumacher is just to get across the bridge in Belgrade without defect or crash. I had nice chat with Christina watches team last night in Ruma. Trheir first plan is to save the jersey. Second one is to win the stage with Thomas Frei or yellow jersey himself, while Rasmussen is satisfied with 8-th place in GC. Shumacher must be in a hurry, because he has flight from Nikola Tesla airport at 14:00h!
Thank you all for following me on twitter – I’m of to #TourdeSerbie finish line in Belgrade early in the morning so I won’t be online until the end of the stage in 12:00h CET, Be ready at noon for latest update from finish.

Tour-de-Serbie-2012-start-list

Ravna kratka i brza etapa sa interesantnom završnicom u Beogradu. Trka nije gotova dok se ne prođe linija cilja a Stefan Šumaher će biti bezbedan tek posle Brankovog mosta. Momci iz danske ekipe imaju svoje planove. Šumaher želi još jednu pobedu za tim dok je Rasmusen zadovoljan osmom pozicijom u generalnom plasmanu. Plan je da Frei i Šumaher napadnu na ulasku u terazijski tunel i dođu solo na cilj. Nemac svakako mora da požuri na cilj, koji se planira oko 12:00h danas, jer njegov avion poleće u 14h sa aerodroma Nikola Tesla!
Hvala svima na komentarima i praćenju na twitter-u. Danas neće biti mnogo #TourdeSerbie prepiske jer sam već na putu ka cilju koji će biti oko 12h. Budite spremni za najnovije BiciSvet vesti u podne.

BRIEF RESULTS
1. Richeze Maximiliano – Nippo
2. Cesaro Roberto – Meridiana
3. Rudaskov Sergei – Itera Katusha
4. Stević Ivan – Salcano

GENERAL CLASSIFICATION
1. Stefan Schumacher Christina Watches-Onfone 17:15:34 
2. Sergey Rudaskov Itera – Katusha +00:20 
3. Alexander Prishpetniy Itera – Katusha +00:33

Stefan Schumacher crashed in last km. Cross the finish line covered in blod
***Broken arm and suspected broken eye bone for Tour de Serbie 2012 winner

Sremska Mitrovica – Beograd 77.8km
Average: 42.411km/h

1 Maximiliano Richeze (Arg) Team Nippo 1:50:04
2 Roberto Cesaro (Ita) Meridiana Kamen Team
3 Sergei Rudaskov (Rus) Itera – Katusha
4 Ivan Stevic (Srb) Salcano
5 Svetislav Blagojevic (Srb) Radnicki Kragujevac
6 Jovan Zekavica (Srb) Srbija Mladi Festina
7 Maurizio Biondo (Ita) Meridiana Kamen Team
8 Arnaud Jouffroy (Fra) Telenet – Fidea
9 Georgios Bouglas (Gre) Gios Deyser – Leon Kastro
10 Marko Stankovic (Srb) Srbija Mladi Festina
11 Matej Marin (Slo) RC Arbö Wels Gourmetfein
12 Matej Jurco (Svk) Whirlpool – Author
13 Daniel Paulus (Aut) RC Arbö Wels Gourmetfein
14 Kemal Kucujbay (Tur) Turkey National Team
15 Apostolos Bouglas (Gre) Gios Deyser – Leon Kastro
16 Stefan Rucker (Aut) RC Arbö Wels Gourmetfein
17 Lukas Kalt (Swi) CCN-Hong Kong
18 Dmitry Mokrov (Rus) Itera – Katusha
19 Dragan Spasic (Srb) Železnicar Niš
20 Solymosi Marton (Hun) Bianchi Regional
21 Michael Rasmussen (Den) Christina Watches – Onfone
22 Nebojša Jovanovic (Srb) Radnicki Kragujevac
23 Goran Šmelcerovic (Srb) Radnicki Kragujevac
24 Joshua Prete (Aus) Whirlpool – Author
25 Mert Mutlu (Tur) Turkey National Team
26 Frantisek Padour (Cze) Whirlpool – Author
27 Charalampos Kastrantas (Gre) Gios Deyser – Leon Kastro
28 Vincenzo Garofolo (Ita) Team Nippo
29 Alexander Prishpetnyy (Rus) Itera – Katusha
30 Lukas Stoiber (Aut) RC Arbö Wels Gourmetfein
31 Nikola Dal Santo (Ita) Hemus 1896
32 Goran Cerovic (Srb) BSK Banja Luka
33 Alexander Foliforov (Rus) Itera – Katusha
34 Gergely Ivanics (Hun) Bianchi Regional
35 Damian Walczak (Pol) BDC – Marcpol Team
36 Marko Danilovic (Srb) Železnicar Niš
37 Thomas Frei (Swi) Christina Watches – Onfone
38 Andi Bajc (Slo) Salcano
39 Alexander Kamp (Den) Christina Watches – Onfone
40 Gabor Fejes (Hun) Bianchi Regional
41 Maarten De Jonge (Ned) CCN-Hong Kong
42 Joeri Adams (Bel) Telenet – Fidea
43 Fatih Harmanci (Tur) Salcano
44 Gullaume Soula (Fra) CMI The Trilogy Group
45 Fortunato Balliani (Ita) Team Nippo
46 Jaume Rovira Pous (Spa) Gios Deyser – Leon Kastro
47 Aleksandar Milivojevic (Srb) Srbija Mladi Festina
48 Piotr Kirpsza (Pol) BDC – Marcpol Team
49 Dragiša Jovic (BiH) Bosnia Herzegovnia National Team
50 Marek Canecky (Svk) Salcano
51 Gergeli Kiss (Hun) Bianchi Regional
52 Nebojša Petrovic (Srb) BSK Banja Luka
53 Vladimir Kuvalja (BiH) BSK Banja Luka
54 Nazim Bakirci (Tur) Turkey National Team
55 Pavlin Balinski (Bul) Hemus 1896
56 Nico Hesslich (Ger) LKT Brandenburg
57 Marko Bogdanovic (Srb) Železnicar Niš
58 Esad Hasanovic (Srb) Radnicki Kragujevac
59 Stefan Petrovski (Mkd) BSK Banja Luka
60 Rene Joergensen (Den) Christina Watches – Onfone
61 Stanimir Cholakov (Bul) BSK Banja Luka
62 Arnold Lukacs (Rom) Tusnad Cycling Team
63 Tamas Csicsaky (Rom) Tusnad Cycling Team
64 Djordje Stevanovic (Srb) Železnicar Niš
65 Tom Meeusen (Bel) Telenet – Fidea
66 Nikola Kozomara (Srb) Srbija Mladi Festina
67 Bastian Menzel (Ger) LKT Brandenburg
68 Rezman Bostjan (Cro) Hemus 1896
69 Dmitriy Kosyakov (Rus) Itera – Katusha
70 Vladimir Koev (Bul) Gios Deyser – Leon Kastro
71 Miloš Stojanovic (Srb) Srbija Mladi Festina
72 Tobias Knaup (Ger) LKT Brandenburg
73 Antonio Testa (Ita) Team Nippo
74 Domagoj Breznik (Cro) Hemus 1896
75 Bart Wellens (Bel) Telenet – Fidea
76 Rob Peeters (Bel) Telenet – Fidea
77 Lewis Fellas (GBr) CCN-Hong Kong 0:01:01
78 Frederik Wilmann (Nor) Christina Watches – Onfone
79 Balint Bischof (Hun) Bianchi Regional 0:01:13
80 Mujo Kurtovic (BiH) Bosnia Herzegovnia National Team
81 Dejan Maric (Srb) Radnicki Kragujevac
82 Dariusz Baranowski (Pol) BDC – Marcpol Team 0:01:13
83 Luke Dunbar (GBr) CMI The Trilogy Group
84 Marcin Sapa (Pol) BDC – Marcpol Team
85 Luka Grubic (Cro) Meridiana Kamen Team
86 Simeon Green (GBr) CMI The Trilogy Group
87 Julien Schick (Fra) CMI The Trilogy Group
88 Andreas Graf (Aut) RC Arbö Wels Gourmetfein 0:01:13
89 Plamen Dimov (Bul) Železnicar Niš
90 Simone Campagnaro (Ita) Team Nippo 0:01:13
91 Zoltan Vigh (Hun) Bianchi Regional
92 Corne Van Kessel (Ned) Telenet – Fidea
93 Michael Humbert (Ger) LKT Brandenburg 0:01:58
94 Konstantinos Efstathiou (Gre) Gios Deyser – Leon Kastro
95 Jiri Polnicky (Cze) Whirlpool – Author 0:02:04
96 Jakub Vecera (Cze) Whirlpool – Author
97 Jiri Hudecek (Cze) Whirlpool – Author
98 Sebastien Jullien (Fra) CMI The Trilogy Group
99 Zbignew Gucwa (Pol) CMI The Trilogy Group
100 Adam Wadecki (Pol) BDC – Marcpol Team
101 Marcel Ternovsek (Slo) Tusnad Cycling Team
102 Henry Frusto (Ita) Team Nippo
103 Alessandro Malagoti (Ita) Hemus 1896
104 Manuel Fedele (Ita) Hemus 1896
105 Konrad Kott (Pol) BDC – Marcpol Team 0:03:09
106 Stefan Schumacher (Ger) Christina Watches – Onfone
107 Blaž Bonca (Slo) Meridiana Kamen Team 0:03:27
108 Matija Kvasina (Cro) Tusnad Cycling Team
109 Mirac Kal (Tur) Turkey National Team
110 Bruno Radotic (Cro) Meridiana Kamen Team 0:04:11
111 Aleksandr Sizko Antti (Fin) CCN-Hong Kong
112 Henning Bommel (Ger) LKT Brandenburg
DNF Enrico Rossi (Ita) Meridiana Kamen Team
DNF Ali Riza Tanriverdi (Tur) Turkey National Team
Sprint 1 – Ruma
1 Marcin Sapa (Pol) BDC – Marcpol Team 5  pts
2 Jiri Polnicky (Cze) Whirlpool – Author 3
3 Joshua Prete (Aus) Whirlpool – Author 2
4 Esad Hasanovic (Srb) Radnicki Kragujevac 1
Sprint 2 – Stara Pazova
1 Marcin Sapa (Pol) BDC – Marcpol Team 5  pts
2 Joshua Prete (Aus) Whirlpool – Author 3
3 Jiri Polnicky (Cze) Whirlpool – Author 2
4 Djordje Stevanovic (Srb) Železnicar Niš 1
Sprint 3 – Nova Pazova
1 Joshua Prete (Aus) Whirlpool – Author 5  pts
2 Djordje Stevanovic (Srb) Železnicar Niš 3
3 Marcin Sapa (Pol) BDC – Marcpol Team 2
4 Jiri Polnicky (Cze) Whirlpool – Author 1
___________FINAL GENERAL CLASSIFICATION___________

1 Stefan Schumacher (Ger) Christina Watches – Onfone 19:05:38
2 Sergei Rudaskov (Rus) Itera – Katusha 0:00:16
3 Alexander Prishpetnyy (Rus) Itera – Katusha 0:00:33
4 Maarten De Jonge (Ned) CCN-Hong Kong 0:00:34
5 Matija Kvasina (Cro) Tusnad Cycling Team
6 Alexander Foliforov (Rus) Itera – Katusha 0:00:42
7 Gabor Fejes (Hun) Bianchi Regional 0:00:47
8 Michael Rasmussen (Den) Christina Watches – Onfone 0:01:03
9 Fortunato Balliani (Ita) Team Nippo 0:01:19
10 Damian Walczak (Pol) BDC – Marcpol Team 0:01:32
11 Daniel Paulus (Aut) RC Arbö Wels Gourmetfein 0:01:34
12 Joeri Adams (Bel) Telenet – Fidea
13 Vincenzo Garofolo (Ita) Team Nippo
14 Jiri Hudecek (Cze) Whirlpool – Author 0:01:42
15 Matej Jurco (Svk) Whirlpool – Author 0:02:03
16 Nebojša Jovanovic (Srb) Radnicki Kragujevac
17 Nikola Dal Santo (Ita) Hemus 1896
18 Maurizio Biondo (Ita) Meridiana Kamen Team
19 Joshua Prete (Aus) Whirlpool – Author 0:02:30
20 Thomas Frei (Swi) Christina Watches – Onfone 0:02:36
21 Jaume Rovira Pous (Spa) Gios Deyser – Leon Kastro 0:02:53
22 Rezman Bostjan (Cro) Hemus 1896 0:02:55
23 Frantisek Padour (Cze) Whirlpool – Author 0:03:12
24 Piotr Kirpsza (Pol) BDC – Marcpol Team 0:03:29
25 Henry Frusto (Ita) Team Nippo 0:05:35
26 Andi Bajc (Slo) Salcano 0:07:14
27 Dejan Maric (Srb) Radnicki Kragujevac 0:08:34
28 Tom Meeusen (Bel) Telenet – Fidea 0:10:29
29 Georgios Bouglas (Gre) Gios Deyser – Leon Kastro 0:13:47
30 Matej Marin (Slo) RC Arbö Wels Gourmetfein
31 Dmitriy Kosyakov (Rus) Itera – Katusha 0:13:49
32 Blaž Bonca (Slo) Meridiana Kamen Team 0:14:02
33 Alexander Kamp (Den) Christina Watches – Onfone 0:17:39
34 Mirac Kal (Tur) Turkey National Team 0:18:00
35 Ivan Stevic (Srb) Salcano 0:18:10
36 Dmitry Mokrov (Rus) Itera – Katusha 0:18:11
37 Nico Hesslich (Ger) LKT Brandenburg 0:18:31
38 Nazim Bakirci (Tur) Turkey National Team 0:19:38
39 Roberto Cesaro (Ita) Meridiana Kamen Team 0:19:42
40 Jiri Polnicky (Cze) Whirlpool – Author 0:19:54
41 Esad Hasanovic (Srb) Radnicki Kragujevac 0:20:03
42 Henning Bommel (Ger) LKT Brandenburg 0:23:32
43 Dragan Spasic (Srb) Železnicar Niš 0:24:23
44 Goran Šmelcerovic (Srb) Radnicki Kragujevac 0:24:31
45 Andreas Graf (Aut) RC Arbö Wels Gourmetfein 0:25:34
46 Jovan Zekavica (Srb) Srbija Mladi Festina 0:29:09
47 Bastian Menzel (Ger) LKT Brandenburg 0:30:22
48 Nikola Kozomara (Srb) Srbija Mladi Festina 0:30:38
49 Maximiliano Richeze (Arg) Team Nippo 0:30:59
50 Alessandro Malagoti (Ita) Hemus 1896 0:31:29
51 Stefan Rucker (Aut) RC Arbö Wels Gourmetfein 0:31:37
52 Svetislav Blagojevic (Srb) Radnicki Kragujevac 0:32:00
53 Bart Wellens (Bel) Telenet – Fidea 0:32:07
54 Tobias Knaup (Ger) LKT Brandenburg 0:32:10
55 Rob Peeters (Bel) Telenet – Fidea 0:32:20
56 Mert Mutlu (Tur) Turkey National Team 0:32:21
57 Apostolos Bouglas (Gre) Gios Deyser – Leon Kastro 0:32:35
58 Simone Campagnaro (Ita) Team Nippo 0:32:50
59 Marcin Sapa (Pol) BDC – Marcpol Team 0:34:07
60 Luka Grubic (Cro) Meridiana Kamen Team 0:34:44
61 Adam Wadecki (Pol) BDC – Marcpol Team 0:34:47
62 Kemal Kucujbay (Tur) Turkey National Team 0:34:53
63 Jakub Vecera (Cze) Whirlpool – Author 0:35:01
64 Aleksandar Milivojevic (Srb) Srbija Mladi Festina 0:35:31
65 Arnaud Jouffroy (Fra) Telenet – Fidea 0:35:32
66 Gullaume Soula (Fra) CMI The Trilogy Group 0:35:52
67 Julien Schick (Fra) CMI The Trilogy Group 0:35:53
68 Dariusz Baranowski (Pol) BDC – Marcpol Team 0:36:26
69 Lukas Stoiber (Aut) RC Arbö Wels Gourmetfein 0:36:33
70 Frederik Wilmann (Nor) Christina Watches – Onfone 0:37:49
71 Charalampos Kastrantas (Gre) Gios Deyser – Leon Kastro 0:38:00
72 Rene Joergensen (Den) Christina Watches – Onfone 0:38:08
73 Manuel Fedele (Ita) Hemus 1896 0:38:10
74 Marcel Ternovsek (Slo) Tusnad Cycling Team 0:38:25
75 Plamen Dimov (Bul) Železnicar Niš 0:38:28
76 Corne Van Kessel (Ned) Telenet – Fidea 0:38:37
77 Vladimir Koev (Bul) Gios Deyser – Leon Kastro 0:38:40
78 Marek Canecky (Svk) Salcano 0:39:00
79 Simeon Green (GBr) CMI The Trilogy Group 0:40:03
80 Gergeli Kiss (Hun) Bianchi Regional 0:40:25
81 Solymosi Marton (Hun) Bianchi Regional 0:40:43
82 Antonio Testa (Ita) Team Nippo 0:41:05
83 Zoltan Vigh (Hun) Bianchi Regional 0:41:33
84 Tamas Csicsaky (Rom) Tusnad Cycling Team 0:42:59
85 Bruno Radotic (Cro) Meridiana Kamen Team 0:43:42
86 Pavlin Balinski (Bul) Hemus 1896 0:47:23
87 Gergely Ivanics (Hun) Bianchi Regional 0:47:40
88 Konrad Kott (Pol) BDC – Marcpol Team 0:47:49
89 Luke Dunbar (GBr) CMI The Trilogy Group 0:48:35
90 Fatih Harmanci (Tur) Salcano 0:48:36
91 Sebastien Jullien (Fra) CMI The Trilogy Group 0:49:33
92 Dragiša Jovic (BiH) Bosnia Herzegovnia National Team 0:51:20
93 Goran Cerovic (Srb) BSK Banja Luka 0:52:20
94 Arnold Lukacs (Rom) Tusnad Cycling Team
95 Konstantinos Efstathiou (Gre) Gios Deyser – Leon Kastro 0:52:36
96 Marko Stankovic (Srb) Srbija Mladi Festina 0:53:06
97 Michael Humbert (Ger) LKT Brandenburg 0:54:21
98 Lukas Kalt (Swi) CCN-Hong Kong 0:54:43
99 Marko Danilovic (Srb) Železnicar Niš 0:55:50
100 Stanimir Cholakov (Bul) BSK Banja Luka 0:57:06
101 Djordje Stevanovic (Srb) Železnicar Niš 0:57:28
102 Stefan Petrovski (Mkd) BSK Banja Luka 0:57:39
103 Lewis Fellas (GBr) CCN-Hong Kong 0:59:32
104 Zbignew Gucwa (Pol) CMI The Trilogy Group 0:59:40
105 Marko Bogdanovic (Srb) Železnicar Niš 1:02:05
106 Vladimir Kuvalja (BiH) BSK Banja Luka 1:02:47
107 Aleksandr Sizko Antti (Fin) CCN-Hong Kong 1:04:10
108 Miloš Stojanovic (Srb) Srbija Mladi Festina 1:04:28
109 Nebojša Petrovic (Srb) BSK Banja Luka 1:06:04
110 Domagoj Breznik (Cro) Hemus 1896 1:09:24
111 Mujo Kurtovic (BiH) Bosnia Herzegovnia National Team 1:12:22
112 Balint Bischof (Hun) Bianchi Regional 1:14:03
Points classification
1 Maximiliano Richeze (Arg) Team Nippo 33  pts
2 Ivan Stevic (Srb) Salcano 24
3 Marcin Sapa (Pol) BDC – Marcpol Team 23
4 Stefan Schumacher (Ger) Christina Watches – Onfone 19
5 Sergei Rudaskov (Rus) Itera – Katusha 19
6 Fortunato Balliani (Ita) Team Nippo 17
7 Jiri Polnicky (Cze) Whirlpool – Author 17
8 Piotr Kirpsza (Pol) BDC – Marcpol Team 13
9 Dmitriy Kosyakov (Rus) Itera – Katusha 10
10 Joshua Prete (Aus) Whirlpool – Author 10
11 Dmitry Mokrov (Rus) Itera – Katusha 8
12 Matej Marin (Slo) RC Arbö Wels Gourmetfein 8
13 Adam Wadecki (Pol) BDC – Marcpol Team 8
14 Damian Walczak (Pol) BDC – Marcpol Team 7
15 Roberto Cesaro (Ita) Meridiana Kamen Team 7
16 Arnaud Jouffroy (Fra) Telenet – Fidea 6
17 Bart Wellens (Bel) Telenet – Fidea 5
18 Marcel Ternovsek (Slo) Tusnad Cycling Team 5
19 Alexander Kamp (Den) Christina Watches – Onfone 5
20 Zoltan Vigh (Hun) Bianchi Regional 5
21 Gergely Ivanics (Hun) Bianchi Regional 5
22 Sebastien Jullien (Fra) CMI The Trilogy Group 5
23 Apostolos Bouglas (Gre) Gios Deyser – Leon Kastro 4
24 Djordje Stevanovic (Srb) Železnicar Niš 4
25 Maarten De Jonge (Ned) CCN-Hong Kong 3
26 Blaž Bonca (Slo) Meridiana Kamen Team 3
27 Nico Hesslich (Ger) LKT Brandenburg 3
28 Alexander Prishpetnyy (Rus) Itera – Katusha 2
29 Michael Rasmussen (Den) Christina Watches – Onfone 2
30 Dragan Spasic (Srb) Železnicar Niš 2
31 Gullaume Soula (Fra) CMI The Trilogy Group 2
32 Alexander Foliforov (Rus) Itera – Katusha 1
33 Vincenzo Garofolo (Ita) Team Nippo 1
34 Maurizio Biondo (Ita) Meridiana Kamen Team 1
35 Andi Bajc (Slo) Salcano 1
36 Esad Hasanovic (Srb) Radnicki Kragujevac 1
37 Henning Bommel (Ger) LKT Brandenburg 1
38 Svetislav Blagojevic (Srb) Radnicki Kragujevac 1
Hill climb classification
1 Fortunato Balliani (Ita) Team Nippo 25  pts
2 Alexander Kamp (Den) Christina Watches – Onfone 17
3 Jiri Polnicky (Cze) Whirlpool – Author 12
4 Alexander Foliforov (Rus) Itera – Katusha 9
5 Marcin Sapa (Pol) BDC – Marcpol Team 7
6 Arnaud Jouffroy (Fra) Telenet – Fidea 6
7 Stefan Schumacher (Ger) Christina Watches – Onfone 5
8 Michael Rasmussen (Den) Christina Watches – Onfone 5
9 Dmitriy Kosyakov (Rus) Itera – Katusha 4
10 Gullaume Soula (Fra) CMI The Trilogy Group 3
11 Gergely Ivanics (Hun) Bianchi Regional 3
12 Matej Jurco (Svk) Whirlpool – Author 2
13 Henry Frusto (Ita) Team Nippo 2
14 Rezman Bostjan (Cro) Hemus 1896 1
15 Piotr Kirpsza (Pol) BDC – Marcpol Team 1
16 Bart Wellens (Bel) Telenet – Fidea 1
17 Matija Kvasina (Cro) Tusnad Cycling Team 1
18 Lukas Stoiber (Aut) RC Arbö Wels Gourmetfein 1
19 Thomas Frei (Swi) Christina Watches – Onfone 1
Trofej Bore Ivkovica
1 Marcin Sapa (Pol) BDC – Marcpol Team 31  pts
2 Fortunato Balliani (Ita) Team Nippo 25
3 Jiri Polnicky (Cze) Whirlpool – Author 21
4 Alexander Kamp (Den) Christina Watches – Onfone 17
5 Maximiliano Richeze (Arg) Team Nippo 15
6 Arnaud Jouffroy (Fra) Telenet – Fidea 15
7 Stefan Schumacher (Ger) Christina Watches – Onfone 12
8 Piotr Kirpsza (Pol) BDC – Marcpol Team 12
9 Dmitriy Kosyakov (Rus) Itera – Katusha 11
10 Joshua Prete (Aus) Whirlpool – Author 9
11 Ivan Stevic (Srb) Salcano 8
12 Dmitry Mokrov (Rus) Itera – Katusha 8
13 Alexander Foliforov (Rus) Itera – Katusha 8
14 Gergely Ivanics (Hun) Bianchi Regional 8
15 Sergei Rudaskov (Rus) Itera – Katusha 7
16 Bart Wellens (Bel) Telenet – Fidea 6
17 Marcel Ternovsek (Slo) Tusnad Cycling Team 5
18 Michael Rasmussen (Den) Christina Watches – Onfone 4
19 Gullaume Soula (Fra) CMI The Trilogy Group 4
20 Zoltan Vigh (Hun) Bianchi Regional 4
21 Sebastien Jullien (Fra) CMI The Trilogy Group 4
22 Damian Walczak (Pol) BDC – Marcpol Team 3
23 Matej Jurco (Svk) Whirlpool – Author 3
24 Matej Marin (Slo) RC Arbö Wels Gourmetfein 3
25 Blaž Bonca (Slo) Meridiana Kamen Team 3
26 Nico Hesslich (Ger) LKT Brandenburg 3
27 Roberto Cesaro (Ita) Meridiana Kamen Team 3
28 Adam Wadecki (Pol) BDC – Marcpol Team 3
29 Djordje Stevanovic (Srb) Železnicar Niš 3
30 Alexander Prishpetnyy (Rus) Itera – Katusha 1
31 Rezman Bostjan (Cro) Hemus 1896 1
32 Apostolos Bouglas (Gre) Gios Deyser – Leon Kastro 1
Teams classification
1 Itera – Katusha 57:18:42
2 Christina Watches – Onfone 0:00:34
3 Team Nippo 0:03:22
4 Whirlpool – Author 0:03:23
5 Meridiana Kamen Team 0:21:56
6 Radnicki Kragujevac 0:25:12
7 RC Arbö Wels Gourmetfein 0:31:39
8 BDC – Marcpol Team 0:34:20
9 Hemus 1896 0:34:31
10 Turkey National Team 0:35:59
11 Telenet – Fidea 0:38:59
12 Gios Deyser – Leon Kastro 0:46:44
13 Salcano 1:01:59
14 LKT Brandenburg 1:05:32
15 Bianchi Regional 1:11:33
16 Tusnad Cycling Team 1:12:14
17 Srbija Mladi Festina 1:32:26
18 Železnicar Niš 1:42:22
19 CCN – Hong Kong 1:43:07
20 CMI The Trilogy Group 1:46:07
21 BSK Banja Luka 2:40:25

(BiciSvet.com/tds.co.rs/ĐorđePejković)

Facebook Comments

comments

Powered by New Facebook Comments

9 thoughts on “Tour de Serbie 2012 stage 6 Sremska Mitrovica-Beograd 78km

  1. Đorđe says:

    Kako je moguće da je šumaher pobedio celu trku kada je u poslednjoj trci pao i nije nastavio tj nije prošao kroz cilj odustao je kao da nije ni završio celu trku a pobedio nadam se da ste me razumeli 😀

    Reply
    1. Đorđe Pejković says:

      …prošao je kroz cilj-tekst iznad slike Šumahera: “Stefan Schumacher crashed in last km. Cross the finish line covered in blod” + ako pogledaš rezultate ove etape videćeš ga na 106. poziciji – i zato što je pao u poslednjem kilometru dobio je vreme grupe u kojoj je bio – tj vreme prvog.

      Reply
  2. Dado Loncar says:

    E da…i ja sam dao svoj mali doprinos ovom sjajnom dogadjaju.Ispratio sam i pozdravio prolaz pelatona kroz Glavnu ulicu u Zemunu.Izgledali su baš baš moćno i šteta što nismo češće u prilici da gledamo ovakve scene uživo.Neko iz tima Meridian je tu u Glavno ulici imao defekt i mislim da nije uhvatio grupu do cilja. Đole tebi čestitke još jednom na sjajnim izvještajima i munjevitim informacijama sa lica mjesta,pogotovo na twitteru!

    Reply
  3. Dado Loncar says:

    Šteta što je nezgoda pokvarila zasluženo slavlje Šumahera!Nadam se da će se brzo oporaviti i da će ovu trku pamtiti po trijumfu a ne po padu.Mada će ga od danas svaka promjena vremena podsjećati na Beograd!

    Reply
    1. darko says:

      Steta, covek nastrada na samom kraju. Zna li neko kako se dogodio pad?

      Reply

Leave a Reply