Bradley Wiggins
Niko ne može da ospori da je Bradley Wiggins među favoritima za osvajanje žute majice u Parizu. Verovatno je i najveći favorit za to. Tour de France 2012, sa više od 100 km vožnje na hronometar, će se najverovatnije svesti na borbu vozača koji su specijalisti u vožnji na štopericu, a Bradley je, u dosadašnjem delu sezone, pokazao da je najbolji na tom polju.
Jedino pitanje koje se postavlja jeste: Da li Bradley može da, na nekoliko brdskih etapa, svede na minimum vremenski zaostatak za ostalim favoritima i povrati izgubljeno vreme vožnjama na hronometru? Svakako da može.
Prošle godine je zbog pada na sedmoj etapi bio primoran da napusti Tour, a od tada je ceo tim radio kako bi se na što bolji način pripremio za borbu za žutu majicu ove godine. Sky zna da će biti najjači tim i da će svi očekivati od njih da kontrolišu trku. Kako bi bili na visini zadatka na najvažnijem ispitu ove godine, momci su tokom sezone pokušavali da kontrolišu i bore se za pobedu na svakoj etapnoj trci na kojoj su učestvovali. Na trci Volta ao Algarve, posle sjajnog rada celog tima, pobedu je odneo Richie Porte. Bradley Wiggins je tada naporno radio kako bi pripremio teren za napade Australijanca i sada može računati da će Porte uzvratiti uslugu u Francuskoj. Usledile su trke Paris-Nice i Tour de Romandie koje je Sky, takođe, kontrolisao od samog početka i na taj način osigurao trijumf za Wiggins-a. Ista stvar se dogodila i na Criterium du Dauphine, gde su momci iz Sky-a bili za klasu bolji od konkurencije sa čak četiri vozača u top 10 ( trojica su se našla u top 4!).
Iako Sky do sada nikada nije branio žutu majicu na TDF-u oni svakako imaju iskustva u kontrolisanju, ali i osvajanju etapnih trka. Takođe, ne treba zaboraviti ni činjenicu da je Bradley Wiggins na svakoj trci na kojoj je učestvovao ove sezone bio jedan od najsnažnijih vozača u brdima. Činjenica je, do pobeda je dolazio najviše zahvaljujući sjajnim vožnjama na hronometru, ali u svakom slučaju, ostalim vozačima neće biti lako da ga ostave iza sebe kada se Tour preseli u Alpe i Pirineje. Ove godine će samo tri etape biti završene na usponu (ni jedan nije HC), a sa vozačima kao što su Porte, Rogers i Froome, koji će diktirati tempo na tim etapama, brdaši će morati da se prikažu u najboljem svetlu kako bi Britancu srušili snove o žutoj majici.
Cadel Evans
Cadel Evans je prošle godine konačno osvojio svoj prvi Tour de France. Pobedu mu je donela izuzetna vožnja na hronometru, a ove godine će imati priliku da ponovi trijumf. Veliki broj kilometara vožnje na hronometrar ga svrstava među glavne favorite i Cadel Evans verovatno nikada neće imati bolju šansu da osvoji još jedan Tour. Prošle godine je osvojio Tirreno-Adriatico i Tour de Romandie, a zatim bio drugi na trci Criterium du Dauphine (sličnost sa rezultatima Wiggins-a ove godine?). Međutim, početkom ove sezone borio se da „pronađe“ pravu brzinu. Tirreno je završio kao trideset drugi, slično kao i Tour de Romandie, gde je bio dvadeset deveti. Tek nam je Dauphine, na kome je bio treći posle dua Wiggins-Rogers, pokazao za šta je sve sposoban Australijanac.
Evans kaže da je u dobroj formi, ali gledajući rezultate tokom sezone, sumnje u njegov uspeh i dalje postoje. Nadajmo se da će moći da pruži dobru borbu, ali će na hronometru morati da prikaže svoje najbolje izdanje kako bi parirao sjajnom Britancu.
Denis Menchov
Tour de France je jedini cilj za njega ove sezone i samim tim sve je uložio u pripremu ove trke. Od ove sezone Menchov vozi za ruski tim Katusha, a jedan od razloga prelaska je i mogućnost što boljeg fokusiranja na Tour. Iako njegovi rezultati (ili nedostatak istih) ove godine, nisu ni blizu rezultata njegovih glavnih konkurenata, „tihi ruski atentator“ se ne sme otpisati. Denis Menchov zna kako da se pripremi za veliku trku i najčešće ne pokazuje za šta je sposoban pre nego što se to zaista računa. Takođe, činjenica da predstavlja svoj domaći tim, će svakako biti velika motivacija za njega.
„Tour de France je moja prva velika etapna trka sa timom iz moje zemlje i zbog toga ću dati sve od sebe kako bih pobedio. To je velika odgovornost koja me u isto vreme izuzetno motiviše. To je jedini Grand Tour koji nisam osvojio i nije tajna da je ove godine to moj glavni cilj.“
Još jedna stvar koja Rusa svrstava među najveće favorite je svakako njegova odlična vožnja na štopericu na velikim etapnim trkama. Menchov na hronometru može da ostvari izuzetna vremena, o čemu svedoče i sledeći rezultati:
Giro d’Italia 2009 – Pobede u generalnom plasmanu i na 60,6 km dugom hronometru.
Tour de France 2010 – Završava trku kao treći u generalnom plasmanu i zauzima 11. mesto na poslednjem hronometru (52 km), posle promene vetra. Tada je bio bolji od mnogih favorita, među kojima je bio i Contador, za više od 2 minuta.
Vuelta a España 2010 – Bio je drugi na poslednjem hronometru (46 km). Cancellara i Gustav Erik Larsson su tog dana zabeležili 20 odnosno 40 sekundi lošije vreme od njega.
Vuelta a España 2011 – Menchov je bio 5. u generalnom plasmanu i, uprkos padu ranije na trci, 11. na 47 km dugom hronometru na kome je Bradley Wiggins zabeležio, za skoro minut, bolje vreme od njega.
Ukoliko Denis Menchov dođe u odličnoj formi na Tour i čuva se nevolja tokom prve nedelje, vrlo lako može slaviti u Parizu, jer je u brdima za nijansu jači od glavnih konkurenata. Ne treba zaboraviti da je Menchov , uz Contadora, aktivni vozač sa najviše osvojenih velikih trka. Tour je jedina velika trka koju nije osvojio, a pobedom bi postao šesti biciklista u istoriji sporta kome je ovo pošlo za rukom.
(BiciSvet.com/c-cycling/NevenaP)
Pošto ode na zapad, trka se vraća na istok i započinje svoj put ka planinama. Mark Kevendiš je dobio petu etapu u tri od poslednje četiri godine i sigurno će biti podržan da nastavi taj niz. Teškoće uopšte ne postoje. Teren je idealan za jurenje male grupe begunaca a finiš je ravan i dovoljno širok da sprinterima obezbedi veliku završnicu.
-Tour de France 2012 - startna lista-
REZULTATI:
1 | André Greipel (Ger) Lotto Belisol Team | 4:41:30 | |
2 | Matthew Harley Goss (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team | ||
3 | Juan José Haedo (Arg) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank | ||
4 | Samuel Dumoulin (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne | ||
5 | Mark Cavendish (GBr) Sky Procycling | ||
6 | Tom Veelers (Ned) Argos-Shimano | ||
7 | Oscar Freire Gomez (Spa) Katusha Team | ||
8 | Alessandro Petacchi (Ita) Lampre - ISD | ||
9 | Sébastien Hinault (Fra) AG2R La Mondiale | ||
10 | Yohann Gene (Fra) Team Europcar | ||
11 | Bauke Mollema (Ned) Rabobank Cycling Team | ||
12 | Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ-Big Mat | ||
13 | Borut Bozic (Slo) Astana Pro Team | ||
14 | Kenny Robert Van Hummel (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | ||
15 | Egoi Martinez De Esteban (Spa) Euskaltel - Euskadi | ||
16 | Janez Brajkovic (Slo) Astana Pro Team | ||
17 | Samuel Sanchez Gonzalez (Spa) Euskaltel - Euskadi | ||
18 | Bradley Wiggins (GBr) Sky Procycling | ||
19 | David Millar (GBr) Garmin - Sharp | ||
20 | Michael Schär (Swi) BMC Racing Team | ||
21 | Peter Velits (Svk) Omega Pharma-Quickstep | ||
22 | Andreas Klöden (Ger) RadioShack-Nissan | ||
23 | Gorka Izaguirre Insausti (Spa) Euskaltel - Euskadi | ||
24 | Tony Gallopin (Fra) RadioShack-Nissan | ||
25 | Pablo Urtasun Perez (Spa) Euskaltel - Euskadi | ||
26 | Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team | ||
27 | Christopher Froome (GBr) Sky Procycling | ||
28 | Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas-Cannondale | ||
29 | Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team | ||
30 | Daryl Impey (RSA) Orica GreenEdge Cycling Team | ||
31 | Haimar Zubeldia Agirre (Spa) RadioShack-Nissan | ||
32 | Fabian Cancellara (Swi) RadioShack-Nissan | ||
33 | Jerome Coppel (Fra) Saur - Sojasun | ||
34 | Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale | ||
35 | Ryder Hesjedal (Can) Garmin - Sharp | ||
36 | Jan Ghyselinck (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne | ||
37 | Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team | ||
38 | Michael Rogers (Aus) Sky Procycling | ||
39 | Koen De Kort (Ned) Argos-Shimano | ||
40 | George Hincapie (USA) BMC Racing Team | ||
41 | Jurgen Van Den Broeck (Bel) Lotto Belisol Team | ||
42 | Sylvain Chavanel (Fra) Omega Pharma-Quickstep | ||
43 | Denis Menchov (Rus) Katusha Team | ||
44 | Vladimir Gusev (Rus) Katusha Team | ||
45 | Christian Vande Velde (USA) Garmin - Sharp | ||
46 | Robert Gesink (Ned) Rabobank Cycling Team | ||
47 | Rein Taaramae (Est) Cofidis, Le Credit En Ligne | ||
48 | Mikel Astarloza Chaurreau (Spa) Euskaltel - Euskadi | ||
49 | Fredrik Kessiakoff (Swe) Astana Pro Team | ||
50 | Christopher Horner (USA) RadioShack-Nissan | ||
51 | Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel - Euskadi | ||
52 | Michele Scarponi (Ita) Lampre - ISD | ||
53 | Robert Kiserlovski (Cro) Astana Pro Team | ||
54 | Rui Alberto Faria Da Costa (Por) Movistar Team | ||
55 | Pierre Rolland (Fra) Team Europcar | ||
56 | Daniel Martin (Irl) Garmin - Sharp | ||
57 | Greg Henderson (NZl) Lotto Belisol Team | ||
58 | Yukiya Arashiro (Jpn) Team Europcar | ||
59 | Simone Stortoni (Ita) Lampre - ISD | ||
60 | Romain Zingle (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne | ||
61 | Rob Ruijgh (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | ||
62 | Edvald Boasson Hagen (Nor) Sky Procycling | ||
63 | Wouter Poels (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | ||
64 | Fabrice Jeandesboz (Fra) Saur - Sojasun | ||
65 | Cyril Gautier (Fra) Team Europcar | ||
66 | Bram Tankink (Ned) Rabobank Cycling Team | ||
67 | Maxime Monfort (Bel) RadioShack-Nissan | ||
68 | Marco Marcato (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | ||
69 | Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team | ||
70 | Rafael Valls Ferri (Spa) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | ||
71 | Ivan Basso (Ita) Liquigas-Cannondale | ||
72 | Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team | ||
73 | Martin Velits (Svk) Omega Pharma-Quickstep | ||
74 | Thibaut Pinot (Fra) FDJ-Big Mat | ||
75 | Davide Malacarne (Ita) Team Europcar | ||
76 | Lieuwe Westra (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | ||
77 | José Ivan Gutierrez Palacios (Spa) Movistar Team | ||
78 | Cyril Lemoine (Fra) Saur - Sojasun | ||
79 | Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team | ||
80 | Guillaume Levarlet (Fra) Saur - Sojasun | ||
81 | Frank Schleck (Lux) RadioShack-Nissan | ||
82 | Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale | ||
83 | Johannes Fröhlinger (Ger) Argos-Shimano | ||
84 | Bert Grabsch (Ger) Omega Pharma-Quickstep | ||
85 | Sandy Casar (Fra) FDJ-Big Mat | ||
86 | Arthur Vichot (Fra) FDJ-Big Mat | ||
87 | Jurgen Roelandts (Bel) Lotto Belisol Team | ||
88 | Johan Vansummeren (Bel) Garmin - Sharp | ||
89 | Jérôme Pineau (Fra) Omega Pharma-Quickstep | ||
90 | Dries Devenyns (Bel) Omega Pharma-Quickstep | ||
91 | Levi Leipheimer (USA) Omega Pharma-Quickstep | ||
92 | Kevin De Weert (Bel) Omega Pharma-Quickstep | ||
93 | Chris Anker Sörensen (Den) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank | ||
94 | Nick Nuyens (Bel) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank | ||
95 | Alessandro Vanotti (Ita) Liquigas-Cannondale | ||
96 | Giovanni Bernaudeau (Fra) Team Europcar | ||
97 | Federico Canuti (Ita) Liquigas-Cannondale | ||
98 | Ruben Plaza Molina (Spa) Movistar Team | ||
99 | Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team | ||
100 | Yury Trofimov (Rus) Katusha Team | ||
101 | Rémy Di Gregorio (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne | ||
102 | Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale | ||
103 | Alexandr Vinokourov (Kaz) Astana Pro Team | ||
104 | Jorge Azanza Soto (Spa) Euskaltel - Euskadi | ||
105 | Dominik Nerz (Ger) Liquigas-Cannondale | ||
106 | Kris Boeckmans (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | ||
107 | Patrick Gretsch (Ger) Argos-Shimano | ||
108 | Vladimir Karpets (Rus) Movistar Team | ||
109 | Yauheni Hutarovich (Blr) FDJ-Big Mat | ||
110 | Yaroslav Popovych (Ukr) RadioShack-Nissan | ||
111 | Nicki Sörensen (Den) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank | ||
112 | Gorka Verdugo Marcotegui (Spa) Euskaltel - Euskadi | ||
113 | Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale | ||
114 | Matthieu Sprick (Fra) Argos-Shimano | ||
115 | Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne | ||
116 | Julien Simon (Fra) Saur - Sojasun | ||
117 | Anthony Delaplace (Fra) Saur - Sojasun | ||
118 | Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale | ||
119 | Vasili Kiryienka (Blr) Movistar Team | ||
120 | Brett Lancaster (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team | ||
121 | Julien Fouchard (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne | ||
122 | Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale | ||
123 | Jimmy Engoulvent (Fra) Saur - Sojasun | ||
124 | Marcel Sieberg (Ger) Lotto Belisol Team | ||
125 | Maxim Iglinskiy (Kaz) Astana Pro Team | ||
126 | Mark Renshaw (Aus) Rabobank Cycling Team | ||
127 | Sebastian Langeveld (Ned) Orica GreenEdge Cycling Team | ||
128 | Baden Cooke (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team | ||
129 | Jérémy Roy (Fra) FDJ-Big Mat | ||
130 | Andrey Kashechkin (Kaz) Astana Pro Team | ||
131 | Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank | ||
132 | Danilo Hondo (Ger) Lampre - ISD | ||
133 | Roy Curvers (Ned) Argos-Shimano | ||
134 | Yuriy Krivtsov (Fra) Lampre - ISD | ||
135 | Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol Team | ||
136 | Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | ||
137 | Jelle Vanendert (Bel) Lotto Belisol Team | ||
138 | Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team | ||
139 | Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale | ||
140 | Jean Marc Marino (Fra) Saur - Sojasun | ||
141 | Anders Lund (Den) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank | ||
142 | Vincent Jerome (Fra) Team Europcar | ||
143 | Simon Gerrans (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team | ||
144 | Christian Knees (Ger) Sky Procycling | ||
145 | Christophe Kern (Fra) Team Europcar | ||
146 | Francis De Greef (Bel) Lotto Belisol Team | ||
147 | Pierrick Fedrigo (Fra) FDJ-Big Mat | ||
148 | Cédric Pineau (Fra) FDJ-Big Mat | ||
149 | Amets Txurruka (Spa) Euskaltel - Euskadi | ||
150 | Daniel Oss (Ita) Liquigas-Cannondale | ||
151 | Kristijan Koren (Slo) Liquigas-Cannondale | ||
152 | Peter Sagan (Svk) Liquigas-Cannondale | ||
153 | Dmitriy Fofonov (Kaz) Astana Pro Team | ||
154 | Lars Ytting Bak (Den) Lotto Belisol Team | ||
155 | Davide Vigano (Ita) Lampre - ISD | ||
156 | Pieter Weening (Ned) Orica GreenEdge Cycling Team | ||
157 | Giampaolo Caruso (Ita) Katusha Team | ||
158 | Marco Marzano (Ita) Lampre - ISD | ||
159 | Matthew Lloyd (Aus) Lampre - ISD | ||
160 | Tony Martin (Ger) Omega Pharma-Quickstep | ||
161 | Laurens Ten Dam (Ned) Rabobank Cycling Team | ||
162 | Albert Timmer (Ned) Argos-Shimano | ||
163 | Karsten Kroon (Ned) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank | ||
164 | Gustav Larsson (Swe) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | ||
165 | Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar | ||
166 | Yann Huguet (Fra) Argos-Shimano | ||
167 | Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale | ||
168 | Stephen Cummings (GBr) BMC Racing Team | ||
169 | Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team | ||
170 | David Moncoutie (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne | ||
171 | Maarten Wynants (Bel) Rabobank Cycling Team | ||
172 | Steven Kruijswijk (Ned) Rabobank Cycling Team | ||
173 | Luis Leon Sanchez Gil (Spa) Rabobank Cycling Team | ||
174 | Juan Horrach Rippoll (Spa) Katusha Team | ||
175 | Michael Albasini (Swi) Orica GreenEdge Cycling Team | ||
176 | Michael Morkov (Den) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank | ||
177 | Stuart O'Grady (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team | ||
178 | Richie Porte (Aus) Sky Procycling | ||
179 | Bernhard Eisel (Aut) Sky Procycling | ||
180 | Thomas Danielson (USA) Garmin - Sharp | ||
181 | Robert Hunter (RSA) Garmin - Sharp | ||
182 | Jens Voigt (Ger) RadioShack-Nissan | ||
183 | Sylvester Szmyd (Pol) Liquigas-Cannondale | ||
184 | Luca Paolini (Ita) Katusha Team | ||
185 | Eduard Vorganov (Rus) Katusha Team | ||
186 | Juan Jose Cobo Acebo (Spa) Movistar Team | ||
187 | Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Le Credit En Ligne | ||
188 | Anthony Roux (Fra) FDJ-Big Mat | 0:03:01 | |
189 | Grega Bole (Slo) Lampre - ISD | ||
190 | David Zabriskie (USA) Garmin - Sharp | ||
191 | Aliaksandr Kuchynski (Blr) Katusha Team | ||
192 | Brice Feillu (Fra) Saur - Sojasun | 0:04:07 | |
193 | Jonathan Cantwell (Aus) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank | ||
194 | Tyler Farrar (USA) Garmin - Sharp | ||
DNF | Marcel Kittel (Ger) Argos-Shimano |
GENERALNI PLASMAN
1 | Fabian Cancellara (Swi) RadioShack-Nissan | 24:45:32 | |
2 | Bradley Wiggins (GBr) Sky Procycling | 0:00:07 | |
3 | Sylvain Chavanel (Fra) Omega Pharma-Quickstep | ||
4 | Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team | 0:00:10 | |
5 | Edvald Boasson Hagen (Nor) Sky Procycling | 0:00:11 | |
6 | Denis Menchov (Rus) Katusha Team | 0:00:13 | |
7 | Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team | 0:00:17 | |
8 | Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas-Cannondale | 0:00:18 | |
9 | Ryder Hesjedal (Can) Garmin - Sharp | ||
10 | Andreas Klöden (Ger) RadioShack-Nissan | 0:00:19 | |
11 | Bauke Mollema (Ned) Rabobank Cycling Team | 0:00:21 | |
12 | Maxime Monfort (Bel) RadioShack-Nissan | 0:00:22 | |
13 | Janez Brajkovic (Slo) Astana Pro Team | ||
14 | Rein Taaramae (Est) Cofidis, Le Credit En Ligne | ||
15 | Peter Sagan (Svk) Liquigas-Cannondale | 0:00:23 | |
16 | Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale | ||
17 | Marco Marcato (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | ||
18 | Vladimir Gusev (Rus) Katusha Team | 0:00:24 | |
19 | Haimar Zubeldia Agirre (Spa) RadioShack-Nissan | ||
20 | Wouter Poels (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | ||
21 | Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale | 0:00:25 | |
22 | Michael Rogers (Aus) Sky Procycling | ||
23 | Robert Gesink (Ned) Rabobank Cycling Team | 0:00:26 | |
24 | Jurgen Van Den Broeck (Bel) Lotto Belisol Team | 0:00:28 | |
25 | Dries Devenyns (Bel) Omega Pharma-Quickstep | 0:00:29 | |
26 | Ivan Basso (Ita) Liquigas-Cannondale | ||
27 | Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team | 0:00:35 | |
28 | Eduard Vorganov (Rus) Katusha Team | ||
29 | Mikel Astarloza Chaurreau (Spa) Euskaltel - Euskadi | 0:00:37 | |
30 | Michele Scarponi (Ita) Lampre - ISD | ||
31 | Frank Schleck (Lux) RadioShack-Nissan | 0:00:38 | |
32 | Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team | ||
33 | Samuel Sanchez Gonzalez (Spa) Euskaltel - Euskadi | 0:00:40 | |
34 | Robert Kiserlovski (Cro) Astana Pro Team | 0:00:42 | |
35 | Rui Alberto Faria Da Costa (Por) Movistar Team | ||
36 | Nick Nuyens (Bel) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank | 0:00:43 | |
37 | Pierre Rolland (Fra) Team Europcar | 0:00:45 | |
38 | Levi Leipheimer (USA) Omega Pharma-Quickstep | ||
39 | Thibaut Pinot (Fra) FDJ-Big Mat | 0:00:47 | |
40 | Jerome Coppel (Fra) Saur - Sojasun | 0:00:48 | |
41 | Steven Kruijswijk (Ned) Rabobank Cycling Team | 0:00:53 | |
42 | Rob Ruijgh (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | ||
43 | Oscar Freire Gomez (Spa) Katusha Team | 0:00:57 | |
44 | Jelle Vanendert (Bel) Lotto Belisol Team | 0:01:00 | |
45 | Rafael Valls Ferri (Spa) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | 0:01:01 | |
46 | Andrey Kashechkin (Kaz) Astana Pro Team | 0:01:24 | |
47 | Christopher Horner (USA) RadioShack-Nissan | 0:01:29 | |
48 | Egoi Martinez De Esteban (Spa) Euskaltel - Euskadi | 0:01:30 | |
49 | Tony Gallopin (Fra) RadioShack-Nissan | 0:01:38 | |
50 | Christopher Froome (GBr) Sky Procycling | 0:01:41 | |
51 | Fredrik Kessiakoff (Swe) Astana Pro Team | 0:01:42 | |
52 | Laurens Ten Dam (Ned) Rabobank Cycling Team | 0:01:55 | |
53 | Yukiya Arashiro (Jpn) Team Europcar | 0:02:03 | |
54 | Peter Velits (Svk) Omega Pharma-Quickstep | 0:02:09 | |
55 | Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Le Credit En Ligne | 0:02:22 | |
56 | George Hincapie (USA) BMC Racing Team | 0:02:27 | |
57 | Christian Vande Velde (USA) Garmin - Sharp | 0:02:29 | |
58 | Gorka Izaguirre Insausti (Spa) Euskaltel - Euskadi | 0:02:40 | |
59 | Baden Cooke (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team | 0:02:46 | |
60 | Bram Tankink (Ned) Rabobank Cycling Team | 0:02:52 | |
61 | Rémy Di Gregorio (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne | 0:02:54 | |
62 | Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale | 0:02:59 | |
63 | Chris Anker Sörensen (Den) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank | 0:03:08 | |
64 | Sandy Casar (Fra) FDJ-Big Mat | 0:03:17 | |
65 | Federico Canuti (Ita) Liquigas-Cannondale | 0:03:18 | |
66 | Davide Malacarne (Ita) Team Europcar | 0:03:34 | |
67 | Kevin De Weert (Bel) Omega Pharma-Quickstep | 0:03:44 | |
68 | Pierrick Fedrigo (Fra) FDJ-Big Mat | ||
69 | Michael Schär (Swi) BMC Racing Team | 0:03:50 | |
70 | Greg Henderson (NZl) Lotto Belisol Team | 0:04:01 | |
71 | Kris Boeckmans (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | 0:04:03 | |
72 | Fabrice Jeandesboz (Fra) Saur - Sojasun | 0:04:04 | |
73 | André Greipel (Ger) Lotto Belisol Team | ||
74 | Nicki Sörensen (Den) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank | 0:04:10 | |
75 | Maxim Iglinskiy (Kaz) Astana Pro Team | 0:04:14 | |
76 | Sylvester Szmyd (Pol) Liquigas-Cannondale | 0:04:15 | |
77 | Pieter Weening (Ned) Orica GreenEdge Cycling Team | 0:04:18 | |
78 | Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team | 0:04:21 | |
79 | Daryl Impey (RSA) Orica GreenEdge Cycling Team | 0:04:30 | |
80 | Johannes Fröhlinger (Ger) Argos-Shimano | 0:04:47 | |
81 | Yury Trofimov (Rus) Katusha Team | 0:04:58 | |
82 | Ruben Plaza Molina (Spa) Movistar Team | 0:04:59 | |
83 | Michael Albasini (Swi) Orica GreenEdge Cycling Team | 0:05:07 | |
84 | José Ivan Gutierrez Palacios (Spa) Movistar Team | 0:05:12 | |
85 | Alessandro Vanotti (Ita) Liquigas-Cannondale | 0:05:16 | |
86 | Alexandr Vinokourov (Kaz) Astana Pro Team | 0:05:24 | |
87 | Daniel Martin (Irl) Garmin - Sharp | 0:05:28 | |
88 | Arthur Vichot (Fra) FDJ-Big Mat | 0:06:00 | |
89 | Amets Txurruka (Spa) Euskaltel - Euskadi | 0:06:20 | |
90 | Kristijan Koren (Slo) Liquigas-Cannondale | 0:06:22 | |
91 | Stuart O'Grady (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team | 0:06:23 | |
92 | Matthew Harley Goss (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team | 0:06:29 | |
93 | Richie Porte (Aus) Sky Procycling | 0:06:30 | |
94 | Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale | 0:06:32 | |
95 | Yaroslav Popovych (Ukr) RadioShack-Nissan | 0:06:43 | |
96 | Luca Paolini (Ita) Katusha Team | 0:06:54 | |
97 | Davide Vigano (Ita) Lampre - ISD | 0:07:02 | |
98 | Aliaksandr Kuchynski (Blr) Katusha Team | ||
99 | Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel - Euskadi | ||
100 | Martin Velits (Svk) Omega Pharma-Quickstep | 0:07:05 | |
101 | Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team | 0:07:12 | |
102 | Koen De Kort (Ned) Argos-Shimano | 0:07:29 | |
103 | Jurgen Roelandts (Bel) Lotto Belisol Team | 0:07:46 | |
104 | Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team | 0:07:58 | |
105 | Lars Ytting Bak (Den) Lotto Belisol Team | 0:08:03 | |
106 | Dominik Nerz (Ger) Liquigas-Cannondale | ||
107 | Lieuwe Westra (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | ||
108 | Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ-Big Mat | 0:08:04 | |
109 | Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar | 0:08:19 | |
110 | Jorge Azanza Soto (Spa) Euskaltel - Euskadi | 0:08:28 | |
111 | Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale | 0:08:32 | |
112 | Giovanni Bernaudeau (Fra) Team Europcar | 0:08:34 | |
113 | Cyril Gautier (Fra) Team Europcar | 0:08:35 | |
114 | Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | 0:08:36 | |
115 | Juan Horrach Rippoll (Spa) Katusha Team | ||
116 | Jens Voigt (Ger) RadioShack-Nissan | 0:08:46 | |
117 | Alessandro Petacchi (Ita) Lampre - ISD | 0:08:47 | |
118 | Dmitriy Fofonov (Kaz) Astana Pro Team | ||
119 | Marcel Sieberg (Ger) Lotto Belisol Team | 0:08:48 | |
120 | Danilo Hondo (Ger) Lampre - ISD | 0:08:49 | |
121 | Sébastien Hinault (Fra) AG2R La Mondiale | 0:08:56 | |
122 | Vasili Kiryienka (Blr) Movistar Team | ||
123 | Bernhard Eisel (Aut) Sky Procycling | 0:08:59 | |
124 | Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale | 0:09:13 | |
125 | Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team | 0:09:42 | |
126 | Christophe Kern (Fra) Team Europcar | 0:09:47 | |
127 | Cyril Lemoine (Fra) Saur - Sojasun | 0:09:50 | |
128 | Mark Cavendish (GBr) Sky Procycling | 0:09:56 | |
129 | Romain Zingle (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne | 0:09:57 | |
130 | Maarten Wynants (Bel) Rabobank Cycling Team | 0:10:03 | |
131 | Jonathan Cantwell (Aus) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank | 0:10:10 | |
132 | Kenny Robert Van Hummel (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | 0:10:16 | |
133 | Mark Renshaw (Aus) Rabobank Cycling Team | 0:10:17 | |
134 | Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank | ||
135 | Yauheni Hutarovich (Blr) FDJ-Big Mat | 0:10:22 | |
136 | Michael Morkov (Den) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank | 0:10:25 | |
137 | Vincent Jerome (Fra) Team Europcar | 0:10:30 | |
138 | Anders Lund (Den) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank | 0:10:36 | |
139 | Marco Marzano (Ita) Lampre - ISD | 0:10:45 | |
140 | Bert Grabsch (Ger) Omega Pharma-Quickstep | 0:10:53 | |
141 | Daniel Oss (Ita) Liquigas-Cannondale | 0:10:57 | |
142 | Simon Gerrans (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team | 0:11:05 | |
143 | Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale | ||
144 | Anthony Delaplace (Fra) Saur - Sojasun | 0:11:07 | |
145 | Samuel Dumoulin (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne | 0:11:20 | |
146 | Juan José Haedo (Arg) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank | 0:11:33 | |
147 | Jan Ghyselinck (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne | 0:11:38 | |
148 | Juan Jose Cobo Acebo (Spa) Movistar Team | 0:11:43 | |
149 | Stephen Cummings (GBr) BMC Racing Team | 0:11:45 | |
150 | Guillaume Levarlet (Fra) Saur - Sojasun | 0:11:50 | |
151 | Gustav Larsson (Swe) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | 0:11:51 | |
152 | Julien Fouchard (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne | ||
153 | Grega Bole (Slo) Lampre - ISD | 0:11:59 | |
154 | Thomas Danielson (USA) Garmin - Sharp | 0:12:02 | |
155 | Yohann Gene (Fra) Team Europcar | 0:12:11 | |
156 | David Millar (GBr) Garmin - Sharp | ||
157 | Borut Bozic (Slo) Astana Pro Team | 0:12:14 | |
158 | Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne | ||
159 | Christian Knees (Ger) Sky Procycling | 0:12:21 | |
160 | Matthew Lloyd (Aus) Lampre - ISD | 0:12:32 | |
161 | Julien Simon (Fra) Saur - Sojasun | 0:12:45 | |
162 | Tyler Farrar (USA) Garmin - Sharp | 0:12:52 | |
163 | Brett Lancaster (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team | 0:12:54 | |
164 | Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol Team | 0:12:55 | |
165 | Vladimir Karpets (Rus) Movistar Team | 0:12:59 | |
166 | Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team | 0:13:00 | |
167 | Robert Hunter (RSA) Garmin - Sharp | 0:13:04 | |
168 | Johan Vansummeren (Bel) Garmin - Sharp | 0:13:13 | |
169 | David Zabriskie (USA) Garmin - Sharp | 0:13:26 | |
170 | David Moncoutie (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne | 0:13:38 | |
171 | Karsten Kroon (Ned) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank | 0:13:43 | |
172 | Yuriy Krivtsov (Fra) Lampre - ISD | 0:13:56 | |
173 | Jimmy Engoulvent (Fra) Saur - Sojasun | 0:14:33 | |
174 | Jérôme Pineau (Fra) Omega Pharma-Quickstep | 0:14:48 | |
175 | Tom Veelers (Ned) Argos-Shimano | 0:14:51 | |
176 | Cédric Pineau (Fra) FDJ-Big Mat | 0:15:41 | |
177 | Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale | 0:15:57 | |
178 | Jérémy Roy (Fra) FDJ-Big Mat | 0:16:07 | |
179 | Yann Huguet (Fra) Argos-Shimano | 0:17:42 | |
180 | Tony Martin (Ger) Omega Pharma-Quickstep | ||
181 | Giampaolo Caruso (Ita) Katusha Team | 0:18:03 | |
182 | Simone Stortoni (Ita) Lampre - ISD | 0:18:26 | |
183 | Anthony Roux (Fra) FDJ-Big Mat | 0:18:57 | |
184 | Jean Marc Marino (Fra) Saur - Sojasun | 0:18:59 | |
185 | Roy Curvers (Ned) Argos-Shimano | 0:19:10 | |
186 | Matthieu Sprick (Fra) Argos-Shimano | 0:19:12 | |
187 | Patrick Gretsch (Ger) Argos-Shimano | 0:19:41 | |
188 | Francis De Greef (Bel) Lotto Belisol Team | 0:20:02 | |
189 | Gorka Verdugo Marcotegui (Spa) Euskaltel - Euskadi | 0:21:07 | |
190 | Luis Leon Sanchez Gil (Spa) Rabobank Cycling Team | 0:21:51 | |
191 | Albert Timmer (Ned) Argos-Shimano | 0:22:53 | |
192 | Pablo Urtasun Perez (Spa) Euskaltel - Euskadi | 0:26:14 | |
193 | Sebastian Langeveld (Ned) Orica GreenEdge Cycling Team | 0:26:39 | |
194 | Brice Feillu (Fra) Saur - Sojasun | 0:39:10 |
ZELENA MAJICA
1 | Peter Sagan (Svk) Liquigas-Cannondale | 155 | bod |
2 | Matthew Harley Goss (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team | 137 | |
3 | André Greipel (Ger) Lotto Belisol Team | 132 | |
4 | Mark Cavendish (GBr) Sky Procycling | 119 | |
5 | Alessandro Petacchi (Ita) Lampre - ISD | 91 | |
6 | Edvald Boasson Hagen (Nor) Sky Procycling | 88 | |
7 | Tom Veelers (Ned) Argos-Shimano | 76 | |
8 | Fabian Cancellara (Swi) RadioShack-Nissan | 74 | |
9 | Mark Renshaw (Aus) Rabobank Cycling Team | 55 | |
10 | Juan José Haedo (Arg) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank | 46 |
TAČKASTA MAJICA
1 | Michael Morkov (Den) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank | 9 | bod |
2 | Ivan Basso (Ita) Liquigas-Cannondale | 2 | |
3 | Peter Sagan (Svk) Liquigas-Cannondale | 2 | |
4 | Anthony Delaplace (Fra) Saur - Sojasun | 2 | |
5 | David Moncoutie (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne | 2 | |
6 | Pablo Urtasun Perez (Spa) Euskaltel - Euskadi | 1 | |
7 | Tony Gallopin (Fra) RadioShack-Nissan | 1 | |
8 | Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale | 1 |
(BiciSvet.com/cyclingnews.com/Dragana Petrović)