TDF’12 Et14 Limoux – Foix 192km

Pin It

Ovo nije u potpunosti Pirinejska etapa i malo je verovatno da može dovesti do promene u generalnom palsmanu ali je to ne čini manje interesantnom. Port de Lers je dobar test kao što je i Mur de Péguère. Kao mnogi drugi usponi na ovogodišnjem Turu, nov je iako je postojao u planu za 1973.godinu. Tom prilikom su vozači uspešno protestvovali protiv njegovog uključivanja jer su smatrali da je spust previše opasan. Prošlo je dosta vremena od tada ali to ne čini uvaj uspon ništa manje strmim nego pre 39 godina. Francuska najveća imena mogu biti u fokusu. Tu su i nagrade za prvog ko pogodi pobednika danas.
Tour de France 2012 – startna lista

REZULTATI:

1 Luis Leon Sanchez Gil (Spa) Rabobank Cycling Team 4:50:29
2 Peter Sagan (Svk) Liquigas-Cannondale 0:00:47
3 Sandy Casar (Fra) FDJ-Big Mat
4 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team
5 Gorka Izaguirre Insausti (Spa) Euskaltel – Euskadi
6 Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank 0:02:51
7 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale
8 Martin Velits (Svk) Omega Pharma-Quickstep 0:03:49
9 Eduard Vorganov (Rus) Katusha Team 0:04:51
10 Steven Kruijswijk (Ned) Rabobank Cycling Team 0:04:53
11 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar 0:14:53
12 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:18:15
13 Julien Simon (Fra) Saur – Sojasun
14 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale
15 Bradley Wiggins (GBr) Sky Procycling
16 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team
17 Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas-Cannondale
18 Kristijan Koren (Slo) Liquigas-Cannondale
19 Brice Feillu (Fra) Saur – Sojasun
20 Christopher Froome (GBr) Sky Procycling
21 Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
22 Christian Knees (Ger) Sky Procycling
23 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ-Big Mat
24 Chris Anker Sörensen (Den) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank
25 Edvald Boasson Hagen (Nor) Sky Procycling
26 Davide Malacarne (Ita) Team Europcar
27 Haimar Zubeldia Agirre (Spa) RadioShack-Nissan
28 Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale
29 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Lotto Belisol Team
30 Michael Rogers (Aus) Sky Procycling
31 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team
32 Richie Porte (Aus) Sky Procycling
33 Janez Brajkovic (Slo) Astana Pro Team
34 Francis De Greef (Bel) Lotto Belisol Team
35 Maxime Monfort (Bel) RadioShack-Nissan
36 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar
37 Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale
38 Rui Alberto Faria Da Costa (Por) Movistar Team
39 Jerome Coppel (Fra) Saur – Sojasun
40 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team
41 Frank Schleck (Lux) RadioShack-Nissan
42 Thibaut Pinot (Fra) FDJ-Big Mat
43 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team
44 George Hincapie (USA) BMC Racing Team
45 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team
46 Federico Canuti (Ita) Liquigas-Cannondale
47 Michele Scarponi (Ita) Lampre – ISD
48 Sylvester Szmyd (Pol) Liquigas-Cannondale
49 Fredrik Kessiakoff (Swe) Astana Pro Team
50 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team
51 Denis Menchov (Rus) Katusha Team
52 Yaroslav Popovych (Ukr) RadioShack-Nissan
53 Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol Team
54 Christopher Horner (USA) RadioShack-Nissan
55 Andreas Klöden (Ger) RadioShack-Nissan
56 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team
57 Dmitriy Fofonov (Kaz) Astana Pro Team
58 Ivan Basso (Ita) Liquigas-Cannondale
59 Juan Jose Cobo Acebo (Spa) Movistar Team
60 Peter Velits (Svk) Omega Pharma-Quickstep
61 Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team
62 Pieter Weening (Ned) Orica GreenEdge Cycling Team
63 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Belisol Team
64 Egoi Martinez De Esteban (Spa) Euskaltel – Euskadi
65 Andrey Kashechkin (Kaz) Astana Pro Team
66 Vladimir Karpets (Rus) Movistar Team
67 Daniel Oss (Ita) Liquigas-Cannondale
68 Levi Leipheimer (USA) Omega Pharma-Quickstep
69 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar 0:18:27
70 Jens Voigt (Ger) RadioShack-Nissan 0:21:19
71 Anthony Roux (Fra) FDJ-Big Mat
72 Arthur Vichot (Fra) FDJ-Big Mat
73 Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel – Euskadi
74 Nicki Sörensen (Den) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank
75 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
76 Daniel Martin (Irl) Garmin – Sharp
77 Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale
78 Pierrick Fedrigo (Fra) FDJ-Big Mat
79 Simone Stortoni (Ita) Lampre – ISD
80 Vladimir Gusev (Rus) Katusha Team
81 Giampaolo Caruso (Ita) Katusha Team
82 Samuel Dumoulin (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:23:33
83 Laurens Ten Dam (Ned) Rabobank Cycling Team
84 Jorge Azanza Soto (Spa) Euskaltel – Euskadi
85 Stephen Cummings (GBr) BMC Racing Team 0:26:01
86 Yury Trofimov (Rus) Katusha Team
87 Guillaume Levarlet (Fra) Saur – Sojasun
88 Fabrice Jeandesboz (Fra) Saur – Sojasun
89 Kevin De Weert (Bel) Omega Pharma-Quickstep
90 Marco Marzano (Ita) Lampre – ISD
91 Luca Paolini (Ita) Katusha Team
92 Albert Timmer (Ned) Argos-Shimano 0:28:18
93 Jérôme Pineau (Fra) Omega Pharma-Quickstep
94 Roy Curvers (Ned) Argos-Shimano
95 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale
96 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale
97 Sylvain Chavanel (Fra) Omega Pharma-Quickstep
98 Cédric Pineau (Fra) FDJ-Big Mat
99 Jérémy Roy (Fra) FDJ-Big Mat
100 Koen De Kort (Ned) Argos-Shimano
101 Marco Marcato (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
102 Borut Bozic (Slo) Astana Pro Team
103 Bert Grabsch (Ger) Omega Pharma-Quickstep
104 Patrick Gretsch (Ger) Argos-Shimano
105 Romain Zingle (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne
106 Sébastien Hinault (Fra) AG2R La Mondiale
107 Nick Nuyens (Bel) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank
108 Dominik Nerz (Ger) Liquigas-Cannondale
109 Greg Henderson (NZl) Lotto Belisol Team
110 Simon Gerrans (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team
111 Baden Cooke (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team
112 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Belisol Team
113 Anders Lund (Den) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank
114 Rafael Valls Ferri (Spa) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
115 Kenny Robert Van Hummel (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
116 Ruben Plaza Molina (Spa) Movistar Team
117 Daryl Impey (RSA) Orica GreenEdge Cycling Team
118 Yauheni Hutarovich (Blr) FDJ-Big Mat
119 André Greipel (Ger) Lotto Belisol Team
120 Jurgen Roelandts (Bel) Lotto Belisol Team
121 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Belisol Team
122 Jimmy Engoulvent (Fra) Saur – Sojasun
123 Michael Morkov (Den) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank
124 Giovanni Bernaudeau (Fra) Team Europcar
125 Rein Taaramae (Est) Cofidis, Le Credit En Ligne
126 Yukiya Arashiro (Jpn) Team Europcar
127 Alessandro Vanotti (Ita) Liquigas-Cannondale
128 Pablo Urtasun Perez (Spa) Euskaltel – Euskadi
129 Julien Fouchard (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
130 Tyler Farrar (USA) Garmin – Sharp
131 Cyril Lemoine (Fra) Saur – Sojasun
132 Juan José Haedo (Arg) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank
133 Jan Ghyselinck (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne
134 Vasili Kiryienka (Blr) Movistar Team
135 Christian Vande Velde (USA) Garmin – Sharp
136 Danilo Hondo (Ger) Lampre – ISD
137 Jean Marc Marino (Fra) Saur – Sojasun
138 Grega Bole (Slo) Lampre – ISD
139 Matthieu Sprick (Fra) Argos-Shimano
140 Yann Huguet (Fra) Argos-Shimano
141 Jonathan Cantwell (Aus) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank
142 Matthew Harley Goss (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team
143 David Millar (GBr) Garmin – Sharp
144 Stuart O’Grady (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team
145 Dries Devenyns (Bel) Omega Pharma-Quickstep
146 Johan Vansummeren (Bel) Garmin – Sharp
147 David Zabriskie (USA) Garmin – Sharp
148 Mark Cavendish (GBr) Sky Procycling
149 Maxim Iglinskiy (Kaz) Astana Pro Team
150 Juan Horrach Rippoll (Spa) Katusha Team
151 Alexandr Vinokourov (Kaz) Astana Pro Team
152 Aliaksandr Kuchynski (Blr) Katusha Team
153 Karsten Kroon (Ned) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank
154 Michael Albasini (Swi) Orica GreenEdge Cycling Team
155 Bram Tankink (Ned) Rabobank Cycling Team
156 Sebastian Langeveld (Ned) Orica GreenEdge Cycling Team
157 Brett Lancaster (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team
158 Bernhard Eisel (Aut) Sky Procycling
159 Yohann Gene (Fra) Team Europcar 0:28:30
160 Vincent Jerome (Fra) Team Europcar
161 Kris Boeckmans (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
162 Christophe Kern (Fra) Team Europcar 0:31:53
DNF Robert Kiserlovski (Cro) Astana Pro Team

GENERALNI PLASMAN__________________________________________

1 Bradley Wiggins (GBr) Sky Procycling 64:41:16
2 Christopher Froome (GBr) Sky Procycling 0:02:05
3 Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas-Cannondale 0:02:23
4 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team 0:03:19
5 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Lotto Belisol Team 0:04:48
6 Haimar Zubeldia Agirre (Spa) RadioShack-Nissan 0:06:15
7 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team 0:06:57
8 Janez Brajkovic (Slo) Astana Pro Team 0:07:30
9 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar 0:08:31
10 Thibaut Pinot (Fra) FDJ-Big Mat 0:08:51
11 Andreas Klöden (Ger) RadioShack-Nissan 0:09:29
12 Frank Schleck (Lux) RadioShack-Nissan 0:09:45
13 Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale 0:10:49
14 Jerome Coppel (Fra) Saur – Sojasun 0:11:27
15 Christopher Horner (USA) RadioShack-Nissan 0:12:41
16 Denis Menchov (Rus) Katusha Team 0:17:21
17 Maxime Monfort (Bel) RadioShack-Nissan 0:17:41
18 Egoi Martinez De Esteban (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:18:04
19 Rui Alberto Faria Da Costa (Por) Movistar Team 0:19:02
20 Chris Anker Sörensen (Den) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank 0:20:12
21 Michele Scarponi (Ita) Lampre – ISD 0:20:32
22 Eduard Vorganov (Rus) Katusha Team 0:20:35
23 Sandy Casar (Fra) FDJ-Big Mat 0:27:03
24 Peter Velits (Svk) Omega Pharma-Quickstep 0:27:37
25 Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team 0:32:59
26 Michael Rogers (Aus) Sky Procycling 0:33:13
27 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Belisol Team 0:44:45
28 Ivan Basso (Ita) Liquigas-Cannondale 0:45:13
29 Laurens Ten Dam (Ned) Rabobank Cycling Team 0:45:35
30 Levi Leipheimer (USA) Omega Pharma-Quickstep 0:47:17
31 Peter Sagan (Svk) Liquigas-Cannondale 0:47:32
32 Steven Kruijswijk (Ned) Rabobank Cycling Team 0:48:34
33 Juan Jose Cobo Acebo (Spa) Movistar Team 0:54:40
34 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar 0:56:06
35 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team 0:56:19
36 Alexandr Vinokourov (Kaz) Astana Pro Team 0:56:43
37 Rein Taaramae (Est) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:58:59
38 Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale 0:59:50
39 Giampaolo Caruso (Ita) Katusha Team 1:00:39
40 Gorka Izaguirre Insausti (Spa) Euskaltel – Euskadi 1:04:31
41 George Hincapie (USA) BMC Racing Team 1:04:55
42 Richie Porte (Aus) Sky Procycling 1:05:26
43 Rafael Valls Ferri (Spa) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 1:06:40
44 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale 1:09:23
45 Marco Marcato (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 1:10:52
46 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar 1:11:52
47 Davide Malacarne (Ita) Team Europcar 1:12:30
48 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team 1:13:24
49 Edvald Boasson Hagen (Nor) Sky Procycling 1:13:33
50 Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale 1:13:34
51 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team 1:13:39
52 Jens Voigt (Ger) RadioShack-Nissan 1:13:56
53 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team 1:14:22
54 Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank 1:14:26
55 Fabrice Jeandesboz (Fra) Saur – Sojasun 1:14:28
56 Kevin De Weert (Bel) Omega Pharma-Quickstep 1:14:46
57 Fredrik Kessiakoff (Swe) Astana Pro Team 1:14:49
58 Luis Leon Sanchez Gil (Spa) Rabobank Cycling Team 1:15:01
59 Pierrick Fedrigo (Fra) FDJ-Big Mat 1:15:33
60 Sylvester Szmyd (Pol) Liquigas-Cannondale 1:16:18
61 Sylvain Chavanel (Fra) Omega Pharma-Quickstep 1:17:50
62 Dominik Nerz (Ger) Liquigas-Cannondale 1:18:57
63 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale 1:19:19
64 Dmitriy Fofonov (Kaz) Astana Pro Team 1:20:15
65 Daniel Martin (Irl) Garmin – Sharp 1:20:39
66 Christian Vande Velde (USA) Garmin – Sharp 1:21:06
67 Yury Trofimov (Rus) Katusha Team 1:21:40
68 Vladimir Karpets (Rus) Movistar Team 1:22:23
69 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team 1:24:24
70 Vladimir Gusev (Rus) Katusha Team 1:26:05
71 Simon Gerrans (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team 1:26:07
72 Jérémy Roy (Fra) FDJ-Big Mat 1:28:05
73 Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 1:28:16
74 Yaroslav Popovych (Ukr) RadioShack-Nissan 1:29:15
75 Arthur Vichot (Fra) FDJ-Big Mat 1:30:24
76 Martin Velits (Svk) Omega Pharma-Quickstep 1:30:38
77 Pieter Weening (Ned) Orica GreenEdge Cycling Team 1:31:48
78 Vasili Kiryienka (Blr) Movistar Team 1:33:10
79 Andrey Kashechkin (Kaz) Astana Pro Team 1:34:00
80 Dries Devenyns (Bel) Omega Pharma-Quickstep 1:35:48
81 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale 1:36:28
82 Marco Marzano (Ita) Lampre – ISD 1:38:34
83 Guillaume Levarlet (Fra) Saur – Sojasun 1:38:38
84 Danilo Hondo (Ger) Lampre – ISD 1:41:23
85 Michael Morkov (Den) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank 1:41:54
86 David Millar (GBr) Garmin – Sharp 1:42:39
87 Christian Knees (Ger) Sky Procycling 1:43:23
88 Jorge Azanza Soto (Spa) Euskaltel – Euskadi 1:45:03
89 Simone Stortoni (Ita) Lampre – ISD 1:45:39
90 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Belisol Team 1:46:52
91 Stephen Cummings (GBr) BMC Racing Team 1:46:57
92 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ-Big Mat 1:47:33
93 Yukiya Arashiro (Jpn) Team Europcar 1:47:36
94 Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol Team 1:48:24
95 Jurgen Roelandts (Bel) Lotto Belisol Team 1:49:41
96 Alessandro Vanotti (Ita) Liquigas-Cannondale 1:49:57
97 Federico Canuti (Ita) Liquigas-Cannondale 1:50:21
98 Jérôme Pineau (Fra) Omega Pharma-Quickstep 1:51:08
99 Michael Albasini (Swi) Orica GreenEdge Cycling Team 1:52:00
100 Stuart O’Grady (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team 1:52:06
101 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale 1:52:07
102 Daryl Impey (RSA) Orica GreenEdge Cycling Team 1:53:12
103 David Zabriskie (USA) Garmin – Sharp
104 Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel – Euskadi 1:53:41
105 Kristijan Koren (Slo) Liquigas-Cannondale 1:54:52
106 Julien Simon (Fra) Saur – Sojasun 1:55:39
107 Romain Zingle (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne 1:55:44
108 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team 1:55:52
109 Giovanni Bernaudeau (Fra) Team Europcar 1:56:31
110 Koen De Kort (Ned) Argos-Shimano 1:56:49
111 Baden Cooke (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team 1:57:46
112 Luca Paolini (Ita) Katusha Team 1:59:11
113 Kris Boeckmans (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 2:01:51
114 Sébastien Hinault (Fra) AG2R La Mondiale 2:02:43
115 André Greipel (Ger) Lotto Belisol Team 2:03:38
116 Nick Nuyens (Bel) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank 2:03:53
117 Christophe Kern (Fra) Team Europcar 2:03:57
118 Bert Grabsch (Ger) Omega Pharma-Quickstep 2:05:04
119 Samuel Dumoulin (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 2:05:37
120 Nicki Sörensen (Den) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank 2:06:10
121 Daniel Oss (Ita) Liquigas-Cannondale 2:06:24
122 Greg Henderson (NZl) Lotto Belisol Team 2:06:40
123 Matthew Harley Goss (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team 2:07:09
124 Francis De Greef (Bel) Lotto Belisol Team 2:07:30
125 Juan Horrach Rippoll (Spa) Katusha Team 2:07:40
126 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 2:09:07
127 Brice Feillu (Fra) Saur – Sojasun 2:10:46
128 Anthony Roux (Fra) FDJ-Big Mat 2:11:57
129 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Le Credit En Ligne 2:12:04
130 Yauheni Hutarovich (Blr) FDJ-Big Mat 2:13:01
131 Anders Lund (Den) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank 2:13:32
132 Matthieu Sprick (Fra) Argos-Shimano 2:14:28
133 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Belisol Team 2:15:03
134 Brett Lancaster (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team 2:15:20
135 Jonathan Cantwell (Aus) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank 2:15:41
136 Karsten Kroon (Ned) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank 2:15:47
137 Vincent Jerome (Fra) Team Europcar 2:18:23
138 Roy Curvers (Ned) Argos-Shimano 2:19:04
139 Yohann Gene (Fra) Team Europcar 2:19:56
140 Jean Marc Marino (Fra) Saur – Sojasun 2:20:02
141 Ruben Plaza Molina (Spa) Movistar Team 2:20:04
142 Cyril Lemoine (Fra) Saur – Sojasun 2:20:15
143 Cédric Pineau (Fra) FDJ-Big Mat 2:21:50
144 Bram Tankink (Ned) Rabobank Cycling Team 2:21:56
145 Juan José Haedo (Arg) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank 2:22:06
146 Borut Bozic (Slo) Astana Pro Team 2:23:24
147 Patrick Gretsch (Ger) Argos-Shimano 2:23:35
148 Bernhard Eisel (Aut) Sky Procycling 2:24:38
149 Mark Cavendish (GBr) Sky Procycling 2:24:43
150 Maxim Iglinskiy (Kaz) Astana Pro Team 2:24:58
151 Pablo Urtasun Perez (Spa) Euskaltel – Euskadi 2:29:09
152 Yann Huguet (Fra) Argos-Shimano 2:29:10
153 Kenny Robert Van Hummel (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 2:30:12
154 Julien Fouchard (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 2:31:55
155 Sebastian Langeveld (Ned) Orica GreenEdge Cycling Team 2:32:30
156 Grega Bole (Slo) Lampre – ISD 2:33:33
157 Aliaksandr Kuchynski (Blr) Katusha Team 2:34:45
158 Albert Timmer (Ned) Argos-Shimano 2:38:04
159 Jan Ghyselinck (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne 2:38:16
160 Johan Vansummeren (Bel) Garmin – Sharp 2:40:47
161 Jimmy Engoulvent (Fra) Saur – Sojasun 2:43:46
162 Tyler Farrar (USA) Garmin – Sharp 2:47:29

ZELENA MAJICA

1 Peter Sagan (Svk) Liquigas-Cannondale 333  bod
2 André Greipel (Ger) Lotto Belisol Team 236
3 Matthew Harley Goss (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team 203
4 Mark Cavendish (GBr) Sky Procycling 129
5 Edvald Boasson Hagen (Nor) Sky Procycling 125
6 Bradley Wiggins (GBr) Sky Procycling 105
7 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team 100
8 Christopher Froome (GBr) Sky Procycling 84
9 Daryl Impey (RSA) Orica GreenEdge Cycling Team 84
10 Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas-Cannondale 77

TAČKASTA MAJICA

1 Fredrik Kessiakoff (Swe) Astana Pro Team 69  bod
2 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar 55
3 Chris Anker Sörensen (Den) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank 39
4 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar 33
5 Michele Scarponi (Ita) Lampre – ISD 33
6 Christopher Froome (GBr) Sky Procycling 32
7 Thibaut Pinot (Fra) FDJ-Big Mat 32
8 Peter Velits (Svk) Omega Pharma-Quickstep 29
9 Luis Leon Sanchez Gil (Spa) Rabobank Cycling Team 21
10 Sandy Casar (Fra) FDJ-Big Mat 20

BELA MAJICA

1 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team 64:48:13
2 Thibaut Pinot (Fra) FDJ-Big Mat 0:01:54
3 Peter Sagan (Svk) Liquigas-Cannondale 0:40:35
4 Steven Kruijswijk (Ned) Rabobank Cycling Team 0:41:37
5 Rein Taaramae (Est) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:52:02
6 Gorka Izaguirre Insausti (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:57:34
7 Rafael Valls Ferri (Spa) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:59:43
8 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar 1:04:55
9 Davide Malacarne (Ita) Team Europcar 1:05:33
10 Edvald Boasson Hagen (Nor) Sky Procycling 1:06:36
11 Dominik Nerz (Ger) Liquigas-Cannondale 1:12:00
12 Arthur Vichot (Fra) FDJ-Big Mat 1:23:27
13 Romain Zingle (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne 1:48:47
14 Kris Boeckmans (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 1:54:54
15 Daniel Oss (Ita) Liquigas-Cannondale 1:59:27
16 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 2:02:10
17 Anthony Roux (Fra) FDJ-Big Mat 2:05:00
18 Patrick Gretsch (Ger) Argos-Shimano 2:16:38
19 Jan Ghyselinck (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne 2:31:19

(BiciSvet.com/cyclingnews.com/Dragana Petrović)

Facebook Comments

comments

Powered by New Facebook Comments

35 thoughts on “TDF’12 Et14 Limoux – Foix 192km

  1. Ivan says:

    Jeste da je proslo 14h al ajd’ da napisem… Luis Leon Sanchez

    Reply
      1. Đorđe says:

        izvukao sam jednu veliku pouku na današnjoj trci džaba meni rano ustajanje da 1. pogađam ko će da pobedi kad sky neće da hvata begunce odmaraju ljudi 🙂 neće me nešto 🙁 dok ima još trka ima još i nade

        Reply
          1. Đorđe says:

            Zaboravio sam da vam kažem da sam pao juče kako sam prošo mislim da bolje nije moglo. Poslala me majka do prodavnice i ja seo nam moju biciklu i poneo krpenu kesu da mi se ove obične nebi pocepale pošto sam išao da kupim piće neko. I lepo je krenem da vozim prebacim u 12. brzinu dune vetar i krpa se podvuče (http://www.shareimage.org/images/3aaz5uhgto8k2fegjsg.jpg) i poleteo sam malo ali sam se dočekao na ruke nemam rukavice 🙁 (ali ću ih imati uskoro ;). Tako da sam malo oljuštio ruke i zadobio manju modricu na levom kolenu 🙂

Leave a Reply