TDF’12 Et20 Rambouillet – Paris Champs-Élysées 120km

Pin It

Mark Kevendiš već drži rekord na Jelisejskim poljima, što se tiče etapnih pobeda, pošto je zabeležio tri uzastopna trijumfa. On je rekao da mu zelena majica nije cilj ali ako stigne do Pariza jednostavno ne postoji način da se povuče iako su Olimpijske igre za samo nekoliko dana. U stvari, pobeda u Parizu bi svim vozačima dala veliki podsticaj za London. Etapa je tradicionalna: miran start, veoma brz dolazak do kružne trase, osam neverovatno brzih krugova a zatim najgledanijiji sprint godine. Nagrada za najboljeg prognozera pobednika
Tour de France 2012 – startna lista

REZULTATI

1 Mark Cavendish (GBr) Sky Procycling 3:08:07
2 Peter Sagan (Svk) Liquigas-Cannondale
3 Matthew Harley Goss (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team
4 Juan José Haedo (Arg) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank
5 Kris Boeckmans (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
6 Greg Henderson (NZl) Lotto Belisol Team
7 Borut Bozic (Slo) Astana Pro Team
8 André Greipel (Ger) Lotto Belisol Team
9 Edvald Boasson Hagen (Nor) Sky Procycling
10 Jimmy Engoulvent (Fra) Saur – Sojasun
11 Tyler Farrar (USA) Garmin – Sharp
12 Koen De Kort (Ned) Argos – Shimano
13 Luca Paolini (Ita) Katusha Team
14 Yohann Gene (Fra) Team Europcar
15 Sébastien Hinault (Fra) AG2R La Mondiale
16 Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:00:04
17 Janez Brajkovic (Slo) Astana Pro Team
18 Marco Marcato (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
19 Andrey Kashechkin (Kaz) Astana Pro Team
20 Samuel Dumoulin (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
21 Vasili Kiryienka (Blr) Movistar Team
22 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team
23 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar
24 Jonathan Cantwell (Aus) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank
25 Maxim Iglinskiy (Kaz) Astana Pro Team
26 Julien Simon (Fra) Saur – Sojasun
27 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team 0:00:07
28 Haimar Zubeldia Agirre (Spa) RadioShack-Nissan
29 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Belisol Team
30 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team
31 Christian Vande Velde (USA) Garmin – Sharp
32 Yukiya Arashiro (Jpn) Team Europcar 0:00:09
33 Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas-Cannondale
34 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Lotto Belisol Team
35 Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale
36 Juan Jose Cobo Acebo (Spa) Movistar Team
37 Christopher Horner (USA) RadioShack-Nissan
38 Kevin De Weert (Bel) Omega Pharma-QuickStep
39 Johan Vansummeren (Bel) Garmin – Sharp
40 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar
41 Julien Fouchard (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
42 Peter Velits (Svk) Omega Pharma-QuickStep
43 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale
44 Guillaume Levarlet (Fra) Saur – Sojasun
45 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ-Big Mat
46 George Hincapie (USA) BMC Racing Team
47 Tejay van Garderen (USA) BMC Racing Team
48 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Le Credit En Ligne
49 Steven Kruijswijk (Ned) Rabobank Cycling Team
50 Dominik Nerz (Ger) Liquigas-Cannondale
51 Eduard Vorganov (Rus) Katusha Team
52 Maxime Monfort (Bel) RadioShack-Nissan
53 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team
54 Bradley Wiggins (GBr) Sky Procycling
55 Michael Rogers (Aus) Sky Procycling
56 Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale
57 Roy Curvers (Ned) Argos – Shimano
58 Christopher Froome (GBr) Sky Procycling
59 Rui Alberto Faria Da Costa (Por) Movistar Team
60 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar
61 Jan Ghyselinck (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne
62 Martin Velits (Svk) Omega Pharma-QuickStep
63 Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team
64 Fredrik Kessiakoff (Swe) Astana Pro Team
65 Andreas Klöden (Ger) RadioShack-Nissan
66 Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
67 Anders Lund (Den) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank
68 Yury Trofimov (Rus) Katusha Team
69 Denis Menchov (Rus) Katusha Team
70 Cyril Lemoine (Fra) Saur – Sojasun
71 Thibaut Pinot (Fra) FDJ-Big Mat
72 Jerome Coppel (Fra) Saur – Sojasun
73 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team
74 Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank
75 Dmitriy Fofonov (Kaz) Astana Pro Team
76 Egoi Martinez De Esteban (Spa) Euskaltel – Euskadi
77 Jorge Azanza Soto (Spa) Euskaltel – Euskadi
78 Jérôme Pineau (Fra) Omega Pharma-QuickStep
79 Jurgen Roelandts (Bel) Lotto Belisol Team
80 Cédric Pineau (Fra) FDJ-Big Mat
81 Giampaolo Caruso (Ita) Katusha Team
82 Chris Anker Sörensen (Den) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank
83 Vladimir Karpets (Rus) Movistar Team
84 Simone Stortoni (Ita) Lampre – ISD
85 Michele Scarponi (Ita) Lampre – ISD
86 Pieter Weening (Ned) Orica GreenEdge Cycling Team
87 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team
88 Arthur Vichot (Fra) FDJ-Big Mat
89 Bert Grabsch (Ger) Omega Pharma-QuickStep
90 Daryl Impey (RSA) Orica GreenEdge Cycling Team
91 Pierrick Fedrigo (Fra) FDJ-Big Mat
92 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team
93 Daniel Martin (Irl) Garmin – Sharp
94 Dries Devenyns (Bel) Omega Pharma-QuickStep
95 Fabrice Jeandesboz (Fra) Saur – Sojasun
96 Ruben Plaza Molina (Spa) Movistar Team
97 Pablo Urtasun Perez (Spa) Euskaltel – Euskadi
98 Levi Leipheimer (USA) Omega Pharma-QuickStep
99 Jens Voigt (Ger) RadioShack-Nissan
100 Richie Porte (Aus) Sky Procycling
101 Sandy Casar (Fra) FDJ-Big Mat
102 Simon Gerrans (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team
103 Ivan Basso (Ita) Liquigas-Cannondale
104 Laurens Ten Dam (Ned) Rabobank Cycling Team
105 Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale
106 Kristijan Koren (Slo) Liquigas-Cannondale 0:00:25
107 Baden Cooke (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team
108 Rein Taaramae (Est) Cofidis, Le Credit En Ligne
109 Yaroslav Popovych (Ukr) RadioShack-Nissan
110 Alessandro Vanotti (Ita) Liquigas-Cannondale
111 Rafael Valls Ferri (Spa) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
112 Sylvester Szmyd (Pol) Liquigas-Cannondale
113 Michael Albasini (Swi) Orica GreenEdge Cycling Team 0:00:29
114 Daniel Oss (Ita) Liquigas-Cannondale
115 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale 0:00:32
116 Albert Timmer (Ned) Argos – Shimano 0:00:38
117 David Millar (GBr) Garmin – Sharp
118 Christian Knees (Ger) Sky Procycling
119 Federico Canuti (Ita) Liquigas-Cannondale
120 Joan Horrach Rippoll (Spa) Katusha Team
121 Patrick Gretsch (Ger) Argos – Shimano 0:00:44
122 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
123 Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol Team
124 Aliaksandr Kuchynski (Blr) Katusha Team
125 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale
126 Matthieu Sprick (Fra) Argos – Shimano
127 Nick Nuyens (Bel) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank
128 Nicki Sörensen (Den) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank
129 Michael Morkov (Den) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank
130 Bram Tankink (Ned) Rabobank Cycling Team
131 Stephen Cummings (GBr) BMC Racing Team
132 Luis Leon Sanchez Gil (Spa) Rabobank Cycling Team
133 Gorka Izagirre Insausti (Spa) Euskaltel – Euskadi
134 Romain Zingle (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne
135 Davide Malacarne (Ita) Team Europcar
136 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Belisol Team
137 Francis De Greef (Bel) Lotto Belisol Team
138 Jérémy Roy (Fra) FDJ-Big Mat
139 Marco Marzano (Ita) Lampre – ISD 0:00:57
140 David Zabriskie (USA) Garmin – Sharp
141 Stuart O’Grady (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team
142 Karsten Kroon (Ned) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank
143 Sebastian Langeveld (Ned) Orica GreenEdge Cycling Team
144 Yann Huguet (Fra) Argos – Shimano
145 Alexandr Vinokourov (Kaz) Astana Pro Team
146 Jean Marc Marino (Fra) Saur – Sojasun 0:01:24
147 Anthony Roux (Fra) FDJ-Big Mat
148 Bernhard Eisel (Aut) Sky Procycling 0:02:02
149 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Belisol Team
150 Brice Feillu (Fra) Saur – Sojasun 0:02:45
151 Christophe Kern (Fra) Team Europcar 0:03:13
152 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale 0:00:09
153 Danilo Hondo (Ger) Lampre – ISD

GENERALNI PLASMAN

1 Bradley Wiggins (GBr) Sky Procycling 87:34:47
2 Christopher Froome (GBr) Sky Procycling 0:03:21
3 Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas-Cannondale 0:06:19
4 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Lotto Belisol Team 0:10:15
5 Tejay van Garderen (USA) BMC Racing Team 0:11:04
6 Haimar Zubeldia Agirre (Spa) RadioShack-Nissan 0:15:41
7 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team 0:15:49
8 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar 0:16:26
9 Janez Brajkovic (Slo) Astana Pro Team 0:16:33
10 Thibaut Pinot (Fra) FDJ-Big Mat 0:17:17
11 Andreas Klöden (Ger) RadioShack-Nissan 0:17:54
12 Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale 0:19:33
13 Christopher Horner (USA) RadioShack-Nissan 0:19:55
14 Chris Anker Sörensen (Den) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank 0:25:27
15 Denis Menchov (Rus) Katusha Team 0:27:22
16 Maxime Monfort (Bel) RadioShack-Nissan 0:28:30
17 Egoi Martinez De Esteban (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:31:46
18 Rui Alberto Faria Da Costa (Por) Movistar Team 0:37:03
19 Eduard Vorganov (Rus) Katusha Team 0:38:16
20 Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team 0:42:26
21 Jerome Coppel (Fra) Saur – Sojasun 0:45:43
22 Sandy Casar (Fra) FDJ-Big Mat 0:46:52
23 Michael Rogers (Aus) Sky Procycling 0:54:52
24 Michele Scarponi (Ita) Lampre – ISD 0:58:37
25 Ivan Basso (Ita) Liquigas-Cannondale 0:59:44
26 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar 1:04:41
27 Peter Velits (Svk) Omega Pharma-QuickStep 1:05:10
28 Laurens Ten Dam (Ned) Rabobank Cycling Team 1:05:39
29 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Belisol Team 1:08:26
30 Juan Jose Cobo Acebo (Spa) Movistar Team 1:09:19
31 Alexandr Vinokourov (Kaz) Astana Pro Team 1:15:21
32 Levi Leipheimer (USA) Omega Pharma-QuickStep 1:16:29
33 Steven Kruijswijk (Ned) Rabobank Cycling Team 1:16:52
34 Richie Porte (Aus) Sky Procycling 1:20:49
35 Daniel Martin (Irl) Garmin – Sharp 1:25:23
36 Rein Taaramae (Est) Cofidis, Le Credit En Ligne 1:27:52
37 Giampaolo Caruso (Ita) Katusha Team 1:28:32
38 George Hincapie (USA) BMC Racing Team 1:30:38
39 Gorka Izagirre Insausti (Spa) Euskaltel – Euskadi 1:32:19
40 Fredrik Kessiakoff (Swe) Astana Pro Team 1:34:33
41 Rafael Valls Ferri (Spa) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 1:37:57
42 Peter Sagan (Svk) Liquigas-Cannondale 1:38:37
43 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team 1:38:41
44 Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale 1:40:44
45 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team 1:41:00
46 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team 1:41:35
47 Dominik Nerz (Ger) Liquigas-Cannondale 1:42:12
48 Pierrick Fedrigo (Fra) FDJ-Big Mat 1:42:39
49 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team 1:43:53
50 Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank 1:47:14
51 Yury Trofimov (Rus) Katusha Team 1:47:31
52 Jens Voigt (Ger) RadioShack-Nissan 1:50:41
53 Vladimir Karpets (Rus) Movistar Team 1:51:43
54 Fabrice Jeandesboz (Fra) Saur – Sojasun 1:52:28
55 Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale 1:52:30
56 Edvald Boasson Hagen (Nor) Sky Procycling 1:52:34
57 Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 1:55:30
58 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team 1:57:39
59 Davide Malacarne (Ita) Team Europcar 1:57:45
60 Christian Vande Velde (USA) Garmin – Sharp 1:58:38
61 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar 1:58:55
62 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale 1:59:53
63 Dmitriy Fofonov (Kaz) Astana Pro Team 2:03:55
64 Luis Leon Sanchez Gil (Spa) Rabobank Cycling Team 2:05:43
65 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale 2:06:32
66 Jérémy Roy (Fra) FDJ-Big Mat 2:10:17
67 Marco Marcato (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 2:11:36
68 Dries Devenyns (Bel) Omega Pharma-QuickStep 2:12:22
69 Simone Stortoni (Ita) Lampre – ISD 2:13:39
70 Kevin De Weert (Bel) Omega Pharma-QuickStep 2:13:49
71 Sylvester Szmyd (Pol) Liquigas-Cannondale 2:16:15
72 Pieter Weening (Ned) Orica GreenEdge Cycling Team 2:17:30
73 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale 2:17:31
74 Jorge Azanza Soto (Spa) Euskaltel – Euskadi 2:18:58
75 Guillaume Levarlet (Fra) Saur – Sojasun 2:19:43
76 Yaroslav Popovych (Ukr) RadioShack-Nissan 2:21:56
77 Vasili Kiryienka (Blr) Movistar Team 2:22:02
78 Andrey Kashechkin (Kaz) Astana Pro Team 2:23:09
79 Simon Gerrans (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team 2:24:35
80 Marco Marzano (Ita) Lampre – ISD 2:24:46
81 Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol Team 2:25:29
82 Christian Knees (Ger) Sky Procycling 2:26:43
83 Christophe Kern (Fra) Team Europcar 2:29:01
84 Yukiya Arashiro (Jpn) Team Europcar 2:29:13
85 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ-Big Mat 2:33:14
86 Danilo Hondo (Ger) Lampre – ISD 2:37:55
87 Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel – Euskadi 2:37:56
88 Martin Velits (Svk) Omega Pharma-QuickStep 2:40:47
89 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale 2:41:14
90 Romain Zingle (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne 2:41:44
91 Brice Feillu (Fra) Saur – Sojasun 2:41:50
92 Julien Simon (Fra) Saur – Sojasun 2:46:04
93 Michael Morkov (Den) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank 2:46:14
94 Arthur Vichot (Fra) FDJ-Big Mat 2:46:51
95 Stephen Cummings (GBr) BMC Racing Team 2:47:03
96 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Belisol Team 2:48:05
97 Stuart O’Grady (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team 2:50:31
98 Kristijan Koren (Slo) Liquigas-Cannondale 2:51:34
99 Nicki Sörensen (Den) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank 2:53:11
100 David Zabriskie (USA) Garmin – Sharp 2:53:26
101 Ruben Plaza Molina (Spa) Movistar Team 2:53:35
102 Francis De Greef (Bel) Lotto Belisol Team 2:53:52
103 Koen De Kort (Ned) Argos – Shimano 2:54:13
104 Jurgen Roelandts (Bel) Lotto Belisol Team 2:55:04
105 Daniel Oss (Ita) Liquigas-Cannondale 2:55:24
106 David Millar (GBr) Garmin – Sharp
107 Samuel Dumoulin (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 2:56:02
108 Luca Paolini (Ita) Katusha Team 2:56:21
109 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team 2:56:27
110 Michael Albasini (Swi) Orica GreenEdge Cycling Team 2:57:20
111 Daryl Impey (RSA) Orica GreenEdge Cycling Team 2:57:29
112 Jérôme Pineau (Fra) Omega Pharma-QuickStep 2:57:58
113 Matthieu Sprick (Fra) Argos – Shimano 2:58:15
114 Federico Canuti (Ita) Liquigas-Cannondale 2:58:41
115 Kris Boeckmans (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 3:02:57
116 Maxim Iglinskiy (Kaz) Astana Pro Team 3:03:38
117 Baden Cooke (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team 3:04:30
118 Alessandro Vanotti (Ita) Liquigas-Cannondale 3:04:39
119 Joan Horrach Rippoll (Spa) Katusha Team 3:06:27
120 Matthew Harley Goss (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team 3:06:55
121 Nick Nuyens (Bel) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank 3:08:29
122 Sébastien Hinault (Fra) AG2R La Mondiale 3:08:57
123 André Greipel (Ger) Lotto Belisol Team 3:09:02
124 Greg Henderson (NZl) Lotto Belisol Team 3:13:06
125 Bert Grabsch (Ger) Omega Pharma-QuickStep
126 Anthony Roux (Fra) FDJ-Big Mat 3:16:38
127 Anders Lund (Den) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank 3:17:07
128 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 3:17:16
129 Borut Bozic (Slo) Astana Pro Team 3:17:44
130 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Le Credit En Ligne 3:18:11
131 Jean Marc Marino (Fra) Saur – Sojasun 3:18:20
132 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Belisol Team 3:19:36
133 Cédric Pineau (Fra) FDJ-Big Mat 3:20:24
134 Pablo Urtasun Perez (Spa) Euskaltel – Euskadi 3:21:34
135 Roy Curvers (Ned) Argos – Shimano 3:23:44
136 Cyril Lemoine (Fra) Saur – Sojasun 3:23:55
137 Jonathan Cantwell (Aus) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank 3:25:08
138 Yann Huguet (Fra) Argos – Shimano 3:26:43
139 Yohann Gene (Fra) Team Europcar 3:26:58
140 Juan José Haedo (Arg) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank 3:27:28
141 Patrick Gretsch (Ger) Argos – Shimano 3:27:49
142 Mark Cavendish (GBr) Sky Procycling 3:28:36
143 Karsten Kroon (Ned) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank 3:28:56
144 Bram Tankink (Ned) Rabobank Cycling Team 3:31:24
145 Aliaksandr Kuchynski (Blr) Katusha Team 3:38:24
146 Bernhard Eisel (Aut) Sky Procycling 3:38:48
147 Johan Vansummeren (Bel) Garmin – Sharp 3:40:01
148 Albert Timmer (Ned) Argos – Shimano 3:40:37
149 Julien Fouchard (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 3:42:31
150 Sebastian Langeveld (Ned) Orica GreenEdge Cycling Team 3:50:12
151 Tyler Farrar (USA) Garmin – Sharp 3:54:45
152 Jan Ghyselinck (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne 3:57:04
153 Jimmy Engoulvent (Fra) Saur – Sojasun 3:57:36

ZELENA MAJICA

1 Peter Sagan (Svk) Liquigas-Cannondale 421 bod
2 André Greipel (Ger) Lotto Belisol Team 280
3 Matthew Harley Goss (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team 268
4 Mark Cavendish (GBr) Sky Procycling 220
5 Edvald Boasson Hagen (Nor) Sky Procycling 160
6 Bradley Wiggins (GBr) Sky Procycling 144
7 Christopher Froome (GBr) Sky Procycling 126
8 Luis Leon Sanchez Gil (Spa) Rabobank Cycling Team 104
9 Juan José Haedo (Arg) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank 102
10 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team 100

TAČKASTA MAJICA

1 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar 135 bod
2 Fredrik Kessiakoff (Swe) Astana Pro Team 123
3 Chris Anker Sörensen (Den) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank 77
4 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar 63
5 Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team 51
6 Christopher Froome (GBr) Sky Procycling 48
7 Egoi Martinez De Esteban (Spa) Euskaltel – Euskadi 43
8 Thibaut Pinot (Fra) FDJ-Big Mat 40
9 Brice Feillu (Fra) Saur – Sojasun 38
10 Daniel Martin (Irl) Garmin – Sharp 34

BELA MAJICA

1 Tejay van Garderen (USA) BMC Racing Team 87:45:51
2 Thibaut Pinot (Fra) FDJ-Big Mat 0:06:13
3 Steven Kruijswijk (Ned) Rabobank Cycling Team 1:05:48
4 Rein Taaramae (Est) Cofidis, Le Credit En Ligne 1:16:48
5 Gorka Izagirre Insausti (Spa) Euskaltel – Euskadi 1:21:15
6 Rafael Valls Ferri (Spa) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 1:26:53
7 Peter Sagan (Svk) Liquigas-Cannondale 1:27:33
8 Dominik Nerz (Ger) Liquigas-Cannondale 1:31:08
9 Edvald Boasson Hagen (Nor) Sky Procycling 1:41:30
10 Davide Malacarne (Ita) Team Europcar 1:46:41
11 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar 1:47:51
12 Romain Zingle (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne 2:30:40
13 Arthur Vichot (Fra) FDJ-Big Mat 2:35:47
14 Daniel Oss (Ita) Liquigas-Cannondale 2:44:20
15 Kris Boeckmans (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 2:51:53
16 Anthony Roux (Fra) FDJ-Big Mat 3:05:34
17 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 3:06:12
18 Patrick Gretsch (Ger) Argos – Shimano 3:16:45
19 Jan Ghyselinck (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne 3:46:00

NAJAGRESIVNIJI VOZAČ

1 Chris Anker Sörensen (Den) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank

(BiciSvet.com/cyclingnews.com/Dragana Petrović)

Facebook Comments

comments

Powered by New Facebook Comments

46 thoughts on “TDF’12 Et20 Rambouillet – Paris Champs-Élysées 120km

  1. maraja says:

    sto volim sto sam ustala u 07 i 15 sve za tour de franceeeeeeeee!!!!!!!!!!!!dobila sam nagradu!!!!!

    Reply
  2. maraja says:

    ohooooooooooooooo jupiiiiiiiiiiiiiiiii!!!!!!!!!kevendisu kraljuuuuuuu!!!!!!!

    Reply
  3. biciklista says:

    postoji neka utesna nagrada sto sam ustao prvo u 15 do 7 misleci da cete postaviti u 7 ? pa cekao do 8.. i onda sekunde… 😛

    Reply
  4. stefan says:

    Nagrada je stigla, rukavice su odlicne 😀 Ipak se isplatilo rano ustajanje 😉

    Reply
  5. Marko Nis says:

    Ovo je jedan od najdosadnijih trka u poslednjih barem 7 godina koliko ja gledam. Najbolji vozac je drugi jer je morao nekog the ceka. Groome je mogao u cetvrtak I 12. jula the da zaostatak Wigginsu jedno 4 minuta, a the su tu Contador I Andy on bi bio tu negde sa Evansom jer bi se iznervirao. Borba za belu I tackastu je takodje bila dosadna. Jedina svetla tacka je Sagan. Nijedan mladji ili noviji vozac se nije istakao. Ne znam the li je to zbog Olimpijskih igara ili konfiguracije staze?

    Reply
    1. basso says:

      Vise puta u toku prenosa je objasnjeno zasto Froom ceka Wigginsa! Jednostavno Wiggins je lider ekipe i to je to! A slazem se sa tobom da bi verovatno bilo drugacije da su Contador i Andy bili tu.

      Reply
      1. Marko Nis says:

        Naravno da je morao da ceka ali da nisu bili u istom timu Froome bi sada podigao pehar. U brdima je bio mnogo jaci a na hronometru neznatno slabiji. Wiggins je imao srecu da niko nije bio od favorita jaci inace…

        Reply
    2. darko says:

      Tur je bio ocajan, dosadan, bez borbe, verovatno jedan od najdosadnijih u skorijoj proslosti. Da li zbog penzionerski koncipirane trase, nedostatka dobrih vozaca ili neceg drugog, uglavnom retko kada je vredelo zrtvovati slobodno vreme i gledati prenose etapa.

      Reply
      1. luduzo says:

        Tesko je ocekivati da svake godine tur bude poseban, zanimljiv i uzbudljiv. Pa preko 40 momaka je odustalo, da nije tako, ko zna kako bi se stvari odvijale. Ipak se radi o tronedeljnoj trci u kojoj ucestvuju trenutno najspremniji momci. Ja sam kao i proslih godina uzivao u etapama, predelima i komentarima dva srtucna komentatora, koja na najbolji nacin promovisu biciklizam u Srbiji. Moja ocena je 5+ za Djordja, Ognjena i EuroSport. Jedva cekam Olimpijadu, pa Vueltu, a do tada pumpam noge u sumi i brdima. Pozdrav svim clanovima i piscima komentara.

        Reply
  6. biciklista says:

    da li mi se to cini ili mi se post nije postavio ? 😛

    Reply
  7. luduzo says:

    Ja išao na Kevendiša u 6:20h na komentarima jučerašnje etape.

    Reply
    1. biciklista says:

      ne moze se to tako,mogli smo svi reci ko ce sutra da pobedi, ustanite ranije pa recite kao i svi sto se trude 😉

      Reply
      1. luduzo says:

        Čitaj malo pažljivije. Jutros u 6:20h pre postavljanja ove stranice

        Reply
  8. Dejan says:

    Navijacu za Manx-missilea, ali posto sam zakasnio sa ustajanjem i predvidjanjem…aj recimo, Goss (mada teško).

    Reply
    1. biciklista says:

      ne verujem, isto vreme, da mi sugavi komp ne koci stavio bi prvi 🙁

      Reply
      1. maraja says:

        meni je lap top radio ko lutkaaa jutros!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

        Reply
        1. Ivan says:

          Nije nereseno,ko je nekoliko sekundi pre postavio njegov ce izbaciti ispred..:)

          Reply

Leave a Reply