TDF’12 Et7 La Planche des Belles Filles 199km

Pin It

Mnogi stručnjaci veruju da trasa ovogodišnjeg TDF-a snažno favorizuje hronometraše i da se Frenk Šlek tu izdvojio kao vozač kome je ovo problem. Na osnovu toga, Šlek i ostali brdaši koji se bore protiv štoperice, kao što su Robert Gesink i Pjer Roland, moraće da iskoriste etapu kao što je ova. Glavni udarac će se zadati na poslednjem usponu koji do sada nije vožen na TDF-u a koji će oduzeti dah vozačima. Možda će oni napraviti samo nekoliko sekundi prednosti ali će dobiti veliki psihološki podsticaj ukoliko otpadne neki ključni rival.
Tour de France 2012 – startna lista

Konačno. Posle nedelju dana sprintanja, vreme ja da testiramo noge brdašima.  Bez obzira što je prva planinska etapa kategorizovana kao ” brežuljasta” to ne treba da vas zavara. Istina je da postoji samo jedan strm uspon na meniju ali veoma gadan.

Uspon do  La Planche des Belles Filles dug je 5.9 km sa prosečnim nagibom od 8.5% i rampama od 11%,13% i preko 20% u poslednjem delu. Put je dosta uzak i bez mnogo skretanja tako da će vožači stalno moći da motre jedni na druge. Baš kada pomisle da je kraj uspona zaravni se nekih stotinak metara a onda se skreće desno u najstrmiji deo sa nagibom i do 22%. Poslednjih 50 metara su takođe ravni.

Moguća su dva scenarija:

1)      Beg 6-10 vozača koji će se boriti za etapnu pobedu dok će se favoriti fokusirati jedni na druge.
2)      Opet beg koji odlazi ali timovi poput FDJ (Pinot), Lampre (Scarponi) & Cofidis (Moncoutie/Taaramae) nemaju svoje vozače napred i počinju da jure vodeću grupu. Takođe, Rabobank (Gesink, Mollema & Kruijswijk)može lako da preuzme odgovornost i pojuri begunce. Favoriti se bore za etapu i žutu majicu.

Verovatniji je prvi scenrio. Gotovo je sigurno da će pobednik današnje etape preuzeti tačkastu maijcu(2*10 poena) ,zato treba da obratimo pažnju na momke poput Chris Anker Sørensen (+5 min), Johnny Hoogerland (+14 min), Daniel Martin (+19 min), Matt Lloyd (+20 min) & David Moncoutie (+20 min)koji će pokušati da okušaju sreću.  Sva petorica su rekla da je tačkasta majica njihov cilj i da je ova etapa početak njegovog ostvarenja.

Bjarne Ris je, nakon pete etape, rekao da je glavni vozač za vikend Sorensen i znajući koliko danski brdaš želi  da se pokaže i uđe u borbu za majicu, bilo bi iznenađujuće da ga ne vidimo napred. Takođe će i David Monkutije imati istu nameru. Poslednji uspon je poprilično sličan Mont Faronu- jednom od Monkutjeovih omiljenih brda-i strm deo zaista odgovara francuskom veteranu.

S razlogom sam pomenuo FDJ i Pinoa. On živi u blizini i dobro zna ovaj put na kom je proveo dosta vremena,ove godine, trenirajući. Rekao je da mu je veliki san da pobedi na ovom usponu.

Gledajući na favorite iz plasmana ovo je uspon koji zaista favorizuje čiste brdaše.  Smenjuju se rampe od 11%, 13% i 20% što znači da će vozači stalno morati da menjaju ritam. Vigins će se potruditi da minimizira razliku a njegov tim će nabiti takav tempo da onemogući skokove.

Pik: David Monkutije iz bega ili Pjer Roland ako se oporavio nakon pada.
Džoker: Pino (by @mrconde)

REZULTATI:

1 Christopher Froome (GBr) Sky Procycling 4:58:35
2 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team 0:00:02
3 Bradley Wiggins (GBr) Sky Procycling
4 Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas-Cannondale 0:00:07
5 Rein Taaramae (Est) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:00:19
6 Haimar Zubeldia Agirre (Spa) RadioShack-Nissan 0:00:44
7 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar 0:00:46
8 Janez Brajkovic (Slo) Astana Pro Team
9 Denis Menchov (Rus) Katusha Team 0:00:50
10 Maxime Monfort (Bel) RadioShack-Nissan 0:00:56
11 Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale 0:01:06
12 Frank Schleck (Lux) RadioShack-Nissan 0:01:09
13 Richie Porte (Aus) Sky Procycling 0:01:14
14 Michael Rogers (Aus) Sky Procycling 0:01:24
15 Thibaut Pinot (Fra) FDJ-Big Mat
16 Samuel Sanchez Gonzalez (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:01:31
17 Daniel Martin (Irl) Garmin – Sharp 0:01:39
18 Gorka Izaguirre Insausti (Spa) Euskaltel – Euskadi
19 Tony Gallopin (Fra) RadioShack-Nissan 0:01:44
20 Fabian Cancellara (Swi) RadioShack-Nissan 0:01:52
21 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Belisol Team
22 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Lotto Belisol Team
23 Rui Alberto Faria Da Costa (Por) Movistar Team
24 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar 0:02:05
25 Michele Scarponi (Ita) Lampre – ISD
26 Alexandr Vinokourov (Kaz) Astana Pro Team 0:02:17
27 Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team 0:02:19
28 Rafael Valls Ferri (Spa) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
29 Bauke Mollema (Ned) Rabobank Cycling Team
30 Christopher Horner (USA) RadioShack-Nissan
31 Pieter Weening (Ned) Orica GreenEdge Cycling Team
32 Andreas Klöden (Ger) RadioShack-Nissan
33 Sylvain Chavanel (Fra) Omega Pharma-Quickstep 0:02:24
34 Vasili Kiryienka (Blr) Movistar Team 0:02:32
35 Peter Velits (Svk) Omega Pharma-Quickstep 0:02:50
36 Giampaolo Caruso (Ita) Katusha Team 0:02:53
37 Robert Gesink (Ned) Rabobank Cycling Team
38 Eduard Vorganov (Rus) Katusha Team
39 Sandy Casar (Fra) FDJ-Big Mat
40 Ivan Basso (Ita) Liquigas-Cannondale
41 Laurens Ten Dam (Ned) Rabobank Cycling Team
42 Robert Kiserlovski (Cro) Astana Pro Team
43 Brice Feillu (Fra) Saur – Sojasun 0:03:03
44 Jerome Coppel (Fra) Saur – Sojasun
45 Marco Marzano (Ita) Lampre – ISD
46 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team 0:03:08
47 Andrey Kashechkin (Kaz) Astana Pro Team 0:03:11
48 Levi Leipheimer (USA) Omega Pharma-Quickstep
49 Vladimir Gusev (Rus) Katusha Team
50 Chris Anker Sörensen (Den) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank 0:03:41
51 David Moncoutie (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
52 Fabrice Jeandesboz (Fra) Saur – Sojasun 0:03:58
53 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale 0:04:07
54 Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale
55 Dominik Nerz (Ger) Liquigas-Cannondale
56 Fredrik Kessiakoff (Swe) Astana Pro Team
57 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale
58 Egoi Martinez De Esteban (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:04:12
59 Steven Kruijswijk (Ned) Rabobank Cycling Team 0:04:20
60 Sylvester Szmyd (Pol) Liquigas-Cannondale 0:04:28
61 Christophe Kern (Fra) Team Europcar 0:04:30
62 Marco Marcato (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:04:34
63 Davide Malacarne (Ita) Team Europcar 0:04:59
64 Lieuwe Westra (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
65 Tony Martin (Ger) Omega Pharma-Quickstep 0:05:01
66 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team 0:05:08
67 Jorge Azanza Soto (Spa) Euskaltel – Euskadi
68 Jérémy Roy (Fra) FDJ-Big Mat 0:05:31
69 Giovanni Bernaudeau (Fra) Team Europcar 0:05:47
70 Martin Velits (Svk) Omega Pharma-Quickstep 0:05:55
71 Anthony Roux (Fra) FDJ-Big Mat 0:05:58
72 Matthieu Sprick (Fra) Argos-Shimano 0:06:13
73 Rémy Di Gregorio (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:06:27
74 Arthur Vichot (Fra) FDJ-Big Mat 0:06:30
75 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team
76 Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank 0:06:35
77 Dmitriy Fofonov (Kaz) Astana Pro Team
78 Ruben Plaza Molina (Spa) Movistar Team
79 Guillaume Levarlet (Fra) Saur – Sojasun 0:07:05
80 Jérôme Pineau (Fra) Omega Pharma-Quickstep 0:07:16
81 Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale 0:07:22
82 Edvald Boasson Hagen (Nor) Sky Procycling 0:07:33
83 Federico Canuti (Ita) Liquigas-Cannondale
84 Simone Stortoni (Ita) Lampre – ISD
85 Juan Jose Cobo Acebo (Spa) Movistar Team 0:07:58
86 Koen De Kort (Ned) Argos-Shimano
87 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team 0:08:00
88 George Hincapie (USA) BMC Racing Team
89 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team
90 Anders Lund (Den) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank 0:08:28
91 Nicki Sörensen (Den) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank
92 Christian Knees (Ger) Sky Procycling 0:08:59
93 Simon Gerrans (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team
94 Vincent Jerome (Fra) Team Europcar
95 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team
96 Alessandro Vanotti (Ita) Liquigas-Cannondale 0:09:03
97 Pierrick Fedrigo (Fra) FDJ-Big Mat
98 Kevin De Weert (Bel) Omega Pharma-Quickstep 0:09:09
99 Dries Devenyns (Bel) Omega Pharma-Quickstep
100 Stephen Cummings (GBr) BMC Racing Team 0:09:16
101 Jean Marc Marino (Fra) Saur – Sojasun 0:09:20
102 Yukiya Arashiro (Jpn) Team Europcar 0:09:42
103 Jens Voigt (Ger) RadioShack-Nissan 0:09:48
104 Michael Albasini (Swi) Orica GreenEdge Cycling Team 0:10:07
105 Michael Morkov (Den) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank 0:10:15
106 Francis De Greef (Bel) Lotto Belisol Team 0:10:18
107 David Millar (GBr) Garmin – Sharp
108 Yury Trofimov (Rus) Katusha Team
109 Roy Curvers (Ned) Argos-Shimano
110 Matthew Lloyd (Aus) Lampre – ISD
111 Bert Grabsch (Ger) Omega Pharma-Quickstep 0:10:36
112 Danilo Hondo (Ger) Lampre – ISD 0:11:00
113 Alessandro Petacchi (Ita) Lampre – ISD
114 Nick Nuyens (Bel) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank
115 Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel – Euskadi
116 Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol Team
117 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar 0:11:11
118 Greg Henderson (NZl) Lotto Belisol Team 0:11:16
119 Daniel Oss (Ita) Liquigas-Cannondale 0:12:01
120 Peter Sagan (Svk) Liquigas-Cannondale
121 Julien Simon (Fra) Saur – Sojasun 0:12:25
122 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale
123 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Belisol Team
124 Cédric Pineau (Fra) FDJ-Big Mat
125 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Le Credit En Ligne
126 Romain Zingle (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne
127 Yann Huguet (Fra) Argos-Shimano
128 Gustav Larsson (Swe) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
129 Kris Boeckmans (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
130 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
131 Vladimir Karpets (Rus) Movistar Team
132 Samuel Dumoulin (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
133 Stuart O’Grady (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team
134 Sébastien Hinault (Fra) AG2R La Mondiale
135 Maxim Iglinskiy (Kaz) Astana Pro Team
136 Yaroslav Popovych (Ukr) RadioShack-Nissan 0:12:36
137 Jurgen Roelandts (Bel) Lotto Belisol Team 0:12:38
138 Luis Leon Sanchez Gil (Spa) Rabobank Cycling Team
139 Christian Vande Velde (USA) Garmin – Sharp 0:13:17
140 Rob Ruijgh (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
141 Patrick Gretsch (Ger) Argos-Shimano
142 David Zabriskie (USA) Garmin – Sharp 0:13:21
143 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team 0:13:30
144 Daryl Impey (RSA) Orica GreenEdge Cycling Team 0:14:21
145 Baden Cooke (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team
146 Mark Cavendish (GBr) Sky Procycling
147 Sebastian Langeveld (Ned) Orica GreenEdge Cycling Team
148 Brett Lancaster (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team
149 Juan Horrach Rippoll (Spa) Katusha Team
150 Grega Bole (Slo) Lampre – ISD
151 Juan José Haedo (Arg) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank
152 Pablo Urtasun Perez (Spa) Euskaltel – Euskadi
153 Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
154 Yohann Gene (Fra) Team Europcar 0:14:59
155 Jan Ghyselinck (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:16:01
156 Yuriy Krivtsov (Fra) Lampre – ISD 0:16:30
157 Bram Tankink (Ned) Rabobank Cycling Team 0:17:34
158 Kenny Robert Van Hummel (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
159 Julien Fouchard (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
160 Borut Bozic (Slo) Astana Pro Team
161 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Belisol Team
162 André Greipel (Ger) Lotto Belisol Team
163 Kristijan Koren (Slo) Liquigas-Cannondale
164 Albert Timmer (Ned) Argos-Shimano
165 Yauheni Hutarovich (Blr) FDJ-Big Mat
166 Johannes Fröhlinger (Ger) Argos-Shimano
167 Bernhard Eisel (Aut) Sky Procycling
168 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ-Big Mat
169 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale
170 Mark Renshaw (Aus) Rabobank Cycling Team
171 Matthew Harley Goss (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team
172 Jonathan Cantwell (Aus) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank
173 Aliaksandr Kuchynski (Blr) Katusha Team
174 Tom Veelers (Ned) Argos-Shimano
175 Cyril Lemoine (Fra) Saur – Sojasun
176 Jimmy Engoulvent (Fra) Saur – Sojasun
177 Karsten Kroon (Ned) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank 0:17:41
178 Luca Paolini (Ita) Katusha Team 0:17:42
179 Johan Vansummeren (Bel) Garmin – Sharp 0:17:49
180 Tyler Farrar (USA) Garmin – Sharp 0:20:29
181 Gorka Verdugo Marcotegui (Spa) Euskaltel – Euskadi
DNS José Ivan Gutierrez Palacios (Spa) Movistar Team
DNS Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team
DNS Maarten Wynants (Bel) Rabobank Cycling Team
DNS Oscar Freire Gomez (Spa) Katusha Team
DNS Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale
DNS Robert Hunter (RSA) Garmin – Sharp
DNS Ryder Hesjedal (Can) Garmin – Sharp
DNS Amets Txurruka (Spa) Euskaltel – Euskadi
DNF Anthony Delaplace (Fra) Saur – Sojasun

__________________________________________________

GENERALNI PLASMAN________________________________

1 Bradley Wiggins (GBr) Sky Procycling 34:21:20
2 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team 0:00:10
3 Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas-Cannondale 0:00:16
4 Rein Taaramae (Est) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:00:32
5 Denis Menchov (Rus) Katusha Team 0:00:54
6 Haimar Zubeldia Agirre (Spa) RadioShack-Nissan 0:00:59
7 Maxime Monfort (Bel) RadioShack-Nissan 0:01:09
8 Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale 0:01:22
9 Christopher Froome (GBr) Sky Procycling 0:01:32
10 Michael Rogers (Aus) Sky Procycling 0:01:40
11 Fabian Cancellara (Swi) RadioShack-Nissan 0:01:43
12 Samuel Sanchez Gonzalez (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:02:02
13 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Lotto Belisol Team 0:02:11
14 Sylvain Chavanel (Fra) Omega Pharma-Quickstep 0:02:22
15 Rui Alberto Faria Da Costa (Por) Movistar Team 0:02:25
16 Andreas Klöden (Ger) RadioShack-Nissan 0:02:29
17 Janez Brajkovic (Slo) Astana Pro Team 0:03:04
18 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team 0:03:09
19 Tony Gallopin (Fra) RadioShack-Nissan 0:03:13
20 Ivan Basso (Ita) Liquigas-Cannondale
21 Eduard Vorganov (Rus) Katusha Team 0:03:19
22 Vladimir Gusev (Rus) Katusha Team 0:03:26
23 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar 0:03:27
24 Christopher Horner (USA) RadioShack-Nissan 0:03:39
25 Jerome Coppel (Fra) Saur – Sojasun 0:03:42
26 Frank Schleck (Lux) RadioShack-Nissan 0:03:43
27 Levi Leipheimer (USA) Omega Pharma-Quickstep 0:03:47
28 Thibaut Pinot (Fra) FDJ-Big Mat 0:04:07
29 Gorka Izaguirre Insausti (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:04:10
30 Bauke Mollema (Ned) Rabobank Cycling Team 0:04:36
31 Michele Scarponi (Ita) Lampre – ISD 0:04:38
32 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Belisol Team 0:04:48
33 Marco Marcato (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
34 Peter Velits (Svk) Omega Pharma-Quickstep 0:04:50
35 Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team
36 Rafael Valls Ferri (Spa) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:05:16
37 Egoi Martinez De Esteban (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:05:33
38 Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale 0:06:26
39 Robert Gesink (Ned) Rabobank Cycling Team 0:06:57
40 Chris Anker Sörensen (Den) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank 0:08:45
41 Steven Kruijswijk (Ned) Rabobank Cycling Team 0:08:51
42 Davide Malacarne (Ita) Team Europcar 0:08:52
43 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale 0:09:02
44 Rémy Di Gregorio (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:09:12
45 Edvald Boasson Hagen (Nor) Sky Procycling 0:09:40
46 George Hincapie (USA) BMC Racing Team 0:10:18
47 Andrey Kashechkin (Kaz) Astana Pro Team 0:10:24
48 Sylvester Szmyd (Pol) Liquigas-Cannondale 0:10:39
49 Sandy Casar (Fra) FDJ-Big Mat 0:11:28
50 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team 0:11:41
51 Peter Sagan (Svk) Liquigas-Cannondale 0:12:11
52 Pieter Weening (Ned) Orica GreenEdge Cycling Team 0:12:26
53 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale 0:12:30
54 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team 0:12:40
55 Kevin De Weert (Bel) Omega Pharma-Quickstep 0:12:44
56 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team 0:12:57
57 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team
58 Jorge Azanza Soto (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:13:27
59 Nick Nuyens (Bel) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank 0:13:39
60 Alessandro Vanotti (Ita) Liquigas-Cannondale 0:14:21
61 Arthur Vichot (Fra) FDJ-Big Mat 0:14:26
62 Martin Velits (Svk) Omega Pharma-Quickstep 0:14:56
63 Greg Henderson (NZl) Lotto Belisol Team 0:15:04
64 Marco Marzano (Ita) Lampre – ISD 0:15:44
65 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar 0:16:13
66 Giovanni Bernaudeau (Fra) Team Europcar 0:16:17
67 Kris Boeckmans (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:16:19
68 Dries Devenyns (Bel) Omega Pharma-Quickstep 0:16:25
69 Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale 0:16:26
70 Robert Kiserlovski (Cro) Astana Pro Team 0:16:46
71 Baden Cooke (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team 0:16:58
72 Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:17:53
73 Laurens Ten Dam (Ned) Rabobank Cycling Team 0:17:59
74 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team 0:18:07
75 Jens Voigt (Ger) RadioShack-Nissan 0:18:25
76 Pierrick Fedrigo (Fra) FDJ-Big Mat 0:18:36
77 Daryl Impey (RSA) Orica GreenEdge Cycling Team 0:18:38
78 Fabrice Jeandesboz (Fra) Saur – Sojasun 0:18:39
79 Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank 0:18:48
80 Fredrik Kessiakoff (Swe) Astana Pro Team 0:19:00
81 Alessandro Petacchi (Ita) Lampre – ISD 0:19:34
82 Danilo Hondo (Ger) Lampre – ISD 0:19:52
83 Michael Albasini (Swi) Orica GreenEdge Cycling Team 0:19:54
84 Stuart O’Grady (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team 0:19:57
85 Jurgen Roelandts (Bel) Lotto Belisol Team 0:20:15
86 Daniel Martin (Irl) Garmin – Sharp 0:20:18
87 Alexandr Vinokourov (Kaz) Astana Pro Team 0:20:52
88 Richie Porte (Aus) Sky Procycling 0:20:55
89 Michael Morkov (Den) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank 0:20:59
90 Christian Knees (Ger) Sky Procycling 0:21:11
91 Sébastien Hinault (Fra) AG2R La Mondiale 0:21:12
92 Simon Gerrans (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team 0:21:13
93 Koen De Kort (Ned) Argos-Shimano 0:21:16
94 Vasili Kiryienka (Blr) Movistar Team
95 Stephen Cummings (GBr) BMC Racing Team 0:21:20
96 Bert Grabsch (Ger) Omega Pharma-Quickstep
97 André Greipel (Ger) Lotto Belisol Team 0:21:25
98 Jérémy Roy (Fra) FDJ-Big Mat 0:21:29
99 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Belisol Team 0:21:35
100 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar 0:21:42
101 Juan Jose Cobo Acebo (Spa) Movistar Team 0:21:49
102 Jérôme Pineau (Fra) Omega Pharma-Quickstep 0:21:55
103 David Moncoutie (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:23:08
104 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale 0:23:21
105 Samuel Dumoulin (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:23:36
106 Romain Zingle (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:23:48
107 Matthew Harley Goss (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team 0:23:50
108 Federico Canuti (Ita) Liquigas-Cannondale 0:24:02
109 Luca Paolini (Ita) Katusha Team 0:24:23
110 Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol Team 0:24:39
111 Tony Martin (Ger) Omega Pharma-Quickstep
112 Ruben Plaza Molina (Spa) Movistar Team 0:24:45
113 Yukiya Arashiro (Jpn) Team Europcar 0:24:56
114 Julien Simon (Fra) Saur – Sojasun 0:25:01
115 Yaroslav Popovych (Ukr) RadioShack-Nissan 0:25:08
116 Vincent Jerome (Fra) Team Europcar 0:25:18
117 Dominik Nerz (Ger) Liquigas-Cannondale 0:25:21
118 Juan José Haedo (Arg) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank 0:25:41
119 Nicki Sörensen (Den) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank 0:25:49
120 Kristijan Koren (Slo) Liquigas-Cannondale 0:26:01
121 Lieuwe Westra (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:26:13
122 Bernhard Eisel (Aut) Sky Procycling 0:26:24
123 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Belisol Team 0:26:30
124 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:26:35
125 Giampaolo Caruso (Ita) Katusha Team 0:26:45
126 Brett Lancaster (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team 0:27:06
127 Rob Ruijgh (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:27:21
128 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team 0:27:27
129 Christophe Kern (Fra) Team Europcar 0:27:28
130 David Zabriskie (USA) Garmin – Sharp 0:27:29
131 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ-Big Mat 0:27:34
132 Jonathan Cantwell (Aus) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank 0:27:35
133 Kenny Robert Van Hummel (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:27:37
134 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:27:58
135 Yury Trofimov (Rus) Katusha Team 0:28:27
136 Dmitriy Fofonov (Kaz) Astana Pro Team 0:28:33
137 Jean Marc Marino (Fra) Saur – Sojasun 0:28:38
138 Guillaume Levarlet (Fra) Saur – Sojasun 0:28:43
139 Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:28:46
140 Juan Horrach Rippoll (Spa) Katusha Team
141 Daniel Oss (Ita) Liquigas-Cannondale 0:28:47
142 Christian Vande Velde (USA) Garmin – Sharp 0:28:57
143 Roy Curvers (Ned) Argos-Shimano 0:29:19
144 Maxim Iglinskiy (Kaz) Astana Pro Team 0:29:50
145 Yauheni Hutarovich (Blr) FDJ-Big Mat 0:29:52
146 Mark Cavendish (GBr) Sky Procycling 0:30:06
147 Matthew Lloyd (Aus) Lampre – ISD 0:30:41
148 Karsten Kroon (Ned) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank 0:32:06
149 Anders Lund (Den) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank 0:32:15
150 Anthony Roux (Fra) FDJ-Big Mat 0:32:46
151 Yohann Gene (Fra) Team Europcar 0:32:59
152 Borut Bozic (Slo) Astana Pro Team 0:33:27
153 Bram Tankink (Ned) Rabobank Cycling Team 0:33:37
154 Mark Renshaw (Aus) Rabobank Cycling Team 0:33:40
155 Cédric Pineau (Fra) FDJ-Big Mat 0:33:55
156 Gustav Larsson (Swe) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:34:53
157 Patrick Gretsch (Ger) Argos-Shimano 0:34:54
158 Johannes Fröhlinger (Ger) Argos-Shimano 0:35:32
159 David Millar (GBr) Garmin – Sharp 0:35:40
160 Yuriy Krivtsov (Fra) Lampre – ISD 0:36:15
161 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale 0:36:31
162 Jan Ghyselinck (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:37:27
163 Aliaksandr Kuchynski (Blr) Katusha Team 0:37:47
164 Tom Veelers (Ned) Argos-Shimano 0:38:14
165 Vladimir Karpets (Rus) Movistar Team 0:38:35
166 Matthieu Sprick (Fra) Argos-Shimano 0:38:36
167 Simone Stortoni (Ita) Lampre – ISD 0:39:10
168 Grega Bole (Slo) Lampre – ISD 0:39:31
169 Yann Huguet (Fra) Argos-Shimano 0:39:55
170 Luis Leon Sanchez Gil (Spa) Rabobank Cycling Team 0:40:18
171 Cyril Lemoine (Fra) Saur – Sojasun 0:40:35
172 Pablo Urtasun Perez (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:40:54
173 Julien Fouchard (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:42:36
174 Francis De Greef (Bel) Lotto Belisol Team 0:43:31
175 Jimmy Engoulvent (Fra) Saur – Sojasun 0:45:18
176 Sebastian Langeveld (Ned) Orica GreenEdge Cycling Team 0:45:40
177 Albert Timmer (Ned) Argos-Shimano 0:46:16
178 Tyler Farrar (USA) Garmin – Sharp 0:46:32
179 Johan Vansummeren (Bel) Garmin – Sharp 0:47:01
180 Gorka Verdugo Marcotegui (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:54:47
181 Brice Feillu (Fra) Saur – Sojasun 0:55:24

ZELENA MAJICA

1 Peter Sagan (Svk) Liquigas-Cannondale 217  bod
2 Matthew Harley Goss (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team 185
3 André Greipel (Ger) Lotto Belisol Team 172
4 Mark Cavendish (GBr) Sky Procycling 129
5 Alessandro Petacchi (Ita) Lampre – ISD 109
6 Edvald Boasson Hagen (Nor) Sky Procycling 95
7 Tom Veelers (Ned) Argos-Shimano 76
8 Fabian Cancellara (Swi) RadioShack-Nissan 74
9 Kenny Robert Van Hummel (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 69
10 Juan José Haedo (Arg) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank 68

TAČKASTA MAJICA

1 Christopher Froome (GBr) Sky Procycling 20  bod
2 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team 16
3 Bradley Wiggins (GBr) Sky Procycling 12
4 Michael Morkov (Den) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank 9
5 Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas-Cannondale 8
6 Chris Anker Sörensen (Den) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank 4
7 Rein Taaramae (Est) Cofidis, Le Credit En Ligne 4
8 Ivan Basso (Ita) Liquigas-Cannondale 2
9 David Moncoutie (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 2
10 Peter Sagan (Svk) Liquigas-Cannondale 2

BELA MAJICA

1 Rein Taaramae (Est) Cofidis, Le Credit En Ligne 34:21:52
2 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team 0:02:37
3 Tony Gallopin (Fra) RadioShack-Nissan 0:02:41
4 Thibaut Pinot (Fra) FDJ-Big Mat 0:03:35
5 Gorka Izaguirre Insausti (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:03:38
6 Rafael Valls Ferri (Spa) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:04:44
7 Steven Kruijswijk (Ned) Rabobank Cycling Team 0:08:19
8 Davide Malacarne (Ita) Team Europcar 0:08:20
9 Edvald Boasson Hagen (Nor) Sky Procycling 0:09:08
10 Peter Sagan (Svk) Liquigas-Cannondale 0:11:39


(BiciSvet.com/cyclingnews.com/Dragana Petrović)

Facebook Comments

comments

Powered by New Facebook Comments

12 thoughts on “TDF’12 Et7 La Planche des Belles Filles 199km

  1. Ivan says:

    Vidim da niko danas ne glasa,aj ja cu u ovih zadnjih 4 km biti uz Evansa..

    Reply
  2. Joca says:

    Kišerlovski,možda ovaj Tour i u brdima obeleže debitanti,mada, teško.

    Reply
  3. basso says:

    Johnny Hoogerland iz bega u napadu na tackastu majicu!

    Reply
  4. Ljiljan_Lili says:

    Ajde i danas da damo sansu Saganu… da vidimo kako ce brda da uticu na njegov performans. 😀

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *