La Vuelta ’12 Cambados – Pontevedra E11

Pin It

Distanca: 40km
Najviši vrh: 490m
Kategorija: Hronometar
Ovo je ipak hronometar na Vuelti pa je i ovde brdo neizbežno. Budući da je sezona odmora u Španiji u punom jeku Abraham Olano i Pako Giner su morali da potraže puteve koji neće smetati turistima i svima koji su se uputili na odmor. Trasa zbog toga ide sporednim putevima a uspon nije previše težak za prave hronometraše i daje šansu brdašima da ograniče svoje gubitke. Spust može biti problem jer je put uzak i tehnički zahtevan dok vetar u ovom delu Galicije ne bi trebalo da je problem.

Kao što smo i pretpostavljali. Vuelta skoro da ne može biti uzbudljivija, još malo pa će da dobije epitet “hičkokova trka” 🙂 Pistolero je svim srcem vozi ovaj Hronometar a Purito se svim silama branio i sada se vidi koliko su važni oni njegovi napadi na prethodnim brdima. Na kraju samo jedna sekunda između dvojice Španaca. Borba tek počinje. Etapni trijumf odneo je momak kome je na poslednjoj brdskoj etapi na Turu otišla tačkasta majica.
Generalni plasman bez bonus sekundi bi sada izgledao ovako:
1. Alberto 40:26:22
2. Froome + 20
3. Rodriguez + 21
4. Valverde + 1:19

REZULTATI:

1 Fredrik Carl Wilhelm Kessiakoff (Swe) Astana Pro Team 0:52:36
2 Alberto Contador Velasco (Spa) Saxo Bank – Tinkoff Bank 0:00:17
3 Christopher Froome (GBr) Sky Procycling 0:00:39
4 Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team 0:01:08
5 Benat Intxausti Elorriaga (Spa) Movistar Team 0:01:09
6 Richie Porte (Aus) Sky Procycling 0:01:15
7 Joaquim Rodriguez Oliver (Spa) Katusha Team 0:01:16
8 Cameron Meyer (Aus) Orica – GreenEdge 0:01:17
9 Andrew Talansky (USA) Garmin – Sharp 0:01:24
10 Jonathan Castroviejo Nicolas (Spa) Movistar Team 0:01:34
11 Tony Martin (Ger) Omega Pharma-Quickstep 0:01:39
12 Robert Gesink (Ned) Rabobank Cycling Team 0:01:42
13 Thomas De Gendt (Bel) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team 0:01:50
14 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team 0:01:57
15 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Katusha Team 0:02:02
16 Tiago Machado (Por) Radioshack-Nissan 0:02:04
17 Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale 0:02:05
18 Lars Boom (Ned) Rabobank Cycling Team 0:02:06
19 Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Sky Procycling 0:02:16
20 Laurens Ten Dam (Ned) Rabobank Cycling Team 0:02:20
21 Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale 0:02:21
22 Alexsandr Dyachenko (Kaz) Astana Pro Team 0:02:23
23 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team 0:02:24
24 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale 0:02:34
25 Mikel Astarloza Chaurreau (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:02:37
26 Maciej Bodnar (Pol) Liquigas-Cannondale 0:02:38
27 Maxime Monfort (Bel) Radioshack-Nissan 0:02:40
28 Kristof Vandewalle (Bel) Omega Pharma-Quickstep 0:02:43
29 Gustavo Cesar Veloso (Spa) Andalucia 0:02:47
30 Winner Anacona Gomez (Col) Lampre – ISD 0:02:49
31 Gorka Verdugo Marcotegui (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:02:51
32 Martijn Keizer (Ned) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team
33 Bart De Clercq (Bel) Lotto Belisol Team 0:02:52
34 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale 0:02:53
35 Denis Menchov (Rus) Katusha Team 0:02:55
36 Rob Ruijgh (Ned) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team 0:02:57
37 Dario Cataldo (Ita) Omega Pharma-Quickstep
38 Bauke Mollema (Ned) Rabobank Cycling Team 0:02:59
39 Romain Sicard (Fra) Euskaltel – Euskadi 0:03:05
40 Stef Clement (Ned) Rabobank Cycling Team 0:03:07
41 Jan Bakelants (Bel) Radioshack-Nissan 0:03:11
42 Linus Gerdemann (Ger) Radioshack-Nissan 0:03:14
43 Tomasz Marczynski (Pol) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team 0:03:25
44 Gatis Smukulis (Lat) Katusha Team 0:03:26
45 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale 0:03:30
46 Eros Capecchi (Ita) Liquigas-Cannondale 0:03:32
47 Alessandro Ballan (Ita) BMC Racing Team 0:03:34
48 Antonio Piedra Perez (Spa) Caja Rural 0:03:38
49 Igor Anton Hernandez (Spa) Euskaltel – Euskadi
50 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Lotto Belisol Team
51 Zdenek Stybar (Cze) Omega Pharma-Quickstep 0:03:40
52 Kevin De Weert (Bel) Omega Pharma-Quickstep 0:03:41
53 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team 0:03:48
54 Marcos Garcia (Spa) Caja Rural 0:03:49
55 Steve Morabito (Swi) BMC Racing Team 0:03:57
56 Vicente Reynes Mimo (Spa) Lotto Belisol Team
57 Johan Van Summeren (Bel) Garmin – Sharp 0:03:58
58 Serge Pauwels (Bel) Omega Pharma-Quickstep
59 Przemyslaw Niemiec (Pol) Lampre – ISD 0:04:01
60 Rigoberto Uran Uran (Col) Sky Procycling 0:04:02
61 Amets Txurruka (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:04:03
62 Frantisek Rabon (Cze) Omega Pharma-Quickstep 0:04:06
63 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale 0:04:07
64 Sergio Luis Henao Montoya (Col) Sky Procycling 0:04:08
65 Christophe Le Mevel (Fra) Garmin – Sharp
66 Kevin Seeldraeyers (Bel) Astana Pro Team 0:04:09
67 Rémi Pauriol (Fra) FDJ-Big Mat 0:04:12
68 Pavel Brutt (Rus) Katusha Team
69 Daniel Teklehaymanot (Eri) Orica – GreenEdge 0:04:15
70 Juan Manuel Garate (Spa) Rabobank Cycling Team 0:04:21
71 Damiano Cunego (Ita) Lampre – ISD 0:04:23
72 Andrey Kashechkin (Kaz) Astana Pro Team 0:04:25
73 Jose Vicente Toribio Alcolea (Spa) Andalucia 0:04:28
74 Arnold Jeannesson (Fra) FDJ-Big Mat 0:04:31
75 Hernani Broco (Por) Caja Rural
76 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team 0:04:33
77 Nico Sijmens (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:04:34
78 Thomas Dekker (Ned) Garmin – Sharp
79 Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Saxo Bank – Tinkoff Bank 0:04:37
80 Rafael Valls Ferri (Spa) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team 0:04:44
81 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale 0:04:50
82 Gianni Meersman (Bel) Lotto Belisol Team 0:04:51
83 Xabier Zandio Echaide (Spa) Sky Procycling 0:04:58
84 Rafal Majka (Pol) Saxo Bank – Tinkoff Bank 0:04:59
85 Benjamin Noval Gonzalez (Spa) Saxo Bank – Tinkoff Bank 0:05:03
86 Juan Jose Cobo Acebo (Spa) Movistar Team 0:05:04
87 Markel Irizar Aranburu (Spa) Radioshack-Nissan 0:05:05
88 Egor Silin (Rus) Astana Pro Team 0:05:06
89 Elia Viviani (Ita) Liquigas-Cannondale 0:05:09
90 Martijn Maaskant (Ned) Garmin – Sharp 0:05:10
91 Hayden Roulston (NZl) Radioshack-Nissan 0:05:14
92 Denys Kostyuk (Ukr) Lampre – ISD 0:05:17
93 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Le Credit En Ligne
94 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team
95 Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:05:18
96 Simon Clarke (Aus) Orica – GreenEdge
97 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team 0:05:19
98 Danny Pate (USA) Sky Procycling 0:05:23
99 Maciej Paterski (Pol) Liquigas-Cannondale 0:05:24
100 Egoitz Garcia Echeguibel (Spa) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:05:25
101 Thomas Peterson (USA) Garmin – Sharp 0:05:29
102 Arnaud Courteille (Fra) FDJ-Big Mat 0:05:32
103 Tiziano Dall’antonia (Ita) Liquigas-Cannondale
104 Laurent Didier (Lux) Radioshack-Nissan 0:05:35
105 Niki Terpstra (Ned) Omega Pharma-Quickstep 0:05:36
106 Koen De Kort (Ned) Argos-Shimano 0:05:46
107 Gert Steegmans (Bel) Omega Pharma-Quickstep 0:05:50
108 Juan Jose Oroz Ugalde (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:05:51
109 Sergey Lagutin (Uzb) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team 0:05:56
110 Cayetano José Sarmiento Tunarrosa (Col) Liquigas-Cannondale 0:05:57
111 Cristiano Salerno (Ita) Liquigas-Cannondale 0:05:58
112 Mikel Landa Meana (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:06:05
113 Mickaël Buffaz (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:06:08
114 Stephen Cummings (GBr) BMC Racing Team 0:06:10
115 Javier Chacon (Spa) Andalucia 0:06:11
116 Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol Team 0:06:12
117 Pim Ligthart (Ned) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team
118 Ivan Velasco Murillo (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:06:14
119 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team 0:06:15
120 Leonardo Fabio Duque (Col) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:06:16
121 Grischa Niermann (Ger) Rabobank Cycling Team 0:06:17
122 Matteo Tosatto (Ita) Saxo Bank – Tinkoff Bank
123 Mikhail Ignatyev (Rus) Katusha Team 0:06:19
124 Grégory Rast (Swi) Radioshack-Nissan 0:06:20
125 Thierry Hupond (Fra) Argos-Shimano 0:06:21
126 Lloyd Mondory (Fra) AG2R La Mondiale 0:06:22
127 Ian Stannard (GBr) Sky Procycling 0:06:26
128 Travis Meyer (Aus) Orica – GreenEdge 0:06:27
129 Oleksandr Kvachuk (Ukr) Lampre – ISD 0:06:29
130 Bruno Pires (Por) Saxo Bank – Tinkoff Bank
131 Benoît Vaugrenard (Fra) FDJ-Big Mat 0:06:30
132 Allan Davis (Aus) Orica – GreenEdge 0:06:32
133 Morris Possoni (Ita) Lampre – ISD 0:06:35
134 Alberto Losada Alguacil (Spa) Katusha Team 0:06:36
135 John Degenkolb (Ger) Argos-Shimano 0:06:37
136 Johannes Fröhlinger (Ger) Argos-Shimano 0:06:39
137 Wouter Mol (Ned) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team 0:06:40
138 Pieter Weening (Ned) Orica – GreenEdge 0:06:42
139 Andre Fernando S. Martins Cardoso (Por) Caja Rural 0:06:43
140 Javier Moreno Bazan (Spa) Movistar Team 0:06:45
141 Koldo Fernandez (Spa) Garmin – Sharp 0:06:49
142 Michel Kreder (Ned) Garmin – Sharp 0:06:51
143 Mauro Santambrogio (Ita) BMC Racing Team 0:06:53
144 Nicki Sörensen (Den) Saxo Bank – Tinkoff Bank 0:06:55
145 Simon Geschke (Ger) Argos-Shimano 0:06:58
146 Daniele Bennati (Ita) Radioshack-Nissan 0:06:59
147 Jesus Hernandez Blazquez (Spa) Saxo Bank – Tinkoff Bank 0:07:02
148 Rudy Molard (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
149 William Bonnet (Fra) FDJ-Big Mat 0:07:06
150 David Moncoutie (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:07:08
151 Bertjan Lindeman (Ned) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team 0:07:09
152 Ben Swift (GBr) Sky Procycling 0:07:11
153 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team 0:07:12
154 Javier Ramirez Abeja (Spa) Andalucia 0:07:13
155 Dominique Rollin (Can) FDJ-Big Mat 0:07:14
156 Daniel Navarro Garcia (Spa) Saxo Bank – Tinkoff Bank 0:07:17
157 Pablo Lastras Garcia (Spa) Movistar Team 0:07:18
158 Matti Breschel (Den) Rabobank Cycling Team 0:07:23
159 Olivier Kaisen (Bel) Lotto Belisol Team 0:07:24
160 Gabriel Rasch (Nor) FDJ-Big Mat 0:07:28
161 Klaas Lodewyck (Bel) BMC Racing Team 0:07:34
162 David De La Fuente Rasilla (Spa) Caja Rural 0:07:43
163 Yannick Eijssen (Bel) BMC Racing Team
164 Yukihiro Doi (Jpn) Argos-Shimano 0:07:44
165 Davide Vigano (Ita) Lampre – ISD 0:07:52
166 Frederik Willems (Bel) Lotto Belisol Team 0:07:56
167 Alexandre Geniez (Fra) Argos-Shimano 0:08:02
168 Angel Vicioso Arcos (Spa) Katusha Team 0:08:07
169 Mitchell Docker (Aus) Orica – GreenEdge 0:08:13
170 Javier Francisco Aramendia Lorente (Spa) Caja Rural 0:08:16
171 Davide Cimolai (Ita) Lampre – ISD 0:08:20
172 Adrian Palomares Villaplana (Spa) Andalucia 0:08:23
173 Florent Barle (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:08:28
174 Marco Marzano (Ita) Lampre – ISD 0:08:29
175 Mauro Da Dalto (Ita) Liquigas-Cannondale
176 Julian Dean (NZl) Orica – GreenEdge 0:08:31
177 Dennis Van Winden (Ned) Rabobank Cycling Team 0:08:33
178 Jesus Rosendo Prado (Spa) Andalucia 0:08:37
179 Jens Debusschere (Bel) Lotto Belisol Team 0:08:51
180 Pablo Lechuga Rodriguez (Spa) Andalucia
181 Sergio Carrasco Garcia (Spa) Andalucia 0:09:03
182 Danail Andonov Petrov (Bul) Caja Rural 0:09:04
183 Assan Bazayev (Kaz) Astana Pro Team 0:09:11
184 Raymond Kreder (Ned) Garmin – Sharp 0:09:28
185 Wesley Sulzberger (Aus) Orica – GreenEdge 0:09:35
186 Xavier Florencio Cabre (Spa) Katusha Team 0:10:03
187 Joost Van Leijen (Ned) Lotto Belisol Team 0:10:11
188 Manuel Antonio Leal Cardoso (Por) Caja Rural 0:10:19
189 Juan Jose Lobato Del Valle (Spa) Andalucia 0:11:00
190 Cheng Ji (Chn) Argos-Shimano 0:11:04
191 Aitor Galdos Alonso (Spa) Caja Rural 0:12:14
192 Nacer Bouhanni (Fra) FDJ-Big Mat 0:13:37
193 Daniele Ratto (Ita) Liquigas-Cannondale 0:13:53

GENERALNI PLASMAN___________________________________

1 Joaquim Rodriguez Oliver (Spa) Katusha Team 40:26:15
2 Alberto Contador Velasco (Spa) Saxo Bank – Tinkoff Bank 0:00:01
3 Christopher Froome (GBr) Sky Procycling 0:00:16
4 Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team 0:00:59
5 Robert Gesink (Ned) Rabobank Cycling Team 0:02:27
6 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Katusha Team 0:02:54
7 Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale 0:03:39
8 Andrew Talansky (USA) Garmin – Sharp 0:04:08
9 Laurens Ten Dam (Ned) Rabobank Cycling Team 0:04:22
10 Bauke Mollema (Ned) Rabobank Cycling Team 0:05:10
11 Igor Anton Hernandez (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:05:29
12 Winner Anacona Gomez (Col) Lampre – ISD 0:05:31
13 Tomasz Marczynski (Pol) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team 0:05:52
14 Maxime Monfort (Bel) Radioshack-Nissan 0:05:56
15 Benat Intxausti Elorriaga (Spa) Movistar Team
16 Eros Capecchi (Ita) Liquigas-Cannondale
17 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale 0:06:16
18 Przemyslaw Niemiec (Pol) Lampre – ISD 0:06:25
19 Bart De Clercq (Bel) Lotto Belisol Team 0:07:00
20 Steve Morabito (Swi) BMC Racing Team 0:07:10
21 Gorka Verdugo Marcotegui (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:07:25
22 Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale 0:08:06
23 Kevin Seeldraeyers (Bel) Astana Pro Team 0:08:38
24 Sergio Luis Henao Montoya (Col) Sky Procycling 0:09:22
25 Marcos Garcia (Spa) Caja Rural 0:09:33
26 Rob Ruijgh (Ned) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team 0:10:03
27 Serge Pauwels (Bel) Omega Pharma-Quickstep 0:10:45
28 Amets Txurruka (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:11:12
29 Andre Fernando S. Martins Cardoso (Por) Caja Rural 0:12:34
30 Andrey Kashechkin (Kaz) Astana Pro Team 0:13:04
31 Jan Bakelants (Bel) Radioshack-Nissan 0:13:28
32 Mikel Astarloza Chaurreau (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:13:30
33 Juan Jose Cobo Acebo (Spa) Movistar Team 0:13:44
34 Rémi Pauriol (Fra) FDJ-Big Mat 0:14:55
35 Sergey Lagutin (Uzb) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team 0:17:01
36 Alberto Losada Alguacil (Spa) Katusha Team 0:17:38
37 Christophe Le Mevel (Fra) Garmin – Sharp 0:18:01
38 Ivan Velasco Murillo (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:18:18
39 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team 0:19:09
40 Juan Jose Oroz Ugalde (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:19:56
41 Romain Sicard (Fra) Euskaltel – Euskadi 0:20:40
42 Rigoberto Uran Uran (Col) Sky Procycling 0:20:51
43 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:21:44
44 Tiago Machado (Por) Radioshack-Nissan 0:22:37
45 Fredrik Carl Wilhelm Kessiakoff (Swe) Astana Pro Team 0:23:12
46 Mickaël Buffaz (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:24:28
47 Laurent Didier (Lux) Radioshack-Nissan 0:27:02
48 Damiano Cunego (Ita) Lampre – ISD 0:28:06
49 Hernani Broco (Por) Caja Rural 0:28:59
50 Rafal Majka (Pol) Saxo Bank – Tinkoff Bank 0:29:10
51 Cayetano José Sarmiento Tunarrosa (Col) Liquigas-Cannondale 0:29:47
52 Alessandro Ballan (Ita) BMC Racing Team 0:31:08
53 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team 0:32:30
54 Daniel Navarro Garcia (Spa) Saxo Bank – Tinkoff Bank 0:33:06
55 Mauro Santambrogio (Ita) BMC Racing Team 0:33:39
56 Kevin De Weert (Bel) Omega Pharma-Quickstep 0:34:10
57 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team 0:35:27
58 Juan Manuel Garate (Spa) Rabobank Cycling Team 0:37:03
59 Zdenek Stybar (Cze) Omega Pharma-Quickstep 0:37:16
60 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team 0:37:19
61 Dario Cataldo (Ita) Omega Pharma-Quickstep 0:37:20
62 Koen De Kort (Ned) Argos-Shimano 0:39:18
63 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Lotto Belisol Team
64 Linus Gerdemann (Ger) Radioshack-Nissan 0:39:31
65 Cristiano Salerno (Ita) Liquigas-Cannondale 0:39:54
66 Denis Menchov (Rus) Katusha Team 0:40:08
67 Thomas De Gendt (Bel) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team 0:40:16
68 Johannes Fröhlinger (Ger) Argos-Shimano
69 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team 0:40:20
70 Johan Van Summeren (Bel) Garmin – Sharp 0:41:03
71 Gianni Meersman (Bel) Lotto Belisol Team 0:41:06
72 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale 0:41:42
73 Vicente Reynes Mimo (Spa) Lotto Belisol Team 0:43:04
74 Kristof Vandewalle (Bel) Omega Pharma-Quickstep
75 Michel Kreder (Ned) Garmin – Sharp 0:43:23
76 Morris Possoni (Ita) Lampre – ISD 0:43:46
77 Denys Kostyuk (Ukr) Lampre – ISD 0:43:56
78 Marco Marzano (Ita) Lampre – ISD 0:44:15
79 Richie Porte (Aus) Sky Procycling 0:44:30
80 David De La Fuente Rasilla (Spa) Caja Rural 0:44:55
81 Alexsandr Dyachenko (Kaz) Astana Pro Team 0:45:48
82 Simon Clarke (Aus) Orica – GreenEdge 0:46:20
83 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team 0:46:43
84 Javier Moreno Bazan (Spa) Movistar Team 0:47:33
85 Tony Martin (Ger) Omega Pharma-Quickstep 0:48:36
86 Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:49:16
87 Jesus Hernandez Blazquez (Spa) Saxo Bank – Tinkoff Bank 0:49:57
88 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team 0:50:08
89 Pablo Lastras Garcia (Spa) Movistar Team 0:50:17
90 Grischa Niermann (Ger) Rabobank Cycling Team 0:51:04
91 Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Saxo Bank – Tinkoff Bank 0:51:13
92 Mikel Landa Meana (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:51:14
93 Egor Silin (Rus) Astana Pro Team 0:52:48
94 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale 0:52:50
95 Maciej Paterski (Pol) Liquigas-Cannondale 0:52:54
96 Alexandre Geniez (Fra) Argos-Shimano 0:52:58
97 Arnaud Courteille (Fra) FDJ-Big Mat 0:53:10
98 Markel Irizar Aranburu (Spa) Radioshack-Nissan 0:53:51
99 Grégory Rast (Swi) Radioshack-Nissan 0:54:07
100 Thierry Hupond (Fra) Argos-Shimano 0:54:13
101 Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Sky Procycling 0:54:51
102 Arnold Jeannesson (Fra) FDJ-Big Mat 0:55:15
103 Antonio Piedra Perez (Spa) Caja Rural 0:55:28
104 Benjamin Noval Gonzalez (Spa) Saxo Bank – Tinkoff Bank 0:56:18
105 Daniel Teklehaymanot (Eri) Orica – GreenEdge 0:56:35
106 Lars Boom (Ned) Rabobank Cycling Team 0:56:47
107 Xabier Zandio Echaide (Spa) Sky Procycling 0:57:03
108 Cameron Meyer (Aus) Orica – GreenEdge 0:57:06
109 Jose Vicente Toribio Alcolea (Spa) Andalucia 0:57:08
110 Bruno Pires (Por) Saxo Bank – Tinkoff Bank 0:57:15
111 Adrian Palomares Villaplana (Spa) Andalucia 0:57:19
112 Rafael Valls Ferri (Spa) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team 0:57:39
113 Leonardo Fabio Duque (Col) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:58:18
114 Niki Terpstra (Ned) Omega Pharma-Quickstep 0:59:04
115 Simon Geschke (Ger) Argos-Shimano 0:59:13
116 Rudy Molard (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:59:20
117 Nico Sijmens (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:59:21
118 Gabriel Rasch (Nor) FDJ-Big Mat 0:59:28
119 Mauro Da Dalto (Ita) Liquigas-Cannondale 0:59:30
120 Gustavo Cesar Veloso (Spa) Andalucia 1:00:02
121 Pim Ligthart (Ned) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team 1:00:36
122 Javier Ramirez Abeja (Spa) Andalucia 1:01:24
123 Pavel Brutt (Rus) Katusha Team 1:01:49
124 Gert Steegmans (Bel) Omega Pharma-Quickstep 1:02:08
125 Klaas Lodewyck (Bel) BMC Racing Team 1:02:53
126 Matteo Tosatto (Ita) Saxo Bank – Tinkoff Bank 1:03:38
127 Martijn Keizer (Ned) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team 1:03:51
128 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale 1:04:00
129 Jesus Rosendo Prado (Spa) Andalucia 1:05:05
130 Angel Vicioso Arcos (Spa) Katusha Team 1:05:26
131 Pieter Weening (Ned) Orica – GreenEdge 1:05:30
132 John Degenkolb (Ger) Argos-Shimano 1:05:40
133 Assan Bazayev (Kaz) Astana Pro Team
134 Yannick Eijssen (Bel) BMC Racing Team 1:06:44
135 Thomas Dekker (Ned) Garmin – Sharp 1:06:45
136 Florent Barle (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 1:06:53
137 Yukihiro Doi (Jpn) Argos-Shimano 1:07:03
138 Gatis Smukulis (Lat) Katusha Team 1:07:22
139 Sergio Carrasco Garcia (Spa) Andalucia 1:07:39
140 Elia Viviani (Ita) Liquigas-Cannondale 1:08:33
141 Koldo Fernandez (Spa) Garmin – Sharp 1:08:40
142 Lloyd Mondory (Fra) AG2R La Mondiale 1:08:50
143 Xavier Florencio Cabre (Spa) Katusha Team 1:08:53
144 Egoitz Garcia Echeguibel (Spa) Cofidis, Le Credit En Ligne 1:08:59
145 Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol Team 1:09:07
146 Daniele Bennati (Ita) Radioshack-Nissan 1:09:42
147 Dominique Rollin (Can) FDJ-Big Mat 1:10:26
148 Wouter Mol (Ned) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team 1:10:28
149 Benoît Vaugrenard (Fra) FDJ-Big Mat 1:10:47
150 Allan Davis (Aus) Orica – GreenEdge 1:11:08
151 Davide Vigano (Ita) Lampre – ISD 1:11:24
152 Maciej Bodnar (Pol) Liquigas-Cannondale 1:11:26
153 William Bonnet (Fra) FDJ-Big Mat 1:12:07
154 David Moncoutie (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 1:12:10
155 Frantisek Rabon (Cze) Omega Pharma-Quickstep 1:13:34
156 Thomas Peterson (USA) Garmin – Sharp 1:13:40
157 Stef Clement (Ned) Rabobank Cycling Team 1:14:01
158 Hayden Roulston (NZl) Radioshack-Nissan 1:14:56
159 Jonathan Castroviejo Nicolas (Spa) Movistar Team 1:15:29
160 Oleksandr Kvachuk (Ukr) Lampre – ISD 1:15:44
161 Danny Pate (USA) Sky Procycling 1:15:47
162 Frederik Willems (Bel) Lotto Belisol Team 1:16:30
163 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale 1:17:20
164 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team 1:17:30
165 Tiziano Dall’antonia (Ita) Liquigas-Cannondale 1:17:40
166 Ian Stannard (GBr) Sky Procycling 1:17:41
167 Pablo Lechuga Rodriguez (Spa) Andalucia 1:17:47
168 Travis Meyer (Aus) Orica – GreenEdge 1:18:01
169 Matti Breschel (Den) Rabobank Cycling Team 1:18:34
170 Stephen Cummings (GBr) BMC Racing Team 1:19:54
171 Dennis Van Winden (Ned) Rabobank Cycling Team 1:20:04
172 Bertjan Lindeman (Ned) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team 1:20:36
173 Ben Swift (GBr) Sky Procycling 1:20:59
174 Javier Chacon (Spa) Andalucia 1:21:20
175 Martijn Maaskant (Ned) Garmin – Sharp 1:21:31
176 Mitchell Docker (Aus) Orica – GreenEdge 1:21:32
177 Nicki Sörensen (Den) Saxo Bank – Tinkoff Bank 1:22:14
178 Olivier Kaisen (Bel) Lotto Belisol Team 1:22:24
179 Raymond Kreder (Ned) Garmin – Sharp 1:22:55
180 Julian Dean (NZl) Orica – GreenEdge 1:23:49
181 Manuel Antonio Leal Cardoso (Por) Caja Rural 1:25:54
182 Davide Cimolai (Ita) Lampre – ISD 1:26:05
183 Nacer Bouhanni (Fra) FDJ-Big Mat 1:26:42
184 Danail Andonov Petrov (Bul) Caja Rural 1:27:33
185 Wesley Sulzberger (Aus) Orica – GreenEdge 1:28:33
186 Jens Debusschere (Bel) Lotto Belisol Team 1:31:31
187 Javier Francisco Aramendia Lorente (Spa) Caja Rural 1:33:17
188 Aitor Galdos Alonso (Spa) Caja Rural
189 Mikhail Ignatyev (Rus) Katusha Team 1:37:19
190 Daniele Ratto (Ita) Liquigas-Cannondale 1:43:35
191 Cheng Ji (Chn) Argos-Shimano 1:43:48
192 Juan Jose Lobato Del Valle (Spa) Andalucia 1:45:11
193 Joost Van Leijen (Ned) Lotto Belisol Team 1:47:52

ZELENA MAJICA

1 John Degenkolb (Ger) Argos-Shimano 103 bod
2 Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team 90
3 Joaquim Rodriguez Oliver (Spa) Katusha Team 85
4 Christopher Froome (GBr) Sky Procycling 67
5 Alberto Contador Velasco (Spa) Saxo Bank – Tinkoff Bank 66
6 Daniele Bennati (Ita) Radioshack-Nissan 66
7 Nacer Bouhanni (Fra) FDJ-Big Mat 57
8 Gianni Meersman (Bel) Lotto Belisol Team 55
9 Elia Viviani (Ita) Liquigas-Cannondale 53
10 Allan Davis (Aus) Orica – GreenEdge 46

TAČKASTA MAJICA

1 Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team 21 bod
2 Joaquim Rodriguez Oliver (Spa) Katusha Team 17
3 Simon Clarke (Aus) Orica – GreenEdge 16
4 Pim Ligthart (Ned) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team 11
5 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Le Credit En Ligne 10
6 Alberto Contador Velasco (Spa) Saxo Bank – Tinkoff Bank 10
7 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team 9
8 Tony Martin (Ger) Omega Pharma-Quickstep 8
9 Christopher Froome (GBr) Sky Procycling 7
10 Javier Ramirez Abeja (Spa) Andalucia 5

KOMBINACIJA

1 Joaquim Rodriguez Oliver (Spa) Katusha Team 6 bod
2 Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team 7
3 Alberto Contador Velasco (Spa) Saxo Bank – Tinkoff Bank 13
4 Christopher Froome (GBr) Sky Procycling 16
5 Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale 39
6 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Katusha Team 48
7 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team 78
8 Fredrik Carl Wilhelm Kessiakoff (Swe) Astana Pro Team 79
9 Marcos Garcia (Spa) Caja Rural 82
10 Simon Clarke (Aus) Orica – GreenEdge 98

(BiciSvet.com/cyclingnews.com/OlePaikkonen)

 

 

Facebook Comments

comments

Powered by New Facebook Comments

1 thought on “La Vuelta ’12 Cambados – Pontevedra E11

  1. bobcha says:

    Ove sezone, Vuelta je najbolja trka, pa Giro pa TDF. Prudom ce morati da se potrudi da napravi neke promene u etapama, jer ovo sto ASO radi samo gubi na kvalitetu trke koja ide silaznom putanjnom poslednje 3 godine

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *