La Vuelta ’12 Santiago de Compostela – Ferrol E13

Pin It

Distanca: 172.7km
Najviši vrh: 410m
Kategorija: „Rolling“
Perfektan dan za begunce. Posle ove etape vozače očekuju 4 teška dana sa ciljem na usponu gde će se trkati nekolicina vozača iz generalnog plasmana dok će svi ostali svoju šansu tražiti danas. Ko se nađe u begu itekako će biti svestan da mu je ovo možda poslednja prilika za trijumf. Ferol je poslednji put ugostio vueltu pre 19 godina. Sprineti protiv begunaca mada je prvih mnogo manje na trci a ima i jedno kratko brdo pri kraju etape. –La-Vuelta-2012-startna-lista

Odavno nisam video jurnjavu na rastojanju od 10m i to čitava 4km.
Bravo za Kamingsa koji nije imao formu na Turu da opravda ono zbog čega je došao u BMC. Solo pobeda što je bio i jedini način da u polu-sprinterskoj grupi visoki Britanac dođe do trijumfa na trci. Crveno crna “Bring Me Cash” ekipa dolazi do  drugog trijumfa na trećem grand turu. Izvadili su malo posao na kraju sezone a Stiv je pokazao da je prvoklasan vozač koji je dugo čekao svojih 5min slave.

REZULTATI:

1 Stephen Cummings (GBr) BMC Racing Team 4:05:02
2 Cameron Meyer (Aus) Orica – GreenEdge 0:00:04
3 Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Sky Procycling
4 Simon Clarke (Aus) Orica – GreenEdge 0:00:14
5 Linus Gerdemann (Ger) Radioshack-Nissan
6 Thomas De Gendt (Bel) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team
7 John Degenkolb (Ger) Argos-Shimano 0:00:40
8 Allan Davis (Aus) Orica – GreenEdge
9 Ben Swift (GBr) Sky Procycling
10 Lloyd Mondory (Fra) AG2R La Mondiale
11 Davide Cimolai (Ita) Lampre – ISD
12 Sergey Lagutin (Uzb) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team
13 Koldo Fernandez (Spa) Garmin – Sharp
14 Leonardo Fabio Duque (Col) Cofidis, Le Credit En Ligne
15 Tiziano Dall’antonia (Ita) Liquigas-Cannondale
16 Egoitz Garcia Echeguibel (Spa) Cofidis, Le Credit En Ligne
17 Daniele Bennati (Ita) Radioshack-Nissan
18 Gianni Meersman (Bel) Lotto Belisol Team
19 William Bonnet (Fra) FDJ-Big Mat
20 Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel – Euskadi
21 Alberto Contador Velasco (Spa) Saxo Bank – Tinkoff Bank
22 Andre Fernando S. Martins Cardoso (Por) Caja Rural
23 Arnold Jeannesson (Fra) FDJ-Big Mat
24 Bauke Mollema (Ned) Rabobank Cycling Team
25 Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale
26 Christopher Froome (GBr) Sky Procycling
27 Manuel Antonio Leal Cardoso (Por) Caja Rural
28 Rob Ruijgh (Ned) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team
29 Alberto Losada Alguacil (Spa) Katusha Team
30 Pieter Weening (Ned) Orica – GreenEdge
31 Tomasz Marczynski (Pol) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team
32 Eros Capecchi (Ita) Liquigas-Cannondale
33 Alessandro Ballan (Ita) BMC Racing Team
34 Mauro Da Dalto (Ita) Liquigas-Cannondale
35 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale
36 Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale
37 Joaquim Rodriguez Oliver (Spa) Katusha Team
38 Przemyslaw Niemiec (Pol) Lampre – ISD
39 Ian Stannard (GBr) Sky Procycling
40 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Katusha Team
41 Maxime Monfort (Bel) Radioshack-Nissan
42 Klaas Lodewyck (Bel) BMC Racing Team
43 Rémi Pauriol (Fra) FDJ-Big Mat
44 Gert Steegmans (Bel) Omega Pharma-Quickstep
45 Gorka Verdugo Marcotegui (Spa) Euskaltel – Euskadi
46 Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team
47 Winner Anacona Gomez (Col) Lampre – ISD
48 Pim Ligthart (Ned) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team
49 Denys Kostyuk (Ukr) Lampre – ISD
50 Jan Bakelants (Bel) Radioshack-Nissan
51 Niki Terpstra (Ned) Omega Pharma-Quickstep
52 Igor Anton Hernandez (Spa) Euskaltel – Euskadi
53 Robert Gesink (Ned) Rabobank Cycling Team
54 Michel Kreder (Ned) Garmin – Sharp
55 Wesley Sulzberger (Aus) Orica – GreenEdge
56 Grischa Niermann (Ger) Rabobank Cycling Team
57 Marcos Garcia (Spa) Caja Rural
58 Davide Vigano (Ita) Lampre – ISD
59 Grégory Rast (Swi) Radioshack-Nissan
60 Benat Intxausti Elorriaga (Spa) Movistar Team
61 Laurens Ten Dam (Ned) Rabobank Cycling Team
62 Amets Txurruka (Spa) Euskaltel – Euskadi
63 Travis Meyer (Aus) Orica – GreenEdge
64 Zdenek Stybar (Cze) Omega Pharma-Quickstep
65 Lars Boom (Ned) Rabobank Cycling Team
66 Dennis Van Winden (Ned) Rabobank Cycling Team
67 Bart De Clercq (Bel) Lotto Belisol Team
68 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Le Credit En Ligne
69 Xavier Florencio Cabre (Spa) Katusha Team
70 Gustavo Cesar Veloso (Spa) Andalucia
71 Andrew Talansky (USA) Garmin – Sharp
72 Serge Pauwels (Bel) Omega Pharma-Quickstep
73 Raymond Kreder (Ned) Garmin – Sharp
74 Maciej Paterski (Pol) Liquigas-Cannondale
75 Dario Cataldo (Ita) Omega Pharma-Quickstep
76 Mauro Santambrogio (Ita) BMC Racing Team
77 Kevin Seeldraeyers (Bel) Astana Pro Team
78 Andrey Kashechkin (Kaz) Astana Pro Team
79 Steve Morabito (Swi) BMC Racing Team
80 Laurent Didier (Lux) Radioshack-Nissan
81 Mickaël Buffaz (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
82 Angel Vicioso Arcos (Spa) Katusha Team
83 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale
84 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team
85 Bruno Pires (Por) Saxo Bank – Tinkoff Bank
86 Benjamin Noval Gonzalez (Spa) Saxo Bank – Tinkoff Bank
87 Sergio Luis Henao Montoya (Col) Sky Procycling
88 Rigoberto Uran Uran (Col) Sky Procycling
89 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale
90 Cayetano José Sarmiento Tunarrosa (Col) Liquigas-Cannondale
91 Juan Jose Oroz Ugalde (Spa) Euskaltel – Euskadi
92 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team
93 Nicki Sörensen (Den) Saxo Bank – Tinkoff Bank
94 Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Saxo Bank – Tinkoff Bank
95 Pablo Lastras Garcia (Spa) Movistar Team
96 Ivan Velasco Murillo (Spa) Euskaltel – Euskadi
97 Javier Moreno Bazan (Spa) Movistar Team
98 Markel Irizar Aranburu (Spa) Radioshack-Nissan
99 Cristiano Salerno (Ita) Liquigas-Cannondale
100 Daniel Teklehaymanot (Eri) Orica – GreenEdge
101 Gabriel Rasch (Nor) FDJ-Big Mat
102 Sergio Carrasco Garcia (Spa) Andalucia
103 Mikel Landa Meana (Spa) Euskaltel – Euskadi
104 Christophe Le Mevel (Fra) Garmin – Sharp
105 Fredrik Carl Wilhelm Kessiakoff (Swe) Astana Pro Team
106 Kristof Vandewalle (Bel) Omega Pharma-Quickstep
107 Romain Sicard (Fra) Euskaltel – Euskadi
108 Maciej Bodnar (Pol) Liquigas-Cannondale
109 Javier Ramirez Abeja (Spa) Andalucia
110 Damiano Cunego (Ita) Lampre – ISD
111 Johan Van Summeren (Bel) Garmin – Sharp
112 Tiago Machado (Por) Radioshack-Nissan
113 Kevin De Weert (Bel) Omega Pharma-Quickstep
114 Rafal Majka (Pol) Saxo Bank – Tinkoff Bank
115 Bertjan Lindeman (Ned) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team
116 Koen De Kort (Ned) Argos-Shimano
117 Martijn Keizer (Ned) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team
118 David De La Fuente Rasilla (Spa) Caja Rural
119 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team
120 Nico Sijmens (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne
121 Frantisek Rabon (Cze) Omega Pharma-Quickstep
122 Juan Manuel Garate (Spa) Rabobank Cycling Team
123 Stef Clement (Ned) Rabobank Cycling Team
124 Pavel Brutt (Rus) Katusha Team
125 Thomas Dekker (Ned) Garmin – Sharp
126 Denis Menchov (Rus) Katusha Team
127 Richie Porte (Aus) Sky Procycling
128 Matteo Tosatto (Ita) Saxo Bank – Tinkoff Bank 0:00:58
129 Egor Silin (Rus) Astana Pro Team 0:01:01
130 Marco Marzano (Ita) Lampre – ISD
131 Benoît Vaugrenard (Fra) FDJ-Big Mat
132 Florent Barle (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:01:08
133 David Moncoutie (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:01:36
134 Tony Martin (Ger) Omega Pharma-Quickstep 0:02:56
135 Elia Viviani (Ita) Liquigas-Cannondale 0:03:19
136 Daniel Navarro Garcia (Spa) Saxo Bank – Tinkoff Bank 0:05:12
137 Jesus Hernandez Blazquez (Spa) Saxo Bank – Tinkoff Bank
138 Vicente Reynes Mimo (Spa) Lotto Belisol Team
139 Wouter Mol (Ned) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team
140 Thomas Peterson (USA) Garmin – Sharp
141 Antonio Piedra Perez (Spa) Caja Rural
142 Johannes Fröhlinger (Ger) Argos-Shimano
143 Gatis Smukulis (Lat) Katusha Team 0:06:06
144 Javier Chacon (Spa) Andalucia
145 Simon Geschke (Ger) Argos-Shimano
146 Mikel Astarloza Chaurreau (Spa) Euskaltel – Euskadi
147 Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol Team
148 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team
149 Martijn Maaskant (Ned) Garmin – Sharp
150 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team 0:00:40
151 Mikhail Ignatyev (Rus) Katusha Team 0:07:45
152 Yannick Eijssen (Bel) BMC Racing Team 0:08:44
153 Danny Pate (USA) Sky Procycling 0:09:28
154 Dominique Rollin (Can) FDJ-Big Mat
155 Javier Francisco Aramendia Lorente (Spa) Caja Rural
156 Aitor Galdos Alonso (Spa) Caja Rural
157 Pablo Lechuga Rodriguez (Spa) Andalucia
158 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team
159 Frederik Willems (Bel) Lotto Belisol Team
160 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team 0:10:01
161 Jesus Rosendo Prado (Spa) Andalucia
162 Adrian Palomares Villaplana (Spa) Andalucia
163 Rafael Valls Ferri (Spa) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team
164 Julian Dean (NZl) Orica – GreenEdge
165 Oleksandr Kvachuk (Ukr) Lampre – ISD
166 Hernani Broco (Por) Caja Rural
167 Juan Jose Lobato Del Valle (Spa) Andalucia
168 Matti Breschel (Den) Rabobank Cycling Team
169 Mitchell Docker (Aus) Orica – GreenEdge
170 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale 0:13:50
171 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale
172 Jose Vicente Toribio Alcolea (Spa) Andalucia
173 Danail Andonov Petrov (Bul) Caja Rural
174 Jens Debusschere (Bel) Lotto Belisol Team
175 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Lotto Belisol Team
176 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team
177 Assan Bazayev (Kaz) Astana Pro Team
178 Alexsandr Dyachenko (Kaz) Astana Pro Team
179 Rudy Molard (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
180 Arnaud Courteille (Fra) FDJ-Big Mat
181 Thierry Hupond (Fra) Argos-Shimano
182 Alexandre Geniez (Fra) Argos-Shimano
183 Yukihiro Doi (Jpn) Argos-Shimano
184 Juan Jose Cobo Acebo (Spa) Movistar Team
185 Jonathan Castroviejo Nicolas (Spa) Movistar Team
186 Olivier Kaisen (Bel) Lotto Belisol Team 0:15:24
187 Joost Van Leijen (Ned) Lotto Belisol Team
188 Cheng Ji (Chn) Argos-Shimano
DNS Morris Possoni (Ita) Lampre – ISD
DNS Hayden Roulston (NZl) Radioshack-Nissan
DNF Nacer Bouhanni (Fra) FDJ-Big Mat
GENERALNI PLASMAN_____________________________________-
1 Joaquim Rodriguez Oliver (Spa) Katusha Team 48:56:17
2 Alberto Contador Velasco (Spa) Saxo Bank – Tinkoff Bank 0:00:13
3 Christopher Froome (GBr) Sky Procycling 0:00:51
4 Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team 0:01:20
5 Robert Gesink (Ned) Rabobank Cycling Team 0:02:59
6 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Katusha Team 0:03:29
7 Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale 0:04:22
8 Andrew Talansky (USA) Garmin – Sharp 0:05:17
9 Laurens Ten Dam (Ned) Rabobank Cycling Team 0:05:18
10 Bauke Mollema (Ned) Rabobank Cycling Team 0:06:01
11 Igor Anton Hernandez (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:06:08
12 Winner Anacona Gomez (Col) Lampre – ISD 0:06:35
13 Eros Capecchi (Ita) Liquigas-Cannondale 0:06:47
14 Benat Intxausti Elorriaga (Spa) Movistar Team 0:06:51
15 Maxime Monfort (Bel) Radioshack-Nissan 0:06:55
16 Tomasz Marczynski (Pol) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team 0:07:01
17 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale 0:07:04
18 Przemyslaw Niemiec (Pol) Lampre – ISD 0:07:10
19 Gorka Verdugo Marcotegui (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:08:13
20 Bart De Clercq (Bel) Lotto Belisol Team 0:08:25
21 Steve Morabito (Swi) BMC Racing Team 0:08:40
22 Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale 0:09:15
23 Sergio Luis Henao Montoya (Col) Sky Procycling 0:10:10
24 Kevin Seeldraeyers (Bel) Astana Pro Team 0:10:22
25 Rob Ruijgh (Ned) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team 0:11:12
26 Marcos Garcia (Spa) Caja Rural 0:11:41
27 Serge Pauwels (Bel) Omega Pharma-Quickstep 0:12:15
28 Amets Txurruka (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:12:21
29 Andre Fernando S. Martins Cardoso (Por) Caja Rural 0:14:04
30 Andrey Kashechkin (Kaz) Astana Pro Team 0:14:44
31 Jan Bakelants (Bel) Radioshack-Nissan 0:16:01
32 Rémi Pauriol (Fra) FDJ-Big Mat 0:16:39
33 Sergey Lagutin (Uzb) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team 0:18:57
34 Christophe Le Mevel (Fra) Garmin – Sharp 0:19:18
35 Ivan Velasco Murillo (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:19:27
36 Mikel Astarloza Chaurreau (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:20:11
37 Juan Jose Oroz Ugalde (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:22:06
38 Rigoberto Uran Uran (Col) Sky Procycling 0:22:44
39 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:23:28
40 Romain Sicard (Fra) Euskaltel – Euskadi 0:24:11
41 Tiago Machado (Por) Radioshack-Nissan 0:25:30
42 Fredrik Carl Wilhelm Kessiakoff (Swe) Astana Pro Team 0:25:45
43 Alberto Losada Alguacil (Spa) Katusha Team 0:25:46
44 Mickaël Buffaz (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:26:22
45 Juan Jose Cobo Acebo (Spa) Movistar Team 0:28:38
46 Damiano Cunego (Ita) Lampre – ISD 0:29:10
47 Laurent Didier (Lux) Radioshack-Nissan 0:30:33
48 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team 0:30:40
49 Rafal Majka (Pol) Saxo Bank – Tinkoff Bank 0:32:03
50 Cayetano José Sarmiento Tunarrosa (Col) Liquigas-Cannondale 0:32:07
51 Alessandro Ballan (Ita) BMC Racing Team 0:35:01
52 Mauro Santambrogio (Ita) BMC Racing Team 0:35:59
53 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team 0:36:18
54 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team 0:36:23
55 Kevin De Weert (Bel) Omega Pharma-Quickstep 0:36:49
56 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team 0:38:28
57 Zdenek Stybar (Cze) Omega Pharma-Quickstep 0:39:57
58 Hernani Broco (Por) Caja Rural 0:39:59
59 Dario Cataldo (Ita) Omega Pharma-Quickstep 0:40:18
60 Juan Manuel Garate (Spa) Rabobank Cycling Team 0:40:23
61 Daniel Navarro Garcia (Spa) Saxo Bank – Tinkoff Bank 0:40:58
62 Cristiano Salerno (Ita) Liquigas-Cannondale 0:42:04
63 Koen De Kort (Ned) Argos-Shimano 0:42:38
64 Johan Van Summeren (Bel) Garmin – Sharp 0:43:16
65 Linus Gerdemann (Ger) Radioshack-Nissan 0:43:20
66 Thomas De Gendt (Bel) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team 0:43:35
67 Denys Kostyuk (Ukr) Lampre – ISD 0:46:09
68 Kristof Vandewalle (Bel) Omega Pharma-Quickstep 0:46:16
69 Denis Menchov (Rus) Katusha Team 0:46:18
70 Michel Kreder (Ned) Garmin – Sharp 0:46:21
71 David De La Fuente Rasilla (Spa) Caja Rural 0:46:25
72 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale 0:47:13
73 Richie Porte (Aus) Sky Procycling 0:47:42
74 Johannes Fröhlinger (Ger) Argos-Shimano 0:48:09
75 Marco Marzano (Ita) Lampre – ISD 0:48:29
76 Simon Clarke (Aus) Orica – GreenEdge 0:48:52
77 Gianni Meersman (Bel) Lotto Belisol Team 0:49:02
78 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team 0:50:38
79 Vicente Reynes Mimo (Spa) Lotto Belisol Team 0:50:56
80 Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:52:47
81 Javier Moreno Bazan (Spa) Movistar Team 0:53:14
82 Pablo Lastras Garcia (Spa) Movistar Team 0:53:37
83 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team 0:53:39
84 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Lotto Belisol Team 0:54:12
85 Mikel Landa Meana (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:54:34
86 Grischa Niermann (Ger) Rabobank Cycling Team 0:54:35
87 Maciej Paterski (Pol) Liquigas-Cannondale 0:55:32
88 Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Saxo Bank – Tinkoff Bank 0:55:50
89 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale 0:56:07
90 Egor Silin (Rus) Astana Pro Team 0:56:40
91 Arnold Jeannesson (Fra) FDJ-Big Mat 0:56:53
92 Markel Irizar Aranburu (Spa) Radioshack-Nissan 0:57:22
93 Cameron Meyer (Aus) Orica – GreenEdge 0:57:35
94 Grégory Rast (Swi) Radioshack-Nissan 0:58:00
95 Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Sky Procycling 0:59:03
96 Jesus Hernandez Blazquez (Spa) Saxo Bank – Tinkoff Bank 0:59:06
97 Tony Martin (Ger) Omega Pharma-Quickstep 0:59:37
98 Lars Boom (Ned) Rabobank Cycling Team 0:59:43
99 Benjamin Noval Gonzalez (Spa) Saxo Bank – Tinkoff Bank 1:00:55
100 Leonardo Fabio Duque (Col) Cofidis, Le Credit En Ligne 1:01:16
101 Bruno Pires (Por) Saxo Bank – Tinkoff Bank 1:01:52
102 Gustavo Cesar Veloso (Spa) Andalucia 1:02:10
103 Nico Sijmens (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne 1:02:41
104 Gabriel Rasch (Nor) FDJ-Big Mat 1:02:48
105 Mauro Da Dalto (Ita) Liquigas-Cannondale 1:03:23
106 Niki Terpstra (Ned) Omega Pharma-Quickstep 1:04:26
107 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team 1:04:32
108 Pim Ligthart (Ned) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team 1:04:53
109 Javier Ramirez Abeja (Spa) Andalucia 1:05:17
110 Gert Steegmans (Bel) Omega Pharma-Quickstep 1:06:01
111 Martijn Keizer (Ned) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team 1:06:16
112 Klaas Lodewyck (Bel) BMC Racing Team 1:06:24
113 Pavel Brutt (Rus) Katusha Team 1:06:42
114 Antonio Piedra Perez (Spa) Caja Rural 1:07:07
115 Simon Geschke (Ger) Argos-Shimano 1:07:20
116 Alexsandr Dyachenko (Kaz) Astana Pro Team 1:07:26
117 Alexandre Geniez (Fra) Argos-Shimano 1:07:52
118 Pieter Weening (Ned) Orica – GreenEdge 1:08:03
119 Matteo Tosatto (Ita) Saxo Bank – Tinkoff Bank 1:09:37
120 Thomas Dekker (Ned) Garmin – Sharp 1:09:43
121 Sergio Carrasco Garcia (Spa) Andalucia 1:10:12
122 Adrian Palomares Villaplana (Spa) Andalucia 1:10:33
123 Arnaud Courteille (Fra) FDJ-Big Mat 1:10:44
124 Angel Vicioso Arcos (Spa) Katusha Team 1:11:07
125 Florent Barle (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 1:11:14
126 John Degenkolb (Ger) Argos-Shimano 1:11:38
127 Thierry Hupond (Fra) Argos-Shimano 1:12:21
128 Egoitz Garcia Echeguibel (Spa) Cofidis, Le Credit En Ligne 1:12:48
129 Koldo Fernandez (Spa) Garmin – Sharp 1:13:50
130 Lloyd Mondory (Fra) AG2R La Mondiale 1:14:12
131 Rudy Molard (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 1:14:50
132 Elia Viviani (Ita) Liquigas-Cannondale 1:15:01
133 Benoît Vaugrenard (Fra) FDJ-Big Mat
134 Rafael Valls Ferri (Spa) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team 1:15:04
135 Daniele Bennati (Ita) Radioshack-Nissan 1:15:13
136 Xavier Florencio Cabre (Spa) Katusha Team 1:15:22
137 William Bonnet (Fra) FDJ-Big Mat 1:16:00
138 Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol Team 1:16:29
139 Jesus Rosendo Prado (Spa) Andalucia 1:16:51
140 Maciej Bodnar (Pol) Liquigas-Cannondale 1:17:07
141 Gatis Smukulis (Lat) Katusha Team 1:17:12
142 Davide Vigano (Ita) Lampre – ISD 1:17:22
143 Stef Clement (Ned) Rabobank Cycling Team 1:17:32
144 Frantisek Rabon (Cze) Omega Pharma-Quickstep 1:17:51
145 David Moncoutie (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 1:18:04
146 Wouter Mol (Ned) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team 1:18:31
147 Yannick Eijssen (Bel) BMC Racing Team 1:18:41
148 Jose Vicente Toribio Alcolea (Spa) Andalucia 1:19:32
149 Thomas Peterson (USA) Garmin – Sharp 1:21:10
150 Tiziano Dall’antonia (Ita) Liquigas-Cannondale 1:21:11
151 Ian Stannard (GBr) Sky Procycling 1:21:12
152 Dominique Rollin (Can) FDJ-Big Mat 1:21:55
153 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale 1:22:17
154 Bertjan Lindeman (Ned) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team 1:23:41
155 Stephen Cummings (GBr) BMC Racing Team 1:23:45
156 Assan Bazayev (Kaz) Astana Pro Team 1:24:12
157 Travis Meyer (Aus) Orica – GreenEdge 1:24:16
158 Dennis Van Winden (Ned) Rabobank Cycling Team 1:25:14
159 Ben Swift (GBr) Sky Procycling 1:25:21
160 Yukihiro Doi (Jpn) Argos-Shimano 1:25:54
161 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team 1:26:27
162 Oleksandr Kvachuk (Ukr) Lampre – ISD 1:28:58
163 Javier Chacon (Spa) Andalucia 1:29:19
164 Daniel Teklehaymanot (Eri) Orica – GreenEdge 1:29:22
165 Frederik Willems (Bel) Lotto Belisol Team 1:29:42
166 Danny Pate (USA) Sky Procycling 1:30:16
167 Nicki Sörensen (Den) Saxo Bank – Tinkoff Bank 1:30:53
168 Manuel Antonio Leal Cardoso (Por) Caja Rural 1:31:04
169 Martijn Maaskant (Ned) Garmin – Sharp 1:31:14
170 Matti Breschel (Den) Rabobank Cycling Team 1:31:15
171 Raymond Kreder (Ned) Garmin – Sharp 1:32:25
172 Wesley Sulzberger (Aus) Orica – GreenEdge 1:34:34
173 Davide Cimolai (Ita) Lampre – ISD 1:35:41
174 Jonathan Castroviejo Nicolas (Spa) Movistar Team 1:35:59
175 Mitchell Docker (Aus) Orica – GreenEdge 1:36:34
176 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale 1:36:37
177 Julian Dean (NZl) Orica – GreenEdge 1:38:51
178 Danail Andonov Petrov (Bul) Caja Rural 1:42:39
179 Allan Davis (Aus) Orica – GreenEdge 1:43:55
180 Javier Francisco Aramendia Lorente (Spa) Caja Rural 1:45:58
181 Olivier Kaisen (Bel) Lotto Belisol Team 1:46:21
182 Aitor Galdos Alonso (Spa) Caja Rural 1:48:37
183 Jens Debusschere (Bel) Lotto Belisol Team 1:53:34
184 Mikhail Ignatyev (Rus) Katusha Team 1:54:37
185 Pablo Lechuga Rodriguez (Spa) Andalucia 1:59:18
186 Juan Jose Lobato Del Valle (Spa) Andalucia 2:00:07
187 Cheng Ji (Chn) Argos-Shimano 2:03:54
188 Joost Van Leijen (Ned) Lotto Belisol Team 2:36:25
ZELENA MAJICA
1 Joaquim Rodriguez Oliver (Spa) Katusha Team 119 BOD
2 John Degenkolb (Ger) Argos-Shimano 112
3 Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team 106
4 Alberto Contador Velasco (Spa) Saxo Bank – Tinkoff Bank 86
5 Christopher Froome (GBr) Sky Procycling 79
6 Daniele Bennati (Ita) Radioshack-Nissan 66
7 Gianni Meersman (Bel) Lotto Belisol Team 55
8 Elia Viviani (Ita) Liquigas-Cannondale 55
9 Allan Davis (Aus) Orica – GreenEdge 54
10 Simon Clarke (Aus) Orica – GreenEdge 44
TAČKASTA MAJICA
1 Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team 22 BOD
2 Joaquim Rodriguez Oliver (Spa) Katusha Team 20
3 Simon Clarke (Aus) Orica – GreenEdge 16
4 Alberto Contador Velasco (Spa) Saxo Bank – Tinkoff Bank 12
5 Pim Ligthart (Ned) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team 11
6 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Le Credit En Ligne 10
7 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team 9
8 Tony Martin (Ger) Omega Pharma-Quickstep 8
9 Christopher Froome (GBr) Sky Procycling 7
10 Javier Ramirez Abeja (Spa) Andalucia 5
KOMBINACIJA
1 Joaquim Rodriguez Oliver (Spa) Katusha Team 4 BOD
2 Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team 8
3 Alberto Contador Velasco (Spa) Saxo Bank – Tinkoff Bank 10
4 Christopher Froome (GBr) Sky Procycling 17
5 Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale 36
6 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Katusha Team 46
7 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team 78
8 Fredrik Carl Wilhelm Kessiakoff (Swe) Astana Pro Team 79
9 Marcos Garcia (Spa) Caja Rural 88
10 Simon Clarke (Aus) Orica – GreenEdge 89

(BiciSvet.com/cyclingnews.com/OlePaikkonen)

 

 

Facebook Comments

comments

Powered by New Facebook Comments

1 thought on “La Vuelta ’12 Santiago de Compostela – Ferrol E13

  1. noname says:

    Sutra krece ludnica, pravi obracun cetvorke mada mislim da ce ih Pistolero ostaviti kilometar iza sebe.

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *