La Vuelta ’12 Gijón – Cuitu Negru E16

Pin It

Distanca: 185km
Najviši vrh: 1,850m
Kategorija: Visoke planine
Treći uzastopni brdski finiš. Posle klasičnog uspona dolazi još jedan koji je prozvan asturijskim Bola del Mundo – a to je „Cuitu Negru“ – kratak i veoma strm. Završnici na ovom brdu prethode San Lorenco i Kobertoria pa se ova etapa može ispostaviti kao najvažnija jer su poslednja 3km najteža sa prosekom od 13,5% i rampama do 25%. Ozbiljan test za prave brdaše i preživljavanje za sve ostale.
La-Vuelta-2012-startna-lista

REZULTTI:

1 Dario Cataldo (Ita) Omega Pharma-Quickstep 5:18:28
2 Thomas De Gendt (Bel) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team 0:00:07
3 Joaquim Rodriguez Oliver (Spa) Katusha Team 0:02:39
4 Alberto Contador Velasco (Spa) Saxo Bank – Tinkoff Bank 0:02:41
5 Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team 0:02:58
6 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team 0:03:24
7 Igor Anton Hernandez (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:04:07
8 Andrew Talansky (USA) Garmin – Sharp 0:04:15
9 Laurens Ten Dam (Ned) Rabobank Cycling Team 0:04:18
10 Robert Gesink (Ned) Rabobank Cycling Team 0:04:21
11 Benat Intxausti Elorriaga (Spa) Movistar Team 0:04:39
12 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Katusha Team 0:04:42
13 Bart De Clercq (Bel) Lotto Belisol Team 0:05:07
14 Christopher Froome (GBr) Sky Procycling 0:05:11
15 Maxime Monfort (Bel) Radioshack-Nissan 0:05:13
16 Tomasz Marczynski (Pol) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team 0:06:07
17 Jesus Hernandez Blazquez (Spa) Saxo Bank – Tinkoff Bank
18 Sergio Luis Henao Montoya (Col) Sky Procycling 0:06:23
19 Winner Anacona Gomez (Col) Lampre – ISD 0:06:56
20 Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale 0:06:58
21 Andre Fernando S. Martins Cardoso (Por) Caja Rural 0:07:46
22 Przemyslaw Niemiec (Pol) Lampre – ISD 0:07:47
23 Jan Bakelants (Bel) Radioshack-Nissan 0:07:48
24 Ivan Velasco Murillo (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:08:12
25 Gorka Verdugo Marcotegui (Spa) Euskaltel – Euskadi
26 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale 0:08:31
27 Amets Txurruka (Spa) Euskaltel – Euskadi
28 Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale 0:08:37
29 Damiano Cunego (Ita) Lampre – ISD 0:08:47
30 Denis Menchov (Rus) Katusha Team 0:10:37
31 Juan Manuel Garate (Spa) Rabobank Cycling Team 0:10:55
32 Alexandre Geniez (Fra) Argos-Shimano 0:10:57
33 Rafal Majka (Pol) Saxo Bank – Tinkoff Bank 0:11:11
34 Rémi Pauriol (Fra) FDJ-Big Mat 0:11:33
35 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:13:02
36 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team 0:13:24
37 Mauro Santambrogio (Ita) BMC Racing Team
38 Daniel Navarro Garcia (Spa) Saxo Bank – Tinkoff Bank 0:13:48
39 Alberto Losada Alguacil (Spa) Katusha Team 0:14:13
40 Kevin De Weert (Bel) Omega Pharma-Quickstep 0:14:17
41 Gianni Meersman (Bel) Lotto Belisol Team
42 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team
43 Christophe Le Mevel (Fra) Garmin – Sharp 0:14:34
44 Tiago Machado (Por) Radioshack-Nissan 0:15:09
45 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale 0:15:15
46 Arnold Jeannesson (Fra) FDJ-Big Mat 0:15:24
47 Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Saxo Bank – Tinkoff Bank 0:16:47
48 Cristiano Salerno (Ita) Liquigas-Cannondale 0:18:07
49 Serge Pauwels (Bel) Omega Pharma-Quickstep 0:18:14
50 Hernani Broco (Por) Caja Rural
51 Marcos Garcia (Spa) Caja Rural
52 Nico Sijmens (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:18:28
53 Rob Ruijgh (Ned) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team 0:18:34
54 Kristof Vandewalle (Bel) Omega Pharma-Quickstep 0:18:51
55 Mickaël Buffaz (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
56 Johan Van Summeren (Bel) Garmin – Sharp
57 Jose Vicente Toribio Alcolea (Spa) Andalucia
58 Bauke Mollema (Ned) Rabobank Cycling Team 0:19:11
59 Juan Jose Oroz Ugalde (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:20:37
60 Rigoberto Uran Uran (Col) Sky Procycling 0:21:32
61 Juan Jose Cobo Acebo (Spa) Movistar Team 0:23:40
62 Javier Moreno Bazan (Spa) Movistar Team
63 Jonathan Castroviejo Nicolas (Spa) Movistar Team 0:23:41
64 Mikel Landa Meana (Spa) Euskaltel – Euskadi
65 Richie Porte (Aus) Sky Procycling 0:24:30
66 Romain Sicard (Fra) Euskaltel – Euskadi 0:25:07
67 Stef Clement (Ned) Rabobank Cycling Team 0:25:30
68 Andrey Kashechkin (Kaz) Astana Pro Team
69 Linus Gerdemann (Ger) Radioshack-Nissan 0:25:49
70 Denys Kostyuk (Ukr) Lampre – ISD
71 Kevin Seeldraeyers (Bel) Astana Pro Team
72 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale
73 Steve Morabito (Swi) BMC Racing Team 0:25:59
74 Koen De Kort (Ned) Argos-Shimano
75 Egor Silin (Rus) Astana Pro Team
76 Oleksandr Kvachuk (Ukr) Lampre – ISD
77 David Moncoutie (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:26:05
78 Fredrik Carl Wilhelm Kessiakoff (Swe) Astana Pro Team
79 Simon Clarke (Aus) Orica – GreenEdge
80 Markel Irizar Aranburu (Spa) Radioshack-Nissan
81 Bertjan Lindeman (Ned) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team
82 Ben Swift (GBr) Sky Procycling
83 Simon Geschke (Ger) Argos-Shimano 0:26:30
84 Grégory Rast (Swi) Radioshack-Nissan 0:26:34
85 Martijn Keizer (Ned) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team 0:26:44
86 Alessandro Ballan (Ita) BMC Racing Team 0:26:49
87 Thierry Hupond (Fra) Argos-Shimano 0:26:55
88 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team 0:26:56
89 Maciej Paterski (Pol) Liquigas-Cannondale
90 Eros Capecchi (Ita) Liquigas-Cannondale 0:26:59
91 Xavier Florencio Cabre (Spa) Katusha Team
92 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team 0:27:03
93 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team
94 Pim Ligthart (Ned) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team 0:27:17
95 Alexsandr Dyachenko (Kaz) Astana Pro Team
96 Angel Vicioso Arcos (Spa) Katusha Team
97 Ian Stannard (GBr) Sky Procycling 0:27:23
98 Pieter Weening (Ned) Orica – GreenEdge 0:27:26
99 Marco Marzano (Ita) Lampre – ISD 0:27:44
100 Gatis Smukulis (Lat) Katusha Team 0:27:49
101 Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Sky Procycling 0:27:53
102 Tiziano Dall’antonia (Ita) Liquigas-Cannondale 0:27:58
103 Pavel Brutt (Rus) Katusha Team 0:28:15
104 Niki Terpstra (Ned) Omega Pharma-Quickstep 0:29:11
105 Julian Dean (NZl) Orica – GreenEdge 0:30:36
106 Vicente Reynes Mimo (Spa) Lotto Belisol Team
107 Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol Team
108 Wesley Sulzberger (Aus) Orica – GreenEdge
109 David De La Fuente Rasilla (Spa) Caja Rural
110 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team
111 Pablo Lastras Garcia (Spa) Movistar Team
112 Johannes Fröhlinger (Ger) Argos-Shimano
113 Sergio Carrasco Garcia (Spa) Andalucia
114 Benjamin Noval Gonzalez (Spa) Saxo Bank – Tinkoff Bank
115 Mikel Astarloza Chaurreau (Spa) Euskaltel – Euskadi
116 Thomas Peterson (USA) Garmin – Sharp
117 Danny Pate (USA) Sky Procycling 0:30:45
118 Javier Ramirez Abeja (Spa) Andalucia 0:30:46
119 Tony Martin (Ger) Omega Pharma-Quickstep
120 Yukihiro Doi (Jpn) Argos-Shimano 0:30:49
121 Frederik Willems (Bel) Lotto Belisol Team 0:30:53
122 Bruno Pires (Por) Saxo Bank – Tinkoff Bank 0:31:01
123 Zdenek Stybar (Cze) Omega Pharma-Quickstep 0:31:06
124 Nicki Sörensen (Den) Saxo Bank – Tinkoff Bank
125 Benoît Vaugrenard (Fra) FDJ-Big Mat 0:31:07
126 Arnaud Courteille (Fra) FDJ-Big Mat
127 Matteo Tosatto (Ita) Saxo Bank – Tinkoff Bank
128 Davide Vigano (Ita) Lampre – ISD
129 Leonardo Fabio Duque (Col) Cofidis, Le Credit En Ligne
130 Adrian Palomares Villaplana (Spa) Andalucia
131 Joost Van Leijen (Ned) Lotto Belisol Team 0:31:21
132 Stephen Cummings (GBr) BMC Racing Team 0:31:28
133 Assan Bazayev (Kaz) Astana Pro Team 0:31:52
134 Cayetano José Sarmiento Tunarrosa (Col) Liquigas-Cannondale 0:32:03
135 Mauro Da Dalto (Ita) Liquigas-Cannondale
136 Elia Viviani (Ita) Liquigas-Cannondale
137 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale
138 Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel – Euskadi
139 Gabriel Rasch (Nor) FDJ-Big Mat 0:32:14
140 Thomas Dekker (Ned) Garmin – Sharp 0:32:18
141 Grischa Niermann (Ger) Rabobank Cycling Team 0:32:31
142 Lloyd Mondory (Fra) AG2R La Mondiale 0:32:37
143 Lars Boom (Ned) Rabobank Cycling Team 0:32:41
144 Martijn Maaskant (Ned) Garmin – Sharp 0:32:42
145 Koldo Fernandez (Spa) Garmin – Sharp
146 Mikhail Ignatyev (Rus) Katusha Team 0:32:48
147 Yannick Eijssen (Bel) BMC Racing Team 0:32:50
148 Maciej Bodnar (Pol) Liquigas-Cannondale 0:32:51
149 Jesus Rosendo Prado (Spa) Andalucia
150 Allan Davis (Aus) Orica – GreenEdge
151 Rudy Molard (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
152 Gustavo Cesar Veloso (Spa) Andalucia
153 Florent Barle (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
154 Egoitz Garcia Echeguibel (Spa) Cofidis, Le Credit En Ligne
155 Matti Breschel (Den) Rabobank Cycling Team 0:33:00
156 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale
157 Antonio Piedra Perez (Spa) Caja Rural
158 Dominique Rollin (Can) FDJ-Big Mat 0:33:08
159 Klaas Lodewyck (Bel) BMC Racing Team 0:33:11
160 Sergey Lagutin (Uzb) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team 0:33:16
161 Wouter Mol (Ned) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team 0:33:17
162 John Degenkolb (Ger) Argos-Shimano 0:33:30
163 Michel Kreder (Ned) Garmin – Sharp 0:33:38
164 Mitchell Docker (Aus) Orica – GreenEdge 0:33:42
165 Davide Cimolai (Ita) Lampre – ISD
166 Javier Chacon (Spa) Andalucia 0:33:44
167 Daniele Bennati (Ita) Radioshack-Nissan 0:33:46
168 Javier Francisco Aramendia Lorente (Spa) Caja Rural 0:33:50
169 William Bonnet (Fra) FDJ-Big Mat 0:34:01
170 Aitor Galdos Alonso (Spa) Caja Rural 0:34:04
171 Juan Jose Lobato Del Valle (Spa) Andalucia 0:34:06
172 Gert Steegmans (Bel) Omega Pharma-Quickstep 0:34:09
173 Travis Meyer (Aus) Orica – GreenEdge 0:34:20
174 Manuel Antonio Leal Cardoso (Por) Caja Rural
175 Danail Andonov Petrov (Bul) Caja Rural 0:34:21
176 Frantisek Rabon (Cze) Omega Pharma-Quickstep 0:34:24
177 Daniel Teklehaymanot (Eri) Orica – GreenEdge 0:34:56
178 Cheng Ji (Chn) Argos-Shimano 0:36:46
179 Dennis Van Winden (Ned) Rabobank Cycling Team 0:37:22
180 Raymond Kreder (Ned) Garmin – Sharp
181 Laurent Didier (Lux) Radioshack-Nissan 0:37:43
DNF Pablo Lechuga Rodriguez (Spa) Andalucia
DNS Cameron Meyer (Aus) Orica – GreenEdge

GENERALNNI PLASMAN________________________________

1 Joaquim Rodriguez Oliver (Spa) Katusha Team 63:38:24
2 Alberto Contador Velasco (Spa) Saxo Bank – Tinkoff Bank 0:00:28
3 Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team 0:02:04
4 Christopher Froome (GBr) Sky Procycling 0:04:52
5 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Katusha Team 0:06:58
6 Robert Gesink (Ned) Rabobank Cycling Team 0:07:28
7 Andrew Talansky (USA) Garmin – Sharp 0:08:28
8 Laurens Ten Dam (Ned) Rabobank Cycling Team 0:09:00
9 Igor Anton Hernandez (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:09:11
10 Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale 0:11:44
11 Tomasz Marczynski (Pol) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team 0:12:33
12 Benat Intxausti Elorriaga (Spa) Movistar Team 0:13:07
13 Maxime Monfort (Bel) Radioshack-Nissan 0:13:34
14 Bart De Clercq (Bel) Lotto Belisol Team 0:13:40
15 Przemyslaw Niemiec (Pol) Lampre – ISD 0:14:35
16 Winner Anacona Gomez (Col) Lampre – ISD 0:15:30
17 Gorka Verdugo Marcotegui (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:15:58
18 Sergio Luis Henao Montoya (Col) Sky Procycling 0:18:15
19 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale 0:20:15
20 Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale 0:23:35
21 Andre Fernando S. Martins Cardoso (Por) Caja Rural 0:24:06
22 Amets Txurruka (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:24:38
23 Jan Bakelants (Bel) Radioshack-Nissan 0:28:03
24 Bauke Mollema (Ned) Rabobank Cycling Team 0:29:59
25 Rémi Pauriol (Fra) FDJ-Big Mat 0:31:19
26 Marcos Garcia (Spa) Caja Rural 0:35:08
27 Rob Ruijgh (Ned) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team 0:35:42
28 Eros Capecchi (Ita) Liquigas-Cannondale 0:35:48
29 Serge Pauwels (Bel) Omega Pharma-Quickstep 0:35:51
30 Christophe Le Mevel (Fra) Garmin – Sharp 0:36:32
31 Ivan Velasco Murillo (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:38:54
32 Steve Morabito (Swi) BMC Racing Team 0:39:16
33 Andrey Kashechkin (Kaz) Astana Pro Team 0:39:39
34 Kevin Seeldraeyers (Bel) Astana Pro Team 0:44:20
35 Rigoberto Uran Uran (Col) Sky Procycling 0:45:13
36 Rafal Majka (Pol) Saxo Bank – Tinkoff Bank 0:48:27
37 Alberto Losada Alguacil (Spa) Katusha Team 0:49:38
38 Sergey Lagutin (Uzb) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team 0:54:21
39 Tiago Machado (Por) Radioshack-Nissan 0:54:30
40 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team 0:56:15
41 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team 0:58:37
42 Juan Manuel Garate (Spa) Rabobank Cycling Team 0:58:55
43 Damiano Cunego (Ita) Lampre – ISD 0:59:15
44 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team 1:01:43
45 Juan Jose Oroz Ugalde (Spa) Euskaltel – Euskadi 1:02:11
46 Dario Cataldo (Ita) Omega Pharma-Quickstep 1:02:22
47 Mickaël Buffaz (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 1:02:45
48 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Le Credit En Ligne 1:03:42
49 Daniel Navarro Garcia (Spa) Saxo Bank – Tinkoff Bank 1:04:27
50 Thomas De Gendt (Bel) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team 1:08:26
51 Cristiano Salerno (Ita) Liquigas-Cannondale 1:09:16
52 Mikel Astarloza Chaurreau (Spa) Euskaltel – Euskadi 1:10:15
53 Romain Sicard (Fra) Euskaltel – Euskadi 1:10:58
54 Mauro Santambrogio (Ita) BMC Racing Team 1:11:03
55 Hernani Broco (Por) Caja Rural 1:11:14
56 Jesus Hernandez Blazquez (Spa) Saxo Bank – Tinkoff Bank 1:14:54
57 Kevin De Weert (Bel) Omega Pharma-Quickstep 1:15:29
58 Johan Van Summeren (Bel) Garmin – Sharp 1:18:33
59 Denis Menchov (Rus) Katusha Team 1:20:45
60 Cayetano José Sarmiento Tunarrosa (Col) Liquigas-Cannondale 1:25:50
61 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team 1:27:11
62 Juan Jose Cobo Acebo (Spa) Movistar Team 1:27:31
63 Gianni Meersman (Bel) Lotto Belisol Team 1:27:42
64 Denys Kostyuk (Ukr) Lampre – ISD 1:27:58
65 Richie Porte (Aus) Sky Procycling 1:31:43
66 Fredrik Carl Wilhelm Kessiakoff (Swe) Astana Pro Team 1:31:55
67 Pablo Lastras Garcia (Spa) Movistar Team 1:32:02
68 Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel – Euskadi 1:32:24
69 David De La Fuente Rasilla (Spa) Caja Rural 1:32:42
70 Alessandro Ballan (Ita) BMC Racing Team 1:33:50
71 Marco Marzano (Ita) Lampre – ISD 1:34:42
72 Javier Moreno Bazan (Spa) Movistar Team 1:35:17
73 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team 1:35:25
74 Linus Gerdemann (Ger) Radioshack-Nissan 1:36:23
75 Laurent Didier (Lux) Radioshack-Nissan 1:36:35
76 Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Saxo Bank – Tinkoff Bank 1:37:10
77 Kristof Vandewalle (Bel) Omega Pharma-Quickstep 1:38:08
78 Arnold Jeannesson (Fra) FDJ-Big Mat 1:38:49
79 Vicente Reynes Mimo (Spa) Lotto Belisol Team 1:39:04
80 Zdenek Stybar (Cze) Omega Pharma-Quickstep 1:40:17
81 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale 1:42:33
82 Nico Sijmens (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne 1:42:43
83 Simon Geschke (Ger) Argos-Shimano 1:43:46
84 Koen De Kort (Ned) Argos-Shimano 1:43:50
85 Simon Clarke (Aus) Orica – GreenEdge 1:44:29
86 Mikel Landa Meana (Spa) Euskaltel – Euskadi 1:45:29
87 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale 1:46:36
88 Martijn Keizer (Ned) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team 1:49:41
89 Markel Irizar Aranburu (Spa) Radioshack-Nissan 1:50:41
90 Antonio Piedra Perez (Spa) Caja Rural 1:53:36
91 Johannes Fröhlinger (Ger) Argos-Shimano 1:53:58
92 Michel Kreder (Ned) Garmin – Sharp 1:53:59
93 Maciej Paterski (Pol) Liquigas-Cannondale 1:56:34
94 Grischa Niermann (Ger) Rabobank Cycling Team 1:57:33
95 Sergio Carrasco Garcia (Spa) Andalucia
96 Alexandre Geniez (Fra) Argos-Shimano 1:58:54
97 Grégory Rast (Swi) Radioshack-Nissan 1:59:47
98 Gustavo Cesar Veloso (Spa) Andalucia 2:00:09
99 Pieter Weening (Ned) Orica – GreenEdge 2:00:49
100 Angel Vicioso Arcos (Spa) Katusha Team 2:02:14
101 Lloyd Mondory (Fra) AG2R La Mondiale 2:02:18
102 Egor Silin (Rus) Astana Pro Team 2:03:12
103 Leonardo Fabio Duque (Col) Cofidis, Le Credit En Ligne 2:03:54
104 Yannick Eijssen (Bel) BMC Racing Team 2:04:51
105 Stef Clement (Ned) Rabobank Cycling Team 2:05:55
106 Benjamin Noval Gonzalez (Spa) Saxo Bank – Tinkoff Bank 2:06:44
107 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team 2:06:48
108 Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Sky Procycling 2:07:01
109 Pim Ligthart (Ned) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team 2:07:23
110 Jose Vicente Toribio Alcolea (Spa) Andalucia 2:09:19
111 Pavel Brutt (Rus) Katusha Team 2:09:28
112 Lars Boom (Ned) Rabobank Cycling Team 2:09:30
113 David Moncoutie (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 2:09:47
114 Gabriel Rasch (Nor) FDJ-Big Mat 2:10:15
115 Bruno Pires (Por) Saxo Bank – Tinkoff Bank 2:10:25
116 Tony Martin (Ger) Omega Pharma-Quickstep 2:10:28
117 Javier Ramirez Abeja (Spa) Andalucia 2:11:16
118 Niki Terpstra (Ned) Omega Pharma-Quickstep 2:11:25
119 Egoitz Garcia Echeguibel (Spa) Cofidis, Le Credit En Ligne 2:12:11
120 Yukihiro Doi (Jpn) Argos-Shimano 2:12:43
121 Gatis Smukulis (Lat) Katusha Team 2:14:08
122 Xavier Florencio Cabre (Spa) Katusha Team 2:14:27
123 Thierry Hupond (Fra) Argos-Shimano 2:14:29
124 Alexsandr Dyachenko (Kaz) Astana Pro Team 2:14:48
125 Gert Steegmans (Bel) Omega Pharma-Quickstep 2:15:23
126 Mauro Da Dalto (Ita) Liquigas-Cannondale 2:15:31
127 Adrian Palomares Villaplana (Spa) Andalucia 2:16:57
128 Klaas Lodewyck (Bel) BMC Racing Team 2:19:40
129 Rudy Molard (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 2:19:47
130 Oleksandr Kvachuk (Ukr) Lampre – ISD 2:20:05
131 Koldo Fernandez (Spa) Garmin – Sharp 2:20:32
132 Ian Stannard (GBr) Sky Procycling 2:20:41
133 Matteo Tosatto (Ita) Saxo Bank – Tinkoff Bank 2:20:49
134 Arnaud Courteille (Fra) FDJ-Big Mat 2:21:56
135 Thomas Dekker (Ned) Garmin – Sharp 2:22:06
136 Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol Team 2:22:18
137 Florent Barle (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 2:24:10
138 Jesus Rosendo Prado (Spa) Andalucia 2:24:55
139 Bertjan Lindeman (Ned) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team 2:24:59
140 John Degenkolb (Ger) Argos-Shimano 2:25:13
141 Benoît Vaugrenard (Fra) FDJ-Big Mat 2:26:13
142 Thomas Peterson (USA) Garmin – Sharp 2:26:59
143 Elia Viviani (Ita) Liquigas-Cannondale 2:27:09
144 Davide Vigano (Ita) Lampre – ISD 2:28:34
145 Tiziano Dall’antonia (Ita) Liquigas-Cannondale 2:29:14
146 Maciej Bodnar (Pol) Liquigas-Cannondale 2:30:03
147 William Bonnet (Fra) FDJ-Big Mat 2:30:06
148 Daniele Bennati (Ita) Radioshack-Nissan 2:30:08
149 Dominique Rollin (Can) FDJ-Big Mat 2:30:16
150 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team 2:31:03
151 Ben Swift (GBr) Sky Procycling 2:31:31
152 Wouter Mol (Ned) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team 2:31:53
153 Frantisek Rabon (Cze) Omega Pharma-Quickstep 2:32:20
154 Danny Pate (USA) Sky Procycling 2:32:21
155 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale 2:34:40
156 Javier Chacon (Spa) Andalucia 2:35:01
157 Stephen Cummings (GBr) BMC Racing Team 2:35:18
158 Assan Bazayev (Kaz) Astana Pro Team 2:37:05
159 Jonathan Castroviejo Nicolas (Spa) Movistar Team 2:38:32
160 Travis Meyer (Aus) Orica – GreenEdge 2:38:41
161 Daniel Teklehaymanot (Eri) Orica – GreenEdge 2:39:49
162 Frederik Willems (Bel) Lotto Belisol Team 2:40:40
163 Nicki Sörensen (Den) Saxo Bank – Tinkoff Bank 2:42:04
164 Dennis Van Winden (Ned) Rabobank Cycling Team 2:43:31
165 Martijn Maaskant (Ned) Garmin – Sharp 2:44:01
166 Wesley Sulzberger (Aus) Orica – GreenEdge 2:45:15
167 Matti Breschel (Den) Rabobank Cycling Team 2:45:29
168 Manuel Antonio Leal Cardoso (Por) Caja Rural 2:46:33
169 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale 2:48:41
170 Davide Cimolai (Ita) Lampre – ISD 2:49:28
171 Raymond Kreder (Ned) Garmin – Sharp 2:49:52
172 Mitchell Docker (Aus) Orica – GreenEdge 2:50:21
173 Julian Dean (NZl) Orica – GreenEdge 2:50:48
174 Danail Andonov Petrov (Bul) Caja Rural 2:57:05
175 Javier Francisco Aramendia Lorente (Spa) Caja Rural 2:59:53
176 Allan Davis (Aus) Orica – GreenEdge 3:00:16
177 Aitor Galdos Alonso (Spa) Caja Rural 3:04:56
178 Mikhail Ignatyev (Rus) Katusha Team 3:07:30
179 Juan Jose Lobato Del Valle (Spa) Andalucia 3:16:30
180 Cheng Ji (Chn) Argos-Shimano 3:22:51
181 Joost Van Leijen (Ned) Lotto Belisol Team 3:51:17

ZELENA MAJICA

1 Joaquim Rodriguez Oliver (Spa) Katusha Team 164 bod
2 Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team 139
3 Alberto Contador Velasco (Spa) Saxo Bank – Tinkoff Bank 123
4 John Degenkolb (Ger) Argos-Shimano 112
5 Christopher Froome (GBr) Sky Procycling 93
6 Daniele Bennati (Ita) Radioshack-Nissan 66
7 Lloyd Mondory (Fra) AG2R La Mondiale 56
8 Gianni Meersman (Bel) Lotto Belisol Team 55
9 Elia Viviani (Ita) Liquigas-Cannondale 55
10 Allan Davis (Aus) Orica – GreenEdge 54

TAČKASTA MAJICA

1 Simon Clarke (Aus) Orica – GreenEdge 38 bod
2 Joaquim Rodriguez Oliver (Spa) Katusha Team 36
3 Thomas De Gendt (Bel) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team 33
4 Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team 28
5 Dario Cataldo (Ita) Omega Pharma-Quickstep 27
6 Alberto Contador Velasco (Spa) Saxo Bank – Tinkoff Bank 22
7 Antonio Piedra Perez (Spa) Caja Rural 17
8 David De La Fuente Rasilla (Spa) Caja Rural 17
9 David Moncoutie (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 13
10 Serge Pauwels (Bel) Omega Pharma-Quickstep 13

KOMBINACIJA – BELA MAJICA

1 Joaquim Rodriguez Oliver (Spa) Katusha Team 4 bod
2 Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team 9
3 Alberto Contador Velasco (Spa) Saxo Bank – Tinkoff Bank 11
4 Christopher Froome (GBr) Sky Procycling 25
5 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Katusha Team 43
6 Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale 54
7 Thomas De Gendt (Bel) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team 65
8 Dario Cataldo (Ita) Omega Pharma-Quickstep 72
9 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team 96
10 Simon Clarke (Aus) Orica – GreenEdge 101

(BiciSvet.com/cyclingnews.com/OlePaikkonen)

Facebook Comments

comments

Powered by New Facebook Comments

1 thought on “La Vuelta ’12 Gijón – Cuitu Negru E16

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *