Paris – Tours 2012

Pin It

 Prošle godine drugi, kada ga je Greg Van Avermet odsprintao na liniji > LINK < a ove godine jednu stepenicu više, što se baš i ne dešava često na trkama.

Marko Markato nije dozvolio iznenađenje u tročlanoj grupi i ostvario svoju najveću pobedu u karijeri, a  svom Vacansoleil timu doneo konačno pobedu na klasicima a i Italija se dokopala pobede na najvećim jednodnevnim trkama.

Grupa sa holandskim šampionom se odvoila na nekih 25km do cilja, kada su sustigli usamljenog begunca Mihaela Morkova, a na kraju je samo trojka preživela uspone u završnici a i odlično su taktički odvezli poslenji kilometar jer je postojala opasnost da ih Degenkolb stigne do linije.

Na kraju prosek trke 48,6km/h a Degenkolb posle svetskog prvenstva ponovo je na najnepopularnijoj četvrtoj poziciji iako se malo duže čekalo na zvanične rezultate zbog sumnjivog sprinta Marka Markata protiv De Vreesa.

Markato se na kraju zahvalio timu jer su verovali danas u njega i pobedu poklonio svojoj novoj supruzi sa kojom je u braku samo mesec dana. Sada može na miru da ode na medeni mesec kada je ovako trijumfalno završio sezonu. Destinacija za to mu neće nedostajati jer je Vacansoleil firma specijalista za destinacije i odmore u tropskim krajevima.

Paris – Tours  > Rezultati – 235,5km

1 Marco Marcato (Ita) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team 4:50:34
2 Laurens De Vreese (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator
3 Niki Terpstra (Ned) Omega Pharma-Quickstep
4 John Degenkolb (Ger) Argos – Shimano 0:00:06
5 Laurent Pichon (Fra) Bretagne – Schuller 0:00:12
6 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team
7 Björn Leukemans (Bel) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team
8 Jonathan Hivert (Fra) Saur – Sojasun 0:00:19
9 Jens Keukeleire (Bel) Orica GreenEdge Cycling Team
10 Zdenek Stybar (Cze) Omega Pharma-Quickstep
11 Sébastien Turgot (Fra) Team Europcar
12 Jakob Fuglsang (Den) Radioshack-Nissan
13 Roy Curvers (Ned) Argos – Shimano
14 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale
15 Adam Blythe (GBr) BMC Racing Team 0:00:28
16 Nacer Bouhanni (Fra) FDJ-Big Mat
17 Alexander Kristoff (Nor) Katusha Team
18 Tom Veelers (Ned) Argos – Shimano
19 Steele Von Hoff (Aus) Garmin-Sharp
20 Alessandro Bazzana (Ita) Team Type 1 – Sanofi
21 Gaetan Bille (Bel) Lotto Belisol Team
22 Jens Debusschere (Bel) Lotto Belisol Team
23 James Vanlandschoot (Bel) Accent Jobs – Willems Veranda’s
24 Dennis Van Winden (Ned) Rabobank Cycling Team
25 Evaldas Siskevicius (Ltu) La Pomme Marseille
26 Benjamin Verraes (Bel) Accent Jobs – Willems Veranda’s
27 Zico Waeytens (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator
28 Jean-Luc Delpech (Fra) Bretagne – Schuller
29 Fumiyuki Beppu (Jpn) Orica GreenEdge Cycling Team
30 Christophe Laborie (Fra) Saur – Sojasun
31 Giacomo Nizzolo (Ita) Radioshack-Nissan
32 Koldo Fernandez (Spa) Garmin-Sharp
33 Maxime Vantomme (Bel) Katusha Team
34 Stijn Neirynck (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator
35 Dimitri Le Boulch (Fra) Auber 93
36 Saïd Haddou (Fra) Team Europcar
37 Adrien Petit (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
38 Sébastien Hinault (Fra) AG2R La Mondiale
39 Armindo Fonseca (Fra) Bretagne – Schuller
40 Kristof Goddaert (Bel) AG2R La Mondiale
41 Jimmy Casper (Fra) AG2R La Mondiale
42 Koen De Kort (Ned) Argos – Shimano
43 Kurt Hovelynck (Bel) Landbouwkrediet
44 Jonathan Cantwell (Aus) Saxo Bank – Tinkoff Bank
45 Thomas Sprengers (Bel) Lotto Belisol Team
46 Ricardo Garcia Ambroa (Spa) Euskaltel – Euskadi
47 Florian Senechal (Fra) Omega Pharma-Quickstep
48 Dennis Vanendert (Bel) Lotto Belisol Team
49 Julian Dean (NZl) Orica GreenEdge Cycling Team
50 Alexandre Pichot (Fra) Team Europcar
51 Romain Sicard (Fra) Euskaltel – Euskadi
52 Tom Skujins (Lat) La Pomme Marseille
53 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team
54 Mirko Selvaggi (Ita) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team
55 Kasper Klostergaard Larsen (Den) Saxo Bank – Tinkoff Bank
56 David Lelay (Fra) Saur – Sojasun
57 Marcello Pavarin (Ita) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team
58 Vegard Stake Laengen (Nor) Team Type 1 – Sanofi
59 Gert Steegmans (Bel) Omega Pharma-Quickstep
60 Gatis Smukulis (Lat) Katusha Team
61 Florian Vachon (Fra) Bretagne – Schuller
62 Ramon Sinkeldam (Ned) Argos – Shimano
63 Frédéric Amorison (Bel) Landbouwkrediet
64 Leonardo Fabio Duque (Col) Cofidis, Le Credit En Ligne
65 Mickael Delage (Fra) FDJ-Big Mat
66 Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Sky Procycling
67 Johannes Fröhlinger (Ger) Argos – Shimano
68 Grégory Rast (Swi) Radioshack-Nissan
69 Ben Hermans (Bel) Radioshack-Nissan 0:00:42
70 Karsten Kroon (Ned) Saxo Bank – Tinkoff Bank
71 Alessandro Ballan (Ita) BMC Racing Team
72 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale 0:00:47
73 Baptiste Plackaert (Bel) Landbouwkrediet 0:01:11
74 Christophe Laporte (Fra) La Pomme Marseille 0:01:22
75 Grégoire Tarride (Fra) La Pomme Marseille
76 Mathieu Drujon (Fra) Auber 93
77 Stef Clement (Ned) Rabobank Cycling Team 0:02:14
78 Paul Martens (Ger) Rabobank Cycling Team
79 Vladimir Isaichev (Rus) Katusha Team
80 Stefan Van Dijk (Ned) Accent Jobs – Willems Veranda’s
81 Pieter Jacobs (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator
82 Laszlo Bodrogi (Fra) Team Type 1 – Sanofi
83 Sylvain Chavanel (Fra) Omega Pharma-Quickstep
84 Aliaksandr Kuchynski (Blr) Katusha Team
85 Yohan Cauquil (Fra) La Pomme Marseille
86 Matteo Pelucchi (Ita) Team Europcar
87 Romain Bacon (Fra) Auber 93
88 Oliver Zaugg (Swi) Radioshack-Nissan
89 Michael Morkov (Den) Saxo Bank – Tinkoff Bank
90 Mikel Astarloza Chaurreau (Spa) Euskaltel – Euskadi
91 Renaud Dion (Fra) Bretagne – Schuller
92 Benjamin Giraud (Fra) La Pomme Marseille
93 Takashi Miyazawa (Jpn) Saxo Bank – Tinkoff Bank
94 Tim De Troyer (Bel) Accent Jobs – Willems Veranda’s
95 Wesley Kreder (Ned) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team
96 Romain Zingle (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne
97 Nikolas Maes (Bel) Omega Pharma-Quickstep
98 Adrian Saez (Spa) Euskaltel – Euskadi
99 Egidijus Juodvalkis (Ltu) Landbouwkrediet
100 Simon Geschke (Ger) Argos – Shimano
101 Michael Van Staeyen (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator
102 Jarl Salomein (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator 0:04:31
103 Lars Boom (Ned) Rabobank Cycling Team
104 Gijs Van Hoecke (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator
105 Robert Wagner (Ger) Radioshack-Nissan
106 Jens Mouris (Ned) Orica GreenEdge Cycling Team
107 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team
108 Johan Mombaerts (Fra) Auber 93
109 Stéphane Poulhies (Fra) Saur – Sojasun
110 Fabrice Jeandesboz (Fra) Saur – Sojasun 0:05:16
111 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team 0:06:08
112 Matthew Busche (USA) Radioshack-Nissan
113 Nicolas Rousseau (Fra) Auber 93
114 Sébastien Duret (Fra) Bretagne – Schuller
115 Arnaud Gerard (Fra) FDJ-Big Mat
116 Baden Cooke (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team
117 Tony Hurel (Fra) Team Europcar 0:06:39
118 Gael Malacarne (Fra) Bretagne – Schuller
119 Frederik Willems (Bel) Lotto Belisol Team 0:06:40
120 Wilco Kelderman (Ned) Rabobank Cycling Team
121 Pieter Serry (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator
122 Jonathan Breyne (Bel) Landbouwkrediet 0:07:38
123 Geoffroy Lequatre (Fra) Bretagne – Schuller
124 Sébastien Bergeret (Fra) FDJ-Big Mat
125 Arthur Vichot (Fra) FDJ-Big Mat
126 Jean-Lou Paiani (Fra) Saur – Sojasun
127 Yannick Talabardon (Fra) Saur – Sojasun
128 Arnoud Van Groen (Ned) Accent Jobs – Willems Veranda’s
129 Martijn Verschoor (Ned) Team Type 1 – Sanofi
130 Samuel Dumoulin (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
131 Arnaud Labbe (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
132 Paul Poux (Fra) Saur – Sojasun
133 Egoitz Garcia Echeguibel (Spa) Cofidis, Le Credit En Ligne
134 Jean-Pierre Drucker (Lux) Accent Jobs – Willems Veranda’s
135 Fabien Bacquet (Fra) Auber 93
136 Angelo Tulik (Fra) Team Europcar 0:07:46
137 Koen Barbe (Bel) Landbouwkrediet
138 Bjorn Thurau (Ger) Team Europcar 0:07:59
139 Davide Appollonio (Ita) Sky Procycling 0:10:07
140 Julien Fouchard (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:12:39
141 Bert De Backer (Bel) Argos – Shimano
142 Michael Hepburn (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team
143 Thomas Vaubourzeix (Fra) La Pomme Marseille
144 Julien Antomarchi (Fra) Team Type 1 – Sanofi
145 Stijn Devolder (Bel) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team
146 Joeri Stallaert (Bel) Landbouwkrediet
147 Brian Bulgac (Ned) Lotto Belisol Team
OTL Yannick Eijssen (Bel) BMC Racing Team 0:20:44
OTL Lawrence Warbasse (USA) BMC Racing Team
OTL Christopher Juul Jensen (Den) Saxo Bank – Tinkoff Bank
OTL Luke Roberts (Aus) Saxo Bank – Tinkoff Bank
OTL Anton Vorobyev (Rus) Katusha Team
OTL Alexander Serebryakov (Rus) Team Type 1 – Sanofi
OTL Gregor Gazvoda (Slo) AG2R La Mondiale
OTL Nathan Haas (Aus) Garmin-Sharp
OTL Thomas Scully (NZl) Garmin-Sharp

 

Facebook Comments

comments

Powered by New Facebook Comments

1 thought on “Paris – Tours 2012

Leave a Reply