#TourdeSanLuis E1 Manxman očekivano

Pin It

Sezona je počela! Kao što ste izglasali na našoj fejsbuk stranici pratimo Tour de San Luis iako nije “World Tour event” ali po imenima koja su u karavanu obećava odličnu trku.

Uvodna etapa pripala je Marku Kavendišu koji dolazi do prve pobede za svoj novi tim u sezoni 2013. Iako je bio haotičan sprint i pominje se pad na nekih 500m do cilja ja ga nisam primetio na videu. Treba reći da je Kav ubačen u poslednjem trenutku umesto Bonena koji je dobio postoperativnu infekciju što će možda i narušiti pripreme za sezonu klasika Tornado tomu.

Ne sme se zaboraviti ni nova uloga mladog Kristijana Đuraseka koji je bio važna karika u Lampreovom timu prilikom hvatanja velike grupe begunaca tokom završnice etape, ali njegov lider danas nije mogao bolje od treće pozicije.

Pogledajte najavu i profile za naredne etape > LINK – oficijelni sajt trke > LINK  <

Etapa 1 San Luis – Villa Mercedes

1 Mark Cavendish (GBr) Omega Pharma-Quick Step 3:48:04
2 Sacha Modolo (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox
3 Alessandro Petacchi (Ita) Lampre-Merida
4 Leigh Howard (Aus) Orica GreenEdge
5 Peter Sagan (Svk) Cannondale Pro Cycling
6 Rafael Andriato (Bra) Vini Fantini-Selle Italia
7 Francesco Lasca (Ita) Caja Rural
8 Thor Hushovd (Nor) BMC Racing Team
9 Kenny Dehaes (Bel) Lotto Belisol
10 Miguel Angel Rubiano (Col) Androni Giocattoli
11 Manuel Belletti (Ita) Ag2R La Mondiale
12 Jacob Keough (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling Team
13 Gustavo Hernandez (Arg) Clos de Pirque-Trek
14 Lucas M. Gaday (Arg) Buenos Aires Provincia
15 Ralf Matzka (Ger) Team NetApp-Endura
16 Juan Jose Haedo (Arg) Jamis-Hagens Berman
17 Maximiliano Richeze (Arg) Lampre-Merida
18 John Murphy (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling Team
19 Tyler Wren (USA) Jamis-Hagens Berman
20 Arnold Alcolea (Cub) Cuba
21 Grzegorz Stepniak (Pol) CCC Polsat Polkowice
22 Yasmani Martinez (Cub) Cuba
23 Francisco Jose Ventoso (Spa) Movistar Team
24 Jaroslaw Marycz (Pol) CCC Polsat Polkowice
25 Lucas Sebastian Haedo (Arg) Cannondale Pro Cycling
26 Enzo Josue Moyano (Arg) Caja Rural
27 Francisco Chamorro (Arg) Funvic Brasilinvest
28 Mauro Finetto (Ita) Vini Fantini-Selle Italia
29 Andres I. Pereyra (Arg) Buenos Aires Provincia
30 Mauro Santambrogio (Ita) Vini Fantini-Selle Italia
31 Mattia Gavazzi (Ita) Androni Giocattoli
32 Alois Kankovsky (Cze) ASC Dukla Praha
33 Andre Cardoso (Por) Caja Rural
34 Michel Koch (Ger) Cannondale Pro Cycling
35 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Lotto Belisol
36 Francesco Chicchi (Ita) Vini Fantini-Selle Italia
37 Giairo Ermeti (Ita) Androni Giocattoli
38 Juan I. Curuchet (Arg) Argentina
39 Diego Rosa (Ita) Androni Giocattoli
40 Bartiomiej Matysiak (Pol) CCC Polsat Polkowice
41 Bart De Clercq (Bel) Lotto Belisol
42 Javier Acevedo (Col) Jamis-Hagens Berman
43 Tejay van Garderen (USA) BMC Racing Team
44 Filippo Fortin (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox
45 Ben Gastauer (Lux) Ag2R La Mondiale
46 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Merida
47 Alessandro Vanotti (Spa) Astana Pro Team
48 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team
49 Jesus Herrada (Spa) Movistar Team
50 Matteo Montaguti (Ita) Ag2R La Mondiale
51 Dominik Nerz (Ger) BMC Racing Team
52 Robert Forster (Ger) UnitedHealthcare Pro Cycling Team
53 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team
54 Alejandro Sivori (Arg) Argentina
55 Michal Kwiatkowski (Pol) Omega Pharma-Quick Step
56 Mauro Da Dalto (Ita) Cannondale Pro Cycling
57 Alexander Wetternail (Swe) Team NetApp-Endura
58 Cristian Martinez (Arg) San Luis Somos Todos
59 David Arroyo (Spa) Caja Rural
60 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team
61 Svein Tuft (Can) Orica GreenEdge
62 Ricardo Diaz (Arg) San Luis Somos Todos
63 Fabricio Ferrari (Uru) Caja Rural
64 Christian Meier (Can) Orica GreenEdge
65 Facundo Lezica (Arg) Argentina
66 Jean-Christophe Peraud (Fra) Ag2R La Mondiale
67 Alex Diniz (Bra) Funvic Brasilinvest
68 Joao Mendes (Por) Team NetApp-Endura
69 Sebastian Tolosa (Arg) Buenos Aires Provincia
70 Alberto Contador (Spa) Team Saxo-Tinkoff
71 Frederik Willems (Bel) Lotto Belisol
72 Damis Aleman (Arg) Jamis-Hagens Berman
73 Matteo Trentin (Ita) Omega Pharma-Quick Step
74 Juan Jose Cobo (Spa) Movistar Team
75 Ben Jacques-Maynes (USA) Jamis-Hagens Berman
76 Carlos Betancur (Col) Ag2R La Mondiale
77 Edward King (USA) Cannondale Pro Cycling
78 Joost Van Leijen (Ned) Lotto Belisol
79 Cayetano Jose Sarmiento (Col) Cannondale Pro Cycling
80 Filippo Pozzato (Ita) Lampre-Merida
81 Nicola Boem (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox
82 Mathias Frank (Swi) BMC Racing Team
83 Carlos Manarelli (Bra) Funvic Brasilinvest
84 Egor Silin (Rus) Astana Pro Team
85 Pieter Weening (Ned) Orica GreenEdge
86 Benjamin Noval (Spa) Team Saxo-Tinkoff
87 Marco Coledan (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox
88 Marc De Maar (AHo) UnitedHealthcare Pro Cycling Team
89 Scott Thwaites (GBr) Team NetApp-Endura
90 Alessandro Bazzana (Ita) UnitedHealthcare Pro Cycling Team
91 Sylvain Chavanel (Fra) Omega Pharma-Quick Step
92 Michael Albasini (Swi) Orica GreenEdge
93 Kristijan Đurasek (Cro) Lampre-Merida
94 Flavio De Luna (Mex) Mexico
95 Martin Hacecky (Cze) ASC Dukla Praha
96 Xavier Florencio (Spa) Katusha Team
97 Jonathan Castroviejo (Spa) Movistar Team
98 Pieter Serry (Bel) Omega Pharma-Quick Step
99 Pedro Portuondo (Cub) Cuba
100 Sergio Godoy (Arg) San Luis Somos Todos
101 Emmanuel Guevara (Arg) San Luis Somos Todos
102 Daniel Moreno (Spa) Katusha Team
103 Jorge Giacinti (Arg) San Luis Somos Todos
104 Ignacio Prado (Mex) Mexico
105 Rinaldo Nocentini (Ita) Ag2R La Mondiale
106 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team
107 Vladimir Karpets (Rus) Movistar Team
108 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox
109 Philip Deignan (Irl) UnitedHealthcare Pro Cycling Team
110 Alfredo Gutierrez (Arg) Argentina
111 Bruno Pires (Por) Team Saxo-Tinkoff
112 Lucas Euser (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling Team
113 Carlos J. Valera (Mex) Mexico
114 Martin Velits (Svk) Omega Pharma-Quick Step
115 Julian P. Gaday (Arg) Buenos Aires Provincia
116 Daniel Badilla (Mex) Mexico
117 Ramiro Cabrera (Uru) Funvic Brasilinvest
118 Milan Kadlek (Cze) ASC Dukla Praha
119 Luca Paolini (Ita) Katusha Team
120 Breno Sidoti (Bra) Funvic Brasilinvest
121 Carlos Ochoa (Ven) Androni Giocattoli
122 Jackson Rodriguez (Ven) Androni Giocattoli
123 Walter F. Perez (Arg) Buenos Aires Provincia
124 Alberto Losada (Spa) Katusha Team
125 Sergio Paulinho (Por) Team Saxo-Tinkoff
126 Claudio M. Arone (Arg) Buenos Aires Provincia
127 Antonio Cabrera (Chi) Clos de Pirque-Trek
128 Yennier Lopez (Cub) Cuba
129 Jonathan McEvoy (GBr) Team NetApp-Endura
130 Angel Vicioso (Spa) Katusha Team
131 Lisnandy Alonso (Cub) Cuba
132 Marek Rutkiewicz (Pol) CCC Polsat Polkowice
133 Jacek Morajko (Pol) CCC Polsat Polkowice
134 Adrian Kurek (Pol) CCC Polsat Polkowice
135 Joaquim Rodriguez (Spa) Katusha Team
136 Jesus Hernandez (Spa) Team Saxo-Tinkoff
137 Leandro Messineo (Arg) San Luis Somos Todos
138 Oscar Gatto (Ita) Vini Fantini-Selle Italia
139 Yelko Gomez (Pan) Caja Rural
140 Leonel Sarrachine (Arg) Argentina
141 Michael Schwarzmann (Ger) Team NetApp-Endura
142 Nicki Sorensen (Den) Team Saxo-Tinkoff
143 Juan Ferrari (Arg) Buenos Aires Provincia
144 Leonardo Giordani (Ita) Vini Fantini-Selle Italia
145 Nariyuki Masuda (Jpn) Cannondale Pro Cycling
146 Andrey Sartasov (Chi) San Luis Somos Todos
147 Mitch Docker (Aus) Orica GreenEdge
148 Pedro Nicacio (Bra) Funvic Brasilinvest
149 Gabriel N. Juarez (Arg) Argentina
150 Fernando Barroso (Arg) Argentina
151 Gonzalo Garrido (Chi) Clos de Pirque-Trek
152 Santiago A. Espindola (Arg) Buenos Aires Provincia
153 Patricio Almonacid (Chi) Clos de Pirque-Trek
154 Leandro Atencio (Arg) Argentina
155 Adriano Malori (Ita) Lampre-Merida
156 Vojitech Hacecky (Cze) ASC Dukla Praha
157 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team
158 Ivan Carvajal (Mex) Mexico
159 Jeff Louder (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling Team
160 Agustin Diaz (Cub) Cuba
161 Davide Vigano (Ita) Lampre-Merida 0:00:24
162 Martin Blaha (Cze) ASC Dukla Praha
163 Juiri Hochmann (Cze) ASC Dukla Praha 0:00:26
164 Luis Sepulveda (Chi) Clos de Pirque-Trek 0:00:48
165 Jens Debusschere (Bel) Lotto Belisol 0:00:52
166 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team 0:01:22
167 Juan A. Lucero (Arg) San Luis Somos Todos 0:01:25
168 Marco Canola (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox 0:01:36
169 Leonardo Juarez (Mex) Mexico 0:02:04
170 Gregolry Panizo (Bra) Funvic Brasilinvest
171 Guido Palma (Arg) Jamis-Hagens Berman 0:02:06
172 Sergio Escutia (Mex) Mexico 0:02:38
173 Eloy Teruel (Spa) Movistar Team
174 Magno Nazaret (Bra) Funvic Brasilinvest 0:03:26
175 Hector Rangel (Mex) Mexico 0:05:36
DNF Jose Luis Rivera (Arg) Clos de Pirque-Trek

Facebook Comments

comments

Powered by New Facebook Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *