Ciao Giro’13 E21 – Brescia

Pin It

Distanca: 197km
Najviši vrh: 200m
Prekida se tradicija. Điro se po prvi put završava u Breši. Odluka da se trka završi u provinciji nije bez kontroverzi, ali RCS je preuzeo odgovornost. Milano je bio duhovni dom italijanskog biciklizama čitav jedan vek ali nema božansko pravo. Osim toga, Brešin entuzijazam će osvežiti trku. Možemo da očekujemo veliki spektakl u gradu koji je oduvek bio jedan od najvatrenijih pristalica italijanskog biciklima.

Brescia-giro

Brescia 200km

1 Mark Cavendish (GBr) Omega Pharma-Quick Step 5:30:09
2 Sacha Modolo (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox
3 Elia Viviani (Ita) Cannondale Pro Cycling
4 Giacomo Nizzolo (Ita) RadioShack Leopard
5 Luka Mezgec (Slo) Team Argos-Shimano
6 Roberto Ferrari (Ita) Lampre-Merida
7 Kenny Dehaes (Bel) Lotto Belisol
8 Manuel Belletti (Ita) AG2R La Mondiale
9 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team
10 Luca Paolini (Ita) Katusha

Nibali
FINALNI GENERALNI PLASMAN
1 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team 84:53:28
2 Rigoberto Uran Uran (Col) Sky Procycling 0:04:43
3 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team 0:05:52
4 Michele Scarponi (Ita) Lampre-Merida 0:06:48
5 Carlos Alberto Betancur Gomez (Col) Ag2R La Mondiale 0:07:28
6 Przemyslaw Niemiec (Pol) Lampre-Merida 0:07:43
7 Rafal Majka (Pol) Team Saxo-Tinkoff 0:08:09
8 Benat Intxausti Elorriaga (Spa) Movistar Team 0:10:26
9 Mauro Santambrogio (Ita) Vini Fantini-Selle Italia 0:10:32
10 Domenico Pozzovivo (Ita) Ag2R La Mondiale 0:10:59
11 Franco Pellizotti (Ita) Androni Giocattoli 0:11:35
12 Samuel Sanchez Gonzalez (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:12:13
13 Yury Trofimov (Rus) Katusha 0:12:55
14 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team 0:12:57
15 Robert Kiserlovski (Cro) RadioShack Leopard 0:14:27
16 Sergio Luis Henao Montoya (Col) Sky Procycling 0:18:19
17 Wilco Kelderman (Ned) Blanco Pro Cycling Team 0:20:18
18 Darwin Atapuma Hurtado (Col) Colombia 0:28:56
19 Damiano Caruso (Ita) Cannondale Pro Cycling 0:30:56
20 Francis Mourey (Fra) FDJ 0:32:22
21 Francis De Greef (Bel) Lotto Belisol 0:33:20
22 Egoi Martinez De Esteban (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:37:14
23 Diego Rosa (Ita) Androni Giocattoli 0:40:23
24 José Herrada Lopez (Spa) Movistar Team 0:40:34
25 Evgeny Petrov (Rus) Team Saxo-Tinkoff 0:41:54
26 Steven Kruijswijk (Ned) Blanco Pro Cycling Team 0:42:36
27 Jose Rodolfo Serpa Perez (Col) Lampre-Merida 0:44:17
28 Fabio Andres Duarte Arevalo (Col) Colombia 0:47:37
29 Rafael Valls Ferri (Spa) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:54:29
30 Ivan Santaromita (Ita) BMC Racing Team 0:56:52
31 Juan Manuel Garate (Spa) Blanco Pro Cycling Team 0:58:21
32 Hubert Dupont (Fra) Ag2R La Mondiale 1:02:05
33 Jorge Azanza Soto (Spa) Euskaltel-Euskadi 1:07:21
34 Steve Morabito (Swi) BMC Racing Team 1:10:16
35 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team 1:10:47
36 Tiago Machado (Por) RadioShack Leopard 1:12:10
37 Kanstantsin Siutsou (Blr) Sky Procycling 1:13:17
38 Pieter Weening (Ned) Orica-GreenEdge 1:17:18
39 Valerio Agnoli (Ita) Astana Pro Team 1:18:46
40 Petr Ignatenko (Rus) Katusha 1:20:46
41 Giampaolo Caruso (Ita) Katusha 1:22:00
42 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team 1:24:53
43 Fabio Felline (Ita) Androni Giocattoli 1:30:59
44 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox 1:33:42
45 Miguel Angel Rubiano Chavez (Col) Androni Giocattoli 1:34:47
46 Jarlinson Pantano (Col) Colombia 1:35:37
47 Vladimir Karpets (Rus) Movistar Team 1:36:00
48 Stef Clement (Ned) Blanco Pro Cycling Team 1:38:38
49 Thomas Danielson (USA) Garmin-Sharp 1:39:17
50 Jackson Rodriguez (Ven) Androni Giocattoli 1:39:22
51 Ben Gastauer (Lux) Ag2R La Mondiale 1:40:31
52 Peter Stetina (USA) Garmin-Sharp 1:42:37
53 Thomas Damuseau (Fra) Team Argos-Shimano 1:42:54
54 Rob Ruijgh (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 1:44:41
55 Matteo Rabottini (Ita) Vini Fantini-Selle Italia 1:44:44
56 Simone Stortoni (Ita) Lampre-Merida 1:47:10
57 Dario Cataldo (Ita) Sky Procycling 1:49:35
58 Emanuele Sella (Ita) Androni Giocattoli 1:52:02
59 Luca Paolini (Ita) Katusha 1:57:35
60 Christian Knees (Ger) Sky Procycling 1:59:02
61 Bruno Pires (Por) Team Saxo-Tinkoff 1:59:27
62 Michal Golas (Pol) Omega Pharma-Quick Step 2:03:06
63 Paul Martens (Ger) Blanco Pro Cycling Team 2:04:25
64 Gorka Verdugo Marcotegui (Spa) Euskaltel-Euskadi 2:04:57
65 Vladimir Gusev (Rus) Katusha 2:05:07
66 Francisco José Ventoso Alberdi (Spa) Movistar Team 2:05:43
67 Paolo Longo Borghini (Ita) Cannondale Pro Cycling 2:06:59
68 Kristijan Durasek (Cro) Lampre-Merida 2:08:02
69 Patrick Gretsch (Ger) Team Argos-Shimano 2:08:14
70 Eros Capecchi (Ita) Movistar Team 2:11:19
71 Francesco Manuel Bongiorno (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox 2:12:04
72 Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol 2:14:40
73 Salvatore Puccio (Ita) Sky Procycling 2:15:01
74 Jens Keukeleire (Bel) Orica-GreenEdge 2:16:21
75 Dominique Rollin (Can) FDJ 2:17:45
76 Marco Marcato (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 2:17:54
77 Serge Pauwels (Bel) Omega Pharma-Quick Step 2:20:10
78 Koen De Kort (Ned) Team Argos-Shimano 2:20:49
79 Leonardo Fabio Duque (Col) Colombia 2:21:24
80 Daniele Pietropolli (Ita) Lampre-Merida 2:21:51
81 Nelson Filipe Santos Simoes Oliveira (Por) RadioShack Leopard 2:25:34
82 Xabier Zandio Echaide (Spa) Sky Procycling 2:26:25
83 Frederik Veuchelen (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 2:31:39
84 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team 2:32:56
85 Pablo Lastras Garcia (Spa) Movistar Team 2:33:46
86 Cristiano Salerno (Ita) Cannondale Pro Cycling 2:34:25
87 Ramunas Navardauskas (Ltu) Garmin-Sharp 2:34:27
88 Alessandro Proni (Ita) Vini Fantini-Selle Italia 2:36:35
89 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox 2:36:44
90 Fredrik Carl Wilhelm Kessiakoff (Swe) Astana Pro Team 2:37:04
91 Cayetano José Sarmiento Tunarrosa (Col) Cannondale Pro Cycling 2:37:50
92 Robert Vrecer (Slo) Euskaltel-Euskadi 2:38:43
93 Fabio Sabatini (Ita) Cannondale Pro Cycling 2:40:29
94 Robinson Eduardo Chalapud Gomez (Col) Colombia 2:41:16
95 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Belisol 2:42:00
96 Danilo Hondo (Ger) RadioShack Leopard 2:42:21
97 Rory Sutherland (Aus) Team Saxo-Tinkoff 2:44:50
98 Oscar Gatto (Ita) Vini Fantini-Selle Italia 2:44:53
99 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team 2:45:35
100 Manuele Boaro (Ita) Team Saxo-Tinkoff 2:46:42
101 Martijn Keizer (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 2:48:45
102 Stefano Locatelli (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox 2:49:20
103 Pavel Brutt (Rus) Katusha 2:51:24
104 Gert Dockx (Bel) Lotto Belisol 2:52:14
105 Gianluca Brambilla (Ita) Omega Pharma-Quick Step 2:52:48
106 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team 2:52:59
107 Guillaume Bonnafond (Fra) Ag2R La Mondiale 2:53:09
108 Stefano Garzelli (Ita) Vini Fantini-Selle Italia 2:53:18
109 Vicente Reynes Mimo (Spa) Lotto Belisol 2:54:12
110 Christian Vande Velde (USA) Garmin-Sharp 2:56:49
111 Dirk Bellemakers (Ned) Lotto Belisol 2:57:11
112 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Argos-Shimano 2:57:42
113 Tiziano Dall’Antonia (Ita) Cannondale Pro Cycling 3:00:15
114 Alan Marangoni (Ita) Cannondale Pro Cycling 3:00:24
115 Johan Le Bon (Fra) FDJ 3:00:57
116 Juan Jose Cobo Acebo (Spa) Movistar Team 3:01:32
117 Frederik Willems (Bel) Lotto Belisol 3:03:04
118 Matteo Trentin (Ita) Omega Pharma-Quick Step 3:03:23
119 Elia Viviani (Ita) Cannondale Pro Cycling 3:04:25
120 Filippo Pozzato (Ita) Lampre-Merida 3:05:27
121 Brett Lancaster (Aus) Orica-GreenEdge 3:06:56
122 George Bennett (NZl) RadioShack Leopard 3:07:01
123 Luka Mezgec (Slo) Team Argos-Shimano 3:10:39
124 Jérôme Pineau (Fra) Omega Pharma-Quick Step 3:12:42
125 Sacha Modolo (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox 3:15:47
126 Mads Christensen (Den) Team Saxo-Tinkoff 3:17:16
127 Mark Cavendish (GBr) Omega Pharma-Quick Step 3:19:16
128 Cameron Wurf (Aus) Cannondale Pro Cycling 3:19:38
129 Albert Timmer (Ned) Team Argos-Shimano 3:19:44
130 Giacomo Nizzolo (Ita) RadioShack Leopard 3:19:54
131 Maarten Tjallingii (Ned) Blanco Pro Cycling Team 3:21:02
132 Julien Vermote (Bel) Omega Pharma-Quick Step 3:21:52
133 Yaroslav Popovych (Ukr) RadioShack Leopard 3:21:56
134 Danny Pate (USA) Sky Procycling 3:23:47
135 Brian Bulgac (Ned) Lotto Belisol 3:25:33
136 Thomas Dekker (Ned) Garmin-Sharp 3:26:28
137 Nicola Boem (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox 3:29:53
138 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox 3:30:03
139 Marco Canola (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox 3:33:22
140 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team 3:34:46
141 Robert Hunter (RSA) Garmin-Sharp 3:35:17
142 Luke Durbridge (Aus) Orica-GreenEdge 3:37:21
143 Christian Meier (Can) Orica-GreenEdge 3:37:26
144 Manuel Belletti (Ita) Ag2R La Mondiale 3:38:31
145 Ricardo Mestre (Por) Euskaltel-Euskadi 3:39:17
146 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team 3:40:15
147 Murilo Antonio Fischer (Bra) FDJ 3:40:46
148 Alex Dowsett (GBr) Movistar Team 3:40:57
149 Stephen Cummings (GBr) BMC Racing Team 3:44:28
150 Roberto Ferrari (Ita) Lampre-Merida 3:46:26
151 Giairo Ermeti (Ita) Androni Giocattoli 3:46:45
152 Ioannis Tamouridis (Gre) Euskaltel-Euskadi 3:47:23
153 Jesse Sergent (NZl) RadioShack Leopard 3:47:31
154 Svein Tuft (Can) Orica-GreenEdge 3:50:01
155 Maurits Lammertink (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 3:53:10
156 Kenny Dehaes (Bel) Lotto Belisol 3:57:40
157 Bert De Backer (Bel) Team Argos-Shimano 3:59:30
158 Willem Wauters (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 4:03:29
159 Iljo Keisse (Bel) Omega Pharma-Quick Step 4:04:57
160 Jens Mouris (Ned) Orica-GreenEdge 4:06:33
161 Pim Ligthart (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 4:06:50
162 Wilson Alexander Marentes Torres (Col) Colombia 4:10:25
163 Laurent Pichon (Fra) FDJ 4:13:50
164 Edwin Alcibiades Avila Vanegas (Col) Colombia 4:17:09
165 Rafael Andriato (Bra) Vini Fantini-Selle Italia 4:23:10
166 Miguel Minguez Ayala (Spa) Euskaltel-Euskadi 4:24:54
167 Adam Blythe (GBr) BMC Racing Team 4:28:23
168 Davide Appollonio (Ita) Ag2R La Mondiale 4:28:36

etapa_21_brescia

Facebook Comments

comments

Powered by New Facebook Comments

1 thought on “Ciao Giro’13 E21 – Brescia

  1. Slobodan says:

    Nibali:Sky 3:0, TDF Kontador, Valverde, Purito,……………………………pa tek onda Sky, osim ako I vozač ne bude Riči Port, Vuelta: Nibali : Sky 4:0, a ako još Vinokurov dovede Betancura, ili Quintanu Rohasa, vladaće Astana, ne tehnologijom, već kvalitetom

    Reply

Leave a Reply